Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 84, 85, 86  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 08:43:24 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8416741/hollandi-kaitseametniku-vaitel-saab-f-35-tarkvarakaitse-lahti-muukida
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2026 14:04:03 vasta tsitaadiga

Hea pikem lugemine: https://arvamus.postimees.ee/8421664/ak-fookus-eesti-riigikaitse-kaks-suunda-ukskord-me-voidame-niikuinii-ukskord-me-kaotame-niikuinii
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2026 18:06:36 vasta tsitaadiga

link :: Macron says France will increase size of its nuclear arsenal

tsitaat:
- France will increase the size of its nuclear arsenal and strengthen its deterrent, with an increasing risk of conflicts globally crossing the nuclear threshold, President Emmanuel Macron said on Monday.

"We are currently experiencing a period of geopolitical upheaval fraught with risk," Macron said in a speech delivered from a submarine base in Brittany, adding that a "hardening" of the French deterrence model was needed.

..

Macron to Place Greece Under France’s “Nuclear Umbrella”
https://www.bgnes.com/conflicts/macron-to-place-greece-under-france-s-nuclear-umbrella
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 03.03.2026 07:27:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Hea pikem lugemine: https://arvamus.postimees.ee/8421664/ak-fookus-eesti-riigikaitse-kaks-suunda-ukskord-me-voidame-niikuinii-ukskord-me-kaotame-niikuinii

Öelge v ilustage kuidas tahate. Ei usu ma neid kaht graafikut kohe mittekuidagi mis Eesti kohta artiklis on ära toodud, propagandaks hea küll. Soome kohta üsna usutav vast.
Vaadates kuidas eestlased oma valitsusele puid alla panevad ja õigustatult. Inimesed pole ka päris lollid ja saavad aru, et poliitikud varastavad Eesti riiki paljaks ilma, et nad enam varjakski.
Mis patriotismist siin rääkida, patriotism tuleb aastatega ja usaldusega oma riigi vastu. Meil siin öeldakse, nüüd on aeg relv võtta ja oma nahk turule viia... nende eest sõtta kes selle riigi paljaks on varastanud thumbs_down.gif .

Pigem tegelevad juba ammu poliitikud jm eliit icon_lol.gif https://reis.postimees.ee/8425639/hea-teada-need-riigid-oleksid-voimaliku-kolmanda-maailmasoja-korral-koige-turvalisemad

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2026 16:22:12 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8426109/usa-raport-putin-voib-nato-testimist-alustada-eestist-ja-laanemere-saartelt
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2026 17:10:08 vasta tsitaadiga

Nüüd siis juba v? Väsimatu postimees...
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2026 17:11:25 vasta tsitaadiga

Pigem WSJ

tsitaat:
Kõige tõenäolisemaks peab Hooker Norra Svalbardi saarestiku hõivamise stsenaariumi. Alternatiivina nimetab ta Ahvenamaad. Raportis tuuakse aga eraldi välja ka Ida-Eesti kui võimalik survepunkt.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2026 17:12:47 vasta tsitaadiga

No see ei ole ju eriline uudis...
Alles saadeti üks fanatt kodumaale ju siit...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 14:32:33 vasta tsitaadiga

Hea näide, kuidas EU-s asjad ei liigu ega arene (samas igast tahvimehnanisme saab ettevõtete käibe lutsimiseks luua küll)

https://www.err.ee/1609957664/prantsuse-lennukitootja-suudistab-airbusi-euroopa-havitajaprojekti-saboteerimises
tsitaat:
"Airbus ei taha enam Dassault'ga koostööd teha," ütles Prantsuse kontserni tegevjuht Eric Trappier ajakirjanikele.

"Kui Airbus annab jätkuvalt mõista, et ta ei soovi Dassault'ga koostööd teha, on projekt surnud," lisas Trappier.

"Me täidame oma kohustusi punktipealt. Just Airbus on see, kes ei austa esialgset kokkulepet," lisas Trappier.
tsitaat:
aksamaa kantsler Friedrich Merz andis veebruaris märku, et Berliin võib projektist loobuda, öeldes, et Saksamaa ei vaja samatüübilisi hävitajaid nagu Prantsusmaa.

Airbus teatas, et toetaks ettepanekut ehitada selle asemel kaks eraldiseisvat lennukit, kui projektis osalevad riigid seda taotleksid.

Trappier lükkas selle idee kolmapäeval aga tagasi.

"Prantsusmaa ei saa toetada kahe lennuki ideed," ütles Trappier.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 20:23:08 vasta tsitaadiga

See uudis jäi kuidagi tähelepanuta
https://www.err.ee/1609933796/latlased-rajavad-sakslaste-abil-tankitorjemiinide-tehase

What Estonia doing?...ah õigus
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 21:07:34 vasta tsitaadiga

Aga meil pidi ju mingi laskemoonatehas juba olema? Või ei?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 21:17:35 vasta tsitaadiga

Kui oleks Eestisse samuti samadel tingimustel tehas tehtud, oleks jälle ving, et maksumaksja peab selle lõbu kinni maksma.

Hiljaaegu oli just artikkel, kus seda teemat lahati.

edit: https://www.delfi.ee/artikkel/120438474/leedu-tahtis-olla-esimene-lati-kusimusi-ei-esita-eesti-valis-teise-tee-saksa-relvagigandi-tee-baltikumi


viimati muutis HPN 04.03.2026 21:19:57, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 21:18:50 vasta tsitaadiga

Reaalse konflikti korral pole enam vahet, kui palju miskit maksab - maksumaksjaid enam lihtsalt pole.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 21:45:58 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Reaalse konflikti korral pole enam vahet, kui palju miskit maksab - maksumaksjaid enam lihtsalt pole.

rheinmetall tahtis et riik teeks suure investeeringu, ja paberi peal oleks me 49% omanikust

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 21:47:06 vasta tsitaadiga

Palju maksab sinu ja su laste julgeolek?
Mitmed prominentsed allikad väidavad, et tibla võib Eestit rünnata juba lähiaastatel.
Parem valmistuda selleks ja saada kohalik laskemoon ladudesse.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 21:56:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Palju maksab sinu ja su laste julgeolek?
Mitmed prominentsed allikad väidavad, et tibla võib Eestit rünnata juba lähiaastatel.
Parem valmistuda selleks ja saada kohalik laskemoon ladudesse.

saksa saab pakkuda ilmselt siin aint 155mm. werferi moona ei ole

_________________
pWn


viimati muutis pwn13 04.03.2026 22:20:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2026 22:03:01 vasta tsitaadiga

Laskemoonatehas on siis esimene sihtmärk. Parem ju laskemoona osta hoopis. Kui võtta loogika, et raha ei ole takistus.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.03.2026 09:32:28 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Laskemoonatehas on siis esimene sihtmärk. Parem ju laskemoona osta hoopis. Kui võtta loogika, et raha ei ole takistus.

See on ka osa põhjusest miks meil tehaseid pole. Me asendasime nõnda odavalt, et 155mm tehast tegelikult ei soovita icon_lol.gif

Lõhkeaine tehas muidugi võiks küll kuhugi jõuda, aga see plaanitud ju nõnda rinde äärte, et üks KAB lähedale ja asi pilbasteks...

Saaremaale võib ka planeerida, aga sinna lendab mõni roheline mehike kaubalaevalt sisse...
Ehk kaitsekulu vs ladu ikka suur jah...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2026 17:12:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The U.S. opposes Poland, Germany, or Nordic countries developing their own nuclear weapons,

Washington instead supports stronger European participation in NATO’s nuclear deterrence, but not independent nuclear programs outside the alliance framework.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.03.2026 17:36:13 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Hea näide, kuidas EU-s asjad ei liigu ega arene (samas igast tahvimehnanisme saab ettevõtete käibe lutsimiseks luua küll)

Spoiler Spoiler Spoiler



Millist koostööd sa ootad rahvusriikide majandusliidult?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.03.2026 18:01:15 vasta tsitaadiga

trahv on ka vastutus ehk niipidi vaates on jälle rohkem saavutatud kui USA. Häda pigem, et neid nõnda lihtsalt saab vaidlustada ja lõpuks hajutada...

Ehk EU seda vaid mõjutamiseks kasutanud mitte reaalseks nuhtlemiseks ja see lisab kiiresti poliitilise mõõtme.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2026 13:26:36 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120440606/louna-korea-relvatootja-investeerib-eestis-100-miljonit-eurot
https://www.postimees.ee/8428424/hanwha-aitab-ehitada-eestisse-40-mm-laskemoona-tootmistehase

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2026 13:31:31 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.03.2026 14:42:29 vasta tsitaadiga

Midagi sellist siis plaanivad toota?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2026 15:28:55 vasta tsitaadiga

Poola hakkab tootma Bohdana liikurhaubitsaid, eesmärk on pakkuda võimalikult odavat tükihinda.
link

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.03.2026 17:49:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120440606/louna-korea-relvatootja-investeerib-eestis-100-miljonit-eurot
https://www.postimees.ee/8428424/hanwha-aitab-ehitada-eestisse-40-mm-laskemoona-tootmistehase


Sama uudis ERR portaalis: https://www.err.ee/1609960220/louna-korea-kaitsetoostusettevote-investeerib-eestisse-100-miljonit-eurot

tsitaat:
Pakett hõlmab 25 miljoni eurose laskemoonatehase ehitamist Eestisse, kus hakataks tootma 40 mm laskemoona. Tehast opereeritaks koostöös kohaliku tootjaga ning see suudaks toota üle 300 000 mürsu aastas.



Kui aastane tootmismaht ümbe arvestada, teeb see piltlikult ca 822 lasku päevas, 24.657 kuus. Kui palju kulub Ukrainas 40mm laskemoona (või selle analoogi) kuus?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2026 19:51:46 vasta tsitaadiga

Meie idapiir veidi lühem ka...
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2026 22:09:00 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Palju maksab sinu ja su laste julgeolek?
Mitmed prominentsed allikad väidavad, et tibla võib Eestit rünnata juba lähiaastatel.
Parem valmistuda selleks ja saada kohalik laskemoon ladudesse.
jea, nagu Shitenyahu on 30 aastat väitnud et Iraanil on kohe kohe tuumapea valmis, kohe kohe; peame kohe tegutsema et ta ei saaks rünnata.
30 aastat läks aega et leida Ameerikas üks kergeusklik riigipea, et sõda alustada. Ükski täie mõistusega elanik pole selle otsusega rahul ja tunneb häbi.
Venemaa peaks meile kallale tulema, on BS. Sama hea jutt kui et miljonid surid, sest üks laps hammustas nahkhiirt.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 01:13:44 vasta tsitaadiga

40mm laskemoon on üldiselt ülilühikese maa moon. St umbes 500m.
Kui jutt on 40x46mm moonast ja ma ei tea väga muid 40mm kaliibriga relvi.. jutt artiklis küll mürskudest, aga pole kiirlaskekahureid sellises kaliibris kasutusel. Tänapäeval.

Lühidalt - mõttetu.

_________________
MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 09:15:00 vasta tsitaadiga

rmz, kasu on alati, esiteks investeering siia kuni teadmiste ja lahenduste hankimiseni ning juurutamiseni.
Artikkel jah natuke kaheti mõistetav. Too 40mm rauaalune aeglase algkiirusega pigem 400m, kui tehakse kiire algkiirusega, siis juba 2km. Vaevalt kohe kogenematusest mingit eraldi pikendatud laskekaugusega leiutama hakataks.
Kuna märksõna mürsk mängus, siis neid 40mm on turul küll ja nendel käib ka tänapäeval edadiarendusi. Bushmaster IV relvale näiteks. Jah, meie lahingumasinad seda relva ei oma.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 12:24:10 vasta tsitaadiga

Ehk siis me toodame laskemoona teistele, mitte endale? icon_confused.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 12:29:52 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ehk siis me toodame laskemoona teistele, mitte endale? icon_confused.gif


Jah, ikka teistele, meil ju Pevkuri sõnul, laod pungil täis ja panna pole enam kuhugi. icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
see post läheb kustutamisele sõnum 08.03.2026 13:40:14 vasta tsitaadiga

Pihkur sai eesti tagasi aasiast?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.03.2026 14:27:15 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ehk siis me toodame laskemoona teistele, mitte endale? icon_confused.gif


Euroopa idapiiri kaitsmine ei saa lasuda ainult Baltikumi ja Soome õlul, vaid see peaks olema kollektiivne ülesanne. Samuti nagu Euroopa lõunapiiri kaitsmine. Laskemoona tootmine peaks toimima sarnaselt 3-2-1 printsiibile, hajutatult. Eeldades, et Euroopas on tootmise liiasus, on Eestis 40mm laskemoona tootmine arusaadav. Rahvusriikide majandusliidus, kus igaüks vaadaku, kuidas ise hakkama saab, tekib kohe küsimus, kui usaldusväärsed on naabrid. Sest hetkel, kui laskmiseks läheb, mõtleb igaüks kõigepealt iseenda peale.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
see post läheb kustutamisele sõnum 08.03.2026 14:27:39 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Pihkur sai eesti tagasi aasiast?

Ta ei pidavat kasutama Eesti Vabariigi kinni makstud tšarterlende icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 14:33:36 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:
Ehk siis me toodame laskemoona teistele, mitte endale? icon_confused.gif


Euroopa idapiiri kaitsmine ei saa lasuda ainult Baltikumi ja Soome õlul, vaid see peaks olema kollektiivne ülesanne. Samuti nagu Euroopa lõunapiiri kaitsmine. Laskemoona tootmine peaks toimima sarnaselt 3-2-1 printsiibile, hajutatult. Eeldades, et Euroopas on tootmise liiasus, on Eestis 40mm laskemoona tootmine arusaadav. Rahvusriikide majandusliidus, kus igaüks vaadaku, kuidas ise hakkama saab, tekib kohe küsimus, kui usaldusväärsed on naabrid. Sest hetkel, kui laskmiseks läheb, mõtleb igaüks kõigepealt iseenda peale.

Kuidas öelda mitte midagi... Selliselt võiks su kantseliitlikku teksti iseloomustada praegu.
Ma olen siiani aru saanud, et Eesti pidi endale ise hakkama laskemoona tootma, kuna siis me ei sõltuks teistest. Mis mõtet on seda laskemoona kusagile välismaale (Koreasse?) toota, kui meil oma torud tühjalt seisavad.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2026 00:38:06 vasta tsitaadiga

How Ukraine "sank" NATO frigate with drones during military exercises: details revealed
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2026/03/16/8025793/

Päris piinlik.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2026 09:42:26 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120442732/threod-systems-hakkab-briti-armeed-varustama-miljonite-naelte-vaartuses-drooniseadmetega

tsitaat:
Eesti kaitsetehnoloogia ettevõte Threod Systems on lähedal märgilisele tehingule. Briti kaitseministeerium valmistub sõlmima ligi 5 miljoni naela (u 6 miljoni euro) suurust lepingut, et võtta Briti armees kasutusele Eestis arendatud droonide stardisüsteemid Cata.


Aga Eesti kaitsevõime? What Pevkur doing?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2026 11:21:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120442732/threod-systems-hakkab-briti-armeed-varustama-miljonite-naelte-vaartuses-drooniseadmetega

tsitaat:
Eesti kaitsetehnoloogia ettevõte Threod Systems on lähedal märgilisele tehingule. Briti kaitseministeerium valmistub sõlmima ligi 5 miljoni naela (u 6 miljoni euro) suurust lepingut, et võtta Briti armees kasutusele Eestis arendatud droonide stardisüsteemid Cata.


Aga Eesti kaitsevõime? What Pevkur doing?


Ratsutab Omaanis kaamelitega... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2026 11:31:17 vasta tsitaadiga

Meil on omal võimekus arendada ja teha, aga ostame ikkagi mujalt sisse? Lisaks veel see, et oma toodangu välismaale müümise asemel müüakse kogu firma maha. Veidi imelik.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 17.03.2026 11:41:59 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Meil on omal võimekus arendada ja teha, aga ostame ikkagi mujalt sisse? Lisaks veel see, et oma toodangu välismaale müümise asemel müüakse kogu firma maha. Veidi imelik.


Pakun, et kui me omadelt ostame, saab kasu tõenäoliselt mittesobiva erakondliku kuuluvusega isik, mis on ette välistatud. Väljast ostes on võimalus, et vahendustasu saab sobiva erakondliku kuuluvusega isik, mis on aga eesmärk.
Seega, kui riigile müüa ei ole võimalik, et midagigi teenida, müüd firma maha.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2026 17:13:55 vasta tsitaadiga

MILREM oli riigifirma icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2026 18:26:30 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
How Ukraine "sank" NATO frigate with drones during military exercises: details revealed
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2026/03/16/8025793/

Päris piinlik.

tsitaat:
Ukraine crushed NATO partners during naval exercises near the coast of Portugal.

Ukrainian Magura V7 naval drones simulated the sinking of a frigate during the drills. After several simulated hits, NATO sailors even wrote in the chat: “So are you going to attack us or not?” — not realizing they had already been attacked.

Ukrainian operators commanded the “red team” and won all five combat scenarios.

The exercises highlighted something important: unmanned naval systems, combined with Ukraine’s real combat experience and operational planning, can pose a serious challenge to traditional naval forces.

They also demonstrated that many militaries — including NATO — are still not prepared for this new type of warfare.

I have said this before: today it is not Ukraine that needs NATO, but NATO that needs Ukraine.

Source: FAZ

https://x.com/rshereme/status/2033632619762713020
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 17.03.2026 18:42:17 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Ukraine crushed NATO partners during naval exercises near the coast of Portugal.

Ukrainian Magura V7 naval drones simulated the sinking of a frigate during the drills. After several simulated hits, NATO sailors even wrote in the chat: “So are you going to attack us or not?” — not realizing they had already been attacked.

Ukrainian operators commanded the “red team” and won all five combat scenarios.

The exercises highlighted something important: unmanned naval systems, combined with Ukraine’s real combat experience and operational planning, can pose a serious challenge to traditional naval forces.

They also demonstrated that many militaries — including NATO — are still not prepared for this new type of warfare.

I have said this before: today it is not Ukraine that needs NATO, but NATO that needs Ukraine.

Source: FAZ


Lisame algse allika: https://www.faz.net/aktuell/politik/ukraine/nato-manoever-vor-portugal-ukraine-versenkt-alliierte-fregatte-accg-200633625.html

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2026 21:53:34 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609971254/usa-relvafirma-rajab-eestisse-himars-ite-hoolduskeskuse
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2026 22:14:01 vasta tsitaadiga

paari päeva pärast on "uudis", et see oli ainult pihkuri unistus icon_lol.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2026 23:33:36 vasta tsitaadiga

https://www.gov.uk/government/news/joint-statement-from-finland-the-netherlands-and-the-united-kingdom-on-joint-defence-financing-and-procurement
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.03.2026 09:16:21 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
paari päeva pärast on "uudis", et see oli ainult pihkuri unistus icon_lol.gif

No meil ju ülemakse sinna, võimalik et midagi ikka teevad.
Küll ime, et taco seda 0 pole arvestanud. Tegemist müügiboonusega mitte ülemaksega.

Ukrainalt võeti ka kinnimakstud asju ära...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2026 17:58:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 20.03.2026 21:57:48 vasta tsitaadiga

... a simple military maneuver ... miks sa siis ise ei tee seda manöövrit kuradi tola?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 84, 85, 86  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.