Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 138, 139, 140  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 18:20:52 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
3.Hindade osas ma ju kirjutasin, et AKSidt võtsin. Seal on BG3 võtmed alla 25 €, mine ja võta ligi...

Võtmed? Pead silma kellegi teise Steami konto ostmist?
https://www.allkeyshop.com/blog/buy-baldurs-gate-3-cd-key-compare-prices/

Hind tundub siiski ~60 eur olema icon_rolleyes.gif


Xbox/PS Stores 70 eur. AKS-is vastavalt 55 ja 65 eur.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2024 19:31:53 vasta tsitaadiga

SKG, Ei ole just ülemäära üllatav, mulle tundub, et ta käib ostmas kus väga ekslusiivsetes e-poodides kuna kõik on väga kahtlaselt soodne ja reaalse eluga ei taha haakuda.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 18.02.2024 22:04:53 vasta tsitaadiga

Baldur's Gate 3 on üks neid väheseid mänge muidu, mis müüsid kogu stocki ära 30-40 euri kandis enne release'i võtmetena ja mängu edu tõttu pole endiselt uuesti väga paljudes kohtades üldse stocki uuesti jõudnudki.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 00:53:06 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Kurat, otsin, mis otsin, aga no ei leia BG3 keysid sealt..http://entsyklopeedia.ee/artikkel/aksi1

Aeron, Kui Sa oled terve selle aja jooksul täiesti võimetu olnud samas form factoris ühtegi kasti kokku laduma, siis ma loen selle diskussiooni lõppenuks kui, et ei olnud võimalik ja andsid loobumisvõidu. See kas miski näeb ilusam või koledam välja on vähe oluline... Kui Sul PS5 ei meeldi, palun XBOX on tehniliselt neljakandiline kast, pane selle järgi siis kokku arvuti. Mina võtsin barebone selle arvestusega, et see oli saadaval, see tundus sarnane ja sellele sai lihtsa vaevaga leida komponendid. Mälude osas ma juba adresseerisin, palun valgusta, mis nendel mäludel valesti on?


My bad, AKS (allkeyshop) on siin nii palju mainitud pood, et ma ei tulnud selle peale, et sa ei tea seda.
Või siis, kui ei tea, ei tulnud ka selle peale, et sa ei Googeldaks "AKS + BG 3 key", mis puhul see on esimene vaste.
Selle konkreetse mängu puhul jah, paraku magasid preorder aja maha. See oli enne kui hitiks sai soodsamalt saadaval ja siis oli steam standard preorder 10% soodukas, aga tänaseks on ainuke võimalus soodsamalt saada mingi konto osta, mis teõsti ei ole eelistatud variant.
Või noh, region swapping vb ka, kui kuskil regioonis on parem hind - https://www.lagofast.com.

... vastuseks sinu küsmimusele kasti osas, siis ma lihtalt ei teadnud, et sa minult midagi ootad. Sa ei ole kordagi ka selgesõnaliselt oma lähteülesannet sõnastanud. Raske on selle ülesande pealt midagi toota.
Londiste ja Co on juba piisavalt hea tööd teinud. Täna, selleks, et 1:1 konkureerida konsooliga uut rauda eriti pointi osta ei ole tundub mulle, vähemalt mitte täies mahus. Uute asjade hind/suutlikus on selleks liiga hea.
Pigem siis juba sõidaks konsoolist üle. Kui sinu budgetit vaadata, siis ma ise kulutaks 25 € rohkem ja teeks midagi oluliselt suutlikumat:

*Võin sulle öelda täiesti rahuliku südamega, et kui ilusti küsid, saad 25 € selle komplekti pealt alla ja on sinu pakutuga hinna mõttes 1:1.
Või siis just teistpidi, võtaks mingi nautke used kasti nagu eric pakkust ja teeks 700 € midagi ikkagi paremat kui ükski konsool hetkel suudab.
Nagu pc puhul ikka, võimalusi ja lähenemisi on n+1 ja eks igaüks valib ise endale kõige õigema tee, aga kui sa tahad midagi konkreetsemat saada, siis palun sõnasta oma lähteülesanne kenasti ära ja siis vaatame edasi.
6800xt oleks ka täiesti hea ja tiba soodsam variant mis eriti 16 GB mälu tõttu oleks eelistatud, aga kuna imo nvidia feature set on parem ja 4070 on võimsam kaart ikkagi, siis jäi see.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.02.2024 01:05:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 00:57:47 vasta tsitaadiga

Ja sa jälle viskad mulle mingisuguse suure kolaka siia.. aga MOTT, kompaktne, võimekas pc ei ole võimalik soodsalt nagu Sa ise just tõestasid.

PC mängude hinnasoodus ma saan aru töötab ainult siis kui tegemist ei ole hinnatud mänguga icon_biggrin.gif

Raua puhul, suur risu on soodne ja mängude puhul, risu on soodne..


Kui tahta midagi sama kompaktsed siis lihtsalt ei ole võimalik konsooliga konkureerida.. Tänud Aeron seda korduvalt tõestamast icon_smile.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 02:01:11 vasta tsitaadiga

Millise suure kolaka, selle asja mahtuvus on 26L ja kuna see on Matx, siis sinna sisse on actually veel mugav ehitada. Saab upgrade-ida etc.
Jah, ma saaks ilmselt sarnase budgetiga minna veel väiksemaks, aga siis peaks otsime tükke suurema hoolega ja hetkel tõesti ei viitsi.

Kui sinu ainukeseks mõõdupuuks on suurus, siis võta midagi Intel NUC 12 Arc 770M-iga. Perf ilmselt konsooli kanti ja on veel pisem. Ülejäänud inimesed panevad lihtalt pc kuskile silma alt ära...
link

Link

Palun, tee mulle konsool, mille mahtuvus on 2.5 L.


Inspiratsiooni:
https://pcpartpicker.com/builds/#g=546,494,552,553,522,526,501,523,495,496,558,559&E=9&sort=price&page=16
Sul on siin n+1 buildi, mis on võimalikud igas suuruses ja raha eest.

PC mängude hinnasoodustus töötab 90% ajast, üksikuid erandeid ja erandlikke olukordi on.
Kui sulle muud moodi kohale ei jõua, siis võta homsest järgmised 3 kuud kõik uute mängude hinnad AKS vs ps5 ja võrdle neid ning ma luban sulle, selle perioodi lõpuks näed,et enamike kui mitte kõiki mänge oled saanud osta VÄHEMALT 10% soodsamalt, aga pigem 20-25% soodsamalt.
Seda on aastate jooksul nii mitu korda mõõdetud ja alati on tulemus sama olnud.

PC juurde tulles, siis...

Ma saan nüüd siis kokkuvõttes aru, et sinu jaoks on ainukesed olulised kriteeriumid, et PEAB olema PS5 sarnase ruumalaga ning PEAB perf/feature wize olema samas augus.
Ükskõik millised muud omadused ei oma mitte mingit kaalu - jah?
Spoiler Spoiler Spoiler

Ehk siis sinu arvates, see ei ole ok jah?

Pmt siis ainke sobilik asi oleks midagi sellist:
https://pcpartpicker.com/b/rm2V3C
Parandatud konfiguratsiooni siis selline:
Spoiler Spoiler Spoiler

Siin on veel ruumi seda asja odavamaks teha, aga ei viitsi hetkel ...

Tbh, olen väga kannatlik ja püüdliku olnud sinu fantaasiate osas, aga vist vaikselt hakkab tunduma, et sa oled mingites oma fiksatsioonides kinni ja sinu jaoks on ainult your way olemas.
Eriti sa ise vaeva ei viitsi näha, lased teistel sind teenindada ja siis oled aktiivne kritiseerija. Jätab suure korportasiooni keskastme juhi mulje, kes ise ühtegi lahednust ei genereeri, aga jõle palju on öelda alati.
Jah, de fakto, Sony ja MS insenerid kulutasid x hulk aastaid, et 250W suruda nii väikesesse vormi kui võimalik ning selle töö vili on see, et mõlemad konsoolid mahuvad 500 € juures 8L sisse ära.
Kui sinu ainuke mõõdupuu on see, mitu W jõudu saab 8L sees jooksutada, siis tõesti, palju õnne, 500 € sees on PC puhul seda teõsti natuke raske saavutada, sest nii väikese ruumi sees on tükkide valik väike.

Kui sul on aga natukegi ruumi sellest kriteeriumist eristuda, nt 8 L asemel 20 L ruumi anda või oma budgetit tõsta natuke, siis tekib kohe õige mitu võimalust, kuidas asja lahendada.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.02.2024 02:56:26, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 02:07:29 vasta tsitaadiga

Ma tahan lihtsalt vōrreldavat masinat, kui sa eemaldad omadusi sest saa ei saa neist aru, siis sa väänad lihtsalt mängureegleid endale soodsas viisis.

Sa ei hakkaks ju ometi soundbari võrdlema põrandakõlaritega ütlema et need on samade omadustega esemed sest mõlemad toodavad heli või ford transitit ja ford fiestat sest mõlemal on 4 ratast?


Ma jätkuvalt ootan ka vastust mis tegi minu valitud mälud “juustuks” 3ndat korda küsin seda juba.


Ps inteli gpud on kindlasti valmistoodang mida ma soovitaks kõigile kelle elus puudub seiklus icon_lol.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 02:58:12 vasta tsitaadiga

Sa ei saa kunagi võrreldavat masinat. PC on nii palju enamat.
Ja suurus on kõige vähem oluline omadus gaming masina juures. Ma saan aru kui väikeseid aga ilusaid PC case-e ei oleks olemas vms. Aga on ju. Sa oled nii kinni oma kasti suuruses...
Ma oletan, et enamik inimesi võtaks 8L üsna veidra kasti asemel 20L-ise lakoonilise, kui see tähendaks neile oluliselt paremat funktsionaalsust ja pikas perpektiivis ka hinda (isegi kui alginvesteering on suurem).

Arc on kindlasti veel sekluslik, kuigi silmas pidades Inteli edusamme, siis ma olen pigem impressed, kui hea see on.

Hmm, ram caluclator ütleb, et selle rami latents on 14,2 ns, 3600 cl 18 rami oma oleks täpselt 10 ns.
Vägagi tõenäoliselt jääb natuke fpsi lauale ja 1% lowd saavad suht kindlalt pihta. Kui foorumeid uskuda, siis peale 3200 pole Mhz enam nii oluline, aga timingud küll.
Aga olen avatud sellele, et olen millestki valesti aru saanud, nii et kui keegi targem seletab kenasti, siis hea meelega kuulan.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 19.02.2024 09:33:56 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Pigem siis juba sõidaks konsoolist üle. Kui sinu budgetit vaadata, siis ma ise kulutaks 25 € rohkem ja teeks midagi oluliselt suutlikumat:

Komplekteerimine on tasuta? Opsüsteem + paigaldus? Klaviatuur/hiir/pult/juhtmed?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 10:28:05 vasta tsitaadiga

Hästi...
60 € on Flydigi Vader 3 pro
Delli mouse/kb kombo oli 26 vist
OSi saab AKSist nähtavasti alla 2 €-ga icon_smile.gif
Koostamine 40 €.

Tot: ~ 130 e hinnale otsa

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 11:07:04 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Sa ei saa kunagi võrreldavat masinat. PC on nii palju enamat.
Ja suurus on kõige vähem oluline omadus gaming masina juures. Ma saan aru kui väikeseid aga ilusaid PC case-e ei oleks olemas vms. Aga on ju. Sa oled nii kinni oma kasti suuruses...
Ma oletan, et enamik inimesi võtaks 8L üsna veidra kasti asemel 20L-ise lakoonilise, kui see tähendaks neile oluliselt paremat funktsionaalsust ja pikas perpektiivis ka hinda (isegi kui alginvesteering on suurem).


Sa oletaks ilmselt ka, et keegi ei ostaks Soundbare, ega Ultrabooke, ega ka kõiki teisi asju, mis on pisikesed ja õhukesed ja miljonites kodudes, aga ometi on reaalsus midagi muud. Ja saa üle oma PS5-st, ma ütlesin Sulle pikemat aega tagasi, et Sa võid ka Xboxi võtta endale mõõdupuuks.

Tahtsid lähteülesannet?

Suurus: PS5 on 10.5, Xbox Series X 6.86L. Ümardame, et Case suurus ei tohiks ületada 11L, kujult olgu kasvõi viisnurkne, mul pohlad.
Ühenduvus: Wifi 6 + BT. Mööda elutuba ei hakka võrgukaableid vedama.
Pult: Vähemalt PS5 ja Xbox Series X kaasatuleva puldi vääriline
Osutusseadmed on juhtmevabad, kuna konsoolil on need juhtmevabad(kui Sa suudad mulle ära tõestada, et Sa suudad oma PC ülesse seadistada puldiga, siis by all means, anna tuld)
Riistvara päritolu: Kui Sa tahad kasutatud asju kasutada, siis arvesta, et pead ka konsooli puhul arvestama kasutatud konsooli hinnaga, Sa ei saa võrrelda uut PS5/Xboxi kasutatud PC-ga, nagu Sa seda siiani oled teinud.
OS: Osta kust tahad kuniks see on mingi pood.

Vist sai kõik kirja.
Kui Sa nüüd tuled, jälle, et oi, see pole mõistlik ja keegi ei taha, siis ma loen selle, et sisuliselt ebaõnnestusid Sa konkureeriva süsteemi loomisest ja sisuliselt laiatarbekaubana on teleka all domineerivas positsioonis, kuna PC lihtsalt ei ole konkurentsivõimeline.


tsitaat:

Arc on kindlasti veel sekluslik, kuigi silmas pidades Inteli edusamme, siis ma olen pigem impressed, kui hea see on.

Kindlasti on impressed, aga igapäeva kasutusse kellelegi seda küll soovitada ei saa.

tsitaat:

Hmm, ram caluclator ütleb, et selle rami latents on 14,2 ns, 3600 cl 18 rami oma oleks täpselt 10 ns.
Vägagi tõenäoliselt jääb natuke fpsi lauale ja 1% lowd saavad suht kindlalt pihta. Kui foorumeid uskuda, siis peale 3200 pole Mhz enam nii oluline, aga timingud küll.
Aga olen avatud sellele, et olen millestki valesti aru saanud, nii et kui keegi targem seletab kenasti, siis hea meelega kuulan.



Ma teen Sulle kiirkursuse Inteli, nende prosede ja nende boardide osas.
Inteli emaplaadid jaotavad kirvemeetodidega kaheks, need millel saab overclocki teostada ja need millel ei saa.

10 generatsiooni puhul on Zotaci kastis tõenäoliselt 400 seeria board ja vaadates spec sheeti, siis pakun, et see chipset on B460. B460 ei võimalda ei mälu ega prose üle kellata. https://www.zotac.com/ee/product/mini_pcs/magnus-one-ecm53060c-barebone-0#spec
Järelikult jookseb see selle järgi mis on mälu spec prosel: https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/199271/intel-core-i510400-processor-12m-cache-up-to-4-30-GHz/specifications.html
Vastavalt specidel on see 2666mhz, ehk siis suures plaanis ei ole pointi osta sinna peale midagi, mis on kiirem kui 2666mhz, kuna see jookseb ikka 2666mhz.

AMD on hoopis teine teema.

Mis tõi mind täiesti out of the box küsimuseni...

Sul on profiilis kirjas:

[CPU] AMD 5600X + Cooler Master CM Masterliquid ML360R RGB
[RAM] 16 GB G.Skill Trident Z RGB 16 GB, DDR4, 4000 MHz

Kas Sa reaalset suutsid infinity fabricu panna jooksma 2000mhz peale 5600x peal või Sul on custom timinguid ise pandud, või sa panid XMP lihtsat 4000mhz peale?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 12:48:22 vasta tsitaadiga

Üle pika aja üks enam vähem tore postitus! beer_yum.gif

tsitaat:
"Sa oletaks ilmselt ka, et keegi ei ostaks Soundbare, ega Ultrabooke, ega ka kõiki teisi asju, mis on pisikesed ja õhukesed ja miljonites kodudes, aga ometi on reaalsus midagi muud. Ja saa üle oma PS5-st, ma ütlesin Sulle pikemat aega tagasi, et Sa võid ka Xboxi võtta endale mõõdupuuks."


- need on täiesti eraldi ja võrreldamatud teemad ju. See kas sinu kasti ruumala on 10L või 20 L on 95% ruumidest üsna suva, kuni see kast näeb enam vähem viisakas välja. Ma ütleks, et ka elutuppa pannes on asja välimus ja muratase tähtsamad, kui see, et kas ta on 10 cm pikem/paksem või mitte. Mulle tegelt meeldiks kui oleks ilusaid rackitava serveri laadse disainiga korpuseid, mille saaks nt pool nähtamatult panna kuskile teleka alla vms. Oleks omajagu ruumi, ilmselt mugav ehitada ja ei riivaks silma.

- ma /me?/ ei taha võtta xboxi eekujuks just nimelt argumentatsiooni konsistentsuse huvides. Xboxi ainuke tugevus (pea-aegu) on tema ilmselgelt parem disain, aga sortiment, mis on peamine, on nõrgem. Kui me võtaks ühe konsooli välimuse ja teise konsooli sisu, siis me peaks võrdlema kahte konsooli 1 pc-ga. See ei oleks konsoolide suhtes aus, sest üks konsoolidest oleks pmt dead wieght või väga pisikese lisaväärtusega.

tsitaat:
"Suurus: PS5 on 10.5, Xbox Series X 6.86L. Ümardame, et Case suurus ei tohiks ületada 11L, kujult olgu kasvõi viisnurkne, mul pohlad.
Ühenduvus: Wifi 6 + BT. Mööda elutuba ei hakka võrgukaableid vedama.
Pult: Vähemalt PS5 ja Xbox Series X kaasatuleva puldi vääriline
Osutusseadmed on juhtmevabad, kuna konsoolil on need juhtmevabad(kui Sa suudad mulle ära tõestada, et Sa suudad oma PC ülesse seadistada puldiga, siis by all means, anna tuld)
Riistvara päritolu: Kui Sa tahad kasutatud asju kasutada, siis arvesta, et pead ka konsooli puhul arvestama kasutatud konsooli hinnaga, Sa ei saa võrrelda uut PS5/Xboxi kasutatud PC-ga, nagu Sa seda siiani oled teinud.
OS: Osta kust tahad kuniks see on mingi pood."


- see on üsna mõistlik juba. Väga tahaks rääkida läbi ruumala osa , sest selle mahu juures on valik väga väike - https://pcpartpicker.com/products/case/#V=2889700000,14676480000&sort=volume&page=1 (vähemalt selle osas, mis Eeestis mugavalt saadaval on Silverstone SG05 nt)
Kui tahta 1:1 võistelda konsooliga, siis ilmselt midagi sellist oleks alguseks ok (+ pudinad ja os juurde), aga ma ise eelistakas iga kell midagi võimsamat ehitada. Tbh huvitav oleks ka kasutatud masin ehitada ja võrrelda seda kasutatud konsooliga.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kui keegi tahab buildi mudida: https://pcpartpicker.com/list/xbptRK

tsitaat:
"Ma teen Sulle kiirkursuse Inteli..."

- ok, tänud. beer_yum.gif

tsitaat:
Kas Sa reaalset suutsid infinity fabricu panna jooksma 2000mhz peale 5600x peal või Sul on custom timinguid ise pandud, või sa panid XMP lihtsat 4000mhz peale?
- mul on xmp 4000 mhz peal lihtsalt.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 12:52:46 vasta tsitaadiga

XMP osas, tõenäoliselt oled sa jätnud osa jõudlust lauale vedelema, kuna AMD AM4 socketi peal olevate prosede puhul on optimaalne kasutada mälukellasid mis on 1:1-le Infinity Fabricuga. Tõenäoliselt XMP-ga ei jookse Sul see 1:1le. https://zentimings.protonrom.com/ aitab veenduda. Parempoolsed 3 numbrit üleval (MCLK, FCLK, UCLK) peaks olema samad, sinu puhul ilmselt ei ole.
Lahendus on kas proovida Infinity Fabric 2000mhz peale saada (reeglina on see keerukam, eriti kui tahta 2000mhz ) või käsitsi mälutimingud paika panna ja näiteks 3600 peale panna ja https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/ abil timingud välja peilida. Happy overclocking... või siis Sa võid alati osta endale uued mälud mis on juba 3600mhz XMP/AMP profiiliga.



Tagasi teemasse: Võta seda kui challenget, kasutatud või mitte kasutatud, ma tõin enne mängu puhtalt XBOXi kasti, sest see on kergemini hoomatavam ja on rohkem tavapärane. Minu poolest võib jätkuvalt mõõdupuu esimese PS5 järgi võtma kuigi tasub arvestada, et ka see on vahepeal mudeliuuendusega kahanenud 30%.
Ja jätkuvalt, suurus on oluline kui Sa vaatad turul olevaid telekalaudasid ja nende vahelisi riiuleid, siis nende vahele ühe seadme sa mahutad ja teist lihtsalt enam ei mahuta. Päris suletud kappi ma ei paneks siiski konsooli/arvutit nagu osad siin vist soovitavad, see ei ole airflow seisukohast väga hea mõte.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 13:23:16 vasta tsitaadiga

Foxxx, mälu osas olen mõelnud jah, et mingi hetk peaks midagi tegema. Seal on rankid ka mängus, ilmselt minu setupile oleks kõige mõistlikum 2x16 GB double rank 4000 Mhz custom timingutega setup, sest väidetavalt raud võtab hästi vastu väikese oc ja FPS gain on täiesti olemas. Samas, tbh, täna on kõik nii hästi, et eriti ei koti icon_smile.gif
Teemasse tulles, siis SG5 mahtuvus on 10,8 L ja sinna sisse saab oluliselt võimsamat rauda panna, kui hetkel panin.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 13:38:53 vasta tsitaadiga

Aeron, Buildi osas, kas rami pidi teadlikult single channel olema? Ja proovin nüüd see build läbi mängida Eesti hindadega + lisaks juurde OS ja osutusseadmed.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 13:49:53 vasta tsitaadiga

Kuna eesmärk oli teha konsooliga võrreldava perfiga masin ja ei tahtnud 2x8 panna, siis läks jah 1x16. Ma ei usu, et vahe päris elu väga suur on.
1 vaba slot jätab võimaluse teha tulevikus dual/channel ja dual rank setupi, mis võiks ok boosti anda; amd peal vähemalt annaks.
https://www.cgdirector.com/single-rank-vs-dual-rank-ram/

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 14:00:40 vasta tsitaadiga

Aeron, Sa ikka saad aru, et PS5 sees ei ole üldse klassikaline DDR ram vaid GDDR6? Mille kiiruseni Sa nii või naa ei jõua välja klassikalise ramiga. Gaming PC puhul dual channeli ignoreerimine on väga halb plaan. Suvaliste mälude kokku paarimine on võibolla halb plaan. Sellepärast müüaksegi mälusid kitina. https://www.youtube.com/watch?v=nf1HibD9Tjw video ka Dual channel vs Single channel.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 14:26:37 vasta tsitaadiga

Seda tahaks huvi pärast benchmarkida, sest ps5 sees on ka imeline kiire ssd, mille tulemusena load time-d on minimaalselt kiiremad kui suvalisel SATA 500/500 mb/sec ssd puhul.
Spoiler Spoiler Spoiler

Ma oleks üllatunud, kui sellest suur vahe tuleks sisee(eriti kuna ps5 cpu on juust), aga hinna mõttes erilist vahet pole, saab ka panna sama raha eest 2x8 kiti, siis on lihtsalt upgrade soovil tülikam...
Also, me ju hetkel ka konkureerime PS5-ga, mitte ei ürita opimaalselt asja teha.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 14:43:19 vasta tsitaadiga

Su mälu lihtsalt konkureerib sellisel juhul ainult keskmise kontoriarvutiga kui rami dualis jooksma ei pane. Vahel ma ei saa aru kas Sa lihtsalt ei saa mõnest asjast aru või Sa trollimise eesmärgil teed mingeid väga küsitavaid valikuid. Selle vahe tõi välja minu postitatud video esimesed 10 sekundit. Low FPS saab rõvedalt pihta.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 15:38:48 vasta tsitaadiga

Pakkusin ju välja, et jääme siis 2x8 peale. Hinna mõttes vahet ei ole.
Ei tahtnud trollida.

Kuna samu tükke päris eestis ühest poest ei leia, siis toksisin midagi muud kokku mida leiab:
Spoiler Spoiler Spoiler

Kui wifi 5 sobi, siis peab paarikümne eurose lisakaarti ostma. Ilmselt midagi tegemata sellest küll ei jääks.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 15:42:53 vasta tsitaadiga

- Intel® 802.11ac WiFi Module
- Supports IEEE 802.11a/b/g/n/ac
- Supports Dual-Band (2.4/5 GHz)
- Supports high speed wireless connections up to 433Mbps

Seega ei... Up to tähendab sisuliselt, et tõenäosus, et sa 433 lähedast näed on ikka maru väike. Ma võin Sulle täie aususega öelda, et PS5 on esimene konsool mul, mis mul on wifist, sest kaablil ja wifil ei ole minu 500mbit/s ühenduse otsas mitte mingit vahet. PS4, PS4 pro ja Xbox One kahjuks nii häid tulemusi ei näidanud. Personaalselt oleks ma pigem low profile CPU coolerit kasutanud, kuna 120mm AIOd on minu hinnangul prügimäe kaup suures osas, aga maitse asi. Toite oleks võinud vähemalt GPU speci alusel valida. Need odavamad Be Quietid ei ole ka mitte midagi väga head, et see oleks eriti priske 450W

OS juurde & Pult juurde..
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 16:44:00 vasta tsitaadiga

Wifi osas võrduse osas konsooliga täiesti nõus, samas praktikas arvan ,et 90% inimesi ei oma sellist ühendust mille puhul see probleemiks saaks kunagi.
Ma kaalusin low profile CPU coolerit, aga mulle tundub ,et AIO-ga saab madalama T kastis.
Toitega oli nii ,et järgmine saadaolev selles poes oli 50 € kallim, mis tundus ebamõistlik, silmas pidades, et PSU calculator andis süsteemi reaalseks tarbeks 300-320W ringis ja OC-d sinna ei tuleks.

OS hind oli AKS-is alla 2 €.
Pultide valik oli nigel, mingi MSI oma 30 € tk, mis oli OK arvustustega või Dualsense, mis oli 70 €.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 19.02.2024 17:32:59 vasta tsitaadiga

See teema siin kisub liiga igavaks minema. Kuulge, saage kahekesi kokku ja ehitage ühiselt üks konsooli moodi arvuti või arvuti moodi konsool valmis. Päriselus ja koos (kirja)sõbraga on see tegevus palju nauditavam ja pärast jagate meile reaalseid tulemusi. Seda oleks juba huvitavam lugeda. icon_biggrin.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 19:20:21 vasta tsitaadiga

Üldiselt arvestades igasugu free 2 play mängude kogust tänases maailmas, siis gamepass + PC/Konsool on täiesti piisav keskmise mänguri jaoks. Eriti arvestades, et MS toob päris mitmeid asju day 1 gamepassi.

2023 Jooksul ostsin ma täpselt 1 AAA mängu ja 1 indie, kõik muud mängisin ma gamepassis või siis free 2 play (arpg'd). 2024 ei tundu eriti teistmoodi tulevat, seega miski arvutuskäik, kus ma 7 aastaga peaks mängudele kulutama ca 5-6000€ on veidi imelik. Ja ma ei ole keskmine mängur. Mu steami last 2 weeks activity : 90.8 hours past 2 weeks ja see ei sisalda gamepass või epicu kaudu mängitud asju.

Ja kui sa ikka väga tahad võrrelda, siis võrdle võrreldavaid asju, hall ala on PC/konsoolidel mõlemal olemas. Ära võrdle PC puhul AKS ja sinna kõrvale xboxi/ps5 store.

Hinna poolest on konsool odavam kui korralik PC. PC'l on teistmoodi plussid, aga need ei ole rahakotiga seotud.
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2024 20:06:58 vasta tsitaadiga

Tegelt võrrelda saab võrreldavaid asju. Konsool ja PC on erinevad asjad. Üks on puhtalt mängimiseks ja teine on universaalne ja kõlbab tarvitada ka muuks kui mängimiseks. Ega nutitelefoniga saab ka mängida ja võrrelda konsooli ja näiteks lauaarvutiga. Raha kokkuhoiu mõttes on arvuti kindlalt etem kui on vaja ka muuks peale mängimise sest sellega saab peale mängimise isegi ka muid asju teha. Kui on vaja ainult mängida siis kasutatuna saab nii konsoole kui PC suht võileivahinnaga kätte. Seega võta näpust aga PC on rahakotiga ka ikkagi mõnes mõttes seotud. Sest kel raha näiteks vähe võitu see ostab kasutatud riista ja kel rahas pole küsimust see ostab uue ja nii võimsa riista kui heaks arvab.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 138, 139, 140  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.