Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 458, 459, 460 ... 463, 464, 465  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 19:59:27 vasta tsitaadiga

OK, kui arst tunnistab pereliikme teovõimetuks ja saab hakata eestkostjaks siis sel juhul ei tohiks probleeme olla. Eestkostja ei peaks iga ametiasutuse/teenuspakkuja jaoks eraldi tõendit hankima vaid normaalne oleks, kui oleks kõigi instantside poolt üheselt aktsepteeritav eestkostet kinnitav volikiri, kohtumäärus vms (ühe korra välja antud tõendit kasutab igal pool).

Kui eestkoste pole määratud siis muidugi teine lugu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 20:27:40 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Kerge ettekujutus juba on kui türgis telefoni kaotad ja sim kaardil juba sajased lendavad.
paneks kiirelt sõbra telefonis teenused kinni aga tulge palun kohale.
Ekstreemne näide aga iseteenindus peaks olema loomulik võimalus nii kliendi kui teenusepakkuja vaates oma teenuseid hallata.

Proovisin mingil ajal huubi ja eks sai ikka võimelda, pole midagi muutunud.

Ma ei tahaks siin ühe teise sideettevõtte osas sõna võtta aga kes teab see teab. Ei mingeid kümnekaid sim või esim eest, võta, pane kinni, muuda, vaata, vaheta teenuseid, lisa ja eemalda seadmeid ei mingeid tähtajalisi jne.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 13.11.2025 20:46:05 vasta tsitaadiga

paketi vahetus oli vist 3-4€. Ei midagi hullu, kui sama pakett Telias 10X kallim.

erakliendina nad aga ikka väga tüütud ja mul pole vähemalt kodus nendega midagi teha... 4G saast, 5G väidetavalt ei levi veel normaalselt kuna erinevad asutused lähedal, kes ka selle kooma tirivad.

Alles oli see -50% kampaania, tundus päris huvitav. Ei viitsinud Huubi võtta...
Samas pigem vist võtaks läbi VPN Discovery+ teenuse
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 21:21:11 vasta tsitaadiga

indrpo, Välismaal oma kaotatud/varastatud telefoni teenuste ja SIM kaardi sulgemiseks peab teadma salasõna. Mul Elisa tagasi helistades küsis seda enne kui lepingu lõpetamisega edasi läks (polnud meeles, mis pannud olin ent leppis siis isikukoodiga).
Varem, kui Telias/EMT-s midagi telefonitsi muuta tahtsin, küsiti alati salasõna. Kord kunagi ammu varastati mul telefon ära. Helistasin ja küsiti salasõna (enne ei saa SIM kaarti sulgeda).
Oluline salasõna edastamisel ongi see, et ise määratud salasõna, kui seda kellelegi teisele teatavaks teinud ei ole, siis on salasõna põhimõtteliselt sama mis PIN koodiga autentimine. Sõbra eest ei saa teha, aga kui sõber salasõna ise edastab, peaks saama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 21:24:38 vasta tsitaadiga

Lõpuks on ikkagi see, kas on iseteenindus, või ei ole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 13.11.2025 21:27:32 vasta tsitaadiga

ot:
indrpo, Millises iseteeninduses saab lepingut lõpetada?
näiteks Telia mobiilse elu paketi lõpetamiseks peab tädiliidese kõne tellima.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Raivoy
HV vaatleja

liitunud: 15.03.2007




sõnum 13.11.2025 21:38:04 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:


Raivoy kirjutas:

Elisa kodunett isegi soodustuseta odavam kui Telia samaväärne (Telia on kohutav röövel)

kui saad fiibri, siis ok...4G ja 5G ikka pigem üks häda.... räige ülemüük
Samas mastis Telia 300 mega, elisa 5 icon_lol.gif

Mäletasin valesti
Telia 100/100 27€, Elisal sama kirus 25.99€, soodukaga alla 20. Telia ei pakkunud soodustust kui liituda tahtsin.
Mul juba 4-5a valguskaabel majas. Varem oli oma veetud vaskkaabel. (vihmaga vahel kukkus kokku ühendus lõpuaastatel)

Telia kodunett + teleteenuse lepingu lõpetamine oli küll lihtne. Just lõpetasin ema asju, kuna korterit enam ei kasuta. Klõps, klõps ja vii rendiasjad pakiautomaati.

_________________
Fossiiliks muutumas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.11.2025 22:50:11 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ilmselt pole elisat silmas peetud..

Spoiler Spoiler Spoiler

Mult hakati meili teel salasõnasid küsima icon_eek.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2025 07:00:28 vasta tsitaadiga

siinus kirjutas:
ot:
indrpo, Millises iseteeninduses saab lepingut lõpetada?
näiteks Telia mobiilse elu paketi lõpetamiseks peab tädiliidese kõne tellima.

No natuke etem, kui visiit esindusse. Ja kui iga esindus ei sobi ka veel .......
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2025 11:12:32 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
paketi vahetus oli vist 3-4€. Ei midagi hullu, kui sama pakett Telias 10X kallim.
milline pakett on 10X kallim?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.11.2025 15:08:07 vasta tsitaadiga

16GB näiteks, elisa paraku teeb pea alati motiveeriva erihinna.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 16.11.2025 11:09:07 vasta tsitaadiga

Kuna esindusest hetkel kaugel, infotelefon ei vasta ja annika on kasutu siis proovib õnne siin - on mingit pidi veel võimalik Elisalt klassikalist kaabel TV-teenust kah saada? On üks kapa-kohilas olev asukoht kuhu Elisa kaabel tuleb sisse, on ka ära ühendatud (kanaliotsing leidis ilusasti krüptitud kanalid ja krüptimata ETV), vaataja oleks vanem inimene kellel internetist kama kaks (aktiivselt väldib selle kasutamist) aga tahaks tiba rohkemat kui ETV-d.

Odavaim netipakett mida Elisa või Telia sinna tooks on ~25-30 eurot (ühendus + seadmed + digibox; olemasolev tv pole android, seega boxi vaja) mis ei tundu mõistlik investeering arvestades vajadusi.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 11:37:35 vasta tsitaadiga

kas kaarti ei saa telekasse susada? Mul vanainimene sellega vaatab oma seepe ja igati rahul - telekapult ainult, millega kenasti hakkama saab.
Elisal oli vanasti ka antenniga vaatamise variant, samuti posu kanaleid...
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 11:43:59 vasta tsitaadiga

ref, väga pead esinduses tahtma.
Kui on samsungi telekss siis veendu, et oleks plastmassist ci mooduli vahetükk olemas. Nõua ainult vaatajakaarti, mooduli ma leian sulle. Mitu tpkki on ühte kasti sattunud ja ise ma ära ei tarvita neid.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 16.11.2025 11:48:27 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ref, väga pead esinduses tahtma.
Kui on samsungi telekss siis veendu, et oleks plastmassist ci mooduli vahetükk olemas. Nõua ainult vaatajakaarti, mooduli ma leian sulle. Mitu tpkki on ühte kasti sattunud ja ise ma ära ei tarvita neid.

Philipsi telekas on... katsun siis järgmise nädala jooksul esindusse saada ja nõuda icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 12:08:49 vasta tsitaadiga

mul samuti üks moodul üle, kui tarvis.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 12:57:03 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Kuna esindusest hetkel kaugel, infotelefon ei vasta ja annika on kasutu siis proovib õnne siin - on mingit pidi veel võimalik Elisalt klassikalist kaabel TV-teenust kah saada? On üks kapa-kohilas olev asukoht kuhu Elisa kaabel tuleb sisse, on ka ära ühendatud (kanaliotsing leidis ilusasti krüptitud kanalid ja krüptimata ETV), vaataja oleks vanem inimene kellel internetist kama kaks (aktiivselt väldib selle kasutamist) aga tahaks tiba rohkemat kui ETV-d.

Odavaim netipakett mida Elisa või Telia sinna tooks on ~25-30 eurot (ühendus + seadmed + digibox; olemasolev tv pole android, seega boxi vaja) mis ei tundu mõistlik investeering arvestades vajadusi.


Kui ta just päris selline pole, et teab seda et puldil punane nupp lülitab teleka sisse ja märkmikus on kirjas, mis numbri all mis kanal on ja rohkemaks võimeline pole, siis tegelikult on järelvaatamine asi mis talle ilmselt meeldima hakkaks. Enam ei kujutaks ettegi, et kui mõnda saadet vaadata tahan siis peaks oma elu teleka järgi sättima hakkama.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 13:21:57 vasta tsitaadiga

intekiga on see jebla oluliselt lihtsam kui selle uue elamisega.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 13:24:42 vasta tsitaadiga

Mul on see uus elamus. Mis seal siis jeblada? Toimib ju küll.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 13:28:24 vasta tsitaadiga

kindlasti toimib.. mitu nuppu mitu korda sa pead vajutama, et epg ette saada? ma ühest nupust käivitan komplekti ja teise nupuvajutusega on kohe epg ees, kus sonkima hakata saab vajadusel. avastasin, et paarieurone telku moodi ekraan mis teise kohta ostetud sai, oskaks justkui salvestada ka. mingi pisikese pulga sinna külge panema ja proovima, kas ja kuidas töötab.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2025 13:29:39 vasta tsitaadiga

Punasest käima ja TV nupuga EPG ette. Ehk kui box juba käib, siis üks vajutus.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 17.11.2025 15:53:53 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
laurx kirjutas:
ref, väga pead esinduses tahtma.
Kui on samsungi telekss siis veendu, et oleks plastmassist ci mooduli vahetükk olemas. Nõua ainult vaatajakaarti, mooduli ma leian sulle. Mitu tpkki on ühte kasti sattunud ja ise ma ära ei tarvita neid.

Philipsi telekas on... katsun siis järgmise nädala jooksul esindusse saada ja nõuda icon_smile.gif

Täna Kristiines kahjuks ei õnnestunud vist teenindajale selgeks teha, et mida ma soovin - pakkus üle õhu ja pakkus netiga elamust, ütles, et klassikut üle kaabli ei saa ega hakka saama icon_sad.gif

Kuna korra jäi mulje, et tema jaoks oli netita ainult üle õhu siis pole 100% kindel, et samal lainel olime. Proovib homme või reedel õnne mõne teise esindusega icon_biggrin.gif

Puhtalt endale kinnitamiseks - see vaatajakaart on vast üle õhu ja üle kaabli erinev? Et kui võtaks "Klassik üle õhu", siis see kaart nüüd DVB-C peal ei toimeta?

---
napoleon kirjutas:
Kui ta just päris selline pole, et teab seda et puldil punane nupp lülitab teleka sisse ja märkmikus on kirjas, mis numbri all mis kanal on ja rohkemaks võimeline pole, siis tegelikult on järelvaatamine asi mis talle ilmselt meeldima hakkaks. Enam ei kujutaks ettegi, et kui mõnda saadet vaadata tahan siis peaks oma elu teleka järgi sättima hakkama.

Pigem märkmiku ja kindla nupu poole... aga kui DVB-C pealt ei saa (kui aus olla siis 26 eurot, mis tehti odavaim pakkumine täna, on mõne kanali eest ikka häbematult palju icon_sad.gif), siis pigem otsin kas mingi ühenduse kohaliku "kolhoosi" kaudu (majas on vanast ajast veel paar jagatud liitumist jäänud, ma ei tea kuidas kõik need aastad/aastakümned) või vaatab mida kusagilt võimalikult odavalt (sh ka 4G/5G) annab saada ning jagan pigem oma Telia vaatajakohta.

Jah, kerge sendisaagimine vast on aga teiselt poolt - miks võtta teenust (antud juhul internet) mida keegi antud aadressil ei kasutaks ega ka hetkel vaja?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2025 16:15:06 vasta tsitaadiga

kaart on sama aga teenus, mille alt ta oma juurdepääsud saab, on erinev.

sul on toa kaabel seal ?

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 17.11.2025 17:00:40 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kaart on sama aga teenus, mille alt ta oma juurdepääsud saab, on erinev.

sul on toa kaabel seal ?

Kaablid-asjad olemas, mingit tehnikut mu arusaama järgi pole kohapeale vaja, DVB-C otsing annab kenasti Elisa kanalid kätte (ETV pilt ees, teised krüptitud).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 22.11.2025 10:27:03 vasta tsitaadiga

Elisa Elamuse Premium digiboks toetab Dolby Atmost ja Visioni. Kas keegi proovinud mõnda arvutis olevat filmi digiboksi kaudu tööle saada, et säiliks Dolby formaat? Eeldaks, et USB pordi kaudu oleks võimalik.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2025 18:11:45 vasta tsitaadiga

Tavaline android-tv karp nagu iga teine, miks ei peaks töötama.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 22.11.2025 18:49:49 vasta tsitaadiga

ref, ütledki teenindajale, et signaal toas olemas, kanalid mällu loetud, vaid kaart puudu. Nõustud tingimusega, et kasutad seni kuni nad koaksiaali üleval hoiavad. Et kas nad tõesti kliendi raha ei taha?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.11.2025 12:07:09 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
ref, ütledki teenindajale, et signaal toas olemas, kanalid mällu loetud, vaid kaart puudu. Nõustud tingimusega, et kasutad seni kuni nad koaksiaali üleval hoiavad. Et kas nad tõesti kliendi raha ei taha?

Tundub, et ei taha icon_sad.gif (läbi laurxi üks kõrvalteema jookseb ka, eks näis kas/mis saab).

Sai ka kenasti seletatud (teenindajale), et kui kaablist ei saa siis arvestades, et Elisa kõrval pakub samal aadressil netti ka Telia ja viimane on üle optika ning mul Telialt olemas vaatajakoht mida ma ei kasuta - mul on mõistlikum võtta juba 50/50 nett Telialt ja kasutada olemasolevat vaatajakohta selmet, et Elisale mingigi lisaraha maksta...

Mida pakuti/soovitati oli, et paneme kortermaja külge välisantenni ja saaks siis telekanalid läbi selle - no ma ei tea... see variant tundub ausalt öeldes kõige kehvem soovitus icon_biggrin.gif Ka pakutud nett+telekas soodsatel tingimustel tuleks kallim kui Telia 50/50 ja olemasolev vaatajakoht.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 12:27:32 vasta tsitaadiga

Tallinnas võib isegi toaantenniga kanalid kätte saada kui veab. Ma kunagi uudishimust proovisin, Mustamäel sain ETV pildi toaantenniga kätte. Kuna vaatajakaarti pole, siis teisi ei saanud proovida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 12:42:27 vasta tsitaadiga

Üle õhu on DVB-T(2), mille kaarte (ZoomTV vms) ka enam vist ei saa. Mingil hetkel leti alt Valgast olla veel saanud, aga praegust seisu enam ei tea.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.11.2025 13:49:06 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
Üle õhu on DVB-T(2), mille kaarte (ZoomTV vms) ka enam vist ei saa. Mingil hetkel leti alt Valgast olla veel saanud, aga praegust seisu enam ei tea.

Saab, Elisa Klassik üle õhu TV - https://www.elisa.ee/et/eraklient/tv-elisa-elamus/elisa-elamus/tv-ule-ohu.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 13:59:59 vasta tsitaadiga

Suvaline uitmõte, laurx ehk oskab kommenteerida kas toimib.
Saab ainult TV paketi ka võtta ja öelda, et internet on juba olemas kuskilt. ca 8€ kuus näitab tavahinda. Vanasti coax otsas digibox natuke jonnis kui netti pole, aga DVB-C kaudu lasi telekat vaadata. Kui see siiani nii on, siis vbl ongi lahendus. Või see elamuse TV on nüüd alati üle neti?
Ei saa kahjuks ise loomkatseid teha kuna COAX vahetati ammu optika vastu.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 14:07:34 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
lauri kirjutas:
Üle õhu on DVB-T(2), mille kaarte (ZoomTV vms) ka enam vist ei saa. Mingil hetkel leti alt Valgast olla veel saanud, aga praegust seisu enam ei tea.

Saab, Elisa Klassik üle õhu TV - https://www.elisa.ee/et/eraklient/tv-elisa-elamus/elisa-elamus/tv-ule-ohu.

Siin oli mõeldud ilmselt seda, et eraldi klassikalist vaatjakaarti ei anta, vaid saad nn. moodulkaardi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 15:24:55 vasta tsitaadiga

ei. "klassik" on dvb-c s " kaardiga, pole vahet, mis seal ümber on - moodul, kaon või intek.

toa - antenniga saab üsna hästi kanalid kätte. kristiine mast on vertikaal, teletorn horisontaalprojektsioon. aknad võiks õigele poole ainult olla.

aga teil on kaks teenust segamini. üle õhu ei ole kaabel. üle õhu on "terrestrial". risti ei tööta.

kui kaablisse enam vaatajakaardiga teenust ei taheta vormistada, on "probleem" hoopis teises asjas.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 16:36:09 vasta tsitaadiga

ref jaoks hetkel tegelt päris hea variant. Musta reede pakkumisega saab neti kolmeks kuuks tasuta ja tv poole hinnaga.
Võib ju võtta ja sooduka lõppedes ära lõpetada. Võib-olla hakkavad siis moosima ja pakuvad uut soodustust.
Aga kui ei paku, siis pole kaotanud ka midagi. Vist. Peenikeses kirjas teksti peab enne muidugi läbi lugema ega seal mingit tähtajalist kohustust pole.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2025 19:29:41 vasta tsitaadiga

sõnaga: uurimise tulemusel selgus, et "kaablisse " enam ei vormistata vaatajakaardiga teenuseid. kellel on, sellel on. uusi ei looda. kui keegi tahab oma vanaemale kaarti saada, peab kas oma lepongusse lisa võtma või leidma kellegi, kellega kaubale saada.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2025 21:18:10 vasta tsitaadiga

Varem juba ka läbi käinud, kõik coax teenused viiakse esimesel võimalusel üle optikale või 5G lahendusele.
Sama ka teistel pakkujatel.

Ehk nad keelduvad DVB-C ja DVB-T pakkumisest.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2025 22:50:27 vasta tsitaadiga

t on täitsa veebis väljas veel.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 27.11.2025 11:16:01 vasta tsitaadiga

T on saadaval jah. Hinda tõstetakse pidevalt, on näha et tahavad ära kaotada, aga kuni kliente on palju, ei saa.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 11:48:21 vasta tsitaadiga

Varasemalt tellitud DVB-C teenus veel toimib vähemalt nendes kohtades kus peale koaksiaali muud juhtmega ühendust pole.
Aga viimati öeldi, et kui tahaksin uuema Elamuse peale minna (teleka äppi kasutada nt) siis pannakse DVB-C kinni ka kohe.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 27.11.2025 12:13:53 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Ehk nad keelduvad DVB-C ja DVB-T pakkumisest.

Eksitav väide. DVB-T (Elisa Klassik üle õhu TV - https://www.elisa.ee/et/eraklient/tv-elisa-elamus/elisa-elamus/tv-ule-ohu) saad ilusasti ilma igasuguste küsimusteta. DVB-C puhul uusi lepinguid ei saa (nagu laurx eespool kirjutas ja välja uuris - tänud!), vanad toimivad edasi ja saab ka lisakaarte / vaatajakohti (torgin hetkel tuttava tuttavat, et seda kaarti saada).

Infost sai hommikul ka kontrollitud - lisakaarte saab, mingeid takistusi pole kui on vana Klassik pakett ja mingeid lisasid pole; küll aga suruvad võimalusel ikkagi oma Elamust ja lisapakette jms peale kui vähegi võimalik...

Anti112 kirjutas:
Varasemalt tellitud DVB-C teenus veel toimib vähemalt nendes kohtades kus peale koaksiaali muud juhtmega ühendust pole.
Aga viimati öeldi, et kui tahaksin uuema Elamuse peale minna (teleka äppi kasutada nt) siis pannakse DVB-C kinni ka kohe.

(järgnev kehtib kindlasti Türil, muu eesti osas ei julge lubada aga eeldaks, et enamvähem sama loogika)
Uue Elamusega kaarti ära ei korjata ega panda lepingut/teenust kinni, saad nii äpi/digiboxi kui DVB-C-ga vaadata AGA sellisel juhul lisakaarti (DVB-C jaoks) ei saa, sest pole enam Klassik vms. Vaatajakohad lisaks on uus digibox/äpp vms.

Eelpool mainitud järelvaatamised jms vanemale inimesele - jah, oleks kena aga neid igasuguseid seadmeid jms tuleb suurem mudru ning kuna vanal generatsioonil harjumus juhtmeid välja sikutada (äikese ajaks, kodust ära minnes jnejne) siis võimalus, et midagi nihu läheb on enam kui garanteeritud (eelmine suvi käisin maal naabrinaisel kanaleid paika panemas 2x tunnise vahega, memm ajas nupud segi ja tegi telekale algseadete taastamise, kaks korda järjest). Ka see näiteks toodud olukord (Elamus tellitud ja DVB-C toimetab) - peretütrel võetud vanemate koju nett, et kaugtööd teha aga vanemate jaoks vana hea "üks telekas, üks pult ja pole segadust" seis, kui ise külas siis jah järelvaatamised ja asjad aga kui vanem generatsioon digiboxi ja ruuterit käima ei saa pole vähemalt paanikat, et õigel ajal saade nägemata jääb.

Ausalt öeldes ei teagi mis sellest vanemast generatsioonist lähiaastatel saab - eks osa suudab ringi õppida aga teps mitte kõik. Uued-moodsad äpid ja boxid - vaja menüüdes navigeerida pisikese puldiga, vanemal inimesel käed enam ei toimeta ja nägeminegi sant, saaks ehk veel vähemalt mõnd saadet kuulata aga seegi muutub iga tehnoloogiavahetusega keerulisemaks icon_sad.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 13:32:51 vasta tsitaadiga

ref, proovisin. Uue Elisa digiboxiga põhimõtteliselt puldil mingit numbrit valides saab kanalit vahetada ehk ei pea ilmtingimata EPG-sse ronima kui märkmik+number kodusem tundub.
Kuna pult on BT, siis põhimõtteliselt saab selle digiboxi kasvõi kahepoolse teibiga teleka taha kinnitada, teleka puldi ära peita ja konfida HDMI CEC nii, et digiboxi pult lülitab teleka ka sisse.
Kui natuke aretada, siis pole keeruline ka nii, et vanainimese jaoks on üks pistik ehk ta ei näe, et sellega kaks seadet toidet saavad.

Ehk kui väga tahta, saab asja aretada küll selliseks, et oleks vanainimesele käepärasem ja pisut lollikindlam.
Aga see jutt on muidugi uue digiboxi kohta mis ilma netita ei tööta.

Samas aru ma ei saa, miks see DVB-C kangesti kinni panna tahetakse. Saan aru kui coax üldse kokku korjatakse ja optika vastu vahetatakse. Aga kui coax on, siis nende jaoks on ilmselt odavam DVB-C-d pakkuda kuna siis ei koorma lineaarne teleka vaatamine netiühendust.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 14:07:03 vasta tsitaadiga

topeltvõrkude ülalpidamine on kulukas, eriti kui kortermajas on 30 optikal ja kaks pensionäri coaxil. Seega surutakse optikasse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 27.11.2025 14:32:11 vasta tsitaadiga

indrpo, sa ajad suuresti jama - kui kortermajja tuleb optika siis coax läheb maha, ei hoita paraleelis (va ülemineku aeg). Pigem läheb "kapa kohilas" füüsiline võrk kinni ja liigutatakse 5G peale (su enda tööandja, Telia, teeb sama). Vahetamise ajaks tuleb tehnik nende vanurite juurde ja paneb hunniku boxe paika, keegi teenusest ilma ei jää (kuigi kallimaks läheb).

Miks kinni läheb on jah kulu aga eelkõige toodete-pakettide osas, turul on suurem nõudlus striimingu ja järelvaatamise osas ning kliendid tahavad ka muid seadmeid (telefonid, tahvlid) kui klassikaline telekas (seega H4TV/HbbTV ei ole eriti mõistlik koht kuhu investeerida) seega vana võrk toimib kuni midagi otsad annab ja nii ongi. Tolles majas ja väikelinnas on need võrgud 90ndatest, siin-seal on midagi lapitud-parendatud aga laias laastus pole näha, et oleks huvi nii klientide kui pakkujate poolt isegi optikat vedada...

napoleon, üht-teist saab kindlasti teha, et vanainimesele elu veidi paremaks teha aga oleks oluliselt lihtsamaid variante kui vaid teenusepakkujad (pole ainult Elisa teema) tahaks. Kuna turusegmenti (piiratud võimetega inimesed) ei nähta - lähebki kinni ja nii ongi icon_smile.gif

Küll aga - eilse-tänase helistamise tulemused on see, et lähimas tutvusringkonnas on küll DVB-Cd kasutuses aga kuna ka uus Elamus tellitud siis lisakohta ei saa (ehk, et see "vanematel vana hea telekas ja noorpere paneb külas käimise ajal digiboxi jälle toimima" tundub hämmastavalt levinud mudel olema), nüüd siis tuttavate tuttavad (nendega tsipa keerulisem - usaldada ju vaja).

Kui sealt mingil põhjusel ei saa siis tuleb tõenäoliselt Elisa odavaim nett (hetkel 0-hinnaga 3 kuud) ja Telia box (sest mul üks vaatajakoht üle), läheb küll kokkuvõttes ~10-15 eurot kallimaks aga noh, kusagilt tuleb senti ikkagi saagida ja Telia TV puhul (kuna mul endal see kah olemas) annab ehk tsipa paremini üle telefoni juhendada kui midagi ülearu keeruliseks läheb.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
landu
HV vaatleja

liitunud: 22.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 14:53:46 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
T on saadaval jah. Hinda tõstetakse pidevalt, on näha et tahavad ära kaotada, aga kuni kliente on palju, ei saa.
Oma kogemusest ütlen, et mingi aeg üle õhu DVB-T paketist loobudes, öeldi , et enam tagasi ei saa. Kuna Elamus läbi neti ei toiminud hässti, siis loobusin üldse Elisast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 16:27:23 vasta tsitaadiga

nad on ise selle süsteemi selliseks teinud. teenus töötab kuni võrgus signaali on. vaatajakaardiga teenus on " vana" ja nad ei vormista enam seda. tehniliselt takistust pole. koaksiaali jääb signaal sisse.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.11.2025 13:03:33 vasta tsitaadiga

Ei jaga seda värki, et uurin natuke võimalusi icon_redface.gif

Commscope SF2400E

Modemi külge on võimalik ühendada Wi-Fi ruuter või üks arvuti kaabliga (ühendatakse porti LAN1).
Pordid LAN2, LAN3, LAN4 ei ole kasutusel.
+
Ruuter Huawei ax3

Pmst 2 "ruuterit" siis?
Selle huawei asemele saaks panna suva ruuteri või switchi(näiteks "lan party" jaoks rohkem porte vaja)?
As is serveri hostimiseks peaks mõlemas ruuteris "port forwarding" tegema?
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2025 13:27:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Commscope SF2400E

see on konfitud sillaks. teeb optikast rj45 de signaali. ax käib selle taha ruuteriks ja teeb seda mida ruuterid ikka teevad. võid jah suvalise ruuteri panna. aga sellisel juhul lõpevad jutud mis algavad lausega " mul ei ole see ja too" üsna kohe ära" see ei ole meie ruuter, vaata ise. " ont saadab logisse infot signaalide ja asjade kohta regulaarselt tagasi.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.11.2025 18:13:51 vasta tsitaadiga

Selge thumbs_up.gif
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2025 19:08:55 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
indrpo, sa ajad suuresti jama - kui kortermajja tuleb optika siis coax läheb maha, ei hoita paraleelis (va ülemineku aeg).


Mulle taheti juba 2 aastat tagasi optika pähe määrida, ei õnnestunud. Coax käib tänaseni, mul on elisa ausõna et nad ei võta kaabelvõrku maha kuni see töötab.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 458, 459, 460 ... 463, 464, 465  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.