Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 20:26:06 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Selles mõttes pole see hea referents punkt ei konsoolidele (mida müüdi 1000 € +) kui ka GPU-dele, mille hinnad tõusid. Aga nad tõusid enam vähem koos, nii et ilmselt matemaatika endiselt töötab sarnaselt.

Milleks sellised äärmused? Keegi ei käskinud scalperilt osta. Räägime ikka poodidest.
Jah, saadavusega oli probleeme, kuid kes viitsisid (mina mitte) peale passida, said siiski enam-vähem hinnaga - €530.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10592904#10592904
Aeron kirjutas:
2020 maksis ps5 ka 1000 €...

clown.gif


Kuidas võib üks inimene nii palju paska toota icon_lol.gif
tsitaat:
Brandolini's law, also known as the bullshit asymmetry principle, is an internet adage coined in 2013 by Alberto Brandolini, an Italian programmer, that emphasizes the effort of debunking misinformation, in comparison to the relative ease of creating it in the first place. The law states:

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it.

The rise of easy popularization of ideas through the internet has greatly increased the relevant examples, but the asymmetry principle itself has long been recognized.

https://en.wikipedia.org/wiki/Brandolini%27s_law
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 20:37:45 vasta tsitaadiga

Foxxx, siis vedas või ootasid kaua. Inimesed ootasid kuid, et sellist hinda saada. Mul on sõprade chat, kus just arutati, et sellist raha küll välja käia ei taha, aga scalpereid toetada tahaks veel vähem. HV-s minu mälu järgi 899+ oli tavaline hind, kui kohe tahtsid, siis ootasid või otsidki nõmeda hinnaga.
Sama asi oli pc juppidel, mina sain saksast enda kaarti läbi õnne ja hind oli ka ikka mingi 1200 ringis kui mälu ei peta. Kast kokku läks 1800 kanti. Kõik hinnad olid ebameeldivad ja aeg-ajalt tekkis kuskil siin seal talutava hinnaga midagi, aga see on väga halb periood, et üldse hindadest rääkida...

Janis, palju õnne. Ja tõsiselt, ära siis side-by-side proovi kunagi korraliku pc-ga, rikud oma rõõmu ära.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 09.01.2025 20:38:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 09.01.2025 20:38:16 vasta tsitaadiga

Mul enne oli korralik PC, mille GPU eest käisin 2021a 1,2k välja. Pole nii meeletu vahe võrreldes kasutusmugavusega
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 20:46:52 vasta tsitaadiga


https://www.hinnavaatlus.ee/1891263/sony-playstation-5-digital-edition/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 20:52:05 vasta tsitaadiga

Kui juba "aegu ammuseid" meenutada, siis olen nii 3080 omanik (olnud) ja PS5 omanik. 3080 eest maksin 2020. aasta lõpus (kui asi oli hinna suhtes äärmiselt hapu nii GPU-de, uute CPU-de kui ka uute konsoolidega) alla 1000.- € ning tegemist oli ühe nö tippmudeliga (EVGA FTW3 ULTRA GAMING). Samal ajal, kui sul vedas (nagu GPU-degi puhul pidi ikka väga joppama, et löögile pääseda - üldjuhul napsasid botid toote su eest ära ja kaup kadus vahel sekunditega) müüdi PS5 keskmiselt 800€, aga üle 1000€ hind ei olnud samuti haruldus. Sellised hinnad olid poodides. 2 kuud hiljem olid asjad täiesti käest ära läinud. Normaalse hinnaga GPU või konsooli võisid saada ainult ametlikult edasimüüjalt, aga pidid õigel ajal õiges kohas olema ning tihti ei piisanud sellestki, sest süsteemid jooksid umbe. PS5 sain 2021 kevadel Euronicsist veidi alla 600€ eest. Isegi seda hinda võis scalperi hinnaks pidaga, kuigi natuke inimlikumaks.

2020-2022 on pigem anomaalia ja sealt mingeid hinnavõrdlusi tuua on narr tegevus.

edit: Series X-i sain eeltellida MSRP-ga Xboxi ametlikust Saksamaa veebipoest. Isegi postikulu ei võetud. Kiidusõnad pisipehmele.


viimati muutis HPN 09.01.2025 20:55:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 09.01.2025 20:52:16 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

https://www.hinnavaatlus.ee/1891263/sony-playstation-5-digital-edition/


Plaadiversiooniga peaks pigem võrdlema konsoolide puhul
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 20:55:52 vasta tsitaadiga

Janis, Olgu, aga 1000 ei olnud hinnaks ka plaadiversioonil. Piisab kui lugeda PS5 teemat 2020 lõpust, 2021 algusest, millele ka ennist viitasin.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 20:57:32 vasta tsitaadiga

HPN, Shade vist meie foorumis andis ette teada kui Euronicsisse oli tulemas ja siis läks siplemiseks, et konsoole saada.
Enamasti oli nii, et oli teada millal poodi tulevad ja siis inimesed "jooksid tormi". Üksikud said.
Janis, sel hetkel oli ka nii, et isegi kui saadavust näitas, siis küsimise peale tegelt oli vastus "sorry".

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 09.01.2025 20:58:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 09.01.2025 20:57:36 vasta tsitaadiga

Tormi jooksmine ju väga hea näide, et toode on hea ja nõutud. Videokaartide peale joosti ka tormi aga mitte gaming eesmärgil
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2025 21:05:20 vasta tsitaadiga

Keegi ei ole ju öelnud,et paha asi on.
Saadavus, nagu kõigil kiibiga seadmetel sel ajal, oli lihtsalt väga halb.
Tegelikult osta sai vabalt igat asja next day deliveriga, lihtsalt nõmeda hinnaga.
Selle pärast see periood ei ole hea benchmark hinnavõrdluste tegemiseks.

Janis kirjutas:
Mul enne oli korralik PC, mille GPU eest käisin 2021a 1,2k välja. Pole nii meeletu vahe võrreldes kasutusmugavusega

Minu 14a poeg on sinuga samas paadis.
Ma saan tast aru ka, Rockeleague puhul polegi vahet.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 09.01.2025 21:11:15 vasta tsitaadiga

Mul mängivad poisid spidermani ja astro boti peamiselt, ise dirt5, rdr2, gt7 ja ufc5 peamiselt mänginud - pilt väga ok, ei tea paremat tahta thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2025 15:58:28 vasta tsitaadiga

Kui keegi teab kuidas vanemate teemade arhiivile ligi saada, siis võiks sealt vaadata, milline meil see vestluse raam kunagi oli ja vb selle pealt proovida midagi ühiselt luua.
Sinna sai kunagi omajagu energiat alla pandud ja usun, et sealt võiks üht-teist kasulikku leida ikka.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2025 16:24:34 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Kui keegi teab kuidas vanemate teemade arhiivile ligi saada, siis võiks sealt vaadata, milline meil see vestluse raam kunagi oli ja vb selle pealt proovida midagi ühiselt luua.
Sinna sai kunagi omajagu energiat alla pandud ja usun, et sealt võiks üht-teist kasulikku leida ikka.


konsoolid vs pc algas täpselt 20 aastat tagasi nii:



mitte mütsigi ei ole selle ajaga muutnud

teisalt, paras aeg tähtpäeva pidada

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2025 21:46:11 vasta tsitaadiga

Vaata paari uuemat versiooni ka, seal peaks olema midagi kasulikumat!
Aga palju õnne meile!

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 10.01.2025 23:34:15 vasta tsitaadiga

Ei saa aru, miks Alari A. postitus kustutati, selle asemel, et see lugu ausalt ära vastata. Ta ütles, et sai PS5 280 EURiga hiljuti järelturult ja küsis, kas PC peal on midagi vastu panna.

Korrektne vastus on muidugi see, et näita kätte, kust saab PS5-si osta 280 EURiga mingis vähegi arvestatavas koguses. See, et üks kord said loteriivõidu ei tähenda, et nüüd kõik saavad sama pileti icon_wink.gif

Aga kui turul veidi ringi vaadata, siis RTX 2070/2080 8GB, mis on PS5 võrdväärsed või kiiremad, on võimalik saada umbes 150-200 EURiga nii HVst kui FB Marketplacest. See on muidugi täpselt sama loterii icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 00:38:37 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Ta ütles, et sai PS5 280 EURiga hiljuti järelturult ja küsis, kas PC peal on midagi vastu panna.
Korrektne vastus on muidugi see, et näita kätte, kust saab PS5-si osta 280 EURiga mingis vähegi arvestatavas koguses. See, et üks kord said loteriivõidu ei tähenda, et nüüd kõik saavad sama pileti

See midagi erilist ei ole. Naaber just mainis, et soovib PS5 omale osta. Otsisin talle 3 kuulutust, kes müüsid ~350 eest ja ilmselt oleks saanud veel tingidagi. Vähemalt üks neist oli plaadilugejaga. Tutikad, avamata pakendid. Aga ta juba jõudis enne poest 450 eest Digital Editioni osta. Pärast jäi ainult üle kiruda.

280 kasutatud PS5 eest järelturult ei tundu ühekordne loteriivõit.

Samuti näen pidevalt Nintendo Switch Lite-sid, tutikad, avamata pakend, ~150 ringis.


---
Leidsin kohe paari minutiga loteriivõidu. Plaadilugejaga, tutikas.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Ilma karbita, kuid tutikas.
Spoiler Spoiler Spoiler

Jne...


Series S ~200...
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler



Switch Lite ~150...
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 00:52:42 vasta tsitaadiga

Miks peaks parema kogemuse eest vähem või sama palju maksma?
PC võibki kallim olla. Kui tahad mängida ainult paar aastat vanu plaadi mänge ka ja viitsid hangeldada, siis oled eriti või sees rahalises mõttes.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 13:38:33 vasta tsitaadiga

Kui kogemuse all peetakse silmas pildiilu, siis sama kogemuse eest tuleb ju ka rohkem maksta...


---
erick, lotovõit? Just ostsin PS5 Pro alla 400 eur. Mitte, et mul seda vaja oleks olnud icon_lol.gif Eks näeb, alati võin 600 eest edasi flippida.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 14:52:44 vasta tsitaadiga

Ebays ma küll midagi sellist ei leidnud, välja arvatud üks super pakkumine.

link
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 15:44:11 vasta tsitaadiga

eBay pole ju ainuke koht... icon_rolleyes.gif

Leedu ükssarvik kaasas sama palju raha kui kogu Eesti idusektor
Leedu kasutatud asjade müügiplatvorm ja ükssarvik Vinted kaasas eelmisel aastal 340 miljonit eurot, mis on samaväärne kogu Eesti idufirmade kaasatud kapitaliga.
https://www.aripaev.ee/uudised/2025/01/11/leedu-ukssarvik-kaasas-sama-palju-raha-kui-kogu-eesti-idusektor

Aga GayStation 5 HD tundub hea diil icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.01.2025 16:59:13 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 11.01.2025 21:50:54 vasta tsitaadiga

SKG, palju õnne, aga oksjon pole ikka päris sama kui püsihinnaga müügikuulutus, poes või mujal. Kui su sõbral oleks nüüd vaja PS5 Prod homseks 399 EURiga, siis vist ikka ei saaks.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2025 21:55:34 vasta tsitaadiga

Nja, hakkame äkki pankroti vara vaatama: https://psauction.com/search/text=gaming icon_smile.gif
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2025 13:27:49 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
SKG, palju õnne, aga oksjon pole ikka päris sama kui püsihinnaga müügikuulutus, poes või mujal. Kui su sõbral oleks nüüd vaja PS5 Prod homseks 399 EURiga, siis vist ikka ei saaks.

1. Ei olnud oksjon. Müügikuulutus, millest omakorda alla tingisin.
2. 280 kasutatud PS5 eest ei tundu midagi erilist.
3. Pro-d vast jah mitte, baasmudeli vabalt.


---
Mängukonsoolide launchi hinnad seisuga 11/2024, inflatsiooni arvesse võttes:

PS1 ($299) - $616
PS2 ($299) - $542
PS3 ($499) - $781
PS4 ($399) - $540
PS5 ($399) - $484

Xbox ($299) - $532
Xbox 360 ($299) - $477
Xbox One ($499) - $675
Xbox Series S|X ($299|$499) - $363|$605

Xbox One on kõigi aegade kalleim Xbox ja PS3 on kõigi aegade kalleim PlayStation.
Series S on kõigi aegade taskukohaseim Xbox ja PS5 on kõigi aegade taskukohaseim PlayStation.
Käesoleva põlvkonna konsoolide hinnad on taskukohaseimad kui kunagi varem.

Allikas: https://data.bls.gov/cgi-bin/cpicalc.pl
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2025 21:46:59 vasta tsitaadiga

On kõlakad, et uus switch 2 on 400 eur ja mängud 60-80 eur.
Kui tõsi, siis switch pole enam see odav konsool. Eriti mängude hindu arvesse võttes...

Saab olema huvitav näha kuidas uus generatsioon Nintendo minema hakkab.
Neil on suht sama hinnaga konsool kui teistel, mängud on 10%+ kallimad ja closed market, seega diile eriti pole (pea 40% kallimad kui pc mängud siis).
Nad pole enam eksootiline oma formfactoriga, aga see eest nende visuaalne pool saab korraliku bumbi, sest see oli enne juba nii mudas.

Ootan huviga ametlikku infot.


Link

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 16.01.2025 03:10:43, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2025 22:31:09 vasta tsitaadiga

Pole paha kui reklaam tõele vastab.

Thirty years later, this modern PS1 FPGA console plays your favorite retro games at 1440p
https://www.androidauthority.com/r2one-ps1-fpga-3515527/
tsitaat:
The R²one is a PS1-inspired FPGA device that supports most retro consoles.
It has ports for original memory cards and controllers, plus an expansion port for physical games.
The console will launch later this month at a special price of $149 for friends and founders.

tsitaat:
The world's first affordable FPGA gaming console. Inspired by the PS one. Supports PS1 games, memory cards, and controllers. Analog/Digital output. NFC/WiFi/BT. MiSTer FPGA compatible. Disc support not pictured.

Pricing starts at $149 for founders and friends.

tsitaat:
It has a dock for expanded IO and disks.

https://x.com/TakiUdon_/status/1877167421078884711

https://retroremake.co
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 00:23:40 vasta tsitaadiga


Link


4.2.2025
...

In more important news:
https://www.pcgamer.com/gaming-industry/new-report-says-pc-games-are-outselling-console-games-calling-pc-gaming-a-bright-spot-in-a-troubled-industry/

Ok-ou konsoolid on hädas. Peaks oma 10a vanad ennustused välja otsima, aga suht spot on. PCst on saanud domineeriv platvorm ja rong läheb edasi... juba toona sai öeldud, et steami aktiivsete kasutajate hulk saab suuremaks kui suurim konsool muutub pc peamiseks platvormiks. Saigi suuremaks ja suht nii ongi.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 00:56:13 vasta tsitaadiga


https://www.statista.com/statistics/264467/global-pc-shipments-since-1st-quarter-2009/

Pandeemia ajal kodust töötamine tekitas võnke üles, kuid üldjuhul jätkub ju langustrendis. Midagi seal nii hõistata pole. Tänu mobladele/tahvlitele saab ühe enam ilma arvutita hakkama. Gaming PC, nagu ka konsool, on luksus.

Samuti kui vaadata PC protsentuaalset osatähtust kodudes, siis on see viimased 7-8 aastat paigal seisnud.

Hetkel terve maailma kohta ei leidnud, aga desktop PC osatähtsus kodus (arenenud maades) on ilmselt tugavas langustrendis.


https://www.statista.com/statistics/274164/pc-penetration-in-the-united-kingdom-uk-since-2009/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 01:41:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Pandeemia ajal kodust töötamine tekitas võnke üles, kuid üldjuhul jätkub ju langustrendis. Midagi seal nii hõistata pole. Tänu mobladele/tahvlitele saab ühe enam ilma arvutita hakkama. Gaming PC, nagu ka konsool, on luksus.

Brändiarvutite statistika. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 01:50:48 vasta tsitaadiga

Anna tooli kirjutas:
tsitaat:


Pandeemia ajal kodust töötamine tekitas võnke üles, kuid üldjuhul jätkub ju langustrendis. Midagi seal nii hõistata pole. Tänu mobladele/tahvlitele saab ühe enam ilma arvutita hakkama. Gaming PC, nagu ka konsool, on luksus.

Brändiarvutite statistika. icon_rolleyes.gif

Jah, sh. gaming PC-d.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 08:22:23 vasta tsitaadiga

Gaming või mitte, lihtsalt arvutite osakaal ei pruugi sellises langustrendis olla, kuna aina enam komplekteeritakse neid ise või lastakse poodnikul seda teha.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.01.2025 09:14:16 vasta tsitaadiga

Arvutite eluiga on tohutult pikenenud ja näiteks AM4 põlvkond tähendas, et sisuliselt CPU ja GPU vahetusega sai arvutit vähemalt kolm korda uuendada.
See on toonud omamise ja uuendamise kulu oluliselt madalamaks.
1080p on ilmselt täiesti konsooli tasemel kuludega, seda enam et mängud odavamad ja neid ka rohkem. Eriti kui arvestada androidi omad ka juurde...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 09:39:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Arvutite eluiga on tohutult pikenenud

Töökohal DDR3 baasil kast, kus 4GB RAM'i icon_lol.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 11:45:56 vasta tsitaadiga

Jutt on ju rahast mis platvormil liigub.
"While console has stagnated since 2021," Epyllion says, PC gaming revenue "has grown 20%."

Muide, emulatsioonust rääkides, siis android on ka ju PC peal.
...ja Android has come a long way, seal on päris mänge juba ning visuaalselt ka tegelt täiesti good enough. Rääkimata rohkem casual mängudest (pls touch the artwork, rainbow 6 smol)
Väga palju tasuta ja muidu ka hinnad väga ok. Peaks paari kenamat arcade racerit (nfs või asphalt) või 4x proovima. Ma arvan, need võivad täiesti adekvaatsed olla pc peal.

Peaks bluestacksi peale laskma jälle või äkki gameloop või vist google lasi ka oma emulaatori välja...

Link

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 13:22:49 vasta tsitaadiga

Anna tooli kirjutas:
Gaming või mitte, lihtsalt arvutite osakaal ei pruugi sellises langustrendis olla, kuna aina enam komplekteeritakse neid ise või lastakse poodnikul seda teha.

Allikas?
Aeron kirjutas:
Jutt on ju rahast mis platvormil liigub.

Populatsiooni kasvades on loogiline, et summad suurenevad ja tarbimine kasvab, kuid protsentuaalselt arvutite osakaal kodus pole tõusnud. Ja miks peakski üldse enam tõusma.

Arvutite osakaal kodudes on viimased 7-8 aastat stagneerunud. Pandeemia võis ajutise võnke üles teha, aga see ongi erand. Lauaarvutite tähtsus kodudes on selges languses. Aeron järjekordselt cherrypickib ainult temale positiivse tahu suuremast pildist.


https://www.statista.com/statistics/748551/worldwide-households-with-computer/


tsitaat:
In 2019, 79 percent of households in developed countries were estimated to have a computer at home, a similar figure to what had been recorded over the last 3 years.

https://www.statista.com/statistics/748557/developed-countries-households-with-computer/


---
5 reasons Nvidia's RTX 50 series hype is misplaced
https://www.xda-developers.com/nvidia-rtx-5000-not-what-you-think/


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.01.2025 13:41:31 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Anna tooli kirjutas:
Gaming või mitte, lihtsalt arvutite osakaal ei pruugi sellises langustrendis olla, kuna aina enam komplekteeritakse neid ise või lastakse poodnikul seda teha.

Allikas?


HV foorum icon_smile.gif

Kuna nüüd on kogetud, et saab ka kodus edukalt töötada ja õppida, siis võiks koduarvutite arv kasvada.
Tuleb ju järjest artikleid, et need firmad, kes taas kontoris töötamist nõuavad, kaotavad töötajaid.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 14:03:10 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
SKG kirjutas:
Anna tooli kirjutas:
Gaming või mitte, lihtsalt arvutite osakaal ei pruugi sellises langustrendis olla, kuna aina enam komplekteeritakse neid ise või lastakse poodnikul seda teha.

Allikas?


HV foorum icon_smile.gif

Kuna nüüd on kogetud, et saab ka kodus edukalt töötada ja õppida, siis võiks koduarvutite arv kasvada.
Tuleb ju järjest artikleid, et need firmad, kes taas kontoris töötamist nõuavad, kaotavad töötajaid.

Anektootlik näide subjektiivse tajumise pealt?

Võiksin samaväärse väite tuua, et HV foorum on suht maha surnud, võrreldes sellega, mis nö. hiilgeaegadel oli.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 14:08:08 vasta tsitaadiga

von Wu, platvormide võrdluse kontekstis paraku maksab statistika, mitte isiklik kogemus.
Magic kirjutas:
Arvutite eluiga on tohutult pikenenud ja näiteks AM4 põlvkond tähendas, et sisuliselt CPU ja GPU vahetusega sai arvutit vähemalt kolm korda uuendada.
See on toonud omamise ja uuendamise kulu oluliselt madalamaks.
1080p on ilmselt täiesti konsooli tasemel kuludega, seda enam et mängud odavamad ja neid ka rohkem. Eriti kui arvestada androidi omad ka juurde...

Nja, ma plaanin oma am4 peal rokkida veel aastaid.
Kui just high refr competitive gamingut ei tee, siis tbh, 5700x3d @ 4k ei saa kunagi pudelikaelaks.
Kuna 5xxx uplift on ka reaalsuses paarkümmend %, siis ilmselt kui peaks ka upgrade tema, poleks probleem.
...aga 1080 on küll jah väga odav tänapäeval. Ilmselt ei näe jube välja isegi 4k, paari meetri kaugsel telekas. Mul on meedia arvuti projektori küljes ja näitab 1080p juba viimased ma ei tea, 10a? 980M rockib sees veel icon_smile.gif

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.01.2025 14:11:07 vasta tsitaadiga

Mitte isiklik kogemus, vaid väga paljude inimeste kogemus, mida meediast lugeda võib.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 14:37:01 vasta tsitaadiga

Olgu, võtame siis HV foorumi näitel:

2005 a. oli "Arvutustehnika müügi/vahetuse" foorumis 39 lehekülge kuulutusi (25 kuulutust/lk).
2007 a. oli "Arvutustehnika müügi/vahetuse" foorumis kuni 33 lehekülge kuulutusi.
2008 a. oli "Arvutustehnika müügi/vahetuse" foorumis kuni 13 lehekülge kuulutusi.
2009 a. oli "Arvutustehnika müügi/vahetuse" foorumis kuni 15 lehekülge kuulutusi.
2012 a. oli "Arvutustehnika müügi/vahetuse" foorumis kuni 12 lehekülge kuulutusi.
2013 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 12 lehekülge kuulutusi (edaspidi koos tarkvaraga).
2014 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 12 lehekülge kuulutusi.
2015 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 12 lehekülge kuulutusi.
2020 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 11 lehekülge kuulutusi.
2021 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 14 lehekülge kuulutusi.
2022 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 12 lehekülge kuulutusi.
2023 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 9 lehekülge kuulutusi.
2024 a. oli "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis kuni 8 lehekülge kuulutusi.
2025 a. on "Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus" foorumis 7 lehekülge kuulutusi.

Allikas: https://web.archive.org


Hetkel on HV foorumis kõigi aegade väikseim arv arvuteid ja juppe müügiks (enne 2005 andmeid kahjuks ei leidnud).
Arvestades veel seda, et vanasti olid tasuta hulgiteemad jms lubatud ehk leebemad reeglid, siis on see erinevus veel drastilisem kui hakata võrdlema kui palju üksikuid asju on müügis.

See võtab vist kenasti kokku.
Kõhutunne või paljude kogemus < kontrollitavad faktid.


viimati muutis SKG 17.01.2025 14:50:46, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.01.2025 14:38:24 vasta tsitaadiga

See on jah nüüd õige allikas icon_lol.gif
Ühtegi fakti see ei sisalda, lihtsalt mingid kadselt asjaga seostatavad numbrid
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 14:44:59 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
See on jah nüüd õige allikas icon_lol.gif
Ühtegi fakti see ei sisalda, lihtsalt mingid kadselt asjaga seostatavad numbrid

Andmed saab ümber lükata ainult paremate andmetega. Sul on see võimalus.

Kuhu suunas trend liigub ei saa ju eitada.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.01.2025 14:51:09 vasta tsitaadiga

Mul on targemat teha kui su vigasele loogikale vastust otsida icon_lol.gif
See ei näita mingit trendi, äkki on asi hoopis selles et äriosa siin foorumis on sitaauguks muutunud ja keegi ei viitsigi müüa? Muid kanaleid ka peale tulnud.
Aga ma luban sul võitja olla
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 15:24:17 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
...äkki on asi hoopis selles et äriosa siin foorumis on sitaauguks muutunud ja keegi ei viitsigi müüa? Muid kanaleid ka peale tulnud.

Sellega täiesti nõus, aga...

...von Wu ütles, et tema väite allikaks on HV foorum. Jääme ootama tema täpsustust.


---
Aeron on varem selle youtuberi videosi siia foorumisse postitanud kui ehitati "PS5 killerit", aga seda videot millegi pärast mitte:


Link


---
Varem jäi märkamata:
SKG kirjutas:
Asi, mis alati muigama paneb. Kokku aetud suured kollektsioonid, mida reaalselt ei mängita. Parimal juhul 10% mängudest läbi tehtud? Aga statistikas läheb kirja nagu oleks palju müüdud. Ongi palju müüdud, kuid keegi ei mängi neid icon_lol.gif Lihtsalt istuvad kontodel, koos suureneva backlogiga, sest "kui odavalt saab, peab ostma". Kel surres on rohkem mänge, sel on parem platvorm!

PC Gamers Spent Whopping $19 Billion On Games They Never Played
https://tech4gamers.com/pc-gamers-19-billion-steam/
tsitaat:
According to PCGamesN, Steam users have games worth about $1.9 billion in their libraries that have never been launched once.

Taking into account the fact that many users have private profiles, this amount ends up being closer to $19 billion. Keep in mind that Steam has over 34 million users around the globe.

Aeron kirjutas:
See, et mul on 2k+ mängu kollektsioon ja mängin 99% Steamis...

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.01.2025 16:07:01 vasta tsitaadiga

Mina kommenteerisin tsitaadiga, et Anna tooli väite allikaks võib olla HV foorum. Palun mitte väga tõsiselt võtta.
Müüa siin jah väga enam ei viitsita, aga juppide ostuabi küsitakse päris palju, järelikult komplekteerivad HV foorumi kasutajad ise arvuteid ja see ei lähe brändiarvutite statistikasse.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 16:21:40 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Aeron kirjutas:
See, et mul on 2k+ mängu kollektsioon ja mängin 99% Steamis...

Spoiler Spoiler Spoiler
muuhulgas see sait ei suuda oma andmeid uuendada icon_biggrin.gif
aeron on kolm feari koopiat ka kuidagi soetanud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2025 21:56:50 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
... juppide ostuabi küsitakse päris palju, järelikult komplekteerivad HV foorumi kasutajad ise arvuteid ja see ei lähe brändiarvutite statistikasse.

Aga "päris palju" võrreldes millega? Võrreldes varasemate aastatega? Mille põhjal?

Ise kokkupandud arvutid muidugi statistikas ei kajastu, aga näiteks Steami HW Survey-s näeme, et lausa teisel kohal on laptop. Neid ju keegi ise ei komplekteeri.
https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

londiste kirjutas:
SKG kirjutas:
Aeron kirjutas:
See, et mul on 2k+ mängu kollektsioon ja mängin 99% Steamis...

Spoiler Spoiler Spoiler
muuhulgas see sait ei suuda oma andmeid uuendada icon_biggrin.gif
aeron on kolm feari koopiat ka kuidagi soetanud.

Pöörasin tähelepanu mängitud ja kokku hoarditud mängude suhtele.
Lisaks on mängitud mängude hulgas sadu mänge, mida on nö. mõned minutid proovitud, kuid lähevad statistikas kirja kui "played".

Fearil ju ongi 2 iseseisvat laiendust, mis teeb kokku 3 mängu.


---
Aeron kirjutas:
Peaks oma 10a vanad ennustused välja otsima...

6. jaanuar 2015
Aeron kirjutas:
Järgmist füüsilist konsooli ei tule.
PS5 on APP ja see jookseb sinu telekas, nutitelefonis ja külmkapis, millel on LCD.
Cloud gaming.

Aeron kirjutas:
Minu info pärineb otseselt Sonyga tihedalt seotud firmast ja just järgmise ps'i kohta küsisingi...

Lisaks:
erick kirjutas:
Arvan, et järgmise põlvkonna konsoolidel ei ole optilisi seadmeid, aga füüsiliselt on need olemas ikka. Streaming võib töötada mingite konkreetsete (nt back catalogue) mängude puhul, ja võibolla muutub tavaliseks, et pilvest võetakse mingis vormis arvutusressurssi juurde, aga PS5 on minu arust plastkarp ilma mingi küsimuseta.

erick kirjutas:
Selles, et 4K gaming on 5 aasta pärast majanduslikult kättesaadav mainstreamile, pole kahtlustki. Selleni, et see päriselt ka mainstreamiks muutub, läheb vast 10 aastat. Full HD gaming on praegu mainstreamis, aga ise mängisin juba aastal 2006 1920x1440 resol.



Detsember 2024:
Spoiler Spoiler Spoiler

erick kirjutas:
Nagu ma eespool spekuleerisin, siis nii Sony kui MS on tõenäoliselt huvitatud, et järgmises põlvkonnas nende masinad oleksid nii võimsad kui võimalik. Hetkeseisuga on selge, et kui vahed mängude sortimendis on minimaalsed, siis võitluse võidab see, kellel on tugevam raud.

Series X on veidi tugevam kui PS5 baasmudel, kuidas nüüd läksgi...
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2025 00:25:35 vasta tsitaadiga

Ei tea millega minu profiil hambusse jäi, aga see networth kalkulaator näitab aiateibaid.
Ta ei lähtu tegelikest seotamise hindadest ja kui sa mineviks oled bundle-iga ostnud mänge, kus sind tegelt tõsiselt huvitabki 1-2 mängu 10st, siis tekibki selline tunne, et retsilt on laristatud. Tahaks näha kedagi kes on päriselt selliseid hindu maksnud nedne mängude eest icon_razz.gif
Also minu kui üksikisiku profiilist teha järeldusi kogu pc gamingu kohta on muidugi nummi...

Oh wait, see vist peaks käima selle kohta,et ma tõin esile uudise, kus raha konsoolidel on stagneerunud since 2021 aga peal on samas raha hulk 20% tõusnud.
Et siis loogika nagu ma aru saan on selline,et järelikult pc vennad on lihtalt hakanud hoardima ootamatult. Kui kellegi jaoks minu profiil seda tõestab kuidagi, siis palju edu sellega.
Spoiler Spoiler Spoiler

tsitaat:
Epyllion attributes PC gaming's continued growth to "many compounding advantages over the console ecosystem," like a more extensive release library with greater backwards compatibility, more immediate access to web browsers, social platforms, and livestream software suites, and higher top-end performance.

What's more, Epyllion says PC gaming's "momentum is still growing," thanks to cross-releases of console exclusives, advancements in portable PC gaming devices like SteamOS, and, well, Roblox. "Hundreds of millions of children growing up on Roblox are unlikely to ask for a $500 console to play AAA games," Epyllion says.


Pole ime,et 65% devi'dest vaatavad PC poole.
I guess konsoolide 1st party saab endisest tähtsamaks.

Aga in fairness, ega seda statistikat tehakse ka erinevat moodi ja aasia (mis ilmselt on väga suure pc penetratsioooniga ennekõik) on tihti üldse väljas jne. Nii, ega tegelikult lõpliku tõde ei tea. Aga tbh, 1v3 pole fair fight, nii et isegi kui see % peaks olema pc kahjuks natuke, siis pole nagu põhjust kurvastada...

Also, ootan juba põnevusega, kui mobile hakkab saama AAA title-id kunagi vb, siis saab neid mugavalt pc peal ka mängida. Kvaliteedi kasv on päris hea olnud aastatega muus osas ja silmas pidades kui suur see turg on, on natuke üllatav seni pole eriti palju olnud. Samas osad AAA asjad on saanud mobile porti - TLOU nt...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2025 01:10:33 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ei tea millega minu profiil hambusse jäi, aga see networth kalkulaator näitab aiateibaid.
Ta ei lähtu tegelikest seotamise hindadest ja kui sa mineviks oled bundle-iga ostnud mänge, kus sind tegelt tõsiselt huvitabki 1-2 mängu 10st, siis tekibki selline tunne, et retsilt on laristatud. Tahaks näha kedagi kes on päriselt selliseid hindu maksnud nedne mängude eest icon_razz.gif
Also minu kui üksikisiku profiilist teha järeldusi kogu pc gamingu kohta on muidugi nummi...

Nice try...

Jutt ei olnud mängude maksumusest vaid, sellest, et kelgid, et sul on üle 2000 mängu, kuid reaalselt enamikku ju ei mängi. Mis hindadega need soetanud oled või tasuta kokku kahmanud, ei huvita ega puutu teemasse.
Lihtsalt naljakas on selle juures lugeda pidevaid vihjeid nagu konsoolidel on vähem mänge või väiksem valik. Kui eesmärk on mänge omale lihtsalt kokku hoardida ja neid mitte mängida, siis jah, võib jääda selline tunne. Saaks aru, et sul on üle 2000 mängu ja oled neid kõiki ka reaalselt piltlikult öeldes üle 5 minuti mänginud ja siis selle kogemuse põhjal midagi väidaks...
Aeron kirjutas:
Also, ootan juba põnevusega, kui mobile hakkab saama AAA title-id kunagi vb, siis saab neid mugavalt pc peal ka mängida.

Aga arvestades asjaolusid... siis sa ilmselt ju ei mängi neid...? rofl.gif

Ja see kaart, mida sa siin korduvalt soovitanud oled... nüüd kui esimene hype laine möödas on, ei tundu kuigi usaldusväärne.
Vaevalt, et sa seda ei teadnud, aga sellised uudised ei sobi ju dogmaga.


Link



Link


--
Nintendo hopes to beat Switch, sell 20m Switch 2 consoles in first year, analysts say
https://www.eurogamer.net/nintendo-hopes-to-beat-switch-sell-20m-switch-2-consoles-in-first-year-analysts-say

Julged numbrid, eks näeb.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 18.01.2025 01:50:15 vasta tsitaadiga

SKG, ja mida ma siis valesti ütlesin? icon_lol.gif

* PS5 on plastikkarp ilma optilise seadmeta (ainult pervod ostavad seda kasvajaga varianti), osad vanad mängud striimitaksegi pilvest
* PS5 on reaalis kiirem price-to-perf ratio alusel kui Series X, lisaks osades mängudes ka päriselt kiirem
* 4K gaming on absoluutselt kättesaadav, RTX 3060 Ti lubab 4K mängida DLSSi abil, see on 230 EUR videokaart järelturul. Odavaim 4K monitor on 167 EUR HinnaVaatluses. Kuid enamik eelistab sellele kõrgeid sagedusi veidi madalamatel resodel - kuid 2560x1440 240Hz võimeline masin veab probleemideta 4K 60 fps.
* Steami statistikat on raske tõlgendada korrektselt, sest rõhuval enamikul PC mänguritel on mänguarvuti ja läpakas eraldi arvel Steamis, ning läpakatel on enamasti veel 1920x1080 reso. Samas enimmüüdud monitoride nimekirja 1920x1080 monitorid ei satu enam ammu: https://www.overclockers.co.uk/blog/your-christmas-shopping-sorted-best-selling-monitors-of-2023/
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.