|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
25.11.2024 11:11:40
|
|
|
| Kõrgus vale, mingid segajad?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
25.11.2024 13:14:18
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Tiblapaanika on ikka üle võlli. Varsti Narvas avarii ja kohe tiblad süüdi
Nagu selle äsjase kaablilõhkumisega. Kohe näpud venkude poole ja siis selgub, et pilukad. Jälle. |
laeva kapten venelane
ja tiblade sõjalaev sättis end lihtsalt naljaviliks läheduse, eksju
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
25.11.2024 13:27:54
|
|
|
nojah, toimuski
ja eks tõesta, et venelasest kapten parajal momendil sobivat käsku meeskonnale ei andnud
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
25.11.2024 13:31:30
|
|
|
see "laeva kapten venelane" võib vabalt minna samasse üle võlli keeramise alla, see mingitest paberitest leitud Alexander Stechentsev pidi olema hoopis Ust-Luga sadama loots, kes laeva sadamast välja viis.
https://x.com/PjotrSauer/status/1859278244861837498
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
25.11.2024 13:49:12
|
|
|
Kui lennuki pardal oleks tulekahju tekkinud, oleks sellest juba enne maha potsatamist teada antud. Pigem ikkagi ebaõnnestunud maandumine, võimalik et GPS häire tõttu.
Muide eile õhtul tegi üks AB lend mitu ringi enne kui Ülemistel talla maha sai. Paha ilma tõttu? Või meil ka häired?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
25.11.2024 14:08:16
|
|
|
Ma arvan et piloodid käkkisid midagi aga eks varsti ole teada, üks piloot jäi elama ju.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
25.11.2024 15:59:56
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Kui lennuki pardal oleks tulekahju tekkinud, oleks sellest juba enne maha potsatamist teada antud. Pigem ikkagi ebaõnnestunud maandumine, võimalik et GPS häire tõttu.
Muide eile õhtul tegi üks AB lend mitu ringi enne kui Ülemistel talla maha sai. Paha ilma tõttu? Või meil ka häired? |
Stabiliseerimata lähenemine. Tuul jms mudru. Tegid paar tiiru...
GPSi häire maha ei too (kui just piloodil oskustest puudu ei jää ja kui jääb siis... huvitav kuidas ta lendama sai üldse?), ebamugav ja kehv on aga ei midagi hullu.
Entukad on Flightradari andmetest maha joonistanud, et lend oli viimases kontrollpunktis ~30 meetrit liiga madalal (~100m pidanuks ja ~82 oli; siin pole mõõtevigu ja viiteid jms mudru arvestatud) ja laskumas tsipa kiiremini kui sellel hetkel peaks. Kiirus oli OK. Teoorias ei midagi hullu (keskmisest kehvem maandumine lihtsalt, võinoh, ringile pidanuks juba minema) aga eks uurimine näita mis seal juhtus... Väsimus, tehniline häda, tuuleiil või kombinatsioon eelnevatest.
Meedia taob kohe seda venelaste trummi ja laias laastus pole vahet kas see on puhtalt teooria või tuleb välja, et tõesti terror igal juhul on eesmärk - segadus, kahtlused, hirm jms saavutatud. "Venelased nüüd saadavad pomme DHLiga". Kaose jaoks eesmärk täidetud.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
25.11.2024 16:21:36
|
|
|
Die Hard 2...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
25.11.2024 16:33:39
|
|
|
| iir kirjutas: |
| Die Hard 2... |
... oli film. Päriselt need asjad ikkagi nii ei käi (olgu igaks juhuks öeldud)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
25.11.2024 18:13:19
|
|
|
Video järgi tundus varisemine. Kiirus liiga väike.
GPS aitab glissaadi alguspunkti kust ILS võtab juhtimise üle. Maandumisel (glissaadil) on GPS teisejärguline.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
25.11.2024 20:08:41
|
|
|
neil raadio signaali töötav kõrguse mõõtja ka, muidugi pole kursis vb ils lukustamisel mingid süsteemid lülitatakse välja. gpsiga vaevalt selles õnntuses mingit pistimist on ja ils süsteem peaks automaatselt lennuki maandumisraja kohale viima.
lähivõte kus kurskis khalino õhuväebaas saab atacms kobarmoonaga
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1861045946622087212
samal ajal hävitati ka s-400 radar + 2 laskeseadet.
Edit: siin pilte ja videot ka sellest õnnetusest
https://x.com/fl360aero/status/1861044746061291865
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
25.11.2024 20:23:45
|
|
|
| pwn13 kirjutas: |
| neil raadio signaali töötav kõrguse mõõtja ka, muidugi pole kursis vb ils lukustamisel mingid süsteemid lülitatakse välja. gpsiga vaevalt selles õnntuses mingit pistimist on ja ils süsteem peaks automaatselt lennuki maandumisraja kohale viima. |
Ei lülitu midagi välja ja ei lenda asjad ise. Vilnius on nii või naa CAT II kah. Ilm polnud nii kehv (7-9 m/s tuult, lauspilvisus ja külm/jäätumisoht), et ühe või isegi mitme süsteemi väljalülitumisel/probleemide korral polnuks saanud maanduda või üldse mujale minna (Flightradari järgi esimene ring kah seega kütust pidi olema veel kenasti pardal).
Las uurijad teevad oma tööd - oli seal nüüd jäätumine, vale seadistus, väsinud piloot või kehvad hoolded. Või lausa kuri käsi mängus.. Swiftil pole ülearu hea ajalugu - hädasid varemgi olnud (https://en.wikipedia.org/wiki/Swiftair#Accidents_and_incidents).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
25.11.2024 21:42:16
|
|
|
Mentour Pilot-i videosi vaadanud siis esimese asjana viskas pähe, et seadistused vastvalt õhurõhumuutuele vms tegemata/valesti tehtud ning maapind tuli vastu ennem kui lennuk väitis seda tulevat.
| tsitaat: |
| If the altimeter is not set to the current altimeter setting when flying from an area of high pressure into an area of low pressure, the aircraft will be closer to the surface than the altimeter indicates. An inch Hg. error in the altimeter setting equals 1,000 feet of altitude. |
Krt teab kõrgel need pilved olid aga kui juba pilvedest läbi tuldi võis lennuk nii madalal olla, et polnud enam võimalik enam kõrgust koguda ja mataki maha.
Kui kuulata youtubest side salvestust siis on kuulda, et piloodi readback on üsna mitmes kohas vale. Ilmselt lõpus seetõttu ei kuulnud ena lennuki side, et vahetati valele sagedusele. Samas seal pole vaid kapteni süü, seda nr 2-te seal 118.205 on isegi 0.25 kiirusega raske kuulda aga olemas ta on. Ilmselt lennukis kuuldi 118.05 ja sinna ka vahetati ning vaikus edasi.
Spoiler 
Isiklikult arvan, et pole siin mingit venemaad, piloodi error.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.11.2024 23:19:59
|
|
|
Lõpus keeras saba nii püsti et ükskõik mis kõrguselt oleks kräshind
Spoiler 
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
26.11.2024 00:07:49
|
|
|
Tundub rohkem, et vajus vasakule küljele e parem tiib läks kõrgustesse
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
euforia
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.02.2004
|
26.11.2024 00:36:50
|
|
|
| Seda videot vaadates tundub üldse ime, et keegi sealt eluga välja jalutas. Paras tulekera oli ikka...
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.11.2024 14:59:04
|
|
|
| nad ju mingi laksu all seal
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
26.11.2024 15:03:38
|
|
|
| euforia kirjutas: |
| Seda videot vaadates tundub üldse ime, et keegi sealt eluga välja jalutas. Paras tulekera oli ikka... |
Õnneks see kõigepealt lendas mitmeks tükiks ja siis läks põlema. Inimesed olid nähtavasti selles tükis, mis põlema ei läinud.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
27.11.2024 18:01:45
|
|
|
link :: Syrian rebels launch major offensive
| tsitaat: |
| A major attack by Syrian rebel forces and allied factions was launched on Syrian military positions in western Aleppo on Wednesday, marking the most significant opposition offensive in Syria in the past four years. |
| tsitaat: |
| After launching a shock offensive this morning, the Syrian opposition is just 5 miles away from entering Aleppo City. They've barrelled through regime and Russian positions — taking over a dozen villages in Aleppo province. |
...
| tsitaat: |
Massive reconnaissance mission near Kaliningrad with 5 NATO aircraft present in the area
Spoiler 
|
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
27.11.2024 18:17:01
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Selles Leedu lennuõnnetuses on raske venemaa osalust näha.
Kui, siis ainult Kaliningradist GPS segamise kaudu kuidagi häiriti.. |
Oh jeebus, see GPSi segamine on mingi järjekordne populaarne hüsteeria, nagu kõik IT tõrkumised ja häkkimised on tänapäeval alati kohe venelaste kübersõda. Jah, see toimub ja on paras tüütus, aga see ei põhjusta lennuõnnetusi. Kui GPS-i signaal kaob või ei klapi enam teiste navigatsiooniseadmete andmetega, siis ei kuku lennuk mitte kohe potsti taevast alla, vaid piloodi ette ekraanile tekib üks või mitu punast (või oli äkki isegi kollast) rida selle kohta, milleks (st mismoodi navigeerimiseks) see lennuk enam võimeline pole, piloot teeb selle peale kas ahah, vahetab protseduuri või siis kõige halvemal juhul, nagu meil Tartus ja praegu Soomes, kus kulude kokkuhoiu eesmärgil on kõik raadionavigatsioonivahendid ära korjatud, keerab nina alternatiivse lennuvälja või siis kodu poole tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
27.11.2024 19:52:58
|
|
|
Las nüüd uurivad. See võis ka puhas õnnetus olla. Lennuki mustad kastid on olemas ja üks pilootidest jäi ka ellu, nii et põhjuse(d) saab õige pea teada.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
27.11.2024 21:14:03
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Selle GPSi segamise teema on poliitikud meil osavalt tiblahüsteeria vankri ette rakendanud - hübriidsõda!!! Reaalsus on see, et tiblad kasutavad neid segajaid ukrainlaste droonide vastu ja ülejäänud Ida-Euroopa saab selle kõrvalmõjusid tunda. |
Milliseid Ukraina droone kaliningradis asuv segaja peaks häirima?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
27.11.2024 21:18:20
|
|
|
Chinese Ship’s Crew Suspected of Deliberately Dragging Anchor for 100 Miles to Cut Baltic Cables.
link
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.11.2024 00:02:31
|
|
|
Rublaga kauplemine peatati kui see kukkus alla 110 rubla dollari eest. Kohast, kust ballistiline rakett lasti, ei lenda lennukid kuni 30 nov, seega tuleb uus rakett...
Spoiler 
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
28.11.2024 08:43:06
|
|
|
| tsitaat: |
Ukraine's energy infrastructure is under massive attack from Russia, according to Minister of Energy Halushchenko.
The situation with Ukraine's power grid is critical. Four of the 7 electrical substations required to provide external power to Ukraine's 3 operating nuclear power plants were severely damaged.
More than 25 missiles are in the air, and new ones are incoming. |
https://www.delfi.ee/artikkel/120339675/venemaa-rundas-ukrainat-rakettidega-ohust-ja-merelt
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
acl
HV vaatleja
liitunud: 02.12.2019
|
28.11.2024 08:52:15
|
|
|
| Eks tuleb vastata samaga, mida siin enam kaotada on. Tibla on ikka tibla. Sellised rünnakud näitavad, et peab toetama Ukrainat edasi.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
28.11.2024 10:25:47
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| Selle GPSi segamise teema on poliitikud meil osavalt tiblahüsteeria vankri ette rakendanud - hübriidsõda!!! Reaalsus on see, et tiblad kasutavad neid segajaid ukrainlaste droonide vastu ja ülejäänud Ida-Euroopa saab selle kõrvalmõjusid tunda. |
Milliseid Ukraina droone kaliningradis asuv segaja peaks häirima? |
Ja Peterburi lähistel olev ka?
Viimane segab ka Soome lennuliiklust (lisaks Eesti omale) ning näiteks GPS-i abil toimetavaid põllutöömasinaid nii Eestis kui Soomes.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
28.11.2024 10:48:42
|
|
|
| Kui enne oli elu halb, siin nüüd on natuke halvem. Vene inimene kannatab kodumaa nimel ära. Midagi ei muutu.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
28.11.2024 10:53:44
|
|
|
Lõpuks muutub ainult niipalju, et rublal tõmmatakse paar-kolm nulli tagant ära. Keskmine venelane on alati vaene olnud ja kui vaene jääb tiba vaesemaks, siis sellest revolutsiooni ei sünni.
Jõukas venelane hoiab ka enamus käiberaha dollaris/euros. Kõik tõsisemad tehingud käivad välisvaluutas ja nii on see olnud juba väga pikka aega.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
28.11.2024 11:24:59
|
|
|
Probleem tekib siis, kui see jõukas venelane enam neid dollareid/eurosid ei suuda kokku kraapida. Kui seal ikka majandustegevust jääb järjest vähemaks, kõrgete intresside tõttu uusi projekte ei alustata, siis nutavad ka jõukad.
Pankrotilaine suunab endised maksumaksjad, kes riigile raha teenisid, sotsiaaltoetuste peale, kes kurnavad riiki. Kaotus on kahekordne.
Ainult naturaalmajandusel ja varimajandusel toimiv riik ei suuda ka sõdida.
Paljud ei usu venemaa majanduskatastroofi. Et liigapalju loodusvarasid ja kliente riikide näol, kes ei ole mingeid sanktsioone kehtestanud. Äri käib edasi.
Aga sama seis oli NSV liidu ajal. Looduslikud ressursid olid olemas aga katastroof tuli ikkagi.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
28.11.2024 11:30:05
|
|
|
| tsitaat: |
Total collapse of the Assad / Putin / Iran frontline West of #Aleppo. Another 12 towns and villages were captured by Syrian rebels overnight, bringing the total number of liberated settlements to 25 since yesterday morning.
Almost unbelievable success, also taking into accounr #Assad's Regiment 46 base fell within hours. First rebel takeover in 2012 needed 2 months of siege and the regime recaptured the base in 2020. Now it's back under rebel forces.
https://x.com/JulianRoepcke/status/1862047280452206627
https://x.com/clashreport/status/1862048381712896096
|
viimati muutis MatchMaker 28.11.2024 11:31:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
28.11.2024 11:32:04
|
|
|
Rubla võib kukkuda veelgi aga väga trastilist muutst venemaal ei tule. Siin ei saa tuua võrdluseks lääne maailma ratsionaalset loogikat, sest see ei tööta venemaa puhul.
Seda enam on putinile sõda vaja, sest sellega annab majanduslike probleeme vene ühiskonnas varjutada, n-ö sõja ja võidu hüvanguks on kõik lubatud, ennekõike võit ja alles siis see ajupestud ühiskond vaatab (võib-olla ka mõtleb) mis ja kuidas edasi saab ja kes süüdi on või süüdi jääb selles jamas.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
28.11.2024 11:46:38
|
|
|
link :: Eesti reisibüroo kliendid on Keenia hotellis lõksus
| tsitaat: |
| Viit eestlast hoitakse väidetavalt hotellis kinni, kuna reisikorraldaja Kon Tiki on hotellile võlgu 40 000 dollarit. Turistide kinnihoidmisega loodab hotell, et Kon Tiki tasub võlgnevuse ära. Reisijad on pakkunud, et tasuvad oma ööbimise eest ise – kuigi tasusid selle eest ka Kon Tikile –, kuid see hotellile ei sobi. Väidetavalt on hotelli territoorium aiaga piiratud ja väravas on relvastatud valvurid. Kon Tiki ise on soovitanud eestlastel hotellist põgeneda. |
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2024 11:51:24
|
|
|
Miks sinna urkasse ronima peab?
Korralik jalajälg minna nii kaugele chillima...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
28.11.2024 12:45:34
|
|
|
| lauri23 kirjutas: |
| Sama ring jälle käima tõmmatud klikkide saamiseks. Kõigepealt Putini tervis: ei liigutanud nähtavalt kätt- sureb kohe ära(2014 saadik sama möla). Siis rubla kukub- venelastel kohe majandus krahh, rahvas vilistab putja minema. Veel on puudu et delfis Kalmus uuesti kirjutab et nädala pärast raketid otsas, siis ongi täis ring tehtud uuesti. Ei ole mõtet muud vaadata kui reaalset lahingukaarti. |
Asi pole rubla kukkumises üksi, firmad kaeblevad kõrgete intresside üle ja seda üsna põhjusega. Arvatavasti tõstetakse intressid kohe 23% peale minimaalselt. See tähendab, et kõik kellel on vaja näitkes toorainet või komponente või laokaupa laenuga osta, on väga raskes seisus, sest praktilisel õgivad intressid igasuguse kasumi ära. Oodatakse massilist pankrottide lainet. Kui riik pankrotid ära keelab, siis on see ainult katastroofi edasilükkamine. Suvaline vanka saab asjast siis aru, kui tehase väravad kinni naelutatakse ja palka ei tulegi enam. Juba aasta keskel räägiti, et sellises tempos on riigiasutuste eelarve novembris otsas. Kui USAs saadetakse riigiteenistujad puhkusele, siis venemaal öeldakse, et karm lugu, raha pole käige edasi tööl, aga palka ei saagi.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
euforia
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.02.2004
|
28.11.2024 12:46:05
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| lauri23 kirjutas: |
| Sama ring jälle käima tõmmatud klikkide saamiseks. Kõigepealt Putini tervis: ei liigutanud nähtavalt kätt- sureb kohe ära(2014 saadik sama möla). Siis rubla kukub- venelastel kohe majandus krahh, rahvas vilistab putja minema. Veel on puudu et delfis Kalmus uuesti kirjutab et nädala pärast raketid otsas, siis ongi täis ring tehtud uuesti. Ei ole mõtet muud vaadata kui reaalset lahingukaarti. |
Asi pole rubla kukkumises üksi, firmad kaeblevad kõrgete intresside üle ja seda üsna põhjusega. Arvatavasti tõstetakse intressid kohe 23% peale minimaalselt. See tähendab, et kõik kellel on vaja näitkes toorainet või komponente või laokaupa laenuga osta, on väga raskes seisus, sest praktilisel õgivad intressid igasuguse kasumi ära. Oodatakse massilist pankrottide lainet. Kui riik pankrotid ära keelab, siis on see ainult katastroofi edasilükkamine. Suvaline vanka ei saab ajsast siis aru, kui tehase väravad kinni naelutatakse ja palka ei tulegi enam. |
Tuleb tagasi vana hea 90' kus nööbitehas maksis palga nööpides välja. Söö nööpe kui tahad, aga raha njeetu. See eest державa kasvab, meeter haaval!
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
28.11.2024 13:35:28
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| lauri23 kirjutas: |
| Sama ring jälle käima tõmmatud klikkide saamiseks. Kõigepealt Putini tervis: ei liigutanud nähtavalt kätt- sureb kohe ära(2014 saadik sama möla). Siis rubla kukub- venelastel kohe majandus krahh, rahvas vilistab putja minema. Veel on puudu et delfis Kalmus uuesti kirjutab et nädala pärast raketid otsas, siis ongi täis ring tehtud uuesti. Ei ole mõtet muud vaadata kui reaalset lahingukaarti. |
Asi pole rubla kukkumises üksi, firmad kaeblevad kõrgete intresside üle ja seda üsna põhjusega. Arvatavasti tõstetakse intressid kohe 23% peale minimaalselt. See tähendab, et kõik kellel on vaja näitkes toorainet või komponente või laokaupa laenuga osta, on väga raskes seisus, sest praktilisel õgivad intressid igasuguse kasumi ära. Oodatakse massilist pankrottide lainet. Kui riik pankrotid ära keelab, siis on see ainult katastroofi edasilükkamine. Suvaline vanka saab asjast siis aru, kui tehase väravad kinni naelutatakse ja palka ei tulegi enam. Juba aasta keskel räägiti, et sellises tempos on riigiasutuste eelarve novembris otsas. Kui USAs saadetakse riigiteenistujad puhkusele, siis venemaal öeldakse, et karm lugu, raha pole käige edasi tööl, aga palka ei saagi. |
Kuidas see pankroti keelamine käib? Kui oled hankijale võlgu, siis ilma ettemaksuta ei saa midagi enam. Laenu ka keegi anda ei taha kui võlgades oled. Palkade maksmiseks samuti raha pole, töötajad jooksevad ka laiali. Riiulis võib juriidiline keha ju vegeteerida, aga kasu sellest midagi pole.
Võiks ju suremise ka keelata, saaks endale surematutest armee
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
28.11.2024 13:39:02
|
|
|
| ei tasu unustada et palkade maksmisega viivitamine on väga vana vene komme, suisa traditsioon, halvematel aegadel ei olnud üldse imelik, kui palk oli üle aasta maksmata, aga töölised tulid ikka hommikul kohale. Tegelik töö tegemine sõltus küll veel mitmest asjast, kas ülemus on kohal, kas elektrit on, kas tooret on...
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|