Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 285, 286, 287 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.03.2025 19:02:19 vasta tsitaadiga

Kogu skeemi või ikka vaid seadmega seonduva ühejooneskeemi?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 11.03.2025 19:07:57 vasta tsitaadiga

Kogu skeem. Lisaks veel kilbi foto, et ikka kilp oleks tähistatud jne.

Tore, on muidugi see, et varsti on see seal ehris digiprügi, kilp läheb mingi hetk teise kohta ja sellega seoses skeem ka muutub icon_biggrin.gif

Et jõhker on see andmemaht mida sinna nõutakse ja pool sellest on kasutu info.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.03.2025 19:11:08 vasta tsitaadiga

Kilbi fotosid olen ka ise teinud, isegi välisustest, et õiged tähised peal oleks.
A kogu kilbi skeem tundub ikka ulme sellise asja jaoks, mis seos sellel on? icon_rolleyes.gif Ma näiteks inverterite jaoks vaid ühejooneskeeme kasutanud ja skeemil ainult nii palju, et näeks kuhu/kuidas inverter ja sellega seotud seadmed ühendatud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2025 19:35:57 vasta tsitaadiga

Üldjuhul need KOV ehitusametnikud ei oska ise sittagi lugeda kilbiskeemilt aga kui kodanik ka selle esitab, siis võiks ju loota et ongi päriselt projekt tehtud ning kõik korras icon_biggrin.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.03.2025 14:57:12 vasta tsitaadiga

Pole paar aastat aknaid tellinud ja nüüd kiirelt vaja - kas Plasto greenEvolution 76 MD on OK? Teine variant oleks Deceuninck Elegant Infinity? Või tänasel päeval pole profiilidel enam väga vahet? Rohkem "kuidas välja näeb ja tundub"?

Mõlemal Uw 0,93 W/m2K...

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 15:31:35 vasta tsitaadiga

siis on kaunis sitad tõesti
kuhu paned? Keldrile? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.03.2025 15:32:33 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
siis on kaunis sitad tõesti
kuhu paned? Keldrile? icon_razz.gif

majale... "pisike" projekt läks käest, kaks akent vaja nüüd vahetada.

Mida soovitaksid?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 15:34:29 vasta tsitaadiga

Gealani, Si-Siegenia sulustega
Neid pakub Seicom, aga mõned muud ka.
https://seicom.ee/epood/aknad-uksed/pvc-premium-aknad-2/

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.03.2025 15:57:31 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Gealani, Si-Siegenia sulustega
Neid pakub Seicom, aga mõned muud ka.
https://seicom.ee/epood/aknad-uksed/pvc-premium-aknad-2/

Läks päring teele (tahaks mugavusest ka paigaldust). Tänud!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2025 15:59:42 vasta tsitaadiga

Ära seda viga küll tee, et müüjalt paigalduse ka tellid icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 16:02:29 vasta tsitaadiga

Kellelt siis seda paigaldust peaks tellima? Asking for a friend
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2025 16:05:21 vasta tsitaadiga

Paned ise või otsid mõne sõbra-tuttava kel käed õigest kohast kasvavad.
Müüja tellib mingitelt suva lohhidelt teenuse, need situvad kuidagi need aknad Sulle ette ja keegi pm pärast ei vastuta.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 16:11:53 vasta tsitaadiga

No a kui endal ei ole ka rohkem kogemust kui suva lohhidel ja tuttavatega samamoodi. Kõik inimesed ei ole ehitajad.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2025 16:20:36 vasta tsitaadiga

No siis tellid teenuse eraldi, vähemalt saad valida kes tööd teostab. Aga samas kui ise mitte mõhkugi ei jaga, siis vb ei saagi aru, et midagi valesti oleks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 16:24:13 vasta tsitaadiga

mille põhjal ta seda töötegijat siis valib, kui ette ei tea, mis käekirjaga mehed on?
Kõik need tootjad panevad ise või tellivad alltöövõtjad, kes paigaldavad, aga normaalsed fimrad pakuvad siiski ka garantiid paigaldusele ja jagelevad ise paigaldajaga, kui mingi jama on.
Kuuldavasti Arutechiga on olnud jamasid, aga kellega poleks? Mis majs see sul oüldse on, mille sisse läheb ja kas vana tuleb eest võtta?
Aknapaigaldus ei ole raketiteadus.
Soovitav on lasta neil siis ka juba mõõta, kui paigalduse tellid. Muidu paned aknamõõdu ka veel peesse, seda ju näed, kas uus on norm mõõduga või mitte. Kui nemad võtsid vale mõõdu, siis esitad pretensiooni ja teevad uue akna icon_idea.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2025 16:26:00 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mille põhjal ta seda töötegijat siis valib, kui ette ei tea, mis käekirjaga mehed on?

Käekirja järgi validki, kui pole näidata, siis gtfo. Nii nagu iga asjaga
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 16:27:56 vasta tsitaadiga

Sellepärast ma küsisingi, et mis hea koht see siis on kuskohast teenust eraldi tellides saab osavamaid lohhe. Ma olen ikka seni leppinud aknafirma saadetud duudidega. Kogemused on olnud 5+ kuni "mis see nüüd oligi"-ni. Aga ega ma viimasel juhul, kui aknad pandi paika 10+ cm vahuga igast küljest, ei oleks ise ka osanud vist midagi tarka peale hakata. Mida sa teed kui aknad tulevad kohale, ja ava sisemõõt peale vana kraami väljalõhkumist on nii palju suurem. Mõelda polnud seal kellelgi aega, tulistati ette ja joosti minema. Eest ära nad ei ole kukkunud, niiet töötab sihuke meetod ka...

PS täpsustuseks, et aknafirma ise mõõtis niimoodi, ja vbla ei oleks teisiti saanud ka sest väljastpoolt vaadates kõk ju klappis


viimati muutis netcat 20.03.2025 16:30:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2025 16:29:12 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
Sellisest asjast räägingi.
Teinud siis ava sobivasse mõõtu...
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 16:33:17 vasta tsitaadiga

Mida tähendab "teinud ava" sobivaks. Kitsamaks hakanud müürima ava enne paigaldamist?

Ma pean tunnistama, ma tegelikult siiamaani ei saa aru, kuidas selline asi juhtus. Akna mõõt võeti välismõõdu järgi. Aga kui vanad puitaknad ava seest välja lõhuti siis sissepoole jäi niipalju rohkem ruumi...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.03.2025 16:35:25 vasta tsitaadiga

juhtub ikka, mõõtja kala. teevad uue akna thumbs_up.gif
Pandi peno akna ette nädalaks...
Kõik olid ju nii kindlad, et mõõtja ei eksi icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2025 16:37:09 vasta tsitaadiga

No mis iganes variant optimaalne on, ma neid küll väiksemaks teinud aga kiviseina pole ette sattunud. Paigaldusjuhendi järgi võib ala 1-2cm jätta vahe
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 16:44:04 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
juhtub ikka, mõõtja kala. teevad uue akna thumbs_up.gif
Pandi peno akna ette nädalaks...
Kõik olid ju nii kindlad, et mõõtja ei eksi icon_lol.gif


Um. No ma ei tea. Ju ma siis olen liiga leplik inimene, aga mul kül ei olnud südant terve korteri aknaid selle 10 cm pärast praagiks kuulutada ja niikaua kottpimedas korteris elada, kuni uued tehakse. Pealegi, ma pole üldse kindel et seda oleks saanud teisiti teha. Nagu ma ütlen väljast vaadates olid need aknad parajad ju.

Ainus asi, mida ma südamest kahetsesin, oli see et ma firmalt ei tellinud ka viimistlust, sest siis oleks nad ise pidanud selle kokkukeeratud käkiga söödavaks tegemisega tegelema. Teineasi muidugi, mis sellest jälle välja oleks tulnud.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.03.2025 16:47:27 vasta tsitaadiga

Kui väljast jääb normaalne, siis eks alati saab teha klotsipornot, aga seest võib huvitav olla. Ei pruugi näiteks aknalaud istuda viisakalt, eriti kui soovid paled teha kaldega mitte 90 nurka.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.03.2025 17:22:44 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mille põhjal ta seda töötegijat siis valib, kui ette ei tea, mis käekirjaga mehed on?
Kõik need tootjad panevad ise või tellivad alltöövõtjad, kes paigaldavad, aga normaalsed fimrad pakuvad siiski ka garantiid paigaldusele ja jagelevad ise paigaldajaga, kui mingi jama on.
Kuuldavasti Arutechiga on olnud jamasid, aga kellega poleks? Mis majs see sul oüldse on, mille sisse läheb ja kas vana tuleb eest võtta?
Aknapaigaldus ei ole raketiteadus.
Soovitav on lasta neil siis ka juba mõõta, kui paigalduse tellid. Muidu paned aknamõõdu ka veel peesse, seda ju näed, kas uus on norm mõõduga või mitte. Kui nemad võtsid vale mõõdu, siis esitad pretensiooni ja teevad uue akna icon_idea.gif

Pole jah raketiteadus ja võimalik, et saaks kohapealt-oma jõududega kah hakkama aga ma pakun, et nende kahe akna vahetus oskajale on vast poole päeva töö, ise tehes äkki teeb päevaga ära? Halvimal juhul siis kaks päeva - lihtsalt midagi mida igapäevaselt ei tee ja seega läheb rohkem aega.

See on aeg mida saaks kulutada muude asjade tegemiseks (mida teeb igapäevaselt ja mida oskab paremini icon_smile.gif).

Aga jah - vana eest, uus ette. Nõuka-aegne (1950ndad) maja, algne plaan kevadeks oli vana pliit välja, veidi kööki värvi ja las jääb... aga kui pliit välja sai kukkus soemüür kokku (niivõrd läbi oli juba), võttis osa seina kaasa ja nüüd on juba olukord, kus teeb pool alumist korrust jonksu. Eelarved kõik ammu lõhki ja ajaga kah kitsas käes. Aga jah, paigaldusega koos tellib ka mõõtmise, et üllatusi pole.

Kui sa Hiid just ise taha kesk-eestisse vahetama tulla icon_lol.gif

Edit: jäi veidi see "tee ise või leia keegi oskaja" kripeldama. Ausalt - jube hea oleks kui oleks hunnikus kontakte tagataskus olemas. On midagi aga teps mitte spetsiifilisi, leiaks vb oskaja kes ära teeks aga ma pole kindel, et kvaliteet müüja enda pakutavast partnerist parem oleks. Odavam vast küll aga seal oht, et odava korral vaja hiljem parem/kvaliteetsem tellida icon_smile.gif

Ma selle remondi juures olen viimased 3 nädalat erinevate tööde-asjade jaoks ringi võimelnud, hindu otsinud ja materjali kokku ajanud ning seda kõike põhitöö kõrvalt - no ei ole nii, et üks kõne ja korras. Et asjad ka sujuks on vaja leida inimene ja ideaalis nii, et tööd seisma ei jääks. Konkreetne näide - vaja koorem liiva laupäeva lõunaks aga kõik karjäärid (piirkonnas) on nädalavahetusel kinni ja hetkel on reede ja kell on 3. Karjäär läheb kinni 4st. Kui liiva pole ei saa nädalavahetuseks planeeritud põrandatööd tehtud ning ma ei saa olla liivavedamisel abiks (esmaspäeval vaja jälle põhitööl olla). Hakkad siis otsast pakkujaid läbi helistama, et kellel oleks kohe võimalik tulla...

Miks liiva vajadus nii kiirelt tekkis? Inimene kes abiks põrandatöödel sai ootamatult paar nädalat varem tulla... oleks ei öelnud seisaks kogu töö sisuliselt aprillini.

Praegu toimetab torumees - kallim kui oleks sobinud aga kui oleks odavama võtnud siis ootaks 2 nädalat ja ei saaks nüüd nädalavahetusel põrand valatud.

Tõenäoliselt saaks osa torusid ka ise veetud aga kohaliku vee-ettevõtte jaoks mõõdusõlm tahab PEM keevitust mida mul pole tagataskust võtta. Pole ka puurmasinat paekivist läbi laskmiseks. Saaks rendist aga see võtab oma aja (täna-homme pole aega tegeleda, põhitöö tahab oma, peaks puuri ja masina nädalavahetuseks võtma...)

Lihtsalt neil, kes vast ise igapäevaselt ehitusega seotud on võrdlemisi hea soovitada, et võta keegi teine-kolmas-tee ise. Enamikel pole ei kontakte ega tihti ka oskusi kõiki asju ise teha ja reaalselt on tihti odavam võtta kallim teenus kui lasta pärast ringi teha.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2025 17:30:41 vasta tsitaadiga

Tegelt ei ole see paigaldus üldse keeruline, eriti kui veel selline projekt ette võetud, eldatavasti suudad loogiliselt mõelda, et kuidas on okei ja mitte. Lisaks veel paigaldusjuhendid on ka täitsa asjalikud. Saad hoolikalt ja korralikult tehtud.
Sealt tulevad inimesed kohale, on arvestatud eelarvega ala ühe akna peale 1 tund ning kui näevad, et ees on mingi suur jama lisatööde näol, siis pasandavadki selle kuidagi ette ja head aega.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.03.2025 18:06:47 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tegelt ei ole see paigaldus üldse keeruline, eriti kui veel selline projekt ette võetud, eldatavasti suudad loogiliselt mõelda, et kuidas on okei ja mitte. Lisaks veel paigaldusjuhendid on ka täitsa asjalikud. Saad hoolikalt ja korralikult tehtud.

Ma ei eeldagi, et see kuidagi jube keeruline on aga... tunniga ma üht akent kindlasti ette ei pane. Kahega kah mitte. Isegi kui sõber abiks.

Näiteks sai 2a tagasi võetud saunakomplekt mille tootja oleks kokku pannud kahe päevaga (kaks meest), mul läks kolme sõbraga 1 täispäev + ühe sõbraga 2 täispäeva + nipet-näpet tunni-kahe kaupa 4 nädalat (st. kuu jooksul pea, et iga päev mingi tund-kaks). Jah, hoidsin päris kena summa raha kokku aga ei tunne, et oleks kuidagi odavamalt saanud - see pikk jantimine viis lõpuks tuju alla ja kuigi täna saab kenasti leili ei tahaks sama asja uuesti teha.

Ehk, et see päev mis ma kulutaks abilisega kahe akna paigalduseks on aeg mida ma ei saa kulutada muudele asjadele (kasvõi järgmise koorma liiva organiseerimisele icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 18:49:13 vasta tsitaadiga

Mul on üks tuttav, ehitusega mitte päris võõras, kes soetas endale kasvuhoone mille pidi ka a la 2 tunniga saama kokku pandud (võib-olla mäletan valesti ja oli neid tunde nats rohkem, aga noh). Lõppkokkuvõttes läks tal 2 nädalat sellega.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 19:15:09 vasta tsitaadiga

Kui tihend on vigane, siis võib ka aasta minna
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2025 19:43:43 vasta tsitaadiga

kõige hullem mis olla saab, on krohvitud maja, mille krohvivõrk on kinnitatud vana akna külge 10cm vahega , naeltega icon_neutral.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2025 18:35:05 vasta tsitaadiga

Kellelgi raudselt Orase kraanidega kogemusi.
Nimelt, nikerdis hakkas vett läbi ajama. Ööga saab arvestava koguse kätte.
Võtsin laiali ja piilusin sisse, ilma seibideks võtmata ei oska ise diagnoosi panna ja kas raibe lähe laiali kiskudes hullemaks (mingi tihend rabe vmt).
https://drive.google.com/drive/folders/1wa2vWJBUzBGU5gqjcdfFHzJMDp1KOl66

Eos maha kanda ja uus osta või neil mingi remontkomplekt müügis?
Ei oska ka mudelit öelda või ma ei suuda seda kirjet leida...

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2025 19:02:34 vasta tsitaadiga

Vabandage eriti lollakat küsimust. Isetasanduv segu on ette nähtud valada tolmuvabaks tehtud puhastatud pinnale. Mis juhtub, kui seda ei ole tehtud. Ma ei pea silmas, et tulemus peaks pärast tingimata ilus ja veatu välja nägema. Küsimus on kas tekib mingi tõsisem probleem? On siin üks pommiauk kelder kus remontnikud on mingi möginaga valanud üle ühed vahekäigud, aga teised jätnud tegemata. Mina küll ei usu, et nad midagi eriti hoolsalt puhastasid selle päris lagunenud betooni pealt. Ometi kinni see kiht jäi. Kas võiks sama hooletult ka tegemata kohtadega toimida?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.03.2025 19:17:59 vasta tsitaadiga

Isevalguvat valad oluliselt õhema kihi, seal mängib ilmselt rolli nake aluspinnaga.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 21.03.2025 19:29:36 vasta tsitaadiga

elus korra 20+ aastat tagasi oli ka mõte üks lohk põrandal tasaseks valada, ei süvenenud, segasin valmis, valasin lohku aga "isetasandumise" asemel poorne segust aluspõrand tõmbas niiskuse vedelast hetkega välja ja kui läksin siva aitama siluma, oli alles mingi tükkis puder - ehk suht p.rse läks see plaan icon_lol.gif

Kuna paar kotti isetasanduvat oli lohu suhtes kärbsemust ehk oleks veel palju kotte juurde vaja olnud ja tundus toona ka suht kallis, sai lõpuks tavalise seguga ja latiga põrand tasasemaks tõmmatud.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2025 19:49:43 vasta tsitaadiga

A misuke see "tavaline" segu on selles kontekstis? Mul suva tegelikult kui tasane see asi välja tuleb, peaasi et tekiks tolmuvaba kiht peale, kinni jääks ja kiirelt kuivaks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.03.2025 19:58:13 vasta tsitaadiga

Kas siin foorumis katusepaigaldajaid on? Kes teeb kvaliteetset tööd?
Lihtsalt väljendudes vana eterniit maha ja uus peale, aga tegelikult palju rohkem etappe.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.03.2025 19:59:54 vasta tsitaadiga

Tavalist betooni on pea võimatu täiesti tolmuvabaks saada mu arust. Ime sealt seda tolmu palju tahad.
Lahtine kraam eemaldada ja korraliku tolmuimejaga üle käia.
Seejärel nakkedispersioon vahele ja siis tasandussegu peale. Nakkedispersioon vähendab ka niiskuse imendumist aluspinda.
Kõiksugu tsemendil põhinevate asjade kivistumiseks (mitte segi ajada kuivamisega!) on tarvilik niiskus. Kui aluspind tõmbab segust niiskuse välja, ei saa see protsess õige olema ja kannatavad pinna omadused ja nakkumine.
Ennevanasti, kui meite maanurgas isetasanduvatest jm. segudest veel midagi kosta polnud, oli betoonpõranda tolmuvabaks ja kulumiskindlaks saamiseks kasutusel protseduur nimega tsementeerimine. Olen katsetanud, toimib. Kõige olulisem oli seejuures aluspinna korralik niisutamine.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2025 20:02:39 vasta tsitaadiga

tolmu saab väga hästi kinni, aga see pannakse peale, siis kui pärand valatud, dostproof on Penosilil.
Aga enne valu krunt ikka alla. Pmst sobib igasugune, kolane, sinine või roosa icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2025 20:17:20 vasta tsitaadiga

Ei, te ei saa aru, see on pommiauk. Ei tule sinna mingit mitut kihti krunte ja viimistlust ja kõike, see on liiga kallis. See lagunenud vahekäik ei kuulu ju isegi mitte mulle, tahaks lihtsalt puhta jalaga oma panipaiga juurde jõuda. Plaan oli algul kõige odavamat pvc katet lahtiselt maha visata, et kõik see jama kinni katta, aga arvutasin ruutmeetri hinda ja vaatasin, et paar potti mingit odavat segu ümber kallata oleks ehk tegelikult odavam, selle pvc alt laguneks see lagunenud betoon ju aina edasi ikkagi, kuigi peal annab mõnda aega käia. Et mis siis ikkagi juhtub kui seda teha, jääb mingi puder põrandale? Iseenesest täitsa ükskõik kas see segu ise valgub või käsitsi nügimist tahab. Peaasi et kuivab ruttu ja pärast ei tolma. Mingit sellist asja mis kaua kuivab, ei saa küll panna.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2025 21:17:27 vasta tsitaadiga

Mis asi kaua kuivab? Hommikuks on kuiv niikuinii.
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.03.2025 09:36:40 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Ei, te ei saa aru, see on pommiauk. Ei tule sinna mingit mitut kihti krunte ja viimistlust ja kõike, see on liiga kallis. See lagunenud vahekäik ei kuulu ju isegi mitte mulle, tahaks lihtsalt puhta jalaga oma panipaiga juurde jõuda. Plaan oli algul kõige odavamat pvc katet lahtiselt maha visata, et kõik see jama kinni katta, aga arvutasin ruutmeetri hinda ja vaatasin, et paar potti mingit odavat segu ümber kallata oleks ehk tegelikult odavam, selle pvc alt laguneks see lagunenud betoon ju aina edasi ikkagi, kuigi peal annab mõnda aega käia. Et mis siis ikkagi juhtub kui seda teha, jääb mingi puder põrandale? Iseenesest täitsa ükskõik kas see segu ise valgub või käsitsi nügimist tahab. Peaasi et kuivab ruttu ja pärast ei tolma. Mingit sellist asja mis kaua kuivab, ei saa küll panna.

Siis vast kõige lihtsam/kindlam, vali fiiberkiuga tasandussegu, kalla see sinna maha ja asi ants.
Nt.:
https://www.ehituskaup24.ee/ee/uldehitus/segud/porandasegud
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2025 11:34:07 vasta tsitaadiga

avrn, tänan soovituse eest. Jõudsin ise ka selle Weberi 200 rapid segu poole piiluda juba. Aga kas selle pinna võib siis paljaks jätta pärast? Osadel fiibriga segudel on selgelt öeldud, et neid ei tohiks jätta katteta. Weberil on ainult juhendis millega kõigega seda katta võib, aga pole öeldud et peab... kuigi iseenesest on loogiline, et tavaoludes seda keegi nagunii ei jäta niiviisi...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2025 16:01:06 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas siin foorumis katusepaigaldajaid on? Kes teeb kvaliteetset tööd?
Lihtsalt väljendudes vana eterniit maha ja uus peale, aga tegelikult palju rohkem etappe.

ardi andruse teeb ilusaid katuseid, meitele teinud 3
kõik algusest peale kuni lõpuni thumbs_up.gif

võtab vana maha, toestab sarikaid või paneb uued, paneb uue katuse, siis rääastakastid
otsakelbad, vihmaveerennid, redelid ja korstnakatted jne

ta telefoninumber on 56628962

elab ka sulle lähedal, suht jõgeva külje all
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 13.04.2025 07:59:12 vasta tsitaadiga

Kas õõnesplokist (nt. Columbia kivi) vundamenti võib liimvahuga laduda? Kõrgust 5 rida. Armeering ja betoon läheb sisse, niiskustõke välja. Kui ei siis paluks ka põhjendust.
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2025 15:01:41 vasta tsitaadiga

Keldrielanikud lähevad vahu sisse elama icon_biggrin.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 13.04.2025 16:00:14 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Keldrielanikud lähevad vahu sisse elama icon_biggrin.gif


No kivi surub vahu kokku ju pm. Et kivi jääb suht kiviga kokku, vuuki kui sellist väga ei tekiks.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2025 20:59:15 vasta tsitaadiga

No see samune ''suht kokku'' ongi kriitiline olukord kivile. Columbia võib pärast valu pooleks, katki murduda erinevate survete mõjul, ebaühtlaselt jagatud koormuse tõttu... Sängituskiht võiks ikka olla, sest need kivid pole tead, kui täpsed ja puhtad, tekib võimalus asja paika ka loodida icon_biggrin.gif Eriti kriitiline olla ,kui tegemist on vundamendiga. Ja mört on odavam, kui hea liimvaht icon_biggrin.gif Ehk kasutaja Look Right oskab täpsemalt seletada, ta konstrui ja projekteermise erialal beer_yum.gif

Mis mure on muidu, vuugiga tõuseb su viis rida liiga kõrgele?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 13.04.2025 21:24:30 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
No see samune ''suht kokku'' ongi kriitiline olukord kivile. Columbia võib pärast valu pooleks, katki murduda erinevate survete mõjul, ebaühtlaselt jagatud koormuse tõttu...

Mis mure on muidu, vuugiga tõuseb su viis rida liiga kõrgele?


Selle peale ma ei tulnudki.


Tuttav uurib, ise näinud/teinud seguga ainult. Ta pole väga osav müüri laduja, vahuga oleks seda plokki tunduvalt lihtsam tal panna. Ma esialgu küll laitsin maha idee aga siis hakkasin mõtlema, et kui täis saab valatud siis võiks ju hoida. Sest põhisurve tuleb ikkagi ülevalt alla, peal sarrusrida ehk betoonvöö, et see kivi on seal nagu "raketiseks" lihtsalt. Tapiga plokk tuleb ka, et vertikaalvuuki naguinii midagi ei lähe. Kõrguse ega ka loodis olekuga pole seal maa all 5 rea peale väga mingit tegemist.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sleeper1
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2025 22:28:11 vasta tsitaadiga

Üks tuttav kunagi ladus niisamuti 5-6 rida vahuga. 8-10 mm armatuurvardad lõi mingi intervalliga taldmikku ja valas plokid täis. Ei ole kuulda olnud, et 10 aasta jooksul midagi juhtunud oleks.

Ma ei ole küll päris kindel et just Columbia plokiga tegu oli, kuid nägi välja üsna analoogne. Väidetavalt oli plokkide kvaliteet olnud nii hea, et kui oli esimese rea seguga paika loodinud, oli edasine olnud suht paikatõstmise vaev.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 14.04.2025 19:41:52 vasta tsitaadiga

Kellelgi soovitusi või kogemusi radikate osas õhk-vesi pumbale (st. madala temperatuuriga süsteem)? Põrandaküte välja ei mängi (kuna realistlikult saaks seda hetkel vaid ~15% pinna peale, vb lähitulevikus 30% jaoks), seega jäävad radikad...

Tavaline plekk ja lihtsalt suurem või on kellelgi kogemust ka puhur-konvektoritega (lubavad need ju ka jahutust - tundub tegelt teoorias hea idee!)?

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2025 20:52:38 vasta tsitaadiga

Tavaline radikas aga tagurpidi tsirkulatsioon, annab suurema radika efekti thumbs_up.gif

Puhur puhub tolmu ringi, püsivaks kütteks pigem mitte.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 285, 286, 287 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.