Proovima ei hakka, aga "advanced power settings" põhjal otsustades lihtsalt pakun, et mingit selgelt tajutavat võimekust see juurde ei anna. Võimalik et arvuti hakkab ainult natuke soojemat õhku välja puhuma.
See keerab downclockimise ju kinni, seega sõltuvalt kasutatavast prosest võib müra, voolutarve ja kuumus märgatavalt suureneda. Oletades, et prose boost on näiteks 5Ghz ja baaskell on näiteks 3Ghz, siis sellega jookseb prose 24/7 5Ghz peal.
See pole prose eluea seisukohast ilmselt eriti hea mõte. Eriti Inteli 13 ja 14 põlvkonnal millel niigi probleemid.
Olen oma 5800X3D peal minevikus proovinud. Erilist vahet ei näinud. See võib kasulik olla nt benchmarkimisel kui vaja saavutada parimad tulemused vms.
Kasulikum on jooksutada PowerShellist
On keegi Win11Debloat proovinud?
https://github.com/Raphire/Win11Debloat _________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Ise eelistan sellised seadistused käsitsi teha, siis on teada, mida teen ja nii on ka veidi huvitavam. Neid seadistusi läheb harva vaja, ainult pärast clean installi (viimati 08.2021). Käsitsi seadistamine võtab rohkem aega, aga üle hulga aja vahelduseks hea jälle süsteemi veidi tundma õppida ja meelde tuletada, kus miski asub. Nii on reeglina ka välistatud, et midagi läheb nihu või eemaldatakse mõni asi, mida endal on tegelikult vaja.
Huvipärast proovisin seda skripti. Pakkus päris palju valikuid ja oli võimalik kasutada ka nii, et midagi ei eemaldaks või ei muudaks. Tundus päris huvitav, aga jään vist ikka oma vana meetodi juurde. Vaatasin et isegi registrifailid on kaasa pandud, mille abil saab mõned muudatused tagasi pöörata (Undo kaustas).
When considering benchmark variations, it's clear that custom ISOs are obsolete.
Most Windows optimizations offer little to no performance gains. The exception lies with older low-end hardware, where minimal background processes and disabling Windows Defender can provide noticeable improvements due to cpu usage. This likely explains the benchmark differences often seen when people promote custom ISOs—most of the time, these tests are usually conducted on systems with a few generations old, low-end CPUs.
Why risk installing a custom ISO that could contain malware, spyware, bad optimizations, keyloggers, or even bitcoin miners? A vanilla Windows installation is sufficient, safe and you can achieve optimizations using simple scripts instead (if needed at all).
There's one exception I can't explain: Windows 11 2025 Server and Windows 10 2022 Server perform significantly better when CPU-bound in the 1080p Call of Duty: MW2 2022 benchmark. After reinstalling and retesting Windows 10, Windows 11, Windows 11 2025 Server, and Windows 10 2022 Server, and running the MW2 benchmark as well as testing in a real match, I reached the same conclusion. For some reason, the server versions perform better when CPU-bound in MW2. This seems unexplainable from my perspective, likely due to poor engine optimization. Side note, MW2 performed poorly on Windows 10 2022 Server unless chipset drivers were installed, benchmarks were identical on the other windows builds with or without chipset drivers. _________________
vigurvänt, mul vahepeal tundub, et statistiliselt saavad nad näha mida otseselt installiti ja ka deinstalliti? Nad selle analüüsi põhjal kasutavadki ju meid ära, mis kasutajatele meeldib. Me oleme ju iseenda orjad. Varjatud jälgimine. _________________ dell somm ding mi poi
vigurvänt, mul vahepeal tundub, et statistiliselt saavad nad näha mida otseselt installiti ja ka deinstalliti? Nad selle analüüsi põhjal kasutavadki ju meid ära, mis kasutajatele meeldib. Me oleme ju iseenda orjad. Varjatud jälgimine.
Endal tekkisid samuti mingid kahtlused seoses jälgimisega, kui pärast ühte Windowsi uuendust ilmusid temp kausta 3 faili, mis on avatud TextInputHost.exe poolt ja mida ei lase kustutada. Failide sisu samuti vaadata ei saa. LockHunteri abil on küll võimalik neid kustutada, aga pärast arvuti restarti ilmuvad tagasi. Kui valida ainult unlock, siis kaovad lihtsalt ära ja ikka ei saa uurida, mis nende failide sees on. Aga las nad siis esialgu olla, ei hakka nende pärast clean installi tegema, sest muid probleeme praegu nagu ei esine. Veider on vaid see, et teises samasuguses arvutis ja samade uuendustega neid faile ei ilmunud. Netist samuti selle teema kohta infot eriti ei leia, v.a üks lühike jutt.
Jama, kui lõpuks tuleb välja, et tegemist ongi (Microsoftile mitte kuuluva) keyloggeriga, mis on ennast nii osavalt ära maskeerinud textinputhost protsessiks, et isegi Windows defender ja Malwarebytes ei suuda seda tuvastada.
Päeval kontrollin igaks juhuks teises arvutis oleva TextInputHost.exe checksumi. Minu arvutis on selle faili SHA1: 3a7ca2b86da3f1517fdbcf8e17fe864be625237e. Andmete põhjal tundub nagu ehtne pisipehme fail, versioon 2124.15209.10.0. Äkki saab keegi veel seda infot kinnitada, kellel on võimalused olemas. Jooksva TextInputHost.exe leiab nii: Task Manager > Details > TextInputHost.exe peal paremklikk ja valida "Open file location". Ise kasutan checksumide või hashide vaatamiseks SummerProperties 1.2 vidinat, aga ilmselt on olemas ka uuemaid ja paremaid vahendeid.
Kui väga igav on ja uudishimu rahu ei anna, võid ju proovida näiteks https://dmde.com/ abil sisse piiluda.
Tänud, proovisin seda vidinat ja pääsesin failide sisule ligi. Midagi kahtlast sealt esialgu ei avastanud. SHA1 jm andmed on mõlemas arvutis samad, virustotal.com jäi samuti failiga rahule. Nii et las need 3 tmp faili siis olla, kui teisiti ei saa.
Win11 23H2 kasutajad saavad selle uuenduse ja ei pea 24H2 ootama. Zen 3 saab selle samuti.
See asub Advanced options > Optional updates all: 2024-08 Cumulative Update Preview for Windows 11 Version 23H2 for x64-based Systems (KB5041587)[/quote]
Ma üldiselt suhtun kõigisse preview staatuses uuendustesse äärmise ettevaatuse ja skepsisega. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kuidas selle Local Account`iga hetkel seis on?
On siin üks second hand masin müüja eelinstallitud Win11Proga vaja käima joosta.
Saab sest online kontost ilma trikitamata mööda ja kas sellega mingeid piiranguid kaasneb? Kuskil mingi uuenduste teemal oli juttu.
OEM masinatega on targem jah ise clean install teha võimalusel. Kunagi tea tea kuidas nad seal installil seal ise muutnud on.
Tehniliselt muidu täiesti võimalik ka pärast installi vahetada lokaalse ja web konto vahel mõlemas suunas.
Kui OEM masin on juba paar aastat vana, siis on mõttetu seda kusagilt partitsioonilt taastama hakata. Kui just soov vanade programmide trialeid uuesti kasutada ja tunde Windowsi uuenduste allalaadimist-installimist oodata.
Kunagi Windows 7 ajal ja enne seda oli sellel veidi rohkem mõtet, kui need Service packid eraldi allalaetavad ja installitavad olid.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.