Päris taksod võivad, Bolti "sõidujagajad" mitte. Sisuliselt tekitab see Bolti juhtidele vip rea. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Päris taksod võivad, Bolti "sõidujagajad" mitte. Sisuliselt tekitab see Bolti juhtidele vip rea.
Nagu juba korra kirjutasin, kui Bolti taksol on plafoon ja auto paremal küljel on vedaja nimi või kaubamärk siis võib ta sõita ühissõiduki rajal kui klient on peal.
Liiklusseadus kirjutas:
§ 37. Juhi kohustused ühissõidukiraja kasutamisel ja ühissõidukile eesõiguse andmisel
(1) Ühissõidukirajal võib sõita ühistranspordiseaduse kohast liinivedu teostava ühissõidukiga, sõitjat vedava ühistranspordiseaduse § 64 lõike 2 nõuetele vastava taksoga ja sõitjat vedava bussiga.
Ühistranspordiseadus kirjutas:
§ 64. Nõuded taksoveol kasutatavatele mootorsõidukitele
(1) Taksoveol kasutatavad mootorsõidukid peavad olema kantud liiklusregistrisse ja läbinud tehnonõuetele vastavuse kontrolli.
(2) Taksoveol võib teenindada sõitjat taksopeatusest ja kasutada sõitja vedamisel ühissõidukirada, kui sõidukile on paigaldatud plafoon ja sõiduki parempoolsel välisküljel on nähtav vedaja nimi või kaubamärgiseaduse § 5 tähenduses õiguskaitset omav vedajale kuuluv või talle lepingu alusel kasutada antud kaubamärk. Nõuded vedaja nime tähistamisele sõidukil kehtestab valdkonna eest vastutav minister määrusega.
Anti112, sa ei saa ise aru. Taksojuht võib olla ka Bolti juht. Bolti juht pole aga taksojuht. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Anti112, sa ei saa ise aru. Taksojuht võib olla ka Bolti juht. Bolti juht pole aga taksojuht.
Asjatu norimine. Iga bolti juht ei ole jah taksojuht, aga mõned võivad olla.
Ühissõidukiraja kasutamisel on tähtis vaid Ühistranspordiseaduse paragrahv 64 lõige 2. Sama parahgrahvi lõige 5 toob välja nõuded plafooni kasutamiseks (sõidukikaart).
Lisaks oli vähemasti vahepeal näha Bolti kirjaga plafoone, kuid need olid siiski seadusevastased ilma sõidukikaardita.
Kui norida tahta, siis on sõidukikaart kehtiv vaid taksoveoloaga ning kui taotlejaks on sõidukikaardi taotleja, siis on vajalik ka teenindajakaart.
Kokkuvõttes hunnik tingimusi, et olla legaalselt takso.
Sõidumeerik ja hinnakiri ei ole kohustuslikud ainult äpi vahendusel kliente teenindades.
Kõigil Bolti taksodel ja juhtidel on olemas sõidukikaart ja teenindajakaart, ilma nendeta ei lase Bolt üldse sõita.
Ja lisaks on Bolt Operations EE OÜl ka olemas taksoveoluba.
Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.
Mõistet "takso" ei ole liiklusseaduses välja toodud, kuigi sellele on läbi seaduse erinevas kohas viiteid.
Mõtlesingi "päris takso" all masinaid, mis seaduslikult tohivad plafooni kanda.
A mis vahet seal on, sõidavad ju kõik kes tahavad. Kedagi huvitab? Bürokraatia... Paberil on kõik ilus, bussiread rattarajad jne... Aga päriselus? _________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Mis te vaidlete, teile ju toodi seadusepunktid konkreetselt välja - seal, ma ütleks, on päris üheselt kirjas, kes võivad (ja kes mitte)
Pigem see küsimus on selles, et kas see seadus peaks olema selline. Minu silmis, kuna Bolti juhid omavad sõiduki- ja teenindajakaarti (lisaks muud Bolti poolsed ja seadustest tulenevad nõuded), siis kliente vedades nad niikuinii teevad sisuliselt täpselt sama tööd, mida taksojuhid. Niiet miks nad ei peaks saama bussirida kasutada, tundub ju veits nonsenss. Välised tuled ja viled (plafoon, kirjad) peale ja siis kõik hästi? See umbes nagu et "kirjutan endale otsaette, et olen mees, muidu äkki ei usuta!".
Taksojuhid võiks siis riigikeelt ka mõista ju, kui nad "taksod" tahavad olla. _________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
täpselt, taksojuht on ikka palju rohkem kui roolikeeraja, ta peab oskama ka investeerimisnõu anda ja suhetest rääkida, kõige selle jaoks on keeleoskus hädavajalik. Kui ei taha kliendiga rääkida, jäägu "sõidujagamise" juurde
Mis te vaidlete, teile ju toodi seadusepunktid konkreetselt välja - seal, ma ütleks, on päris üheselt kirjas, kes võivad (ja kes mitte)
Pigem see küsimus on selles, et kas see seadus peaks olema selline. Minu silmis, kuna Bolti juhid omavad sõiduki- ja teenindajakaarti (lisaks muud Bolti poolsed ja seadustest tulenevad nõuded), siis kliente vedades nad niikuinii teevad sisuliselt täpselt sama tööd, mida taksojuhid. Niiet miks nad ei peaks saama bussirida kasutada, tundub ju veits nonsenss. Välised tuled ja viled (plafoon, kirjad) peale ja siis kõik hästi? See umbes nagu et "kirjutan endale otsaette, et olen mees, muidu äkki ei usuta!".
Kui endale dongi külge paned, siis ei ole ikka mees isegi kui kuulutad kõigile
Mis te vaidlete, teile ju toodi seadusepunktid konkreetselt välja - seal, ma ütleks, on päris üheselt kirjas, kes võivad (ja kes mitte)
Pigem see küsimus on selles, et kas see seadus peaks olema selline. Minu silmis, kuna Bolti juhid omavad sõiduki- ja teenindajakaarti (lisaks muud Bolti poolsed ja seadustest tulenevad nõuded), siis kliente vedades nad niikuinii teevad sisuliselt täpselt sama tööd, mida taksojuhid. Niiet miks nad ei peaks saama bussirida kasutada, tundub ju veits nonsenss. Välised tuled ja viled (plafoon, kirjad) peale ja siis kõik hästi? See umbes nagu et "kirjutan endale otsaette, et olen mees, muidu äkki ei usuta!".
Põhjus võib olla üsna praktiline. Lihtne on juba visuaalselt vaadata kas on plafoon ja kas autos on peale juhi veel mõni inimene.
Taksotunnusteta sõiduki puhul peaks ta kinni pidama ja kontrollima kas on ikka takso
Ja see peaks olema politsei prioriteet? _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.
No Bolti juhtide autodele ja päris taksodele olid nt millalgi erinevad tehnilised nõuded. Bolti autodel olid leebemad nõuded, kui päris taksodele. Siis lisaks ametikoolitus, mis päris taksode puhul nõutav. Lisaks ka tervisekontroll kutselisele juhile, mis Bolti juhtidel pole.
Lisaks päris taksojuhtidel peab olema taadeldud kehtiv taksomeeter. Bolti juhtidel on leebemad nõuded tehnoülevaatusel. Kindlasti on midagi veel, mis kohe pähe ei tule.
Samal ajal Boltis said rõõmsalt EURO 3 ja EURO4 masinad edasi sõita. Väidetavalt oli too aeg selle muudatuse lobistajad Elektritakso Tartus(plafoon, kes ka oma iseloomult oli Boltiga sarnane, sest ega ka nende juhid linnast midagi ei teadnud ja sõitsid samamoodi Waze järgi) ja Bolt. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kas just prioriteet, aga teistpidi milleks meile üldse bussirajad, kui teoorias ei tohi seal sõita, aga praktikas sellele mingit karistust ei järgne.
Jah no ma reide pole teinud, aga tundub, et kahjuks palju kasutatakse bussiradasid ära tavaautode/mittetaksode poolt, et kiiremini punktist A punkti B jõuda. Noh, ilmselt paljud siiski parempöörde tegemiseks.
ranel kirjutas:
Anti112 kirjutas:
Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.
No Bolti juhtide autodele ja päris taksodele olid nt millalgi erinevad tehnilised nõuded. Bolti autodel olid leebemad nõuded, kui päris taksodele. Siis lisaks ametikoolitus, mis päris taksode puhul nõutav. Lisaks ka tervisekontroll kutselisele juhile, mis Bolti juhtidel pole. .
Kas see kutseline tervisekontroll on muidu kuidagi erinev mootorsõidukijuhi tervisetõendi taotlemisest?
Ja kas ametikoolitusel antakse ikka "starter pack" ka - nahkvest, pakk Marlboro ja lõhnakuusk?
Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.
No Bolti juhtide autodele ja päris taksodele olid nt millalgi erinevad tehnilised nõuded. Bolti autodel olid leebemad nõuded, kui päris taksodele. Siis lisaks ametikoolitus, mis päris taksode puhul nõutav. Lisaks ka tervisekontroll kutselisele juhile, mis Bolti juhtidel pole.
Lisaks päris taksojuhtidel peab olema taadeldud kehtiv taksomeeter. Bolti juhtidel on leebemad nõuded tehnoülevaatusel. Kindlasti on midagi veel, mis kohe pähe ei tule.
Just nimelt olid.
Hetkel reguleerib taksoteenust vähemalt Tallinnas küll ainult Ühistranspordiseadus ja seal ei ole mingeid selliseid erisusi enam.
https://www.riigiteataja.ee/akt/123122024013
viimati muutis Anti112 10.12.2025 16:43:00, muudetud 1 kord
Tervisekontrolli osas ma ei tea kas seal midagi rohkem kontrollitakse, aga kutselisel juhil on see iga 5 aasta tagant.
Taksojuht on ka kutseline juht selles kontekstis.
No kutseline tervisekontroll on iga 5 aasta tagant, tavajuhil iga 10 aasta tagant.
Mul on küll suurema masina pärast need.
Ka suure masina jaoks lube tehes jooksis see taksojuhi ametikoolitusega osati kokku. Rääkisid seal oma taksomeetrist, käitumisest, millised paberid peavad korras olema jne.
Anti112, kas sa oled Bolti juht? Sõnavõtt hetkel vähemalt tundub väga sedamoodi, et elatud Boltist. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Viimati sai lisatööna tehtud juba aastaid tagasi, aga hoian ennast endiselt teemaga kursis.
Seadusandlus on väga palju muutunud ja need kunagised nõuded ei kehti enam ja see piir "päris taksojuhi" ja "Bolti taksojuhi" vahel on muutunud üsna olematuks.
Tegelikult pole kunagi suurt vahet olnud. Lihtsalt alguses vaatasid Bolt ja Uber neile läbi sõrmede. Kuna jutt oli ka selline, et pole ju takso vaid sõidujagamine, siis ega keegi eriti käsi ka väänanud kui mupo ametnik näeb, et mäng käib üle tema pea ja pole vaja endale jama kaela tõmmata riskides sellega, et mingi poliitilise tellimusega talle endale sulg sappa pannakse.
Natuke hakkab asi vist paika loksuma. Aga ilmselt see erisus siiski jääb, et on ainult äpitaksod ja need taksod kes tänavalt ka kliente võivad võtta.
Võrus tellid "kaineka" FB kaudu.
Lampi katusel hoidvad magavad öösel.
Kui isegi õnnestub mõnega vestelda, siis Ei viitsi tulla.
Kui lubab tulla, siis mingis teises ajavööndis saabub.
Kui saabub
Eestile kohaselt sõidavad seal tulevikus kõik ja null järelvalvet, kuna see ei ole jõukohane - ehk siis ühissõidukite graafikud hakkavad olema täiesti paigast ära - istute oma peldikutega kõik busside taga, kuna bussid hakkavad kasutama ka üldtee osa - toimub rohkem reastumis üksteise vahele jne
liiklusesse tuleb rohkem autosid, kuna buss ega tramm ei ole enam mõistlikud
Lisaks päris taksojuhtidel peab olema taadeldud kehtiv taksomeeter.
Ainult siis, kui tahavad tee äärest või telefoni teel rahvast peale korjata, äpi vahendusel arvelduse korral ei pea olema.
Päris takso on nagu see, kes võib ühissõidukirajal ametlikult ka liigelda nagu ülejäänud ühistransport.
täpselt, taksojuht on ikka palju rohkem kui roolikeeraja, ta peab oskama ka investeerimisnõu anda ja suhetest rääkida, kõige selle jaoks on keeleoskus hädavajalik. Kui ei taha kliendiga rääkida, jäägu "sõidujagamise" juurde
Mul on küll rohkem juhtunud, et taksojuhid küsivad investeerimisnõu, mitte ei anna seda. FI viimaste liigutuste valguses päris mure, loodan, et neil on hästi läinud ja keegi ei leia põhjust kaebust sisse anda; nad ju teavad kus ma elan
Eestile kohaselt sõidavad seal tulevikus kõik ja null järelvalvet, kuna see ei ole jõukohane - ehk siis ühissõidukite graafikud hakkavad olema täiesti paigast ära - istute oma peldikutega kõik busside taga
Pigem nii läheb.Algul kampaania korras tehakse kuu aega kontrolli ehk ja siis on juba metsik lääs.
Nagu pool aastat tagasi tehti seadus, et korraks ka ei või kõnniteele seisma enam jääda - reaalsus pool aastat hiljem: Täpselt sama mis pool aastat varem, igalpool üks kõnniteedel peatumine ja parkimine käib. _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Ikka ja jälle linnas imestan jalakäijate üle, kes sebrale astuvad nii, et isegi ei vaata, kas auto tulemas on või mitte. Minule täiesti arusaamatu käitumine, kui su poole liigub 2t rauakolakas. Lisaks veel tume riietus ja ei mingit helkurit. Väga tore, et õigus on, aga hauas pole selle õigusega midagi peale hakata. Eriti talvel praeguste ilmadega, kus keset linna must jää pole haruldane. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Ükspäev sõitsin lennujaama kõrval pimedas, vihma sadas ja vastutulevate tuled tegid ka üldist nähtavust halvemaks. Ühe ülekäiguraja juures tundus kahtlane, et vastutulevad ei liigu, nagu seisaks, jäin ka igaks juhuks seisma sebra ees. Tuligi sealt jalakäija välja nagu betoonsein.
No sellest ei saa paljud aru, et vahet pole kellel õigus on, parem oleks nii käituda et oma nahk terveks jääb.
Täpselt. Palju on Tartus näha seda ülekäigu rajale astumist nii, et isegi auto poole ei vaadata. Nagu Janis välja tõi, siis pimedas vahel on üldse keeruline näha. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Seda on nii palju et ei üllata ka enam. Aga siiani eranditult ainult noored. Ratturid veel vaatavad aga veits kõhe juba pimedas sitase ilmaga üle sebra sõita kus kiirem liikuja jääb lihtsalt piilari taha peitu. _________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Anne Prisma juures ringil vehkis alles hiljuti üks, et miks ma teda ei märkanud. Ise oli teinud kõik selleks, et ei märgataks - must ratas, mustad riided/kiiver ja mitte ühtegi tuld
päästis mu hea silmanägemine hämaruses _________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Seda on nii palju et ei üllata ka enam. Aga siiani eranditult ainult noored. Ratturid veel vaatavad aga veits kõhe juba pimedas sitase ilmaga üle sebra sõita kus kiirem liikuja jääb lihtsalt piilari taha peitu.
Vanemad ka ikka hallipäised. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Hallpeade tavamustriks on saanud et kui on nö kokkupõrkekursil siis mina näen, hakkan hoogu maha laskma, tema näeb, keerab selja ja jääb ootama kõnnitee kaugemas servas. Ja siis juba selge, pole mõtet passida, hooga läbi ja saavad kõik kiirelt üle _________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Miks te siis ei vaata ülekäigurajale lähenedes kas seal on keegi ja hoogu maha ei võta
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Need 15m ülekäigurajast eemal üle sõidutee hängijad ajavad sitta keema. Sama laks, üleni tumedas, null helkurit, pimedas veel vihma sajab ja ikka on vaja elu ohtu seada ja ronida.
Viimastel nädakatel kahjuks maru palju selliseid lambaid näinud!
Võtaks selle 20 sekundit ja jalutaks valgustatud ülekäigurajale ja läheks ettenähtud korras üle, ei, milleks küll
Velomehi ka näinud ilma ühegi valgusallika või peegeldita, sõeluvad veel kõnnitee ja sõidutee vahet, kuidas endal mugavam või kiiremini saab. Paar tõuksi ka selliselt ringi lasknud.
Ja need vinged rattarajad Viimasel kuul vist kahte inimest näinud sõitmas ja üks nendest tuttav elupõline jala-/rattamees _________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
jalakäija jaoks on üsna selgelt öeldud, mismoodi tema poolt vaadates võiks tee ületamine toimuda. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Miks te siis ei vaata ülekäigurajale lähenedes kas seal on keegi ja hoogu maha ei võta
Keegi pole väitnud, et autoga seda sõites ei tehta. Lihtsalt hämming jalakäijate poolt nagu sebra oleks mingi võluvits, kus endal 0 kohusetunnet. Mitte ainult autopoolse juhi veendumine, et sebra ületus tegelikult ka ohutu oleks. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.