|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
23.02.2024 16:09:49
|
|
|
| natuke mõtled üle selle koha pealt, mida ma sinu arvates öelda tahtsin, isegi kui eelarvet lõhki ei lase, siis oleks see summa ikkagi päris suur.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
23.02.2024 16:43:49
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| natuke mõtled üle selle koha pealt, mida ma sinu arvates öelda tahtsin, isegi kui eelarvet lõhki ei lase, siis oleks see summa ikkagi päris suur. |
Meil on hetkel vaja sisuliselt kohe 1GW juhitavat võimsust ehitada (eeldusel, et EE kurtmine põlevkivikatelde osas on korrektne, isegi kui pole on vajadus 400-600MW) ja 10-15a perspektiivis kusagil 1.5 - 2GW juurde (praeguse rohepoliitika suundumus on kordi rohkem elektrit kasutada). Ükskõik mis tehnoloogia valida tuleb see summa lõpuks ikkagi päris suur. Lisaks veel võrgu korrastused/laiendused.
Arutelu peaks suuresti olema teemal palju tahame me nüüd kulutada vs hiljem kilovati eest maksta. Millist stabiilsust ja sõltumatust soovitakse ning kas ikkagi on mõistlik lükata kordi suurem koormus elektrile, kas oleks ehk alternatiive?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
23.02.2024 16:52:30
|
|
|
| Muidugi pole, tuleb lihtsalt loota, et varsti saab tiblastanist odavat gaasi või kärvame kõik tänu roheenergiale talvel külmast surnuks.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
23.02.2024 17:27:40
|
|
|
Paneme puudused kirja:
- puudub igasugune tuumaenergiaalane kompetents
*saab väljamaal koolitada. Kas seni koolitatud on erapooletud või tuumaenergeetika lobby palgal
- puudub tuumaenergiaalane kogemus
*kogemus võib tulla ka läbi kahjude ja vere&elude hinnaga
- puudub tuumaenergiaalane seadusandlus ja institutsionaalsus
* saab luua, Eesti tuumaenergeetikat esindav institutsioon oleks järjekordne bürokraatiakulu maksumaksjale, koos oma maja&kontori, töötajataga, sõidukite, IT jm kuludega, arvatavalt miljoneid eurosid aastas ja nagu teame bürokraatia ajas ainult kasvab. Poliitikutele muidugi meeldiks üks koht juures kuhu poliitikukarjääri lõpetanud "tippjuhid" saavad maanduda palka võtma.
- puudub suurprojektide ehitamise võimekus ja pädevus seda väljast sisse osta, Auvere telliti prantsuse firmalt - "big success" tänaseni, või meie kohalik kobarkäkk külmlao näol, kus RKA AS kui monopoolne riigi kinnisvara ja ehituse tippkompetentsikeskus suutis terve hunniku bürokraatiat toota, kus paberite järgi olla kõik tip-top aga uurimise järgi tehti vigu kõikides etappides mastaabis, kus riik otsustas kedagi mitte karistada ega vastutatama panna, kanname lao maha ja võtame "õppetunni" ning maksumaksjalt uued miljonid ja proovime parema külmlao teha
- puudub tuumakütus
* suur osa tuumakütusest osteti Venemaalt, täna enam ei taheta osta ja otsitakse alternatiive
- puudub tuumajäätmete hoiustamise võimekus ja koht
*maailmas ei ole senini lahendust tuumajäätmete hoiustamiseks, on ainult ajutised hoiukohad eeldatava stabiilsusega sajad aastad kuni tuhat aastat, aga vajataks turvalist hoiustamise kümneteks tuhandeteks aastateks
*Saksamaa näiteks utiliseeris oma tuumajäätmeid Venemaale, makstes selle eest märkimisväärseid summasid, miks küll, kas sakslased ei oska või ei ole võimelised ise oma tuumajäätmeid turvaliselt käitlema-hoiustama
- kõikide viimaste kümnendite tuumajaamade ehitusmaksumus ja tähtajad on oluliselt ületanud planeeritut
*mis lubaks eeldada, et Eesti oleks erand
- märkimisväärne osa maailma tuumajaamadest ei ole rajatud turutingimustel konkureerima
*on rajatud kas tuumarelvastumise kaastööna või strateegilise energiatootmisena, mille kuitahes kõrged kulud ühiskond kinni maksab
*väidetavalt on ka mitmetes tuumaenergiariikides nö kehtestatud riiklik elektrihind mis täna on kõrgem alternatiivsetest päikese-tuuleenergiast
- firma&grupeering kes Eestis tuumaenergeetikat lobbistab räägib moodulreaktoritest mida reaalsuses ei eksisteeri
* USA-s üks moodulreaktori "startup" läks hingusele just põhjusel kus selle väljatöötamine ja hind osutuks konkurentsivõimetuks
* USA aatomienergia agentuur hindas 2021 aastal moodulreaktoritel põhineva tuumaenergeetika turutingimustel konkurentsivõimetuks, aga mida USA ka asjast teab onju, Eestis oleks vbl konkurentsivõimeline
- seesama grupeering on rääkinud vajalikest riigigarantiidest tuumaenergiale.
*maakeeli tähendab see, et firma ei ole kindel et nende äriplaan turutingimusel kannaks, riik peaks maksumaksja raha eest kas võtma oma kanda jaama rajamisekulusid või seadma kunstlikult kõrged elektrihinna garantiid, et tuumajaam kataks kulud ja teeniks firmale "mõistliku" kasumi
- Eestil ei ole ette näidata vastutustundlikku projektijuhtimisvõimekust, nt Estonian Air või Nordica, kus poliitilise tahtmisega maksti peale kümneid miljoneid eurosid ja seda rahvuslikku lennundust ei ole vaatamata sellele suudetud pidada ei kohalike ega sisseostetud juhtide tarkusest. Miks arvata, et kui me väga tuumajaama tahame, suudab see majandus&turu reegleid painutada
- kelle tagaõue me selle tuumajaama paigutame
*kas jääb peale tselluloositehase kogemus, kus kehtib peaministri enda öeldu - "ühtegi sellist mõõtu tehast ei tohi teha üle kohalike elanike peade" või kasutame julgeoleku argumenti a'la võõrvägedel ei ole kuskil harjutada, Nursipalu on riikliku julgeoleku küsimus, seega kohalike arvamus ei loe (topime kohalike kisavad suud maksumaksja raha täis), ega ei ole vaja keskkonnamõjude hinnangut ega midagi ehk riik jõu positsioonilt teeb mida tahab.
mina ei näe väga neid plusse, mis puuduste pinnalt lubaks tormata tuumaenergeetikat toetama..
_________________ ---
viimati muutis Prillpapa 23.02.2024 17:32:50, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
23.02.2024 17:28:36
|
|
|
| Kas põlevkivi ei saa lihtsalt reservjaama kombel kasutada, põletab eesti rahva vara, põlevkivi, ainult siis kui elekter tegelikult ka kallis on. Ongi stabiilsus tagatud. Kui päike paistab 1GW päikeseenergiat, kui tuul puhub siis on 1GW tuuleenergiat, kui kumbagi pole siis siis on 1GW põlevkivi elektrit. Ongi stabiilne 1GW või ma olen millestki valesti aru saanud?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
23.02.2024 18:01:25
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Kas põlevkivi ei saa lihtsalt reservjaama kombel kasutada, põletab eesti rahva vara, põlevkivi, ainult siis kui elekter tegelikult ka kallis on. Ongi stabiilsus tagatud. Kui päike paistab 1GW päikeseenergiat, kui tuul puhub siis on 1GW tuuleenergiat, kui kumbagi pole siis siis on 1GW põlevkivi elektrit. Ongi stabiilne 1GW või ma olen millestki valesti aru saanud? |
Nii lihtne see pole. Põlevkivijaama ei saa iga õhtu kui päike looja läheb käima tõmmata ja elu lill.
Lisaks pole reserveerimine ka tasuta, ehk maksaks ikka. Personal peab ju olemas olema, kes kaevab, kes käitab. Mida nemad peaks tegema see aeg, kui päike paistab?
Gaasijaam oleks selleks tarbeks kordades mõistlikum lahendus.
"põletab eesti rahva vara, põlevkivi, ainult siis kui elekter tegelikult ka kallis on" - hetkel ju nii ongi. Ega põlevkivi väga turule ei pääse, v.a siis kui elekter tegelikult ka kallis on.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
23.02.2024 18:29:53
|
|
|
Vabandused ette - pikem tekst:
| Prillpapa kirjutas: |
Paneme puudused kirja:
- puudub igasugune tuumaenergiaalane kompetents
*saab väljamaal koolitada. Kas seni koolitatud on erapooletud või tuumaenergeetika lobby palgal |
Konkreetselt vale - Tartu Ülikoolist on ~100 füüsikut läinud edasi õppima Rootsi nii inseneeria kui füüsika suunale. Enamus neist on läbinud mitme aastase praktika Vattenfalis ning paar neist on juba protsessijuhtimist Eestis (Eesti Energiale) teinud. Ilma nende konkreetsete inimesteta poleks Auvere mitte kunagi toimetama hakanud. Paar neist võtmeisikutest on ka täna seotud Fermiga.
| Prillpapa kirjutas: |
- puudub tuumaenergiaalane kogemus
*kogemus võib tulla ka läbi kahjude ja vere&elude hinnaga |
Poolik tõde. On olemas kompetents eelpool kirjeldatud inimeste näol, kiirgusallikatega tegelemise kogemus ja kompetents on tasemel, eksisteerib selline organisatsioon/ettevõte - https://alara.ee/. Ja neil on päris kena kogemus nõuka-aegse jamaga tegelemiseks. Väheaktiivsete elementidega tegelemise kogemus on olemas Silmetil ja seda tööstuslikul tasemel. Alati võiks muidugi rohkem
| Prillpapa kirjutas: |
- puudub tuumaenergiaalane seadusandlus ja institutsionaalsus
* saab luua, Eesti tuumaenergeetikat esindav institutsioon oleks järjekordne bürokraatiakulu maksumaksjale, koos oma maja&kontori, töötajataga, sõidukite, IT jm kuludega, arvatavalt miljoneid eurosid aastas ja nagu teame bürokraatia ajas ainult kasvab. Poliitikutele muidugi meeldiks üks koht juures kuhu poliitikukarjääri lõpetanud "tippjuhid" saavad maanduda palka võtma. |
See on hea point ja korrektne - seadusandlus on puudulik ja fookusega jäätmetele ning poliitilise korruptsiooni oht on suur ning tõsine.
| Prillpapa kirjutas: |
| - puudub suurprojektide ehitamise võimekus ja pädevus seda väljast sisse osta, Auvere telliti prantsuse firmalt - "big success" tänaseni, või meie kohalik kobarkäkk külmlao näol, kus RKA AS kui monopoolne riigi kinnisvara ja ehituse tippkompetentsikeskus suutis terve hunniku bürokraatiat toota, kus paberite järgi olla kõik tip-top aga uurimise järgi tehti vigu kõikides etappides mastaabis, kus riik otsustas kedagi mitte karistada ega vastutatama panna, kanname lao maha ja võtame "õppetunni" ning maksumaksjalt uued miljonid ja proovime parema külmlao teha |
Riigisektoris on see väide korrektne, erasektoris mitte - VKG, Silmet ja näiteks Alexela on vägagi edukalt ehitanud suuri/keerukaid tootmiskomplekse ning neist Silmet on ehitanud madala aktiivsusega elementide käitlemiseks erinevaid tootmisliine (muldmetallide töötlemise käigus tekib mõningaid alfa ja beta kiirgusega seotud allikaid mida vaja ohutult käidelda).
| Prillpapa kirjutas: |
- puudub tuumakütus
* suur osa tuumakütusest osteti Venemaalt, täna enam ei taheta osta ja otsitakse alternatiive |
Konkreetselt vale. Kütust tarniks kahe realistliku reaktori puhul Kanada kel on kohustus ka kasutatud kütus/jäätmed tagasi võtta. Rosatom ei oleks siinkohal üldse teemaks.
Lisaks - meil on endil olemas madala uraanisisaldusega maaki mida vajadusel annab energia jaoks rikastada. Tehnoloogia pole midagi keerulist ning eksisteerib. Silmetil on uraanhexafluoriidi käitlemise kogemus olemas.
| Prillpapa kirjutas: |
- puudub tuumajäätmete hoiustamise võimekus ja koht
*maailmas ei ole senini lahendust tuumajäätmete hoiustamiseks, on ainult ajutised hoiukohad eeldatava stabiilsusega sajad aastad kuni tuhat aastat, aga vajataks turvalist hoiustamise kümneteks tuhandeteks aastateks
*Saksamaa näiteks utiliseeris oma tuumajäätmeid Venemaale, makstes selle eest märkimisväärseid summasid, miks küll, kas sakslased ei oska või ei ole võimelised ise oma tuumajäätmeid turvaliselt käitlema-hoiustama |
Konkreetselt vale. Eestis on olemas tuumajäätmete vaheladustus,haldab A.L.A.R.A. Lõppladestuse lahendus on olemas Soomel (püsiv pikaajaline matmine). Jaapan töötles kuni 2000-aastani kütust ringi, puhtalt poliitiliste otsuste tõttu ei töödelda kasutatud kütust ringi, st. on olemas reaalselt kasutatav tehnoloogia võtmaks kasutatud kütusevardad, lahustada need laiali ning taasrikastada materjal sobiva konsentratsioonini, et toota uued vardad. Selle protsessi juures tekiks pikaajalise ladestuse jaoks vähem kui tonn jäätmeid terve planeedi peale aastas... Miks üht või teist asja ei tehta tahaks omaette arutlemise ja vaidlemise temat
| Prillpapa kirjutas: |
- kõikide viimaste kümnendite tuumajaamade ehitusmaksumus ja tähtajad on oluliselt ületanud planeeritut
*mis lubaks eeldada, et Eesti oleks erand |
Konkreetselt vale. Mitte ükski Lähis-Idas, Venemaal, Hiinas või Indias rajatud tuumajaam ei ole ületanud ei maksumust ega eelarvet. Suurim probleemiallikas oli soomlaste bürokraatiline möödapanek. Ehk, et teps mitte "kõik" vaid "osad" ja sedagi kindlas piirkonnas
| Prillpapa kirjutas: |
- märkimisväärne osa maailma tuumajaamadest ei ole rajatud turutingimustel konkureerima
*on rajatud kas tuumarelvastumise kaastööna või strateegilise energiatootmisena, mille kuitahes kõrged kulud ühiskond kinni maksab
*väidetavalt on ka mitmetes tuumaenergiariikides nö kehtestatud riiklik elektrihind mis täna on kõrgem alternatiivsetest päikese-tuuleenergiast |
Konkreetselt vale. Valdav osa kommertskasutuses olevaid reaktoreid ei suuda toota relvastuse jaoks sobivat materjali. Strateegiline enegriatootmine on osa energiajulgeolekust ning selles osas peaks/võiks eraldi arutleda - kui seisukoht on, et riik ei peaks vastutama mingi baasvarustustaseme eest on keeruline kuhugi sarnasele seisukohale jõuda. Päike/tuul vs tuumaenergia ei ole omavahel üks-ühele võrreldavad. Võrdlema peaks juhitavaid, st. nt gaas/geotermiline/süsi/tuumaenergia.
| Prillpapa kirjutas: |
- firma&grupeering kes Eestis tuumaenergeetikat lobbistab räägib moodulreaktoritest mida reaalsuses ei eksisteeri
* USA-s üks moodulreaktori "startup" läks hingusele just põhjusel kus selle väljatöötamine ja hind osutuks konkurentsivõimetuks
* USA aatomienergia agentuur hindas 2021 aastal moodulreaktoritel põhineva tuumaenergeetika turutingimustel konkurentsivõimetuks, aga mida USA ka asjast teab onju, Eestis oleks vbl konkurentsivõimeline |
Konkreetselt vale. Moodulreaktorid on eksisteerinud kauem kui nn. suured/klassikalised. Jah, tsiviilkasutuses pole neid veel olnud. Kõik laevadel kasutatavad reaktorid on moodulreaktorid ning absoluutnumbrina on neid toodetud rohkem kui muid reaktoreid. Pakutud BWRX on moodul puhtalt marketingi tõttu, tegemist on väikese võimsusega keevvee reaktoriga. Mida USA järelvalve hindas - vedelsooladel baseeruvad tehnoloogiad ja see oli ka see reaktor mis ebaõnnestus (millele viidati).
| Prillpapa kirjutas: |
- seesama grupeering on rääkinud vajalikest riigigarantiidest tuumaenergiale.
*maakeeli tähendab see, et firma ei ole kindel et nende äriplaan turutingimusel kannaks, riik peaks maksumaksja raha eest kas võtma oma kanda jaama rajamisekulusid või seadma kunstlikult kõrged elektrihinna garantiid, et tuumajaam kataks kulud ja teeniks firmale "mõistliku" kasumi |
Jah, see on probleem aga samas on ka EE emuleerinud tuumaenergia arendamist ning ka nemad nõudsid riigigarantiisid... Samasse auku?
| Prillpapa kirjutas: |
| - Eestil ei ole ette näidata vastutustundlikku projektijuhtimisvõimekust, nt Estonian Air või Nordica, kus poliitilise tahtmisega maksti peale kümneid miljoneid eurosid ja seda rahvuslikku lennundust ei ole vaatamata sellele suudetud pidada ei kohalike ega sisseostetud juhtide tarkusest. Miks arvata, et kui me väga tuumajaama tahame, suudab see majandus&turu reegleid painutada |
Riigisektor ei ole meil tõesti jätkusuutlik, kuid eelpool tood välja eraettevõtte. Need pole võrreldavad seega kui eraettevõte seda korraldaks oleks ju, puhtalt analoogi pealt, asi edukas? Suurtootmisi on meil siin vägagi kenasti rajatud - olgu selleks eelpool näitena toodud VKG või Silmet või isegi Graanul Invest või Estonian Cell.
| Prillpapa kirjutas: |
- kelle tagaõue me selle tuumajaama paigutame
*kas jääb peale tselluloositehase kogemus, kus kehtib peaministri enda öeldu - "ühtegi sellist mõõtu tehast ei tohi teha üle kohalike elanike peade" või kasutame julgeoleku argumenti a'la võõrvägedel ei ole kuskil harjutada, Nursipalu on riikliku julgeoleku küsimus, seega kohalike arvamus ei loe (topime kohalike kisavad suud maksumaksja raha täis), ega ei ole vaja keskkonnamõjude hinnangut ega midagi ehk riik jõu positsioonilt teeb mida tahab. |
Ida-virumaale, aluspõhja analüüsid tehtud, võrguvõimsus olemas. Mujale ei sobi. Põhimõtteline KOV nõusolek on olemas.
Alternatiivina on välja pakutud ka baltikumi ühisprojekte (Leedukad tapsid selle läbi populismi mis võis olla venelastega seotud kenasti maha 2011-2013) või ka Poola-Baltikumi ühisprojekti. Sellisel juhul räägiksime näiteks CANDU disainist (see btw "põletab" teiste reaktorite jäätmeid, vajab oluliselt madalama konsentratsiooniga kütust, sel disainil on ka omad puudused - efektiivsus on BWRXist väiksem...) või koos poolakatega nende BWRX-i laiendamist (plaanis hetkel 10 reaktorit 10-20a jooksul püsti panna).
Nii või naa on meil täna seis kus asjad on hapud. Ükskõik mis juhitava tehnoloogia kasuks otsustatakse võtab rajamine minimaalselt 10-15 aastat ja lähima 3-5 (tõenäoliselt isegi 1-2) aasta lõikes on meie olukord vahemikus hull ja väga hull. Tuumajaam pole ainus lahendus aga hetkel mängitakse jubedalt tuule-päikese-salvestuse kaarte mis ei ole mitte mingi nurga alt juhitav tootmine. Planeeritav salvestus on vaid stabiliseerimiseks, toimib parimal juhul mõne päeva lõikes ega suudaks paukuva pakasega (mis meil alles poolteist kuud tagasi siin oli!) mitte mingit energiat pakkuda (okei, midagi tuleks aga märkimisväärselt allpool nõutavat).
Mis mind tuumaenergia osas nö. käima tõmbab on läbivad poolikud arusaamad, meil on tegelikult päris palju kompetentsi juba olemas aga kuna tuumaenergia pole "lahe" siis avalikkus väga paljust ei tea või teab poolikult ning eksitavalt. Ma ei ütle, et Fermil on parim lahendus või, et üldse peaks tingimata tuumajaama rajama - on täiesti adekvaatseid alternatiive mille kaalumine on kinni puhtalt poliitikas ja arvestades kui kriitiline seis meil juba on siis mind ei üllataks kui kiirelt klopsitaks paar gaasijaama püsti ja "elu on lill".
Üks suuremaid puudujääke on ka Baltikumis koostöö - kõik kolm riiki ajavad oma asja, kuigi piirkond on nii kuramuse imepisike, et koos tehes annaks kaaluda oluliselt rohkemaid lahendusi ja ka olla kordi kuluefektiivsemad. Energiajulgeoleku poolest vaadates on terve Baltikum saar - isegi kui ükskord euroopaga ära sünkroniseeritakse peab meil jääma omal tootmisvõimekus (mis ei sõltu välislinkidest), sest vastasel juhul peame eeldama pikemaid katkestusi ebasoodsatel päevadel keset külma talve....
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
23.02.2024 19:55:29
|
|
|
Kui päike paistab. Ma oleks siis puhkusel
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
29.02.2024 11:12:13
|
|
|
| tsitaat: |
Mis see reaalne kuu keskmine siis arvel tuleb ka?  |
| tsitaat: |
Augustis 10,8 senti kWh käibemaksuga, juulis 9,6 senti kWh käibemaksuga, juuni 11,4 senti kWh käibemaksuga, mai 8,08 senti kWh käibemaksuga. Ülekande ja muude tasude hinda ei sisalda.
E: septembris 12,53 senti käibemaksuga.
E: Oktoobri eest sain börsihinnaks 8,84 s koos km-ga. |
Novembris 10,8, detsembris 9,69 ja jaanuaris 12,62 senti kWh koos km-ga. Ainult elekter.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
29.02.2024 11:13:39
|
|
|
Peab tasusi tõstma
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120274121/eesti-energia-jai-mullu-376-miljoni-euroga-kahjumisse
Klikimagnet artikkel.....huvitav....kas elektrijaamad enam siis peale allahindlust elektrit ei anna?
| tsitaat: |
| Eesti Energia normaliseeritud kulumieelne ärikasum oli 2023. aastal 483 miljonit eurot. Ettevõtte jooksva äritegevuse puhaskasum oli 253 miljonit eurot, kuid põlevkivi kasutavate elektrijaamade väärtuse raamatupidamislik allahindamine 628 miljoni euro ulatuses tõi kontsernile 376 miljonilise puhaskahjumi |
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
29.02.2024 11:20:52
|
|
|
| Sommid võtavad homme oma viimase kiviõli peal töötava elektrijaama börsilt maha (max 565 MW). Tulevikus ei saa seda enam kõrgete hindade puhul kasutada, vaid mingil erakorralisel juhul. Viimase poolteise aasta jooksul on seda kasutati 70 korral kõige kallimatel perioodidel elektri hinda langetamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
29.02.2024 11:39:58
|
|
|
Täna ka "normaalsed" käärid sommidega
Spoiler 
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.02.2024 14:23:14
|
|
|
5X vahe kõigest
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
29.02.2024 15:49:03
|
|
|
homme vaid 2,5x vahe
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.02.2024 16:37:39
|
|
|
| Müstika ikka, et kordades odavam kui suvel
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
29.02.2024 16:39:13
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Müstika ikka, et kordades odavam kui suvel |
Suvel tuult pole ja päike on pilve taga ja kõik uhavad konditsioneere, muidugi on hind taevas....
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.02.2024 16:49:30
|
|
|
| Konditsioneerid ära keelata!
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
29.02.2024 18:24:00
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Konditsioneerid ära keelata! |
See pole uus mõte.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
01.03.2024 10:11:25
|
|
|
| Scott kirjutas: |
| tsitaat: |
Augustis 10,8 senti kWh käibemaksuga, juulis 9,6 senti kWh käibemaksuga, juuni 11,4 senti kWh käibemaksuga, mai 8,08 senti kWh käibemaksuga. Ülekande ja muude tasude hinda ei sisalda.
E: septembris 12,53 senti käibemaksuga.
E: Oktoobri eest sain börsihinnaks 8,84 s koos km-ga. |
Novembris 10,8, detsembris 9,69 ja jaanuaris 12,62 senti kWh koos km-ga. Ainult elekter. |
Kokkuvõttes tuleb sama nagu see 12-sendine ööpäevaringne fikseeritud pakett aasta lõikes.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.03.2024 10:52:09
|
|
|
| Veebruaris börsi keskmine 9.21, minul tarbitud 10.27, koguse pealt "loss" ~50 eur seekord siis fixi kahjuks. Aga pole hullu, 100 eur on veel plussi. Tõenäoliselt saame juunis tõdeda, et arvutused klapivad ja fix teeb sama välja, mis börs, ainult selle vahega, et võimlemist on vähem ja igasugused jõhkrad hinnahüpped jätavad külmaks, ehk ei pane rubilnikut haarama.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
01.03.2024 14:02:42
|
|
|
Mismoodi seda börsi "kuu keskmist" saab nii arvutamises kasutada?
Lihtsalt näiteks, et börsi peal olles kasutan palju elektrit siis kui see on körgema tunnihinnaga ja vähe siis kui see on madal. Siis see minu tarbitud erineb ju arvutuslikust kuu keskmisest. Või on seal miski nipp lisaks?
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
01.03.2024 14:15:05
|
|
|
| miq1988 kirjutas: |
Mismoodi seda börsi "kuu keskmist" saab nii arvutamises kasutada?
Lihtsalt näiteks, et börsi peal olles kasutan palju elektrit siis kui see on körgema tunnihinnaga ja vähe siis kui see on madal. Siis see minu tarbitud erineb ju arvutuslikust kuu keskmisest. Või on seal miski nipp lisaks? |
Eleringist näeb hinda, kui oleksid börsiga olnud.
Veebruar börsil tuli 9,06s/kWh koos marginaaliga.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.03.2024 15:26:01
|
|
|
| miq1988 kirjutas: |
Mismoodi seda börsi "kuu keskmist" saab nii arvutamises kasutada?
Lihtsalt näiteks, et börsi peal olles kasutan palju elektrit siis kui see on körgema tunnihinnaga ja vähe siis kui see on madal. Siis see minu tarbitud erineb ju arvutuslikust kuu keskmisest. Või on seal miski nipp lisaks? |
Börsi kuu keskmise arvutab näiteks EE äpp. Omaenese tarbitud keskmise saad hõlpsalt teada arve pealt. Kahetariifse fixi keskmise näeb päevade või kuu lõikes Alexela äpist.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
01.03.2024 17:24:29
|
|
|
| Ega nüüd ei tea kas see on õnn või õnnetus. Odava päikese päevad on ju tulekul ja kui Soome jaamade suviste hoolduste ajal sinnapoole ülearust särtsu müüa ei saa siis ehk ongi meil siin happy hour iga lõunatunni ajal?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
01.03.2024 17:26:24
|
|
|
| Aga põhjamaades odava hüdroaeg tulekul/käes.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
01.03.2024 18:07:37
|
|
|
Tänud, nii tundub asi loogilisem. Panen screeni, seal 7.55 veebruari keskmine, kui oleksin börsil. Seda vaatan õigesti jah?
Edit: kõmm otsa, ehk siis 9.4 senti.
E2: kuskilt näen ka palju mul öine/päevane on ? Elektrumi leht on päris halb, sealt vist enne ei näe kui arve tuleb.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
01.03.2024 18:09:52
|
|
|
Elektrilevi näitab tarbimise suhet kui seda otsid.
Mul 6 senti + KM pluss veel võrgutasu arvelt üle 3 sendi säästu. Veebruaris pidin natuke rohkem kallitel tundidel ka tarbima, seega pole paha.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
01.03.2024 18:24:38
|
|
|
| Rootsist ikka tuleb ju
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
01.03.2024 18:28:38
|
|
|
Rootsi ainuke, kes ka Norra müüb. Norra ja teiste riikide vahelised kaablid üldjuhul liigutavad vaid ekspordiks elektrit
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
01.03.2024 18:28:55
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Elektrilevi näitab tarbimise suhet kui seda otsid.
Mul 6 senti + KM pluss veel võrgutasu arvelt üle 3 sendi säästu. Veebruaris pidin natuke rohkem kallitel tundidel ka tarbima, seega pole paha. |
Tänud, seda jep.
10.4 tuli siis fix paketiga keskmine. Börs oleks olnud 9.4 keskmine.
Sain vähe targemaks.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
01.03.2024 19:19:25
|
|
|
Mis on "geotehniliselt nõudlik ala"? Pankrannikult kaabli alla riputamine? (ega ma ei tea, kas seal kohas on üldse panka, niisama ilma täpsemalt uurimata oletan)
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
01.03.2024 20:50:38
|
|
|
| 7.55x1.22=9.21, mis on ühtlasi ka veebruari aritmeetiline keskmine ehk see nr seal ei ole tarbija isiklik kaalutud keskmine.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
01.03.2024 21:11:28
|
|
|
| tsitaat: |
Mis on "geotehniliselt nõudlik ala"? Pankrannikult kaabli alla riputamine? (ega ma ei tea, kas seal kohas on üldse panka, niisama ilma täpsemalt uurimata oletan)
|
Püssi on ju tuntud kui eesti mordor, surnusood ja vulkaanid, graniitmäestik jne. Krt kas need kaablid mitte torudes(tunnelites) ei ole? Tegelikult on see idiootsus kuubis hetkel ja asju peaks väga kriitiliselt ümber hindama hakkama. Kui kaabel, mida on pidevalt välja hõigatud, kui strateegiliselt ülioluline, läheb katki (juhtub ikka) ja juba vea tuvastamine võtab aega mitu kuud, ning kui viga lõpuks "leitakse" maismaal, siis selle parandamine võtab veel aega 6kuud, siis on asjad ikka väga hapud, mis siis kui merepõhjas katki läheb? KAnname kaabli maha, kiirem oleks juba tuumajaam ehitada kui mingi kaablinässiga jännata, ei imestaks kui odavam ka .
Kaabli paigaldamine algas 15. oktoobril 2012 ja selle paigaldas kaablilaev Nexans Skagerrak. Kaabli testimine algas 22. oktoobril 2013. Ehk siis terve kuradi yritus ehitati aastaga valmis ja nüüd rikke parandamine võtab aega koos tuvastusega 8 kuud?????? Tegemist on kas ülima saamatuse või mingi muu mänguga.
Alexela juhatuse liige Marti Hääl märkis sotsiaalmeedias, et ootamatult pikaks veninud remondiperiood tähendab, et Eesti tarbija peab elektri eest maksma kauem kõrgemat hinda.
"Iga rikkepäev tähendab tarbijale hinnalisa ning on prognoositav teise ja kolmanda kvartali hinnaerinevuse kasv Eesti tarbija kahjuks. Samas, mida väiksem läbilaskevõime, seda suurem hinnaerinevus ja seda suurem erakorraline tulu Eleringile (sic!). Ainult 2023 teenis Elering/Fingrid seda pudelikaelatasu Eesti tarbijalt lisaks võrgutasudele ligi 190 miljonit eurot. Kaablirike on igal juhul väga tasuv äri!" kirjutas Hääl.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
viimati muutis greaper 01.03.2024 21:28:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
01.03.2024 21:14:39
|
|
|
| Elering/Enefit/Elektrilevi vms sama p kolm kannikat ju suures miinuses, väike kopikas siit ja sealt on ikka abiks.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
01.03.2024 21:21:33
|
|
|
| tsitaat: |
Elering/Enefit/Elektrilevi vms sama p kolm kannikat ju suures miinuses, väike kopikas siit ja sealt on ikka abiks.
|
muidugi, nad ju vaesekesed elavad seal peost suhu :lol
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
01.03.2024 23:43:14
|
|
|
| Homme läheb Olkiluoto kolmas reaktor 37 päevaks hooldusesse ja asenduseks kasutatakse kivisöejaama. Meie hindadele vist hea, et kaabel ei tööta.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
02.03.2024 00:08:08
|
|
|
| Scott kirjutas: |
| Homme läheb Olkiluoto kolmas reaktor 37 päevaks hooldusesse ja asenduseks kasutatakse kivisöejaama. Meie hindadele vist hea, et kaabel ei tööta. |
Sel juhul küll.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
02.03.2024 02:09:45
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Spoiler 
| Scott kirjutas: |
| tsitaat: |
Augustis 10,8 senti kWh käibemaksuga, juulis 9,6 senti kWh käibemaksuga, juuni 11,4 senti kWh käibemaksuga, mai 8,08 senti kWh käibemaksuga. Ülekande ja muude tasude hinda ei sisalda.
E: septembris 12,53 senti käibemaksuga.
E: Oktoobri eest sain börsihinnaks 8,84 s koos km-ga. |
Novembris 10,8, detsembris 9,69 ja jaanuaris 12,62 senti kWh koos km-ga. Ainult elekter. |
Kokkuvõttes tuleb sama nagu see 12-sendine ööpäevaringne fikseeritud pakett aasta lõikes. |
Kui mul sama hinnaga fikspakett oleks, siis ei saaks nii palju elektrit kulutada. Börsiga vaatan odavama või olematu hinna ja radikas huugab, kallimal ajal võtan välja.
Jaanuaris tuli kõrgem keskmine, sest ilm oli väga külm ja tõesti ei vaadanud, mis kWh hind parasjagu on, välja arvatud ekstreemselt kõrged tipud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
02.03.2024 16:47:04
|
|
|
| Süüa ei tee kodus? Mul boiler ja elektripliit/ahi, pliit kulutab vast rohkem kui boiler.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
02.03.2024 18:22:23
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Süüa ei tee kodus? Mul boiler ja elektripliit/ahi, pliit kulutab vast rohkem kui boiler. |
Praaeahi võtab jube vähe energiat. Jaanuaris meil kasutati praeahju 9x, energiat kulus 14kWh.
Pliit+nõudepesumasin 46kWh.
El boiler 210kWh.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
02.03.2024 21:34:10
|
|
|
Boileriga võrreldes on pliit ikka kööme.
Pliidi peal mingit 80L vett ei soojenda päevas. Hea kui see 80L veel sooja vee kuluks on päevas.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
03.03.2024 01:13:22
|
|
|
| Ärge raisake siis seda vett niipalju. Soojuspumbaga vee tekitamine võtab ööpäevas 2.8kwh, kuus 84kwh. Võttis ka ~200, aga siis sai püsitempilt mindud üle korra ööpäevas kütmise peale. Nagu näha, kokkuhoid üle 2x.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
03.03.2024 12:17:27
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Ärge raisake siis seda vett niipalju. Soojuspumbaga vee tekitamine võtab ööpäevas 2.8kwh, kuus 84kwh. Võttis ka ~200, aga siis sai püsitempilt mindud üle korra ööpäevas kütmise peale. Nagu näha, kokkuhoid üle 2x. |
Justnimelt, ega te hülged pole. Pesta tahate, siis pange parem veesärgiga saunaahjud kütte. Sületäie puudega 150-200 liitrit vett kuumaks nagu naksti.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
03.03.2024 18:52:54
|
|
|
| Lihtsam on vana malmist vann hankida ja selle alla lõke teha
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
03.03.2024 19:53:02
|
|
|
No aga toss tuleb ka välja juhtida!
Suitsutorule vasest spiraal ümber, siis saab viimsegi soojanatukese kätte.
Kuna selle tagajärjel suitsugaaside temperatuur läheb nii alla, et tõrv hakkab välja kondenseeruma, siis see kokku koguda ja turgu.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
04.03.2024 12:26:22
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| miq1988 kirjutas: |
Mismoodi seda börsi "kuu keskmist" saab nii arvutamises kasutada?
Lihtsalt näiteks, et börsi peal olles kasutan palju elektrit siis kui see on körgema tunnihinnaga ja vähe siis kui see on madal. Siis see minu tarbitud erineb ju arvutuslikust kuu keskmisest. Või on seal miski nipp lisaks? |
Eleringist näeb hinda, kui oleksid börsiga olnud.
Veebruar börsil tuli 9,06s/kWh koos marginaaliga. |
Saaksid jagada screeni kus seda vaatad?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|