Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2024 19:01:36 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Ju neil on siis põhjust kiiremat mitte pakkuda. Mina sain aasta algusest vahetada 25/100 peale ja suures plaanis ei kurda.
Kui tuleb meelde kiirustesti teha, siis alla 20/70 pole olnud.
5G oleneb, kuni 5km peaks tugijaam olema, muidu ei pakuta.

Pakkumine pakkumiseks...enne kuulsat viru-nigula kurvi kaob 5G ära, 10km hiljem tuleb tagasi...see regioon nimelt pole millegipärast aktiveeritud. Ülejäänud tee pea narvani 5G kaetud ja rakvere poole kuni tallinnani suht kaetud
Mastid näha mul kodus, suisa 2 talvel, 1 suvel, sest puud lähevad lehte

tsitaat:
Ju neil on siis põhjust kiiremat mitte pakkuda
Ei tea.... moblas saab 5-8 korda kiiremat netti...
Põhjus on alati rahas, ei millegis muus

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2024 19:08:52 vasta tsitaadiga

Aga oled neile päringu teinud? Kui, siis mis kostavad?
Mulle paistavad ka mastituled pimedas kätte, 5,5 km tagant.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2024 19:14:17 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Aga oled neile päringu teinud? Kui, siis mis kostavad?

Olen

Kohe kontrollime, jah tõesti pole, ei tea. Ei oska öelda, edastame päringu....ei tea. sealt ka infot pole.
Aga optilist kaablit pannakse viru-nigula..."jah tean" äkki saate ka...."ühendage Viru-nigula-Aseriga!"...ei saa midagi

Ehk seda ei saa kunagi icon_lol.gif
Maal elamise rõõmud, aga noh, ma ei kurda..ma oleks rahul ka 100 ühenduega üle õhu.
Plex server jne, jooksevad mujal optika otsas

Hetkel mul isegi telia tv olemas, aga see nii kõikuv üle mobiilse, et pilt läheb sd peale....lihtsam on tädi maalit külastada või üle õhu vaadata icon_smile.gif
avrn kirjutas:
Aga oled neile päringu teinud? Kui, siis mis kostavad?
Mulle paistavad ka mastituled pimedas kätte, 5,5 km tagant.

Mastides pole 5G aktiveeritud....istu kasvõi masti all icon_cool.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2024 22:33:12 vasta tsitaadiga

Kiirelt teemat sirvides, ei tea kes peaks siin kõneisik olema ja kes abi pakkuda saaks.
5G levi pole lihtsalt "sisselülitamine"
Küsi kiiremat netti iseteenindusest ja vajadusel 123 pane soovid oma kliendikaardile. Sealt liigub edasi arendusele, kas lisada optikat või 5G'd
Nendest soovide arvust ja muudest oludest selgub, kas tasub.
Lisaks võtab see tegevus aega aasta või mitu, sõltub juba kohast.
Teisel juhul võib olla juba plaan paigas ja ükspäev kiire internet olemas olla.
Võibolla lisaks veel, püüa maksimum teenus ka ise oma asukohas kätte saada, vahel kurdetakse levipiiril oma toaruuteriga kvaliteedi muret, teisalt katuselt saabki väliruuteriga 100M kätte. Kui siis ka ei saa, on juba ootus operaatori parendusel.
See eeldab mitmeid tegevusi "upgrade" osas ehk kas mastide lisamisi või täiendusi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2024 15:29:24 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kiirelt teemat sirvides, ei tea kes peaks siin kõneisik olema


võiks polli teha.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2024 20:02:36 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kiirelt teemat sirvides, ei tea kes peaks siin kõneisik olema


võiks polli teha.

Polli töötab Elisas icon_smile.gif

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2024 06:41:33 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kiirelt teemat sirvides, ei tea kes peaks siin kõneisik olema


võiks polli teha.

Peeglit pole keegi taibanud talle pakkuda! doh.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2024 09:21:52 vasta tsitaadiga

võid teha mitu polli, ja mitu päringut. mulle suutis tagasi helistada vist mingi 3-4 erinevat kui ma mais küsisin endiselt miks kaks b7 et on suunatud metsavahi seaputkale , kus kedagi ei ela. ja kujutad ette, et mitte ükski kes omastarust on "spetsialist" ei osanud vastata küsimusele, misasi on b7. aga miks sa siis helistad, või töötad kohas, kus sa asjast mitte midagi ei tea? sellega (ja ka seonduvate teemadega) on saanud nalja nii telefonitsi, esindustes jne. siiani ei tea keegi misasi on b7, või kus asub turutõrkepiirkond. kehtib see kõigi kolme kohta. telia siseinfost sain kuigipalju teada, et palk pisuke ja töötajate silmaring olematu. ilmselt selle raha eest rohkemat kui öö ja ää ei saagi.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.07.2024 14:14:47 vasta tsitaadiga

RCC, mõtle natuke laiemalt, mitte metsavahi seaputka pole prioriteet, vaid spordiürituste koht, mis vajab ka katmist suuremale hulgale kasutajatele. Sa küsisid privas mingi aeg et ma tuleks ja mõõdaks sinu juures mis olukord on, käisin, õue ei tulnud sest kurepesa ei taha häirimist, aga teeotsast tegin mõõtmise B818´ga, mis asus nn rahvamaja keskmisel istmel, st suht ebamugavas kohas levi mõttes, ja ma sain tulemuseks 90/45, põhiliseks sageduseks võttis B818 B3`e, silmsidet Telia mastiga ei olnud (see sutsakas ülekasvanud võsa jäi vahele). Siin tuleb arvestada sinu erisoove uploadi osas, B818 ei hakka kunagi Eestis arendama uploadi rohkem kui 62Mbit/s, nii on 45Mbit/s sellistes tingimustes tegelikult ok tulemus. Mis viitab et sobiva kliendiseadmega UL 100+ on vägagi reaalne saavutada. Sul on masti alus õuel olemas, kus on miskipärast küll mingi TV risu otsas, seda võiks toruga pikendada ja vaadata mis realiseerub, vähemalt elektriliini kõrgusest tuleb kõrgemal olla. Selle vastu on see tegur, et kurepesa taga on mõned puud, mis viitab et võiks teha kuhugi teisele poole mastialuse, ilmselt soovitaks ka rohkem tee poole tulla, sest nii kerkid lohust rohkem välja. Tubase lahendusega netti saab, aga kiidelda pole siis millegagi, nii et alla välislahenduse pole mõtet nagu mõeldagi. Muidugi leida kuskilt koht kus on mast oma krundilt silmsides, oleks super, aga vist ei tule välja.
Edit: vaatasin sinu koha pilti uuest, UL polnud mitte 45, vaid 55Mbit/s. Oli kuidagi valesti läinud.
Manus

Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2024 09:29:21 vasta tsitaadiga

ee, mastist on see 7km kaugusel, (linnulennult) ja spordiüritusi ei ole seal tehtud isegi viikingite ajast. ometi on sinna raisatud 3 sagedust. kurepesa mul ei ole ja torumasti olen ka maha võtnud, sest pidi antenni suunda muutma lehte läind puude tõttu. b818 mul ei olegi, on hetkel üks õnnetu cudy, aga see on max 50 upp. head väliruuterit endiselt ei ole, hiinlastel mingi 550+ dollarit maksev, aga kui paketi upp oleks näiteks telial nagunii vaid 25, siis ei ole ju vahet.
seega tule ikka õue, sest ma ei kujuta ette kussa käisid. olen see nädal veel kodus, järgmine nädal - varssav, frankfurt, pariis jne. mul on kaasas erimaterjalist tsistern ja pmst käin neis jaamades ja lasen tolle netti täis. eestis ju nagu me teame ei ole veel kaasaegset, nõuetele vastavat, vajadusi rahuldavat netti.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 03.07.2024 12:16:26 vasta tsitaadiga

Kaardil on B7 levi tipp märgitud küll 5,4km peale, aga ma polegi arvanud et "seal" sporti tehakse, seda tehakse Lauri Krossirajal mis on märksa lähemal.
Kui sul pole kurepesa, siis on järelikult naabril, egas ma pole mingi musta mersu bussiga eriüksuslane et sind ka maa-alt eksimatult üles leian, hea et üldse meeles oli teha, sa kirjutasid ju rohkem kui kuu tagasi. Ma peatusin teel selles kohas kus peaks olema Uuetoosi ja Kurmi vaheline piiripunkt (vaatsin nüüd hommikul kaardilt).

Ma nagu mäletan varasemast, et sul oli B818, kuna mul on selline autosse pandud, siis hea võrrelda. Ma olen suht kindel et selle mis mast võimaldab, saab realiseerida ka mitte 550+$ hiinakaga, aga nagu öeldakse - peenemat näpuööd on vaja teha. Minu stardipunkt on suht sarnane signaalide osas, võibolla 1-2dB keskmiselt parem kui seal tee peal. Pärast näputööd on B7 parem kui -70dB.

See tsisternijutt võib täitsa õige olla, sest kui reeglina on cellmapperi signaalirajad ikka teedele jäänud, siis on üks koht kus neid on terve karjamaa täis - MTÜ Päris Interneti jur aadressil ja selle ümbruses. Kui sinna veel netti maha kallata, saab ehk terve krundi lõpuks roheliseks...
Manus

Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2024 15:36:20 vasta tsitaadiga

Kui juba B7 peale jutt läks, kas ma kujutan ette, või on Telia oma säästupoliitikaga hakanud B7 nüüd lisaks ööle ka nädalavahetuseks välja lülitama? Juba teine nv, kui kiirused all.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.07.2024 15:46:14 vasta tsitaadiga

Tont teab, mul praegu on küll ka B7 olemas.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2024 16:07:04 vasta tsitaadiga

Päris huvitav, tegin NR7101 resa ja võttis B7 külge.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 02.08.2024 22:26:55 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kiirelt teemat sirvides, ei tea kes peaks siin kõneisik olema ja kes abi pakkuda saaks.
5G levi pole lihtsalt "sisselülitamine"
Küsi kiiremat netti iseteenindusest ja vajadusel 123 pane soovid oma kliendikaardile. Sealt liigub edasi arendusele, kas lisada optikat või 5G'd
Nendest soovide arvust ja muudest oludest selgub, kas tasub.
Lisaks võtab see tegevus aega aasta või mitu, sõltub juba kohast.
Teisel juhul võib olla juba plaan paigas ja ükspäev kiire internet olemas olla.
Võibolla lisaks veel, püüa maksimum teenus ka ise oma asukohas kätte saada, vahel kurdetakse levipiiril oma toaruuteriga kvaliteedi muret, teisalt katuselt saabki väliruuteriga 100M kätte. Kui siis ka ei saa, on juba ootus operaatori parendusel.
See eeldab mitmeid tegevusi "upgrade" osas ehk kas mastide lisamisi või täiendusi.

Klienditeeninduse kogemus. Hinnatõusu ja paketisuurenduse teatele vastuseks kirjutasin ja avaldasin nördimust) Mida ma hakkan 20 megabitise asemel 40 megabitisega peale, kui mul reaalsuses tiksub max 5 megabitti (Peipsi metsas, Ranteloni antenniga). Mingi hetk helistas klienditeenindaja, et oioioi, te pole kiirusega rahul, mis mureks. Ma vastu, et kevadest alates on üldse mingi ikaldus, telekast tuleb ainult slideshow ja varem oli parem. tehnikakauge inimesena oskan ehk seda vahet tajuda. Siis oli veel mingit vahepealset suhtlust ja siis ta helistas mulle, et oioioi meil näitab, et teil on seal kiiruseks 25 megabitsi, mis on juba rohkem kui leping ette näeb aga helistage uuesti, kui telekas hakib. Võtsin maal ruuteri ette ja mina aru ei saa, kuidas nad mul 25 megabitsi kiirust näevad:D

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 03.08.2024 09:26:21 vasta tsitaadiga

Telia kellad loevadki rohkem kui kasutaja tegelikult kasutada saab, ma ka kunagi punnitasin nn "maksimum teenuse" "upgrade" pärast ja kui minul oli parim DL mingi 520Mbit/s, siis iseteenindus näitas neil et on olnud 640Mbit/s. Kui sellest maha võtta veaparandused, võib järele jääda küll midagi sellist nagu nägin. Ülaltoodud olukord on veaparanduse osas kindlasti selline, kus kordvat paketisaatmist tuleb (palju) teha, sellele viitab levi SNR 0dB RSRP -106dB juures. Kui sinna panna/teha väliseade, siis SNRi saab kindlasti paremaks, isegi kui RSRP mingit suurt paranemist ei tee, aga kuni 6dB võib küll paremaks minna. Parabooliga rohkemgi. See cat4 huawei ei agregeeri ka, nii ongi pilt praegu nukker.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 03.08.2024 10:41:58 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Telia kellad loevadki rohkem kui kasutaja tegelikult kasutada saab, ma ka kunagi punnitasin nn "maksimum teenuse" "upgrade" pärast ja kui minul oli parim DL mingi 520Mbit/s, siis iseteenindus näitas neil et on olnud 640Mbit/s. Kui sellest maha võtta veaparandused, võib järele jääda küll midagi sellist nagu nägin. Ülaltoodud olukord on veaparanduse osas kindlasti selline, kus kordvat paketisaatmist tuleb (palju) teha, sellele viitab levi SNR 0dB RSRP -106dB juures. Kui sinna panna/teha väliseade, siis SNRi saab kindlasti paremaks, isegi kui RSRP mingit suurt paranemist ei tee, aga kuni 6dB võib küll paremaks minna. Parabooliga rohkemgi. See cat4 huawei ei agregeeri ka, nii ongi pilt praegu nukker.

Tänan kommentaari eest! Hetkel on plaan osta kasutatud Zyxel LTE7480. Kui on häid soovitusi, mida Ranteloni antenniga edasi kasutada, siis kuulan hea meelega.

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 03.08.2024 11:06:52 vasta tsitaadiga

Ranteloniga saab kasutada mis tahes ruutereid mille SMA otsad saadaval. Olen näiteks B818 Ranteloniga kokku pannud, abiks ikka kui muud üle ei jää. LTE7480 on toite osas piiratud elueaga seade, nagu meil siin lausa teema näitas. Elu saab tagasi anda, aga näputööd vaja teha. Jäta see meelde, juhuks kui üllatus tuleb icon_wink.gif.
Kogemus näitab et vähegi kui võimalik, tasub minna lahendusele kus antennikaableid ei kasuta.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2024 11:18:04 vasta tsitaadiga

tuleviku mõttes on mõistlik võtta ikkagi 5g juba. ise olen kasutanud siin järejepanu cudy nimelisi kopsikuid. tõsi , kui sa kaugele jääd siis tahab väliantenni. aga mingisuguse ostast saaduga isegi toimib ja üsna heaste. huawei on rohkem selline koduperenaiste oma, mis toimib hästi kui mast on lähedal.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 03.08.2024 11:34:13 vasta tsitaadiga

Ma ei usu, et 5G kohale jõuab. Olen Lohusuu mastist u 5km, mets vahel. Telefonid istuvad ühe pulgaga 4G's. Seda, et kaks SMA saba peab ruuteril Ranteloniks olema, saan aru, pigem oli küsimus, et milline ruuter oskab kõige paremini eri sagedusi ära kasutada. Zyxeli enneaegne surm jäi ka Elfa foorumist silma. Kui siin teemas on parandamise õpetus, otsin selle igaks-juhuks üles, kui oskate kohe õpetusele lingi visata, on suurepärane:)
Cudy soovitus on päris hea ja huvitav thumbs_up.gif

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 03.08.2024 15:14:57 vasta tsitaadiga

Ei soovita Cudy karpe, eriti selliseid mis RCC otsinud on, sest nad ei viitsi normaalse firmwarega tegeleda, enamvähem raud on 4G asjades ainult ühes mudelis. Eri sageduste ärakasutamamises ei saa "koduperenaiste" Huaweile midagi ette heita, kui seade on cat19 siis ta ka agregeerib mida võtta on. Minul on ta 2x agregeerimist suutnud teha ka 20km kauguselt erilahenduse abil ja tavaline versioon tegi RCC kodutee otsas 3x.

Kuna Lohusuu mastis on kõik vajalikud sagedused olemas, siis avaldatud tingimustes ma võtaks Mikrotik ATL18 'i.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 03.08.2024 23:41:22 vasta tsitaadiga

Maldur thumbs_up.gif Hetkel läksin sama reha otsa, et võtsin odavama lahendusena kasutatud Zyxeli (LTE7480, mis need inimesed räägivad, et 2,5 a pealt hakkab jamama). Näha saab. Ma siin teemas otsisin ja parandamise õpetust ei leia. Elfas oli ka ainult veatuvastus aga tuumani ei jõutudki. Oskad sa mu võimaliku tumeda tuleviku tarbeks juhatust anda:) Ruuteri saan äkki see ndl järgi proovida.
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 00:02:12 vasta tsitaadiga

Kuskil oli vastus olemas, paned 12V sinna jootmata toitepesa otstele.

Edit:
tsitaat:
Kuna midagi polnud kaotada siis jootsin juhtmed sinna, kus on tühi 12V pesa koht. Adapter taha ja voilaa, tiksub juba mitmendat päeva edukalt.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11472514#11472514

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.08.2024 09:08:44 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
Maldur thumbs_up.gif Hetkel läksin sama reha otsa, et võtsin odavama lahendusena kasutatud Zyxeli (LTE7480, mis need inimesed räägivad, et 2,5 a pealt hakkab jamama). Näha saab. Ma siin teemas otsisin ja parandamise õpetust ei leia. Elfas oli ka ainult veatuvastus aga tuumani ei jõutudki. Oskad sa mu võimaliku tumeda tuleviku tarbeks juhatust anda:) Ruuteri saan äkki see ndl järgi proovida.


Tegeleme probleemidega nende tekkimise järjekorras. HV teemas läks asi kaugemale, aga see mida elukaz viitas, ei taasta POE võimekust. Lepime kokku, et kui sul tekib probleem, võtad minuga ühendust ja saad teada mis täpselt lisaks 12V'le kuhu ja kuidas panna tuleb. Saab ju olla, et mitte päris iga eksemplar ei koole (samamoodi) maha.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 04.08.2024 09:52:40 vasta tsitaadiga

Tänan, elukaz. Ma jäin kuidagi siia teemasse kinni ja otsisin siit. Maldurile samuti suur tänu. Loodame, et ma ei pea selle teemaga tülitama:) Samas mõttekäik või arvamus, et külm tapab... Mul on see krempel suvilas. Talveks jääb nädalateks kütte ja vooluta, seda praktikat peaks siis muutma?
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 10:00:27 vasta tsitaadiga

See rike ei ole seotud temperatuuriga, suri neid nii krõbeda külmaga kui kuuma ilmaga.
Isiklikult soovitaks küll 4G, 5G väliruutereid rentida, neid mudeleid on palju, vigu on erinevaid ja mõnikord on oluline valida õige sede ka asukohast ja levist sõltuvalt, et teenus oleks stabiilne. paar aastat renti on ikka veel soodsam kui ost ja kui midagi otsa saab, on garantii olemas. Samal ajal tuleb varsti veel uusi mudeleid välja ja vahetus lihtne.
Teisalt kui järelturult just ülisoodsalt saab, siis miks mitte..
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.08.2024 11:00:53 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
Samas mõttekäik või arvamus, et külm tapab... Mul on see krempel suvilas. Talveks jääb nädalateks kütte ja vooluta, seda praktikat peaks siis muutma?


Üldiselt, külm, ehk sellest tingitud kondents võib tõesti seadet tappa. Kui ilmastik on selline et kondetsi võib tekkida, tuleks seade hoida sisselülitatuna. Seadmes tekkiv soojus aitab kondentsiga võidelda, kui lisaks on ka julgust olnud korralik niiskuskaitse teha, siis säilib seade seest nagu uus.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 11:03:40 vasta tsitaadiga

vot aga ma ei võtaks atl18, i sest kasutajate praktikat lugedes see ei toimi nii nagu vaja. seda kehva mikrotikut pole vaja seepärast teistele soovitada kui ise fänn oled. kaugematest mastidest ei ole sellest mimmust ka kasu , sest see ei toimi. kui tingimata peab mikrotikut võtma, siis lhgg18. korralikku firmi ei viitsi täna mitte keegi teha, nad kõik on puudustega. valikus oleks ka veel teltonika, toimis ka suhteliselt talutavalt. saab samuti väliseid antenne (kohe kaks) sappa panna.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 04.08.2024 11:19:31 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
See rike ei ole seotud temperatuuriga, suri neid nii krõbeda külmaga kui kuuma ilmaga.
Isiklikult soovitaks küll 4G, 5G väliruutereid rentida, neid mudeleid on palju, vigu on erinevaid ja mõnikord on oluline valida õige sede ka asukohast ja levist sõltuvalt, et teenus oleks stabiilne. paar aastat renti on ikka veel soodsam kui ost ja kui midagi otsa saab, on garantii olemas. Samal ajal tuleb varsti veel uusi mudeleid välja ja vahetus lihtne.
Teisalt kui järelturult just ülisoodsalt saab, siis miks mitte..

Rent vōib isegi mōistlik olla aga mulle kàib pinda see trend ja majandusmudel, kus sa ei oma midagi ja üksnes kasutad tasu eest teiste vara😁

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.08.2024 12:18:14 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
vot aga ma ei võtaks atl18, i sest kasutajate praktikat lugedes see ei toimi nii nagu vaja. seda kehva mikrotikut pole vaja seepärast teistele soovitada kui ise fänn oled. kaugematest mastidest ei ole sellest mimmust ka kasu , sest see ei toimi. kui tingimata peab mikrotikut võtma, siis lhgg18. korralikku firmi ei viitsi täna mitte keegi teha, nad kõik on puudustega. valikus oleks ka veel teltonika, toimis ka suhteliselt talutavalt. saab samuti väliseid antenne (kohe kaks) sappa panna.


ATL ja LHG18 vahe on ainult selles, et ATL on 4x4 antenniga, mis mahub radomee alla, LHG aga ainult 2x2 antenniga, sest võrkantenni karpi 4x4 ei mahu. That's it! Hind ka kopikapealt sama neil.
"mimmu" ei ole esmalt agregatsiooniks vajalik, vaid diversity tekitamiseks, et signaal tekiks millega saaks üldse agregeerima hakata. Nüüd lisame kompotti selle et ATL üks paar 4'st on optimeeritud rohkem madalamatele sagedusetel, mida LHG füüsiliselt ei saa väga kätte, siis saame asja mis suudab võtta suht kauglevi olukorrast kõik mis võimalik. Meil on jutt siin kaugusest 5km, võtta sinna nüüd 5G seade... on lollus kuubis, sest n78 ei levi läbi metsa ning Telial on keeratud masti registration 5km peale. Kas RCC arvab et Cudy ületab telia seatud piiri? Heh. Kas RCC haibitud varrasantennidega hirmutised suudavad mingi levi imeda läbi 5km metsa... ? Veel valusam. RCC, kui sa jätkad sel tasemel Cudy'ga ( https://arvutitark.ee/en/network-devices/routers/cudy-router-lt500-outdoor-4g-lte-sim-ac1200-1310731 ) kõdistamist, siis ei saagi sa kunagi mingit mõistlikku õhkühedust ega teadmist mis kuidas TEGELIKULT töötab.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 12:18:16 vasta tsitaadiga

Amortisatsiooni maksad niikuinii, üürid või ostad. Seadme hind langeb ajas ka siis kui see riiulis seisab.
PS. kui väga soov on seade lõpuks omandada, siis seadme jääkväärtus langeb mitme aastaga. Kolmandal aastal juba 25% väljaostuhind. Seega võid mõelda kui järelmaksust, kolmandal aastal hindad kas kasulikum on välja osta või hoopis siis turult teine seade soodsamalt hankida..
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 04.08.2024 14:25:46 vasta tsitaadiga

Ma järelmaksu ei salli ja kolme aasta pàrast sisuliselt kinni makstud seadme eest veel 25% maksta ka ei ahvatle. Amort on ennekōike raamatupidamislik mōiste.
See “kindlustunnet” pakkuv rendimudel soodustabki olematu elueaga seadmete tootmist icon_biggrin.gif
Malduri gurulevelile tervitused meeleheite orust. icon_lol.gif Niipalju veel kysin, et kas Zyxeli konkreetne fix vōimaldab POE kasutamist v tuleb nii sàttida, et kannataks hiljem toidet vedada.

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 14:33:08 vasta tsitaadiga

Amort on reaalelulise fakti raamatupidamislik mõtestamine. Inventar elab oma kasuliku eluea ära ja mingil hetkel sul tekib vajadus parema järele. Sõltub vajadusest ja eelarvest ja igavusest, kellel kui kiiresti, aga kui sa oma ruuteri ostad kümne aastase plaaniga, siis võib juhtuda, et enne tema kasulikku eluiga saab läbi tema eluiga eluiga.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.08.2024 14:55:11 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
Niipalju veel kysin, et kas Zyxeli konkreetne fix vōimaldab POE kasutamist v tuleb nii sàttida, et kannataks hiljem toidet vedada.

See fix mis siin kirjeldatud, ei võimalda POE´d teostada. Minu lahendus võimaldab, aga ma pole (veel) pidanud tegema, see-eest olen ehitanud selliseid asju ringi mis polegi kunagi enne POE'd tundnud. Arukam on sälitada seadme funktsonaalsus POEga, sest see Zyxel on lõppeks ikka outdoor seade, mida on väljas vaja ikka sihipäraselt "masti" paigutada, ilma et silma ja tuult riivaks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 16:37:44 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
indrpo kirjutas:
See rike ei ole seotud temperatuuriga, suri neid nii krõbeda külmaga kui kuuma ilmaga.
Isiklikult soovitaks küll 4G, 5G väliruutereid rentida, neid mudeleid on palju, vigu on erinevaid ja mõnikord on oluline valida õige sede ka asukohast ja levist sõltuvalt, et teenus oleks stabiilne. paar aastat renti on ikka veel soodsam kui ost ja kui midagi otsa saab, on garantii olemas. Samal ajal tuleb varsti veel uusi mudeleid välja ja vahetus lihtne.
Teisalt kui järelturult just ülisoodsalt saab, siis miks mitte..

Rent vōib isegi mōistlik olla aga mulle kàib pinda see trend ja majandusmudel, kus sa ei oma midagi ja üksnes kasutad tasu eest teiste vara😁

Kuni rendid, kehtib garantii ja saad iga kell uuema mudeli vastu välja vahetada. Selles mõttes kasulik, kui arvestada, et välitingimustes võib kõiksugu asju juhtuda.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 04.08.2024 22:27:33 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
blas kirjutas:
indrpo kirjutas:
See rike ei ole seotud temperatuuriga, suri neid nii krõbeda külmaga kui kuuma ilmaga.
Isiklikult soovitaks küll 4G, 5G väliruutereid rentida, neid mudeleid on palju, vigu on erinevaid ja mõnikord on oluline valida õige sede ka asukohast ja levist sõltuvalt, et teenus oleks stabiilne. paar aastat renti on ikka veel soodsam kui ost ja kui midagi otsa saab, on garantii olemas. Samal ajal tuleb varsti veel uusi mudeleid välja ja vahetus lihtne.
Teisalt kui järelturult just ülisoodsalt saab, siis miks mitte..

Rent vōib isegi mōistlik olla aga mulle kàib pinda see trend ja majandusmudel, kus sa ei oma midagi ja üksnes kasutad tasu eest teiste vara😁

Kuni rendid, kehtib garantii ja saad iga kell uuema mudeli vastu välja vahetada. Selles mõttes kasulik, kui arvestada, et välitingimustes võib kõiksugu asju juhtuda.

Kui nüüd tähte närida siis rendiseadmel rentniku vaates garantiid kui sellist pole, on rendileping-sina maksad tasu ja kasutad kellelegi kuuluvat asja. Rendileandja asi on tagada, et sul lepinguese ikka kasutada on. Ilmselt on ka klausel hoolsuskohustuse ja tahtliku rikkumise kohta. Suures plaanis riskihindamise ja mugavuse küsimus, ükski ettevõte heategevusega ei tegele, s.o mugavuse ja kindlustunde eest tuleb lihtsalt rohkem maksta. Ma ei halvusta kellegi valikuid ega õpeta elama, lihtsalt minu vaade:)

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 22:28:27 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:

ATL ja LHG18 vahe on ainult selles, et ATL on 4x4 antenniga, mis mahub radomee alla, LHG aga ainult 2x2 antenniga, sest võrkantenni karpi 4x4 ei mahu. That's it! Hind ka jutt siin kaugusest 5km, võtta sinna nüüd 5G seade... on lollus kuubis, sest n78 ei levi läbi metsa ning Telial on keeratud masti registration 5km peale. Kas RCC arvab et Cudy ületab https://arvutitark.ee/en/network-devices/routers/cudy-router-lt500-outdoor-4g-lte-sim-ac1200-1310731 ) kõdistamist, siis ei saagi sa kunagi mingit mõistlikku õhkühedust ega teadmist mis kuidas TEGELIKULT töötab.


tegelikult töötab nett kaabliga. kõik muu on niisama tilganäppimine, et oleks huvitav. pealegi on jutt p5, mitte lt500,st . atl võib 4x4 antenniga olla, aga sellest tulenevalt on ka dbi väiksem, ehk kaugele korralikku netti ikkagi ei saa. telial võib olla misiganes, ei kasuta seda imekometit. neil on liiga "progressiivne nett" umbes aastas nii 2008-2010. mu pakkumine on endiselt jõus, tule ja näita seda "tegelikkust"

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2024 22:37:09 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
Betamax kirjutas:
blas kirjutas:
indrpo kirjutas:
See rike ei ole seotud temperatuuriga, suri neid nii krõbeda külmaga kui kuuma ilmaga.
Isiklikult soovitaks küll 4G, 5G väliruutereid rentida, neid mudeleid on palju, vigu on erinevaid ja mõnikord on oluline valida õige sede ka asukohast ja levist sõltuvalt, et teenus oleks stabiilne. paar aastat renti on ikka veel soodsam kui ost ja kui midagi otsa saab, on garantii olemas. Samal ajal tuleb varsti veel uusi mudeleid välja ja vahetus lihtne.
Teisalt kui järelturult just ülisoodsalt saab, siis miks mitte..

Rent vōib isegi mōistlik olla aga mulle kàib pinda see trend ja majandusmudel, kus sa ei oma midagi ja üksnes kasutad tasu eest teiste vara😁

Kuni rendid, kehtib garantii ja saad iga kell uuema mudeli vastu välja vahetada. Selles mõttes kasulik, kui arvestada, et välitingimustes võib kõiksugu asju juhtuda.

Kui nüüd tähte närida siis rendiseadmel rentniku vaates garantiid kui sellist pole, on rendileping-sina maksad tasu ja kasutad kellelegi kuuluvat asja. Rendileandja asi on tagada, et sul lepinguese ikka kasutada on. Ilmselt on ka klausel hoolsuskohustuse ja tahtliku rikkumise kohta. Suures plaanis riskihindamise ja mugavuse küsimus, ükski ettevõte heategevusega ei tegele, s.o mugavuse ja kindlustunde eest tuleb lihtsalt rohkem maksta. Ma ei halvusta kellegi valikuid ega õpeta elama, lihtsalt minu vaade:)

Kas see pole mitte kõikide asjade puhul nii?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 05.08.2024 22:54:18 vasta tsitaadiga

Uba on mujal, kui natuke järele mõelda, aga see läheb teemast kaugele. Zyxel tegi igatahes revolutsioonilise hüppe. Samas asukohas Ranteloni antenniga ja varasema 3mbitsi asemel lippab kohati üle 50mbitsi. Ulme rsk:) Kel kogemust selle Zyxel LTE7480'ga, kas välisosa konfilehele ei peagi pääsema?
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.08.2024 01:31:37 vasta tsitaadiga

No näed siis, saab küll icon_smile.gif. blas, ütle ka realiseerunud UL kiirus, see siin huvitab mõnda.

Kui asja vaadata selle poole pealt, et Zyxel on ju ainult 8-10dBi plaatantenniga, siis veelgi paremaga saaks 3x agregatsiooni üsna käima ma arvan. St ATL/LHG oleksid selles olukorras end hästi näidanud. Nad on B3 juures +15dB, B7 juures +18dB, B1 siis hängib seal B3'st veidi valjemana (võimendusteguri järgi, samas mastides tunduvad B1'd olema nõrgemaks seatud kui B3'd). Paraboolantenni natuur on selline et mida madalam sagedus, seda väiksem on mingi diameeri võimendus, nii on neil B20 juures kuni +5dB ainult, ATL seejuures võib isegi veidi vähem olla, sest tema kaks elementi on unifitseeritud, sobitatud tööle laias vahemikus.

Sellest Zyxeli konfimisest oli kuskil varasemalt juttu, kas oli äkki Elisa seadmed need mis olid kinni keeratud? T2 ja Telia omad võiksid olla lahti. Igatahes, midagi sellega oli küll.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 06.08.2024 09:05:03 vasta tsitaadiga

Ma ei teagi, mis mul UL lepingu jàrgi on. (Edit: 40/10 on) Zyxel on Elisa kliendilt pàrit küll icon_rolleyes.gif

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.08.2024 10:22:20 vasta tsitaadiga

Arvestades et mets on täielt vahel, mõistlik tulemus tegelikult selle antenni kohta. Kuna signaali lugemeid ei näe, siis on ka keeruline anda juhatust, mis suunas veel saaks minna. Tõenäoliselt vaataks andmetest vastu see et primaarne kanal on B3, hea oleks signaali veel upitada, et B7 ilmuks haardeulatusse.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 06.08.2024 23:30:50 vasta tsitaadiga

Vaatab, äkki eelmine Zyxeli omanik viitsib Elisaga suhelda. Minu jaoks täitsa mõnus juba. Saan oma AK ära vaadata ja natuke netis surfata. Järelkasv oma YT ja Netflixide ja asjadega tundub samuti rahul olema. Mul on siiani raske uskuda, et see vahe NII suur on:)
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2024 10:09:24 vasta tsitaadiga

ak, on vabalevis tasuta.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 07.08.2024 12:07:27 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ak, on vabalevis tasuta.

No on küll aga see tàhendaks veel yht antenni, kaablit làbi seina jne. Miks ma peaks end vaevama kui pōhitarbijasegment on pubekad ja yks viieaastane :D

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2024 12:27:23 vasta tsitaadiga

aga präägu vaevad sa end niigi, selle olematu piraatneti püüdmisega. seadmed, kõik see kulunud aeg, jne jne, pluss paketi kuutasu. alates 2000 ndast aastast on see summa astronoomiline. kui oleks aga pandud nett, oleks elu lill
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 07.08.2024 12:50:12 vasta tsitaadiga

Mul oleksoloogias kraadi pole. Kommunismi ka ei usu. Ruuter sai vahetatud, nett yle kymne korra kiirem ja erilist vaeva ka nagu polnud.
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2025 07:42:17 vasta tsitaadiga

Selle teenusega e-sim toimib? Telia lehelt loetu põhjal justkui peaks.
On keegi proovinud?
Loodan varsti kätte saada selle:
https://mikrotik.com/product/atl_5g_r16
Sim kaardiga masti ronimine ei imponeeri mulle kuidagi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2025 11:28:41 vasta tsitaadiga

Masti ronid niikuinii, korduvalt, sim kaardiga või mitte.
E-sim ei ole argument. Tingimustes kus sul on väliruuterit vaja, valid operaatori selle järgi, kellelt parima ühenduse saad.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2025 12:50:51 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Tingimustes kus sul on väliruuterit vaja, valid operaatori selle järgi, kellelt parima ühenduse saad.


Ei, see ei lähe mitte. Valikuks on kaks kriteeriumit:
a) see kes pakub paberil kõige uhkemaid numbreid
või
b) kõige odavam

loomulikult tähtajalise lepinguga kuna nii on ju soodsam.
Järgmine samm on tulla foorumisse vinguma, et net ikaldub

/s
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.