|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
30.09.2025 19:06:13
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| 15 minuti hind = idiootsus kümnendas astmes. |
Sõltub mis nurga alt vaadata - päikese ja tuule pealt tootjale on see 15min "aken" ideaalne, annab oluliselt paremini pakkumisi teha. Klassikalise soojuselektrijaama puhul - isegi tund on liiga pisike aken, et opereerida mõistlike hindadega ja keskkonda säästvalt.
15min on tegelikult isegi gaasiturbiini jaoks tsipa pisike periood, tund oli/on parem.
Hüdrot suuresti ei huvita, kuigi ma pole kindel kui hästi annab generaatoreid nii lühikese perioodi peale sünkroniseerida, st. annab kindlasti, lihtsalt kui tulebki selline, et 15min müüb siis 15min keerab rubilniku välja jne, ehk, et pidev sünkroniseerimine ja desünkroniseerimine siis mida see hooldeintervallidele ja seadmete elueale tähendab... kindlasti annab sinna hunniku elektroonikat vahele ehitada aga see ei muuda kogu ülekandevõrku just stabiilsemaks.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
30.09.2025 21:31:28
|
|
|
homme hakkavad uudised ja õhtusüük kell 21.15
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.09.2025 23:49:53
|
|
|
| ref kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| 15 minuti hind = idiootsus kümnendas astmes. |
Sõltub mis nurga alt vaadata - päikese ja tuule pealt tootjale on see 15min "aken" ideaalne, annab oluliselt paremini pakkumisi teha. Klassikalise soojuselektrijaama puhul - isegi tund on liiga pisike aken, et opereerida mõistlike hindadega ja keskkonda säästvalt.
15min on tegelikult isegi gaasiturbiini jaoks tsipa pisike periood, tund oli/on parem.
Hüdrot suuresti ei huvita, kuigi ma pole kindel kui hästi annab generaatoreid nii lühikese perioodi peale sünkroniseerida, st. annab kindlasti, lihtsalt kui tulebki selline, et 15min müüb siis 15min keerab rubilniku välja jne, ehk, et pidev sünkroniseerimine ja desünkroniseerimine siis mida see hooldeintervallidele ja seadmete elueale tähendab... kindlasti annab sinna hunniku elektroonikat vahele ehitada aga see ei muuda kogu ülekandevõrku just stabiilsemaks. |
Pigem on see vist üldse kehtestatud igasugu akujaamu silmas pidades. Nende võime energiat võrku anda on lühiajaline ja mida täpsemini selle lõppu annab sättida, seda kasulikum neile.
Nende uute sünkrokompensaatorite võime oma inertsil võrgusagedust kompenseerida oli vist ka 15 min
Mis veel uue "energiasae" hammaste pilti vaadates nüüd silma hakkas on see, et iga päevane täistund algab ~50% kallima hinnaga kui iga tunni viimane veerand. Energiaspekulandid vist jooksevad Nordpoolile tormi nagu tarakanid praegu.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
30.09.2025 23:58:04
|
|
|
| Lihtsalt ostu müügiga spekuleerida pole mõtet, ostul on võrgutasu
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
commer
HV Guru

liitunud: 03.10.2002
|
|
| Kommentaarid: 928 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
714 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
01.10.2025 16:37:48
|
|
|
| degreal kirjutas: |
Spoiler 
Alates homsest peab raha säästmiseks pesumasinat iga 15min tagant sisse ja välja lülitama. |
Huvitav elektrihind.ee läks tunnipõhisele arvestusele tagasi. Ennatlik üleminek? Kas kodutarbijatel on siis 15min arvestus või mitte?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003

|
01.10.2025 16:47:40
|
|
|
| Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
01.10.2025 16:59:26
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall |
Olen pime, ei näe sellist nuppu
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
01.10.2025 16:59:49
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| degreal kirjutas: |
Spoiler 
Alates homsest peab raha säästmiseks pesumasinat iga 15min tagant sisse ja välja lülitama. |
Huvitav elektrihind.ee läks tunnipõhisele arvestusele tagasi. Ennatlik üleminek? Kas kodutarbijatel on siis 15min arvestus või mitte? |
Juhul kui sul on vastav arvesti mis 15min intervalliga andmeid suudab edastada
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
01.10.2025 17:02:47
|
|
|
Kas kellelgi ei ole sellist veel?
Elektrilevis ilusti 15 min kaupa andmed olemas
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
01.10.2025 17:10:38
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| degreal kirjutas: |
| degreal kirjutas: |
Spoiler 
Alates homsest peab raha säästmiseks pesumasinat iga 15min tagant sisse ja välja lülitama. |
Huvitav elektrihind.ee läks tunnipõhisele arvestusele tagasi. Ennatlik üleminek? Kas kodutarbijatel on siis 15min arvestus või mitte? |
Juhul kui sul on vastav arvesti mis 15min intervalliga andmeid suudab edastada |
Paar aastat tagasi paigaldatud 2-poolne arvesti. Elektrilevi iseteenindusse laekuvad 15min andmed. E-elering näitab tunni täpsusega jällegi.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
01.10.2025 17:18:12
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall |
Sellega segi ei aja?
https://www.elektrikell.ee/
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003

|
01.10.2025 17:45:12
|
|
|
| avrn kirjutas: |
| pois11 kirjutas: |
| Ülevalt nurgast saab valida kas on 1h või 15min. intervall |
Sellega segi ei aja?
https://www.elektrikell.ee/ |
Minu viga.. ajasin jah
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
01.10.2025 19:01:33
|
|
|
15min arvestid on müüjatel, tarbijatel on enamasti 1h kaupa saatvad arvestid jätkuvalt. Läheb veel aastaid nende vahetamisega.
https://www.err.ee/1609817301/elektrilevi-alustab-15-minuti-arvestite-paigaldamist-4-5-aasta-parast
| tsitaat: |
| "Pigem hind muutub lihtsalt täpsemaks. 15 minuti tsükkel anna tarbijatele rohkem lisatööriistu oma tarbimist täpsemalt juhtida. Kuna taastuvenergiat on süsteemides palju, siis kui ühel 15-minutilisel perioodil näiteks tuul ei puhu ja järgmisel 15 minutil puhub hästi suur tuul, siis kindlasti võib volatiilsus ka lühiajaliselt tekkida. Kui me vaatame kuu keskmist hinda, siis kuu keskmine hind ei muutu," lausus Enefiti juhatuse liige Sander Randver. |
See jutt jääb küll arusaamatuks. 15 minuti hind on ju päev ette teada, tuult ei tea keegi 15 minuti täpsusega päev ette
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
01.10.2025 22:10:35
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
See jutt jääb küll arusaamatuks. 15 minuti hind on ju päev ette teada, tuult ei tea keegi 15 minuti täpsusega päev ette  |
x2
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
02.10.2025 00:46:19
|
|
|
Noh, Sander nähtavasti teab.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.10.2025 13:05:37
|
|
|
Kas sellise teadmise pealt see vajadus 15 minutise perioodi järgi välja mõeldigi? Või oli mingi reaalne põhjendus ka ikka?
Ma ise varem arvasin, et see on pigem tarbimisest tekkiva nõudluse täpsemaks ennustamiseks mõeldud, mitte tootmisvõimsuste pärast. A la kas riigitäis rahvast keedab endale kohvi pigem viis minutit peale kaheksat või viis minutit enne üheksat.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
02.10.2025 15:22:48
|
|
|
15 minuti hinnatamine tunduks pigem tootjatele paindlikum, kus varasema igaks 24 tunni jaoks pakkumise asemel saab nüüd samale ajavahemikule 96 pakkumist teha.
Saavad vbl täpsemalt hinda pakkuda, tarbija vaatest ei oska arvata, palju see nüüd juurde annab. Lõppukokkuvõttes peavad tootjad ikka kulud tasa saama ja tulu teenima, kas arvestad seda eurodes, rublades, dollarites, kümnend- või kuueteistkümnendsüsteemis, mõõdad teenust stopperi või kalendriga - äri alus jääb ikka samaks.
"ajaloolisele kogemusele" või vandenõuteoretiseerida, reeglina tarbijale kingitusi teha ei taha keegi, ei riik, ei kauplejad ega ka elektriärimehed - tavaliselt mistahes muutus kipub tarbija rahakotist rohkem õngitsema, olgu selleks uued muudetud mobiili, interneti, TV paketid = hinnatõus!
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003

|
02.10.2025 16:33:14
|
|
|
| 15min. on ikka parem kui 1h. Näiteks põrandakütte puhul saab sättida nii, et iga tund kütab kõige odavama 15min. ajal. Ennem sai jagatud päev 4h tsükliks ja sealt valis kontroller kõige odavama 1h kütmise. Mängimist on palju, kes senti ei korja, see eurot ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
03.10.2025 21:10:00
|
|
|
15 minutit küll, aga:
| tsitaat: |
Kui tarbimiskohas ei ole veel paigaldatud arvestit, mis salvestab tarbimisandmeid veerandtunni täpsusega, jagab jaotusvõrguettevõte tunnise tarbimise automaatselt neljaks võrdseks osaks.
|
Mu käest tahetakse börsihinna jälgimist soojuspumpadele. Nende vidinate tegijaid on Eestis vähemalt 4.
Oletame, et esimesed pool tundi on tippaeg, hind näiteks 50 senti. Siis kukub 10-le sendile. Kundel on pandud hinnapiiriks 12 senti, seega soojuspump täiega käima. Kuna pool tundi seisis, siis tõenäoliselt uhab pool tundi käia ka.
Elekter on küll odav, aga inimene maksab 30 senti, sest teise pooltunni tarbimine jagatakse kogu tunni peale ühtlaselt laiali.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
03.10.2025 21:23:29
|
|
|
100 eur teed nanotootjaks end ja saad õige arvesti Tootma ei pea ja seadmeid ei pea olema
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.10.2025 09:53:36
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| tsitaat: |
| tsitaat: |
| tsitaat: |
| tsitaat: |
| tsitaat: |
| tsitaat: |
| tsitaat: |
| Jaanuar: Ainult elekter koos maksudega 10,34 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 16,66 s/kWh. |
Veebruar: Ainult elekter koos maksudega 16,75 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 23,04 s/kWh. |
Märts: Ainult elekter koos maksudega 9,76 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 16,35 s/kWh. |
Aprill: Ainult elekter koos maksudega 8,81 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 14,93 s/kWh. |
Mai: Ainult elekter koos maksudega 7,96 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 15,53 s/kWh. |
Juuni: Ainult elekter koos maksudega 5,18 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 13,1 s/kWh. |
Juuli: Ainult elekter koos maksudega 4,97 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 13,49 s/kWh. |
August: Ainult elekter koos maksudega 9,98 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 18,16 s/kWh. |
September: Ainult elekter koos maksudega 9,90 s/kWh, kui edastustasud otsa panna siis 18,14 s/kWh.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
06.10.2025 10:11:38
|
|
|
| September tarbisin 170kwh ja maksan 36 eurot, 21 senti kõik kokku, alexela fix hind. Fix on kallim.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
06.10.2025 10:16:09
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kuidas fikseeritud paketiga võrreldes on? Kallim? |
September fix: Börsi keskmine 10.07, kahetariifse fixi tarbitud keskmine 10.02. Koos transa ja tasudega tuleb 16.5s kwh. Käesoleva hetkeni aasta keskmised, börs 9.88, tarbitud 9.72. Järeldused teeb igaüks ise. Nüüd, kus hind muutub 15m kaupa, on igasugune juhtimine ka täiega mõttetuks muutunud, seega võib rahulikult kas börsil olla või fix võtta.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
06.10.2025 11:11:59
|
|
|
| Fixe saab praegu juba nõks alla 10 sendi. Täitsa võiks isegi fixi peale kolida.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
06.10.2025 11:13:10
|
|
|
Sügis käes, paketivahetuse aeg. Kevadel jälle börsile
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
goga
HV kasutaja
liitunud: 30.05.2005
|
06.10.2025 11:27:31
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Fixe saab praegu juba nõks alla 10 sendi. Täitsa võiks isegi fixi peale kolida. |
Kes see hetkel alla 10 sent pakkumisi teeb? vaatasin elektrihind võrdluslehte ja seal fix pakkumised vahemikus 11.6-13.6
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
06.10.2025 11:29:11
|
|
|
| Terminalis, sõber näitas lepingut, ise muidugi sinna ei läheks
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
06.10.2025 11:45:06
|
|
|
| goga kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| Fixe saab praegu juba nõks alla 10 sendi. Täitsa võiks isegi fixi peale kolida. |
Kes see hetkel alla 10 sent pakkumisi teeb? vaatasin elektrihind võrdluslehte ja seal fix pakkumised vahemikus 11.6-13.6 |
Webis neid pakkumisi reeglina väljas ei ole. Need tulevad personaalselt, kui leping lõppema hakkab.
| tsitaat: |
| Sügis käes, paketivahetuse aeg. Kevadel jälle börsile thumbs_up.gif |
Poole aasta kaupa vist väga head fixi diili ei saa, keskmistub ikka ära kuhugile börsi keskmise juurde aasta lõikes. Ise muidugi arvad, et tegid ilgelt hea diili. Suvel pole peale auto pmst mitte midagi, mis megalt elektrit võtaks ja ka juhitav oleks ja auto võtab ka pigem vähe. Külmal talvepäeval võtab küte ühe ööga samapalju, kui auto nädalaga.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003

|
06.10.2025 13:10:24
|
|
|
Viskan ka oma aastase exeli tabeli ülesse. Maamaja, õhkõhk pump hoiab aastaringi 20 kraadi sees. NV käime perega puhkamas. Mõtlen, et ega suures pildis väga vahet ei olegi. Kas võtta fikseeritud või börs. Hetkel börs ja natukene nutijuhtimist.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.10.2025 15:31:09
|
|
|
Kui ma vaatan enda viimase 12 kuu arveid, s/kWh keskmist nende pealt ja võrdlen seda Markos-e saadud aasta keskmisega, siis mu hinnavõit tuleb mehised 15€
Tegelikult kogu võimaliku kasu sõi ära veebruar 2025, kus börsi keskmine tuli 16,69 s/kWh ehk ~100€ rohkem kui ligikudu sama tarbimismahu juures olid jaanuar või märts.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
06.10.2025 15:43:25
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| September tarbisin 170kwh ja maksan 36 eurot, 21 senti kõik kokku, alexela fix hind. Fix on kallim. |
mul fixiga kõik kokku 19,5 senti
igasugune nutijutimine puudub, sellega saaks veel hinda alla
_________________ !!
viimati muutis renx09 06.10.2025 15:47:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
06.10.2025 15:46:19
|
|
|
| A koguse vahe? Kõik kokku 21 senti võib olla selle pärast, et nii väikse tarbimisega on võrgu kuutasu osakaal väga suur.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
06.10.2025 15:48:06
|
|
|
ilmselt küll
eelmine kuu oli 564 kWh, Elektrilevi Võrk 4
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.10.2025 16:07:53
|
|
|
Kui ma ei eksi, siis Võrk 2 kuutasuga vs Võrk 4 tasakaalupunkt on seal 800+ kWh juures, sõltuvalt peakaitsme suurusest.
Elektrilevi lehelt saab ka vaadata mis nende soovitus sinu tarbimismahu juures on.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
06.10.2025 16:14:10
|
|
|
| Võrk 4 kuutasu ikka eriti kõrgeks läinud. Akudega on võrk 5 ka mõistlik kui vaid öösiti laadida.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
06.10.2025 18:38:32
|
|
|
ma seda kord aastas ikka vaadanud, võrk 4 pika puuga kõige odavam kalkulaatori järgi, talvel 900 - 1200 kuus
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
19.10.2025 16:20:43
|
|
|
Voah, ilus hind homme hommikusel tipptunnil, aitäh Kruonis
Kas see on nüüd selle aasta rekord?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.10.2025 16:39:21
|
|
|
Saab isegi ilma sagedusturuta raha printida
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
19.10.2025 16:43:49
|
|
|
| Auto laadimise aeg! Tegelt aasta keskmine on juba praegust ikkagi fixiga plussis, kuigi suvel võis vastupidine mulje jääda. Nüüd paistab, et win ikkagi, sest hinnad ei näita raugemise märke. Paraku saab leping detsembris läbi ja siis tuleb mõelda, kas leidub fix või jääme börsile.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
19.10.2025 17:09:22
|
|
|
| Kas see hinnalae-ja-põrandaga pakett mõistlikum pole, kui omad juhitavat tarbimist?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
20.10.2025 08:41:21
|
|
|
| Jäi fix, liialt palju üles-alla hindu. Nii või naa kruvitakse ju järjest seda kohaletoomise hinda üles ehk oodata tuleb pigem seda akutehnoloogia edasist odavnemist(saaks kuskile aianurka paneelid panna).
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
20.10.2025 08:58:15
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Jäi fix, liialt palju üles-alla hindu. Nii või naa kruvitakse ju järjest seda kohaletoomise hinda üles ehk oodata tuleb pigem seda akutehnoloogia edasist odavnemist(saaks kuskile aianurka paneelid panna). |
Milleks paneelid üldse? Nendega ei teeni s***agi. Sama hästi või võrgust osta odaval ajal. Nii et vaata parem akupanku.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.10.2025 09:01:03
|
|
|
| Paneelide pärast saab päris palju ostmata jätta
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
20.10.2025 09:24:24
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Paneelide pärast saab päris palju ostmata jätta |
Paneelid on kallid. Sellel suvel oli nii, et nagu päike välja tuli, nii kukkus müügihind praktiliselt nulli. Ei ole eriti vahet, kas ostad 0-hinnaga akudesse või toodad ise.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.10.2025 09:28:19
|
|
|
Tõmbasin hommikul boileri välja kui pessu läksin
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.10.2025 09:30:44
|
|
|
Paneelid on väga odavad. Olenevalt paigaldusviisist võivad kinnitused kallimad olla isegi.
Millal oli võimalik osta 0 hinnaga akudesse? Elektri hind 0 ei tähenda, et see 0 hinnaga akudesse tuleks.
Praegu sügisel on eriti hea, hommikul läheb öösel ostetud elekter müüki, päeval hind enam päris 0 pole nagu suvel aga hea asetusega 18kw paneele pumpab aku päeva jooksul täis ning õhtul uuesti müüki nii et ostma ei pea vahepeal.
Kui endal on reaalne tarbimine suvel olemas päeval, siis paneelid tasuvad igal juhul ära.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
20.10.2025 10:30:08
|
|
|
Tegelikult hämmastav on, et see võrgutasu unustatakse ära
Igasugu lisatasud loovad veel olukorra, et tööstus teeb sisuliselt oma off gridi ja see kerib lisatasud veel suuremaks.
Seejärel järgnevad erakliendid, kes kütavad päeval boilerit ja põrandat ja siis külmiku ja kohvikannu jaoks ostavad võrgust.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|