|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
05.02.2024 16:55:48
|
|
|
c4v6, arvata on jah.. Tootja katsetab enne müüki, et kas masin on ikka stabiilne paar kuud. Kui on oht, et konkurendid järele jõuavad, on aeg müüki panna, siis on leiutamise tasud tagasi.
Muidu Kaspa-t ma kaevandasin. Sain pikemalt ~100 coini ümber 24h-ga. Täpselt ei mäletagi, kuid peale ASIC-ute müüki minekut kulus veel kuu-paar aega, seejärel hakkas iga päev paari coini võrra revenue vähenema ehk 2-3%
Praegu 15K maksev Kaspa ASIC toodab ~70$ KASPA-t päevas. Ehk siis a. tagasi kui ASIC-d mass-müüki tulid ja enne. Ju siis sai ka ~20-50x päevas rohkem coin-i.
Ainult toona ei tohtinud coin-i kohe kõike müüki lükata, sest suurtes kogustes müümine võtaks hinna alla.
viimati muutis jaanjaapan 05.02.2024 16:59:03, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
05.02.2024 16:56:43
|
|
|
Tegin siis arvutuse selle baasile:
Spoiler 
Maksab 11700 Euri.
3400Wh
Kalkuleerisin siit:
Spoiler 
Kaspat kaevandab 6TH/s
Kuus 900 dollarit kasum. Ja juba maha arvatud 342 dollarit elektrikulu kuus.
Juhul kui 0.14 senti (dollari sent) on kWh hind.
413.6768770641 KAS - Kaspa mined per day
_________________

viimati muutis mina634 05.02.2024 17:00:44, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2024 16:58:34
|
|
|
Eetrile vist ei suudetudki klassikalist asicut teha, st mis oleks kordades efektiivsem kui videokaart. Küsimus on mis algo peal münt jookseb st milline osa arvutusahelast annab põhikiiruse. Eetril oli see gpu ja mälu vaheline kiirus mida eriti väiksesse ja jahedasse pakendisse ei topi.
Ehk tuunimise käigus, kui hash sõltub rohkem core kiirusest siis see on suund asicu poole, kui mälu kiirusest siis pigem mitte.
Parandage kui eksin.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
05.02.2024 17:09:34
|
|
|
Kolm sellist asicut - ütleme, et 30 000 ringis investeeringut.
Garaaž peab kannatama natuke üle ~10 000 Wh või rohkem ära.
2700 dollarit kuus puhast kasumit kuus, millest elekter juba makstud.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2024 17:14:48
|
|
|
Diff tõus sinna sisse arvestatud?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
05.02.2024 17:27:45
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Diff tõus sinna sisse arvestatud? |
Kui sa saad elektrit odavamalt, siis on sul automaatselt ka parem kasum.
Kui kaspa hind tõuseb - on sul jällegi parem.
Kahjumi puhul pead arvestama, et äkki tuleb teatud aasta jooksul juurde kaevandusi osta. Leida parem elektripakett. jne
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
05.02.2024 17:32:13
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
Tegin siis arvutuse selle baasile:
Spoiler 
Maksab 11700 Euri. |
Seal hinna taga on nüanss "excl. VAT" ehk ilma käibemaksuta, Eesti 22% km-ga tuleks eraisikule hind pigem 14274€ (15336,5 USD)
Samuti elektrihinda kuidas arvutate, tihti tundub, et võrgutasu unustatakse ära, endale tuli eelmine kuu börsi elektrihind 15.5 s/kWh ja võrgutasu 9.3 s/kWh ehk kokku koos maksudeda tuli mulle jaanuaris elekter koju 24.8 s/kWh, mis on hoopis teine dimensioon 0.14 dollari senti/kWh, ehk eurodes "25 s/kWh vs 0.13 s/kWh" - kus ime läbi Eestis sellist ca 200x odavamalt elektrit imetakse
OK, isegi kui eeldada, et tegu ei ole mitte 0.14 dollari senti, vaid pigem 0.14 dollarit/kWh ehk 14s/kWh, on see 2x odavam elektrihind kui täna mulle koju tuleb.
Enda algandmed https://www.hashrate.no/asics/ks3m sisse toksin, tuleks tänase tootlusega sirka 21$ päevas ehk pigem 630$ kuus ja kasti tasuvusaeg sinna 2 aasta alla..
Endal sellist riskijulgust paraku ei ole, et eeldada 2 aastat stabiilset elektrihinda ja Kaspa tootluse säilimist, ka laenuraha kuulu järgi olla viimase aastaga oluliselt kallinenud, et olla rahatark ja võõra rahaga panustada..
Kui maksuamet ka veel kaasta, tahtes toodangu € välja võtta, on veel nutusem
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2024 17:34:15
|
|
|
Lühidalt siis, "ei ole"
Võid ju jooksvat kulu igatpidi optimeerida aga et midagi teenida tuleb enne asicu hind tagasi saada, ja kui diffi ignoreerid siis noh, guudlak
Loota hinnatõusule et õigustada mingi karbi ostmist.. selleks ei pea kaevama et hinnatõusust kasu saada junõu.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
05.02.2024 18:07:44
|
|
|
Praeguste elektrihindadega ei tasugi ära. Pigem neile, kes tahavad sellega mingit ruumi kütta talvel. Samas on ASIC miinerid eriti mürarikkad ja 3 tükki on päris sobivad ainult garaaži.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
05.02.2024 23:51:39
|
|
|
elukaz, oleneb algost jah, kui tõhusa ASIC-u saab. Paljud uued kaevandatavad mündid: ClORE, AIPG ja XNA ongi vb seepärast @kaw-pow algol, millele ASIC-uid toota ei pidavat saama..
Alephiumi Blake3 algo on core-lt, sellele saab vist üsna tõhusa teha.
Eelmine suvi oli päeval börsi elekter odav meil. Paneelid tootsid, aga Põdras oli suvel el. veel odavam öösel ka pidevalt nullis.. Ei tea kas seal põhjas paneelid 24/7 suvel toodavad või on ikka pigem see tuuma jaama hüva.
ASIC-ud on mürarikkad jah paljud. Nägin näiteks Red Panda mining kanalilt tuubis, kuidas ASIC läks nagu jäätise kasti. Penost seinad ümber võtavad müra vähemaks, ainult eest ja tagant peab lahti olema, kust õhk läbi köetakse.
Elektri müümisel kooriti mälu järgi 7 nahka vähemalt:
1. el. hind 2. ülekandetasu 3. el. aktsiis 4. taastuvenergia tasu 5. käibemaks 6. Ampritasu iga kuu + mõnel ka 7. paketi kuutasu paar €.
Lõpliku KWh hinna saabki jah, et jagad arve summa KWh kogusega. Mul peakaitse 63A, rohkem kui vaja, aga kui vähemaks annad ja pärast tagasi tahad, siis pead maksma alajaama tugevdamise kinni. Alles meil siin tugevdati alajaama elektriautod + soojuspumbad ahjukütte asendajad. Üle võimsusi siin kandis ei ole, pidevalt puudu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
06.02.2024 02:09:55
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| ja võrgutasu 9.3 s/kWh |
Kui sa kõva kaevandamisega tegeled siis ilmselgelt tarbimine kordades suurem mis teeb võrgutasu väiksemaks kw/h kohta. Miski rusikareegel teatud tingimustes (25A kaitse) siis alates 600 kw tarbitud elektrist kuus on mõistlik pakett 4 valida näiteks kus hind kõvasti soodsam.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
06.02.2024 02:15:53
|
|
|
Kas spekuleerimine tulusam pole? Risk jääb, aga kaotada on ainult investeeritav raha.
Masin mis toodab , võib tihti ka kahjumit toota. Kui see masin su elamut kütab, siis kõik päris raisus pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
12.02.2024 16:48:02
|
|
|
Täna hakkasin ma TRX-i kaevandama CPU-ga.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
13.02.2024 10:57:33
|
|
|
lolMiner 1.83
Changes
- Due to popular demand added back codes for mining TON / GRAM. Use -a TON or -a GRAM to mine it.
- Ton / Gram pool connector now detects pools lolminer.ton.ninja and gram.hashrate.to correctly with --ton-mode 6 and https://ninja.tonlens.com with --ton-mode 4 (fixed in this build, did not work with old versions of the miner)
TON kaevandamine pandi ju kinni. Kiire guugeldamine ei anna ka vastust TONi taaselustumise kohta. See mingi nali või mingi muu TON, äkki keegi teab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
15.02.2024 02:15:57
|
|
|
Ma ka 2022 suvel, korraga avastasin, et TON-i enam ei tule. ETH-ga koos @dual miningus oli. Langetasin core OC 1110 peale tagasi, dualis oli ~1500MHz core. Memori oli ETH-i jaoks põhjas nagunii + see Telegrami TON coin kasutas core rohkem.
Eraldi teda kühveldanud pole ja ka Hashrate.no-s, või whattomine.com-s näha pole.
edit: Nüüd saab juba soliidse ja ausa lolmineriga TON-i dualis kühveldada:
lolMiner 1.84 updated!
- Changelog -
Improved Ton / Gram mining performance by 15-18% on AMD RDNA 1-3 and NVIDIA Pascal and newer GPUs
Added EthereumB3 + Ton dual mining via --dualmode TONDUAL
Added support to mine Gram on gramcoin.org - the https endpoint https://api-pool.gramcoin.org will be detected automatically, but the mode also can be selected manually by using --ton-mode 5
Fixed a bug causing Ton / Gram mining not to work on Cuda 11 drivers
Fixed a bug causing Ton / Gram mining to not work on newer AMD drivers
Ainult, et ma ei tea mesmooodi..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
16.02.2024 12:05:08
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Kas spekuleerimine tulusam pole? Risk jääb, aga kaotada on ainult investeeritav raha.
Masin mis toodab , võib tihti ka kahjumit toota. Kui see masin su elamut kütab, siis kõik päris raisus pole. |
kõige tulusam on rahvapension või kodaniku palk - soomes oli viimane nii edukas, et kõik läksid varsti päris tööle.
kui mõni coin muutub pensionikontoks, siis on see ka hea uudis.
kui mõni pank leiab krüptoraha tulu, siis paneks ta igasse linna atm-i ja sellega kauplemise ja nali on selles, et kas täna saab saia 100 või 150 mbiti eest..?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
21.02.2024 02:28:21
|
|
|
Just olin rõõmus, et külma ilma coin-i AIPG @Kaw-Pow hind tõusis.. kuid siis korraga hakkasin ~30 coini asemel ~20 päevas saama. Sant lugu küll selle AI Power Gridiga. Tuleb vist ALPH peale tagasi minna, mis on @16.53GHz ~1140W. Kuna workerite hulk järjest kasvab, siis raskusaste läheb jällegi üles ja kui saaks ~2 ALPH-t 24h-ga. Siis nüüd 3€+ hinna juures üle 6€. Mitte vähem hetkel kui ~850W rohkem tarbiv AIPG
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
21.02.2024 12:26:48
|
|
|
20% kaevandusi lähevad offline:
Spoiler 
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
21.02.2024 17:18:17
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
20% kaevandusi lähevad offline:
Spoiler 
|
20% kõige vähem tõhusad ASIC-d lähevad pensile, küll uued ja võimsamad peale tulevad imho.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
21.02.2024 18:26:16
|
|
|
nendest 20% enamus loobub bitcoine kaevandamast.. Ja võtab mõnda aega, et auk stabiliseerub. Selle ajal nõudlus tekib juurde ja vastav hind.
kas üldse on vaja kaevandada kui näiteks ethereumi võrgus WORLDCOIN - WLD tõusis meeletult - mul on ainult 9 WLD-i, kuid hinnaks on sellel 54 € juba.
Näiteks toimib teistmoodi kaevandamine unmineables- valid algoritmi - mille peal kaevandad ja unmineable konverdib selle WLD aadressile:
Spoiler 
Näiteks ethashiga kaevandades ETHW-d 900Mh/s saad - 11.17432095 WLD / month (see on varieeruv - sõltub hindadest)
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
21.02.2024 18:57:48
|
|
|
Olen jah Unmineble-st kuulnud, kuna seda Tuubis Sebs FinTech kanalil, Seb reklaamis kunagi.
Meenub siit foorumist ca a. tagasi läbi käinud uudis, kus kohtutäitur pakkus müügiks nii ~100K eest BTC kaevamise masinaid, mis olid umbes merekonteineri taolisesse shed-i kühveldama ehitatud. Masinad olid ~2017 a. korralik kraam, mis siis kuni 2021 BTC buumini tühjaks lüpsti ning riigile või elektri firmale ju siis maksmata jäeti. Ega muidu neid masinaid täitur juba müünud poleks.
Suur hunnik kallist kola omal ajal ostetud ning siis viimane välja pigistatud ning arvatavasti kui keegi haigu ninna sai, et kellelgi mingi putka huugab ja pappi teenib + kuni kohtu veskid jahvatasid. Selleks ajaks oligi kak ras kätte jõudnud aeg, et need BTC ASIC-ud vanarauaks tunnistada ja vaevalt, et täitur pappi sai. Arvutasime siin välja, et 2022 oleks nad ka 10sendise el. hinnaga kahju tootnud.. Ju mingi firma lasti pankrotti, likvideeriti või kirjutati ümber mõnele tankistile ning ärimehed said ka tasuta kolastki lahti
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
21.02.2024 20:11:03
|
|
|
Sul on lühimälu - ma mäletan kui bitcoin maksis 30 senti ja siis ka ei uskunud, et kas sellest üldse asja saab
ja kui maksis 120 euri- siis mõtlesin, et see võib kukkuda kolinaga. Selle ajani sai tavalise arvutiga kaevandada - isegi 2GB graafikakaardiga.
Ainus pahe, mis oli - bitcoini krüptoviirused hakkasid ka levima. Selle peatas muidugi microsofti krüptokaitse viirusetõrjele lisaks. Ja veebilehitsejatele pandi ka mingi kaitse peale..
linuxi arvutis krüptoviirustest pole ise kuulnud ja ega ka üldse mingeid viirusi...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
21.02.2024 20:24:57
|
|
|
mina634, Kui mul meenus see kohtutäituri kaevurite müük + kõrvalteemas kirjutasin, kuidas mäletan selgelt kui suvi 2011 ostsin uue Cooleri ja oma esimese dual core prose. Siis millest järeldad, et mul on lühimälu
Mis sa 2011 suvel tegid
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
22.02.2024 15:13:59
|
|
|
Ses mõttes on hea kui näiteks vaja lauaka upgradei ehk paremat lauaarvutit, osta uus arvuti ning CPU ja GPU mõlemad teenima panna. Siis saad ~suveks pm enamus raha tagasi. Ja kui isegi buumi ei tule, pole ka midagi kaotanud. Arvuti jääb alles ja tuba lihtsalt elektriga köetud.
CPU näitab hetkel ~0,5€/kWh teenivat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
22.02.2024 16:45:53
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Ses mõttes on hea kui näiteks vaja lauaka upgradei ehk paremat lauaarvutit, osta uus arvuti ning CPU ja GPU mõlemad teenima panna. Siis saad ~suveks pm enamus raha tagasi. Ja kui isegi buumi ei tule, pole ka midagi kaotanud. Arvuti jääb alles ja tuba lihtsalt elektriga köetud.
CPU näitab hetkel ~0,5€/kWh teenivat.  |
Praegu ehitan endale piisavalt, kuid kaevandamise jaoks aeglase 2017 a. juppidest arvuti.. Videokaardid keldris ketravad, siia magamistuppa küll ei tahaks kaevurit..
Kui oleks rikkam, siis MSI Gaming M7 Mobo oleks keldrisse jätnud. Üles tuppa sobiks uuem, mingi kiirema ja natuke paksema läpaka näiteks. Kasutatud Lenovo T14 peaks suht ok olema.. üle tulla: Lenovo Yoga gen2, 2017 a. raalilt
Sellise arvuti ehitamine, millel CPU ja GPU suudaks teenida, läheb oma 1000€ kõik kokku. Ja selle peaks keldrisse kaevama panema, või siis toas hoida, kaevama panema päeval, kui ei kasuta või kui ära lähen. Ööseks oleks hea vaikus...
Pole täpselt nedne tasuvustega kursis, kuid sellise korraliku CPU ja GPU-ga raali rahaga saaks ka juba mõne pisema ASIC-u keldrisse, mis kasumiga veel sooja kütaks.
Vb Tulevad Blake3 algoga (Alephium, IRON FISH) ASIC-ud Blake2 omad on olemas.
Vahest kui alguses see ASIC kätte saada nagu Kaspa puhulgi, siis mõnda aega on revenue korralik, enne kui teisi samasugusi peale tuleb ja raskusastme üles lükkavad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
22.02.2024 17:13:04
|
|
|
| jaanjaapan kirjutas: |
| Videokaardid keldris ketravad, siia magamistuppa küll ei tahaks kaevurit.. |
Mul pigem just vastupidi: https://www.sleepfoundation.org/noise-and-sleep/white-noise
| jaanjaapan kirjutas: |
Sellise arvuti ehitamine, millel CPU ja GPU suudaks teenida, läheb oma 1000€ kõik kokku.  |
Noh kui võtta osa vanast arvutist, nt GPU vähemalt 3000 seeria, siis MOBO + Mälu + CPU ainult. Kokku ~300€
Aga jah GPU ROI 2x nõrgem. Võib välja jätta kui kallim elektripakett valitud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
22.02.2024 17:47:42
|
|
|
Siin TRX maksis 7 senti ja nüüd 13 senti. Et siis kui alguses 1000 euri panna, siis nüüd on ~ 2000€ + stake tulud kui stake-s. EI ole vaja elektrikulugi.
Tobud kaevandajad.
Mul maksis hedera 4 senti, nüüd on see mitu korda 10 senti olnud + stake 150 panin ja üle 400 on hetkel.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
22.02.2024 19:41:54
|
|
|
mina634, raha saab kokku ajada eri moodi. Kindlasti on mõnele muud variandid sobivamad
Mulle mu kaevur meeldib, soojus + LED-show Hea vahepeal keldris käia kaevuri sahina saatel hinge kosutamas. Umbes nagu mõni läheb kose juurde väge otsima
Miks nüüd äkki kaevurid juba tobud on? Kui meenutan, kas sa ise mitte ka kaevandanud Oli vist 2 läpakaga XMR-i
Pisut rohkem kui 3 kuuga oled suutnud pea 500 posti siia foorumisse tekitada. Nüüd hakkab noorsant juba sapisemaks minema, vb kuna su agarat rumalust siin ei respectita. Igast asjast ei pea kogu aeg arvama midagi!
Viimasel ajal, kui saabub meil, et mu jälgitavates teemades on uued postid, siis enam eriti ei viitsigi neid lugeda. Jutu kvaliteet on All time Low hetkel siin Eriti uue verega.
Ses suhtes, et kui ma oma kaevurist kirjutan ja tüüp vastab lihtsustatud ja lühendatud kokkuvõttega minu enese jutust, siis pole siin ühist pinda arutamaks.
Kui palju maksab talvel puudega maja kütmine? - selliseid lampe pillud, pole teemasse ja üldse rumal küsimus kui ei tea ühtegi tegurit jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
22.02.2024 20:20:54
|
|
|
Minu kaevandamine on puhas lõbu - kasumit ei saa ja kahjum ei ole probleem.
Sina pead aga tõestama, sest elektri maksab sinu majaomanik kinni.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
23.02.2024 00:22:37
|
|
|
Pean tunnistama, et ma ei ole samuti kunagi aru saanud mingi krüptoekvivalendi kaevndamisest kulude stabiliseerimise eesmärgil või veel enam samal ajal sealt mingit profitit lõigata.
Rohkem spekulatiivset vahendit on keeruline otsida. Kui sellega end seotud tahta saada, siis on mõistlik esmajärjekorras aru saada, et tegemist on suures plaanis praeguse majanduskorra järgi kauplemissprotiga. Kui ei, siis mis edasi- ja sealt tekib veel suurem spekuleerimise moment.
Seega kui midagi kaevama haktata tasub aru anda, et eeskätt on mõistlik seda osta. Kui ei taha ostmisest jälgi jätta, siis tasub kaevata. Kuid kaevata nii, et see hetkeliselt ka ära tasub tundub ajaviide. Kui selleks on tahtmist, why not.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
23.02.2024 02:39:46
|
|
|
Potentsiaali on kindlasti neil kel päikesepargid suure hurraaga ostetud ja nutavad nüüd märts-okt negatiivse võrku müügihinna pärast.
Või offgriditajad kel metsik ülejääk. Saab midagi vähemalt tagasi. Ja buumi ajal vb isegi kõik paneelidesse investeeritu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
23.02.2024 07:55:56
|
|
|
TASUB natuke jälgida ka worldcoin tegemisi ja arenguid, kuidas nende ID areneb.. ehk tulevikus kasumivõit..
hetkehind:
9.04004 WLD
66,64 € EUR (ei kaevandanud, kuid ostsin kui maksis 1 või 2 euro ringis üks WLD)
Tahtsin ainult näidata, et lihtsalt seistes võib väärtus ka tõusta.
Ega ma ei imesta kui mõni siin kaevandamisega natuke teenib- kaspa ja asicuga võib teenida 100 dollarit (puhaskasumina) päevas.
Aga oleks kaevandanud ka unmineable moodi, et WLD preemiaks saada...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
23.02.2024 09:14:32
|
|
|
| Rändom shitcoinide ostmine läheb pigem sinna lotomängimise alla. Kõige kindlam üldse on ikkagi BTC pikas perspektiivis (5+ a).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
23.02.2024 13:11:08
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Rändom shitcoinide ostmine läheb pigem sinna lotomängimise alla. Kõige kindlam üldse on ikkagi BTC pikas perspektiivis (5+ a). |
Veidike sulle enda siseinfot:
Spoiler 
raptoreum on pikaajaline investeering.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
24.02.2024 01:34:40
|
|
|
| See Krüpto KAEVANDAMISE teema pole üldse enam teemas, nagu spekulantide teema juba..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
24.02.2024 19:06:13
|
|
|
Imestan just, et Intel Celeron N3000 ja N4000 seeriad kaevandavad suht stabiilselt ja normaalsel temperatuuril - ja mis tähelepanuäratavam - täiesti vaikselt. ja seda xmrig-iga.
Need notebook-id võtavad ka olematult voolu kui ekraan on säästurežiimis ja OS ssd ketta peal. CPU võtab 6W ise. Alla 25W /h.
Ainult mingi 10 tükki tuleb tööle panna, et siis midagi H/s saab..
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
27.02.2024 15:04:01
|
|
|
Raptoreumi on hea kaevandada. Iga arvutiga.
Spoiler 
komodo walletis saab teha RTM-i ja sealt mugavalt DEX-is müüa SWAPI tegevuse alt. Kõik on automaatne.
128 RTM-i vahetasin 0.60 KMD vastu. Näidiseks.
Spoiler 
kus ma xmrigiga kaevandan ei ole eriti miinimumnõuded - võid ka 2 RTM walletisse lasta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
07.03.2024 10:02:58
|
|
|
CPU kaevandajad kuda te emaplaate hangite? HV lahti ja odavaimad CPU klokkimisvõimalusega või on mingeid muid soodsaimaid/efektiivsemaid variante?
Järelturul pm platede saadavus 0 (AM4)
Ja mida eelistada tootjate poolest või vahet pole (Asrock, Biostar, MSI, Asus, Gigabyte...) ?
Mälu testisin pm vahet pole nii mahul kui kiirusel (CL number jne)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.03.2024 10:03:18
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
CPU kaevandajad kuda te emaplaate hangite? HV lahti ja odavaimad CPU klokkimisvõimalusega või on mingeid muid soodsaimaid/efektiivsemaid variante?
Järelturul pm platede saadavus 0 (AM4)
Ja mida eelistada tootjate poolest või vahet pole (Asrock, Biostar, MSI, Asus...) ? |
Ma räägin nüüd küll aastatetagusest ajast aga Biostar on olnud eeliseks. Töötas iga ilmaga. Asrocki plaatidega oli vahel see jura, et mõni pesa kadus küljest ning restart aitas. Või siis jäi plaat käivitamisel "loopima" ning aitas see, kui mälu teise pessa ümber tõsta.
Kui kaevandusplaati otsid, siis mul on mõned vana aja plaadid veel müügis.
ASUS Z170 Gaming näiteks koos prose ja mäluga. 6 pesaline plaat.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
07.03.2024 12:05:13
|
|
|
Kõigpealt tuleb vaadata, et kas 160 000 H/s kokku saab kaevandada, alla selle ei tasu üldse ära.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
07.03.2024 12:46:14
|
|
|
Tasuvust määrab ikka palju rohkem parameetreid.
Näiteks kui tahad uut arvutit mängimiseks ja paneelid katusel üledimensioneeritud, siis on tasuvusaeg 0 sekundit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
07.03.2024 13:06:53
|
|
|
Pole mängimiseks aega. Krüptorahade kokku ost võtab kogu aeg suurema aja ära.
Panin 5 euro, see muutus 75 euroks ja nüüd mõtlen, et mis muutub 750 euroks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
07.03.2024 16:40:50
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
CPU kaevandajad kuda te emaplaate hangite? HV lahti ja odavaimad CPU klokkimisvõimalusega või on mingeid muid soodsaimaid/efektiivsemaid variante?
Järelturul pm platede saadavus 0 (AM4)
Ja mida eelistada tootjate poolest või vahet pole (Asrock, Biostar, MSI, Asus, Gigabyte...) ?
Mälu testisin pm vahet pole nii mahul kui kiirusel (CL number jne) |
Kuniks BIOS prose toetab, on kõik B350/X370/B450/X470/B550/X570 ~täpselt sama performancega.
VRM coolingul pole vahet kuniks kõige efektiivsemal klokil (tavaliselt alla 1V) niikuinii toimetad ning hiljem järelturul 8 core või vähem mängurina utiliseerid
Overclocking maailmarekordeid vb saad kallimate platedega paremini, aga selle ajaga kui sa oma RAMist viimase 0.1% välja tuunid, on lihtsalt XMP profiiliga käima pandud ja ära unustatud miner väga pikaks ajaks oma saadustega juba ees
ehk siis keep it simple stupid ja mis iganes kõige odavam on
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
07.03.2024 17:47:57
|
|
|
Kindlasti teeb mingil ajal CPU areng kiire hüppe. Nagu bitcoin.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.03.2024 18:26:50
|
|
|
| Launger kirjutas: |
Olid ajad, ning mitte midagi pole muutunud  |
Aga toonase saaga lõpuks - paari kuu pärast sain aru, et see 10k masinaparki investeerituna oli suht mahavisatud raha ja müüsin masinad juppideks maha.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
08.03.2024 09:28:38
|
|
|
Kas kuskil hulgi vanarauda ka saab või on kõik juba maailmas utiliseeritud/maha müüdud?
Näiteks 1000tk P106-100 10 000 € jne.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
08.03.2024 09:45:59
|
|
|
DVDRW, minu käest võiks saada aga vanaraua hinnaga ei sooviks myya praeguse seisuga.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
|