Pean silmas, et Prigožin oli eriti kuri Läänemaailma vastu, vähemalt retoorikas. Ta tundus hammast verele ajamas rohkem kui Putin. Viimane vast hindab isiklikku rikkust ka, vanapeer Prigozin oli juba suht aru kaotanud nende videointervjuudega
Või teisisõnu prigozini käes vene tuumaarsenali kontroll
Ta võib kuri olla, aga ega tal siis rohkem resursse poleks olnud, et enamat korda saata. Võibolla lihtsalt midagi teisiti teinud. Senine agressioon on võimalik olnud Põhja-Korea, Iraani ja Hiina abile.
Ta võib kuri olla, aga ega tal siis rohkem resursse poleks olnud, et enamat korda saata. Võibolla lihtsalt midagi teisiti teinud. Senine agressioon on võimalik olnud Põhja-Korea, Iraani ja Hiina abile.
Võimalusi lühiajaliselt erinevat s*tta kokku keerata oleks tal olnud. On ka täna putinil aga tol on vist siiski mingi pikema plaani teema kah peas (muude luulude kõrval).
Nt kannatanuks prigožinil ka baltikumile peale lennata, tekitades meile lühiajaliselt jama ja kaasates tõenäoliselt liitlased konflikti - pikas plaanis oleks see vast mingit tulemust kiirendanud aga lühiajaliselt oleks ikkagi meile jama tekitanud.
Vaadates nende progressi Ukrainas, siis kahe rinde avamie, sh NATO vastu tundub ebarealistlik. Siis nad oleks samaaegselt hakanud Ukrainas maad kaotama. Nad ei saa sealt ressursse ära liigutada.
Vaadates nende progressi Ukrainas, siis kahe rinde avamie, sh NATO vastu tundub ebarealistlik. Siis nad oleks samaaegselt hakanud Ukrainas maad kaotama. Nad ei saa sealt ressursse ära liigutada.
Tibla ei pruugi mõelda päris samamoodi nagu mina või sina.
Võivad vabalt ka nii mõelda, et Ukraina on korraga liiga suur tükk, võtame lohutuseks Baltikumi lootuses, et NATO sügab mune ja on deeply concerned. Saaks mingi tulemuse ette näidata ja siis vaatab mis Ukrainas edasi teha.
napoleon, Millest me räägime. Peale luhtunud Istanbuli kohtumist ütlesid tiblad, et karistuseks võtame Sumy oblasti ka ära. Avasidki rinde põhjapool ja edasi on teada kui edukaks see kujunes. Selles valguses on Ukraina ja NATO-ga samaaegselt sõdimine nali. Hübriidsõda NATO vastu nad jah suudavad, sest neid venemeelseid kohalikke ullikesi, kes Euroops ladusid ja raudteid šaboteeriks, on küllaga.
viimati muutis SKG 17.11.2025 20:43:06, muudetud 1 kord
vana aadu arvas ka et mitu rinnet korraga on mõistlik..
Wikipeedia andmetel oli venelastel IIMS ajal idrindel väljas miskit 7 korda rohkem mehi (~5-6M), kui hetkel Ukrainas (~0,7M).
Kui nad eskaleerida soovivad, siis ruumi neil on. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Prigožiniga mul alati meenub see vene radikaal filmist Air Force One
Hollywoodile meeldis 90'ndatel treida filme sellest, et mis juhtuks kui Venemaal mingi radikaalne sõjajuht kukutab ametis oleva võimu ja tahab kohe tuumarelvad kasutusele võtta ideoloogilisel kaalutlusel
Ja need on mõjunud, nagu näha - miks seda Putinit muidu talutakse.
Päriselt ka kellelgi on mingi positiivne stsenaarium Venemaa suhtes, kui keegi seal peaks Putinile krõpa tegema, või kui ta vabatahtlikult ära kõngeks?
vana aadu arvas ka et mitu rinnet korraga on mõistlik..
Wikipeedia andmetel oli venelastel IIMS ajal idrindel väljas miskit 7 korda rohkem mehi (~5-6M), kui hetkel Ukrainas (~0,7M).
Kui nad eskaleerida soovivad, siis ruumi neil on.
Sel ajal oli venelaste kamandada terve NSVL. Ligi 200 miljonit inimest. Palju igasugused "tšuhnaasid" ja "tšurkasid", keda oligi Stalini arvates vaja vähendada. Sellist varjatud vähemusrahvaste hukkamist on tehtud venemaal juba hallidest aegadest saadik ja tehakse praegu ka. Demograafia oli ka oluliselt parem siis.
viimati muutis sukelduja 17.11.2025 22:48:52, muudetud 1 kord
The blast on a key railway line used to transport weapons to Ukraine is the latest in a wave of attacks that have hit Poland and other European countries.
tsitaat:
Poland’s Chief of the General Staff, General Wiesław Kukuła, said the country is effectively in a pre-war phase. According to him, Russia is already laying the groundwork for possible aggression.
“The enemy has begun preparing for war. It is creating conditions aimed at undermining public trust in the government, the Armed Forces and the police, as well as setting the stage for potential aggression on Polish territory,” Kukuła stressed.
Päriselt ka kellelgi on mingi positiivne stsenaarium Venemaa suhtes, kui keegi seal peaks Putinile krõpa tegema, või kui ta vabatahtlikult ära kõngeks?
Positiivne stsenaarium tähendaks meie mõisites mingisugust versiooni demokraatiast. Kuna see on seal võõrsõna, siis julgen positiivses stsenaariumis kahelda.
Uus, kes võimule tuleb hakkab tõenäoliselt esmalt oma võimu kindlustama. Kuidas see välja hakkab nägema, ei vaia pikemalt kirjeldamist.. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
The blast on a key railway line used to transport weapons to Ukraine is the latest in a wave of attacks that have hit Poland and other European countries.
tsitaat:
Poland’s Chief of the General Staff, General Wiesław Kukuła, said the country is effectively in a pre-war phase. According to him, Russia is already laying the groundwork for possible aggression.
“The enemy has begun preparing for war. It is creating conditions aimed at undermining public trust in the government, the Armed Forces and the police, as well as setting the stage for potential aggression on Polish territory,” Kukuła stressed.
Päriselt ka kellelgi on mingi positiivne stsenaarium Venemaa suhtes, kui keegi seal peaks Putinile krõpa tegema, või kui ta vabatahtlikult ära kõngeks?
Reaalne ei ole, aga mina sooviksin, et venemaa laguneks väikesteks vabariikideks, kes siis igaüks ise oma äri ajaks.
Et need nn "Republics of Russia" oleksid kõik iseseisvad. https://en.wikipedia.org/wiki/Republics_of_Russia
Teatud massist alates on kvaliteet vähem oluline kui sa arvata oskad.
Inimelu ei maksa seal midagi, vajadusel joostakse sust lihtsalt massiga üle.
Iseasi, kas neil seda biomassi nüüd sellises koguses kokku ajada õnnestub, et NATO’st üle joosta. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
25 tuhat kuubalast olla tulemas. Põhjakoerad on ka olemas. Nepaalist ja aafrikast kuskilt tilgub ka peale.. vahel warthog defence näitab neid "pidime minema tagalassr aga oh õudu, pandi rindele.." _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Izmaili sadamas evakueeriti kaks Rumeenia küla pärast seda, kui Venemaa droonirünnaku järel gaasitanker põlema süttis.
Türgi lipu all sõitev tanker sai pihta ja süttis põlema.
link
Aastail 1992–1995 peetud Bosnia sõjas pandi toime lugematu hulk sõjakuritegusid. Serblastest snaiprid tulistasid 1425 päeva piiramisrõngas olnud Sarajevos sadade tsiviilelanike pihta. Ent väidetavalt olid tulistajateks ka itaallased, sakslased, prantslased, inglased, venelased, kanadalased ja ameeriklased. Võimalik, et teistestki lääneriikidest pärit snaiprid, kes maksid õiguse eest tappa inimesi.
Inimjahituristidelt küsiti raha hinnakirja järgi, mille kohaselt olid lapsed kõige kallimad sihtmärgid – kuni 100 000 eurot. Neile järgnesid naised, seejärel mehed. Eakaid võis väidetavalt tappa tasuta.
Hoiatusega, mille ta edastas nii Kongressis Helsingi Komisjonile kui ka Atlandi Nõukogu mõttekojas, seadis Tsahkna karmi tähtaja: Venemaa sõjamasin, kuigi Ukrainas rängalt kannatanud, naaseb Baltimaade piiridele veelgi suuremate vägede ja sõjavarustusega kui enne täiemahulist sissetungi ja seda kahe kuni kolme aasta või vähema aja jooksul, edastas väljaanne.
Eesti välisministri selline hinnang seab kahtluse alla levinud narratiivi, et Vene sõjaväe jõud on ammendunud. Tsahkna viitas Vene relvajõudude ulatuslikule reformile, mis juba tähendab Venemaa armee isikkoosseisu ja tehnika suuremat koondumist Balti riikide ja Soome piiridele.
Juba koonduvad meie piiri taga? _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Suspects in Polish railway bombings are Ukrainians, - Tusk
He said the suspects are two Ukrainian citizens who crossed the border from Belarus this fall and are believed to have been working with Russian intelligence services.
One of the suspects had previously been convicted by a court in Lviv for sabotage. Both fled back to Belarus after the incidents.
Ehk siis riigi palgal inimesed, üks maalib sõjapilti ja teine peaks selle maali silma alt ära peitma
No aga mis sa teed. Praegusel koalitsioonil pole mitte mingit muud varianti pinnal püsimiseks kui meeleheitlikult sõjahirmu külvata ja siis end päästjana esitleda. Siis inimesed ei küsi muid piinlikke küsimusi millele vastust pole ja ei tohi nuriseda ka igasugu riigipoolsesse räpase käe enda rahakotti ajamise üle - muidu oled ju tibla ja kremli käsilane. Teisalt on häda selles, et sellesama paanika tekitamisega keeratakse majandust veelgi rohkem perse, sest mitmed inimesed lahkuvad, investeeringud lahkuvad ja uusi peale ei tule.
Ehk siis riigi palgal inimesed, üks maalib sõjapilti ja teine peaks selle maali silma alt ära peitma
No aga mis sa teed. Praegusel koalitsioonil pole mitte mingit muud varianti pinnal püsimiseks kui meeleheitlikult sõjahirmu külvata ja siis end päästjana esitleda. Siis inimesed ei küsi muid piinlikke küsimusi millele vastust pole ja ei tohi nuriseda ka igasugu riigipoolsesse räpase käe enda rahakotti ajamise üle - muidu oled ju tibla ja kremli käsilane. Teisalt on häda selles, et sellesama paanika tekitamisega keeratakse majandust veelgi rohkem perse, sest mitmed inimesed lahkuvad, investeeringud lahkuvad ja uusi peale ei tule.
Ei ole küll täheldanud mingit ebaratsionaalset sõjahirmu külvamist. Pigem jäetakse Eesti meedias palju rääkimata või räägitakse palju hiljem. Näiteks jõudis Vene vägede Eesti ja Soome piiri äärde koondamise teema Eesti meediasse suure viivitusega. Ei teagi, kas meediaväljaanded lihtsalt ei ole informeeritud või on mingid juhised kätte antud. Igasugune "Venemaa on kohe käpuli maas ja raketid on otsas" propaganda võib küll rõõmustav olla, aga tekitab just juurde neid inimesi, kes vinguvad kaitsekulutuste tõstmise üle.
Investorid vast oskavad ise olukorda analüüsida ja nõustuvad hinnangutega, et Baltimaad järgmisena on kõige tõenäolisem sihtmärk.
katsuge nüüd natukene tsahkna räägitu koha pealt olla. kust see tsitaat ka pärit ei oleks, see ei ole ei uus, uudis ega imelik.
tehniliselt tuleb venemaal meie piiride äärde rohkem sõjaväelasi ja tehnikat kohe kui ukraina sõda läbi peaks saama. olenevalt kuidas venemaal nende moderniseerimise-reorganiseerimise plaanidega läheb, siis sõja pikaks venimise korral võimalik, et ka varem. kas selle sõnastamine on sõjapildi maalimine või sõjahirmu külvamine on juba subjektiivse tajumise küsimus.
teine külg on kohad, kus ta sellest rääkis. mõlemad on tõesti jututoad aga toetava, suunava ja võimalik, et nõuandva funktsiooniga teiste organisatsioonide jaoks - esimene usa valitsuse ja teine (läbi ata) nato.
kui teisele poole piiri tuleb rohkem tegevust, on vaja ka siinpool selleks valmistuda ning selle valmistumise jaoks on rahvusvaheline tugi vajalik. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
– Venemaa on alustanud sõjaks ettevalmistumise perioodi.
Nii ütleb Poola relvajõudude staabiülem kindral Wiesław Kukula Poola Raadiole.
„Venemaa loob keskkonda, mis soodustab potentsiaalset agressiooni Poola territooriumi vastu,“ tsiteerib tema sõnu The Kyiv Independent.
https://x.com/vangelofreebird/status/1990525590567305347
I am very pleased that with President Trump’s blessing, Congress will be moving on the overwhelmingly bipartisan Russia sanctions bill that will provide President Trump with more tools to end the bloodbath in Ukraine.
The legislation allows @POTUS
to impose secondary sanctions and tariffs -- at his discretion -- on countries who continue to buy cheap Russian oil and gas, propping up Putin’s war machine. This legislation is designed to give President Trump more flexibility and power to push Putin to the peace table by going after both Putin and countries like Iran that support him. I appreciate the strong bipartisan support for this legislation in both the House of Representatives and the Senate.
President Trump’s executive sanctions on the top two Russian oil companies have made a big difference. The Russia sanctions bill will continue the momentum to end this war honorably, justly and once and for all.
Lõunas on jah kriitiline olukord. Kõik vaatavad Pokrovski poole, aga peaks vaatame hoopis lõuna poole. Pokrovski kaotus ei muudaks suures plaanis midagi.
Kui venelased jõuavad Zaporizhzia lähedale, siis see oleks katastroof, sest tegu on väga suure linnaga ja nad saaks selle vallutamisel ületada laia Dnepri jõe.
Lõunas on nad ainult ~20km kaugusel, aga seal on tugevad kaitseliinid. Paraku liiguvad venelased idast läände just mööda neid kaitseliine ja seda palju kiiremini kui kuskil mujal rindelõigul.
78km võib tunduda palju, aga alles 01.01.2025 olid nad ida poolt vaadatuna 122km kaugusel. Nüüd ainult 78km.
Kui sama tempo jätkub, siis järgmine aasta on nad linna lävel ja kõigist kaitseliinidest möödas.
Ei ole küll täheldanud mingit ebaratsionaalset sõjahirmu külvamist. Pigem jäetakse Eesti meedias palju rääkimata või räägitakse palju hiljem. Näiteks jõudis Vene vägede Eesti ja Soome piiri äärde koondamise teema Eesti meediasse suure viivitusega. Ei teagi, kas meediaväljaanded lihtsalt ei ole informeeritud või on mingid juhised kätte antud. Igasugune "Venemaa on kohe käpuli maas ja raketid on otsas" propaganda võib küll rõõmustav olla, aga tekitab just juurde neid inimesi, kes vinguvad kaitsekulutuste tõstmise üle.
Investorid vast oskavad ise olukorda analüüsida ja nõustuvad hinnangutega, et Baltimaad järgmisena on kõige tõenäolisem sihtmärk.
Kõike strateegilist ei olegi vaja rääkida. Küll aga võiks piirata igasugu kivialt väljaronind sõjardite igapäevaseid hüüatusi kuidas ühe sõnul ründab 3 aasta pärast, teise sõnul 5 aasta pärast, kolmanda sõnul 7 aasta pärast jne. Milleks? Esiteks ei tea keegi niipikalt ette mis saab - ukraina võib olla kotti saand, venelastel võib vesi ahjus olla, venelane võib kiievisse strateegilisega lajatada, venemaa võib selleks ajaks majanduslikult lagunenud olla jne. Selline "varsti kindlasti ründab" jutt õõnestab ka NATO usaldusväärsust kus jääb mulje nagu Balti riikidel poleks selles suhtes ukrainaga mingit vahet ja nagu ei kuulukski NATO'sse.
Paanikat pole mõtet teha. Kasvõi see korruptsiooni teema mida mõni iga piuksu peale tuleb loopima. See tiblade lennukite/lennuväljade vastu tehtud rünnak käis ju läbi selle hägusa augu ehk kuskilt pidi midagi kõrvale minema ja isegi kui läks 100-200 miljonit oli see liigutus väga väga edukas seda enam, et lõpetas Trumpi ülbamise, et Ukraina ei suuda midagi teha (polnud mingit eelinfot mida lekkiv asutus oleks saanud edastada).
Meile on ikka pigem kasulik, et seal sõda edasi käib. Ehk see kärbib oluliselt igasu AFD tegelaste tiibu. Meil on ju EKRE-ga tänu nende tiblavaimustusele ikka kööga ja kui Seeder tuleb rääkima EKREIKE taasünnist siis ka Isamaaga
Saksamaal samas tibla surub just seda poliitilist relva hetkel...
Ei ole küll täheldanud mingit ebaratsionaalset sõjahirmu külvamist. Pigem jäetakse Eesti meedias palju rääkimata või räägitakse palju hiljem. Näiteks jõudis Vene vägede Eesti ja Soome piiri äärde koondamise teema Eesti meediasse suure viivitusega. Ei teagi, kas meediaväljaanded lihtsalt ei ole informeeritud või on mingid juhised kätte antud. Igasugune "Venemaa on kohe käpuli maas ja raketid on otsas" propaganda võib küll rõõmustav olla, aga tekitab just juurde neid inimesi, kes vinguvad kaitsekulutuste tõstmise üle.
Investorid vast oskavad ise olukorda analüüsida ja nõustuvad hinnangutega, et Baltimaad järgmisena on kõige tõenäolisem sihtmärk.
Kõike strateegilist ei olegi vaja rääkida. Küll aga võiks piirata igasugu kivialt väljaronind sõjardite igapäevaseid hüüatusi kuidas ühe sõnul ründab 3 aasta pärast, teise sõnul 5 aasta pärast, kolmanda sõnul 7 aasta pärast jne. Milleks? Esiteks ei tea keegi niipikalt ette mis saab - ukraina võib olla kotti saand, venelastel võib vesi ahjus olla, venelane võib kiievisse strateegilisega lajatada, venemaa võib selleks ajaks majanduslikult lagunenud olla jne. Selline "varsti kindlasti ründab" jutt õõnestab ka NATO usaldusväärsust kus jääb mulje nagu Balti riikidel poleks selles suhtes ukrainaga mingit vahet ja nagu ei kuulukski NATO'sse.
Jah, õige, me ei tea, kuid sellegipoolest ON vaja valmistuda võimalikuks rünnakuks. Lollus oleks praegu jätta asjad tegemata ja pärast vinguda, miks me nii kõvasti molli saime.
asi ei ole ainult rääkimises, oma osa on ka klikimeedial ja "sisuloojatel", kellel on vaja võimalikult löövaid pealkirju panna ja võimalikult häirivat sisu kirjutada, mis sulle kohe vastu hambaid virutab et sa ikka hirmuga lähemalt lugema tuleks. Selle jaoks siis korjatakse üle maailma igasugust sitta kokku, blogijatest ja säutsujatest kuni tööstuse müügimeesteni, kellel endal on vaja oma kraam maha müüa, kokkuvõttes keeratakse meelega inimestel närv viimase vindi peale et sa juba ise hommikul viimaseid uudiseid otsima tuleks, et kas maailm on juba ära lõppenud. Sealt saate ühelt poolt selle et 'venemaal on moon kohe-kohe otsas ja hommepäev kukub kokku' kuni selleni et 'venemaa on piiri taha koondanud enneolematud ressursid ning rünnak on päevade küsimus. Et siis tasub vaadata, keda oma sitas ööunes süüdistada.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.