|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
01.02.2024 22:32:45
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
| Seda 50 eurot kuus ja 250 MBit/s võid oma naabritega ka jagada, lihtsalt suundantenniga wifi kaudu. Siis on 25 euri ja kui veel ühega, siis veel vähem sul maksta. |
TOS kohaselt ei või.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
01.02.2024 22:58:11
|
|
|
Ei tohigi. Sina kasutad ja maksad ise.
Wifi on sinu sisevõrk. Ütleme, et sul on majapidamises kolm arvutit.
Ja kui oleks jama, siis muideks, mul on simpeli kaardi taga korraga 5 sülearvutit (ühega enam ei saa) - oma wifi võrgus. Naljakas, kui starlink paneks minu konto kinni.
Või siis telia.
viimati muutis mina634 01.02.2024 23:02:02, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
01.02.2024 23:01:20
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
Ei tohigi. Sina kasutad ja maksad ise.
Wifi on sinu sisevõrk. Ütleme, et sul on majapidamises kolm arvutit. |
Mis krdi häda on igal sammul rehepappi teha. Osta asju, mida jaksad osta.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
01.02.2024 23:12:37
|
|
|
Ikkagi - mul on endal korraga 5 sülearvutit töös. Mis moodi nad hakkavad mind piirama?
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
01.02.2024 23:15:55
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
| Ikkagi - mul on endal korraga 5 sülearvutit töös. Mis moodi nad hakkavad mind piirama? |
Sa ju ise kirjutasid just: "Seda 50 eurot kuus ja 250 MBit/s võid oma naabritega ka jagada, lihtsalt suundantenniga wifi kaudu. Siis on 25 euri ja kui veel ühega, siis veel vähem sul maksta."
Miks sa lolli mängid? Lepingu tingimuste kohaselt ei või jagada.
"Kui pole teolt tabatud, pole varas" on suhtumine, mis idapiiri taga väga levinud, sellel ei peaks lääne kultuuriruumis kohta olema.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.02.2024 23:22:00
|
|
|
| Spezz, ära ärritu debiiliku peale, pole seda väärt.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
01.02.2024 23:23:34
|
|
|
| Ega ma ärritugi, ma lihtsalt loodan, et inimene saab aru, et on eksiteel..
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
01.02.2024 23:43:21
|
|
|
| Spezz kirjutas: |
| Ega ma ärritugi, ma lihtsalt loodan, et inimene saab aru, et on eksiteel.. |
Optimist...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tauri.
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2018
|
02.02.2024 10:52:04
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Aeron,
Samuti esinevad n-ö mikrokatkestused, mida neti kasutamisel enamasti ei ole märgata (0,1-2s). Neid loendab Dishy ise ja äpist saab viimase 12 tunni jagu neid vaadata soovi korral.
Märgata võib neid juhul kui üritad puhast tavalist standardse seadistusega ssh-d kasutada, st ainult TCP protokolliga. Kui sessioon on mitmeid minuteid pikk, siis katkeb mingil ajal kindlasti ära.
Kui kasutad läbi UDP VPN tunneli, siis püsib.
Vahel on ka üle 2s kestvaid katkestusi, aga juba aastajagu on enamus päevi neist vabad. Vahel harva on 10-15s katkestusi ka. Mul ei ole kasutamist otseselt seganud, st on juhtunud enamasti ajal kui midagi ei kasuta. Kord oli telekast striimimise ajal, siis segas küll.
. |
Mul vahepeal on neid 10-15s katkestusi kuna üks puu jääb natukene dishy vaatesektorisse. Striimi see seganud ei ole, ilmselt on bufferdamine piisava pikkusega. Või siis katkestus ei ole tegelikult nii pikk kui see äpis näitab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
02.02.2024 11:36:22
|
|
|
| Tauri. kirjutas: |
Mul vahepeal on neid 10-15s katkestusi kuna üks puu jääb natukene dishy vaatesektorisse. Striimi see seganud ei ole, ilmselt on bufferdamine piisava pikkusega. Või siis katkestus ei ole tegelikult nii pikk kui see äpis näitab. |
Teoreetiliselt peaks Starlink olema võimeline pärast Dishy taevalaotuse kaardistamise lõppu (s.o ~>12 tundi pärast bootimist), kui takistused on sinna "taevakaardi" peale ära märgitud, olema võimeline neist teadaolevaist takistustest tingitud katkestusi vähendama või lausa täielikult vältima. Selleks muidugi peab üheaegselt Dishy nähtavuspiirkonnas olema rohkem kui üks satelliit. Sel juhul peaks Dishy lülituma takistuse taha liikuvalt satelliidilt mõnele nähaolevale enne kui signaal katkeb.
Ma muidugi ei tea Dishy firmware loogikast midagi täpsemalt - võimalik et seda tehakse vaid teatud juhtudel - kui takistus on nii lai, et satelliit viibib selle varjus pikemalt kui 2s ja/või asub takistus Dishy vaatevälja ida- või lõunapoolsele servale piisavalt lähedal vms.
PS. Mulle tuli vahepeal idee, kust võis pärineda see Redditis postitatud väide, et Starlinkil võtab ühenduse püstisaamine lausa paar päeva aega - see kirjeldus sarnaneb veidi sellele, mida kirjeldavad need, kes Starlinki on katsetanud kaugemal väljaspool oma koducelli, s.o registreeritud geograafilist asukohta ilma seda ümber registreerimata. St kusagil koducelli signaalilevi piirialadel. Õigemini sarnaneb sellise ekstreemjuhtumiga, kus signaal on juba väga nigel.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.02.2024 12:39:02
|
|
|
| Dishy on end veits läände keeranud, varem oli täpselt lõunasuunas
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.02.2024 12:10:55
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Dishy on end veits läände keeranud, varem oli täpselt lõunasuunas |
Pidin täna just sedasama märkima, aga jõudsid ette.
Veidral kombel paistab seejuures Dishy edelanurk suht kasutuseta jääma, kui just kagunurk on päris nurgani välja "läikima nühitud" madalalt lõunataevast üle horisondi piiluvate satelliitide poolt.
_____________________
Huvitav tähelepanek:
3-4 viimast päeva on järjest iga päev tulnud Dishyle versiooniuuendus ja igal öösel teeb automaatse rebooti selle uuendamiseks, kui ise käsitsi vahepeal ei sunni. Vahepealsel kahel versioonil paistis täiesti puuduvat takistuste kaart (obstructions lehekülg), vähemalt selle visualiseeritud osa.
Täna öösel paigaldatud uuendusega paistab see jälle töötavat.
Tore asi selle juures on see, et juba mõnda aega näitab äpp seda kaarti kas kohe või varsti pärast bootimist ja võimaluse ja viitsimise korral on võimalik sisuliselt reaalajas jälgida, kuidas see kaart vastavalt satelliitide liikumisele täieneb. (kes pole kursis, siis varem oli kaart esimesed 6 või 12 tundi peidus ja muutus nähtavaks alles siis kui taevas oli juba ühtlaselt siniseks "värvitud")
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
roostevaba
HV veteran

liitunud: 13.11.2004
|
04.03.2024 16:12:06
|
|
|
Kustkohast te hardware ostsite? Palju € saite?
_________________ White Powwa! |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
04.03.2024 16:58:23
|
|
|
starlinki lehe kaudu, ametlikult ikka. 360€. DHL tõi kiirelt ära
Sellele lisaks siis 64€ maksev Ethernet Adapter
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
roostevaba
HV veteran

liitunud: 13.11.2004
|
04.03.2024 18:55:31
|
|
|
Nüüd hinnad teised...
Saksamaale tellida, saaks -50% hardwarele.
_________________ White Powwa! |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tauri.
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2018
|
05.03.2024 00:23:49
|
|
|
| Nüüd on hinnad kallimad jah, kuigi kuutasu odavam
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
05.03.2024 00:26:26
|
|
|
Kas keegi on leidnud võimalikult täpse suurusega mõistliku hinnaga kasti / kohvri v2 dishy jaoks?
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.03.2024 13:11:09
|
|
|
| roostevaba kirjutas: |
Nüüd hinnad teised...
Saksamaale tellida, saaks -50% hardwarele. |
Tellimiseks pead omale konto looma ja seal ära märkima oma aadressi mitte komplekti kohalesaatmiseks, vaid selle kasutuskoha geograafilise asukoha registreerimiseks (mobiilse paketi tellimisel ma ei tea, kas või kui täpselt selle kasutuskoht või -piirkond registreerida tuleb).
Et seda Saksamaa soodustust saada, peaksid enda aadressi Saksamaale registreerima ja komplekti sinna laskma saata ning siis oma asukoha ümber registreerima oma Eesti koordinaatide peale, et seda Eestis kasutada saaks.
Suht kahtlane, et selline skeemitamine läbi läheb.
Meenutuseks, et enne Starlinki tulekut Eestisse maksis komplekt eeltellimisel 640€ ja alguses siia saabumisel eelbronnita Eesti klientidele pakuti 700€-ga
Alles nädal-paar hiljem tõmmati komplekti hind 360€ peale ja kuutasu esialgu pakutud 120€ pealt 60€ peale.
Praegune 50€ kuutasu juures ühekordne 450€ väljaminek pole veel hullu midagi. Siiani kehtinud 60€ kuutasu pealt 50€ peale langetamine võimaldab aga riistvara hinnatõusu ära kompenseerida juba 9 kuuga (450-360=90; 60-50=10)
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
05.03.2024 13:56:12
|
|
|
| roostevaba kirjutas: |
Nüüd hinnad teised...
Saksamaale tellida, saaks -50% hardwarele. |
Kas praegu jagatakse siia ka Flat (v3) komplekti? Aeg-ajalt saab tellida ka "refurbished" seadmeid päris hea hinnaga.
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
05.03.2024 14:32:53
|
|
|
| UK asukohast nägin ka seda 50% soodukat, nii et seda võib piirkonniti mujalgi olla.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
09.03.2024 13:03:08
|
|
|
Viimase tarkvarauuendusega ilmus äppi nupp "Reset obstruction map".
Proovinud ei ole veel seda.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvoX
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
18.03.2024 20:19:11
|
|
|
Kuidas rahul olete Eestis?
Korra ahvatles mind ka 60€ kuus koos rendiga. Elan Venemaale suht lähedal ja olin sinise ala nö serval.
Mis ping siin eeldatavasti olla võiks? Kiirused?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
19.03.2024 13:29:27
|
|
|
Kui muud valikut ei ole ja moblaneti "ringmänguga" ühinemiseks ka tahtmist ei ole ülerahvastatud moblaneti piirkonnas (üks moblaneti pakkuja teenus müüakse umbe, siis kliendid kolivad teise juurde, kuni see umbe müüakse, siis kolitakse kolmanda juurde ja lõpuks esimese juurde tagasi ja siis algab uus ring ), siis mida muud valida on?
Praegu on kuutasu 50€, mingit renti aga ei ole ju olnud kunagi. Alustamiseks tuleb seadmed kohe välja osta ja see hind on nüüd kõrgem varasemast. Aga nagu ülalpool just rehkendasin, siis uue kuutasuga nullib kuutasu langus riistvara hinnatõusu 9 kuuga ära.
Kiirus sõltub tõenäoliselt mingil määral sinu celli "rahvastatusest", st palju seal kliente koos on ja ette ennustada seda väga ei saa. Mul on öösel tavaliselt maksimum üle 200Mbit/s DL ja veidi üle 30Mbit/s UL.
Õhtusel tavalise moblaneti ülekoormuse ajal 160-200Mbit/s alla ja ~18-20Mbit/s üles.
Keegi siin hiljuti nimetas, et tema on hakanud nägema 200-300Mbit/s kiiruseid. Ei oska seda kommenteerida. Mul on ehk paaril korral 250 ette tulnud, aga ega ma seda ju ei testi ka iga päev.
Ping on Starlinki puhul pidevalt muutuv suurus ja ei sõltu sinu asukohast Eestis, sest satelliidid liiguvad ja vahetuvad kiiresti. Kui saad polaarorbiidil liikuva satiga ühenduse, siis eeldatavasti on ping madal. Kui võtab ühenduse madalal lõunataevas liikuva suurema satelliitide massiga, siis nendega on ping tõenäoliselt suurem (sest need on 650 ja rohkem km kaugemal). Aga kestab see kõrgem ping lühikest aega, sest need satelliidid "vupsavad" korraks üle horisondi ja kaovad siis jälle.
Kõige tavalisem on mingi 45ms, vahel on lühikeseks ajaks alla 30 (satt lendab otse üle pea), vahel lühikeseks ajaks üle 60 või 70. Oluliselt üle selle ei ole eriti ette tulnud - äpis saad jälgida viimase paarikümne minuti väärtusi live'is.
Ühesõnaga, kui oled huvitatud, siis tasub ära proovida. 30 päeva jooksul saad väljaostetud kola Starlinkile tagasi saata ja saad selle eest makstud raha tagasi, kui teenus ei sobi sulle.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
19.03.2024 15:17:33
|
|
|
| Dogbert, nüüd mingine seadmerendi variant ka olemas, 10€ kuus
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
19.03.2024 20:22:51
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Dogbert, nüüd mingine seadmerendi variant ka olemas, 10€ kuus |
Polnud kursis. Samas ei näe sel mingit mõtet - kui tahad prooviperioodi kasutada, siis see 30 päeva ja raha tagasi kehtib ju edasi. Ja kui kasutad nende ühendust 4 aastat, siis oled juba renti rohkem maksnud, kui seadmete väljaostu hind hetkel on. Ja maksad renti ikka edasi.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.03.2024 21:11:21
|
|
|
| Kui selle nelja aasta jooksul miskit oluliselt muutub, saab ilmselt rendiobjekti ka muuta, st saab uuema ja asjalikuma vastu vahetada. Peab muidugi lugema mis peenes kirjas on, aga üldise loogika alusel võiks nii olla.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvoX
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
19.03.2024 21:58:01
|
|
|
Ma ei ole Telia seadmeid juba 8a välja ostnud ja ei näe jumet sellel ka. Tuleb uus, viskan vana letti ja saan tutika ruuteri asemele.
Seega jah, valik on. Põhipakett vms 50€ ja seadmete rent 10€
No mul siin külas ca mõnisada inimest, kellelgi ma Starlinki kohanud ei ole.
Pigem kas siis Telia/Elisa/Tele2 vms üleõhu teenusepakkujad.
No tahaks just oma mängude allalaadimiste jne osas suuremat kiirust saada kui 40/10 mb/s.
viimati muutis EvoX 21.03.2024 01:06:04, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a22t
HV veteran

liitunud: 20.03.2004
|
19.03.2024 23:15:47
|
|
|
| EvoX kirjutas: |
Ma ei ole Telia seadmeid juba 8a välja ostnud ja ei näe jumet sellel ka. Tuleb uus, viskan vana letti ja saan tutika ruuteri asemele.
Seega jah, valik on. Põhipakett vms 50€ ja seadmete rent 10€
No mul siin külas ca 200 inimest, kellelgi ma Starlinki kohanud ei ole.
Pigem kas siis Telia/Elisa/Tele2 vms üleõhu teenusepakkujad.
No tahaks just oma mängude allalaadimiste jne osas suuremat kiirust saada kui 40/10 mb/s. |
Telli ära, ei kahetse.
Eestisse tulid tellisin kohe ära, sellest ajast saadik vaid positiivne kogemus. Nikerdasin ka enne seda kõikvõimalike suundantennide, teenusepakkujate ja mis iganes asjadega. Nüüd närvid lõpuks taastunud alles..
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.03.2024 12:03:07
|
|
|
Parem kui 40/10 ühendus on küll garanteeritud.
Ja kui kaabel kuhugi lahtiselt tuule kätte väntsuma ei jää ning pistikute sisse enne kokkuühendamist igaks juhuks Motip Electro Protect aerosooli lasta üks sutsakas, siis ehk niipea tõrkuma ka ei hakka (seda aerosooli müüakse autokaupade poodides).
Mis puutub seadmete vananemisse ja uutega väljavahetamisse, siis Starlinki kasutatav tehnoloogia kliendi downlinkide osas ei ole algusest peale muutunud ja tõenäoliselt ei muutugi. Vanad ümarad Dishy'd töötavad ka siiani edasi ja tegelikult saab neid ka edasi müüa ja kinkida ja osta kasutatuna. Vahepealne info selle kohta, et vanu ümaraid esimese põlvkonna dishy'sid ei saa edasi anda, oli ekslik. Seda levitas halvasti informeeritud kasutajatugi:
https://www.reddit.com/r/Starlink/comments/12cobtg/round_dish_original_hardware/
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvoX
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
21.03.2024 23:02:18
|
|
|
Kuidas lahendanud olete katusele kinnituse?
On sealt miskit vaja kohe lisaks ka tellida vajadusel, et asi läbi kahe korruse ikkagi töötaks
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.03.2024 23:24:21
|
|
|
Minule sobis katusele kinnitamiseks komplektis olev standardne "harkjalg", sest ma kinnitasin ta vana lauda õhukorstna lamedale horisontaalsele katusele.
Ma hetkel ei tea, aga oletan, et väikese kaldega katusele sobib ka see kinnitus, järsema kaldega katusele tõenäoliselt mitte.
Üks lihtne võimalus, mida mõned on kasutanud, on dishy "sabapidi" mingi "toika" (toru vms) külge kinnitada - natuke teipi ja paar voolikuklambrit on abiks.
Teleka antennide kinnitamiseks müüakse räästa alla seina külge kinnitatavaid lühikesi "maste", mis ka peaksid sobima selliseks "toikaks".
Mis levisse puutub, siis korraliku wifi levi loomiseks pead mõne muu tootja seadmeid kasutama. Starlinki ruuteri wifi levib seinte ja lagedega risti vahetult naaberruumidesse küll, aga nurga all kaugemale eriti mitte.
Etherneti jaoks pead komplektile lisama 60€ maksva jupstüki, mida Starlink eraldi müüb.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvoX
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
22.03.2024 12:41:38
|
|
|
Krt nüüd osta ruuter, et kodus asja veel katsetada 30 päeva.
Eks tuleb korra ära tellida ja proovida. Korteris ka ei levi see wifi??
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
22.03.2024 13:10:11
|
|
|
| Korter pole üheselt etaloniks võetav suurus. Mõnel on korter 30m2, mõnel jälle 140m2, mõnel on see rauast seintega, teisel jälle vanapaberist seintega, niisiis väga erinevate tingimustega - see kõik tähendab et eesmärk on valesti püstitatud. Testida 30 päeva tuleb Starlinki ühendust, kui see on selline nagu soovitud, siis alles keskenduda wifi katvusele. Need on kaks eri asja.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
23.03.2024 14:21:22
|
|
|
Täpselt.
Enne katsetamist ei hakka mingit ruuterit, repeaterit ega AP-d lisaks ostma. Ei hakka ka antenni torukronsteini Alist tellima - ajutiselt kõlbavad voolikuklambrid väga hästi. Lihtsalt keerad klambri kohal ümber selle dishy plastist saba paar kihti teipi, et klamber sinna jälge ei pigistaks ega kraabiks ja oled klambri pingutamisel ettevaatlik, et plasti katki ei pigistaks, aga ikkagi stabiilselt paigal püsiks. Või seod ta enne teibiga kinni ja siis tugevduseks paned klambrid peale.
Samuti ei hakka selleks ajaks veel olemasolevat netilepingut katkestama, misiganes see siis ka poleks.
See aeg on katsetamiseks ja vajadusel võimalikult lihtsalt loobumiseks.
Korteritingimustes tekib aga üldse küsimus, et kuhu sa selle dishy paigutad õues. Nüüd on "Standard actuated" komplektis kaabel ka ainult 15 meetrit 23 asemel. Kui sa ei ole kortermaja ülemisel või eelviimasel korrusel, siis tuleks katus või räästa-alune sein (nii et mast ulatub üle räästa serva) kõne alla, kui saad kaabli sedasi seina külge kinnitada, et ta tuule käes lehvima ei jää. Kui sa oled madalamal, siis muutub katus kahtlasemaks ja suure maja sein ei sobi üldse. See ei ole sat-tv "pann", et tahab ainult ühte punkti lõunataevas näha. Sul on vaja maksimaalselt suurt osa tervest taevalaotusest. Lõunataevast võimalikult madalalt, põhjataevast kusagilt 45-50° kandist ja idas-läänes midagi selle vahepealset - st joonista poolkerale 3D sektor, mis ühes servas algab 10-15° pealt ja teises 50° pealt ja mille teravik on kusagil Dishy all. Mida vähem selles alas takistusi on, seda parem.
Ruuteri aga paned sellesse tuppa, kus kõige rohkem netti tarvitad tavaliselt. Selle naaberruumid saavad otse risti läbi seina ka mingisuguse levi kindlasti, kui vaheseinad lausa plekist pole. Raudbetoonist saab ka risti midagi läbi. Laepaneelist ka otse üles ja alla.
Siis näed ka selle ära, kas on kaugemale vaja midagi lisaks, et seal levi parandada.
Starlinki ruuter on kahesageduslik, vaikimisi on 2,4GHz ja 5GHz võrkudel sama nimi. Soovi korral saab neile erinevad nimed anda, et näiteks levi servaaladel 5GHz nõrgemat signaali vältida.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
28.03.2024 20:40:08
|
|
|
Kellelgi veel siin probleeme on?
Eile kukkus ühendus täitsa ära ja täna on kiirused jube nirud ning meeletu packet loss.
Tegin restardi aga ei muutunud midagi.
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tauri.
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2018
|
28.03.2024 21:29:43
|
|
|
| Hetkel probleemid puuduvad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
29.03.2024 09:23:19
|
|
|
| Alvaaro kirjutas: |
Kellelgi veel siin probleeme on?
Eile kukkus ühendus täitsa ära ja täna on kiirused jube nirud ning meeletu packet loss.
Tegin restardi aga ei muutunud midagi. |
Jep, oli jah jamasid. Aga 5x surakas tagant ära ja peale seda töötas ilusti.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.03.2024 16:29:37
|
|
|
Ei ole midagi märganud. Samas, ega ma midagi kuigi intensiivselt alla laadinud ka ei ole viimasel paaril päeval. Tavalist veebikasutust pole seganud miski.
Aga tundub et dishy viimane reboot on toimunud ainult 10 tundi tagasi, küllap oli tarkvarauuendus.
Praegu näitab äpi enda advanced speedtest 252/39 uplinki kiiruseks.
Arvutis läbi Etherneti adapteri:
Spoiler 
________________
uuendus
Just praegu ilmus äppi teade:
| tsitaat: |
Degraded Service
Our team is investigating and will resolve as soon as possible |
Veider, mul pole kunagi varem sellist allalaadimise kiirust olnudki
Spoiler 
Muide, leidsin õige ja suurepärase CAT kaabli jätkamise muhvi välitingimustesse. Sobib ülihästi Starlinki kaabli pikendamiseks või väljavahetamiseks:
https://www.hinnavaatlus.ee/2534525/goobay-uhendusmoodul-cat6-le-varjestatud-vorgukaablile-250mhz-ip68/
(nii kaabel kui pistikud peavad ka varjestatud olema, täpselt nagu originaal)
Ma veel oma plastkarpi topitud DIY ühendust ei ole välja vahetanud, aga see muhv on äärmiselt muljetavaldava konstruktsiooni ja kvaliteediga.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvoX
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
31.03.2024 10:02:04
|
|
|
Link üleval, varsti ca 16h.
7p tarne.
Mis ruuterit vahele soovitate, millel levi oleks läbi kahekordse paneelmaja hea
Eks täna katsetan veel pingi ja muud ka aga kiirused hetkel lubavad..
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.04.2024 11:38:30
|
|
|
| EvoX kirjutas: |
Link üleval, varsti ca 16h.
7p tarne.
Mis ruuterit vahele soovitate, millel levi oleks läbi kahekordse paneelmaja hea
Eks täna katsetan veel pingi ja muud ka aga kiirused hetkel lubavad.. |
Kuidas siis praegu levi on erinevates ruumides ja erinevatel korrustel? Ja millisel korrusel sul Starlinki ruuter asub? Otse selle peal ja all peaks levi olema, kui läbi laepaneeli ikka üldse suudab levida.
2,5GHz võrk levib reeglina kaugemale ja paremini, ainult kiirus on nigel. 5GHz levib enamasti risti läbi seinte ja lagede ainult vahetult naaberruumidesse ja kaugemale mitte eriti.
Kui aga üldse midagi läbi lagede ei tule, siis ega mõne teise tootja seadmed ka imesid korda ei saada. Wifi levi tagamiseks tuleb suurema maja puhul lihtsalt piisav arv AP-sid majasse laiali paigutada nii, et levi igale poole saaks.
Kahe korruse puhul peaks AP-sid olema vähemalt kaks: vähemalt üks kummagi korruse kohta. Ükski Wifi AP ei suuda korralikku võrku tekitada läbi mitme korruse, kui otse AP all ja peal olev ruum välja arvata.
Kui Starlinki ruuter suudab oma "kodukorrusel" läbi vaheseinte tervel korrusel levi tekitada, siis ei ole samale korrusele rohkem AP-sid vajagi. Kui ei suuda, siis peab teda aitama.
Mingi konkreetsema lahenduse soovitamiseks suuremas majas on vaja teada tervet maja plaani koos kõigi ruumide (vaheseintega) ja praegust ruuteri asukohta seal. Seinte ja lagede materjali ja umbkaudse paksuse kohta oleks ka hea teada. Ja kui ruume on hulgem, siis lisaks ruumide eelistus: kus levi kindlasti peaks olema ja kus see pole tingimata vajalik.
Täitsa umbes saab soovitusi teha kahetoalisele korterile.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tauri.
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2018
|
11.05.2024 15:25:03
|
|
|
| Degraded service veel kellelgi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
11.05.2024 16:48:05
|
|
|
| Tauri. kirjutas: |
| Degraded service veel kellelgi? |
Magnettormi mõju?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tauri.
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2018
|
11.05.2024 17:29:20
|
|
|
| Ei teag, täna kell 11 umbes hakkasid katkestused
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.05.2024 09:03:31
|
|
|
Pole häireid täheldanud viimastel päevadel. Allalaadimiskiirused pigem 300 kanti ka.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tauri.
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2018
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
14.05.2024 20:56:05
|
|
|
Ilmselt jah, mingid häired kusagil esinesid just 11. mai õhtul ja öösel, mina lihtsalt ei märganud sel õhtul midagi. Magama jäin vist ka suht varakult, sest olin jube väsinud.
Virmalised magasin ka maha täiesti
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
17.05.2024 20:53:56
|
|
|
Eila ca 20 ajal oli ühendus suht häiritud jälle.Mängida väga polnud võimalik kuna packet loss oli 4% juures.
Mingitel eelnevatel päevadel ka sellist jama olnud.
Loodab,et läheb paremaks tagasi nagu esimene aasta kus oli ainult üks katkestus ja muidu töötas asi nagu siidi.
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|