Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  UK ja teiste riikide sise- ja välispoliitika teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 320, 321, 322 ... 359, 360, 361  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2025 23:00:35 vasta tsitaadiga

Mis valimised, oranz geenius ju ütles, et rohkem valimisi ei tule?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2025 23:42:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 00:08:38 vasta tsitaadiga

Meenutagem selle tüübi viimaseid hitte enne micdroppi ja mis väärtuseid ta maailmapoliitikas vedas.

https://www.mediamatters.org/charlie-kirk/charlie-kirk-says-tren-de-aragua-members-are-much-greater-threat-vladimir-putin


viimati muutis anubis 11.09.2025 00:10:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 00:08:58 vasta tsitaadiga

kyrvas kirjutas:
Väidetav tulistaja

https://x.com/melb0urne__82/status/1965850614417732087

Vähemalt polnud mustanahaline illegaalist transvestiit

tsitaat:
The police have determined that a person who was taken into custody after the shooting was not actually the shooter, according to Scott Trotter, a university spokesman. The university had earlier said a suspect was in custody.

Allikas: https://www.nytimes.com/live/2025/09/10/us/charlie-kirk-shot-utah


Sniper katusel: https://x.com/Osinttechnical/status/1965887738902884452


viimati muutis SKG 11.09.2025 00:33:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 00:11:34 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Meenutagem selle tüübi viimaseid hitte enne micdroppi ja mis väärtuseid ta maailmapoliitikas vedas.

https://www.mediamatters.org/charlie-kirk/charlie-kirk-says-tren-de-aragua-members-are-much-greater-threat-vladimir-putin
See õigustab tema relvaga tulistamist või mis su postituse mõte on?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 00:17:25 vasta tsitaadiga

Ei, miks. Ma pole seda öelnud. Ma annan konteksti eelneva postitaja esitatud seisukohale kellegi paiknemisele maailma väärtusahelas.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 00:50:43 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Sniper katusel: https://x.com/Osinttechnical/status/1965887738902884452

Üle 100m.

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 01:08:50 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Võib eeldada, et vahevalimised ja ka järgmised peale seda on nüüd ilmselt otsustatud ....

Valimisteni on nii palju aega, 2 kuu pärast on see lugu juba unustatud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 01:19:20 vasta tsitaadiga

Kirk arvas et valitud rahvaesindaja Hortman ja tema abikaasa ja koer olid oma surma ära teeninud ja valitud esindaja Hoffmann koos abikaasaga oleks ka võinud surra.

Ma rohkem temast ei arva.

Karma.

(Vabariiklased arvavad seda siiani)
(Tegemist on siiski "Leopardid söövad inimeste nägusid" erakonna esindajatega, kes kuulutavad leopardid terroristiks kui nende nägusid sööma hakatakse. Teiste nägusid süües on tegu vabadusvõitlejatega, isegi kui see teine on nende naaber.)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 08:08:17 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kirk arvas et valitud rahvaesindaja Hortman ja tema abikaasa ja koer olid oma surma ära teeninud ja valitud esindaja Hoffmann koos abikaasaga oleks ka võinud surra.

Ma rohkem temast ei arva.

Karma.

(Vabariiklased arvavad seda siiani)
(Tegemist on siiski "Leopardid söövad inimeste nägusid" erakonna esindajatega, kes kuulutavad leopardid terroristiks kui nende nägusid sööma hakatakse. Teiste nägusid süües on tegu vabadusvõitlejatega, isegi kui see teine on nende naaber.)

Okokok, piira oma erutust selle parastamisega. Saime juba aru, et pritsisid püksi, kuna üks su lemmikutest "natsidest" lasti maha.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2025 08:10:46 vasta tsitaadiga

Õnneks lasti keegi "õigelt poolt" maha, muidu oleks 6. jaanuar või hullem olnud.
Aga suht haige vaadata kuidas mõned rõõmsad kui keegi maha lastakse.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 11.09.2025 08:14:30 vasta tsitaadiga

Betamax,

"I can't stand the word empathy, actually. I think empathy is a made-up, new age term that — it does a lot of damage."

The Great and even Legendary Charlie Kirk

Tuleb arvestada kadunukese soovidega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 08:20:43 vasta tsitaadiga

Pidin sellele tsitaadile veidi infot juurde otsima, kuna lingivistiliselt see lause eraldiseisvana ei oma loogikat.
https://uk.news.yahoo.com/fact-check-charlie-kirk-once-001900786.html
tsitaat:
Kirk said the following in his remarks, with the quote social media users shared appearing in bold:

So the new communications strategy for Democrats, now that their polling advantage is collapsing in every single state… collapsing in Ohio. It's collapsing even in Arizona. It is now a race where Blake Masters is in striking distance. Kari Lake is doing very, very well. The new communications strategy is not to do what Bill Clinton used to do, where he would say, "I feel your pain." Instead, it is to say, "You're actually not in pain." So let's just, little, very short clip. Bill Clinton in the 1990s. It was all about empathy and sympathy. I can't stand the word empathy, actually. I think empathy is a made-up, new age term that — it does a lot of damage. But, it is very effective when it comes to politics. Sympathy, I prefer more than empathy. That's a separate topic for a different time.

On the same day, Kirk shared (archived) additional thoughts on Twitter about people allegedly lecturing him about the word "empathy," writing:

The same people who lecture you about 'empathy' have none for the soldiers discharged for the jab, the children mutilated by Big Medicine, or the lives devastated by fentanyl pouring over the border.

Spare me your fake outrage, your fake science, and your fake moral superiority.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 08:29:10 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
Õnneks lasti keegi "õigelt poolt" maha, muidu oleks 6. jaanuar või hullem olnud.
Aga suht haige vaadata kuidas mõned rõõmsad kui keegi maha lastakse.

Ma küll oleks rõõmus kui näitek putin maha lastakse ... icon_rolleyes.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 11.09.2025 08:30:25 vasta tsitaadiga

Ma usun, et sa nüüd eksitad meid. Ma arvan, et su man cave-i seinad on täis kadunud Charlie tsitaate, mis on täiuslikult kontekstis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2025 08:34:22 vasta tsitaadiga

Olge ikka veidi ausad, teil on hea meel et "peaaegu et Hitler" lasti maha, eks? icon_wink.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 08:41:12 vasta tsitaadiga

Kelle surma üle te veel rõõmustaksite seal USA-s? Ma pean silmas sellist rõõmu- ja õnnejoovastust nagu anubisel praegu...
kyrvas kirjutas:
Ma usun, et sa nüüd eksitad meid. Ma arvan, et su man cave-i seinad on täis kadunud Charlie tsitaate, mis on täiuslikult kontekstis.

Ma isegi polnud kuulnud seda nime enne ta mahalaskmise uudist. Mul kahjuks/õnneks pole maniakaalset huvi kõiksugu "natside" üle arvet pidada nagu siin mõningatel, kes vist muud ei teegi päevast-päeva peale poliitmeedia tarbimise, et saaks nonstop foorumitesse linke postitada.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 11.09.2025 08:47:06 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Olge ikka veidi ausad, teil on hea meel et "peaaegu et Hitler" lasti maha, eks? icon_wink.gif


Tänapäeva kiires ja tulemustele orienteeritud maailmas ei saa 'peaaegu' eest punkte.
Peab olemas 'good as or better'.

edit: tüpo
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 09:23:40 vasta tsitaadiga

Vaadates selle mahalastu sõnavõtte, siis tüüpiliselt maga toetajale olid tal tegelikult based arvamused soo jms osas. Neil klippe olin ma varem juba näinud.
Paraku tüüpiliselt maga toetajale ei tea ta nad rahvusvahelisest poliitikast mitte tuhkagi ja kordavad rõõmuga vene jutupunkte ja teevad ennast sellega täiesti lolliks.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 11.09.2025 10:09:38 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://www.kedglobal.com/business-politics/newsView/ked202509080002

tsitaat:

The incident has thrown Korea’s flagship investment projects in the US into disarray.

Sources said at least 22 other factory sites involving Korean business groups, in autos, shipbuilding, steel and electrical equipment, have been nearly halted.

Korean conglomerates, including semiconductor giants Samsung Electronics Co. and SK Hynix Inc., are heavily investing in US chip facilities, while Samsung SDI Co. and SK On Co. are building battery plants with their partners GM and Ford, respectively. Several of these sites rely on rotating teams of Korean engineers.

Korean companies with US interests have frozen travel plans and recalled staff already in the US over fears of further raids.

With H-1B and L-1 work visas, which are harder to obtain, in short supply, Korean firms have routinely rotated engineers through 90-day ESTA entries or short-term B-1 visas to meet tight construction schedules.

Industry officials in Seoul warn that unless visa arrangements for skilled Korean employees are settled through bilateral talks, investment timetables worth more than 140 trillion won ($101 billion) across multiple US states will face serious delays and cost overruns.


Nii palju võitmist.

tsitaat:
With H-1B and L-1 work visas, which are harder to obtain, in short supply, Korean firms have routinely rotated engineers through 90-day ESTA entries or short-term B-1 visas to meet tight construction schedules.

Rikuti seadust ning nüüd on hala, et rikkujad kinga said... Jah, viisa saamise protsess on kuramuse ajuvabalt bürokraatlik ja ettevõte võib rahulikult võtta riski ja nihverdada aga kui tegevus ventikasse läheb ei ole viisakas halada, et käskisime töötajatel seadust rikkuda ja nüüd on kuidagi keegi teine süüdi...

H-1B ja L-1 viisat on võimalik saada kuni 10neks aastaks (sama tööandja alt), tõsi, L-1te vähemalt, ma ei tea, et oleks üle 3a antud (st. ei tea kedagi kel oleks pikem periood) ja tänane administratsioon on viisakalt öeldes kari m*nne - puhta resümeega norra kodanik ootab detsembrist oma L-1 viisat. Samas aastase H-1B viisa pikendamine oli üle ootuste valutu - 3 tööpäeva ja järgmine aasta kaetud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 10:24:43 vasta tsitaadiga


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 11:10:49 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
Õnneks lasti keegi "õigelt poolt" maha, muidu oleks 6. jaanuar või hullem olnud.
Aga suht haige vaadata kuidas mõned rõõmsad kui keegi maha lastakse.

Ei rõõmusta, keegi ei peaks nii oma lõppu leidma. Ameeriklased on ise selles osaliselt süüdi ja lausa kutsuvad esile selliseid akte oma idiootlike relvaseadustega.
tsitaat:
Under a Utah law passed during the 2025 Utah Legislative Session, individuals over the age of 18 who want to carry a firearm on campus, either openly or in a concealed manner, must have a Utah concealed weapon permit.

https://www.usu.edu/dps/police/weapons


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 11:27:39 vasta tsitaadiga

Snaipreid ja pahalasi nüüd küll relvaseadused ei koti.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 11:28:42 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Olge ikka veidi ausad, teil on hea meel et "peaaegu et Hitler" lasti maha, eks? icon_wink.gif

Olgem ausad, et vabariiklased võtsid väga ükskõikselt seda kui Melissa Hortman või Gabby Giffords maha lasti.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 11.09.2025 11:29:31 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Snaipreid ja pahalasi nüüd küll relvaseadused ei koti.

Küll aga see teeb neil elu tiba lihtsamaks - kui võid rahulikult relvaga ringi jalutada pole teistel tegelikult asja küsida, et miks sa nii teed? Oluliselt turvalisem/lihtsam oma tegusid toime panna...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 11:36:08 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Snaipreid ja pahalasi nüüd küll relvaseadused ei koti.

Asi algab sellest, et USAs on relvad liiga lihtsalt kättesaadavad.
Nagu näed, teismeline tohib kooli ülikoolilinnakus avatult relvaga ringi käia. Seda vaatamata mitmetele koolitulistamistele. Kes arvab, et see normaalne ja vajalik on icon_neutral.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2025 11:49:20 vasta tsitaadiga

Noh USAs see relvade kättesaadavus on täiesti ajuvaba. Mitte kusagil maailmas ei ole nii palju relvi erakasutuses minuteada. Oli vist 1,2 relva per capita. Ehk siis miski ~400 miljonit relva ringluses
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 12:00:32 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tanel kirjutas:
Snaipreid ja pahalasi nüüd küll relvaseadused ei koti.

Asi algab sellest, et USAs on relvad liiga lihtsalt kättesaadavad.
Nagu näed, teismeline tohib kooli ülikoolilinnakus avatult relvaga ringi käia. Seda vaatamata mitmetele koolitulistamistele. Kes arvab, et see normaalne ja vajalik on icon_neutral.gif

Huvitav kas püstol kabuuris võis ka tema debatte pealt kuulata ja nendes osaleda või see oli ainuke erand küs relvi ei võinud olla.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.09.2025 12:05:33 vasta tsitaadiga

kole hala ühe konkreetse koolitulistamise pärast, mis statistika järgi sellel aastal USAs juba 46s. 47s tulistamine toimus natuke peale peale seda Colorados, kolm kriitilises seisus. Kumbki nendest ei toimunud "kriminaalsetes" sinistes linnades, kus on lubatud rahvuskaardi abil kord maksma panna. Move on, nothing to see here...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 12:09:15 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Noh USAs see relvade kättesaadavus on täiesti ajuvaba. Mitte kusagil maailmas ei ole nii palju relvi erakasutuses minuteada. Oli vist 1,2 relva per capita. Ehk siis miski ~400 miljonit relva ringluses

Šveits näiteks? Seal on päris palju relvi kodus ja see on nende jaoks ka iseenesest mõistetav tegevus. Palju seal tulistamisi on olnud nagu USA-s?
https://www.swissinfo.ch/eng/business/how-switzerland-combines-a-passion-for-guns-with-safety/49115108
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 11.09.2025 12:28:45 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Renka kirjutas:
Noh USAs see relvade kättesaadavus on täiesti ajuvaba. Mitte kusagil maailmas ei ole nii palju relvi erakasutuses minuteada. Oli vist 1,2 relva per capita. Ehk siis miski ~400 miljonit relva ringluses

Šveits näiteks? Seal on päris palju relvi kodus ja see on nende jaoks ka iseenesest mõistetav tegevus. Palju seal tulistamisi on olnud nagu USA-s?
https://www.swissinfo.ch/eng/business/how-switzerland-combines-a-passion-for-guns-with-safety/49115108

Šveits on ca 0.3 relva inimese kohta (~27 per 100 inimest). Isegi osades põhjamaades (Norra, Island, Soome) on rohkem või sarnases suurusjärgus (Rootsi). See 0.3 vs 1.2 on suurusjärgu jagu erinevad numbrid. Usa on 1.2-ga esikohal, järgmine on Jeemen ~0.5ga (ehk, et "igal teisel on relv vs usas, kõigil ja viiendukul lausa kaks).

Edit: USAs, seadusekuuleka inimesena, pole see kättesaadavus niiväga hea midagi. Aga suvalise pätina (kel seadustest poogen) on ligipääs relvadele liiga lihtne - igasugused koolitulistamised jms on suuresti suurt meediatähelepanu saavad sündmused mis varjutavad igapäevase elu kus suvalisel tänavapätil on reeglina mingi tukk taskus (vs muu maailm kus seda sisuliselt ei ole).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 13:00:44 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8321917/usas-kaib-charlie-kirki-mortsuka-tagaajamine
Kõigepealt tuleb välja selgitada sobiv kandidaat kes üles seada. Nagu venemaal vastavalt mis konflikt parasjagu käsil tuleb kandidaadiks sättida vastavalt kas tšetšeen või ukrainlane.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 13:04:21 vasta tsitaadiga

Kes Trumpile atentaati teha üritanud kandidaadi üles seadis?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2025 14:18:49 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
https://maailm.postimees.ee/8321917/usas-kaib-charlie-kirki-mortsuka-tagaajamine
Kõigepealt tuleb välja selgitada sobiv kandidaat kes üles seada. Nagu venemaal vastavalt mis konflikt parasjagu käsil tuleb kandidaadiks sättida vastavalt kas tšetšeen või ukrainlane.


Miks sellist jaburust postitada?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 11.09.2025 14:50:15 vasta tsitaadiga

Charlie Kirk rääkis liiga vabalt Iisraeli (Mossadi) seotusest Epsteiniga, seega tõmmati ta maha (mina arvan nii):

Link

Epsteini faile ei avalikustata täis mahus mitte kunagi.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 14:53:04 vasta tsitaadiga

https://www.independent.co.uk/asia/east-asia/donald-trump-hyundai-raid-training-south-korea-b2824461.html
tsitaat:

It has now emerged that Trump asked his officials to “encourage” the detained South Korean workers to extend their stay in the country and train American employees, foreign ministry officials in Seoul said at a briefing.
[..]
Many of the arrested workers were exhausted and in shock and foreign minister Cho Hyun suggested that they instead return immediately to their home country. They could be allowed to go back to the U.S. for work later if necessary, the officials said.


"Palun jääge siia, me enam ei tee!"
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 15:29:24 vasta tsitaadiga

Rebid mõnusalt kontekstist välja, et oma narratiivi toetada?
tsitaat:
The president “emphasised that the detained Korean nationals were skilled workers and suggested they either remain in the U.S. to contribute to training the American workforce or be returned to South Korea, depending on Seoul’s stance”, a South Korean official said, according to the Financial Times.

Ehk siis neile anti valida, kas (tõenäoliselt ajavad paberid korda ja) jäävad USA-sse või lahkuvad.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 11.09.2025 15:48:53 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Rebid mõnusalt kontekstist välja, et oma narratiivi toetada?
tsitaat:
The president “emphasised that the detained Korean nationals were skilled workers and suggested they either remain in the U.S. to contribute to training the American workforce or be returned to South Korea, depending on Seoul’s stance”, a South Korean official said, according to the Financial Times.

Ehk siis neile anti valida, kas (tõenäoliselt ajavad paberid korda ja) jäävad USA-sse või lahkuvad.

ESTA-ga (viisavabalt) USAsse sisenedes ei saa kohapeal oma immigratsioonistaatust muuta - seadused ja määrused ei luba. Viisat kohapeal taotleda ei saa ega saa ka töötamist legaliseerida. Riigist vaja välja minna, taotleda kodukohas (või muus sobivas saatkonnas) ja siis saad uuesti (kui piiril mingi ennast täis kahtlane tegelane satu olema) riiki sisse.

Teoorias saab president ka mingi käskkirjaga seda kellegi jaoks muuta (mida vb ka välja pakuti) aga jah... pikalt on neid töötamise ja külastamisega seotud reegleid valikuliselt rakendatud ning nüüd tullakse nii või naa vale nurga alt asja jõustama.

Küll aga - jätkuvalt - konkreetsel juhul võttis ettevõte ise riski ja käskis/julgustas töötajatel viisatingimusi rikkuda ja väita, et "niisama tühja koha pealt võeti kinni" on kah vale.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 17:31:45 vasta tsitaadiga

Tule eila meile tõesti. Ei tea, kas meie MAGA erakond samuti sellist asja nõudma hakkab. icon_biggrin.gif
https://www.politico.eu/article/chalie-kirk-eu-parliament-declines-minute-of-silence/

CnZ kirjutas:
Olge ikka veidi ausad, teil on hea meel et "peaaegu et Hitler" lasti maha, eks? icon_wink.gif


Selle kohta ütleks, mida külvad, seda lõikad. Ma üldse imestan, et taolisi asju rohkem pole juba juhtunud. Mõlema poliitilise spektri radikaalsete tegelastega.


Renka kirjutas:
Noh USAs see relvade kättesaadavus on täiesti ajuvaba. Mitte kusagil maailmas ei ole nii palju relvi erakasutuses minuteada. Oli vist 1,2 relva per capita. Ehk siis miski ~400 miljonit relva ringluses


Näiteks suure osa oma käsirelvadest saavad Mehhiko kartellist just USA-st. Piiriülene kaubandus käib mõlemat pidi (narko põhja, relvad lõunasse).
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 17:59:15 vasta tsitaadiga

link :: Charlie Kirk assassin's ammunition 'engraved with transgender and antifascist' messages

tsitaat:
The bullet used to kill conservative activist Charlie Kirk was engraved with transgender and anti-fascist ideology, according to a law bulletin.

tsitaat:
Utah officials say the suspected Charlie Kirk assassin is “college-age.”

....

tsitaat:


viimati muutis MatchMaker 14.09.2025 03:44:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 18:00:54 vasta tsitaadiga

Trumpi valitud FBI boss näitab X-is oma ebakompetentsust.
tsitaat:
The subject for the horrific shooting today that took the life of Charlie Kirk is now in custody. Thank you to the local and state authorities in Utah for your partnership with @fbi
.
We will provide updates when able.

https://x.com/FBIDirectorKash/status/1965903392934633587


Päev hiljem:
tsitaat:
The subject in custody has been released after an interrogation by law enforcement. Our investigation continues and we will continue to release information in interest of transparency

https://x.com/FBIDirectorKash/status/1965928054712316363


tsitaat:
Maybe we should investigate first and tweet later?

tsitaat:
Probably shouldn’t be live tweeting the investigation until you have full confidence.

tsitaat:
What the fuck is going on? Why did you make that first Post without knowing, for certain, that the subject you had in custody WAS the shooter? This is ridiculous.

tsitaat:
Man, do your job properly instead of posting fake-assery clown shit.

tsitaat:
Try getting the person first before making these posts.

icon_lol.gif thumbs_up.gif


viimati muutis SKG 11.09.2025 18:09:47, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 18:02:32 vasta tsitaadiga

Segastel USA leftidel pidupäev.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 18:03:52 vasta tsitaadiga

Sellel tüübilt oli ju positiivne arvamus relva omamisest jne. Kole lugu igaljuhul aga see ei ole USA's midagi erakordset kui keegi läbi tulistamise surma saab. Ei jää see viimaseks selliseks kahetsusväärseks juhtumiks.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 18:11:08 vasta tsitaadiga

Üks asi on, et "keegi" saab tulistamise läbi surma - midagi muud on kui pmst sooritatakse tellimusmõrv konkreetse isiku vastu.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 18:18:12 vasta tsitaadiga

Auron, kes siis tellis kui sa juba tead, et see tellimusmõrv oli?
Suurem tõenöosus on, keegi vastasleeri äärmuslane kellel oli relv ja oskused olemas tegi selle lasu.
Ja kordan ennast jällegi, see ei jää viimaseks selliseks surmaks USA's.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 11.09.2025 18:46:48 vasta tsitaadiga

Ma olen 99% kindel et mõrva taga on Mossad.
_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 11.09.2025 19:25:29 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
Ma olen 99% kindel et mõrva taga on Mossad.


Ma pole isegi 50% kindel, et sa usud 100% et Mossad on 99% kindlusega selle mõrva taga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 19:28:50 vasta tsitaadiga

Mis kana sellel Mossadil temaga kitkuda oli eusa_think.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 23:18:23 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Edit: https://eu.usatoday.com/story/news/crime/2025/09/11/evergreen-high-school-shooting-colorado/86089063007/

Järgmine koolitulistamine.

Tsiteerides kadunud Kirki, ta pidas enda surma paratamatuseks ja vahest oleks selle ärahoidnud see, kui kõik osalejad, k.a. lapsed, oleks relvastatud.

https://www.nytimes.com/2025/09/11/us/charlie-kirk-views-guns-gender-climate.html

tsitaat:
“I think it’s worth to have a cost of, unfortunately, some gun deaths every single year so that we can have the Second Amendment to protect our other God-given rights,” he said.

Mr. Kirk said the way to reduce gun violence was simple: Put guns into the hands of more Americans.

“If our money and our sporting events and our airplanes have armed guards, why don’t our children?” he asked.


Edit: https://www.instagram.com/reel/DOda98IEjzx

Selle sõnavõtuga ei teeninud ta endale eriti sõpru.

Edit: https://www.theguardian.com/world/2025/sep/11/brazil-supreme-court-bolsonaro-guilty-coup

tsitaat:
A majority of Brazil’s supreme court judges have voted to convict the country’s former president Jair Bolsonaro of plotting a military coup, leaving the far-right populist facing a decades-long sentence for leading the criminal conspiracy.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 12.09.2025 01:53:36 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Mis kana sellel Mossadil temaga kitkuda oli eusa_think.gif

tsitaat:

Charlie Kirk publicly called for the Department of Justice (DOJ) to release all files related to Jeffrey Epstein


tsitaat:

Israel, the Promised Land for pedophiles
Opinion: Among the tax evaders and smugglers who have found a safe haven in the Jewish state is a particularly nasty subset of criminals who for some reason are allowed to live freely without fear of reprisal for their heinous actions in their own countries...


tsitaat:

Offenders exploit Israel’s Law of Return to evade consequences, with high-profile cases like Malka Leifer’s highlighting extradition and legal obstacles


Palju neid pedosi sealt Iisraelist on kätte saadud ei tea:
https://www.timesofisrael.com/malka-leifer-said-moved-to-solitary-over-alleged-sexual-assault-in-australian-prison/

See kuidas sealmaal palestiinlasi vägistatakse, ei koti siin foorumis vist kedagi, aga siiski viskan lingi:
https://news.un.org/en/story/2025/03/1161081

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  UK ja teiste riikide sise- ja välispoliitika teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 320, 321, 322 ... 359, 360, 361  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.