Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  UK ja teiste riikide sise- ja välispoliitika teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 316, 317, 318 ... 359, 360, 361  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2025 12:17:54 vasta tsitaadiga

USA maksumaksjad, kelle seas vabariiklased on vähemuses, on alati olnud, maksavad kogu selle soperdamise oma taskust kinni.

Punased osariigid on alati elanud toetustest.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 07.08.2025 12:30:55 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
USA maksumaksjad, kelle seas vabariiklased on vähemuses, on alati olnud, maksavad kogu selle soperdamise oma taskust kinni.

Punased osariigid on alati elanud toetustest.

https://worldpopulationreview.com/state-rankings/welfare-recipients-by-state ja https://en.wikipedia.org/wiki/Red_states_and_blue_states

Texas ja Florida tõesti aga kogu mid-west... nah, s*ttagi nad toetusi jagavad icon_biggrin.gif Samas lääneranniku osariikide eelarved on sots. toetuste all kenasti ägamas...

Föderaaltoetuste top on CA, NY ja TX. Neist viimane on jah pikalt punane aga kui CA ja NY summad kasvasid viimastel aastatel siis TX sai vähem (okei, see nüüd Trumpi all muutub). (https://taggs.hhs.gov/)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2025 12:40:55 vasta tsitaadiga

Sellest kiibindusest on päris hea raamat kirjutatud. "Kiibisõda"
https://www.apollo.ee/et/e-raamat-kiibisoda-1.html
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2025 15:20:20 vasta tsitaadiga

link :: Trump calls on Intel CEO to resign

tsitaat:
President Donald Trump on Thursday demanded the resignation of Intel CEO Lip-Bu Tan following reports and allegations that he has ties to China.

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2025 17:53:59 vasta tsitaadiga

https://nypost.com/2025/08/04/us-news/marjorie-taylor-greene-sours-on-republican-party-claims-gop-turned-its-back-on-america-first/

Oh ei. Mitte juudi kosmoselaserite tädi. Mitte tema. /s
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.08.2025 21:14:48 vasta tsitaadiga

https://x.com/visegrad24/status/1953444599038435458

tsitaat:
“Israel won’t annex or occupy Gaza. It will launch a time bound, limited military operation once cabinet approves it tonight and will then hand Gaza over to an international body which will have neither Hamas nor the Palestinian Authority”

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2025 23:46:11 vasta tsitaadiga

Israel teeb ühe SPO icon_lol.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2025 22:00:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

https://x.com/narendramodi/status/1953804374158840158
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2025 15:41:41 vasta tsitaadiga

Aga amforad?
https://www.theguardian.com/us-news/2025/aug/06/jd-vance-ohio-lake-water-levels
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.08.2025 23:09:51 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/artikkel/120396449/kaja-kallase-sonul-hakkab-euroopa-liit-venemaa-vastu-valja-tootama-19-sanktsioonipaketti


.... aasta 2035 EU hakkab venemaa vastu 136 sanktsioonipaketti koostama ... icon_neutral.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2025 23:50:04 vasta tsitaadiga

Selgita täpsemalt, mida majandusliit tegema peaks?

Eriti selline kus tiblade käsilased seestpoolt õõnestavad ja kohalikud tiblad nende õõnestajate tegemistele kaasa plaksutavad ja elavad.

Keeruline on maailmas kus on kamp kõigeteadjaid kellele ei meeldi kui tehakse ja ei meeldi kui ei tehta. Parem oleks poe taga õlut võtta ja kõiki sõimata, vist..
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2025 23:59:10 vasta tsitaadiga

Kedagi ei koti need sanktsioonid. Venelased saavad selle sanktsioonikauba kenasti kolmandate kaudu kätte ja Ladina-Ameerika ning Aasia on vägagi popid reisisihtkohad. Venkud adapteeruvad olukorraga kenasti. Idapiirigi ei suudeta kinni panna. See, kui tiblad ja nende autod enam üle piiri Euroopasse ei saa, oleks palju efektiivsem kui Kaja ja tema sõpside paberitükike, millel mõned kaubad välja toodud (loomulikult mitte need, milega Kaja seltsimehed äritsevad).
Sanktsioonidega on täpselt sama nagu USA relvajagamisega - võimaldame täpselt nii palju, et Ukraina enam-vähem hingitseks. Pannakse venelaste naftale mingi piirhind, mitte ei blokeerita müüki täielikult. India, Hiina ja muud sõbrad ostavad rõõmsalt seda edasi.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.08.2025 10:04:32 vasta tsitaadiga

Tiblade jaoks on elatustase ju juba 15+ aastat alla käinud, nii et eks nad suudavad muidugi kohaneda. Eriti see osa kes vetsupotti pole näinud...nende jaoks ju kukkumist pole, hoopis uued võimalused.

No nafta ja gaasiga on loogika see, et kuigi tiblade % tundub väike, siis mõju on suur. Piirhinnast on kasu, aga india ja hiina ostavad sisetarbimiseks nii või naa teistel tingimustel.
Lisaks EL antav raha/relvastus on ju väiksem kui seni kaudne äri tibladega (just tänu energiasõltuvusele). Ostu piiramine või kriteeriumite karmistamine (kasvõi see, et diislit ei saaks tuua kuskilt uruaugust) tähendaks hindade kallinemist.
USA ei suuda oma tootmist oluliselt kasvatada. Kanada suudaks, aga EL suunas pole suure läbilaskega toru sadamasse ega rafineerimist.
Et mingit muutust teha peaks EL avama taas enda energiatööstuse ehk gaasi/nafta aktiivsem puurimine + söekavandamise suurendamine.

Enne neid tegevusi pole kiiret hooba. Tuumaenergia paraku võtaks 20+ aastat.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2025 11:31:44 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Selgita täpsemalt, mida majandusliit tegema peaks?

Eriti selline kus tiblade käsilased seestpoolt õõnestavad ja kohalikud tiblad nende õõnestajate tegemistele kaasa plaksutavad ja elavad.

Keeruline on maailmas kus on kamp kõigeteadjaid kellele ei meeldi kui tehakse ja ei meeldi kui ei tehta. Parem oleks poe taga õlut võtta ja kõiki sõimata, vist..


https://www.delfi.ee/artikkel/120396502/ungari-ei-uhinenud-el-i-avaldusega-ukraina-toetuseks-ungari-valisminister-vestles-hoopis-venemaa-asepeaministriga
https://kyivindependent.com/slovakias-fico-claims-ukraine-will-have-to-pay-dearly-ahead-of-putin-trump-meeting/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2025 23:35:58 vasta tsitaadiga

link :: Far-right AfD becomes Germany's most popular party as Chancellor Merz's approval plummets

tsitaat:
Germany's far-right AfD party has overtaken Chancellor Friedrich Merz's Christian Democrats in a new poll released on Tuesday, becoming the country's most popular political party.

According to the RTL/ntv poll, the AfD now has 26% support, up one percentage point from the previous week. Meanwhile, Chancellor Merz's conservative CDU/CSU alliance dropped one point to 24%.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.08.2025 00:06:49 vasta tsitaadiga

Tagesspiegel kirjutab: Israel-Entscheidung wird zur Kanzlerfrage
https://www.tagesspiegel.de/meinung/israel-entscheidung-wird-zur-kanzlerfrage-soder--der-mann-hinter-der-kritik-an-merz-14160881.html [DE]

Näib, et Liidukantsler Merz astus Iisraeli teemaga (soologa - relvi mitte müüa), parteisiseselt nagu ka CSU' kooskölastamata, korralikult ämbrisse.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2025 16:21:01 vasta tsitaadiga

link :: FBI Raids John Bolton’s House

tsitaat:
Shortly before 7:00 a.m. Friday morning, the FBI and Montgomery County police were seen at the Bethesda home of John Bolton, who served as national security advisor for part of Donald Trump’s first term.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2025 16:23:33 vasta tsitaadiga

Nii juhtub kui Trumpi kritiseerida? icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2025 20:37:38 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8309837/relvastatud-narkokurjategijad-vallutavad-euroopa-pealinna
Välismaal on ka ägedaid poliitikuid. Kas seal ka valimised tulemas?
tsitaat:
Visiidil Molenbeek-Saint-Jeani ja Anderlechti linnaosadesse kohtus ta kümnekonna kohaliku kogukonna ühenduse liikmega, et aru saada, miks kasutatakse neis piirkondades nii palju narkootikume ning relvastatud vägivald on kandunud tänavatele, vahendas The Brussels Times.

Ja noh... Veidi nagu multifilmistsenaarium icon_lol.gif
tsitaat:
Tema sõnul on vaja võtta kasutusele täiendavaid julgeolekumeetmeid. Praegu ei saa korrakaitsjad paljusid kriminaale kätte, kuna neil õnnestub elektritõukerataste abil põgeneda.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.08.2025 20:40:41 vasta tsitaadiga

Betamax, kuidas mõned liberaalid ütlesidki "nemad on keskmisest paremad eurooplased" ning et "harjuge ära" thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.08.2025 21:32:21 vasta tsitaadiga

Huvitav küll, kellele need kümned kokaiinitonnid, mis läbi Lääne-Euroopa sadamate aastas maale tuuakse, küll mõeldud on? Võimalik, et toidupoe müüjatele, kuid miks nad siis alati leiust politseid informeerivad?
eusa_think.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2025 22:42:12 vasta tsitaadiga


Link

Hea analüüs thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2025 00:39:30 vasta tsitaadiga

https://www.politico.eu/article/tulsi-gabbard-freeze-five-eyes-allies-on-ukraine-intel/

Nüüdseks peaks juba ju selge olema, et luureinfo, mida Euroopa USA-ga jagab, peab olema selektiivne, kuna ei saa kindel olla, et järgmisel hommikul see info Kremlis mõnel laua nurgal lugemist ootamas ei ole.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2025 01:04:41 vasta tsitaadiga

link :: U.S. officially takes 10% stake in Intel

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2025 03:38:40 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
tsitaat:


https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/114987288040725570

HIGHLY CONFLICTED -> HIGHLY RESPECTED icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2025 12:11:04 vasta tsitaadiga

https://apnews.com/article/former-milwaukee-election-official-fined-sentenced-cd376bd2df01a4e49c7a6300e0385f8c

Järjekordne vabariiklaste "ulatusliku valimispettuse" näide.

Loomulikult vabariiklane.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2025 18:04:04 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2025 19:49:24 vasta tsitaadiga

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/tucker-carlson-nazi-podcast-elon-musk-b2606800.html

Näe, natsid.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2025 10:11:42 vasta tsitaadiga

USA on parim sõber Euroopale v vastupidi icon_rolleyes.gif
https://www.reuters.com/world/us/trump-administration-weighs-sanctions-officials-implementing-eu-tech-law-sources-2025-08-25/?utm_source=sdrn%3Avg%3Aarticle%3A8qg9z2
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2025 10:54:15 vasta tsitaadiga

See DSA on üldse järjekordne EU drakooniline asi, mis oleks tulnud ammu maha matta

https://adfinternational.org/commentary/eu-digital-services-act-one-year
https://www.reddit.com/r/iOSProgramming/comments/1bg0ixm/fighting_eu_digital_services_act_compliance/
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2025 15:11:16 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609779117/xi-hiina-ja-venemaa-peaks-koos-maailmakorra-umber-kujundama
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 26.08.2025 15:23:45 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
https://www.err.ee/1609779117/xi-hiina-ja-venemaa-peaks-koos-maailmakorra-umber-kujundama


tsitaat:
Hiina ja Venemaa suhted on "maailma rahu stabiilsuse allikaks", ütles Xi.


Sõltub muidugi, millisest perspektiivist vaadata.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2025 17:35:41 vasta tsitaadiga

Mõlemad terroriseerivad väiksemaid naabreid.. Tõelised rahuvalvajad ikka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2025 10:13:18 vasta tsitaadiga

KULLATUD: Donald Trump on Ovaalkabineti diktaatorilikul moel ümber sisustanud. Nüüd on ta hakanud valjuhäälselt rääkima ka sellest, et tema toetajad tahavad diktaatorit.

Viimane nädal on Ameerika demokraatia jaoks ilmselt olnud halvim pärast Trumpi ametisseastumist jaanuaris. See on juba midagi ütlev. Mõne päevaga on ta relvastanud Washingtonis asuva Rahvuskaardi, teinud haarangu poliitilise oponendi koju ja vallandanud Föderaalreservi juhatuse liikme. Ta on ähvardanud paigutada Rahvuskaardi mitmesse Demokraatliku Partei juhitavasse linna ja vihjanud enam kui küll, et mitmed poliitilised oponendid võivad oodata FBI külaskäiku.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 27.08.2025 11:09:48 vasta tsitaadiga

Ma ei usu, et Trump üksinda seda show-d juhib. Iga presidendi seljataga on olnud rahakad toetajad, kes ta sinna pukki aitasid, et nende huvide eest seistaks. Samamoodi oli Putiniga.
Mingi KGB kavalusega suutis aga Putin need oligarhid enda alluvusse rakendada. Kas Trump suudab sama?

Praegu on Trump kiitnud kuidas ta tariifid-peale-tariifid-maha poliitikaga on oma sõpradele seal miljardeid teeninud. Ma kahtlustan, et needsamad sõbrad on need, kes omavad võimu Trumpi üle ja suunavad mingeid käitumisi ja soovitavad mingeid lükkeid teha. Ma keeldun uskumast, et Trump ise tuleb nende asjade peale mida ta teeb. Pigem on ta hästi manipuleeritav täide viima kellegi teise plaani.
Niikaua kuniks Trumpi poliitika nendele USA oligarhidele raha teenib ei kobise keegi. Kui see muutuma peaks, siis vähemalt need härrad, kes meedia üle mingit kontrolli omavad saavad korralikult jama üles keerata - teisi on lihtsam vaikima sundida.
Musk juba korra näitas hambaid X-is kui Trumpiga tülli keeras ja väitis, et Trump ise on Epsteini failides mainitud tegelane. Sama pull võib korduda.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 27.08.2025 11:16:49 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:

Mingi KGB kavalusega suutis aga Putin need oligarhid enda alluvusse rakendada. Kas Trump suudab sama?


Loomaks valikuvõimalused, kas suudled sõrmust või kukud aknast alla, ei pea just väga kaval olema.
Pigem on organisatsiooni sisene võimuvõitlus, mida tuleb ohjata. Mida suurem organisatsioon ja mida rohkem võimu endas kätkeb, seda suurem ussipesa see on. Saamaks sellise organisatsiooni tippu, pead täielik sadist olema.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2025 20:46:33 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:

Musk juba korra näitas hambaid X-is kui Trumpiga tülli keeras ja väitis, et Trump ise on Epsteini failides mainitud tegelane. Sama pull võib korduda.


Muski puhul on jäänud mulje, et pärast valimisvõitu lubati tal tänutäheks natuke esineda ja lasta arvata, et tema ongi boss (musta nokamütsiga igal pool ametlikes asjaajamistes ringi töllerdamine jne). Siis heideti Musk siseringist välja ja pärast seda on ta olnud solvunud.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2025 23:00:10 vasta tsitaadiga

Denmark summons US envoy over report on covert American ‘influence operations’ in Greenland
https://edition.cnn.com/2025/08/27/europe/denmark-summons-us-envoy-greenland-intl
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 00:30:06 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Mingi KGB kavalusega suutis aga Putin need oligarhid enda alluvusse rakendada.
Ei ole eriti keeruline see kavalus. Need, kes ei allunud, pandi vangi või tapeti ära.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 09:50:18 vasta tsitaadiga

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Suspicious_Russia-related_deaths_since_2022
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 12:28:05 vasta tsitaadiga

Üks uhhuu (Candace Owens) hakkab laimamise eest varsti maksma thumbs_up.gif
https://x.com/BulwarkOnline/status/1960789542258008500
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 18:21:53 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Usa ikka imedemaa, eriti demmide kolooniad thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 19:18:43 vasta tsitaadiga

Trump kisub selle venetsueelaga raksu jah
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 19:29:17 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609781457/el-i-tippametnik-tunnistas-et-liit-andis-kaubanduskonelustel-trumpile-jarele

tsitaat:
"Meil on Euroopa mandril sõda. Ja me oleme täielikult sõltuvad Ameerika Ühendriikidest," lausus ta. "Liikmesriigid ei olnud valmis võtma riski täiendava eskalatsiooni osas, mis oleks olnud Euroopa vastumeetmete tagajärg."
tsitaat:
"Meil on vaja asendamatust," ütles Weyand. "Euroopal peab olema globaalsetes tarneahelates asendamatu roll – nii et meie sõltuvusi ei saaks meie vastu pöörata."

Ta tunnistas samas, et Euroopa ei ole selleks väljakutseks valmis. "Meil puudub õige juhtimisviis ning ka õige mõtteviis," ütles Weyand.


Kelle süü see on, et nii suur majanduspiirkond nagu EU ei ole suutnud iseseisev olla, vaid sõltunud terve see aeg USA-st? Saaks aru, kui teisel pool Atlandit oleks Hiina laadi mudel, kus on süsteem kindel aastakümneid ja sadu ehk, aga demokraatliku presidentaalse mudeliga on see, et 4 aasta pärast võib kõik muutuda icon_wink.gif Lihtsalt loll liit siin.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.08.2025 20:14:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lihtsalt loll liit siin.

oma idiootliku rohepöörde, energiapoliitika ning sellega kaasneva tootmise eemalepeletamisega.
Rääkimata bürokraatiast ja ülereguleerimisest.
Spoiler Spoiler Spoiler


EDIT: haakub teemaga
https://arvamus.postimees.ee/8311005/peeter-koppel-roomus-vaesus-kusjuures-room-on-kohustuslik

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 20:45:57 vasta tsitaadiga

Kohe tulevad anubislased siia rääkima interneti prügikastidest ja tibladest ning nende narratiividest, sest tegelikult on kõik super hästi ja see on Venemaa propaganda. Ei imestaks, kui ka EKRE ja Varro selles kõiges süüdistust ei saaks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 28.08.2025 21:08:54 vasta tsitaadiga

Betamax, ekstra sinule:

tsitaat:

JMIR Infodemiology kirjutab
Grzgarova et al., (2025) Beliefs in Misinformation About COVID-19 and the Russian Invasion of Ukraine Are Linked: Evidence From a Nationally Representative Survey Study
https://www.sciencedirect.com/org/science/article/pii/S2564189125000131

Background
Detrimental effects of misinformation were observed during the COVID-19 pandemic. Presently, amid Russia’s military aggression in Ukraine, another wave of misinformation is spreading on the web and impacting our daily lives, with many citizens and politicians embracing Russian propaganda narratives. Despite the lack of an objective connection between these 2 societal issues, anecdotal observations suggest that supporters of misinformation regarding COVID-19 (BM-C) have also adopted misinformation about the war in Ukraine (BM-U) while sharing similar media use patterns and political attitudes.
Objective
The aim of this study was to determine whether there is a link between respondents’ endorsement of the 2 sets of misinformation narratives, and whether some of the selected factors (media use, political trust, vaccine hesitancy, and belief rigidity) are associated with both BM-C and BM-U.
Methods
We conducted a survey on a nationally representative sample of 1623 individuals in the Czech Republic. Spearman correlation analysis was performed to identify the relationship between BM-C and BM-U. In addition, multiple linear regression was used to determine associations between the examined factors and both sets of misinformation.
Results
We discovered that BM-C and BM-U were moderately correlated (Spearman ρ=0.57; P<.001). Furthermore, increased trust in Russia and decreased trust in the local government, public media, and Western allies of the Czech Republic predicted both BM-C and BM-U. Media use indicating frustration with and avoidance of public or mainstream media, consumption of alternative information sources, and participation in web-based discussions indicative of epistemic bubbles predicted beliefs in misinformation narratives. COVID-19 vaccine refusal predicted only BM-C but not BM-U. However, vaccine refusers were overrepresented in the BM-U supporters (64/161, 39.8%) and undecided (128/505, 25.3%) individuals. Both beliefs were associated with belief rigidity.
Conclusions
Our study provides empirical evidence that supporters of COVID-19 misinformation were susceptible to ideological misinformation aligning with Russian propaganda. Supporters of both sets of misinformation narratives were primarily linked by their shared trust or distrust in the same geopolitical actors and their distrust in the local government.



_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2025 23:05:03 vasta tsitaadiga

link :: India’s Russian oil imports set to rise in September in defiance of US

tsitaat:
Russian oil exports to India are set to rise in September, dealers said, as New Delhi defies U.S. punitive tariffs designed to force the country to stop the trade and push Moscow towards a peace deal with Ukraine.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 28.08.2025 23:28:18 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
https://www.err.ee/1609781457/el-i-tippametnik-tunnistas-et-liit-andis-kaubanduskonelustel-trumpile-jarele

tsitaat:
"Meil on Euroopa mandril sõda. Ja me oleme täielikult sõltuvad Ameerika Ühendriikidest," lausus ta. "Liikmesriigid ei olnud valmis võtma riski täiendava eskalatsiooni osas, mis oleks olnud Euroopa vastumeetmete tagajärg."
tsitaat:
"Meil on vaja asendamatust," ütles Weyand. "Euroopal peab olema globaalsetes tarneahelates asendamatu roll – nii et meie sõltuvusi ei saaks meie vastu pöörata."

Ta tunnistas samas, et Euroopa ei ole selleks väljakutseks valmis. "Meil puudub õige juhtimisviis ning ka õige mõtteviis," ütles Weyand.


Kelle süü see on, et nii suur majanduspiirkond nagu EU ei ole suutnud iseseisev olla, vaid sõltunud terve see aeg USA-st? Saaks aru, kui teisel pool Atlandit oleks Hiina laadi mudel, kus on süsteem kindel aastakümneid ja sadu ehk, aga demokraatliku presidentaalse mudeliga on see, et 4 aasta pärast võib kõik muutuda icon_wink.gif Lihtsalt loll liit siin.



Kui SHTF, siis on muidugi hea näpuga näidata. Mõned aastad tagasi, kui Euroopa Ühendriike, Föderatsiooni vms mainida, said oraanžid §1 vennad siin maokrambi.
On lihtne unustada, millist ajupesu venelased siin aastakümneid teinu on. Propaganda masinavärk on alates 70-80' aastate rahuliikumisest hästi sissetöötatud ja õlitatud.
Need EKRE sõbrad, kes siin vene lippudega marsivad (AfD) saavad väga suure tõenäosusega 2026 valimistel (viied kohalikud valimised) mõnes Liidumaal võimule. Sealt edasi midagi head ei tule.
Euroopa ei suuda (Loe: ei ole huvitatud) Ukrainat abistada, oleks naiivne arvata, et keegi Eestile võimaliku rünnaku korral appi soovib tulla.
See artikkel 5 on makulatuur.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 29.08.2025 08:51:04 vasta tsitaadiga

Ma olen põhimõtteliselt nõus aga mitte täiesti nõus, et see Artikkel 5 on makulatuur. Ilma selleta oleks venemaal palju loogilisem olnud Krimmi annekteerimise järel Baltimaad endale ampsata.
Nagunii vaatavad venelased kadestusega euroopa poole ja elatustaseme vahe hakkab kiirelt silma. Selline ere näide, et venmaa rüppest vabanenud riikidel läheb paremini on Kremli jaoks probleemne.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  UK ja teiste riikide sise- ja välispoliitika teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 316, 317, 318 ... 359, 360, 361  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.