Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.3 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 201, 202, 203  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.02.2026 14:37:45 vasta tsitaadiga

Portselan talub isegi kaarleeki, aga on hapram ja portselantoodete valmistamine on kallis.

Kõrgepinge isolaatoritest kerisekivid on igavesed.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 14:39:02 vasta tsitaadiga

Aga näotud ja see leil on kuidagi teistsugune icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.02.2026 14:42:19 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Bakeliiti on palju erinevaid sorte, sealhulgas ka erinevat värvi. Kasutatakse veel ka tänapäeval kontaktorite valmistamiseks.

Muud "tavalise" plasti tüübid, mida seal võib olla kasutatud: polükarbonaat (PC), ABS (ei viitsi eestikeelset nimetust välja kirjutada üritama hakata), Polüamiid (PA / nailon), PBT (polübutüleen-tereftalaat), polüfenüleensulfiid PPS ja kõva PVC.


selle plasti nimetus on POM, millest selliseid lülitite sisusid ja asju tehakse.

Edit. POM https://www.merrem.ee/ee/pom-pol%C3%BCoks%C3%BCmet%C3%BCleen/


viimati muutis jägaja 12.02.2026 14:45:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.02.2026 14:44:55 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Aga näotud ja see leil on kuidagi teistsugune icon_rolleyes.gif

Oled samas saunas proovinud vaheldumisi keraamilisi ja graniidist / basaldist kerisekive? Mina ei ole.

jägaja kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Bakeliiti on palju erinevaid sorte, sealhulgas ka erinevat värvi. Kasutatakse veel ka tänapäeval kontaktorite valmistamiseks.

Muud "tavalise" plasti tüübid, mida seal võib olla kasutatud: polükarbonaat (PC), ABS (ei viitsi eestikeelset nimetust välja kirjutada üritama hakata), Polüamiid (PA / nailon), PBT (polübutüleen-tereftalaat), polüfenüleensulfiid PPS ja kõva PVC.


selle plasti nimetus on POM, millest selliseid lülitite sisusid ja asju tehakse.


Polüoksümetüleen? Ei teadnud thumbs_up.gif

Ainult et see Sold OUTi salvestatud põlemine ei näe välja nagu POM põlemine:
phpBB [media]

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 12.02.2026 14:58:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 14:55:59 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Aga näotud ja see leil on kuidagi teistsugune icon_rolleyes.gif

Panin need alla ja tavalised kerisekivid peale.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 15:08:21 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Hiid kirjutas:
Aga näotud ja see leil on kuidagi teistsugune icon_rolleyes.gif

Panin need alla ja tavalised kerisekivid peale.

Maakad kiitsid heaks?
Sa oled nagu see hindu Eesti lugudsst. E
"Eesti mees" oli osa nimi vist. Maakad lubavad varsti alumisele astnele istuma. Järgmiseks peab pasteedi ostma.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 15:13:21 vasta tsitaadiga

Maakad pole midagi öelnud. Miks peaksid?
Nendest isolaatori tükkidest tuleb teravam leil thumbs_up.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 16:34:24 vasta tsitaadiga

Sama siin. Korra elus olen olnud saunas, kus nende isolaatorite tükid olid kerisekivideks. Oli palju mõnusam, kui tavaliste kividega saun.
Tundub, et ei ole kättesaadav materjal, saunadesse leiab harva tee.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 16:40:39 vasta tsitaadiga

Üks kiirabimees rääkis, kuidas ta on paar-kolm korda isolaatorileilimeestest teravat leili käinud välja nokkimas.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.02.2026 16:44:32 vasta tsitaadiga

Maha võetud ja mitmeks aastaks vedelema jäetud kõrgepingepostide küljest sai kunagi neid korjatud ja haamriga parajaks tükeldatud, 40 aastat ja 2 ahju pidasid vastu lagunemise märke näitamata.

somnambuul kirjutas:
Üks kiirabimees rääkis, kuidas ta on paar-kolm korda isolaatorileilimeestest teravat leili käinud välja nokkimas.


Need pidid siis kerise otsa kukkuma jommis peaga icon_lol.gif
Kerisekivid ei lenda ringi, isegi isolaatoritest tükeldatud "kivid" mitte.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 16:50:46 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Üks kiirabimees rääkis, kuidas ta on paar-kolm korda isolaatorileilimeestest teravat leili käinud välja nokkimas.

Hulle ikka leidub. Siin foorumiski on/oli üks kasutaja, kellele meeldis HV üritustel pangetäis vett kuumale kerisele visata ja siis ise välja joosta... icon_lol.gif
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 17:05:01 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Maha võetud ja mitmeks aastaks vedelema jäetud kõrgepingepostide küljest sai kunagi neid korjatud ja haamriga parajaks tükeldatud, 40 aastat ja 2 ahju pidasid vastu lagunemise märke näitamata.

somnambuul kirjutas:
Üks kiirabimees rääkis, kuidas ta on paar-kolm korda isolaatorileilimeestest teravat leili käinud välja nokkimas.


Need pidid siis kerise otsa kukkuma jommis peaga icon_lol.gif
Kerisekivid ei lenda ringi, isegi isolaatoritest tükeldatud "kivid" mitte.


Kui leil teravam on, siis see viitaks nagu nende suuremale soojusmahtuvusele. Ringi ei lenda, aga harjumatult kuuma sahmaka võib anda. Kui mõistust niipalju pole, et kohe korrus allapoole ronida kui ikka ebamugavalt kuumaks kisub, siis võib ju igasuguseid asju juhtuda.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 17:06:48 vasta tsitaadiga

Joppenpuhh, kui oma saunas ei oska sobivalt leili visata, siis millest me räägime üldse?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 17:10:30 vasta tsitaadiga

Kes ütles et nad oma saunas olid?
Aga nojah, ma ka pigem kulbitäis... vaatab... kui väheks jääb paneb teise kulbitäie juurde jne. ehk kohe kapaga ikka ei vala.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 17:11:59 vasta tsitaadiga

Oma või mitte, esimese korraga liitrit peale ei laksa ükski normaalne
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2026 21:14:14 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Bakeliiti on palju erinevaid sorte, sealhulgas ka erinevat värvi. Kasutatakse veel ka tänapäeval kontaktorite valmistamiseks.

Muud "tavalise" plasti tüübid, mida seal võib olla kasutatud: polükarbonaat (PC), ABS (ei viitsi eestikeelset nimetust välja kirjutada üritama hakata), Polüamiid (PA / nailon), PBT (polübutüleen-tereftalaat), polüfenüleensulfiid PPS ja kõva PVC.


Sa ikka nägid, et see mis suitses ei olnud kontaktor? See hakkas mingi 10 minti peale vooluvõrgust eemaldamist ja ma veel jõudsin seadme lahti kruvida ning seal veidi sudida kuni suitsu hakkas tulema.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 13:13:41 vasta tsitaadiga

Miks Safeguardi seep poodidest kadunud on? icon_eek.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 13:39:03 vasta tsitaadiga

see oli kahjulik
hävitas ka head mikroobid
keelati ära

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 13:49:09 vasta tsitaadiga

Kas keegi sai surma?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 13:49:32 vasta tsitaadiga

oleks võinud saada icon_neutral.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 13:49:50 vasta tsitaadiga

Jõhker.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.02.2026 13:56:12 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Bakeliiti on palju erinevaid sorte, sealhulgas ka erinevat värvi. Kasutatakse veel ka tänapäeval kontaktorite valmistamiseks.

Muud "tavalise" plasti tüübid, mida seal võib olla kasutatud: polükarbonaat (PC), ABS (ei viitsi eestikeelset nimetust välja kirjutada üritama hakata), Polüamiid (PA / nailon), PBT (polübutüleen-tereftalaat), polüfenüleensulfiid PPS ja kõva PVC.


Sa ikka nägid, et see mis suitses ei olnud kontaktor? See hakkas mingi 10 minti peale vooluvõrgust eemaldamist ja ma veel jõudsin seadme lahti kruvida ning seal veidi sudida kuni suitsu hakkas tulema.

Sealt pole tegelikult arusaadav, mis jublakas see üldse on. Ma ei tea, mis moodi see mõne teise nurga alt välja näeb või ega see mingisuguse tundmatu kontaktori osa ei ole. Miks see üldse oluline peaks olema, mille osa see on? Samadest plastitüüpidest valmistatakse kõiki elektri-installatsioonijublakaid.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 14:43:56 vasta tsitaadiga

Lihtne plastist katteplaat mille küljes paar lülitit, käib kruvidega korpuse külge, ilusti painduv tavaline plast. Mind hämmastas, et suitses ilma igasuguse soojuseta jms. Googeldasin ka korra, siis ütles, et mingi keemiline ammoniaagi jms teema, et pinnad vb varem töödeldud ja nüüd tekkis keemiline reaktsioon
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 15:06:33 vasta tsitaadiga

Suvaline uitmõte, et võib-olla on see taotluslik. Analoogselt nagu maagaasile lõhna lisatakse. Et põlema ei lähe, aga annab piisavalt haisu et aru saaksid, et miskit kuskil on valesti.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 17:13:29 vasta tsitaadiga

see oli maagiline suits, mida on kõikides elektriseadmetes. Tuleb välja ja enam seade ei tööta icon_exclaim.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 17:18:39 vasta tsitaadiga

Hiinlased topivad seda masinatesse eriti palju ja see pääseb kergemini välja icon_idea.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 22:09:30 vasta tsitaadiga

Käib küll elektriteemasse aga jätkame sama seadmega, et miks kontaktor undama hakkas. Seade ise 5.5kW,käivitushetkel ilmselt imeb 2-3x rohkem? Kliendi generaator oli mingi 7.5kW(9kva?)
Pingelang oli täpselt selline, et lasi kontaktori lahti või tekkis mingi sodi vahele? Ma lahti ei viitsinud lammutada lendas prügikasti. Krt neid kontaktoreid mingi 3 juba kulunud, mõne olen saanud contact cleaneriga tagasi elule

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2026 22:51:59 vasta tsitaadiga

Kui see 5.5 on ilma sujuvkäivitita mootor siis ilmselt jah kukub geneka pinge maha, hetkevõimsus läheb miski 5x
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2026 00:03:00 vasta tsitaadiga

Kas HDTanel on maailma kaardilt ära kadunud või ma lihtsalt pole teda foorumis näinud...?
Sinutoru pole ka ühtegi tema klippi pakkunud palju aastaid....kas kunagise potentsiaalse eesti esinumbri karjäär on seal läbi saanud?
Kolis välismaale või maxima kassas?

Rohkem küsimusi täna pole

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2026 00:30:06 vasta tsitaadiga

https://x.com/Pana_thinaikos/status/2020114634003423296
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2026 00:57:14 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Käib küll elektriteemasse aga jätkame sama seadmega, et miks kontaktor undama hakkas. Seade ise 5.5kW,käivitushetkel ilmselt imeb 2-3x rohkem? Kliendi generaator oli mingi 7.5kW(9kva?)
Pingelang oli täpselt selline, et lasi kontaktori lahti või tekkis mingi sodi vahele? Ma lahti ei viitsinud lammutada lendas prügikasti. Krt neid kontaktoreid mingi 3 juba kulunud, mõne olen saanud contact cleaneriga tagasi elule

kui paned samade näitajatega kontaktori asemele, mis varem oli, siis lähebki enamus kordadel nii, et põleb uuesti maha. Kui ruumi, siis aste suurem ja mul pole vähemasti probleeme edasi olnud. juhtmete ühendused tasub ka muidugi üle vaadata. Seadmete tootjad ei viitsi eriti sellega tegeleda icon_biggrin.gif

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2026 20:07:41 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Kas HDTanel on maailma kaardilt ära kadunud või ma lihtsalt pole teda foorumis näinud...?
Sinutoru pole ka ühtegi tema klippi pakkunud palju aastaid....kas kunagise potentsiaalse eesti esinumbri karjäär on seal läbi saanud?
Kolis välismaale või maxima kassas?

Rohkem küsimusi täna pole

Peaks pesitsema vahelduva eduga digi-tv foorumis. dabradio või midagi sellist.
Kui ma ei eksi nüüd.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.02.2026 21:34:31 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Kas HDTanel on maailma kaardilt ära kadunud või ma lihtsalt pole teda foorumis näinud...?
Sinutoru pole ka ühtegi tema klippi pakkunud palju aastaid....kas kunagise potentsiaalse eesti esinumbri karjäär on seal läbi saanud?
Kolis välismaale või maxima kassas?


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 19:04:07 vasta tsitaadiga

Kas on mingi viisakas viis aegunud konservist/purgisupist vabanemiseks, mida ise no kohe ei taha kuidagi süüa, aga tõenäoliselt kedagi ei tapa? Annetada ju ei või selliseid... prügisse toitu visata on kuidagi piinlik.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 19:29:32 vasta tsitaadiga

Palju aeg üle on siis?
Ise olen veendumusel, et konservid ei aegu icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 19:50:53 vasta tsitaadiga

Tegelikult tohib annetada. Neil on ju parim enne mitte kõlblik kuni.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 20:07:30 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kas on mingi viisakas viis aegunud konservist/purgisupist vabanemiseks, mida ise no kohe ei taha kuidagi süüa, aga tõenäoliselt kedagi ei tapa? Annetada ju ei või selliseid... prügisse toitu visata on kuidagi piinlik.


Vala potist alla või viska prügisse, suva ju

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 20:22:54 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Palju aeg üle on siis?
Ise olen veendumusel, et konservid ei aegu icon_redface.gif


Aasta, poolteist kuni paar.

Probleem ei olegi niivõrd selles et ei julge süüa, kui et olen varem söönud ja ei maitsenud, ei tahaks ka siis kui värske oleks. Aga kuna enam ei ole värske, siis ei ole mõtet seda ka riiulil laagerdada, et kui kunagi näljahäda käes küll siis ära sööb.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.02.2026 20:24:13 vasta tsitaadiga

Pane õue, linnud viivad minema
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 20:27:17 vasta tsitaadiga

Ei saa, 1) ühistu on keelanud lindude toitmise 2) tegu on soolaste konservidega, lindudele ei tohi selliseid sööta, niiet ma ei paneks seda ka maal õue.

PS kas teie teadsite, et odrakruupe ei tohi ka sööta aialindudele? Panin maal pakasega välja kui kaerahelbed otsa said, et äkki mõni tõug tahab neid, aga keegi ei näidanud üles huvi. Ja siis lugesin, et neid ei tohigi anda, pidid liiga paisuma või midagi. Mine või korja uuesti maast kokku, õnneks sadas lumi peale enne... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.02.2026 20:30:05 vasta tsitaadiga

Linnud viivad kõik ära, liha jne. Koduloom harakas sõi kõike, pitsaga terrasile astusid, siis oli sekunditega pitsa tühi pealt icon_lol.gif
Kompostikasti kallal ka talvel korralikult lammutatud.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 20:41:40 vasta tsitaadiga

Porgandit panin 2 nädalat tagasi välja ja siiamaani keegi pole ära viinud. Paaril korral olen peale sattunud, kui mõni tihane nokib seda, ise vahib üle õla, et ega keegi teda veganiks ei pea. Arvasin, et kohalikud musträstad võiks tahta seda, aga ei. Harakas ja vares küll ei tahtnud.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 23:31:33 vasta tsitaadiga

Ma kindlasti kunagi teadsin ka ise aga…
Prangli saarel on see kuulus toru ja leiti magaasi.
Miks seda ei kasutata/kasutatud?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2026 23:52:33 vasta tsitaadiga

vähe oli
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 17.02.2026 00:15:40 vasta tsitaadiga

Vähe, aga saare jaoks küllaldaselt. Gaasivool lõppes, kui augus mingi varing oli. Võib-olla uue puurimisel saaks jälle. ... Hiiumaa lähedal on vist tilgake naftat.

Praegu on külm, aga sellised purgid olen jätnud poe klaasikonteineri ette, päeva jooksul keegi viib-sööb ära. Toidujäägid viin tee peale majast eemale, linnud-loomad panevad nahka. Käärivat arbuusi sõid haruldased mardikad.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2026 12:10:18 vasta tsitaadiga

Millal ta lõppes? Alles paar aastat tagasi küll põles see pliit seal keset saart veel
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.02.2026 13:57:45 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Millal ta lõppes? Alles paar aastat tagasi küll põles see pliit seal keset saart veel

Gaas lõppes Keri saare puuraugus, millest kuni 1912. aastani majaka tule põletamiseks gaasi kasutati. Ilmselt see on paljudel mälus eestis leiduvast maagaasist ja selle kasutamisest.

https://pranglireisid.ee/10-ponevat-fakti-keri-saare-kohta/ kirjutas:
20. sajandi alguses süvendati Keri saarel kaevu, et saada parema kvaliteediga vett. Vee asemel avastati hoopis maagaas, mis süttis. 1906. aastal hakati maagaasi kasutama majaka tööks, rajati torustik ja gaasipõletid. Majakas töötas maagaasil ja näiteks majakavahi majapidamises pandi tööle esimene looduslikul gaasil töötav pliit Eestis. 1912. aastal toimusid ootamatud gaasipursked, mis purustasid seadmed, ning sellest ajast peale majakas enam maagaasi ei kasutanud. Kogu ehitatud taristu osutus kasutuks ning ühe endise majakavahi mälestuste kohaselt müüdi vanarauaks, millest saadud raha annetati allveelaevade Kalev ja Lembitu ostu rahastamiseks.


Prangli gaasist ei tea mina ja tõenäoliselt veel paljud midagi.

Viimati satuti kaevu puurimisel kogemata maagaasi otsa Kihnus 2017: https://www.err.ee/601538/kihnus-hakkas-puurkaevust-maagaasi-eralduma

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 17.02.2026 14:00:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2026 13:59:37 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/90665461/elu-vaikesaartel-paik-kus-keset-metsa-asub-eesti-ainus-tasuta-gaasipliit
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.02.2026 14:01:47 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/90665461/elu-vaikesaartel-paik-kus-keset-metsa-asub-eesti-ainus-tasuta-gaasipliit

Ahah thumbs_up.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2026 14:02:36 vasta tsitaadiga

Kas ma mäletan valesti, et maagaas on nafta tootmise kõrvalprodukt ehk kus gaasi, seal naftat?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.3 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 201, 202, 203  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.