|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
04.09.2025 16:09:50
|
|
|
Tegu on UPGR8 OÜ'ga / https://upgreat.ee . Mis on igati legit asi. Aga miks see sait neil nii skämmisaidi moodi implementeeritud on ... ei kujuta hästi ette.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
04.09.2025 16:21:51
|
|
|
| Sait ise jah on legit and kuulutus on selgelt scam ju.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jh_
HV vaatleja
liitunud: 04.09.2021
|
07.09.2025 20:54:46
|
|
|
| pri:t kirjutas: |
Mis akuga juhtus, või siis telefoniga? Täiesti tühja koha pealt kukkus 50% pealt 1% peale ja sealt kuhugi ei liigu. Ka mitte laadides. Teeb ise restarti iga natukese aja tagant, kuigi selle 1% juures oleks pidanud juba ammu loojuma akutühjuse tõttu. Teatab ka, et "Battery health - Unverified", mis viitaks mitteoriginaalakule kuigi keegi pole akut vahetanud. |
Sama asi juhtus 13 mini-ga.
Ega ise midagi vist ette võtta pole võimalik? Tarkvara resetti võiks ju proovida aga vähe lootust vist?
Kas on kellelgi kogemusi/soovitusi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
08.09.2025 08:19:38
|
|
|
| Akud ikka lähevad katki, iga komponent läheb, eriti kulumaterjal. Õnneks neid vahetajaid jagub, kes teevad selle töö ära odavamalt kui ametlik esindus.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ressi
HV kasutaja
liitunud: 21.07.2009
|
08.09.2025 12:51:15
|
|
|
| Milline on kõige lihtsam võimalus androidiga telefonist oma kõnelogid ja tava-sms'id iPhone'i saada?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
08.09.2025 13:34:56
|
|
|
| ressi kirjutas: |
| Milline on kõige lihtsam võimalus androidiga telefonist oma kõnelogid ja tava-sms'id iPhone'i saada? |
PAne see küsimus oma lemmik-juturobotisse (ChatGPT, Copilot jne) ning ta annab kohe vastuse, lausa selleks sobiva androidi rakenduse, mis on Apple loodud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ressi
HV kasutaja
liitunud: 21.07.2009
|
08.09.2025 14:32:06
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| ressi kirjutas: |
| Milline on kõige lihtsam võimalus androidiga telefonist oma kõnelogid ja tava-sms'id iPhone'i saada? |
PAne see küsimus oma lemmik-juturobotisse (ChatGPT, Copilot jne) ning ta annab kohe vastuse, lausa selleks sobiva androidi rakenduse, mis on Apple loodud. |
Mul see Move to iOS äpp ei tööta läbi Wi-Fi.
Kaablit ka ei ole.
Milline äpp selle Move to iOS jaoks iPhone'is peab samal ajal olema installitud?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
09.09.2025 00:02:51
|
|
|
| ressi kirjutas: |
| Dirty Harry kirjutas: |
| ressi kirjutas: |
| Milline on kõige lihtsam võimalus androidiga telefonist oma kõnelogid ja tava-sms'id iPhone'i saada? |
PAne see küsimus oma lemmik-juturobotisse (ChatGPT, Copilot jne) ning ta annab kohe vastuse, lausa selleks sobiva androidi rakenduse, mis on Apple loodud. |
Mul see Move to iOS äpp ei tööta läbi Wi-Fi.
Kaablit ka ei ole.
Milline äpp selle Move to iOS jaoks iPhone'is peab samal ajal olema installitud? |
iPhoneis ei ole miskit vaja installida. Küll aga toimib see variant ainult telefoni esmaseadistust tehes. Quick Setupi ajal annab ette valiku “from Android”. Ehk siis kui iPhone on juba üles seadistatud tuleks reset teha ja otsast alustada kahjuks :/
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.09.2025 21:01:59
|
|
|
iPhone Air
Ma isegi ei mäleta, kuidas nad vahepeal iPhone telliseks tegid ja mis põhjendusega.
Ma olin küll 6,7,8ga rahul, slim.
Aga hetkel presekas midagi plahvatavat pole näinud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
09.09.2025 22:06:48
|
|
|
| 17 Pro Max 2TB versiooni hind 2509€ Soome lehel. Hinnad lähevad juba ulmeliseks.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
09.09.2025 22:27:14
|
|
|
Euroopa turuhinna sh Balti riikide turuhinna korral peab siis baashinnale veel +200€ juurde liitma?!?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
09.09.2025 22:46:24
|
|
|
OK, aga hinnad on tõesti krõbedad. Kui iPhone 17 baasmudel on saadaval alates 256 GB mahuga ja alates 999€, iPhone 17 Air 256GB alates 1259€ ja iPhone 17Pro 256GB alates 1359€ siis nii naljalt igaüks enam ei osta.
Võrdluseks Minu esimene ja viimane iPhone, SE2020 128GB maksis aastal 2021 ca 500€. Maksta nüüd baasmudeli eest 2 korda enam käib mulle üle jõu. Isegi kui järelmaksu peale võtta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
09.09.2025 22:57:17
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
OK, aga hinnad on tõesti krõbedad. Kui iPhone 17 baasmudel on saadaval alates 256 GB mahuga ja alates 999€, iPhone 17 Air 256GB alates 1259€ ja iPhone 17Pro 256GB alates 1359€ siis nii naljalt igaüks enam ei osta.
Võrdluseks Minu esimene ja viimane iPhone, SE2020 128GB maksis aastal 2021 ca 500€. Maksta nüüd baasmudeli eest 2 korda enam käib mulle üle jõu. Isegi kui järelmaksu peale võtta. |
Võta siis iPhone 16e, siis ei pea kaks korda rohkem maksma.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
09.09.2025 23:03:26
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Eesti hind on olnud suht sama mis Soomes.
Väike KM erisuse vahe ehk :roll: |
Et meil KM erinevuse jagu odavam? Pigem mitte, aga loota võib.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
09.09.2025 23:29:18
|
|
|
| ot: |
| BA79 kirjutas: |
OK, aga hinnad on tõesti krõbedad. Kui iPhone 17 baasmudel on saadaval alates 256 GB mahuga ja alates 999€, iPhone 17 Air 256GB alates 1259€ ja iPhone 17Pro 256GB alates 1359€ siis nii naljalt igaüks enam ei osta.
Võrdluseks Minu esimene ja viimane iPhone, SE2020 128GB maksis aastal 2021 ca 500€. Maksta nüüd baasmudeli eest 2 korda enam käib mulle üle jõu. Isegi kui järelmaksu peale võtta. |
Top videokaart maksis ka kunagi 10 000EEK-i, tundus ulme summa et kes sellist küll ostab. Nüüd maksab top kaart 3000€ ja ka ostetakse.  |
Samas kui telefoni mingi 3-4a kasutada siis tuleb kuu hinnaks/kuluks 35-25€. Tegelikkuses isegi vähem, midagi on see telo siis ka väärt.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
09.09.2025 23:40:17
|
|
|
Eraldiseisvalt on komponendid muidugi odavnenud, aga kui see ära pakitakse ja kaubamärgina letti müüki pannakse siis on hindades siiski palju õhku sees. Eesti oludes tuleb veel ca veerandi jagu hinnast loovutada riigile (KM 24%), et sa üldse saaksid seadet kasutada/omada. Ja nii ongi lõpptarbija jaoks hind suht kirves kui reaalselt vähemalt keskmist palka ei teeni
viimati muutis BA79 09.09.2025 23:40:44, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
09.09.2025 23:40:30
|
|
|
| Miks sa sellist jama toodad?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
09.09.2025 23:43:28
|
|
|
| Kelle jaoks jama, kelle jaoks veendumus. Valik on igaühe oma. Kui mulle kellegi jutt või veendumus ei meeldi siis jätan enda teada mitte ei hakka nina alla hõõruma. Äärmisel juhul võin vaielda aga ma austan igaühe õigust jääda eriarvamusele isegi siis kui see minu vaadetega ei ühti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
09.09.2025 23:45:27
|
|
|
Mis tähendab Eesti oludes? Mujal ei pea makse maksma?
Ja mis õhk? Telefoni hind peaks = tema komponentide hind?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
09.09.2025 23:57:44
|
|
|
Ära ole vaene. 999. Pane iga kuu 333 kõrvale ja on jõuludeks sheff telo olemas. Ennast ei tõmba aga naisele peaks vist ostma 13 Mini asemele
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
10.09.2025 00:03:41
|
|
|
Endal ka 13 Mini kasutusel, ootan reviewd ära ja siis mõtlen, et kas pean veel aasta vastu või ostan ka ikkagi ära.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
10.09.2025 00:26:55
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Mis tähendab Eesti oludes? Mujal ei pea makse maksma?
Ja mis õhk? Telefoni hind peaks = tema komponentide hind? |
Teatavasti ostetakse telefonide kokkupanekuks komponendid hulgi odavalt nendelt tootjatelt. Koostetehases pannakse kokku ja saadetakse mööda tarneahelaid siis lõppkliendini. OK, mõistlik kasum muidugi peab hinna sees olema, aga bränditoote hind ei koosne ainult komponentidest. Turundus, reklaam, disain jne. Ma saan aru, on omad kulud, aga nagu juba siingi juba mainitud on, siis suurt vahet võrreldes vanemate mudelitega pole, kui kõrgem hind. Inimsilma jaoks pole väga enam vahet, kui kaamera on 48MP . Ja tootearenduses on tehtud väidetavaid uuendusi aga eks seda saab pärast esmastelt kasutajatelt kuulda kui hästi uus mudel välja kukkus st. kas õigustab oma hinda või mitte. Tundub nagu oleks tootja soov arenduskulud kiiresti tasa teha, aga see ei pruugi õnnestuda kui lõppkliendil lihtsalt pole sellist finantsilist ressurssi. Arvestades muidugi seda ka, et müüki tulles on üks hind, aga mudeli vananedes lastakse isegi uue telefoni letihinnad alla nagunii (optimistlik prognoos kuni 20%). Siis sellest saabki järeldada, et on hinnas kuni 20% õhku sees, mis sest et telefon on kinnises karbis, täiesti uus, kasutamata ja seisnud jaemüüja laos 2 aastat.
Teistes riikides on palgad kõrgemad, maksusüsteemid erinevad jne. Soome madalapalgaline saab omale 1300€ telefoni osta, madalapalgaline eestlane mitte väga.
Keskmisi palku ei maksa üldse võrrelda, siis läheb asi päris käest ära sest Soome keskmine palk on enamvähem võrdväärne Eesti riigikogulase palgaga. Ostujõud on riigiti erinev aga seadmete hinnad on samad mis muudab seadmete kättesaamise rahalises mõttes ebavõrdseks isegi siis kui öeldakse, et ära ole vaene!
viimati muutis BA79 10.09.2025 00:34:01, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
10.09.2025 00:31:52
|
|
|
Can you please don't
Mina olen iphoneisid näinud rohkem madalapalgalistel ja iga paari aasta tagant võetakse uus mudel järekaga. Mida sa üritad tõestada? Et uut iphonet ei osteta?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
suur13
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
10.09.2025 01:14:21
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
OK, aga hinnad on tõesti krõbedad. Kui iPhone 17 baasmudel on saadaval alates 256 GB mahuga ja alates 999€
...
Võrdluseks Minu esimene ja viimane iPhone, SE2020 128GB maksis aastal 2021 ca 500€. Maksta nüüd baasmudeli eest 2 korda enam käib mulle üle jõu. Isegi kui järelmaksu peale võtta. |
Demagoogia. SE pole kunagi baasmudel olnud. See on odav erimudel, mille võrdlus täna võiks olla 16e. 2020 oli baasmudeliks iPhone 12 ja selle letihind oli 900€. Apple uutele telefidele pole soodustusi eriti, aga 875€ võis ka saada kui joppas. Arvestades inflatsiooni oli see 900€ kindlasti raskem raha kui 999€ praegu.
Sa toodad hiljem veel soga. Soome keskmine palk on 4000€, meie riigikogulase palk 6400€.
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.09.2025 01:21:00
|
|
|
Soome on eriti geniaalne näide jah
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
10.09.2025 03:31:04
|
|
|
OK. Andke minna, kui arvate et sellise hinnaga kannatab osta. Ma tõesti 1000€ eest ei hakkaks iialgi ostma uut baasmudelit.
suur13, pidasin baasmudelina silmas uue tooteperekonna odavaimat ehk iPhone17 mitte enda SE2020, mille jah ostsin sest seda kannatas 2 aastase seadmelepinguga osta. Täna, sellistes tingimustes enam sellist tehingut lubada ei saa, kus 1000€ telefoni eest maksta a' la 40€ kuus 2 aastat. Muidugi võiks arvata, et see 40€ on kommiraha. Tegelikult väga ei ole. Vähemalt mitte minu jaoks.
Ja veel: Ma arvan, et Soomes on üle 4000€ teenivaid inimesi rohkem kui Eestis ehk siis Soome tarbija ostujõud on siiski suurem kui meie "Teise Eestisse" kuuluval rahval.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.09.2025 06:13:43
|
|
|
Aga ikka ostavad...kasvõi nuttes
Seekord passin. 16 pealt ei näe mõtet liikuda
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
10.09.2025 06:28:57
|
|
|
Pull on see, et iga jumala aasta kui Apple teeb oma sügisese õunalaada, siis on mõni AHV, kes tuleb kurtma, et midagi uut ei ole ja hinnad kallid.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.09.2025 06:32:23
|
|
|
Uut on ikka...ei näe mõtet lihtsalt
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
10.09.2025 07:59:21
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
| Ma arvan, et Soomes on üle 4000€ teenivaid inimesi rohkem kui Eestis ehk siis Soome tarbija ostujõud on siiski suurem kui meie "Teise Eestisse" kuuluval rahval. |
| ot: |
"Ma arvan" näitab juba kohe, et sa lihtsalt oletad. Otsi ja võrdle numbreid, siis saad ka ise aru, milline seis on.
Ning kui juba numbreid võrdlema lähed, siis vaata suuremat pilti. Palju on maksud, palju on kõrgepalgalisel maksud. Seda ikka tead, et peamine on palgatöötaja jaoks netopalk, see, mis arvele laekub? Aga kas seda tead, et Soomes on astmeline tulumaks? Või kuidas on kõige muuga, mis üldse ei ole enam netopalgaga seotud, näiteks see, et soomlased on väga agarad naabrivalvurid ning kui natuke midagi valesti teed, siis kohe raporteeritakse see ametnikule või miilitsale ära. Seega ainult see, et keegi saab ühe või teise tuhande kätte, ei tähenda nüüd, et selle numbri alusel saad hakata tuimalt võrdlema. Ei, asjad on igalpool oluliselt nüansirikkamad (ning ma ei ütle seda sulle esimest korda siin foorumis). |
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.09.2025 08:00:10
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
OK. Andke minna, kui arvate et sellise hinnaga kannatab osta. Ma tõesti 1000€ eest ei hakkaks iialgi ostma uut baasmudelit.
suur13, pidasin baasmudelina silmas uue tooteperekonna odavaimat ehk iPhone17 mitte enda SE2020, mille jah ostsin sest seda kannatas 2 aastase seadmelepinguga osta. Täna, sellistes tingimustes enam sellist tehingut lubada ei saa, kus 1000€ telefoni eest maksta a' la 40€ kuus 2 aastat. Muidugi võiks arvata, et see 40€ on kommiraha. Tegelikult väga ei ole. Vähemalt mitte minu jaoks.
Ja veel: Ma arvan, et Soomes on üle 4000€ teenivaid inimesi rohkem kui Eestis ehk siis Soome tarbija ostujõud on siiski suurem kui meie "Teise Eestisse" kuuluval rahval. |
Palju sina oled soome maksuametile raha ära andnud? Kiunud siin Eesti KM pärast ja siis tood näiteks Soome wtf
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
10.09.2025 08:53:29
|
|
|
mõttetu hala. Kui ei jõua osta, siis pole see järelikult sulle. Nii lihtne ongi
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
10.09.2025 09:20:12
|
|
|
Eelmine aasta, kui iPhone 16 välja tuli, siis olid hinnad täpselt samad. Täna saad nn baasmudeli (iPhone 17), millel on 256GB ja 16 Pro näitajad.
_________________ raamatupidamine | laadakalender |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006

|
10.09.2025 10:14:23
|
|
|
Värvid kahjuks üldse ei meeldi, aga kavatsen uuendada 13 Pro Max pealt 17 Pro Max peale.
Muutused minu kasutuses:
1) Peaks olema 15-st alates paremad kõlarid
2) Dynamic island funktsionaalsus 14-st alates
3) Always-on display 14-st alates
4) Kaamera arengud - kasutan 3x zoomi väga palju, sest meeldib suure aperture efekt, mis sellest tuleb, nii et muutused on teretulnud
5) Antireflective glass, aga ei tea kuidas nüüd kaitseklaasiga on, et kas üldse kasutada või proovida nüüd ka ilma hakkama saada
6) iOS26 peaks olema parema performance'iga, nii et igapäevakasutus on väledam
7) Suts suurem ekraan on teretulnud
Muud detailid vist eriti rolli ei mängigi, aga kuna kasutan tunde iga päev, siis need väiksed erinevused lõpuks kaaluvad üle fakti, et päris kallis telefon on.
Muide, baasmudel on väga kõva ja soovitaks sõpradele ja kõigile, sest pro feature'id ei ole justkui olulise erinevusega enamikele.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
suur13
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
10.09.2025 10:34:45
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
| Ma arvan, et Soomes on üle 4000€ teenivaid inimesi rohkem kui Eestis ehk siis Soome tarbija ostujõud on siiski suurem kui meie "Teise Eestisse" kuuluval rahval. |
Meh ? Soomes on 5x rohkem inimesi... teiseks miks sa võrdled soome keskmist tarbijat ja üle keskmise teenivaid inimesi "teise eestiga" (eeldan et see tähendab alla Eesti keskmise teenivad inimesi või mis iganes) ?
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fixed
HV kasutaja
liitunud: 11.12.2011
|
10.09.2025 14:49:51
|
|
|
Kuidas teile uus disain meeldib? Minu hinnangul ikka täielik okse ja pettumust valmistav. Seepärast saigi äsja teadlikult ligi võetud 16 pro, mitte oodata uut mudelit.
Ainuke normaalne telefon ongi iphone 17, kuna see on väliselt sama mis 16 aga seekord siis parema ekraaniga.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
10.09.2025 15:38:20
|
|
|
Aga miks siis 17 ei võtnud 16 pro asemel? Oleks vähe asjalikum ja soodsam käik olnud ju? Või siis 16 pro peale 17 väljatulekut. Jällegi - soodsam
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.09.2025 15:47:10
|
|
|
| Renka, hapud viinamarjad, et ei oodanud selle aasta mudeleid ära
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
10.09.2025 15:59:25
|
|
|
| Fixed kirjutas: |
Kuidas teile uus disain meeldib? Minu hinnangul ikka täielik okse ja pettumust valmistav. Seepärast saigi äsja teadlikult ligi võetud 16 pro, mitte oodata uut mudelit.
Ainuke normaalne telefon ongi iphone 17, kuna see on väliselt sama mis 16 aga seekord siis parema ekraaniga. |
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_17_pro-pictures-14049.php - mina ei suuda siin midagi väga teistsugust näha kui iPhone ja Pro seni olnud viimastel aastatel. St see on maitse asi ja seega ei kuulu vaidlemisele - aga mida täpsemalt mõtled mittesobiva disaini all?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fixed
HV kasutaja
liitunud: 11.12.2011
|
10.09.2025 16:13:56
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| Fixed kirjutas: |
Kuidas teile uus disain meeldib? Minu hinnangul ikka täielik okse ja pettumust valmistav. Seepärast saigi äsja teadlikult ligi võetud 16 pro, mitte oodata uut mudelit.
Ainuke normaalne telefon ongi iphone 17, kuna see on väliselt sama mis 16 aga seekord siis parema ekraaniga. |
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_17_pro-pictures-14049.php - mina ei suuda siin midagi väga teistsugust näha kui iPhone ja Pro seni olnud viimastel aastatel. St see on maitse asi ja seega ei kuulu vaidlemisele - aga mida täpsemalt mõtled mittesobiva disaini all? |
No ei ole ju samasugune. Mõtlen seda kogu tagumist poolt, seda laia kaamera sektsiooni, mis on üsna sarnane teatud android telefonidega.
Tõsi ta on, et maitse asi ja ega ma vaidlema hakkagi. Küsisin lihtsalt, mida teised arvavad sellest disainist ja avaldasin enda oma.
Kuna vana telo aku oli nii läbi, et pidin päevas 3 korda laadima siis ei tahtnud kaua enam uue ostmisega venitada. Iphone 17 olekski ilmselt olnud mulle parim valik aga ma ei olnud esialgu päris kindel, et sinna 120Hz ekraan tuleb ja see just oligi kindlaks kriteeriumiks uue telefoni puhul.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
10.09.2025 16:41:33
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
OK. Andke minna, kui arvate et sellise hinnaga kannatab osta. Ma tõesti 1000€ eest ei hakkaks iialgi ostma uut baasmudelit.
suur13, pidasin baasmudelina silmas uue tooteperekonna odavaimat ehk iPhone17 mitte enda SE2020, mille jah ostsin sest seda kannatas 2 aastase seadmelepinguga osta. Täna, sellistes tingimustes enam sellist tehingut lubada ei saa, kus 1000€ telefoni eest maksta a' la 40€ kuus 2 aastat. Muidugi võiks arvata, et see 40€ on kommiraha. Tegelikult väga ei ole. Vähemalt mitte minu jaoks.
Ja veel: Ma arvan, et Soomes on üle 4000€ teenivaid inimesi rohkem kui Eestis ehk siis Soome tarbija ostujõud on siiski suurem kui meie "Teise Eestisse" kuuluval rahval. |
Kui sa kõrvutad iPhone hinna miinimumpalga, mediaanpalga ja keskmise palgaga siis näed, et hind läheb tegelikult aasta aastalt soodsamaks.
Näitena kõrvale: iPhone 4S 16GB 702€; iPhone 17 ~999€
2011 miinimum: 278€; Q2 mediaan 857€
2025 miinimum: 886€; Q2 mediaan 1734€
|
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
10.09.2025 18:10:29
|
|
|
Inspiro, tänud sisuka ja neutraalse argumendi eest! OK saan aru, palgad on suuremaks läinud. Ei vaidle selles osas ja mõistan mida öelda tahad, et sama raha eest saab telefoni tänapäeval rohkem (GB on odavam, kui 14 aastat tagasi, lisaks tänu tehnoloogilisele arengule on ka telefonid võimekamad).
Siiski, olgu palgastatistikaga kuidas on, ei tähenda see seda, et kogu palga eest peab telefoni ostma. Ajas on palgad tõusnud, aga samas on tõusnud ka eluasemekulud, toitlustuskulud, kommunaalkulud+ maksukoormus jne. OK, saab telefoniostu hajutada JM abil, aga otse täissumma eest sularahas igaüks ei ole võimeline väga kallist telefoni ostma.Teatud summani muidugi saab. Pereliikmele tuli nt olude sunnil osta uus ja ca 100€ eest sai ostetud Androidikas ilma kõrvale panemata otse sissetulekust. 14 aastat tagasi muidugi oleks ka 100€ liiga suur summa sest kroonides on see ca 1564 EEK, mis mõjub psühholoogiliselt negatiivselt sest number on suur. Kui praegu kõik hinnad kroonidesse ümber konverteerida siis võib peast halliks minna...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
10.09.2025 18:36:49
|
|
|
| ot: |
Aga ega kõik inimesed ei peagi suutma endale iPhone lubada. Või luksautot. Või eramaja eksklusiivses piirkonnas.
Ma isegi ütleks et keskmise palga saaja kes omale 1000€ telefoni ostab ei tegutse üldse majanduslikult tasakaalukalt.  |
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
10.09.2025 18:59:08
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
| Kui praegu kõik hinnad kroonidesse ümber konverteerida siis võib peast halliks minna... :-? :roll: |
Enne krooni aega rublades on veel hullem, eriti kui 1961. ja 1947 aasta peale mõtelda. Kohutav-kohutav.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
villu70
HV Guru

liitunud: 19.12.2006
|
10.09.2025 19:08:58
|
|
|
| ot: |
2001 aastal ostsin Nokia 8210, mis maksis 4500 krooni.... summa-summarum 2 kuni 3 keskmist kuupalka. Kas täna ostaksid ~6000€ telefoni, kindlasti mitte. Ajad muutuvad.
Muuseas, see telefon on mul siiani alles. |
Kahjuks ei ole uues Iphones nagu midagi uut ja huvitavat, et oma "ürgne" Iphone 13 uue vastu välja vahetada.
Hoopis huvitavam oleks peale 4 aastat androidi peale tagasi minna, pixel 10 tundub OK diil.
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
122 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
10.09.2025 20:48:44
|
|
|
| villu70 kirjutas: |
| ot: |
2001 aastal ostsin Nokia 8210, mis maksis 4500 krooni.... summa-summarum 2 kuni 3 keskmist kuupalka. Kas täna ostaksid ~6000€ telefoni, kindlasti mitte. Ajad muutuvad.
Muuseas, see telefon on mul siiani alles. |
Kahjuks ei ole uues Iphones nagu midagi uut ja huvitavat, et oma "ürgne" Iphone 13 uue vastu välja vahetada.
Hoopis huvitavam oleks peale 4 aastat androidi peale tagasi minna, pixel 10 tundub OK diil. |
2001 keskmine palk oli 5500 krooni ja 8210 oli siis juba pea 2a vana telefon
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|