Käsurealt
aptitude install virtualbox ?
ja siis virtualbox käima. Lihtne. Aga xming abil peab seda tegema, pole enam tavaline web GUI.
Saab ilma xming abita ka, siis on käsureal hulk möllamist et see virtuaalmasin konfida.
ongi selline näpud õliseks teema, et saab, aga.....
Ma ei tea, millega sa seal tegelesid icon_biggrin.gif , aga ilmselgelt mingid baasteadmised puuduvad. VM käima lükkamine on nüüd küll väga lihtne. Pluginate asemel mõtlesid konteinereid? Need, mis Truenas turul eelkonfitud on enamasti 5 klikki ja töötab.
Muidugi Unraidi miinus on seesama üks mälupulk ja kes teab... kui nende äri peaks ühel päeval halvasti minema ja nad pillid kotti panevad siis on jama vs Truenas mida saab alati sahtlist võtta ja uuesti installida millal tahan.
Pulgast saab backupi teha ja litsentsi saad üle kanda uuele pulgale.
Pillid kotti võib panna iga firma, ka syno.
Kui syno pillid kotti paneb, siis vist töötab NAS ikka edasi, lihtsalt mingeid uuendusi enam ei saa. Vähemalt mitte syno enda omasid, community edition omasid võib-olla saab.
Kas see unraid tõesti on siis selline, et kui netiühendus või nende server maas on, keeldub igasugusest koostööst?
Unraid on kinnine süsteem jah, aga ma arvan, et selle pärast ei ole vaja muretseda, et üks hetk enam ei tööta. Mälupulga vahetus (kui eelmine pillid kotti paneb) on väga lihtne protsess. Tegin seda ise paar korda läbi, kui Unraid jooksutasin. _________________ Liitu Binance'ga Liitu Honey'ga
Syno on selline, installid, konfid pool tundi ja unustad 10'ks aastaks või noh, peaaegu, vahepeal vajutad nuppe, et ta updatesi teeks või siis pane auto peale, kui piisavalt mune on. Mul on backupi jaoks 214Play, mis on umbestäpselt 10a vana. 1x olen selle aja jooksul pidanud kettaid vahetama, sest said otsa nii 4-5a möödudes. Iseehitades vist nii häst ei lähe, eriti, kui vaadata, miks truenasi maailmas on toimunud, pidev käpik, täna teeme nii, homme naa.
Syno puhul pidin plex installima ja konfima kui videostation ära kaotati. Tegelt ei kurdagi väga, plex on parem nagunii ja konfimine pole midagi väga keerulist. Aga ikkagi....
Syno on selline, installid, konfid pool tundi ja unustad 10'ks aastaks või noh, peaaegu, vahepeal vajutad nuppe, et ta updatesi teeks või siis pane auto peale, kui piisavalt mune on. Mul on backupi jaoks 214Play, mis on umbestäpselt 10a vana. 1x olen selle aja jooksul pidanud kettaid vahetama, sest said otsa nii 4-5a möödudes. Iseehitades vist nii häst ei lähe, eriti, kui vaadata, miks truenasi maailmas on toimunud, pidev käpik, täna teeme nii, homme naa.
No ma ei tea - ma pole küll pidanud peale käima panemist midagi eriliselt ehitama. Väiksemaid kettaid olen suuremate vastu vahetanud, see on ka suht murevaba tegevus, vana välja - uus sisse - assignid arraysse ära võetud ketta asemele (enne küll on soovitav lasta ketas üle kirjutada 0 dega) ja ootad, kuni süngi teeb. Updatega sama, et vajutad nuppu ja pärast teed resa.
On päris mitu head põhjust, miks inimesed kasutavad Unraidi ja see neile meeldib. Esimese lausega seal artiklis, näitab ta kohe, et saab aru küll, miks nii on.
nr4 põhjendus on minu meelest bs, sest Unraidiga saab kõike seda teha küll. Jah, kõike ei saa läbi native lahenduse ja on vaja pluginaid kasutada, aga pluginad ongi suur osa unraid ökosüsteemist.
nr3 on OK põhjus neile, kellele kasutajate ja -gruppide õiguste seadistamine oluline on, sest Unraid tõesti kasutajatele ja kasutajagruppide eriti palju rõhku ei pane. Enamus inimestel kodukasutuses pole seda vaja ja Unraid ei proovi ses suhtes ka Truenas alternatiiviks olla.
nr2 põhjendus on nii ja naa. Mul pole probleemiks väga hea tarkvara eest ühekordne makse teha (mõistlikus suuruses). Oman ise ka Pro litsentsi, mis nüüd uue nimetusega "lifetime".
nr1 oli minu jaoks probleem, koos ZFS "poolkõva" integratsiooniga. Seepärast oma koduserveri Truenas peale kolisingi. ZFS + SSD metadata ja SMB jõudlus Truenas Scale peal ning kõige selle seadistamise/kasutamise mugavus on ikka pika puuga Unraidist ees.
Unraid puhul meeldis mulle kõige rohkem väga nende Docker integratsioon. Töötas hästi, integreeritud äppe on palju ja ka dockerhubist suvalisi äppe polnud liiga keeruline käima lükata. Virtuaalmasinate käima lükkamine oli ka piisavalt OK, välja arvatud mõned mured videokaartide pass-through teemadega, mis tänaseks vist on oluliselt paremaks muutunud.
Kumbki teeb mingeid asju paremini kui teine. Valik tee ikka selle järgi, mis sulle sobivam on. _________________ Liitu Binance'ga Liitu Honey'ga
Mul selline probleem, et TrueNAS Scale masin kaotab aeg-ajalt SSD kettaid. Emaplaadiks MSI B450i ning korpus on Jonsbo N1 (üsna kompaktne), kasutusel on 5tk ADATA 1Tb 2.5' SSD-sid, mis on adapteritega istutatud 3.5' kinnituste külge. Ehk siis, nii adapteri sees on SATa pesa, sealt eraldi on Jonsbo N1 backplane ja selle all veel SATA pesad. Alguses oli teooria, et PSU on liiga lahja - Be Quiet 300W. Vahetasin 450W vastu, kuid sümptomid jätkuvad. Suvalisel hetkel hakkab üks viiest SSD-st andma IO erroreid ja mõne aja pärast kaob hoopis pildilt.
Peale rebooti on elu jälle OK.
Temperatuuridest on kõige kuumem SSD u 54C, enamasti siiski 38C ja isegi vähem. Olen ka vahetanud sata kaableid jms.
Viimati panin case fan-i biosist kiiremaks, lootuses et madalamad temperatuurid äkki aitavad jamast lahti saada, tulemus oli hoopis vastupidine - esimene ketta jama oli juba järgmisel päeval. Ja ülejärgmisel. Tavaliselt läheb u nädalake enne kui esimene jama pihta hakkab...
Ma vaataks esimese asjana weari. Et consumer SSD'd raidi5+ konfides ei kesta, ei tohiks üllatusena tulla. Kui ikka kirjutamisega pähe anda, siis parity kulutabki kõiki kettaid ühtlaselt.
Kas üks viiest tähendab suvaline viiest või alati üks ja sama?
Kui alati sama, siis ma kahtlustaks ketast ennast või adapterit.
Oleks tõesti nii, siis vahetaks draivi välja, kuid kahjuks on suvalise kettaga 5-st.
Proovin järgmiseks backplane ja ssd adapterid välja visata. Tellisin 2.5 to 3.5 plekist bracketid ja viskan sata kaablid otse ssd külge. Mulle tundub natuke liiga palju ühendusi on seal ahelas.
Host: Proxmox
VMid:
Openmediavault - ketaste jagamine VMide vahel, SMB
Jellyfin - meedia playback
Bazzite - mängud (Steam)
Ubuntu Server - Docker (Immich piltide backupiks, *arr stack filmide-sarjade automaatseks allalaadimiseks, lisamiseks, subtiitrite leidmiseks)
Eks omajagu sai esialgu pange ka pandud, aga praegune lahendus tundub juba päris hea ning samuti töökindel. Kõige suurem mure on GPU passthrough kasutamisega, mis AMD kaartide puhul on paras peavalu. _________________ Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs
krist2an, mis sul seal riistvaraks on ja kas on ikka vajalik NASi võimast graafikat toppida, et läbi virtuaalmasina ja üle võrgu mänge mängida? Olen ka proovinud erinevaid lahendusi, aga lõpuks jäin ikka selle peale, et eraldi gamer masin lapsele on parem. Muretu ja töötab alati nii nagu peab. Lisaks see, et NAS töötab 24/7 ja mänguarvuti pannakse käima ainult vajadusel. _________________ Liitu Binance'ga Liitu Honey'ga
krist2an, mis sul seal riistvaraks on ja kas on ikka vajalik NASi võimast graafikat toppida, et läbi virtuaalmasina ja üle võrgu mänge mängida? Olen ka proovinud erinevaid lahendusi, aga lõpuks jäin ikka selle peale, et eraldi gamer masin lapsele on parem. Muretu ja töötab alati nii nagu peab. Lisaks see, et NAS töötab 24/7 ja mänguarvuti pannakse käima ainult vajadusel.
Ütleme nii, et ideaalis võiks muidugi NAS olla täiesti eraldiseisev, aga samas see tänane lahendus on selline hea all-in-one kompaktne PC, mis istub mul TV kõrval ja mis teeb kõik need vajalikud asjad ära. Ja kuna mul oli siin hunnik juppe siit-sealt üle jäänud, siis saigi üks selline masin kokku visatud. Voolutarvet pole nüüd mõõtnud, kuid samasugune PC koos veidi lahjema GPUga (GTX1050Ti) võttis ca 25-30W idle'is. Ideaalis võiks muidugi kaasaegsema (ja voolusäästlikuma) platvormi peale üle kolida, aga minu vajadused katab ta täna ära ja otseselt puudu ei jää:
CPU - i7-4790k
RAM - 32GB DDR3
GPU - RX5700 8GB
1TB SSD OSide ja mängude jaoks
2x4TB HDD filmide-sarjade-piltide jaoks _________________ Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs
Kodus tegelikult väga pointi pole teha server ja NAS eraldi. Võib-olla vaid juhul kui seal serveris mingeid imelikke asju katsetad mis võivad andmed tuksi keerata..... kuigi noh, ega tuksi keeramist ei takista ka see kui NAS üle võrgu külge on mountitud.
Niipalju on, et kui oled VM'ide pealt edasi jõudnud LXC'de peale, siis väga NASi OSi kerneli mooduleid ei tahaks puutuda. Hüva kui ma Proxmoxi kerneli ära rikun (pole ka meeldiv), lasen oma teenused rappa aga kuna seal datat pole, siis saab need kiirelt taastada ka puhtalt lehelt.
LXC aitab palju paremini GPUsid nt jagada mitmete teenuste vahel. Nt nii Inteli kui ka NVidia driverid (kerneli moodulid) on mixitud hosti, NASi sellist asja väga ei tahaks teha.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.