Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 188, 189, 190 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 30.09.2025 19:06:13 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
15 minuti hind = idiootsus kümnendas astmes.

Sõltub mis nurga alt vaadata - päikese ja tuule pealt tootjale on see 15min "aken" ideaalne, annab oluliselt paremini pakkumisi teha. Klassikalise soojuselektrijaama puhul - isegi tund on liiga pisike aken, et opereerida mõistlike hindadega ja keskkonda säästvalt.

15min on tegelikult isegi gaasiturbiini jaoks tsipa pisike periood, tund oli/on parem.

Hüdrot suuresti ei huvita, kuigi ma pole kindel kui hästi annab generaatoreid nii lühikese perioodi peale sünkroniseerida, st. annab kindlasti, lihtsalt kui tulebki selline, et 15min müüb siis 15min keerab rubilniku välja jne, ehk, et pidev sünkroniseerimine ja desünkroniseerimine siis mida see hooldeintervallidele ja seadmete elueale tähendab... kindlasti annab sinna hunniku elektroonikat vahele ehitada aga see ei muuda kogu ülekandevõrku just stabiilsemaks.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2025 21:31:28 vasta tsitaadiga

homme hakkavad uudised ja õhtusüük kell 21.15 icon_razz.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2025 23:49:53 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Dogbert kirjutas:
15 minuti hind = idiootsus kümnendas astmes.

Sõltub mis nurga alt vaadata - päikese ja tuule pealt tootjale on see 15min "aken" ideaalne, annab oluliselt paremini pakkumisi teha. Klassikalise soojuselektrijaama puhul - isegi tund on liiga pisike aken, et opereerida mõistlike hindadega ja keskkonda säästvalt.

15min on tegelikult isegi gaasiturbiini jaoks tsipa pisike periood, tund oli/on parem.

Hüdrot suuresti ei huvita, kuigi ma pole kindel kui hästi annab generaatoreid nii lühikese perioodi peale sünkroniseerida, st. annab kindlasti, lihtsalt kui tulebki selline, et 15min müüb siis 15min keerab rubilniku välja jne, ehk, et pidev sünkroniseerimine ja desünkroniseerimine siis mida see hooldeintervallidele ja seadmete elueale tähendab... kindlasti annab sinna hunniku elektroonikat vahele ehitada aga see ei muuda kogu ülekandevõrku just stabiilsemaks.

Pigem on see vist üldse kehtestatud igasugu akujaamu silmas pidades. Nende võime energiat võrku anda on lühiajaline ja mida täpsemini selle lõppu annab sättida, seda kasulikum neile.
Nende uute sünkrokompensaatorite võime oma inertsil võrgusagedust kompenseerida oli vist ka 15 min icon_rolleyes.gif

Mis veel uue "energiasae" hammaste pilti vaadates nüüd silma hakkas on see, et iga päevane täistund algab ~50% kallima hinnaga kui iga tunni viimane veerand. Energiaspekulandid vist jooksevad Nordpoolile tormi nagu tarakanid praegu.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.09.2025 23:58:04 vasta tsitaadiga

Lihtsalt ostu müügiga spekuleerida pole mõtet, ostul on võrgutasu
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 00:00:35 vasta tsitaadiga

Äpp läks just katki thumbs_down.gif

_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 00:40:42 vasta tsitaadiga

See oli hea leht hindade vaatamiseks, enam siit normaalselt tunni kaupa ei näe nii nagu enamik tarbijaid jätkuvalt maksab:
https://dashboard.elering.ee/et/nps/price?interval=minute&period=days&start=2025-09-30T21:00:00.000Z&end=2025-10-01T20:59:59.999Z

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 16:37:48 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Alates homsest peab raha säästmiseks pesumasinat iga 15min tagant sisse ja välja lülitama.

Huvitav elektrihind.ee läks tunnipõhisele arvestusele tagasi. Ennatlik üleminek? Kas kodutarbijatel on siis 15min arvestus või mitte?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.10.2025 16:47:40 vasta tsitaadiga

Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 16:59:26 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall

Olen pime, ei näe sellist nuppu icon_redface.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 16:59:49 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
degreal kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
Alates homsest peab raha säästmiseks pesumasinat iga 15min tagant sisse ja välja lülitama.

Huvitav elektrihind.ee läks tunnipõhisele arvestusele tagasi. Ennatlik üleminek? Kas kodutarbijatel on siis 15min arvestus või mitte?
Juhul kui sul on vastav arvesti mis 15min intervalliga andmeid suudab edastada
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.10.2025 17:02:47 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi ei ole sellist veel?
Elektrilevis ilusti 15 min kaupa andmed olemas
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 17:10:38 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
degreal kirjutas:
degreal kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
Alates homsest peab raha säästmiseks pesumasinat iga 15min tagant sisse ja välja lülitama.

Huvitav elektrihind.ee läks tunnipõhisele arvestusele tagasi. Ennatlik üleminek? Kas kodutarbijatel on siis 15min arvestus või mitte?
Juhul kui sul on vastav arvesti mis 15min intervalliga andmeid suudab edastada

Paar aastat tagasi paigaldatud 2-poolne arvesti. Elektrilevi iseteenindusse laekuvad 15min andmed. E-elering näitab tunni täpsusega jällegi.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 17:18:12 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall

Sellega segi ei aja?
https://www.elektrikell.ee/
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.10.2025 17:45:12 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
pois11 kirjutas:
Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall

Sellega segi ei aja?
https://www.elektrikell.ee/


Minu viga.. ajasin jah icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 19:01:33 vasta tsitaadiga

15min arvestid on müüjatel, tarbijatel on enamasti 1h kaupa saatvad arvestid jätkuvalt. Läheb veel aastaid nende vahetamisega.

https://www.err.ee/1609817301/elektrilevi-alustab-15-minuti-arvestite-paigaldamist-4-5-aasta-parast

tsitaat:
"Pigem hind muutub lihtsalt täpsemaks. 15 minuti tsükkel anna tarbijatele rohkem lisatööriistu oma tarbimist täpsemalt juhtida. Kuna taastuvenergiat on süsteemides palju, siis kui ühel 15-minutilisel perioodil näiteks tuul ei puhu ja järgmisel 15 minutil puhub hästi suur tuul, siis kindlasti võib volatiilsus ka lühiajaliselt tekkida. Kui me vaatame kuu keskmist hinda, siis kuu keskmine hind ei muutu," lausus Enefiti juhatuse liige Sander Randver.
See jutt jääb küll arusaamatuks. 15 minuti hind on ju päev ette teada, tuult ei tea keegi 15 minuti täpsusega päev ette icon_lol.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2025 22:10:35 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
See jutt jääb küll arusaamatuks. 15 minuti hind on ju päev ette teada, tuult ei tea keegi 15 minuti täpsusega päev ette icon_lol.gif


x2 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2025 00:46:19 vasta tsitaadiga

Noh, Sander nähtavasti teab. icon_rolleyes.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2025 13:05:37 vasta tsitaadiga

Kas sellise teadmise pealt see vajadus 15 minutise perioodi järgi välja mõeldigi? Või oli mingi reaalne põhjendus ka ikka?

Ma ise varem arvasin, et see on pigem tarbimisest tekkiva nõudluse täpsemaks ennustamiseks mõeldud, mitte tootmisvõimsuste pärast. A la kas riigitäis rahvast keedab endale kohvi pigem viis minutit peale kaheksat või viis minutit enne üheksat.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 02.10.2025 15:22:48 vasta tsitaadiga

15 minuti hinnatamine tunduks pigem tootjatele paindlikum, kus varasema igaks 24 tunni jaoks pakkumise asemel saab nüüd samale ajavahemikule 96 pakkumist teha.
Saavad vbl täpsemalt hinda pakkuda, tarbija vaatest ei oska arvata, palju see nüüd juurde annab. Lõppukokkuvõttes peavad tootjad ikka kulud tasa saama ja tulu teenima, kas arvestad seda eurodes, rublades, dollarites, kümnend- või kuueteistkümnendsüsteemis, mõõdad teenust stopperi või kalendriga - äri alus jääb ikka samaks.

"ajaloolisele kogemusele" või vandenõuteoretiseerida, reeglina tarbijale kingitusi teha ei taha keegi, ei riik, ei kauplejad ega ka elektriärimehed - tavaliselt mistahes muutus kipub tarbija rahakotist rohkem õngitsema, olgu selleks uued muudetud mobiili, interneti, TV paketid = hinnatõus! icon_biggrin.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.10.2025 16:33:14 vasta tsitaadiga

15min. on ikka parem kui 1h. Näiteks põrandakütte puhul saab sättida nii, et iga tund kütab kõige odavama 15min. ajal. Ennem sai jagatud päev 4h tsükliks ja sealt valis kontroller kõige odavama 1h kütmise. Mängimist on palju, kes senti ei korja, see eurot ei saa.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 03.10.2025 21:10:00 vasta tsitaadiga

15 minutit küll, aga:
tsitaat:

Kui tarbimiskohas ei ole veel paigaldatud arvestit, mis salvestab tarbimisandmeid veerandtunni täpsusega, jagab jaotusvõrguettevõte tunnise tarbimise automaatselt neljaks võrdseks osaks.

Mu käest tahetakse börsihinna jälgimist soojuspumpadele. Nende vidinate tegijaid on Eestis vähemalt 4.
Oletame, et esimesed pool tundi on tippaeg, hind näiteks 50 senti. Siis kukub 10-le sendile. Kundel on pandud hinnapiiriks 12 senti, seega soojuspump täiega käima. Kuna pool tundi seisis, siis tõenäoliselt uhab pool tundi käia ka.
Elekter on küll odav, aga inimene maksab 30 senti, sest teise pooltunni tarbimine jagatakse kogu tunni peale ühtlaselt laiali.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.10.2025 21:23:29 vasta tsitaadiga

100 eur teed nanotootjaks end ja saad õige arvesti thumbs_up.gif Tootma ei pea ja seadmeid ei pea olema
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 09:53:36 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
tsitaat:
tsitaat:
tsitaat:
tsitaat:
tsitaat:
tsitaat:
tsitaat:
Jaanuar: Ainult elekter koos maksudega 10,34 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 16,66 s/kWh.
Veebruar: Ainult elekter koos maksudega 16,75 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 23,04 s/kWh.
Märts: Ainult elekter koos maksudega 9,76 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 16,35 s/kWh.
Aprill: Ainult elekter koos maksudega 8,81 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 14,93 s/kWh.
Mai: Ainult elekter koos maksudega 7,96 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 15,53 s/kWh.
Juuni: Ainult elekter koos maksudega 5,18 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 13,1 s/kWh.
Juuli: Ainult elekter koos maksudega 4,97 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 13,49 s/kWh.
August: Ainult elekter koos maksudega 9,98 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 18,16 s/kWh.
September: Ainult elekter koos maksudega 9,90 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 18,14 s/kWh.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 09:58:31 vasta tsitaadiga

Kuidas fikseeritud paketiga võrreldes on? Kallim?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2025 10:11:38 vasta tsitaadiga

September tarbisin 170kwh ja maksan 36 eurot, 21 senti kõik kokku, alexela fix hind. Fix on kallim.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.10.2025 10:16:09 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kuidas fikseeritud paketiga võrreldes on? Kallim?


September fix: Börsi keskmine 10.07, kahetariifse fixi tarbitud keskmine 10.02. Koos transa ja tasudega tuleb 16.5s kwh. Käesoleva hetkeni aasta keskmised, börs 9.88, tarbitud 9.72. Järeldused teeb igaüks ise. Nüüd, kus hind muutub 15m kaupa, on igasugune juhtimine ka täiega mõttetuks muutunud, seega võib rahulikult kas börsil olla või fix võtta.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.10.2025 11:11:59 vasta tsitaadiga

Fixe saab praegu juba nõks alla 10 sendi. Täitsa võiks isegi fixi peale kolida.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 11:13:10 vasta tsitaadiga

Sügis käes, paketivahetuse aeg. Kevadel jälle börsile thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goga
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 11:27:31 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Fixe saab praegu juba nõks alla 10 sendi. Täitsa võiks isegi fixi peale kolida.


Kes see hetkel alla 10 sent pakkumisi teeb? vaatasin elektrihind võrdluslehte ja seal fix pakkumised vahemikus 11.6-13.6
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.10.2025 11:29:11 vasta tsitaadiga

Terminalis, sõber näitas lepingut, ise muidugi sinna ei läheks
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.10.2025 11:45:06 vasta tsitaadiga

goga kirjutas:
Janis kirjutas:
Fixe saab praegu juba nõks alla 10 sendi. Täitsa võiks isegi fixi peale kolida.


Kes see hetkel alla 10 sent pakkumisi teeb? vaatasin elektrihind võrdluslehte ja seal fix pakkumised vahemikus 11.6-13.6


Webis neid pakkumisi reeglina väljas ei ole. Need tulevad personaalselt, kui leping lõppema hakkab.

tsitaat:
Sügis käes, paketivahetuse aeg. Kevadel jälle börsile thumbs_up.gif


Poole aasta kaupa vist väga head fixi diili ei saa, keskmistub ikka ära kuhugile börsi keskmise juurde aasta lõikes. Ise muidugi arvad, et tegid ilgelt hea diili. Suvel pole peale auto pmst mitte midagi, mis megalt elektrit võtaks ja ka juhitav oleks ja auto võtab ka pigem vähe. Külmal talvepäeval võtab küte ühe ööga samapalju, kui auto nädalaga.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2025 13:10:24 vasta tsitaadiga

Viskan ka oma aastase exeli tabeli ülesse. Maamaja, õhkõhk pump hoiab aastaringi 20 kraadi sees. NV käime perega puhkamas. Mõtlen, et ega suures pildis väga vahet ei olegi. Kas võtta fikseeritud või börs. Hetkel börs ja natukene nutijuhtimist.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 15:31:09 vasta tsitaadiga

Kui ma vaatan enda viimase 12 kuu arveid, s/kWh keskmist nende pealt ja võrdlen seda Markos-e saadud aasta keskmisega, siis mu hinnavõit tuleb mehised 15€ icon_lol.gif
Tegelikult kogu võimaliku kasu sõi ära veebruar 2025, kus börsi keskmine tuli 16,69 s/kWh ehk ~100€ rohkem kui ligikudu sama tarbimismahu juures olid jaanuar või märts.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 15:43:25 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
September tarbisin 170kwh ja maksan 36 eurot, 21 senti kõik kokku, alexela fix hind. Fix on kallim.


mul fixiga kõik kokku 19,5 senti
igasugune nutijutimine puudub, sellega saaks veel hinda alla

_________________
!!


viimati muutis renx09 06.10.2025 15:47:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.10.2025 15:46:19 vasta tsitaadiga

A koguse vahe? Kõik kokku 21 senti võib olla selle pärast, et nii väikse tarbimisega on võrgu kuutasu osakaal väga suur.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 15:48:06 vasta tsitaadiga

ilmselt küll

eelmine kuu oli 564 kWh, Elektrilevi Võrk 4

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 16:07:53 vasta tsitaadiga

Kui ma ei eksi, siis Võrk 2 kuutasuga vs Võrk 4 tasakaalupunkt on seal 800+ kWh juures, sõltuvalt peakaitsme suurusest.
Elektrilevi lehelt saab ka vaadata mis nende soovitus sinu tarbimismahu juures on.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.10.2025 16:14:10 vasta tsitaadiga

Võrk 4 kuutasu ikka eriti kõrgeks läinud. Akudega on võrk 5 ka mõistlik kui vaid öösiti laadida.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 18:38:32 vasta tsitaadiga

ma seda kord aastas ikka vaadanud, võrk 4 pika puuga kõige odavam kalkulaatori järgi, talvel 900 - 1200 kuus
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2025 16:20:43 vasta tsitaadiga

Voah, ilus hind homme hommikusel tipptunnil, aitäh Kruonis

Kas see on nüüd selle aasta rekord?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.10.2025 16:39:21 vasta tsitaadiga

Saab isegi ilma sagedusturuta raha printida icon_cool.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.10.2025 16:43:49 vasta tsitaadiga

Auto laadimise aeg! Tegelt aasta keskmine on juba praegust ikkagi fixiga plussis, kuigi suvel võis vastupidine mulje jääda. Nüüd paistab, et win ikkagi, sest hinnad ei näita raugemise märke. Paraku saab leping detsembris läbi ja siis tuleb mõelda, kas leidub fix või jääme börsile.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2025 17:09:22 vasta tsitaadiga

Kas see hinnalae-ja-põrandaga pakett mõistlikum pole, kui omad juhitavat tarbimist?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.10.2025 08:41:21 vasta tsitaadiga

Jäi fix, liialt palju üles-alla hindu. Nii või naa kruvitakse ju järjest seda kohaletoomise hinda üles ehk oodata tuleb pigem seda akutehnoloogia edasist odavnemist(saaks kuskile aianurka paneelid panna).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 08:58:15 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Jäi fix, liialt palju üles-alla hindu. Nii või naa kruvitakse ju järjest seda kohaletoomise hinda üles ehk oodata tuleb pigem seda akutehnoloogia edasist odavnemist(saaks kuskile aianurka paneelid panna).

Milleks paneelid üldse? Nendega ei teeni s***agi. Sama hästi või võrgust osta odaval ajal. Nii et vaata parem akupanku.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.10.2025 09:01:03 vasta tsitaadiga

Paneelide pärast saab päris palju ostmata jätta
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 09:24:24 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Paneelide pärast saab päris palju ostmata jätta

Paneelid on kallid. Sellel suvel oli nii, et nagu päike välja tuli, nii kukkus müügihind praktiliselt nulli. Ei ole eriti vahet, kas ostad 0-hinnaga akudesse või toodad ise.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2025 09:28:19 vasta tsitaadiga

Tõmbasin hommikul boileri välja kui pessu läksin icon_razz.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.10.2025 09:30:44 vasta tsitaadiga

Paneelid on väga odavad. Olenevalt paigaldusviisist võivad kinnitused kallimad olla isegi.
Millal oli võimalik osta 0 hinnaga akudesse? Elektri hind 0 ei tähenda, et see 0 hinnaga akudesse tuleks.
Praegu sügisel on eriti hea, hommikul läheb öösel ostetud elekter müüki, päeval hind enam päris 0 pole nagu suvel aga hea asetusega 18kw paneele pumpab aku päeva jooksul täis ning õhtul uuesti müüki nii et ostma ei pea vahepeal.
Kui endal on reaalne tarbimine suvel olemas päeval, siis paneelid tasuvad igal juhul ära.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.10.2025 10:30:08 vasta tsitaadiga

Tegelikult hämmastav on, et see võrgutasu unustatakse ära thumbs_up.gif
Igasugu lisatasud loovad veel olukorra, et tööstus teeb sisuliselt oma off gridi ja see kerib lisatasud veel suuremaks.
Seejärel järgnevad erakliendid, kes kütavad päeval boilerit ja põrandat ja siis külmiku ja kohvikannu jaoks ostavad võrgust.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 188, 189, 190 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.