Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Bolti ja taksonduse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 126, 127, 128  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2024 17:08:56 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
alpha kirjutas:
Viimasel ajal ei ole vist ühegi eesti keelt oskava juhi peale sattunud. Ikak mingid vandid ja tõmmud. Uberiga palju paremad kogemused.


Kas sa ise viiks võõra inimese viieka eest Mustamäelt kesklinna? Ilmselt mitte. Seal see kamm ongi, et hinnad on nii alla surutud, et normaalne inimene taksojuhina leiba teenida ei taha.
ma sõidan tavaliselt sel ajal, kui nii odavalt ei saa kuhugi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.02.2024 17:13:32 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
alpha kirjutas:
Viimasel ajal ei ole vist ühegi eesti keelt oskava juhi peale sattunud. Ikak mingid vandid ja tõmmud. Uberiga palju paremad kogemused.

Kas sa ise viiks võõra inimese viieka eest Mustamäelt kesklinna? Ilmselt mitte. Seal see kamm ongi, et hinnad on nii alla surutud, et normaalne inimene taksojuhina leiba teenida ei taha.

Mina viiks vandid ja tõmmud narva jõe äärde viieka eest.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2024 18:18:54 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
napoleon kirjutas:
alpha kirjutas:
Viimasel ajal ei ole vist ühegi eesti keelt oskava juhi peale sattunud. Ikak mingid vandid ja tõmmud. Uberiga palju paremad kogemused.

Kas sa ise viiks võõra inimese viieka eest Mustamäelt kesklinna? Ilmselt mitte. Seal see kamm ongi, et hinnad on nii alla surutud, et normaalne inimene taksojuhina leiba teenida ei taha.

Mina viiks vandid ja tõmmud narva jõe äärde viieka eest.

5 eest saaks sinuga Narva? Norm. Suvel teen blackface'i ja otsin su üles. Saan odavalt Narva-Jõesuusse ujuma thumbs_up.gif
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.02.2024 18:26:57 vasta tsitaadiga

Eelmine suvi oleks kindlasti saanud, kui selleks suveks maha surnud pole siis võin sõita küll, mis mul ikka muud teha on.
Nägu ei pea võõpama ja raha ka ei taha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 18.02.2024 12:19:21 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
alpha kirjutas:
Viimasel ajal ei ole vist ühegi eesti keelt oskava juhi peale sattunud. Ikak mingid vandid ja tõmmud. Uberiga palju paremad kogemused.


Kas sa ise viiks võõra inimese viieka eest Mustamäelt kesklinna? Ilmselt mitte. Seal see kamm ongi, et hinnad on nii alla surutud, et normaalne inimene taksojuhina leiba teenida ei taha.

Alla 10ne pole veel hinda näinud. Reedel oli lennujaamast koju (Kristiinesse) Tallink odavam kui odavaim Bolt - 11.20 tuli lõpuks Tallink (enne 10% soodukat), Bolt oli äppis 12.40 (basic).

Boltis pole jah väga-väga kaua riigikeelt kõnelevat juhti näinud ja kuna aadress/maja kuhu nad tulema peavad on sisehoovis (google maps juhatab nüüd juba korrektselt aga mingil põhjusel Bolti enda äpp saadab kõrvaltänavasse) siis pooltel juhtudel vaja telefonis seletada kus/kuidas ja see on kohati juba halenaljakas.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2024 12:57:08 vasta tsitaadiga

Sinule võib olla jah hind 12€ aga juhile on 6€ peale kogu kupatuse äramaksmist
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2024 16:05:58 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:

Boltis pole jah väga-väga kaua riigikeelt kõnelevat juhti näinud ja kuna aadress/maja kuhu nad tulema peavad on sisehoovis (google maps juhatab nüüd juba korrektselt aga mingil põhjusel Bolti enda äpp saadab kõrvaltänavasse) siis pooltel juhtudel vaja telefonis seletada kus/kuidas ja see on kohati juba halenaljakas.


Nuvot. Ja siis on peaaegu alati mingid tüübid platsis, kes seletavad, et mida sul selle taksojuhiga ikka rääkida on. Mõnikord ikka on vaja seletada, kuhu tulla või kuidas sihtkohta jõuda rääkimata sellest, et vahel on mõnus kui saab niisama ka lobiseda selle asemel, et piinlikus vaikuses sõita.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2024 17:31:09 vasta tsitaadiga

Piinlikku vaikust saab alati kill-nigga-kill'i või Keenia rahvalauludega tappa.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2024 19:14:35 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Sinule võib olla jah hind 12€ aga juhile on 6€ peale kogu kupatuse äramaksmist


Ühe sõiduga, Zimbabwe aasta palk, pole ju paha icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 18.02.2024 22:27:20 vasta tsitaadiga

Mis on tavalise Bolt ja Bolt Comforit vahe? Täpselt samad autod tulevad kui vahel Comfort odavam on ja tellida. Lambised Octaviad ja Corollad.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.02.2024 11:09:58 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Sinule võib olla jah hind 12€ aga juhile on 6€ peale kogu kupatuse äramaksmist

Lennujaam võtab euro oma obrokit, Bolt 25%, riik 22% - 12.40 basic klassi pealt tuleb siis kätte 6.70. Seda 8 minuti (olgu, 10-15, ümardame üles) töö eest. Auto (basic klassis) on tihti selline, et vaevalt sinna midagi peale kütuse sisse pannakse, seega ütleme 4 eurot netos kätte (võibolla rohkemgi) 15 minuti töö eest. Kusagil 45min tunnist peaks ikkagi teenistus jooksma, seega ~10-12 eurot tunnis, netos, kätte.

Miinimum on alla 5 tunnis brutot hetkel, seega Bolti sõites teenib kenasti üle miinimumi ja tundub, et mingi pooleldi lagunenud masinaga pole kah probleemi...

Igatahes - kui Tallink suudab leida odavama raha eest juhi ja viisakama auto, siis ei tundu see "juht saab liiga vähe" just parima argumendina.

Jätkuvalt meenutavad odavama otsa Bolti sõidukid vanema aja kahtlasi taksosid, ainult, et hind on nüüd tolleaegsete Tulika-Tallink asjadega samal või isegi kõrgemal tasemel. Ütleks, et ka Tallinki tase on langenud - varem oli juhil midagi vormiriietuse sarnast nüüd tavaline teksad-jope teema. Pagassi avatakse sõidukist ega astuta välja - ega Boltki parem pole.

Kui kunagi siin need uberid-boldid tulid oli väga levinud argument, et teenus palju parem, pole mingi nahkvesti ja soniga haisev tüüp vaid ikka sile poiss kes veel ka tasuta pudelivett annab. Noh. Nüüd on kõik ühesugused nahkvesti ja soniga haisvad umbkeelsed tegelased ka "vanakooli" preemiumtaksodes icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 14:47:06 vasta tsitaadiga

45 minutit tunnist neil kindlasti teenistus ei jookse. Järgmise tellimuse ootamine, ettesõit, kliendi ootamine jne. võtab ka oma aja.

Arvestama peab lisaks sellega, et boltis on mingid koefitsendid st. ala esmaspäeval kell 11 võib tasu olla palju pisem kui reede või laupäeva öösel.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.02.2024 14:55:16 vasta tsitaadiga

napoleon, suurem mõtlemiskoht on pigem selles, et kui Tallink suudab pakkuda sama või isegi odavama hinna juures paremat teenust kui Bolt siis... midagi-kusagil ei klapi icon_smile.gif

Hotellide kliendid ja seisukohad toovad küll nö. klassikalisele taksole kliente juurde ja eks ole ka mingit ristkasutust (kuigi vist enam mitte - pole tükk aega näinud mõnd logoga taksot Boltis aga ega ma nii tihti sõida kah), kuid tundub, et "vanakooli" mudel on jätkusuutlikum, Bolt lihtsalt ostis omale turu investorite rahaga kokku ja nüüd pigistab viimasedki sendid välja.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 14:59:37 vasta tsitaadiga

Aga miks sa siis kasutad bolti? Tallinkil on taxilink ka täitsa olemas kui äpi kaudu tellida tahad. Forus on ka vähe normaalsem.
Bolt saabki nii kaua ülbitseda kui inimesed jalgadega hääletama ei hakka.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 16:29:49 vasta tsitaadiga

Foruses nende Lite ja Standard puhul võid samasuguse "kolli" kui Bolt-s saada.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.02.2024 16:42:23 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Aga miks sa siis kasutad bolti? Tallinkil on taxilink ka täitsa olemas kui äpi kaudu tellida tahad. Forus on ka vähe normaalsem.
Bolt saabki nii kaua ülbitseda kui inimesed jalgadega hääletama ei hakka.

Boltil on parem saadavus - rohkem masinaid ja tihti kiiremini kohal. Lennujaama puhul on aga reeglina Tallinki masinad kenasti saabumiste juures järjekorras, seega sama kiire ja odavam. Äpi kaudu pole väga viitsinud - kellaajaks telefoni teel tellinud (kell 4:30 nt on kuramuse keeruline nädala sees midagi mingist äpist nagunii saada).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 18:36:43 vasta tsitaadiga

Tallink on sama odav või odavam kui Bolt/Comfort vaid siis, kui Boltil korralik hinnakordaja peal. Tavajuhul ei saa Tallink kuidagi odavam olla.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 19:04:51 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Mis on tavalise Bolt ja Bolt Comforit vahe? Täpselt samad autod tulevad kui vahel Comfort odavam on ja tellida. Lambised Octaviad ja Corollad.


Comfortil on kõrgema vastuvõtu%'ga juht roolis. Muud vahet polegi.

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 20:02:30 vasta tsitaadiga

Uber on kõige odavam, kogu aeg soodukas
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.02.2024 20:09:33 vasta tsitaadiga

Uberis siis kõige odavamad ja halvemad juhid või meie polt võtab liiast?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 20:21:20 vasta tsitaadiga

LAVis oli boldiga sõitmine ikka alati paras seiklus. Juhtidel oli kogu aeg mingi kamm levi/bolti rakendusega ja mul tunne, et nüüd saan scammitud aga lõpuks kujunesid olukorrad pigem minu "kasuks". Eriti kahju oli juhist, kelle hiina telefon läägis nii hullult, et ta ei saanud terve sõidu jooksul sõidu alustamise nuppu vajutada. Lõpuks kohale jõudes ei jäänud mul siis muud üle kui sõit lihtsalt ära tühistada. Mingi aeg kolisime uberi peale üle ja seal justkui toimis kõik paremini.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 20:22:06 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Comfortil on kõrgema vastuvõtu%'ga juht roolis. Muud vahet polegi.


On ikka, Comforti päris iga suvalise autoga sõita ei saa.
Näiteks:
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2024 20:32:06 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Invention kirjutas:
Comfortil on kõrgema vastuvõtu%'ga juht roolis. Muud vahet polegi.


On ikka, Comforti päris iga suvalise autoga sõita ei saa.
Näiteks:
Spoiler Spoiler Spoiler


Siis nad on selle erinevuse millalgi mitte väga ammu sisse toonud. Kui eelmisel aastal algselt Comfort tuli, siis polnud autode osas vahet. Lihtsalt Comfort klassi ei saanud pakkuda juhid, kellel oli vastuvõtumäär 60% või alla selle.

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2024 10:01:00 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Uberis siis kõige odavamad ja halvemad juhid või meie polt võtab liiast?
uberiga viimaselajal vaid head kogemused
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2024 10:45:21 vasta tsitaadiga

Bolt Drive'i kasutan vist tihedamalt kui taksot, Tallinnas ei ole mul üldjuhul ka probleemi vaba auto leidmisega või tsooniga. Hind tuleb ka omajagu soodsam.
Tartus on küll ikaldus - kui rongiga Tartusse satun, siis autosid enamasti ligidal pole ja igale poole ei saa pärast jätta ka.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.02.2024 11:26:40 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Tallink on sama odav või odavam kui Bolt/Comfort vaid siis, kui Boltil korralik hinnakordaja peal. Tavajuhul ei saa Tallink kuidagi odavam olla.

Tundub siis, et mul veab jubedalt - regulaarselt kordaja peal.

Viimased kuud iga 2-3 nädala tagant hommikul 5ks lennujaama ja sõltuvalt päevast kas ~22:00 või ~0:45 tagasi. Bolt näitab basic/bolt kategooriat (teisi ei kipu vara hommikul saadaval olema nädala sees) kuhugi 12-13 eurot kanti, kui õnnestub varahommikuks Tallink ette tellida on need arved olnud 11-12. Ehk, et laias laastus samad.

Muidu - kuna Boltil tiksub ajatariif pidevalt siis pikema maa puhul saab ka madalamate hindade korral Bolt tulla Talinkist kallim - väga palju sõltub liiklusest.

Nüüd veidi heietades - kunagi oli reaalseks probleemiks taksomeetri kerimine ja sisuliselt see, et sama sõit võis vabalt maksta 10 krooni või 50 krooni - sõltuvalt palju keegi oma taksomeetrit torkinud oli. Nüüd oleme seisus kus kah sama teekond, sama ettevõttega maksab erineva summa sõltuvalt vedaja suvast (nüüd juba lausa kõrgemal tasemel kui juht ise). Tuuakse igasuguseid argumente alates sellest, et nii motiveeritakse vedajaid (lugedes erinevaid kommentaare jääb mulje, et isegi sellisel juhul ei tiksu just palju juhile lisaks) ja tagatakse parem saadavus/kvaliteet.

Odavamas otsas on kvaliteet veelgi kehvem - sisuliselt tagasi ajas kus vedavale masinale nõudeid polnud ja igasugused romud sõitsid ringi. Kõrgemates kategooriates on hinnad suuremad kui nö. klassikalise taksofirma puhul ja kvaliteet parimal juhul sama (jah, auto parem/kaasaegsem aga ikkagi vaja käte-jalgadega selgeks teha kuidas kohale jõuda kuna umbkeelsus... pealevõtu koha saan kenasti kaardil paika vedada, sihtkohta mitte).

Saadavus on kah paaris segmendis kehvemaks muutunud - saab kella peale küll ajastada aga see ei garanteeri, et masin ka kohal on. Kui varahommikul ikkagi kedagi pole (või on liialt kaugel) siis ei tule keegi ka kohale ning aja peale lennujaama jõudmine on keeruline. Kahjuks on ka nö. klassikalised firmad alla käinud - pole veel õnneks üle lastud aga korduvalt saanud õhtul 5-6 ajal helistades/kirjutades vastuseks, et "vabandame, kõik ette broneeritavad ajad on juba võetud, palun proovige soovitud ajal helistada, äkki keegi on sõidus/saadaval".

Ehk, et siin aastaid tagasi lubati suurelt paremat teenindust, kvaliteeti ja "soni ning nahkvestiga tüüpidest lahti saamist" - ei ole kusagilt näha paremat kvaliteeti või paremaid juhte. Pigem ka teised end rahulikult lõdvaks lasknud - kui turg nõus sellise teenindusega, siis miks rohkem pingutada? Kindlasti on igal platvormil ka häid juhte sõitmas, kuid üldine tase on siiski langenud ja kõvasti... tõsi - läbivalt saadavus on parem (va need imelikud kellaajad mida just mul vaja), selle üle ei vaidle. Keskmine ooteag (kui kell 4 teisipäeva varahommikul välja arvata) on mõni minut. Aastat 10-15 tagasi oli väga tavaline 15-20 minutit passimist ja seda isegi kesklinnas.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2024 11:48:33 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Kahjuks on ka nö. klassikalised firmad alla käinud - pole veel õnneks üle lastud aga korduvalt saanud õhtul 5-6 ajal helistades/kirjutades vastuseks, et "vabandame, kõik ette broneeritavad ajad on juba võetud, palun proovige soovitud ajal helistada, äkki keegi on sõidus/saadaval".

Nõudlus on nii suur, sest neid äpitaksosid pole saada lihtsalt. Mäletan, et isegi pidin kohe Tallinki hommikuks ära broneerima, kui tööreisist teada sain. Eelneval õhtul helistades olid kõik juba broneeritud järgmiseks hommikuks.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2024 14:03:16 vasta tsitaadiga

See koefitsient ise polegi päris halb mõte. Kas see just kõige õigemini realiseeritud on, see on omaette teema. Sama loogika on ju kasutusel näiteks hotellitubadega või kasvõi elektriga
10-15 aastat tagasi polnud asi päris sama ju. Siis said sõna otseses mõttes petta. Praegu näed enne tellimist sõidu maksumust ja võid loobuda kui pole väga hädasti taksot vaja või võiks sõidu mingi muu aja peale nihutada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2024 08:19:15 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609310625/bolti-hinnalangetus-tuleb-platvormi-taksojuhtide-taskust
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2024 09:54:12 vasta tsitaadiga

Aga mingu siis tööle... icon_rolleyes.gif
Pigem need boltid jne on ju selle ideega, et käid sõidad siis kui viitsid ja teenid veidi lisaraha mitte ei tee seda põhitööna.
Ja mis moodi 1000-st eurist maksudeks 220€ läheb? Viimati oli tulumaks 20%

Vb vanasti teeniski kui juhte vähe jne... Samas lugedes neid igasugu boltide/woltide gruppe siis mõningatel vendadel on ikka ulme ootused. 30€ tund jne alla selle nad ei tööta icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2024 10:42:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja mis moodi 1000-st eurist maksudeks 220€ läheb? Viimati oli tulumaks 20%

Ja teine asi, kui Bolt võtab 25% vahelt, ehk 250 eur, siis riigi poolt maksustav summa peaks olema 750 eur, ehk sellest 20% on 150 eur.
Puhtalt peaks kätte jääma 600 eur. Sealt siis maha muud autoga seotud kulud. icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2024 12:30:08 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Aga mingu siis tööle... icon_rolleyes.gif
Pigem need boltid jne on ju selle ideega, et käid sõidad siis kui viitsid ja teenid veidi lisaraha mitte ei tee seda põhitööna.
Ja mis moodi 1000-st eurist maksudeks 220€ läheb? Viimati oli tulumaks 20%

Vb vanasti teeniski kui juhte vähe jne... Samas lugedes neid igasugu boltide/woltide gruppe siis mõningatel vendadel on ikka ulme ootused. 30€ tund jne alla selle nad ei tööta icon_lol.gif


Bolt puhul ma sellest ei saa aru, kuidas mõni kilkab, et teenib pea ministri palga ja mõni teine kurdab, et leibagi on raske lauale saada.

Aga taksojuhtidest on päris paljud elu hammasrataste vahele jäänud tegelased. Kui sul pole sentigi hinge taga ja lisaks veel võlad kaelas, siis taksot sõites saad kohe raha kätte, aga tööle minnes peab esimest palka ju kuu aega ootama ja siis võib kohtutäitur veel lõviosa ära võtta.

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ja mis moodi 1000-st eurist maksudeks 220€ läheb? Viimati oli tulumaks 20%

Ja teine asi, kui Bolt võtab 25% vahelt, ehk 250 eur, siis riigi poolt maksustav summa peaks olema 750 eur, ehk sellest 20% on 150 eur.
Puhtalt peaks kätte jääma 600 eur. Sealt siis maha muud autoga seotud kulud. icon_rolleyes.gif


Kui OÜtada, siis saab autoga seotud kulud ka maha arvata.
Aga teistpidi jälle ma ei tea kuidas see asi juriidiliselt korraldatud on. Kui kliendile esitab arve Bolt, siis see kassa 1000€ on ilmselt koos käibemaksuga summa ja sealt see 22% võis tulla.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 12.04.2024 12:35:40 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ja mis moodi 1000-st eurist maksudeks 220€ läheb? Viimati oli tulumaks 20%

Ja teine asi, kui Bolt võtab 25% vahelt, ehk 250 eur, siis riigi poolt maksustav summa peaks olema 750 eur, ehk sellest 20% on 150 eur.
Puhtalt peaks kätte jääma 600 eur. Sealt siis maha muud autoga seotud kulud. icon_rolleyes.gif


Kui OÜtada, siis saab autoga seotud kulud ka maha arvata.
Aga teistpidi jälle ma ei tea kuidas see asi juriidiliselt korraldatud on. Kui kliendile esitab arve Bolt, siis see kassa 1000€ on ilmselt koos käibemaksuga summa ja sealt see 22% võis tulla.

Bolt vahendab. Kui vedaja pole käibeka kohuslane siis käivet ei lisata... Pisteliselt vaadates viimase aja sõite - mitte ühelgi pole käivet peal ja on nii erinevaid OÜsid kui füüsilisi isikuid.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2024 22:02:09 vasta tsitaadiga

Juhi (hobikorras) vaatenurgast - veel aasta tagasi oli täiesti okei sõita ja saigi öelda, et teenistus oli üle keskmise hea. Praegu on meeletult palju (ja ilmselt klientidena olete tähele pannud, et riigikeelt mittekõnelevaid) juhte, kõigile lihtsalt tööd ei jätku, suur osa ajast käib munade laiaks istumine kuskil parklas.
Kui raha tuleb OÜ kontole ja sa sealt endale leiba tahad laua peale osta, siis läheb maksudeks üsna märkimisväärne summa (lisaks tulumaksule sotsmaks jms.), millest enne on siis Bolt juba 25% vahelt võtnud. Lisaks kütus ei ole ka tasuta ning autopesu võtab ka arvestatava ampsu teenitavast summast. Õnneks endal pole vajadust seda raha OÜlt välja kanda, vastasel juhul seda tööd ei teeks.
Suur osa juhte sõidab rendiautodega, mis tähendab seda, et kasumisse jäämiseks pead sa põhimõtteliselt elama autos. Rendihinnad autodele jäävad ca. 150-200€/nädal vahemikku (võrdluseks - 10 tunnise tööpäevaga teenid praegusel ajal puhtalt firmakontole ca 100-120€, pärast kütuse eest tasumist. Ja seda siis, kui tööd on). Ja no KM kohustuslasena sõita on üldse jabur...

Seega ma ei mõista, kuidas seda tööd üldse põhitööna teha saab nii, et muuks eluks aega jätkub.

Selge see, et iga firma eesmärgiks on kasumit teenida, aga mingisugune eetika võiks jääda. Viimasest hinnamuutusest, millega juhtide sissetulekuid vähendati, teada ei antud. Lihtsalt mõned juhid panid tähele, et saadav summa ei ole see, mis ta peaks olema. Ja kui hakati uurima, siis öeldi, et "katsetame uut hinnastust". Oleks enne teada antud, saaks igaüks valida, kas sõidab või mitte. Aga isegi sõitsin mitu nädalat arvates, et sõidutasu on suurem kui see, mis ta tegelikult oli.

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2024 23:47:32 vasta tsitaadiga

Mõtlesin lähiajal Bolt Drive'ist mööbli kolimiseks kaubiku rentida ja käisin Tartus Annelinna parklas neid kaubikuid vaatamas. 5tk oli neid ja kõik olid korralikult külgedelt ja tagant mõlkis. Kas Bolti töötajaid vahepeal neid autosid kontrollivad ka, et dokumenteerida, kui mõlkis auto päeva/nädala lõpuks on? Või saab ühel hetkel mõni õnnetu klient juhuslikult süüdistuse, et tema auto ära mõlkis, kuna oli viimane sõitja?

Kui kaubikud nii ära retsitud on, siis on vist seest ka päris sitased ja ega ei tahakski oma mõöblit seal vedada.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2024 06:04:31 vasta tsitaadiga

Ei tea, pole kunagi keskendunud bolt drive autode vaatamisele. Kui vaja on olnud sõita, siis lihtsalt rendid ja kõik. Talvel ja pimedal ajal peaks siis taskulambiga ümber auto käima? Jabur ju
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2024 11:37:06 vasta tsitaadiga

Kontrollitakse ikka aga kuuldavasti nende väiksemate kõksude eest kedagi väga vastutusele võtta ei saa ja ei võeta ka.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 22.04.2024 11:16:04 vasta tsitaadiga

Kasutasin ka hiljuti ühte Bolti kaubikut mööbli vedamiseks. Mõlemad küljed olid ülevalt-alt korralikult äestatud. Kleepse veel polnud, et Bolt teadlik. Tegin mõned üldpildid äpiga ja istusin autosse.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 14:26:36 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/8007321/eesti-majandusministeeriumi-skandaal-joudis-euroopasse
Heh, kits kärneriks.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.04.2024 14:36:43 vasta tsitaadiga

Arvata oli, et ausalt asju ajada ei osata icon_lol.gif
Tasub mõelda miks see riskihinnang nende idude suunas nii suur oli...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.04.2024 14:37:42 vasta tsitaadiga

samal ajal ulutakse teises nurgas selle üle, et miks valitsus ja ministeeriumid ettevõtjaid ei kuula icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 14:41:19 vasta tsitaadiga

Kuulavad ju. Lihtsalt väljavalitu pead olema icon_rolleyes.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.04.2024 15:15:14 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609322772/euroopa-parlament-andis-lopliku-heakskiidu-platvormitoo-direktiivile
tsitaat:
Liikmesriigid peavad nüüd tagama, et platvormitöö tegijat peetakse edaspidi vaikimisi ettevõtte töötajaks, mitte füüsilisest isikust ettevõtjaks. Platvorm võib algatada staatuse muutmise, kuid peab sellisel juhul tõendama, et ettevõttel puudub konkreetse inimesega tõeline töösuhe, mida iseloomustab töökäskude andmine ja töötaja tegevuse kontrollimine.

Lobistamine ilmselt ei aidanud, Poldil läheb keeruliseks.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 15:25:01 vasta tsitaadiga

Aga mis seal imestada.

Salk = Bolt = migratsioonipump

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.04.2024 15:26:19 vasta tsitaadiga

Inimene, kes on sisuliselt MKM-ist kunagi Bolti üle ostetud (ametnik tegelenud teenusplatvormidega) selleks, et lobistada Eesti ja EL-i tasemel liigub (pisikese pausi järel Meta-s) tagasi MKM-i ja unustab deklareerida oma Bolti optsioonid (https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120171160/huvide-deklaratsiooni-jamadesse-sattunud-ametnik-sandra-sarav-olin-oid-uleval-ja-motlesin-et-olengi-patt) ja nüüd siis see asi ja nüüdki "kuidagi ununes email registreerida".

Unustas? Võimalik (sest meil on kogu see optsioonide, RSU-de jms mudru teema ülearu ajuvabaks aetud seadusandja poolt) aga kuna inimene töötas Metas (mis teeb päris põhjaliku ülevaate optsioonidest ja aktsiatest ning RSU-dest oma tööle asumise protsessi ajal - seal kaasnesid antud positsioonil ka RSU-d, kas nüüd nende esmane märkimine oli aasta või mitte - ei tea nii detailselt aga Meta koolitus on väga detailne) siis peegeldab see pigem inimese lohakust (kui tõesti unustas) või on see kuramuse mugav vabandus...

Ei soovita nõiajahti aga ministeerium peaks kenasti enda sisemisi kontrollprotsesse vaatama - kas ametnikele tehakse piisavat huvide konflikti kontrolli? On selgelt aru saadav kes/kus/milliste ülesannetega tegeleb? Omab nii kantsler kui minister tegelikult arusaama mis ministeeriumis toimub... Vaevalt nüüd keegi vastutust võtab (nii sinisilmne ma pole) aga loodetavasti ei vaibu teema lihtsalt niisama ära (sest praegusi maksumuudatusi vaadates on sealgi selgelt Bolti poolel kasu icon_smile.gif)

Teiselt poolt - kuna lobi tegelikult väga läbi ei läinud siis Bolti poolelt kehv investeering (aga ju kasutatakse seda siis ka vabanduseks, miks keegi kusagil vastutama ei peaks)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 16:29:54 vasta tsitaadiga

mis asi on migratsioonipump?

ma ikka täiega pole kursis kibestunud keskealise konservatiivi slängiga icon_lol.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 16:40:12 vasta tsitaadiga

No vaata vähe linnas ringi, kes umbkeelsetest sõidavad Bolti ja Wolti.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.04.2024 16:58:21 vasta tsitaadiga

tea kas see ekre tont, kes jalgratturiga tülitses, sõidab ikka veel Bolti?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 17:11:37 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
https://www.err.ee/1609322772/euroopa-parlament-andis-lopliku-heakskiidu-platvormitoo-direktiivile
tsitaat:
Liikmesriigid peavad nüüd tagama, et platvormitöö tegijat peetakse edaspidi vaikimisi ettevõtte töötajaks, mitte füüsilisest isikust ettevõtjaks. Platvorm võib algatada staatuse muutmise, kuid peab sellisel juhul tõendama, et ettevõttel puudub konkreetse inimesega tõeline töösuhe, mida iseloomustab töökäskude andmine ja töötaja tegevuse kontrollimine.

Lobistamine ilmselt ei aidanud, Poldil läheb keeruliseks.
Seda pehmendati liiga palju, et mingit suurt muutust tooks. Lastakse jätkuda olukorral, kus osadel ettevõtetel ei ole kohustust inimestele palka koos töölepingust tulenevate hüvedega ning tööjõumaksudega maksta ja teistel on. Ebaterve konkurents.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 17:24:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
No vaata vähe linnas ringi, kes umbkeelsetest sõidavad Bolti ja Wolti.


Oh nice, kus mu popcorn on? icon_razz1.gif kas see on viide nahavärvile?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Bolti ja taksonduse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 126, 127, 128  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.