Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 279, 280, 281 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.04.2024 08:43:12 vasta tsitaadiga

Pole ka midagi halba öelda. See 80+ profiil neid asjalik thumbs_up.gif
Schücko ka väga hea. Seni need glaskeki 76mm kestavad.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2024 13:40:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
seda komakohta väga ei maksa vaadata, nagunii on neil need numbrid bluffitud, kellel rohkem, kellel vähem icon_lol.gif


tsitaat:
Nii pisikesu U-arvu erinevusi ei maksa võrrelda jah. Võid need lugeda samaväärsetes. Suurte ja väikeste akende U-arvu erinevus tuleneb klaasi/raami pindalade suhte erinevusest.


Nojah, seda kaldun ise ka arvama, et komaga pole seal mõtet arvestada, lõpuks veel paigaldamise häädus mõjutab ju ka

Sain täna Fensterilt vastuse, et neil siis ka Siegenia sulused kasutusel selle Kömmerling 88 profiiliga ehk tundub laias laastus samalaadne toode Seicomiga. Et kui see Kömmerlingi profiil mingi peldik pole, mida tundub, et ei ole, siis vb isegi läheks Fensteri teed.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2024 18:00:25 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Lotharius kirjutas:
Nii, paluks nüüd akende ja ustega seotud inimestelt abi valiku tegemisel. Äkki härra Hiid annab kohe head nõu?!

Nimelt sai võetud majale nüüd uute PVC akende hinnapakkumised ning pakkumiste max ja min erisus on alla 10% ehk siis selle järgi ei oska ma suurt miskit arvata. Ette paneks ise, seega pigem huvitab, kuidas toodete kvaliteedid on.

Panen kirja, kes mida pakkus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Fensteri Kömmerlingi profiiliga akendele veel ootan vastust.

Omale võtsin just Seicomi omad, valituks osutus just Gealan profiil, koos siegenia sulustega, need on oma hinna eest parim. Ka näitajad on kõvad. Osa firmasid teeb Gealani Roto sulustega, need nati kehvemad, aga ei midagi hullu.
Plasto salamander on odav piix, kalli hinnaga,
Schücko on mercedes, kui hind hea, võib võtta küll.

Gealan profiil on täiega kräpp. Kõik aknad ära vajunud. Täiega kahetsen, et osad said need võetud. Plastost Kömmerlingi omad aga kõik tiptop. Aknaid ise ei paigaldnud, vaid antud firmade esindajad.
Kuna mul on majas 30+ akent nii kahe kui kolmekordseid nii Arutechist kui Plastost, siis väike ülevaade vast on.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2024 18:29:14 vasta tsitaadiga

hmm, mis tähendab ära vajunud?
Kui suured need aknad siis on? Profiil ei pea koormusele vastu? Ebareaalne jutt natuke tundub, kui paigaldusviga välistada....

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2024 18:32:19 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
hmm, mis tähendab ära vajunud?
Kui suured need aknad siis on? Profiil ei pea koormusele vastu? Ebareaalne jutt natuke tundub, kui paigaldusviga välistada....

Igas mõõdus on. Kõige pikem 3m kanti. Fakt on aga see, et Arutechi aknad Arutechi paigaldajatega mitte ükski ei näi normaalselt vs Plastost aknad Plasto paigaldajaga kõik ok. Mujal olen huvipärast ka proovinud Gealan aknaid ja minuarust nad kõik on sellised, et päris korralikult ei käi. Täpselt nagu aken oleks ära vajunud.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 18.04.2024 18:34:01 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Hiid kirjutas:
hmm, mis tähendab ära vajunud?
Kui suured need aknad siis on? Profiil ei pea koormusele vastu? Ebareaalne jutt natuke tundub, kui paigaldusviga välistada....

Igas mõõdus on. Kõige pikem 3m kanti. Fakt on aga see, et Arutechi aknad Arutechi paigaldajatega mitte ükski ei näi normaalselt vs Plastost aknad Plasto paigaldajaga kõik ok. Mujal olen huvipärast ka proovinud Gealan aknaid ja minuarust nad kõik on sellised, et päris korralikult ei käi. Täpselt nagu aken oleks ära vajunud.

Arutech ja Arutechi paigaldajad... Ma enda kehvi kogemusi kordama ei hakka aga pigem paneks siin panuse rohkem paigaldusvigade peale. Ei üllataks Arutechi puhul.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2024 18:51:06 vasta tsitaadiga

eks ma panen omad ette ja jään äravajumist ootama
mu käest tuhendeid aknaid läbi käinud. Äravajumist ikka esineb, aga nii et kasutamikõlbmatu oleks, pole trehvanud.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2024 21:44:35 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust veepehmendusseadmetega, mis paigaldatakse majja tuleva trassi peale. Millise paigaldasite, kas olete rahul? Probleemiks on Tartu väga kare vesi, mis on nuhtlus nii pesumasinas, vannitoas kui kõikides kraanikaussides.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 01.05.2024 22:50:51 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust veepehmendusseadmetega, mis paigaldatakse majja tuleva trassi peale. Millise paigaldasite, kas olete rahul? Probleemiks on Tartu väga kare vesi, mis on nuhtlus nii pesumasinas, vannitoas kui kõikides kraanikaussides.


Valetad. Ainult Tallinnas on halb vesi. HV konsiilium kinnitab seda.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 08:39:30 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust veepehmendusseadmetega, mis paigaldatakse majja tuleva trassi peale. Millise paigaldasite, kas olete rahul? Probleemiks on Tartu väga kare vesi, mis on nuhtlus nii pesumasinas, vannitoas kui kõikides kraanikaussides.


Valetad. Ainult Tallinnas on halb vesi. HV konsiilium kinnitab seda.

Vee karedus ja kloorisisaldus on kaks eri asja ju.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 11:28:08 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
softis kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust veepehmendusseadmetega, mis paigaldatakse majja tuleva trassi peale. Millise paigaldasite, kas olete rahul? Probleemiks on Tartu väga kare vesi, mis on nuhtlus nii pesumasinas, vannitoas kui kõikides kraanikaussides.


Valetad. Ainult Tallinnas on halb vesi. HV konsiilium kinnitab seda.

Vee karedus ja kloorisisaldus on kaks eri asja ju.

Eristatakse kolme kareduse liiki: kirjutas:
1. Mööduv (karbonaatne) karedus. Seda põhjustavad vees lahustunud Ca ja Mg vesinikkarbonaadid (HCO3 ) ja karbonaadid (CO32)
mis sadenevad vee keetmisel lahustumatu CaCO3 -na välja.
2. Püsiv (mittekarbonaatne) karedus. Seda põhjustavad peamiselt Ca ja Mg kloriidid (Cl-) icon_rolleyes.gif
ja sulfaadid (SO42), vähemal määral ka fosfaadid, nitraadid jt, mis vee keetmisel välja ei sadene.
3. Üldkaredus. See on kõigi Ca ja Mg ühendite kogusumma keetmata vees ehk Ca- ja Mg ioonide kontsentratsioon vees.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 12:55:20 vasta tsitaadiga

Sa ikka saad aru, et üks on vee looduslik kaltsiumi- ja magneesiumisisaldus ning teine asi on jaamas lisatav kloor?
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.05.2024 12:57:37 vasta tsitaadiga

Tüüp, kes ainult mingeid suva tekste kopeerib siia foorumise, ei saagi midagi aru saada.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 13:29:52 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tüüp, kes ainult mingeid suva tekste kopeerib siia foorumise, ei saagi midagi aru saada.

Oled Sa selles ikka täiesti kindel, et just mina aru ei saa icon_question.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 13:52:36 vasta tsitaadiga

MMS on kah seega täiesti OK juua? Üksta kloor kõik ju icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 19:07:47 vasta tsitaadiga

Hetkel betoonist "terrass". Tahaks sinna kohale ja kõrvale puidust suurema terrassi teha.
Betooni ja ukse alumise osa vahel 85mm. Laud ise võtab eeldame 24 või 28mm ära, seega jääb ~55mm ruumi karkassi jaoks ses osas.

Mis lahendusi siin oleks? Hetkel endal mõttes ainult 50x50 prussid ja betooni ning prussi vahele näiteks bituumeni ribad.

Betoonist osa asub katuse all, seega ei tohiks eriline probleem olla, et nii väike vahe jääb.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 19:22:29 vasta tsitaadiga

"ja kõrvale" tähendab mida, et toetad kaugemale maha? Siis 50x50 on üsna lödi, kasvõi 50x100 lapiti juba palju parem. Veits segane ei hakka kuuli pealt täpsemalt ennustama. Tee joonis, 3d thumbs_up.gif

Muidu kui talvel ka ust lahti tahad teha siis võiks natuke rohkem vahet olla kui lumi ette tuisanud.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 19:31:25 vasta tsitaadiga

Lund sinna ette ei tuiska.

Kõrvale ossa lähevad minimaalselt 50x100, seal kõvasti rohkem ruumi. Ainult praeguse betoonterrassi ossa (kuskil 2.3mx2.3m) vaja miski lahendus leida.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 19:35:49 vasta tsitaadiga

Kui täisbetoon siis võib isegi toll-laua panna ja tõrvapapi asemel plastkiilud loodimiseks. Suur vahe kas õhk käib alt läbi või ei.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 18:45:55 vasta tsitaadiga

Tahaks senise tapeedi all olnud seina ära värvida - poes soovitati pesemise ja keemia asemel sein pigem üle lihvida et liimijääkidest lahti saada
1) tundub see arukas?
2) nendest hobikasutaja seina- ja laelihvijatest sellisel puhul ka kasu on?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 23:05:42 vasta tsitaadiga

Pahteldada polnudki siis plaanis? Kui on, siis seda tuleb ju nagunii lihvida ja enne ei näe mõtet, kui aga sein on nii sile et ei vaja pahtlit, siis milleks selle lihvimisega üldse jamada?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 23:40:18 vasta tsitaadiga

netcat, lihvimist soovitati et liimijääkidest seinal lahti saada
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.06.2024 23:48:17 vasta tsitaadiga

Õhuke kipsplaat vahuga seina, ilmselt kiirem ja lihtsam kui see liimist vabanemine ja hilisem siledaks pahteldamine.

E: aga millest see sein üldse on? Ma siin eeldasin et kivi.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 23:58:03 vasta tsitaadiga

3 seina on kivist, 1 kipsist.

Ega seda liimi nüüd niipalju ka pole et sein krobeline lausa oleks. Lihtsalt pestes on tunda, et sein on libe.
Poes öeldi, et need "maalripesu" jne vahendid on liimiga ebeefektiivsed ja lihtsam on lihvijaga sein üle lasta.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2024 00:01:44 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
netcat, lihvimist soovitati et liimijääkidest seinal lahti saada


Sain aru, aga esiteks see tuleb veega maha, ja kui sa pahteldad, siis jääb see krundi ja pahtli alla nagunii ja kui ei pahtelda siis pole vaja end lihvimisega vaevata.
Aga üldiselt kõik oleneb sellest mis materjalist sein ja mis liim oli ja kui hästi selle tapeedi kätte said jne
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2024 06:29:08 vasta tsitaadiga

Praimeriga teed selle seina üle. Siis hakkad seda tegema mis edasi plaanid. Vähemalt meie oleme nii teinud.. praimeri alla jääb kogu eelnev kissell kinni. Kõige kehvemal juhul oli mustamäel keegi tark ajalehed üle krohvinud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2024 15:45:22 vasta tsitaadiga

Oskab keegi rääkida kas pesumasina all jääb tavaline lvt/spc parkett ellu? Tegu suurema köök/elutuba/koridoriga ca 45m2 ning plaanis tavaline laminaat vahetada välja SPC vinüülparketi vastu.
Parkett mis maha läheb on click süsteemiga ning läheb ujuvalt (1mm lvt alusmatt alla)

Olen skeptiline, sest kuskilt kõrva jäänud, et pesumasina vbratsioonid pidid lvt/spc parketi ühendused pikapeale ära lõhkuma ning parketile tulevad vahed sisse... Kas nendel kuulujuttudel on tõepõhi all või pole muretsemiseks põhjust?
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2024 15:48:19 vasta tsitaadiga

Jääb.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2024 15:49:59 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Oskab keegi rääkida kas pesumasina all jääb tavaline lvt/spc parkett ellu? Tegu suurema köök/elutuba/koridoriga ca 45m2 ning plaanis tavaline laminaat vahetada välja SPC vinüülparketi vastu.
Parkett mis maha läheb on click süsteemiga ning läheb ujuvalt (1mm lvt alusmatt alla)

Olen skeptiline, sest kuskilt kõrva jäänud, et pesumasina vbratsioonid pidid lvt/spc parketi ühendused pikapeale ära lõhkuma ning parketile tulevad vahed sisse... Kas nendel kuulujuttudel on tõepõhi all või pole muretsemiseks põhjust?

Mul omal lõhkus nii laminaatparketi ära. Eks oma osa oli ka sellel, et korra pesumasin hakkas lekkima, aga parkett oli juba enne lekkimist rikutud.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2024 16:02:26 vasta tsitaadiga

Kuna pesumasin on juba selline potentsiaalselt lekkiv asi, siis tema alla ja lähedusse klikkühendusi ise võimalusel ei planeeriks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2024 22:52:02 vasta tsitaadiga

Teisele korrusele oleks vaja rõduuksele turvapiiret väljaspoole nagu nendes moodsates majades on kus pole rõdu, aga uks on... Hetkel lükkub rõdu ehitus teadmata ajaks edasi.
Kust seda osta saab või mille alt seda otsida üldse?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2024 22:53:56 vasta tsitaadiga

valikut nagu oleks. Googles veel palju tulemusi eri tootjate poolt

https://malmerkklaasium.ee/tooted/rodupiirded/prantsuse-rodud/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9vqyBhCKARIsAIIcLMEKRlrpevGAI9uguq0cvwnOZKqXvZF7_-AWqfi3lIHOP-jftTkFqpgaAlhsEALw_wcB

https://nesco.eu/et/toote/prantsuse-rodu/

https://adrian.ee/tooted/prantsuse-rodud/

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2024 22:56:47 vasta tsitaadiga

Renka, thumbs_up.gif

Ehk siis märksõnaks prantsuse rõdu icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2024 23:28:58 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Renka, thumbs_up.gif

Ehk siis märksõnaks prantsuse rõdu icon_smile.gif

Omatud asi. Parem kui aken, aga sitem kui rõdu, sest rõdu ju polegi, on vaid rõduuks. icon_confused.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2024 10:06:34 vasta tsitaadiga

Parketi vahetusega seoses otsustasime ka põrandaid tõsta - seda siis EPS100 plaadiga. On kellegi kogemust kui hästi EPS 50mm'ne kiht sammumüra kinni võib püüda? Vast ikka rohkem kui see jura mis varem maas oli (püssiplaat põhimõtteliselt otse betooni peal)
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2024 11:14:17 vasta tsitaadiga

Peno üldiselt on halb mürasummutaja.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.06.2024 11:20:06 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Parketi vahetusega seoses otsustasime ka põrandaid tõsta - seda siis EPS100 plaadiga. On kellegi kogemust kui hästi EPS 50mm'ne kiht sammumüra kinni võib püüda? Vast ikka rohkem kui see jura mis varem maas oli (püssiplaat põhimõtteliselt otse betooni peal)


Üldse ei pea, pigem võimendab. Sammumüra jaoks peaks olema villaplaat.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2024 11:59:08 vasta tsitaadiga

variant B on kasutada Rockwool Steprock plus kivivilla.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.06.2024 13:25:03 vasta tsitaadiga

See on palju parem variant. Ja nii nagu videos, seinaääre isoleerid ka ära. Aga nii nagu vidoes, saab panna aint loodis sileda betooni peale. Kui on vanakooli viltune betoon, tuleb sees siledaks valada või näiteks kergkruusa kiht alla panna.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2024 17:58:38 vasta tsitaadiga

Vannitoas on kaks sellist laes: https://www.any-lamp.com/osram-parathom-led-spot-gu10-par16-6-9w-575lm-60d-830-warm-white-replaces-80w-4058075608818
Kui tahaks ahelasse ühe peegli ette lakke lisada, ent ei taha metallist ripplae jubinatega suuremalt jamada, siis võiks laepealne olla hea variant? Kruve natuke lihtsam läbi ajada kui süvistamist teostada...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2024 18:22:25 vasta tsitaadiga

Need ju tavalised 230V pirnid. Seega mine ehitus-, lambipoodi ja vali omale meelepärane pindpaigaldatav lamp välja?
nt. kasvõi https://www.ikea.ee/et/products/valgustid-ja-nutikodu/valgustid-kaasaskantavad/laelambid-ja-kohtvalgustid/nymane-laelamp-1-kohtvalgustiga-art-00424787

... või ma ei saanud küsimusele üldse pihta. icon_rolleyes.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2024 19:13:13 vasta tsitaadiga

EPSi võib sammumürana kasutada küll ja väga palju ehitusel kasutataksegi. Selle jaoks on aga olemas eraldi EPS T-accoustic toode.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 06.06.2024 07:20:20 vasta tsitaadiga

See eps T acoustic on jõhkralt "pehme". Kas seda saab panna ilma, et sinna betooni peale valaks?
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2024 23:24:50 vasta tsitaadiga

Mis võimsusega peakaitse võiks (suve)majal olla? 50-60m2 moodulmaja + puuküttel saun

Teoreetiliselt suurimad tarbijad:
100L boiler majas
80L boiler saunas
10m2 põrandakütet
Sise- ja välisvalgus
Nõudepesumasin
Pesumasin
Pliit + ahi
Õhksoojuspump (eelkõige talvel miinimumtemperatuuri sees hoidmiseks)

Arvutuslikult peaks kõik mahtuma 25 ampri sisse, sest kõik asjad täisvõimsusel korraga niikuinii töös ei ole. Või pääsen ka 20 ampriga ära? 16 jääb lahjaks?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2024 00:29:32 vasta tsitaadiga

16 venitab ära kui faaside jagamine läbi mõelda, 20 suht kindel juba. Mingi veerand tundi ampreid mõõdukalt üle tarbida ei juhtu midagi. Palju põrand võtab?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2024 00:43:06 vasta tsitaadiga

elukaz, ei tea veel - maja on alles valimisel/planeerimisel - põrandaküte oleks kindlasti vannitoas (5-6m2), pikas perspektiivis võib-olla ka sauna pesuruumis. Aga kuna liitumine võtab keskmiselt ca. aasta, siis on see vaja lähiajal paika saada.

Fakt on selles, et suurim püsitarbimine on õhksoojuspumbal, mis talvel maja külmumise eest hoiaks. Põhiküte on ahi.

16A ja 20A liitumise hinnavahe on veidi üle 1k. 20A maksab 5500 euri puhtalt liitumise pealt.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2024 07:34:44 vasta tsitaadiga

põrandaküte arvestatakse ülkdjuhul 150W/m2 märgades ruumides.
16A on jahh nibin-nabin, aga eeldab, et kasutad kõike enamvähem korraga. Kahtlen, kas sellist olukorda tekib icon_biggrin.gif

Talvel, kui pump hoiab külmumise eest, siis sind ju seal ei ole ja muu tarbimine 0. Pigem võiks arvestada püsitarbimisega suvel, kui seade maja jahutab.

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2024 07:42:46 vasta tsitaadiga

Kui laenu peal ehitad siis võta väiksem liitumine ja pärast saad suuremaks osta. Ampri hind oli vist sama.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.06.2024 07:53:43 vasta tsitaadiga

Kui paneeli ja akulahendus ka kunagi plaanis on, siis võib ka väiksem peakaitse olla. Akud/paneelid annavad sellele oma osa juurde
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2024 14:56:03 vasta tsitaadiga

Janis, paneel või paar ilmselt katusele ka tuleb. Akude osas peab rehkendama.

elukaz, iseenesest Elektrilevi paigaldus kannatab loogika järgi tulevikus kasvõi 3 faasi ja 32A, vahe tuleb ju vaid peakaitsest? Selle loogika järgi on ehk tõesti kõige loogilisem praegu võtta 3 faasi / 16A ja kui peaks puudu tulema (nt. otsustan keevitajaks hakata), siis tõstan 20A peale.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 279, 280, 281 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.