Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Telia Eesti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 190, 191, 192 ... 198, 199, 200  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 18:53:41 vasta tsitaadiga

Enne lauatelefoni viidi inimesi hobusega "emosse" lihtsalt mõttetu analoogajastus kinni hoidmine ei aita kuidagi "elusid päästa"
Maailm on veidi muutunud ja muutub veel. Varsti teed videokõnet häirekeskusesse ja juhendatakse kuidas elustada või arteri vigastusele škutti panna või mitte panna. Metsas seenel eksinud kodanikul on 700Mhz 5G parem kui 900Mhz 2G
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 19:53:40 vasta tsitaadiga

OK, lähme keskaega tagasi. Ei mingit EMO ega üldse mitte sidet...Elasid täpselt niikaua kui tervis vastu pidas kui just sõtta ei saadetud või nõiana tuleriidal ei põletatud.

Tähendab- kõiki mune pole mõtet ühte korvi panna. Alati peaks olema kriitiliste teenuste puhul mingi dubleeriv lahendus. See ongi minu argument, et 2G 900Mhz on parem, kui 5G 3,4Ghz ja ülespoole. Madalama sagedusega lihtsalt levib kaugemale. Oleks veel telefonikeskjaamad alles saaks üldse madala toitepingega sidet pidada. Kui üks süsteem on maas, saab teist kasutusele võtta täpselt samamoodi kuidas IT-valdkonnas serverite ja arvutivõrkude puhul kasutakse paralleelset sidet, toidet jne. Eriti kriitiliste teenuste puhul.
Mobiilne andmeside on ka sõjaliselt julgeolekuoht nagu GPS segamine juba paistab kinnitavat- saab segada sellisel viisil, et ühendust ei saa. Telefoniliin, kui on hästi varjestatud, maa-alustes sahtides, siis sellega ei juhtu midagi, kui just sidetaristut füüsiliselt ei rünnata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 20:18:16 vasta tsitaadiga

Huvitav kui paljud oleks nõus lauatelefoni eest igaks juhuks maksma kui seda tegelikult vaja pole. Pakun et vähesed.

2G sulgemisega on nii ja naa. Enne võiks VoLTE korralikult tööle saada nii, et see poleks mingi kartell kus nii ISP kui telefoni tootja peavad oma heakskiidu konkreetsele seadmele andma. Igasugused muud VoIP asjad ju töötavad, keegi ei küsi mis seadet kasutad. Aga vot selle VoLTE puhul on ikka oih ja aih, kuidagi ei saa nii tööle, et kui seade VoLTE-t toetab siis töötab ja pole kellegi asi mis seade ja kelle toodetud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 20:30:05 vasta tsitaadiga

BA79, Morse aitab. SOS kiri metsas põlema, iseasi kas sinu kirjeldatud sõjaseisus mingit vahet on, kust sa ühendust saad. Ela edasi ja võta rahulikult. Keegi ei sure sellepärast ära, et 2G kaob. Surrakse ikka põhjusega ja siin pole vahet mis kaudu sa abi kutsud. Olen kogenud kõike, ei oleks see 2G mind aidanud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 22:35:24 vasta tsitaadiga

Minu jaoks ei muutuks midagi, peale selle, et maal ei saaks enam helistada ka selles teatud punktis õues, kus 2G ühe-kahe pulgaga veel levib. icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 23:13:38 vasta tsitaadiga

indrpo Kui tulekahju on ja mobla levi pole siis ka ütled, et poogen sellest, et helistada ei saa,savi las põleb maha?!? Või endal läheb hädasti kiirabi vaja. Suva, kui 4G&5G ei levi, tee lõket ja kasuta morset-häirekeskus kindlasti vastab morsekutsungile!

napoleon kirjutas:
Huvitav kui paljud oleks nõus lauatelefoni eest igaks juhuks maksma kui seda tegelikult vaja pole. Pakun et vähesed.

Mul on lauatelefoninumber siiani aktiivne, ainult et tänu sellele fikstelefoni üleviimisele VOIP peale ei ole enam vanal viisil kasutuskõlbulik. Tiksub tasuta. Sellele numbrile isegi helistatakse (kõnepostkasti teavitussüsteem aeg-ajalt saadab meile, et on helistatud aga teadet ei jäetud! icon_biggrin.gif )

Ühesõnaga ma oleks tegelikult fiksside eest nõus maksma, aga loomulikult küsimus on hinnas. Kui maksustataks nagu luksuslikku hüperkiiret netti siis pole mõistlik, aga mingi 2-3€ kuus ma maksaks küll selle eest, et on varuvariant kodus olemas. Kukub mobiilside maha aga vaja hellata ja teinekord juhtub nagu Murphy seaduse järgi, et see on kõige ebasobivamal hetkel, siis fikstelefon aitab hädast välja. VOIP ei ole võrdne lauakaga sest kui kaob vool ära ei saa helistada kuna VOIP ühendub netti ruuteri abil. Vana lauakas oli mingi 48V peal vist. Majas võis vool ära minna aga telefonikeskjaamast sai telefon pidevat toidet ja võisid ka elektrita helistada. Muidugi kui üleriigiline elektrikatkestus siis on kõik tummad ja teine fiksi miinus on see, et õhuliini kaabel võib tormi tõttu kahjustada saada.


viimati muutis BA79 31.08.2025 23:15:36, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2025 23:16:32 vasta tsitaadiga

Joppen puhh küll, igaksjuhuks peaks POTS alles olema kui mobiil ei tööta.

3€ eest võiks pakkuda läbi linna jooksvat vana vase sitta, täielik luulu.

eusa_wall.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2025 00:08:49 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Tanel jah. Tegelikkuses on see probleem ka, et paljudes autodes polegi DAB+ võimekusega autoraadiot/makki. Kui raadiol pole AUX sisendit või USB porti (vanemate sõidukite puhul kahjuks paratamatu) siis ei saa ka DAB+ adaptrit kasutada.
Saab küll. On mingid DAB jubinad mis omavad FM transmitterit.
Eestis läheks see ka üle kivide ja kändude just seetõttu, et meil on siin riigis mingi roigaste paradiis (kui autode poolelt rääkida). Mõni igatseb senimaani AM sagedusi taga ja teine nutab senimaani, et lauatelefon peaks ikka 2 traadiga käima, et no kui sõda tuleb jne. Eestlane millegipärast uute asjadega kaasa minna ei taha ja genereerib igasugust soga, et no mine tea, vb ikka 200 aasta pärast näed oleks hea kui ikka oleks olemas olnud.

Vb paneme üldse mobiililevi kinni ja toomegi lauatelefonid tagasi? Ning kui kuskil maanteel mingi kõvem laks toimub või metsatalus kellegi pimesool lõhkeb siis saab abi täpselt nii kiirelt kui keegi hobusega linna jõuab, et seal kiirabis teada anda abivajajast?

BA79 kirjutas:
See ongi minu argument, et 2G 900Mhz on parem, kui 5G 3,4Ghz ja ülespoole. Madalama sagedusega lihtsalt levib kaugemale.

5G on ka 700Mhz, 4G on 800Mhz, levib veel paremini kui 2g 900Mhz. Teoreetiliselt, praktikas teine teema. Aga Üldiselt kui 3G kinni läheb siis jääb 4G jaoks üle B8. Ning see pidi kuuldavasti kuramuse hästi levima. Kas see Eestis võetakse kasutusele, ei tea, aga lätis igaljuhul on juba vaikselt kasutusele võetud.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 01.09.2025 01:10:11 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Tanel jah. Tegelikkuses on see probleem ka, et paljudes autodes polegi DAB+ võimekusega autoraadiot/makki. Kui raadiol pole AUX sisendit või USB porti (vanemate sõidukite puhul kahjuks paratamatu) siis ei saa ka DAB+ adaptrit kasutada.


See probleem on kahjuks mingi keskmise vanusega autodel. Enamikul üle 25 aasta vanustel autodel on ülilihtne paigaldada DAB+ makk, AUX-ist või USB-st rääkimata.
Paljudel uuematel saab originaalmaki tagant USB ja AUXi välja tuua. On lihtsalt vastavat adapterit vaja.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.09.2025 08:55:53 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
2G sulgemine Eestis oleks väga vastutustundetu, kui nii 4G kui ka 5G leviala on kaootiline. 2G-d hoitakse elus ainult seepärast, et see on hädalahendus (112 peab olema kättesaadav), paljud läbipääsusüsteemid on ka selle peal.

Häda hädaks,. aga see 2G on ebaturvaline. Juba ammu on soovitus hoida 2G väljas ja eelisena 5G ja alla.

DAB on mugav, ei mingit raginat ja heli parem thumbs_up.gif
Kiviaja masinal lükkad uue maki sahtlisse või kasutad auxi.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2025 10:43:27 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
BA79 kirjutas:
Tanel jah. Tegelikkuses on see probleem ka, et paljudes autodes polegi DAB+ võimekusega autoraadiot/makki. Kui raadiol pole AUX sisendit või USB porti (vanemate sõidukite puhul kahjuks paratamatu) siis ei saa ka DAB+ adaptrit kasutada.


See probleem on kahjuks mingi keskmise vanusega autodel. Enamikul üle 25 aasta vanustel autodel on ülilihtne paigaldada DAB+ makk, AUX-ist või USB-st rääkimata.
Paljudel uuematel saab originaalmaki tagant USB ja AUXi välja tuua. On lihtsalt vastavat adapterit vaja.


Ei ole päris nii lihtne, uut antenni võib kah vaja minna.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus28
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2024




sõnum 01.09.2025 16:21:04 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
VOIP ei ole võrdne lauakaga sest kui kaob vool ära ei saa helistada kuna VOIP ühendub netti ruuteri abil.


Odavam on koju pisike UPS osta ruuteri toiteks, mitte hakata postide otsa täiendavaid liine vedama ja tänava sidekappidesse telefoni seadmeid tagasi toppima.

Või kui tahad paremat kasutegurit, siis võta lihtsalt akulaadija + aku ja sura see 12V otse ruuterisse.


3€ kuumaksu saad juba aastaga tasa teenitud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2025 20:34:33 vasta tsitaadiga

Jäi Telia reklaam telekas silma, kus lubati 5G levi Taevaskotta ja muudesse ägedatesse kohtadesse. Samas on neil täiesti must auk kagu pool Ilumetsa piirkonnas, kus pole isegi 2G levi. Iga kord täielik null sealkandis sõites.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2025 21:25:08 vasta tsitaadiga

Taevaskoja lähedal mast on, sektor on, 3,5G ka aga kindlasti leiab küngaste ja metsade vahel tühja koha.
Leidsin sama Ainaži ja Kabli vahel, seal küll on ka väiksmad mastid rannapiiril ja mõnes vaid 2G samas ilma ühenduseta pikalt ei olnud, kilomeeter.
Eks arengut peab tulema kui 2G loojuma hakkab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 01.09.2025 21:37:52 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
DAB on mugav, ei mingit raginat ja heli parem thumbs_up.gif

Kui FM raadio kostab läbi sahina, siis DABi ei kuule üldse. icon_biggrin.gif

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2025 21:51:12 vasta tsitaadiga

Mulle tundub see 2g kinni panemine veits arusaamatu. Esiteks on ta see viimase häda ühendus, mis nii mõnelgi pool oma olemasoluga välja aitab. Teiseks, minu teada on meil igal pool suures koguses ainult 2g võimelisi iot vidinaid.
Ma saan aru et Norrakad ehk silma ei pilguta, kui pool riiki uute seadmetega varustada vaja on. Aga ega kui ma mõned aastad Lillehammeri kandis figureerisin, siis neil seal leviga ka kuigi roosiline seis ei olnud. Telo kukkus regulaarselt gprs peale.
Meilgi vabariigis saaks selle trikiga leviauke küllaga juurde. Rääkimata sellest, kes kõik oma võrkvärki välja peavad hakkama vahetama.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2025 22:18:00 vasta tsitaadiga

Ma küsin kõigilt 5G pooldajatelt, miks maakohtades ja isegi linnades 5G nii s*tt on, kui pidi hästi levima?!? Kas 700Mhz sagedusel maste vähe või on küsimus pigem tehniline, et 700 Mhz peal ei ei saa täiskiirust ja seepärast on 700Mhz ebapopulaarne, kuna siis ei saa suuri kiirusi müüa?!? Googeldamine annab vastuseks, et 700Mhz peal saab ühenduse kiirus olla max 50Mbit/s . Säh siis tulevikukindlat juhtmevaba hüpersuperkiirust! Lisame juurde looduslikud takistused, masti koormuse siis võib sellest veel 30% maha võtta. Ei jäägi midagi alles.

margus28 Jah, aga VOIP puhul vaja veel ka telefoni toita . Enamasti vähemalt ühte DECT toru või nuppudega lauatelefoni. Milline UPS suudab ruuterit ja lauatelefoni pikema aja jooksul varutoitega kui näiteks vool on ära kauem kui 7 päeva? Nii mõneski maakohas on seda talviti või suure sügistormiga juhtunud, et kusagil pärapõrgus rasketes maastikutingimustes on liin murdunud ja enne kui rikkekohani jõutakse läheb päevi aega sest enne on vaja rikkekoht tuvastada ja alles seejärel saadetakse brigaad välja. Elektri kadumise puhuks on üldine soovitus mobiiliaku täis laadida, aga mis kasu on täislaetud mobiilist, kui 4G/5G ei levi ja 2G võetakse ka kokkuhoiu eesmärgil maha? VOIP võrgus näiteks ei saa 112 helistada. Pupujuku ja palveta, et Taara avitab!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2025 00:11:17 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Ma küsin kõigilt 5G pooldajatelt, miks maakohtades ja isegi linnades 5G nii s*tt on, kui pidi hästi levima?!?
Levi ja kiirus on 2 eri asja. Defineeri sitt

kaabakas kirjutas:
Mulle tundub see 2g kinni panemine veits arusaamatu. Esiteks on ta see viimase häda ühendus, mis nii mõnelgi pool oma olemasoluga välja aitab. Teiseks, minu teada on meil igal pool suures koguses ainult 2g võimelisi iot vidinaid.
Ma saan aru et Norrakad ehk silma ei pilguta, kui pool riiki uute seadmetega varustada vaja on. Aga ega kui ma mõned aastad Lillehammeri kandis figureerisin, siis neil seal leviga ka kuigi roosiline seis ei olnud. Telo kukkus regulaarselt gprs peale.

No Norras on jalaga segada lahmakaid alasi kus pole mingit telefonilevi ollagi, lisaks on nii DAB kui ka DVB-T saadavus küsitav. Saadakse hakkama.
Kuid tänasel päeval on vaikselt telefonidesse tekkimas Emergency Satellite SOS võimekus.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2025 00:12:47 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
BA79 kirjutas:
Ma küsin kõigilt 5G pooldajatelt, miks maakohtades ja isegi linnades 5G nii s*tt on, kui pidi hästi levima?!?
Levi ja kiirus on 2 eri asja

OK nõus, aga need 2 faktorit mõjutavad üksteist. Kui pole levi, ei saa kiirust. OK kõned vast lähevad läbi, aga sellisel juhul ei täida see 5G oma põhifunktsiooni. Mõeldud on see ju peamiselt suuremate kiirustega voogedastuse jms rakenduste jaoks. OK saan aru, et ka 700Mhz 50Mbit/s on parem, kui 2G EDGE (GPRS 40 kbit/s), aga selleks et ka sellisest kiirusest kasu oleks, peab võrk olema piisavalt tihe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2025 08:00:09 vasta tsitaadiga

Tervist.
Kiire küsimus: Kas Telia äritelefon (see: https://www.telia.ee/ari/kontor/kontori-telefon/aritelefon/) töötab ainult Telia ühenduse peal või hakkab muudes võrkudes ka tööle?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2025 08:58:26 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Tervist.
Kiire küsimus: Kas Telia äritelefon (see: https://www.telia.ee/ari/kontor/kontori-telefon/aritelefon/) töötab ainult Telia ühenduse peal või hakkab muudes võrkudes ka tööle?


Igas võrgus töötab, ka Eestist väljaspool. Ise kasutasin ka Starlink'iga...
Lihtsalt peab vastama tehnilistele tingimustele: https://www.telia.ee/ari/kontor/kontori-telefon/aritelefon/#tingimused/#tehnilised-tingimused

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trig
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 13:33:52 vasta tsitaadiga

Plaan Inteno DG301 välja vahetada millegi värskema vastu ning mingit seadet üürida pole küll plaanis. Mis võtmesõnade (või eksisteerib lausa mingi juhend) järgi ma järgmist ruuterit otsima peaks? Tehisarust tuleb natuke vastandlikku infot.

Reaalselt wifit too tekitama ei pea - kas ka managed switch toimiks? (microtik css106 vms). Lisaks veel kodus mõned mitteniivanad gigabit ruuterid, mida saaks ehk taaskasutada.

Tänud ette
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 15:11:33 vasta tsitaadiga

Ütle kõigepealt, milline ühendus sul on - VDSL või valguskaabel? Kui viimane, siis sobib suvaline ruuter. Managed switchi osas jään vastuse võlgu. Pole sellist pornot harrastanud veel.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 15:23:09 vasta tsitaadiga

Kui eetri otsa (nii puhas eeter kui ka PONist tulev) vaja, siis võta selline ruuter nagu Sulle sobib, valik on lai. Switch panek pole väga hea mõte, st võiks ikka mingi ruutiv seade olla. Seega vali nii nagu ikka ruuterit valitakse. Kaasaegne toodang võiks gigabiti tavaliiklust ikka ära ruutida, kui lisad nõudeid VPNi kohapealt, siis on pilt juba kirjum.

Lühidalt - eetri puhul on valik lai, võta mida tahad. Kui patrioot olla, siis Euroopast leiab Mikrotiki ja AVMi (FRITZ!Box on tuttavam logo). Kaugemalt on Asus selline "paigalda ja unusta" stabiilne värk. Hiinakaid (TP-Link, Huawei, Xiaomi jne) ma ei soovitaks oma võrku (või üldse kuhugi) panna.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 15:47:49 vasta tsitaadiga

Miks mitte https://www.hinnavaatlus.ee/3830107/ubiquiti-router-unifi-cloud-gateway-ultra/ ?
Sinna hea lihtne vajadusel mõni nende AP külge panna mida sama karbikese kauda kenasti manageerida saab.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 16:07:28 vasta tsitaadiga

Kui me ei räägi seadmetes, mille hind viiekohaline, siis ruutimine ja tulemüürimine toimub prose peal, switchimine switchikivi peal. Switchil ei ole piisavalt proset, et ruutmise ja tulemüürimisega adekvaatselt hakkama saada. Tiku opsüs võimaldab seda küll teha, aga see ei tähenda, et see oleks hea mõte.

Kui tikuga kogemust on, siis nende lihtsamad ruuterid on imeodavad juba. Kui tikk hirmutab, siis unifi.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trig
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 17:19:08 vasta tsitaadiga

Tänud kõigile mõtet eest beer_yum.gif Ühendus on valguskaabel ja kuna mõned ruuterid käepärast siis proovin esialgu nendega. Ainus Asus sahtlis on RT-AC58U - alustan sellest (kuigi tahab vist OpenWRT-d). Ülejäänud on TP-linkid ..
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 17:37:55 vasta tsitaadiga

RT-AC58U võiks täitsa okei olla jah, endalgi oli kas see või midagi väga sarnast pikalt kasutuses Telia ühendusel, sai ka gigabitiga kenasti hakkama.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 18:21:56 vasta tsitaadiga

Lase sinna asusele viimane firmware peale, või veel parem enda oma. Neil olid vahepeal suured tagaukse jms probleemid.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 18:21:58 vasta tsitaadiga

Mikrotiku puhul peab vahet tegema CSS ja CRS seeria seadmetel. Esimene odavam on ainult manageeritav switch ja ruutida ei oska. Teine on dual-boot ja võib buutida nii ruuteri kui ka switchiga. Jõudluse poolest peaks (interneti andmeil, pole ise proovinud) kuni 300Mb/s ühendusega hakkama saama (eks saab ka kiiremaga ja nii et tavakasutaja ei tee vahet, eriti kui mingit kanget konfi - VLAN'i jms, sinna peale ei ehita, kuid speedtestis ei pruugi näiteks. 500Mb/s täis tulla).

Aga selleks peaks tõesti tõsine Läti patrioot olema, et maksta 200€ CRS eest, selle asemel et osta 50€ eest ruuter ja teise 50€ eest switch.
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 20:45:27 vasta tsitaadiga

Mul on Mikrotiku Hap Lite (vanem mudel, ühesagedusliku Wi-Fi'ga (2,4Ghz)) . Teeb VLAN sisevõrku ühendatud seadmetele ja on interneti pääsupunktiks (eth1 pordile on seadistatud DHCP klient mis saab Intenolt IP). Ma pole küll Mikrotiku ekspert, aga niipalju, kui ma kasutanud olen siis tundub mulle, et vähemasti väiksemad "tikukarbid" on pigem kodustes tingimustes või ühemehefirmasse kasutamiseks sobilikud. Põhjuseks teatud määral uimasus, kui ruuter mingil põhjusel "pangestub". Ehk siis suurt koormust ei talu. Seadmed on Switchi taga ja saavad Mikrotiku DHCP serverilt siis IP. 5-6 seadet on püsivalt ühendatud, aga netti kasutavad vastavalt vajadusele (Miski ei huuga 24/7) ehk siis tagasihoidliku koormusega on Mikrotik täitsa toimiv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 21:16:17 vasta tsitaadiga

Ärme tee sellest Mikrotiku teemat siin, aga HAP/Lite on hoopis teine ja teist tüüpi seade kui küsitud CSS.
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2025 21:51:26 vasta tsitaadiga

Üldse mitte tiku küsimus on lihtne tõsiasi, et seade tuleb valida vastavalt vajadusele.
Kui palju seade välja veab, saab tootja kodulehelt teada. Aga ka kõige labasem 25€ hap lite teenindab 500Mbit/s ära kui sa tulemüüriga lolliks ei lähe. Wifist ära seda muidugi looda.
Kui ruuter alla oma võimete pangestub, siis tuleb kas raud või admin garantiisse viia.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus28
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2024




sõnum 09.09.2025 08:12:38 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Hiinakaid (TP-Link, Huawei, Xiaomi jne) ma ei soovitaks oma võrku (või üldse kuhugi) panna.


Kas siin oli mõeldud TP-Link originaal firmware, mitte TP-Link OpenWRT-ga? Või on hiinlane nii osav, et juba raua (BIOS/bootloader vms) tasemel "helistab koju" ja OpenWRT ei päästa päeva?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2025 09:50:49 vasta tsitaadiga

margus28 kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Hiinakaid (TP-Link, Huawei, Xiaomi jne) ma ei soovitaks oma võrku (või üldse kuhugi) panna.

Kas siin oli mõeldud TP-Link originaal firmware, mitte TP-Link OpenWRT-ga? Või on hiinlane nii osav, et juba raua (BIOS/bootloader vms) tasemel "helistab koju" ja OpenWRT ei päästa päeva?
ot:
Kogu laia pilti. Hiina, Põhja-Korea, Venemaa on minu jaoks ühes paadis olemuslikult ning eriti just Venemaa ja Hiina on järjest rohkem ühe tagumiku kaks kannikat, meetodid on erinevad oma ülemvõimu saavutamiseks maailmas. Iga okas loeb ning ma ise eelistan mitte kaasa aidata Hiina RV mõjuvõimu saavutamisele, kus kõik äritegevus allub keskselt riigivõimule. See on sedasorti väärtuste küsimus, kus kokkuvõttes taandubki kõik sellele, kui palju keegi ajalugu on uurinud ja maailmas toimuvaid protsesse jälgib. Näiteks kuidas indiaanlasi klaashelmetega ära osteti, tänapäeval on samas rollis Temus olev odav rämps või odavad võrguseadmed HV mõistes.


Ning TP-Link on ajalooliselt kehv olnud vigade lappimisega. Praegu sama asi - zeroday turvaviga teada, parandusi pole, kasutajad ei saa suurt midagi teha peale "ära kasuta TP-Linki kriitilises kohas" - https://www.bleepingcomputer.com/news/security/new-tp-link-zero-day-surfaces-as-cisa-warns-other-flaws-are-exploited/
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2025 17:52:36 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif Mul switchid ka TP-Linki omad (üks hallatav, teine mitte), aga need vaevalt kuhugi "koju helistavad". Tulevikus kui vaja kolmanda osapoole DSL ruuterit siis vaatan ASUS'e poole.
100%-list garantiid nuhkimise osas pole tegelikult mitte ühegi seadme puhul. Kõik, mis on netti ühenduvad on tehniliselt võimalik panna andmeid koguma ja saatma sinna "kuhu vaja" icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2025 18:49:49 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
:D Mul switchid ka TP-Linki omad (üks hallatav, teine mitte), aga need vaevalt kuhugi "koju helistavad". Tulevikus kui vaja kolmanda osapoole DSL ruuterit siis vaatan ASUS'e poole.
100%-list garantiid nuhkimise osas pole tegelikult mitte ühegi seadme puhul. Kõik, mis on netti ühenduvad on tehniliselt võimalik panna andmeid koguma ja saatma sinna "kuhu vaja" :-)
Koju helistamine on ainult üks mündi pool, teine on see, et kas toetada otseselt kommunistlikku režiimi, mis teeb selgelt ja otse koostööd Venemaaga ning mis igal sammul nuhib oma kodanike järgi, jälgib, väänab käsi ning on üldse... kommunistlik. 45+ vanuses inimesed võiks natuke veel mäletada, milline ENSV/NSVL olid ning kas tahaks sedasorti maailma aastal 2025 toetada. Mina ei taha.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 09.09.2025 19:49:04 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Koju helistamine on ainult üks mündi pool, teine on see, et kas toetada otseselt kommunistlikku režiimi, mis teeb selgelt ja otse koostööd Venemaaga ning mis igal sammul nuhib oma kodanike järgi, jälgib, väänab käsi ning on üldse... kommunistlik. 45+ vanuses inimesed võiks natuke veel mäletada, milline ENSV/NSVL olid ning kas tahaks sedasorti maailma aastal 2025 toetada. Mina ei taha.

Sa ei saa siis ühtegi tehnikavidinat osta, mis Hiinas toodetakse (praktiliselt kõik).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2025 20:06:10 vasta tsitaadiga

Hiina pole miski kommunism, see on ainult ilus jutt. Hiina on tugeva keskvõimuga ultrakapitalistlik riik.
Kodanike järele nuhkivaid, jälgivaid ja käsi väänavaid riike leiab lähemalt ka. Snowdenit ja Assange mäletate? Rääkimata sellest, et meie moraalsetest majakatest lääneriikide toel viiakse praegu genotsiidi läbi.
Kui otsid riiki, keda toetada, siis jäädki otsima. Võta üks ja viska teist.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2025 20:11:36 vasta tsitaadiga

Kas just see Telia Eesti on õige teema suvaliste hiina ruuterite aruteluks aga maa peale tagasi toomiseks;
Telia kaabliruuterid:
Genexis E650 made in Netherlands
Technivolor X2 made in France
Genexis ED500 made in China
Zyxelid olid vist taiwan, peast ei ütle.

Sõltumata päritolust on FW kompileeritud siinsamas ja uuendused hallatavad ja kontrollitud teenusepakkuja poolt.

Kui nüüd soov arutleda suvaliste ruuterite teemadel, peaks ehk mingi teema looma. Enamik ruutereid ühildub kõikide operaatoritega tänapäeval.
Vdsl ja docsis osas on muidugi erinevusi aga need saab ka seal selgeks arutada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
santiim
HV kasutaja

liitunud: 23.07.2011




sõnum 12.09.2025 11:45:56 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kas just see Telia Eesti on õige teema suvaliste hiina ruuterite aruteluks aga maa peale tagasi toomiseks;
Telia kaabliruuterid:
Genexis E650 made in Netherlands
Technivolor X2 made in France
Genexis ED500 made in China
Zyxelid olid vist taiwan, peast ei ütle.

Sõltumata päritolust on FW kompileeritud siinsamas ja uuendused hallatavad ja kontrollitud teenusepakkuja poolt.

Kui nüüd soov arutleda suvaliste ruuterite teemadel, peaks ehk mingi teema looma. Enamik ruutereid ühildub kõikide operaatoritega tänapäeval.
Vdsl ja docsis osas on muidugi erinevusi aga need saab ka seal selgeks arutada.


Keerasin minagi AURA E650 pikali. Ja mida m näen? Made in China. Pole seda Made in Netherland kusagil.
P.S. Rõhk sõnal "Made".
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2025 20:34:50 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif Tegelikkuses on nii, et osad firmad märgivad ära korraga nii tootjamaa riigi, kui ka emafirma asukohariigi/aadressi. Näiteks Makita (Jaapani firma) akutrellide puhul on kirjas Euroopa kontori aadress Belgias ja tootjariik või siis peakorteri asukohariik (jaapan) ja tootmisriik. Nii on osad akutrellid toodetud näiteks Rumeenias ja akud Vietnamis. LG on nt Lõuna-Korea firma aga osad telerid on kokku pandud Poolas. Aga jah rusikareeglina tuleb enamus ikka Hiinast, sõltumata sellest, kus tootjaettevõtte peakorter asub. See vist ei muutugi enam, sest sellist tooraine- ja tööjõuressurssi nagu Hinas on, pole mitte kusagil.

viimati muutis BA79 13.09.2025 00:00:19, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2025 20:43:20 vasta tsitaadiga

Nagu Apple Made in California, Assembled in China vms.
Kuigi seade on arendatud Euroopas/USis siis tõsi enamus elektroonikat topitakse ikka hiinas kokku.
Erinevus on see, et kogu raud ja soft on tootja poolt ikkagi kontrollitud.
Puhas Made in China sisaldab nii riistvaras kui tarkvaras ei tea mida.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2025 21:59:04 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Erinevus on see, et kogu raud ja soft on tootja poolt ikkagi kontrollitud.
Puhas Made in China sisaldab nii riistvaras kui tarkvaras ei tea mida.
Just.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2025 23:17:24 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:


Sõltumata päritolust on FW kompileeritud siinsamas ja uuendused hallatavad ja kontrollitud teenusepakkuja poolt.


rofl.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 13.09.2025 15:38:32 vasta tsitaadiga

Mul on töö pärast vaja Telia ruuteri tasemel konfida VPN, aga mu praegune X2 ruuter seda ei võimalda.
Kas mõni Telia ruuter lubab seda?
Mis mu variandid on?

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2025 15:51:24 vasta tsitaadiga

Ruuter kui vpn klient?
Ruuter kui vpn server?
Mida sa saavutada tahad?

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 13.09.2025 15:54:50 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Ruuter kui vpn klient?
Ruuter kui vpn server?
Mida sa saavutada tahad?


Mul on vaja oma arvuti asukohta näidata teises riigis olevaks.

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2025 15:59:21 vasta tsitaadiga

No selleks ei pea ilmtingimata ruuter sul VPN-ga tegelema. Saad arvutis ka VPN kliendi käima lasta.
Miks see VPN ruuteris peab olema ja millise VPN-ga on sel juhul tegemist?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 13.09.2025 16:03:22 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
No selleks ei pea ilmtingimata ruuter sul VPN-ga tegelema. Saad arvutis ka VPN kliendi käima lasta.
Miks see VPN ruuteris peab olema ja millise VPN-ga on sel juhul tegemist?


Arvutisse ei saa softi installida.
Hetkel on ruuteriks Telia X2.

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Telia Eesti mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 190, 191, 192 ... 198, 199, 200  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.