|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.02.2026 16:35:47
|
|
|
| tsitaat: |
Mõtlen eelkõige seda, et kas põrand ei suuda jääksoojust piisavalt hoida.
Teatud hetkel oli mood valada see kiht väga õhuke ja talvel näiteks pool päeva katel või maaküte maas, siis kohe külm. |
Kunagi, kui börssi jälgisin ja kütet juhtisin, siis null kraadi ümber palun, vedas lõdvalt öise kütmisega järgmise päeva õhtusse välja, ilma, et küttekontuur oleks päeva jooksul avanenud ja seda 1 kraadi ülekütmisega. Tugevamate miinustega unusta ära. Probleem on soojuspumba võimekuses kõigepealt suurenenud soojuskadu kompenseerida ja samas ka põrandasse rohkem energiat salvestada. Kui soojuspump on üledimensioneeritud, siis võimalik, muul juhul mitte.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
05.02.2026 16:48:30
|
|
|
Värisege unetud, Norra hakkab naabritelt ostma
Norra veevarude ja energia direktoraadi (NVE) teatel on riigi lõunapoolseima osa veehoidlad tänavuse talvekülma ajal tublisti tühjenenud ning Lõuna-Norra mägedes on rekordiliselt vähe lund.
Direktoraat eeldab kogu talve jooksul kõrgeid elektrihindu, kuid ei ole varustuskindluse pärast mures.
Vajadusel saab Norra importida elektrit naaberriikidest rahvusvaheliste kaablite kaudu, juhib NVE tähelepanu.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.02.2026 16:54:28
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
Mõtlen eelkõige seda, et kas põrand ei suuda jääksoojust piisavalt hoida.
Teatud hetkel oli mood valada see kiht väga õhuke ja talvel näiteks pool päeva katel või maaküte maas, siis kohe külm. |
Kunagi, kui börssi jälgisin ja kütet juhtisin, siis null kraadi ümber palun, vedas lõdvalt öise kütmisega järgmise päeva õhtusse välja, ilma, et küttekontuur oleks päeva jooksul avanenud ja seda 1 kraadi ülekütmisega. Tugevamate miinustega unusta ära. Probleem on soojuspumba võimekuses kõigepealt suurenenud soojuskadu kompenseerida ja samas ka põrandasse rohkem energiat salvestada. Kui soojuspump on üledimensioneeritud, siis võimalik, muul juhul mitte. |
No siis küll jah. Soojusvahetisse ei saa otseküttega juurde panna kui juba radikate ostmisest rääkisid ?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.02.2026 16:59:10
|
|
|
Tehakse rahast täitsa puhtaks?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.02.2026 17:02:53
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
Mõtlen eelkõige seda, et kas põrand ei suuda jääksoojust piisavalt hoida.
Teatud hetkel oli mood valada see kiht väga õhuke ja talvel näiteks pool päeva katel või maaküte maas, siis kohe külm. |
Kunagi, kui börssi jälgisin ja kütet juhtisin, siis null kraadi ümber palun, vedas lõdvalt öise kütmisega järgmise päeva õhtusse välja, ilma, et küttekontuur oleks päeva jooksul avanenud ja seda 1 kraadi ülekütmisega. Tugevamate miinustega unusta ära. Probleem on soojuspumba võimekuses kõigepealt suurenenud soojuskadu kompenseerida ja samas ka põrandasse rohkem energiat salvestada. Kui soojuspump on üledimensioneeritud, siis võimalik, muul juhul mitte. |
No siis küll jah. Soojusvahetisse ei saa otseküttega juurde panna kui juba radikate ostmisest rääkisid ? |
Otsekütte võimsus on piiratud, seda teeb soojuspump automaatselt, kui enam ei jaksa generaatori abiga.
| tsitaat: |
Mitmel juhul ületas elektriarve 1000 euro piiri. Üks lugeja väljendas 1100-euros arve üle pahameelt: „Eriti vihastab Enefiti poolt lisatud lause: „Aitäh, et olete meiega roheteekonnal puhtamasse tulevikku“!“
|
Tonni vist täis ei tule ikka, arvestuslikult elekter: 303, gaas: 356, kokku: 659. Ega ei ole ammu näinud jah sellist asja . Kõige suurem el arve oli läinud aastal jaanuaris, 383 eur. Aga viriseda ei maksa. Ajaloo kõige suurem arve on olnud 2021 aasta detsembris 812 eur, siis kui see esimene energiakriis pihta hakkas. Tol ajal oli nii mõnelgi mehel isegi 2 tonni ja enam arved.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.02.2026 17:21:17
|
|
|
| Siis oli vist 600 kanti jah...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2026 17:22:09
|
|
|
Detsembris sai kõvasti nulli köetud, kWh hind koos kõigega 10 senti, jaanuaris arve sama suur aga kütta ei saanud ja hinnaks tuli juba 35 senti
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.02.2026 17:31:29
|
|
|
Peenemaid nüansse ei viitsi arvestada, aga ca 40% suurem detsembri arvest tuli.
Võttes arvesse, et börsihind oli üle 100% kõrgem detsembri omast, on kangelaslikult koonerdatud. Õnneks ei küta elektriga.
Esimest korda panin tähele, et maksan kuutasu nii elektripaketi eest kui võrgupaketi eest.
viimati muutis netcat 05.02.2026 17:33:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.02.2026 17:33:22
|
|
|
| Kangelaslik koonerdamine eeldaks peakaitsme suurendamist...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.02.2026 17:34:20
|
|
|
| Kuidas nii?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.02.2026 17:38:28
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Kuidas nii? |
Lihtne, sa kasutad ju kõiki seadmeid väikses ajaaknas ja korraga.
Ega need küttekehad moodsates seadmetes üsna suure tarbega...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.02.2026 17:46:37
|
|
|
Kõike ikka korraga ja öösel kell 1 ei tee.
Pigem on tekkinud selle koonerdamisega hoopis selline mure, et boiler raisk justkui ei hakka soojendama vett enne kui see on täitsa külm. Ehk siis kui kõike korraga päris-päris ära ei kuluta, siis võib juhtuda, et järgmise 5 tunni pärast on sul boileritäie soojaks aetud vee asemel hoopis sorts leiget ja siis otsas. Mõnikord mõjub, kui tõmban ta võrgust välja ja sisse tagasi, mõnikord ei mõju see ka. Kui vett üldse ei kuluta, siis see seisab samas soe ööpäevaringselt, niiet ei ole nagu, et ta ei taipaks temperatuuri hoida.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
05.02.2026 19:10:49
|
|
|
Ei tea, mul korteris 100l boiler ja vesi alati soe kui just ise täiesti tühjaks ei lase. Tiksub "eco" asendis ja null probleemi.
Aga noh selle eest on kaugküte juba 10+a üle 200 euri mW eest, ehk siis pakun, et jaanuari oma tuleb 300 euri kanti
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.02.2026 19:15:11
|
|
|
Tarbimine 2.93x suurem jaanuaris ja arve 2.87x suurem. Jah, kütan elektriga. pump + olude sunnil nüüd ka kaks radikat 24/7 järgi. Keldrisse läks jaanuari keskel 200W külmavalvur, peale tänast (sai iga viimanegi kui võimalik aknavahe ja pragu üle käidud ja vahtu täis lastud) vaatab - kui nädalavahetusel üle 3C sisse ei saa peab mingi püsiva 1kW vms küttekeha panema. Veemõõtja annab kolmandat nädalat järjest külmumishäiret ja järgmisest nädalast alates ei saa vähemalt kolm nädalat kohapeale minna.
Viimati tuli külm keldrisse 2012 (pump külmus ära)...
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
05.02.2026 19:23:59
|
|
|
| Pead tilkuma panema
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
05.02.2026 19:26:17
|
|
|
#äraolevaene
Õhuniisuti paneb ka hullu. Täna pea 5l juba ära kulunud.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
05.02.2026 19:56:26
|
|
|
dets. tegin tarbimise rekordi 300kWh, vaatasin et krt nii palju, jaanuaris tuli ~460
anoh mugavus maksab, ahjud olemas majas, aga ei viitsi koguaeg kütta ja lasen soojuspumbal tempi hoida tööpäevadel. (4 tööl 4 vaba graafik)
vaadates palju puude eest makstud sai .. jälle mugavus maksab, tellin alusel kuivi puid, siis pole väga vahet paistab.
arvet veel tulnud pole, aga kui 300 tarbitud eest oli 66€ siis väga hullu ei tohiks olla.
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
05.02.2026 20:06:41
|
|
|
Mis kuradi huinjaa on tasakaalustamisvõimsuse kulu? Mingi habememaks vä?
| Winterwind kirjutas: |
Ei tea, mul korteris 100l boiler ja vesi alati soe kui just ise täiesti tühjaks ei lase. Tiksub "eco" asendis ja null probleemi.
Aga noh selle eest on kaugküte juba 10+a üle 200 euri mW eest, ehk siis pakun, et jaanuari oma tuleb 300 euri kanti  |
Electrolux?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.02.2026 20:11:48
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Ei tea, mul korteris 100l boiler ja vesi alati soe kui just ise täiesti tühjaks ei lase. Tiksub "eco" asendis ja null probleemi.
|
Mul on ka 100l. Aga ta on noh midagi 25 aastat vana umbes. Vist on mingid veidrused tekkinud.
| Betamax kirjutas: |
Mis kuradi huinjaa on tasakaalustamisvõimsuse kulu? Mingi habememaks vä?
|
See on selle eest, et pilt pimedaks ei läheks, kui keegi jälle akupargiga mõlemad Estlingid sekundiga põlvili võtab.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
05.02.2026 20:12:59
|
|
|
netcat, mitu korda lahti seda võtnud oled? loodetavasti mitu korda, sest selle aja peale küttekeha ja katlakivi jms asjad
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
05.02.2026 20:14:47
|
|
|
| Aitan vähendada (rohe)energia defitsiiti -20c tuulevabal päeval küttes puuhaluga. Nüüd sooviks pangakontole saada roheenergiatasu kuna ei koorma kõige suurema energiadefitsiidi ajal elektrivõrku, mis edendab rohenergia jätkusuutlikust.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.02.2026 20:17:37
|
|
|
See on Atlantic, nn. hooldusvaba boiler.
Kunagi umbes kasutusaja keskel on seda lahti võetud, aga sees ei olnudki midagi erilist. Polnud mingit katlakivi probleemi. Teine asi on see et küttekeha võib olla läbi minemas. Aga see ei seleta, miks ta mõnikord kütab väga hästi ja mõnikord mitte? Oleks läbi, siis oleks seda järjest ja vahetpidamata?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
05.02.2026 20:17:38
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
Ei tea, mul korteris 100l boiler ja vesi alati soe kui just ise täiesti tühjaks ei lase. Tiksub "eco" asendis ja null probleemi.
Aga noh selle eest on kaugküte juba 10+a üle 200 euri mW eest, ehk siis pakun, et jaanuari oma tuleb 300 euri kanti  |
Electrolux? |
Jap
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
05.02.2026 21:53:02
|
|
|
62 ruutu vana puumaja korter, õhk-vesi soojuspumbaga küte ja 220 euri jaanuar. Teises kodus toas 23-24 kraadi, pindala ca 2x suurem ja küttearve 140 euri, gaasiga, ca 15a vana paarismaja.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
06.02.2026 01:08:08
|
|
|
Võib vist järeldada et meil pole eriti börsihinnaga tarbijaid kui rekord lüüakse kallil ajal sellise sammuga üle. Oleks madala hinna peal siis võiks akuparki kahtlustada aga ennelõunase päikese ajal mitte just viimase aja kõige külmemal päeval, mis sellega tehti üldse?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.02.2026 02:18:10
|
|
|
Enefit vist oli kes ütles et nende lepingutest on 75% fix hinnaga tehtud?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
06.02.2026 07:59:01
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Aitan vähendada (rohe)energia defitsiiti -20c tuulevabal päeval küttes puuhaluga. Nüüd sooviks pangakontole saada roheenergiatasu kuna ei koorma kõige suurema energiadefitsiidi ajal elektrivõrku, mis edendab rohenergia jätkusuutlikust. |
Mul vanemad peaks jubaratsarikkad toetusest olema. Nii kui sitt ilm vastu vaatab, nii läheb pump kinni ja halgbahju.
Jaanuari kuu elektriarve tuleb vast põnev. Siin juba ühel olen kuulnud, et alustab majas kolde taastamisega peale arve nägemist
Ja nüüd uued maksud ka küljes, et kas tuli siis paar € tõusu arvele...
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.02.2026 08:03:12
|
|
|
No mul 4 kollet, nii et pump puhas mugavusküte. Vannitoa esik on küttekaabliga 24/7 - suur kolakas betoonplaat valatud, mis püsib 3 päeva soe.
Talvine hinnarisk ju suurem seega muidugi fix
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
06.02.2026 09:35:23
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kas seekord tuleb sama nende fikseeritud pakettidega, et elektrimüüjad hakkavad neid ühepoolselt muutma, sest muidu kahjum ja pankrott? |
Jah ikka, ega siis kahjumiga müüa saa ja maja võidab alati.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.02.2026 10:06:14
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kas seekord tuleb sama nende fikseeritud pakettidega, et elektrimüüjad hakkavad neid ühepoolselt muutma, sest muidu kahjum ja pankrott? |
No enefit ju ei muutnud. Jooksed selle väikse pudina juurde, kes vaid vahendab siis võid külma saada küll.
Ja mõni leping andis ju ka taganemiseks võimaluse ehk ütlesid, et 300kWh tarbimist, aga tegelikult lasid 2000.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
06.02.2026 11:10:00
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| Kas seekord tuleb sama nende fikseeritud pakettidega, et elektrimüüjad hakkavad neid ühepoolselt muutma, sest muidu kahjum ja pankrott? |
Jah ikka, ega siis kahjumiga müüa saa ja maja võidab alati.  |
Ma ekstra küsisin Alexelalt, et kas muudate ühepoolselt, kui hinnad peaksid kosmosesse tõusma, väitsid, et ei. Eks see külm tuli kõigile nagu ikka ootamatult, ja häbivere pole ka veel tööle hakanud. Euroopa gaasivarud vähenevad ka rekordtempos, globaalne jant ja eks gaasi hinnad ka sööstsid üles nüüd. Eelmine kuu oli siis gaasiga kütmine elektrist täpselt nii nagu ette arvutatud 60 eur kallim.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
06.02.2026 13:24:11
|
|
|
maamaja arve tuli 750€
odavam ikka kui kunagine 900€ arve
puhas võit
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.02.2026 19:52:30
|
|
|
Fixi keskmine tuli jaanuaris 9,35 s/kWh. See siis koos jaanuarist kehtima hakanud varustuskindlustuse tasuga.
Ilma tolleta oleks jäänud 8,88 s/kWh.
Tarbitav kogus oli 1,75x suurem kui detsembris. Täpselt sama palju tõusis ka arve summa.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
06.02.2026 20:04:15
|
|
|
Ei pea isegi suur maja olema. Börsipaketi 60s/kWh, -20c külm, 24c toatemp tõmbab rahakoti kiiresti tühjaks. Pump laseb COP 1.0 efektiivsusega elektritennide peal minna
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
06.02.2026 20:08:51
|
|
|
Juhuelekter, otse börsilt nagu uhhunuubised soovinud on.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
06.02.2026 20:10:15
|
|
|
| degreal kirjutas: |
Ei pea isegi suur maja olema. Börsipaketi 60s/kWh, -20c külm, 24c toatemp tõmbab rahakoti kiiresti tühjaks. Pump laseb COP 1.0 efektiivsusega elektritennide peal minna  |
Mingi hetk kasvatas mingeid loomi, selles kontekstis läheb elektrit meeletult, maja ei peagi suur olema.
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
06.02.2026 20:13:32
|
|
|
| ref kirjutas: |
| degreal kirjutas: |
Ei pea isegi suur maja olema. Börsipaketi 60s/kWh, -20c külm, 24c toatemp tõmbab rahakoti kiiresti tühjaks. Pump laseb COP 1.0 efektiivsusega elektritennide peal minna  |
Mingi hetk kasvatas mingeid loomi, selles kontekstis läheb elektrit meeletult, maja ei peagi suur olema. |
Arvet vaadates, pidid need loomad tal siis sabapidi otse stepslis olema.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
06.02.2026 20:24:57
|
|
|
Ühes elamises Alexela pingevaba elektipakett jaanuaris tuli 0,1173 ja 24h
Teises Enefit börs, arvest arusaamine vajab raamatupidajat sest kWh hinda Öö/päev ei kuvata, 0€
Nad ise ka ei tea mida arvel vaja kuvada, copy paste.
Elektrienergia börsihinnaga, päev, kogus 576,769 kWh 0€
Elektrienergia börsihinnaga, öö, kogus 1 057,725 kWh 0€
Elektrienergia börsihinnaga, maksumus 237,04 €
Ometigi lükkasin Detsembris asju rohkem käima kuna börs soodsam ja jaanuaris vähem kuna hind kallis.
Tulemus 1500 kWh dets ja 1800 kWh Jan.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
06.02.2026 20:25:12
|
|
|
Suur maja, aladimensioneeritud seade, suur külm ongi hea kombo, kus saadki otse 1:1le elektriga maja kütta. Boonusena oleks veel radikad ka juurde, mis cop-i veel rohkem maha kisuvad.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
06.02.2026 20:50:30
|
|
|
Oma puukatel ja keskküte, elektrit juhtisin vaid kahe WC põrandakütte ning kahe korruse õhksoojuspumba osas ise. Elektriboiler kütab ainult öösel odava hinna ajal.
Hinna üle ei nurise, jagan börsi aasta peale ja pakettididega ei tõmble, suures pildis sama kui fix 365 päeva.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
06.02.2026 20:51:40
|
|
|
| Mu meelest soojuspump on samaväärne nagu Eesti roheline elektrisüsteem. Kevadel, suvel, sügisel toimib, talvel kööga. Nii nagu talvel tuuletu ja pilves külma ilmaga põlevkivikatlad ja gaasijaamad huugavad, peab talvine koduküte baseeruma ahjul ja gaasi/pelletikatlal, sest külmaga soojuspumba võimekus väheneb.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
06.02.2026 20:55:22
|
|
|
| Scott kirjutas: |
| Mu meelest soojuspump on samaväärne nagu Eesti roheline elektrisüsteem. Kevadel, suvel, sügisel toimib, talvel kööga. Nii nagu talvel tuuletu ja pilves külma ilmaga põlevkivikatlad ja gaasijaamad huugavad, peab talvine koduküte baseeruma ahjul ja gaasi/pelletikatlal, sest külmaga soojuspumba võimekus väheneb. |
Hetkel oli vist viimase 14 aasta kõige külmem jaanuarikuu. Ei ole just hea alus järelduste tegemiseks.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
06.02.2026 21:01:10
|
|
|
No tore, viimaks sai Alexela ka elektri kokku löödud. Kokkuvõttes siis 350 eur elekter ja 350 eur gaas. Elektriga kütsin jaanuaris täpselt 10 päeva. Koos uute poppide tasudega tuleb nii keskmiseks hinnaks 15,1s kwh. Ca 550 eur läks jaanuaris küttele, referentsiks 2025a jaanuaris maksis kogu elekter vaid 388 eur, samas, siis polnud veel elektriautot ka, aga see annab mingi 30 euri juurde kuus umbes keskmiselt.
| tsitaat: |
| sest külmaga soojuspumba võimekus väheneb. |
See kehtib õhk-vesi kohta, maasoojuspump kannatab rohkem, sest maa sees ei ole miinuskraade.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
06.02.2026 21:13:09
|
|
|
Elektrum suvatses ka arve saata. 181 euri. Msp ainsaks kütteks mis kasutuses oli. Ei kurda.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
06.02.2026 21:31:54
|
|
|
| Scott kirjutas: |
| Mu meelest soojuspump on samaväärne nagu Eesti roheline elektrisüsteem. Kevadel, suvel, sügisel toimib, talvel kööga. Nii nagu talvel tuuletu ja pilves külma ilmaga põlevkivikatlad ja gaasijaamad huugavad, peab talvine koduküte baseeruma ahjul ja gaasi/pelletikatlal, sest külmaga soojuspumba võimekus väheneb. |
Mul õhk-õhk 10a juba maal maja talvel külmumast hoidnud. Jah, temp kõikumised talvel kenad aga reeglina ilusasti 15-16 kraadi sees kui ennast pole (just vaatasin graafikute pealt). Kui 2-3 päeva alla -10C siis kukub ära ja ei jaksa, kuhugi 12-13 peale. Seda on juhtunud 10a jooksul 2 korda, sel aastal esimest korda on ca teist nädalat seal 12-13 kraadi juures.
Eks ühelt poolt vana pump ja veidi aladimensioneeritud - naise sõbrannal sarnane ülesehitus, aga 3x võimsam pump, tal ka -20 juures toas ilusasti 20C sees ilma lisakütteta.
Õhk-vesi oleks tõenäoliselt väiksema kõikumisega (või üldse ilma), maasoojus - ei paneks vist tähelegi
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|