Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 14:47:14 vasta tsitaadiga

Just, sellega muutsid ennast naerualuseks ja nüüd on aegade lõpuni tempel küljes icon_lol.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 05.01.2024 14:55:21 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Kasutatud vana lg õv siiamaani veel lärmab, püsti pannes ei viitsinud tenni jaoks eraldi kaablit vedama hakata ja jäi ühendamata. Loodan, et läheb ära soojemaks enne kui pill ennast kokku pakib.

Hoiab enamvähem ära termostaadi järgi seatud 21 vms. 9kw pump. Maja ca 100m2. Küttes ca 55m2. Ülejäänud jookseb läbi lahtiste uste. Ühes ruumis kütab puupliiti lisaks korra päevas.

Eilne majapidamkse tarbimine oli 61kwh.. ca 10-15 kwh maha muuks voolutarbeks.


Kuidas see asi sul niipalju elektrit võtab???? Mul on majas köetav pind ca 80m2, elektripõrandaküte ca 8,5kw (puhas elekter icon_smile.gif), lisaks ei küta, toas on ca 22 kraadi pidevalt ja päeva kulu oleneb õue temperatuurist 30-50kw olnud sellel kütteperioodil


No eks ta mingi iidne mudel on, õv pumpade järelturg suht kehv, ega valikut väga pole eriti kui ajutist ja odavat vaja. Pikas plaanis ikkagi plaan hoov ülesse sonkida ja toru maasse panna.

Eile läks paremaks. 71kwh, tuul puhus ka pumbale otse peale, tea kas mõjutab icon_biggrin.gif ja jällegi 10-15kwh maha muu maja tarbeks, et siis 55-60kwh oli pump.

Ja no kivimajale on kunagi pandud 50mm epsi ja krohvikiht, lisaks pööningul lainetav klaasvatt. Seal kus veel kahekordsed aknad, sealt on tunda kuidas jahedat tuleb. Sinna kuhu 3kordsed ette said on asi parem.

Eks ma mõne aasta pärast võtan uuesti sõna kui maja enam niipalju ei leki icon_biggrin.gif

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 15:05:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Just, sellega muutsid ennast naerualuseks ja nüüd on aegade lõpuni tempel küljes


Jep, uuringi just netist, kust odavamalt nööri saab, niimoodi pole enam mõtet edasi minna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

tsitaat:

No eks ta mingi iidne mudel on, õv pumpade järelturg suht kehv, ega valikut väga pole eriti kui ajutist ja odavat vaja. Pikas plaanis ikkagi plaan hoov ülesse sonkida ja toru maasse panna.

Eile läks paremaks. 71kwh, tuul puhus ka pumbale otse peale, tea kas mõjutab ja jällegi 10-15kwh maha muu maja tarbeks, et siis 55-60kwh oli pump.

Ja no kivimajale on kunagi pandud 50mm epsi ja krohvikiht, lisaks pööningul lainetav klaasvatt. Seal kus veel kahekordsed aknad, sealt on tunda kuidas jahedat tuleb. Sinna kuhu 3kordsed ette said on asi parem.

Eks ma mõne aasta pärast võtan uuesti sõna kui maja enam niipalju ei leki


Ma tegelt ei kommenteerinud seda üldse halva pärast, vaid tegelikult on endal plaanis küttesüsteemi vahetada ja kuna majal on õnneks veetud lisaks elektriküttele ka vesikütte torud põranda alla, siis olen uurinud erinevatelt müüjatelt ja kasutajatelt veidi infot, et veenda ennast, et õhk/vesi on õige lüke, praeguse info põhjal ei tasu aga see investeering (ca 7000) ennast kuidagi ära, jutt on müüjatel, et säästad kuni 70 prossu, aga reaalsuses ei mängi kuidagi need numbrid kokku. Ühel tuttaval täiesti uus maja, köetavat pinda 20m2 rohkem kui mul ja elektrikulu küttele oli kuulõikes 100KWH (loodetavasti nüüd läks õrnapõrnaliste jaoks õigesti) vähem kui mul. Ei ole just 70 prossu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 15:21:12 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Sa ikka tead, et kulu on otseselt seotud soojakadudega?
Samas vist ei tea jah kui juba ühikud metsas sul on.

tsitaat:

See on alati hea viis eristada eksperte ja "eksperte", kui ühikutega nii mööda pannakse


Eem selgitusi paluks, mis ühikutega ma nüüd surmapattu tegin ja kuskohas ma ennast eksperdiks kutsusin?????
Kas see, et kogemata kirjutasin kuluks kw mitte kwh? Selle pärast võttis tunded nõrisema? Või misasi?

Proovi uuesti nüüd ühikud õigesti kirjutada. Ei ole sellist asja nagu kwh ega ka KWH. Vähemalt ei ajanud nüüd kW ja kWh omavahel sassi.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.01.2024 15:27:49 vasta tsitaadiga

Uus maja ei tähenda, et soojakadusid poleks. Ehitajad toodavad sitta igal pool. Nii ei saa asju võrrelda
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 15:37:49 vasta tsitaadiga

Jah kõige õigem võrdlus oleks kaks täpselt identset maja, üks ühe ja teine teise lahendusega. Muutujaid on väga palju, kui võrrelda erinevaid ehitisi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 15:39:55 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
Ühel tuttaval täiesti uus maja, köetavat pinda 20m2 rohkem kui mul ja elektrikulu küttele oli kuulõikes 100KWH (loodetavasti nüüd läks õrnapõrnaliste jaoks õigesti) vähem kui mul. Ei ole just 70 prossu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


100kWh maja küttele? ... mul korteri ventilatsioon võttis detsembris 305.72kWh icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 15:44:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Proovi uuesti nüüd ühikud õigesti kirjutada. Ei ole sellist asja nagu kwh ega ka KWH. Vähemalt ei ajanud nüüd kW ja kWh omavahel sassi.


tsitaat:

Uus maja ei tähenda, et soojakadusid poleks. Ehitajad toodavad sitta igal pool. Nii ei saa asju võrrelda



Jätke kadunuke rahule, poosin ennast umbes pool tundi tagasi selle sama asja pärast üles, oleksite võinud tähenärimise asemel hoopis nööri läbi närida, oleks elunatuke sisse jäänud, nüüd on vabsee pizdunn. Hetkel kehal nüüd räme soojakadu, ei teagi täpselt mitu kWh aga noh mis teha, sellise häbiga ikka edasi ei ela enam.

tsitaat:

100kWh maja küttele? ... mul korteri ventilatsioon võttis detsembris 305.72kWh


100kWh vähem kui mul icon_smile.gif. Mul oli küttekulu ca 1200kWh tal ca 1100kWh

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 15:47:18 vasta tsitaadiga

Eks see funktsionaalne lugemisoskus olegi tänapäeval haruldane...

greaper kirjutas:
... elektrikulu küttele oli kuulõikes 100KWH (...) vähem kui mul.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 15:53:40 vasta tsitaadiga

Nojah, see "vähem kui" jäi tähelepanuta peale seda pikka suluromaani.
Aga noh, you never know, äkki siin ka mingid ultra passiivmaja fännid.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 16:05:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nojah, see "vähem kui" jäi tähelepanuta peale seda pikka suluromaani.


Ikka juhtub icon_biggrin.gif

tsitaat:

Aga noh, you never know, äkki siin ka mingid ultra passiivmaja fännid.


Passiivmaja oleks ju täitsa teema, aga mitte praeguste ehitushindadega icon_biggrin.gif .

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 16:10:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
100kWh vähem kui mul icon_smile.gif. Mul oli küttekulu ca 1200kWh tal ca 1100kWh


Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga.

tsitaat:
Passiivmaja oleks ju täitsa teema, aga mitte praeguste ehitushindadega icon_biggrin.gif


Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.


viimati muutis Markos 05.01.2024 16:14:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.01.2024 16:12:42 vasta tsitaadiga

Milliseid hindasid ootad siis?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 16:16:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga..


Sul köetav pind 254ruutu? Kui nii, siis see ju väga hästi matchib thumbs_up.gif . Kui aga üldpind majal 254, siis mitte väga oluliselt, mul maja üldpind 140m2 ehk siis ca 8,6kWh ruudu kohta.
Mis tootja pumbaga tegu on?

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 16:21:06 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga..


Sul köetav pind 254ruutu? Kui nii, siis see ju väga hästi matchib thumbs_up.gif . Kui aga üldpind majal 254, siis mitte väga oluliselt, mul maja üldpind 140m2 ehk siis ca 8,6kWh ruudu kohta.
Mis tootja pumbaga tegu on?


Mul on jah 254 köetavat pinda. Selle hulgas garaaz, kus põrandaküte on väljas, kuid, kus asub kogu soojasõlm ja küttetorud jooksevad sealt maja peale laiali, niiet ikkagi on seal paarkümmend plusskraadi. Pump on muidu Atlantic Excellia Tri 11.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 16:23:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mul on jah 254 köetavat pinda. Selle hulgas garaaz, kus põrandaküte on väljas, kuid, kus asub kogu soojasõlm ja küttetorud jooksevad sealt maja peale laiali, niiet ikkagi on seal paarkümmend plusskraadi. Pump on muidu Atlantic Excellia Tri 11.


Tänud info eest, andsid motti edasi uurida ja tegeleda asjaga thumbs_up.gif thumbs_up.gif


tsitaat:

Milliseid hindasid ootad siis?


Kõrgemaid ikka

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".


viimati muutis greaper 05.01.2024 16:25:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 16:25:13 vasta tsitaadiga

Miks nii suures majas juba maakütte baasil lahendust ei kasuta? Ilgelt suur maja, radikad, mitte kõige soojapidavam maja jne.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 16:36:25 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:

Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.


See tuletab meelde seda projekti:
https://kodu.postimees.ee/7866903/paljulubav-eestis-puuritakse-aasta-lopuks-suur-auk-mis-aitab-kutta-maju

Ootaks väga, et mis kasutegur välja võlutakse ja mis hinnaga.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 17:05:38 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Markos kirjutas:

Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.


See tuletab meelde seda projekti:
https://kodu.postimees.ee/7866903/paljulubav-eestis-puuritakse-aasta-lopuks-suur-auk-mis-aitab-kutta-maju

Ootaks väga, et mis kasutegur välja võlutakse ja mis hinnaga.


Sõltub ilmselt väga, mis temperatuur seal 500m peal valitseb, sinna jõudmine aga on väga kallis ja see tõenäoliselt nullib kogu projekti tasuvuse. Me ei ole Island. Aga ma oleks veel ambitsioonikam, puuriks ikka kohe vahevööni välja, poleks tuumajaama vajagi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 17:17:09 vasta tsitaadiga

Ma just leidsin väga vana artikli, kus räägiti, et Šveitsis loobuti geotermaalenergiast. 3km sügavusega puurauku kõrgsurve all vett lastes hakkas mikromaavärinaid tekkima.
Samas Šveits pole ka Island ja no kui neil kõlbas 3km puurida, siis meil äkki elab üle 500m.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 18:54:40 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
100kWh vähem kui mul icon_smile.gif. Mul oli küttekulu ca 1200kWh tal ca 1100kWh


Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga.

tsitaat:
Passiivmaja oleks ju täitsa teema, aga mitte praeguste ehitushindadega icon_biggrin.gif


Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.

Ja eu nõuab meilt seda....need lambad ei saa seal aru, et pole krd kesk või lõuna euroopa Eestis.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.01.2024 00:09:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Miks nii suures majas juba maakütte baasil lahendust ei kasuta? Ilgelt suur maja, radikad, mitte kõige soojapidavam maja jne.


Kui see on küsimus minule siis jeeh, muidugi, kuidas ma ise selle peale ei tulnud, lihtne nagu poest radika ostmine, ainult 15-20k ja olemas. Eelmine aasta kulus küttele ~1500 eur, edasi oskab igaüks arvutada äkki ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 00:27:15 vasta tsitaadiga

Mis see cop erinevus tuleb? Noh et arvutada.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.01.2024 00:46:16 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Mis see cop erinevus tuleb? Noh et arvutada.


Suht samas suurusjärgus on. Minu pumbale antakse kuni 4, maasoojusele 5.5. Cop'i mõjutab see, kust soojus võetakse. Kuni +2 kraadini on võrdne, sealt allapoole hakkab õhksoojuse cop halvenema, aga seda kohe kindlasti mitte kordades. -20'ga kus õhksoojus väga nõrgaks juba jääb, on maasoojus töökorras, see ongi peamine vahe. Hakata ühte teise vastu vahetama on minu hinnangul majanduslikult täiesti mõttetu. Odavam on ekstreemsetel aegadel tuld teha või kasvõi elektriradiaatorit kasutada, tuleb kokkuvõttes ikka odavam. Maasoojused on ikka esmapaigalduse teemad, ehituse käigus, kui krunt on veel haljastamata ja kaevetööd nagunii tegemisel.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 01:57:41 vasta tsitaadiga

Maaküte oli siin lähituttavatel plaanis panna ka renoveerimise käigus. Niipalju kui ma aru sain, siis maapinnale kontuuri laotamine pidi nagunii jama olema, pigem 1 või 2 sügavamat kaevu.
Suurem teema oli see, et kuhu puurimise saadused panna. Kanalisse lasta ei tohi ja naabrid ümberringi. Kuna oleks pidanud paakauto lisaks tellima, siis jäi katki. Kõige suurem jama oleks olnud veesoonde puurimisel.
Mõlemal juhul jäi siis ikkagi õhkvesi.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 08:45:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kõige suurem jama oleks olnud veesoonde puurimisel.

kust see tekst on võetud?
Sellist jama ei ole olemas icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 13:49:14 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
tsitaat:

Kõige suurem jama oleks olnud veesoonde puurimisel.

kust see tekst on võetud?
Sellist jama ei ole olemas icon_neutral.gif


Nii eksperdid rääkisid, et võib kalliks minna äravedu. Ei mäleta, kas jutt oli 30m või 60m puurimisest liiva-savi pinnasesse.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2024 14:09:49 vasta tsitaadiga

Kes eksperdid? ehitaja?
Mille poolest muidu maakütte puuraugu puurimine tehniliselt-tehnoloogiliselt erineb veevõtu puuraugu puurimisest.
Kui horisontaalne kollektor ära ei mahu on veel vahevariant spiraalkollektori näol, https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/77983006/spiraalkollektoritega-maapouest-soojust-puudmas-lahendus-vaikesele-maalapile
veel sisuturundusjuttu: https://www.maaküte.info/videod/spiraalkollektor/

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 14:25:28 vasta tsitaadiga

Küttepaigaldaja jah. Ma ei tea ise puurimisest midagi, pole kunagi ühtegi auku lasknud puurida kuhugi.
Niipalju ma saan aru, kaevanduse kõrval elanuna, et 8-10m peal on stabiilselt 8 kraadi aasta läbi ja tõuseb stabiilselt sügavamale minnes. Seega selle puuraugu COP on talvel igal juhul parem kui miskistel madalatel kontuuridel, iseasi on tööde hind.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2024 14:36:49 vasta tsitaadiga

Ju ehitajal olid omad huvid mängus, kui valid kontuuri, võtab rendist kopa, müttab paar päeva ja sinu tuhanded maanduvad tema arvele, kui valid puuraugu(d), on selleks eritehnikaga õppinud meeskond ja sinu raha läinuks teisele seltskonnale icon_lol.gif
_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 14:48:55 vasta tsitaadiga

Ma sain aru ka, et oli rohkem maaküttele spetsialiseerunud aga pani ikka õhkvee. See sai kõige väiksema vaevaga paika ka.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.01.2024 15:01:30 vasta tsitaadiga

Puuraugud on omaette teema, igalepoole ei tohi puurida ja selle saad siis teada, kui lähed luba taotlema. Ei ole need asjad mitte nii lihtsad, et võtad ja teed. Isegi õv paigaldus ei pruugi alati võimalik olla, see eeldab ka projekti ja ehitusluba, ning, kui välisseade müra või visuaali tõttu miljöösse ei sobi, siis sa luba ei saa ka.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.01.2024 15:02:55 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kedagi, kes oleks mingit luba taotlenud soojuspumba jaoks
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 15:17:49 vasta tsitaadiga

Tuttaval on Nõmmel ligi 300m2 maja kütteks puuritud neli 65 meetrist kaevu, ehk siis ca 520m kontuuri kokku.
Liivane pinnas ja palju puid krundil nii et maakontuur ei olnud võimalik.
Ise on ta küttekuludega väga rahul, suvel kasutab puurkaevu energiat ka maja jahutamiseks.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 15:21:21 vasta tsitaadiga

see puurimisega tulev materjal on nii väike, et see ei ole isegi märkimistväärt.
Korruta läbi 500mx10cm

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.01.2024 15:33:37 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ma ei tea kedagi, kes oleks mingit luba taotlenud soojuspumba jaoks


Seaduste mittetundmine ei vabasta nende täitmisest. Trahvi hakkab lausa saama, kui on seadustamata.

https://www.abkl.ee/single-post/õhksoojuspumba-paigaldamise-õiguslikud-probleemid

https://www.maaküte.info/artiklid/puurkaev-energiakaev/

https://www.err.ee/1021838/omavoliline-ohksoojuspump-toob-kinnisvaraomanikule-hulga-muresid

https://www.sorainen.com/et/valjaanded/veendu-et-ohksoojuspump-oleks-oigesti-paigaldatud/


viimati muutis Markos 06.01.2024 15:35:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2024 15:34:55 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Janis kirjutas:
Ma ei tea kedagi, kes oleks mingit luba taotlenud soojuspumba jaoks


Seaduste mittetundmine ei vabasta nende täitmisest. Trahvi hakkab lausa saama, kui on seadustamata.

https://www.abkl.ee/single-post/õhksoojuspumba-paigaldamise-õiguslikud-probleemid
Sellel riigibürokraatial ei ole jah otsa ega äärt, naine just valla kodukalt luges kuidas peame oma kompostikasti vallas üles andma ehk ära registreerima, muidu automaagiliselt hakkame prügiveofirmale maksma.
Mul kõik 20 aasta jooksul tehtu illegaalne, alates ahjude väljalõhkumisest katlaga asendamisest, kuni elektrisüsteemi vahetuse ja kanali-veevärgi- ja 2. korruse väljaehitamiseni.
Eks kui tulevad kiusma, et elan illegaalsel ohtlikul pinnal tuleb vallalt sotsiaalpinda ja muud abi, nagu trahvidega pere vaesustamise toimetulekuabi nõutada icon_rolleyes.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.01.2024 15:37:52 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Markos kirjutas:
Janis kirjutas:
Ma ei tea kedagi, kes oleks mingit luba taotlenud soojuspumba jaoks


Seaduste mittetundmine ei vabasta nende täitmisest. Trahvi hakkab lausa saama, kui on seadustamata.

https://www.abkl.ee/single-post/õhksoojuspumba-paigaldamise-õiguslikud-probleemid
Sellel riigibürokraatial ei ole jah otsa ega äärt, naine just valla kodukalt luges kuidas peame oma kompostikasti vallas üles andma ehk ära registreerima, muidu automaagiliselt hakkame prügiveofirmale maksma.
Mul kõik 20 aasta jooksul tehtu illegaalne, alates ahjude väljalõhkumisest katlaga asendamisest, kuni elektrisüsteemi vahetuse ja kanali-veevärgi- ja 2. korruse väljaehitamiseni.
Eks kui tulevad kiusma, et elan illegaalsel ohtlikul pinnal tuleb vallalt sotsiaalpinda ja muud abi, nagu trahvidega pere vaesustamise toimetulekuabi nõutada icon_rolleyes.gif


Jah, bürokraatia on jube ja see sõltub paraku tihti kohalikust omavalitsusest. Eriti hästi paistab igasugu nõuetega ja nende tõlgendustega silma Rae vald, kus ma juhtumisi elan. Siin tuleb ka kompostrid üles pilditada ja valda saata või tellida biolagunevate jäätmete kast, muidu saab ka trahvi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 17:28:31 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Sellel riigibürokraatial ei ole jah otsa ega äärt, naine just valla kodukalt luges kuidas peame oma kompostikasti vallas üles andma ehk ära registreerima, muidu automaagiliselt hakkame prügiveofirmale maksma.
Mul kõik 20 aasta jooksul tehtu illegaalne, alates ahjude väljalõhkumisest katlaga asendamisest, kuni elektrisüsteemi vahetuse ja kanali-veevärgi- ja 2. korruse väljaehitamiseni.
Eks kui tulevad kiusma, et elan illegaalsel ohtlikul pinnal tuleb vallalt sotsiaalpinda ja muud abi, nagu trahvidega pere vaesustamise toimetulekuabi nõutada icon_rolleyes.gif

Meite vald aasta viimases kvartalis andis teada, et eramajad hajaasustuses ei pea mingit kompostrit üles andma, kõik arvestatakse automaatselt kompostriomanikeks ja kes tahab biojäätmete vedu, peab selle ise tellima.

Nendele kiusajatele, teen üleskutse, laske soola persse..
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2024 20:28:45 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Siin tuleb ka kompostrid üles pilditada ja valda saata või tellida biolagunevate jäätmete kast, muidu saab ka trahvi.

Seda tuleb üle Eesti igal pool teha, mitte ainult Rae vallas.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.01.2024 12:31:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Seda tuleb üle Eesti igal pool teha, mitte ainult Rae vallas.


Ma ütlesin KA.

P.S Ostsin ikka selle smart-paneeli ära. Väga hea näeb välja ja ongi nii, et raip läheb 120 kraadi peale kuumaks, igastahes käe kõrvetad ära. Õnneks saab selle 60 kraadi peale maha tõmmata. Esialgu katsetan maksimumiga, kas suudab toas soovitud temperatuuri hoida.

Edit: saab suurepäraselt hakkama, arvestades, et öösel oli -20c. Magamistuba on 14m2 ja hoiab 22 kraadi stabiilselt sees nagu nalja, tegelikult on seda isegi natuke palju, võtsin kraadi jagu vähemaks. Vaatab, kuida energiatarbega on. Soojuspumbaga on tavaline energiakulu 3 radiaatori peale 1-1.5kwh, võibolla on rahaliselt sama või isegi mõistlikum need nahh saata ja hoopis paneelid asemele kruvida.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2024 13:44:22 vasta tsitaadiga

Sul on pigem sel juhul juba mõttekam pumbast max vesi seada ~35'C peale, ehk see mida põrandatesse otse lasta kannatab ilma segamata.
Väikeste miinuskraadidega peaks sellest ka radikatele piisama ja edasi kütad siis elektriga juurde.
-15'C juures vaatan on mu enda pumbal COP vahe ~15-20% +35'C vs +45'C väljastamisel, lisaks on ka väljundvõimsus väiksem ~10%.
Võidad nii efektiivsuses kui võimsuses.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.01.2024 14:30:48 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Sul on pigem sel juhul juba mõttekam pumbast max vesi seada ~35'C peale, ehk see mida põrandatesse otse lasta kannatab ilma segamata.
Väikeste miinuskraadidega peaks sellest ka radikatele piisama ja edasi kütad siis elektriga juurde.
-15'C juures vaatan on mu enda pumbal COP vahe ~15-20% +35'C vs +45'C väljastamisel, lisaks on ka väljundvõimsus väiksem ~10%.
Võidad nii efektiivsuses kui võimsuses.


Siin ei segata midagi, põrandasse läheb otse ja radikasse ka ja see 40 kraadi põrandasse pole mitte mingi probleem. Segamismoodili kohta küsisin paigadaja käest, arvas, et mõttetu, muidu iseenesest pumbal on nii põranda, kui radiaatorite tsoonid olemas. Antud juhul nii ongi, et elekter hakkab kütma siis, kui radikas enam ei jaksa. Veits timmin veel seda, aga tundub, et saavad koos kenasti hakkama.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2024 21:48:49 vasta tsitaadiga

Hmm, mul on betoonile liimitud naturaalparkett, isegi +35 juures on see jalge all kohati liialt soe, ei kujuta mis +40 juures veel oleks. icon_rolleyes.gif
Mul on mehaaniline segamissõlm, hetkel fixitud 35 peale, varem gaasikatla puhul kruttisin selle kevadeti 27 ja sügisel 35 peale, nüüd pole madalamaks kruttida vaja, selle eest hoolitseb SP küttegraafik.

Samas mul jääb veidi selgusetuks, et kas sa lisatenne ei kasuta et -15'C-ga radikatesse üle +30'C ei suutnud saada?
Kirjade järgi peaks sel Atlantic Excellia Tri 11 olema ju 9kW lisaküttekeha?
Ehk kui ütlesid "sisse tõmbab elektrit praegust maksimaalselt 5,5kwh, üle selle ei lähe." siis see viitaks justkui pumba enda võimsusele ilma tennideta. icon_rolleyes.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2024 23:08:58 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Seda tuleb üle Eesti igal pool teha, mitte ainult Rae vallas.


Ma ütlesin KA.

P.S Ostsin ikka selle smart-paneeli ära. Väga hea näeb välja ja ongi nii, et raip läheb 120 kraadi peale kuumaks, igastahes käe kõrvetad ära. Õnneks saab selle 60 kraadi peale maha tõmmata. Esialgu katsetan maksimumiga, kas suudab toas soovitud temperatuuri hoida.

Edit: saab suurepäraselt hakkama, arvestades, et öösel oli -20c. Magamistuba on 14m2 ja hoiab 22 kraadi stabiilselt sees nagu nalja, tegelikult on seda isegi natuke palju, võtsin kraadi jagu vähemaks. Vaatab, kuida energiatarbega on. Soojuspumbaga on tavaline energiakulu 3 radiaatori peale 1-1.5kwh, võibolla on rahaliselt sama või isegi mõistlikum need nahh saata ja hoopis paneelid asemele kruvida.

See on sul siiski tegelikult tavaline elektriradikas. Kusagilt lisasoojust see kuidagi juurde ei tekita.

tsitaat:
Energia jäävuse seadus on olulisemaid jäävusseadusi füüsikas, mis väidab, et isoleeritud süsteemi energia on ajas muutumatu suurus (energia on jääv). Sellest seadusest järeldub, et energia ei teki ega kao, ta võib vaid muunduda ühest liigist teise ning kanduda ühelt kehalt teisele.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2024 00:22:07 vasta tsitaadiga

Mkm see võtab tal 50% vähem kui ligi 10x odavam muu elektriküte icon_biggrin.gif kodukal ilusti kirjas
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.01.2024 00:41:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:
See on sul siiski tegelikult tavaline elektriradikas. Kusagilt lisasoojust see kuidagi juurde ei tekita.


Kes seda väitnud on, et juurde tekitab ? Küsimus on efektiivsuses, kuidas energiat edasi kantakse ja kas selline plaat on piisavalt efektiivne võrreldes näiteks ribidega radiaatori või konvektoriga. Teine asi on täpne juhtimine, ei kõeta üle, ega alla, vaid täpset seda, mis ette antud. Päeva algusest on võtnud 6.41kwh, ehk siis 267W tunnis.

tsitaat:
Mkm see võtab tal 50% vähem kui ligi 10x odavam muu elektriküte icon_biggrin.gif kodukal ilusti kirjas


Jah, 10x odavamalt saab osta 3kw plastmassist korpusega puhuri. Normaalsed radiaatorid hakkavad 100 eurist (prismast saab alega 40 euriga ka midagi jah). Milli õlikad on juba samas hinnaklassis.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 08.01.2024 08:56:49 vasta tsitaadiga

Mis efektiivsusest sa jaurad sellise toote puhul icon_biggrin.gif
Normaalseid radikaid jagatakse tasuta, tegu on prügiga enamuse jaoks
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.01.2024 10:52:28 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mis efektiivsusest sa jaurad sellise toote puhul icon_biggrin.gif
Normaalseid radikaid jagatakse tasuta, tegu on prügiga enamuse jaoks


Mul olid mõned eelarvamused. Aga no sa võid üritada triikrauaga ka tuba kütta, teeb sama välja onju.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2024 11:01:03 vasta tsitaadiga

Teebki icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.