25.01.2025 15:01:45
Windowsi installikale kõik vajaminevad failid eelnevalt peale
Pole enam ammu windowsi installiga tegelenud ja moodsama aja teemaga kursis pole, ent kas oleks võimalik sedasi kuidagi teha, et teen omale nüüd värske windows 11 installi, kuna see win10 vist varsti kaotab toe ja peaks üle minema, kuigi otsest muud vajadust nagu polegi selle uuema jaoks. Igaljuhul teeks värske installi, siis laseksin sinna värskele windowsile kõik omale vajaminevad programmid, draiverid, mängud ja mis iganes veel pähe peaks tulema peale, tõstaksin töölaual kõik otseteed jms paika nagu mul hetkel aastaid juba paigutus on ja siis paneksin selle "valmis" kompoti uuesti niiöelda mälupulgale installikaks, et kui järgmine kord tahan formatti teha, siis panen lihtsalt mälupulga masinasse, lasen selle veerand tunnikest installi läbi tiksuda, peale seda käivitan masina ja justkui on värske install, kõik vajaminev soft jms pudipadi peal ja nagu midagi polekski muutunud ja rohkem midagi tegema/installeerima vms ei peaks ja masin oleks lihtsalt teinud justkui nähtamatult ja tajumatult värske installi ja elu läheks sama mugavalt edasi?
Kõlab nagu image tegemine with too many extra steps.
Aasta lõpuks on sul nagunii kõik need programmid aegunud ja pead hakkama uuendama. Pluss Windowsi enda n+1 uuendust. Sügisel uuele 11 versioonile vaja upgrade'ida kõigele lisaks. Tühja tööd teed pmst.
Teekski kohe win11 peale selle uue installika omale sobiva softiga. Need softi uuendused ei morjendaks väga, mul üsna lihtsad asjad kasutusel ja see käiks jooksvalt kasutuse käigus. Kas on siis mingit sellist lihtsat lahendust, kus lasen mingi softi arvutis käima peale värsket installi pluss oma softi, otseteede jms lisamist ja windowsi käepäraseks seadistamist, siis sisestan mälupulga arvutisse, vajutan softis, et piltlikult öeldes kirjuta praegusest windowsist kas iso faili näol installikas või otse mälupulgale ja tehtud?
Vot ma ei teagi jah kui keerukas või mitte selline asi oleks, seepärast siit küsingi, äkki vahepeal mingid uued lihtsad asjad tekkinud. Mäletan kunagi, kui mingeid piraat xp-sid sai TPB-st tõmmatud ja installitud, siis seal olid küll mõndadel mingid programmid juba eelnevalt kohe peal võrreldes originaal planguga, seega mõtlengi, et ehk saab ise ka omale midagi sellist lihtsa vaevaga teha, aga ju siis mitte nagu tundub.
Vaatasin kiirelt klikates läbi ja tundub omajagu pusimist ja jändamist ikka, ilmselt sellist lahendust siis ei leia, kus lihtsalt paari klikiga tagasi justkui kokku pakiks installikaks kogu windowsi sinna minu poolt lisatud mudruga eksole?
Ei sellist lahendust ei ole.
Midagi saab Windowsi enda tööriistatega teha aga see pole kah mingi hõbekuul ja on paras nikerdamine.
Laias laastus on see Enterprise teema ja alla sajakonna masinaga keskkonna, pole ajakulu seda väärt. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 25.01.2025 16:47:20, muudetud 1 kord
Selge pilt, siis võib teema sinnapaika jätta, tavaliseks kodukasutuseks kasutan seda arvutit ja mõtlesin, et kui on sedasi lihtne see asi ära teha, siis võiksin sellise lahenduse korral ülepäeviti ka neid formatte igaks juhuks teha, vältimaks, et mõni viirus vms kusagile pugenud poleks, nüüd aga teen selle win11 peale ülemineku mingil ajal ja lasen sama installiga aastaid, niisama kõiki programme jms sodi peale lasta liialt tüütu, et viitsiks seda niisama igaks juhuks teha aegajalt.
E: Või siis laiendada teemat, äkki olemas seesugune soft, mis windowsi installika väliselt kõik mu ühte kausta koondatud installikad ise automaatelt peale laseks? Siin mingid softihäkkerid koos, las keegi kirjutab sellise programmijupi valmis siin siis praktilise käeharjutusena . Või äkki ühel päeval selline asi võimalik GPT kaudu näiteks ära teha, et söödan GPT-le oma soovid ette, et mida soft tegema peaks ja see klõbistab mulle sobiva asja valmis ning olemas?
E: Või siis laiendada teemat, äkki olemas seesugune soft, mis windowsi installika väliselt kõik mu ühte kausta koondatud installikad ise automaatelt peale laseks? Siin mingid softihäkkerid koos, las keegi kirjutab sellise programmijupi valmis siin siis praktilise käeharjutusena
Need on juba olemas.
Windows Package Manager, Ninite, Ketarin, jne. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Installikat saab näppida NTLite'iga. Windowsi enda sätteid muuta, draivereid ja uuendusi lisada.
Programmide lisamiseks võib olla vaja tasulist versiooni, ei mäleta.
Ninite on ülimugav, aga see on piiratud nende programmidega, mida Ninite lehelt valida saab. _________________ Müüa OnePlus 13 telefon
Müüa igasugu asju
Samas mõned installikad sokutavad mingit pahna ka kaasa ja tuleb need linnukesed ära koristada installi käigus, kas seda suudavad need ka teha või lappavad lihtsalt next-next standartselt selle läbi lihtsalt?
Põhimõtteliselt peaks ju Upgrade käigus ka saama programmid alles jätta. Kui arvuti riistvara puhul ka mingi konks on, et ei toeta (W10 pealt üle minnes ülimalt vähetõenäoline), siis saab draivereid uuendada. W11 saab isegi W7-le mõeldud draiveritega hakkama, et siis kui on mingi vanem raud siis tuleb eraldi draiverid alla laadida ja installida nagunii. Arvestama pead sellega, et mõne riistvara/arvuti puhul peab ka mingi uue haldustarkvara versiooni alla laadima, ilma selleta ei tööta korralikult või on jõudlus piiratud. Ennekõike käib see graafikakaardi kohta enamasti. Nii Nvidial, Intelil kui AMD-l on omad paneelid. Saab ka ilma paneelita ainult draivereid installida, aga siis ei saa juhtida graafikakaardi neid jõudlussätteid, mis on saadaval ainult haldustarkvara kasutades.
Rakendustarkvaraga on jah nii, et üsna tihti peab upgradema nagu Betamax juba mainis. Mul nt Firefox koguaeg tuletab meelde, et uus versioon saadaval, aga ma ei viitsi koguaeg uuendada.
W10>W11 üleminek peaks olema suht valutu, ent W11 puhul on niipalju uuendusi juba välja lastud, et kui selle peale lased siis ole valmis selleks, et W11 alatasa koguaeg uuendab ja küsib restarti. Teatud määral saab upgrademist piirata aga mitte täielikult.
Ei lase ju mingit vana W11 versiooni. Media Creation Tool teeb uusima installika. Mõni väike värskendus tuleb lisaks.
Aasta pärast sama installikat kasutades on muidugi teine lugu. _________________ Müüa OnePlus 13 telefon
Müüa igasugu asju
Üks variant on kloonida - PartitionMagic, Clonezilla jms. Installid windooza, installid programmid, konfid oma asjad ära ja teed tõmmise. Pärast saad igal hetkel taastada ja asi on täpselt nii värske/kiire nagu tõmmise tegemise hetkel. _________________ Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
W11 ei oma kõigele uuele ka draivereid.
Optane tuleb anda nagu vanal hallil ajal xp le sata draiverid andsid, et ta ketast näeks.
11gen masinatele tuleb wifi eraldi näidata, et ta võrku oskaks minna. Selleks on mul suva hiina 2,4ghz nano usbjunn. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856 või https://www.yaga.ee/mox-fulder Umbes 25 arvutit kohe olemas.
kloonimine siiski selline kahtlane, mingi viirus peaks sisse saama, siis see kloonimine vist ei pruugi ära puhastada seda. Ma viirusetõrjeid ei kasuta, seega võivad need võimalik et lihtsamini tekkida ka mul siia masinatesse.
Ütleme nii et kui tõmmisest taastamine viirust ei eemalda, siis ei tee seda ka format C: ja fresh install.
Tõmmise teed kohe alguses enne internetis surfamist ja tõmmisest taastamine kirjutab andmed uuesti kettale, enne seda võid alati ka kogu ketta nullide, ühtede või muu pudruga üle kirjutada. _________________ Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kloonimistarkvara ei peagi viirusetõrje ülesandeid täitma. Windowsil endal on sisseehitatud viirusetõrje ja see peaks vaikimisi sees olema. Ma pole alates W10-st kolmanda osapoole viirusetõrjet kasutanud sest Windowsi enda oma saab ülesandega hästi hakkama. Tänapäeval on asi nii kaugele edasi arenenud, et fail, mis on tunnistatud kahtlaseks, isoleeritakse juba isegi siis, kui seda alla tõmbama hakkad, sest viirusetõrje andmebaasis on konkreetse failikirje kohta olemas märge. Enne kloonimist tuleb siis lihtsalt Windows Defenderiga kiire või täiskontroll teha, kui kardad, et viirus sees on. Mul on W11-ga masin juba teist aastat. Selle aja jooksul olen saanud vist vaid 2-3 teadet, et Windows Defender isoleeris faili, reaalaja kontroll on niivõrd efektiivne ja kiire. Kahju viirus ei jõua teha, sest ma lihtsalt ei jõua faili avadagi. Tõsi, viiruste eest ei pruugi pääseda kui tõmmata Windowsi ISO puhta installi eesmärgil mujalt, kui ametlikust serverist. Mõned saidid ongi sellised patupesad, et need tüübid poogivad Windowsi ISO sisse jumal teab mis troojaid. Eduka installi asemel võib siis hoopis lunavararünde ohvriks sattuda sest ketas krüptitakse ära ja enne lahti ei saa, kui oled krüptovaluutas nt bitcoinides tasunud lunavaranõudjale tasu.
viimati muutis BA79 29.01.2025 04:40:22, muudetud 1 kord
Ütleme nii et kui tõmmisest taastamine viirust ei eemalda, siis ei tee seda ka format C: ja fresh install.
Tõmmise teed kohe alguses enne internetis surfamist ja tõmmisest taastamine kirjutab andmed uuesti kettale, enne seda võid alati ka kogu ketta nullide, ühtede või muu pudruga üle kirjutada.
Sealhulgas tuleb üle kirjutada ka bad sectorid ja kõik firmwared mis kuskil emaplaadil või kusiganes istuvad ja kindlasti on veel mingeid tagauksi _________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
ok, et siis see kloonimine võiks ka täitsa teemaks olla nagu aru saan, mingi aeg proovin selle asja vast ära siis, kui viitsimine peale tuleb selle teemaga uuesti jännata.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.