Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 278, 279, 280 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 14:03:34 vasta tsitaadiga

Üks põhjus veel miks lavaks eelistatakse haaba ja leppa on et need ei lähe nii kuumaks. Kõvapuit üldiselt läheb, ma ei tea kuidas vahtraga konkreetselt lood on aga kõvapuit ta on.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 15:59:10 vasta tsitaadiga

pärn on kõige parem, siis haab, siis lepp, vaher on üks kõvematest ja kuumematest icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 22:18:28 vasta tsitaadiga

Kui isa '79. aastal sauna ehitas, siis sisevooder sai saarest, sest see ei jookse kuumaga vaiku ja peab hästi niiskusele vastu. Eks need lavalauad said siis ka sellest vastupidavast materjalist icon_lol.gif
Ega seal kuumas saunas kunagi palja peega lava peal istuda pole saanud, tuli mingi isolaator ikka vahele panna. Mina pole lava materjali teemasse kunagi ise süvenenud, aga siinne jutt pani järele mõtlema.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.04.2024 22:25:11 vasta tsitaadiga

Saarest tehti ikka kirvevarsi ja hobuniidukile väntvõlle. Esimest korda kuulen et keegi sellest sauna lavalaudu teeb. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 06:15:47 vasta tsitaadiga

Lavale minnes võtad istelaua kaasa, lepast või haavast. Midagi sarnast:
https://www.k-rauta.ee/p/sauna-istumisalus-flammifera-lepp-40-cm-x-38-cm-x-0-3-cm/i0rj
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 06:47:51 vasta tsitaadiga

Yep, nii tuleb odavam. 1tk 1,7m lepalaud maksab mingi 18€ wtf nagu.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 09:27:47 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Saarest tehti ikka kirvevarsi ja hobuniidukile väntvõlle. Esimest korda kuulen et keegi sellest sauna lavalaudu teeb. icon_lol.gif

Seinad sai neist tehtud, sisevooder. Ja et sina esimest korda kuuled, ei tähenda et seal kus saared kasvavad, neist midagi rohkemat kui kirvevarsi ei tehta. icon_biggrin.gif
Ta tegi selle sisevoodri ikka mitme tolleaegse n.ö spetsi nõuandel ja see nõu on ennast ka õigustanud.
Ja eks ta tegi neistsamadest lava siis ka, kui need juba käes olid nagunii. Aga ma võin eksida ka. Istepingid pesuruumis on küll saarest.
Nii palju ma mäletan, et naela neist laudadest läbi ei saanud muidu, kui tuli auk ette puurida. Kruvisid kasutati ainult laelaudade kinnitamiseks tol ajal, kui kruvisid tuli käsitsi keerata (nooremad ilmselt ei kujuta kruvide keeramist akutrellita endale ettegi)

Enamus saarest nagunii laudadeks teha ei kõlba (kõverused ja oksaaugud) ja läheb pigem sauna- vm ahju, mis rohkem kuuma taluvad. Saunaahju teiste puude hulka halg või paar annavad hästi ja pikalt kuuma. Töökoja pursuikas on ka head ja põlevad kaua.
Tavalisse ahju neid panna on umbes sama mis kivisütt kasutada. Kui ahi on kivisöe jaoks sobivana ehitatud, siis võib seal saarepuud ka põletada, muidu lõhud ahju ära.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 13:20:41 vasta tsitaadiga

Haab on saunalavana väga mõnus. Pole selline kõrvetav nagu osad saunad on.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 13:29:04 vasta tsitaadiga

vahepeal oli moes abachest teha, siis tuli inff, et kui seal korra istund, on vähk kindel vms. Loobuti icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 13:32:10 vasta tsitaadiga

Mis asi on abache?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 13:42:15 vasta tsitaadiga

Apache, männiline.
_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 14:36:32 vasta tsitaadiga

Ei ole küll kuulnud mingist männivähist. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 14:58:01 vasta tsitaadiga

ä=u
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 15:06:14 vasta tsitaadiga

Munnivuhist?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 08.04.2024 17:14:35 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Sauna lava ja vooderdusel ei saa kasutada okaspuud kuna hakkab vaiku ajama.
Et peab olema lepp või haab.

Termotöödeldud mänd tundub saunamaterjalina täitsa valikus olema:
https://puumarket.ee/tootekategooria/puit/termotoodeldud-puit/sauna-lavalauad/
https://puumarket.ee/tootekategooria/puit/termotoodeldud-puit/sauna-voodrilauad/

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 21:08:26 vasta tsitaadiga

Kust korterile enamvähem normaalne turvauks osta, mis natuke heli ka peab? Saku metall või mõni muu firma teeb asjalikumaid?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.04.2024 00:03:14 vasta tsitaadiga

U-Kolle käest olen mingi 2 ust aja jooksul ostnud, seda küll juba väga ammu. 1. ostetud uks, aastast 1998? äkki, toimetab senini vanemal probleemitult.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2024 00:18:56 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
Kust korterile enamvähem normaalne turvauks osta

Pole olemas. No küllap ikka on, aga odav ta siis kindlasti pole. Töökaaslane ostis korterile uue ukse. EI ostnud kõige odavamat hiina ust! Kuigi oleks vist võinud. Sips alla kahe kilo maksis, aga paras kräpp ikka. Ikka nii õhuke, no metalli vähe. Paks maeitea PVC kate peal, välja näeb ilus, aga konservi avajaga võin uksest läbi minna. Tegelikult eelistage videovalvet ja turvateenistust. Lukk on loomale!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2024 07:56:55 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Spezz kirjutas:
Kust korterile enamvähem normaalne turvauks osta

Pole olemas. No küllap ikka on, aga odav ta siis kindlasti pole. Töökaaslane ostis korterile uue ukse. EI ostnud kõige odavamat hiina ust! Kuigi oleks vist võinud. Sips alla kahe kilo maksis, aga paras kräpp ikka. Ikka nii õhuke, no metalli vähe. Paks maeitea PVC kate peal, välja näeb ilus, aga konservi avajaga võin uksest läbi minna. Tegelikult eelistage videovalvet ja turvateenistust. Lukk on loomale!

No on ju mingisugused 3mm kah. Ikka vähe?
Soojustatud Extra turvauks kirjutas:

€699.00
soodushind €559.00

Keevitatud metalluks
Extra turvauks on kõrgendatud sissemurdmiskindlus
Teraslehe paksus – 3 mm!
Uksehinged kuullaagril
Seespool on ukseleht metallist
Extra lukuala tugevdamine eritugeva terasega HARDOX © (+6mm)
Eemaldamisvastased vardad
Isolatsioon kiviviil SuperRock 50 mm (heli neelduvus αw = 0.75)
Soojustatud ukseleng
Pulbervärvimine (värvi valik RAL kataloogi järgi)
2x Kummitihend

3 aastat garantii

http://turvauksed.ee/et/toode/soojustatud-extra-turvauks/

Mis on turvauks?
http://turvauksed.ee/et/technology/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2024 16:09:54 vasta tsitaadiga

Aurupesuri, kärcher sc4, püstoli sisu:

Selle heleda prao uuristanud, müstika, midagi teravat sinna vastu ei lähe. Kuum aur lööb nkn kõik lahti, nii et haltuura mõtted viskan peast. Püstoli sisu on ühes tükis, kes oskab varuosa linkida?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 13:20:57 vasta tsitaadiga

Nii, paluks nüüd akende ja ustega seotud inimestelt abi valiku tegemisel. Äkki härra Hiid annab kohe head nõu?!

Nimelt sai võetud majale nüüd uute PVC akende hinnapakkumised ning pakkumiste max ja min erisus on alla 10% ehk siis selle järgi ei oska ma suurt miskit arvata. Ette paneks ise, seega pigem huvitab, kuidas toodete kvaliteedid on.

Panen kirja, kes mida pakkus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Fensteri Kömmerlingi profiiliga akendele veel ootan vastust.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 13:31:22 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
Aurupesuri, kärcher sc4, püstoli sisu:

Selle heleda prao uuristanud, müstika, midagi teravat sinna vastu ei lähe. Kuum aur lööb nkn kõik lahti, nii et haltuura mõtted viskan peast. Püstoli sisu on ühes tükis, kes oskab varuosa linkida?

Pildilt paistab nagu kriimustus, mitte pragu. Pole ju ka välistatud, et see kraaps oli seal peal enne püstoli komplekteerimist. Kui see on kraaps.
Suvaline vedruots või plekiserv tõmbab plastile sellise kraapsu, kui pihta läheb kogemata.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 16.04.2024 13:46:11 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:
Nii, paluks nüüd akende ja ustega seotud inimestelt abi valiku tegemisel. Äkki härra Hiid annab kohe head nõu?!

Nimelt sai võetud majale nüüd uute PVC akende hinnapakkumised ning pakkumiste max ja min erisus on alla 10% ehk siis selle järgi ei oska ma suurt miskit arvata. Ette paneks ise, seega pigem huvitab, kuidas toodete kvaliteedid on.

Panen kirja, kes mida pakkus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Fensteri Kömmerlingi profiiliga akendele veel ootan vastust.


Klaasmerki sama profiiliga aknad panin jõulude paiku ette. 1.5x1.1/1.3 aknad. Miskit kurta küll polnud ei paigaldamisel ega siiani.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.04.2024 13:52:12 vasta tsitaadiga

Ma neid igasuguseid aastate jooksul tellinud, ühegi kohta midagi halvasti öelda ei saa. Otsuse olen alati teinud tarneaja ja selle maksumuse põhjal.
Plastot oskan kiita, pärast mõnda aastat kasutamist andis terrassiukse lukk otsad ning kui läksin nende juurde uurima et kuidas ja kui kiirelt uut osta saaks, öeldi selle peale et annavad tasuta, mingi garantii pidavat veel kehtima thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.04.2024 13:56:31 vasta tsitaadiga

Ise paigaldades garantiiga hiljem probleeme ei teki?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.04.2024 14:04:11 vasta tsitaadiga

Keeruline niimoodi paigaldada, et hiljem toote enda garantiid mõjutama hakkaks. Valesti tehes või näiteks teipimata jättes võid mingi probleemi endale tekitada aga akna endaga ei juhtu midagi. Kõik alati ise paigaldanud, pole kunagi olnud huvi kasutada nende poolset paigaldust kuna need paigaldajad reeglina mingid alltöövõtu lambivennad, kes teevad liinitööd, mitte endale asja.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 16.04.2024 15:45:57 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:
Nii, paluks nüüd akende ja ustega seotud inimestelt abi valiku tegemisel. Äkki härra Hiid annab kohe head nõu?!

Nimelt sai võetud majale nüüd uute PVC akende hinnapakkumised ning pakkumiste max ja min erisus on alla 10% ehk siis selle järgi ei oska ma suurt miskit arvata. Ette paneks ise, seega pigem huvitab, kuidas toodete kvaliteedid on.

Panen kirja, kes mida pakkus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Fensteri Kömmerlingi profiiliga akendele veel ootan vastust.

Arutechi paigaldusega eranditult halvad kogemused (2x tellinud, mõlemal paigaldus ei kannata kriitikat - ühel juhul kraapisid profiilid ära, lõikasid veeplekid kohapeal põlve otsas ja parandades uuesti. Suutsid põrandasse augu kah tekitada... ma ei tea kuidas - 5cm diameetriga auk; teisel juhul oleks võinud aken ~10cm kõrgem olla, ise mõõtsid ja lahendus oli alt vahtu täis toppida, siseviimistlus peitis ära ja 3a hiljem nokkis mingi lind väljaspoolt veepleki alt tühjaks... veeplekk väänati nii, et väljast paistis vinks-vonks)

Korrektsuse huvides - need kogemused on ~10a tagused, on võimalik, et tänane töökvaliteet on adekvaatne.

Maal naabriproua tellis viimased vahetused Koduaknast ja jäi rahule. Omal 2a tagune Schüko ja ei kurda (kvaliteetaken ja kohalik vahendaja paigaldas)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 15:51:43 vasta tsitaadiga

Plasto paigaldaja ei raatsind vahtu panna, kõik puhus läbi. Aken ise on korralik.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 16:53:52 vasta tsitaadiga

No paigaldust ma samal põhjusel ei näe hetkel põhjust võtta ehk siis teie toodud halvad kogemused. Ma olen neljas eri kohas suuremat remonti elus pidanud tegema, mille käigus on põhjust olnud ka sees aknapaled uuesti teha ja mis te arvate, mitmes on nt aknad teibitud olnud? icon_smile.gif Ka praegused maja aknad on ainult neis tubades teibitud, kus ma olen remonti teinud aastate jooksul.

Praegu pigem ongi selles küsimus, et kas mõni on kohutavalt parema ehitusliku kvaliteediga, kui teised tootjad? Kui ei, siis saabunud pakkumiste põhjal läheksin vast puhtalt U väärtustele tuginedes Seicomi või Arutechi teed. Nagu öeldud, siis pakkumised on kõigil suht samas augus. Schüco profiile on palju kiidetud, aga praeguseid näitajaid vaadates on sellega nagu kõige kehvem akna Uw tulemus ning klaaspaketi Ug väärtused on suht samad kõigil.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.04.2024 17:00:56 vasta tsitaadiga

Väljast isegi tähtsam teipida, et tuult ja niiskust vahu sisse ja läbi selle tuppa suruma ei hakkaks.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 17:04:19 vasta tsitaadiga

Ikka väljast ka jah. Veel pole ainult valikut teinud, kelle tooteid kasutada, et kas Penosili, Riwega, Siga või Pro Clima.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.04.2024 17:12:32 vasta tsitaadiga

Penosil 198 thumbs_up.gif
Teipi ise olen kasutanud kõige soodsamat rohelist, väga hästi toimib, ka kõikjal mujal, oluliselt parem kui mäkaiveri teip. Siga valge on ka hea aga seda ei raatsi osta kui just pikemat aega päikesevalgust saama ei pea..
Paarile aknale panin Soudali window tape outside ka aga imo tavalise rohelise aurutõkketeibiga saab parema tulemuse.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 16.04.2024 17:52:44 vasta tsitaadiga

Sisse ja välja erinevad teibid ikka ju. Välja välitingimuste tuuletõkke teip ja sisse siis aurutõkketeip.

Viisakas oleks elastset vahtu ka vahele lasta. E: penosil 198 nagu üleval mainiti näiteks. Soudalil ja ceresitil(makroflexil) ka analoog olemas.

Mul üks uku käis abis aknaid vahetamas, esimese hooga hakkas liimvahtu vahele laskma ja peale teipimist hakkas kipsist aknapõske tegema, muidu läks xps peale kips liimvahuga, aga fikseerimiseks pani paar kruvi lisaks, esimese lasi kohe läbi aknateibi icon_biggrin.gif

Sisse panin endale penosil 420 https://penosil.com/et/toode/window-tape-internal-420-sisemine-aurutokkelint/
Välja panin endale penosil 424 https://penosil.com/et/toode/window-tape-external-424-vuugilint/

Ja siis otstesse jms jätkudesse lisaks PENOSIL Premium SpeedFix Hybrid Crystal 799.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 21:38:28 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:
Nii, paluks nüüd akende ja ustega seotud inimestelt abi valiku tegemisel. Äkki härra Hiid annab kohe head nõu?!

Nimelt sai võetud majale nüüd uute PVC akende hinnapakkumised ning pakkumiste max ja min erisus on alla 10% ehk siis selle järgi ei oska ma suurt miskit arvata. Ette paneks ise, seega pigem huvitab, kuidas toodete kvaliteedid on.

Panen kirja, kes mida pakkus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Fensteri Kömmerlingi profiiliga akendele veel ootan vastust.

Omale võtsin just Seicomi omad, valituks osutus just Gealan profiil, koos siegenia sulustega, need on oma hinna eest parim. Ka näitajad on kõvad. Osa firmasid teeb Gealani Roto sulustega, need nati kehvemad, aga ei midagi hullu.
Plasto salamander on odav pask, kalli hinnaga,
Schücko on mercedes, kui hind hea, võib võtta küll.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 21:42:20 vasta tsitaadiga

Hea vahelduseks eksperthinnangut ka kuulda thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 22:08:43 vasta tsitaadiga

pole ma miski expert. Ei tegele plastikuga juba 20a. Lihtsalt omale oli vaja ja viisin end kurssi. Kõhutunde järgi teadsin niisamagi.
Välimustel on ka kusjuurwes vahe, kui see oluline on, mõni on nurgelise joonega, mõni ümaram.... Mõnest mahub rohkem valgust läbi, kui teisest. Mõttekohti on mitmeid icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 22:30:29 vasta tsitaadiga

Nutad ja oled icon_exclaim.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 23:27:31 vasta tsitaadiga

Kuidas ampripõhine elektrivõrguga liitumine täpselt välja näeb? Teed avalduse, Elektrilevi kiidab heaks ja paigaldab selle mõne tuhande eest kinnistu piirile elektrikapi? Mis kulud peale elektriauditi ja liitumistasu omaniku kanda veel jäävad? Või on lisaposti paigaldamine/kraavi kaevamine ikkagi omaniku kanda kulud?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 23:33:40 vasta tsitaadiga

Kõik mis voolumõõtjast edasi on sinu mure. Ja elektrit ei lülitata enne sisse kui midagi sobivat sinna ühendada on, nt ajutine elektrikilp. Isegi selle jaoks oli vist auditit vaja.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2024 23:42:15 vasta tsitaadiga

elukaz, jep, seda mõistan. Küsimus oligi selles, et kas kinnistu piirini saamisel on veel mingeid lisakulusid või mitte.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 00:13:37 vasta tsitaadiga

400m piires polegi vist midagi juurde. Kui just mõnda piirinaabrit ei pea moosima kes servituuti ei taha.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 15:10:36 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Lotharius kirjutas:
Nii, paluks nüüd akende ja ustega seotud inimestelt abi valiku tegemisel. Äkki härra Hiid annab kohe head nõu?!

Nimelt sai võetud majale nüüd uute PVC akende hinnapakkumised ning pakkumiste max ja min erisus on alla 10% ehk siis selle järgi ei oska ma suurt miskit arvata. Ette paneks ise, seega pigem huvitab, kuidas toodete kvaliteedid on.

Panen kirja, kes mida pakkus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Fensteri Kömmerlingi profiiliga akendele veel ootan vastust.

Omale võtsin just Seicomi omad, valituks osutus just Gealan profiil, koos siegenia sulustega, need on oma hinna eest parim. Ka näitajad on kõvad. Osa firmasid teeb Gealani Roto sulustega, need nati kehvemad, aga ei midagi hullu.
Plasto salamander on odav piix, kalli hinnaga,
Schücko on mercedes, kui hind hea, võib võtta küll.


Sain täna Fensteri pakkumise ka kätte:

Kömmerling 88mm (MD) profiil, klaaspakett 48mm, suurte akende Uw 0.76 ja väikestel 0.91 ehk siis 0.01 - 0.02 rohkem (halvem) kui Seicomil.

Hinna osas kõige soodsam pakkumine seni. Naabritel on, ei ole kirunud. Enne seda pakkumist oleks kaldunud suht kindlalt juba Seicomi poole, aga nüüd ei teagi...

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 16:45:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

suurte akende Uw 0.76 ja väikestel 0.91 ehk siis 0.01 - 0.02 rohkem (halvem) kui Seicomil.

seda komakohta väga ei maksa vaadata, nagunii on neil need numbrid bluffitud, kellel rohkem, kellel vähem icon_lol.gif
natuke eestikeelset iba ja siis välismaakeelset icon_razz.gif
https://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?t=58741
https://debesto.com/en/reviews/ranking-of-triple-glazed-windows-best-energy-efficient-pvc-windows/

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 17:40:29 vasta tsitaadiga

Nii pisikesu U-arvu erinevusi ei maksa võrrelda jah. Võid need lugeda samaväärsetes. Suurte ja väikeste akende U-arvu erinevus tuleneb klaasi/raami pindalade suhte erinevusest.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 21:30:04 vasta tsitaadiga

Sugulasel on selline olukord: hrustsovka, ehitusaeg kusagil 1960-ndad aastad. Keldrisse läheb trepp ilma käsipuuta. Sugulasel aga on tõsised tasakaaluhäired, enam ilma kindla toeta ehk siis käsipuuta trepil tasakaalu hoida ei suuda, kukub. Ka karkudega ei saa ta trepil liikuda. Tal on keldriboksis asju ja ta ei taha neid sealt veel ära tuua, tahaks veel keldris käia. Seega on keldri trepile vaja käsipuud. Ta oleks valmis enda püstakus laskma käsipuu panna oma raha eest, aga ühistu juhatus ei luba. Ilmselt pelgavad, et kui üks püstak saab, hakkavad teised kah nõudma ja siis juba ühistu raha eest. Inimese tervise seisund juhatust ei koti. Mingi ehitusinspektoriga sai sugulane korraks jutule, too ei andnud mingit infot. Soovitasin, et lasku kola keldrist ära tuua - keeldus.
Kas üldse on võimalusi seal trepile mingi kindlam tugipunkt tekitada? Oleme mõtelnud variandile, kus trepi ülemise ja alumise otsa juures on konks. Konksude vahele saab pingutada koormarihma või köie, mille saab keldrist lahkumisel taas ära korjata. Paigalduse ja ärakorjamise teeb abiline, kellega koos inimene keldris käib, näiteks mina.
Abilise õlale toetudes trepi läbimine kah ei sobi, liiga ohtlik. Teine inimene ei ole ideaalselt kindel tugi. Kui tasakaaluhäirega inimene kukub, võib ta ka abilise kaasa viia ja hullemal juhul ei tõuse sealt kumbki.
Nii et kas oleks võimalik midagi üritada või tuleb suruda edasi ideed, et kola keldrist minema ja keldrit enam ei kasuta?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 17.04.2024 21:36:29 vasta tsitaadiga

Kui rott see ühistu on, et käsipuud paigaldada ei jaksa?
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 21:37:27 vasta tsitaadiga

Kassmees, Juriidikat tõesti ein tea. Mab olen ise pannud ühistule käepidemeid. Nii keldri kui üles. ON MÖGISETUD KA, ja saatsin persse ka. Rahaliselt ju suht olematu kulu!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 22:40:38 vasta tsitaadiga

Saab ju lihtsalt seinaäärde ülespoole tõstetava puitlati kah panna. Siis saavad paksud kui muidu keldrisse ei mahu, käsipuu kokku pakkida ja vajadusel jälle võib igakell alla lasta ja kasutada.
Mõte on selline, teostada võib muidugi käepäraste vahenditega. icon_smile.gif
https://www.alibaba.com/product-detail/collapsing-handrail_122366688.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2024 00:19:53 vasta tsitaadiga

Kassmees, võid proovida rõhuda puuetega inimeste erivajaduste määrusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/131052018055. Vt paragrahvid 15-16. Las ühistu paigaldab käsipuu vms.
On ka igasugu RT-kaarte jms standardeid treppide kohta aga nende puhul saab alati väita, et maja vanem kui standard. Riiklikud määrused on aga kohustuslikud. Kavalamad ampsavad läbi, et ühistu kelder pole avalikult kasutatav ruum ja see määrus tegelikult kortermaja kohta ei rakendu aga seda ära neile maini icon_smile.gif

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2024 06:40:01 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:

Sain täna Fensteri pakkumise ka kätte:

Kömmerling 88mm (MD) profiil, klaaspakett 48mm, suurte akende Uw 0.76 ja väikestel 0.91 ehk siis 0.01 - 0.02 rohkem (halvem) kui Seicomil.

Hinna osas kõige soodsam pakkumine seni. Naabritel on, ei ole kirunud. Enne seda pakkumist oleks kaldunud suht kindlalt juba Seicomi poole, aga nüüd ei teagi...


Elan 11 aastat selle Kömmerlingi raami ja 2x argooniga paketiga akendega. Aknad suured 2x2.5m ja neid on palju.
Mürakindlus on hea, vastu on pidanud siiamaani ja pole koledaks kah läinud.
Huvitava nüansina lindude kisa kostab läbi (mets majast ca 20m), samas kui näiteks auto möödasõitu ei kuule.
UW näite sellel ajal kui sai ostetud, ei antud.

Lihtsalt infoks oma kogemusest.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 278, 279, 280 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.