|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
29.12.2023 12:52:22
|
|
|
Ladusin küll pööningu osa uue aga jah toru plaan on küll. Eriti kui hakata modernseid küttelahendusi lisama.
Spoiler 
13a jooksul mingi pigi on tekkinud ka:
Spoiler 
Ei tea kas korstna soojustus oleks aitanud.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
29.12.2023 15:55:37
|
|
|
| Mis juhtmed seal ülemisel pildil paistavad? Temperatuuriandurid?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
29.12.2023 18:51:20
|
|
|
| Jah. Mõtlesin, et why not. Ka sisestemperatuur.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
29.12.2023 18:52:11
|
|
|
| Palju on suitsu temp?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
29.12.2023 19:00:16
|
|
|
| Siis toru vaja, muidu jääbki pigitama. Või tee kõvem tuli alla
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
29.12.2023 21:07:22
|
|
|
Kütmise lõpuks peab lõõri temp nii kõrge olema et kogu puudest tulnud niiskus mis seinte külge jäi, see ära auraks. Soojustamine suurt ei aita, kivi on alguses ikka sama külm. Pelletiga vaikselt sussutasin siis oli nädala pärast lomp korstna kõrval maas
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
30.12.2023 05:51:49
|
|
|
Mis marki need punased kivid on? Korstnapitsi jaoks oleks sobivaid vaja.
| DVDRW kirjutas: |
Spoiler 
|
Ega see kollane korsten kipsplaadiga pole vooderdatud? Nii ei tohi. Krohv on lubatud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
30.12.2023 12:17:37
|
|
|
Kõige soodsamad Läti ahjutellised mis tol ajal olid (Espakist)
Neede minuteada ei sobi pitsi ladumiseks.
Jah, õhuke krohvi kiht lihtsalt:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
31.12.2023 13:51:45
|
|
|
| Scott kirjutas: |
Mis marki need punased kivid on? Korstnapitsi jaoks oleks sobivaid vaja.
| DVDRW kirjutas: |
Spoiler 
|
Ega see kollane korsten kipsplaadiga pole vooderdatud? Nii ei tohi. Krohv on lubatud. |
lode korstnatellis, saada punane või pruun.
Seespool on kuusemärgid. Janka vist nimi...vtt
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
04.01.2024 12:37:13
|
|
|
| Nuh, kuidas soojuspumbad performivad selliste ilmadega ? Mul õv paneb 24/7, lisakütte tenn ka järel, suudab produtseerida väljundis max 30 kraadist vett. Sellega suudab põrandaküttega ruumides hoida 20-21 vahemikus temperatuuri, aga kuna teisel korrusel on radiaatorid, siis seal on olukord pmst p'ses. 30 kraadine vesi radikas tähendab, et need ei tooda pmst midagi ja toas on 16 kraadi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
04.01.2024 12:43:22
|
|
|
Hommikul oli majas 14,9 C Tuul valelt poolt, välisukse poolt
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.01.2024 12:44:11
|
|
|
Osta normaalne uks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
04.01.2024 13:07:24
|
|
|
Liiga palju kõõlumist sisse-välja
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
04.01.2024 13:30:39
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Nuh, kuidas soojuspumbad performivad selliste ilmadega ? Mul õv paneb 24/7, lisakütte tenn ka järel, suudab produtseerida väljundis max 30 kraadist vett. Sellega suudab põrandaküttega ruumides hoida 20-21 vahemikus temperatuuri, aga kuna teisel korrusel on radiaatorid, siis seal on olukord pmst p'ses. 30 kraadine vesi radikas tähendab, et need ei tooda pmst midagi ja toas on 16 kraadi. |
Mul on 12kW Ö-V. Töötab kenasti. Hetkel näitab -15'C juures et välja läheb +40'C (küttegraafiku järgi peaks olema +48'C). Aegajalt näitas et tenn(id) on ka järel. Mul ka 2. korrusel radikad, magamistubades oli 20.8-21.5 peale seda kui pump oli 2h väljas olnud. Üldiselt tundub et väga optimeerida pole siin aegadega mõtet, pumbal kulub iga kord ligi tund et end jälle ülesse kütta +25'C pealt mis vahepaagis on.
Muidu graafik on 20:00-7:00 ja 13:00-16:00. Aga olen käsitsi 9-10 ajal siiski sisse lülitanud, lapsed kodus ja siis kurtsid et veidi jahe päeval neil tubades.
Nüüd 20min hiljem on soojusvahetist väljuv vesi juba +49'C. Ehk et igati vinks-vonks.
Hetkeseisuga on aasta algusest pump tarbinud kokku 315 kWh.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
04.01.2024 13:36:02
|
|
|
| Mitut ruutu see pump kütab ?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
04.01.2024 13:58:04
|
|
|
182m2 on köetavat pinda. Elutoas on Ö-Ö pump ka, mõeldud ennekõike jahutuseks aga seadistasin ta HA-s et <23'C hakkaks tööle ja 23.8'C peale lülituks välja. Too pump on kulutanud 22kWh praeguseks (oli juba selle 315kWh sees). Mul suured aknad elutoas, kõhe on nende kõrval istuda kui temp madalamale langeb. Pole otseselt külm vaid selline ebamugav olemine. Päris sussides ja paksu kampsuniga ka nagu ei tahaks kodus/kodukontoris viibida.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
04.01.2024 14:10:53
|
|
|
Õhk-õhk (8a vana Panasonic), nõuka-aegse soojustusega (osad aknad vahetatud 3-kordse paketi vastu, seinad ~20cm saepuru) ja 80 ruutu on küll hädas... -10C juures oli veel vinks-vonks (hoidis seatud 18-t kraadi) ja sealt hakkas langema ja kukkus eile hommikuks 12C peale. Eile sai kohal oldud, korra ahjud kuumaks köetud (ja täna hommikul kah) - praegu sellise 15-16 kandis, veidi ronib üles.
Kuna ahje pole paar nädalat köetud siis esimese-teise kütmisega veel päris korralikku effekti ei saa, homne kütmine jääb vahele, võibolla annab laupäeval kohapeale minna, kui mitte, siis praeguse mudeli järgne -26C saab päris valus olema Tuul kah puhub kõige ebamugavama suuna pealt...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
04.01.2024 14:20:07
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Nuh, kuidas soojuspumbad performivad selliste ilmadega ? Mul õv paneb 24/7, lisakütte tenn ka järel, suudab produtseerida väljundis max 30 kraadist vett. Sellega suudab põrandaküttega ruumides hoida 20-21 vahemikus temperatuuri, aga kuna teisel korrusel on radiaatorid, siis seal on olukord pmst p'ses. 30 kraadine vesi radikas tähendab, et need ei tooda pmst midagi ja toas on 16 kraadi. |
Arvestades, et sa elad Tallinnas, kus näitab -17c, siis on see 30c ikka niru tulemus. Endal õhk-õhk kaotas sisuliselt küttevõimsuse -24c juures ära.
Iseenesest teise korruse jaoks oleks sul mõistlik osta mingid kõige odavamad elektriradikad ja saad ajutiselt probleemi ära katta.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
04.01.2024 14:48:39
|
|
|
| tsitaat: |
| 182m2 on köetavat pinda. |
Nuvat, mul on 11kw pump ja 254 ruutu. Selgelt aladimensioneeritud ja see maksab nüüd kätte, ei tohi arvutada aasta keskmise järgi, peab arvutama stsenaariumit, kus sul on 10+ päeva -20. Minu arvutuste järgi oleks vaja minimaalselt 15-16kw pumpa, siis toimiks ettekütmine ka paremini.
| tsitaat: |
| Arvestades, et sa elad Tallinnas, kus näitab -17c, siis on see 30c ikka niru tulemus. |
Päris mitte ja öösel oli siin -20 ja seda juba kaks ööd järjest. Niru tulemus tuleb sellest, et palju kontuure on korraga lahti, ja pump lihtsalt ei jaksa. Kui kamin käima panna ja kaks suurimat (elutuba-köök) kinni lähevad, tõmbab kohe ka temperatuuri 40 peale. Aga see on juba lisakütte teema, algne küsimus oli, kuidas pumbad üksi hakkama saavad. Kui kaminat panna, hakkavad radiaatorid ka tööle. Kusjuures sooja vett suudab ta selle -20'ga ka lõdvalt 55 kraadi peale kütta, aga see on vaid 200L paak
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
04.01.2024 15:05:47
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Nüüd 20min hiljem on soojusvahetist väljuv vesi juba +49'C. Ehk et igati vinks-vonks.
Hetkeseisuga on aasta algusest pump tarbinud kokku 315 kWh. |
Ehk siis 315 kWh /2,5 ööpäeva = 126 kWh/ööpäevas (1. jaan oli vist veel soojem)
Kui kõik päevad arvesse võtta: 315 kWh /3,5 ööpäeva = 90 kWh/ööpäevas
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.01.2024 15:07:53
|
|
|
| Palju see muidu soojusenergia kuluks teeb? Siin olete arvutanud m2 kulusid, see vist on ainult tarbitud elektri järgi eksole?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
04.01.2024 15:11:47
|
|
|
Aasta keskmine on muidugi huvitav lähenemine, nii saaks päiksepaneelidega ka paberil sooja
Kütte arvestus käib ruudu järgi, suvaelamine ilma soojustuse ja vendita 80W/m2. Niru pole sellest palju kontuure järel vaid et maja lekib kokku rohkem kui pump peale annab, ükskõik kuidas jagad, ühendatud anumad. See 11kW on sisend või väljundvõimsus?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
04.01.2024 16:23:25
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Aasta keskmine on muidugi huvitav lähenemine, nii saaks päiksepaneelidega ka paberil sooja
Kütte arvestus käib ruudu järgi, suvaelamine ilma soojustuse ja vendita 80W/m2. Niru pole sellest palju kontuure järel vaid et maja lekib kokku rohkem kui pump peale annab, ükskõik kuidas jagad, ühendatud anumad. See 11kW on sisend või väljundvõimsus? |
11kw on välja, sisse tõmbab elektrit praegust maksimaalselt 5,5kwh, üle selle ei lähe. Arvestus on tehtud 40W/m2 tundub, seda tiba vähe.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
04.01.2024 17:26:42
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
Aasta keskmine on muidugi huvitav lähenemine, nii saaks päiksepaneelidega ka paberil sooja
Kütte arvestus käib ruudu järgi, suvaelamine ilma soojustuse ja vendita 80W/m2. Niru pole sellest palju kontuure järel vaid et maja lekib kokku rohkem kui pump peale annab, ükskõik kuidas jagad, ühendatud anumad. See 11kW on sisend või väljundvõimsus? |
11kw on välja, sisse tõmbab elektrit praegust maksimaalselt 5,5kwh, üle selle ei lähe. Arvestus on tehtud 40W/m2 tundub, seda tiba vähe. |
Kindla tulemuse saavutamiseks on neid arvestusi tegelikult rohkem:
Mul on näiteks DOT küttevajadus vastavalt välispiirde summaarse soojuserikao järgi 8,1kW (mis teeks 37w/m2)
Vesipõrandakütte süsteemi maksimaalne võimsus vastavalt hüdraulika järgi 10,6kW (mis teeks 48w/m2)
Ja siis lõpuks pump 12kW vastavalt väljundvõimsuse järgi (mis teeks 55w/m2)
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
04.01.2024 17:48:31
|
|
|
Gaasikatel hakkas vigurdama. Pealevoolu temp ei lähe üle 35c, tagasivool 26c. Põrandaküttega võibolla käraks kah aga malmradikatega kisub külmaks veits
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
04.01.2024 18:50:33
|
|
|
240m2 (garaaž sellest ca 50m2), tubades 23 kraadi (garaaž 11-12 kraadi).
Maaküte 10kW seade, lisatennid seadistatud max 7kW peale.
Saab hakkama küll. Ilmselt homme lasen osaliselt küttel puhata. Tõmbasin kardinad ette, siis ei õhka külma. Vendi panin ka miinimumi peale.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
04.01.2024 22:20:30
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Nuh, kuidas soojuspumbad performivad selliste ilmadega ? Mul õv paneb 24/7, lisakütte tenn ka järel, suudab produtseerida väljundis max 30 kraadist vett. Sellega suudab põrandaküttega ruumides hoida 20-21 vahemikus temperatuuri, aga kuna teisel korrusel on radiaatorid, siis seal on olukord pmst p'ses. 30 kraadine vesi radikas tähendab, et need ei tooda pmst midagi ja toas on 16 kraadi. |
Kasutatud vana lg õv siiamaani veel lärmab, püsti pannes ei viitsinud tenni jaoks eraldi kaablit vedama hakata ja jäi ühendamata. Loodan, et läheb ära soojemaks enne kui pill ennast kokku pakib.
Hoiab enamvähem ära termostaadi järgi seatud 21 vms. 9kw pump. Maja ca 100m2. Küttes ca 55m2. Ülejäänud jookseb läbi lahtiste uste. Ühes ruumis kütab puupliiti lisaks korra päevas.
Eilne majapidamkse tarbimine oli 61kwh.. ca 10-15 kw maha muuks voolutarbeks.
E: 34 peale, 32 tagasi.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
05.01.2024 01:37:32
|
|
|
Korteris elava inimesena olen päris õnnelik, et tarbimine on ööpäevas ~6kWh
Eriti kui vaadata, et homme pea 2€/kWh hind tuleb.
Maja ju nulli/miinusesse ei lase ka jahtuda ehk siis maksad ja nutad.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
05.01.2024 06:00:33
|
|
|
Kui nulli langeb päevaga, siis peab tuul ikka täitsa läbi puhuma
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.01.2024 09:58:57
|
|
|
| Keegi selliste vidinatega on ka kokku puutunud ? https://seasonal.aeno.com/et/heater Kui 50% tarbega töö ära teeks, siis teeniks ennast päris kiiresti tasa.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
05.01.2024 10:11:40
|
|
|
Kokkupuude puudub, aga kas tegu ei ole otseelektrikütte seadmega (seda kinnitab ka nende enda leht, miks neil ei ole energiatõhususe märgistust - ei saagi ju olla kui tehnoloogia tegelikult midagi kokku ei hoia), antud juhul ihtsalt infrapuna lahenduses, millel on kõvasti turundusele panustatud.
Lõpuks kõik küttseadmed teevad sama asja - vajaliku temperatuuri hoidmiseks kompenseerida hoonest lahkunud soojust.
Arvaks, et suvaline ~15€ soojapuhur teeb sama töö ära, küll ilma turunduskulusid maksmata..
https://www.hind.ee/ru/s/soojapuhur/
Või siis ostad selle Makita akuvesti/teki ja kandes tunned nagu oleks kodus soe
_________________ ---
viimati muutis Prillpapa 05.01.2024 10:11:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
05.01.2024 10:11:49
|
|
|
Mis järgmiseks? Maa on lapik?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.01.2024 10:49:47
|
|
|
| ranel kirjutas: |
Mis järgmiseks? Maa on lapik? |
? Loodetavasti teed ikka eri küttekehade tööpõhimõtetel vahet.
viimati muutis Markos 05.01.2024 12:12:53, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
05.01.2024 10:49:48
|
|
|
Keegi võiks selle osta ja proovida....
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
05.01.2024 12:40:15
|
|
|
Norra.
40 liitrise kasepuidu koti (40 liitrit, 30 cm, kuiv, NORRA KASEPUIT, õhuniiskus alla 20%. Garanteeritud tahma- ja lõhnavaba või raha tagasi. Umbes 15 kg) eest küsivad nad 87 Norra krooni. Samas testis tuleb kõige kallimalt välja Europris, kes küsib sama küttepuude eest 133,35 Norra krooni.
Küttepuude äri ruulib
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
05.01.2024 12:49:27
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
Mis järgmiseks? Maa on lapik? |
? Loodetavasti teed ikka eri küttekehade tööpõhimõtetel vahet. |
Vast teeb ikka, aga nii sinu lingitud kui ka tavalise tenni kasutegur ikka sama, 1kwh elektrit sisse 1kwh sooja välja.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.01.2024 12:58:20
|
|
|
| tsitaat: |
| Vast teeb ikka, aga nii sinu lingitud kui ka tavalise tenni kasutegur ikka sama, 1kwh elektrit sisse 1kwh sooja välja. |
Jah, küsimus on, kuidas seda sooja sinuni toimetatakse, kas otse nagu radiatsiooni puhul, või õhu kaudu nagu konvektsioonil.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
05.01.2024 13:04:34
|
|
|
| Mis vahe seal on kui me räägime kodu energiakulust? Et Soojendad ennast sellega ja ülejäänud tuba on külm?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.01.2024 13:42:46
|
|
|
Just, infrapuna hoiab mingi sektori soojema ja kaugemad nurgad hallitavad
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.01.2024 13:51:07
|
|
|
| Ootoot, me räägime siin lisaküttest praegust, mitte põhikütteallikast. See asi muidu väidetavalt on kaks ühes, ehk siis infra + konvektsioon. Ehk minu algne küsimus oligi, et kas kellelgi on juhtumisi kogemust selliste ilusate kuumade "plaatidega". Kui põhiradikas 30 kraadise vee tõttu lepingu üles ütleb, siis selline 60+ kraadise pinnaga tegelane võiks täitsa toimetada. Otsenähtavus peab muidugi tagatud olema.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
05.01.2024 14:03:16
|
|
|
| tsitaat: |
Kasutatud vana lg õv siiamaani veel lärmab, püsti pannes ei viitsinud tenni jaoks eraldi kaablit vedama hakata ja jäi ühendamata. Loodan, et läheb ära soojemaks enne kui pill ennast kokku pakib.
Hoiab enamvähem ära termostaadi järgi seatud 21 vms. 9kw pump. Maja ca 100m2. Küttes ca 55m2. Ülejäänud jookseb läbi lahtiste uste. Ühes ruumis kütab puupliiti lisaks korra päevas.
Eilne majapidamkse tarbimine oli 61kwh.. ca 10-15 kw maha muuks voolutarbeks.
|
Kuidas see asi sul niipalju elektrit võtab???? Mul on majas köetav pind ca 80m2, elektripõrandaküte ca 8,5kw (puhas elekter ), lisaks ei küta, toas on ca 22 kraadi pidevalt ja päeva kulu oleneb õue temperatuurist 30-50kw olnud sellel kütteperioodil
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
05.01.2024 14:05:55
|
|
|
Markos, teoorias võiks ju isegi toimida, ruum on jahe(dam) aga endal on soe. Pmst ju sama nagu terassisoojendi.
Hetkel väljas juba suht "soe", -8'C. Kas nüüd su SP juba suudab rohkemat kui +30'C välja ajada?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
05.01.2024 14:10:19
|
|
|
| greaper kirjutas: |
| tsitaat: |
Kasutatud vana lg õv siiamaani veel lärmab, püsti pannes ei viitsinud tenni jaoks eraldi kaablit vedama hakata ja jäi ühendamata. Loodan, et läheb ära soojemaks enne kui pill ennast kokku pakib.
Hoiab enamvähem ära termostaadi järgi seatud 21 vms. 9kw pump. Maja ca 100m2. Küttes ca 55m2. Ülejäänud jookseb läbi lahtiste uste. Ühes ruumis kütab puupliiti lisaks korra päevas.
Eilne majapidamkse tarbimine oli 61kwh.. ca 10-15 kw maha muuks voolutarbeks.
|
Kuidas see asi sul niipalju elektrit võtab???? Mul on majas köetav pind ca 80m2, elektripõrandaküte ca 8,5kw (puhas elekter ), lisaks ei küta, toas on ca 22 kraadi pidevalt ja päeva kulu oleneb õue temperatuurist 30-50kw olnud sellel kütteperioodil |
Sa ikka tead, et kulu on otseselt seotud soojakadudega?
Samas vist ei tea jah kui juba ühikud metsas sul on.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.01.2024 14:15:53
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Markos, teoorias võiks ju isegi toimida, ruum on jahe(dam) aga endal on soe. Pmst ju sama nagu terassisoojendi.
Hetkel väljas juba suht "soe", -8'C. Kas nüüd su SP juba suudab rohkemat kui +30'C välja ajada? |
Seal on see aga et kui seinad külmad siis peab õhk veel soojem olema, tajutav temperatuur on kuskil seal vahel keskmine. Umbes nagu seinad 15, õhk 25, tunned nagu 20. Et lähed külma garaagesse, kütad +20 sisse.. aga särgiväel ikka ei kannata olla.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.01.2024 14:18:02
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Markos, teoorias võiks ju isegi toimida, ruum on jahe(dam) aga endal on soe. Pmst ju sama nagu terassisoojendi.
Hetkel väljas juba suht "soe", -8'C. Kas nüüd su SP juba suudab rohkemat kui +30'C välja ajada? |
Just nimelt, nagu terassisoojendi, sa ei ürita ju välisõhku soojaks kütta, et seal sooja saada. Jees, väljuv vesi 41.7c ja radikad funkavad nagu vaja. Pumba välistemp sensor näitab -9c ja elektri lisaküte on väljas.
| tsitaat: |
| Seal on see aga et kui seinad külmad siis peab õhk veel soojem olema |
Olgem ausad, õhu, kui mitte väga hea soojusjuhi kütmine on tegelikult üsna kulukas. Päikese käes on sul soe olla ka siis, kui õhutemperatuur on madal. Päike ju teatavasti õhku ei kütagi, kui siis väga minimaalselt selles leiduvaid tolmu jms osakesi. Õhk soojeneb maa, veepinna ja muude objektide kaudu. Meie põhjamaal teame ju väga hästi, mis tähendab, kui päike looja läheb, ja ilm selletõttu järsult külmaks muutub, sest maapind ei ole piisavalt soojenenud ja õhk selle kohal ammugi mitte.
viimati muutis Markos 05.01.2024 14:26:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
05.01.2024 14:20:25
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| greaper kirjutas: |
| tsitaat: |
Kasutatud vana lg õv siiamaani veel lärmab, püsti pannes ei viitsinud tenni jaoks eraldi kaablit vedama hakata ja jäi ühendamata. Loodan, et läheb ära soojemaks enne kui pill ennast kokku pakib.
Hoiab enamvähem ära termostaadi järgi seatud 21 vms. 9kw pump. Maja ca 100m2. Küttes ca 55m2. Ülejäänud jookseb läbi lahtiste uste. Ühes ruumis kütab puupliiti lisaks korra päevas.
Eilne majapidamkse tarbimine oli 61kwh.. ca 10-15 kw maha muuks voolutarbeks.
|
Kuidas see asi sul niipalju elektrit võtab???? Mul on majas köetav pind ca 80m2, elektripõrandaküte ca 8,5kw (puhas elekter ), lisaks ei küta, toas on ca 22 kraadi pidevalt ja päeva kulu oleneb õue temperatuurist 30-50kw olnud sellel kütteperioodil |
Sa ikka tead, et kulu on otseselt seotud soojakadudega?
Samas vist ei tea jah kui juba ühikud metsas sul on. |
See on alati hea viis eristada eksperte ja "eksperte", kui ühikutega nii mööda pannakse
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
05.01.2024 14:44:28
|
|
|
| tsitaat: |
Sa ikka tead, et kulu on otseselt seotud soojakadudega?
Samas vist ei tea jah kui juba ühikud metsas sul on.
|
| tsitaat: |
See on alati hea viis eristada eksperte ja "eksperte", kui ühikutega nii mööda pannakse
|
Eem selgitusi paluks, mis ühikutega ma nüüd surmapattu tegin ja kuskohas ma ennast eksperdiks kutsusin?????
Kas see, et kogemata kirjutasin kuluks kw mitte kwh? Selle pärast võttis tunded nõrisema? Või misasi?
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|