Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 28.12.2023 12:43:23 vasta tsitaadiga

Ei jõua põlema minna, enne tehakse korda.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 28.12.2023 12:59:44 vasta tsitaadiga

Vbl tulevikus elektriautode ülevaatusel nõuded karmistuvad, kui põhja all juhtmed särtsuvad, kuskilt ajab kärsakat või "jõukaabli" isolatsioon vigastusega - ülevaatuselt läbi ei saa. Peenem variant, kui ülevaatuse onu käib termokaameraga akupaki, juhtmed jm üle, kui kuskil liiga soe, tempel "ohtlik" ja liiklusest välja.
_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 13:22:56 vasta tsitaadiga

https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/paasteamet-eestis-on-sel-aastal-polenud-176-maismaasoidukit-millest-kaks-on-olnud-elektriautod/

(Eestis on olnud üleüldse kokku kaks elektriauto põlengut, üks Rootsi numbritega ümberehitatud NV200 ja üks Hollandi numbritega i-Pace)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 13:29:35 vasta tsitaadiga

Sõidukeid EV leitud: 4207
Sõidukite arv 857876
Ehk 0,5 % koguarvust.
Põlesid 1,13 % elektriautodest icon_idea.gif

anubis
Kindlustuspettus icon_question.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2023 13:32:07 vasta tsitaadiga

I miev põles ka maha laadides. Järvamaal põles ka see aasta üks Eesti numbritega. Statistika on tehtud nende andmete põhjal, mis saada on.
Paljud neist ICE autodest olid sama vanad kui need põlenud elektrikad?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 28.12.2023 13:36:09 vasta tsitaadiga

Oisu., ei ole kindel kas selline arvutus pädev on, arvestades kidas registris pidada olema päris palju fantoomsõidukeid, mida reaalsuses enam ei eksisteeri, ehk ei saa ka põleda. Lisaks eespool err-i artiklis väideti kuidas EV sõidukid on enamuses aktiivses kasutuses, ICE sõidukitest vist osa seisab, või saab vähe kasutust.
_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 13:40:08 vasta tsitaadiga

Seisev e järelvalveta sõiduk on suurem oht. ICE seisab akuta EV vist naljalt akusi (12V ja xxxV) maha ei keera icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 13:51:54 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
I miev põles ka maha laadides. Järvamaal põles ka see aasta üks Eesti numbritega. Statistika on tehtud nende andmete põhjal, mis saada on.
Paljud neist ICE autodest olid sama vanad kui need põlenud elektrikad?


Ei tea, kuid põlesid nad nagu säraküünlad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2023 13:52:12 vasta tsitaadiga

Palju tanklaid maha põlenud meil on kellegi tankimise tagajärjel?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 15:18:24 vasta tsitaadiga

Kuidas see asjasse puutub? Otsid veel mingi põhjuse?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 15:27:48 vasta tsitaadiga

Täiendav riskifaktor. Eks neid ICE põhiseid ole muidugi ka.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2023 15:32:20 vasta tsitaadiga

Jah, lisarisk. Eriti kui veel enamus kodus laeb. Tohtult paljud liitumispunktid on alla igasugu arvestust elektrisüsteemiga
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 15:32:44 vasta tsitaadiga

Järelikult peale Jõõpre plahvatust-põlengut oleks pidanud vedelkütuse tankimise Eestis keelustama.

viimati muutis anubis 28.12.2023 15:33:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2023 15:32:47 vasta tsitaadiga

Jah, lisarisk. Eriti kui veel enamus kodus laeb. Tohtult paljud liitumispunktid on alla igasugu arvestust elektrisüsteemiga
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.12.2023 15:57:19 vasta tsitaadiga

ei tasu unustada, et mitmetes USA osariikides ei tohtinud juht ise oma (ICE) autosse kütust tankida, liiga keeruline ja ohtlik värk tavainimese jaoks. Hetkel kiire google ütles, et New Jersey on ainukesena järgi jäänud, aga ikkagi.. icon_smile.gif

EDIT: uudisteribalt midagi värsket ka - https://www.delfi.ee/artikkel/120258500/libeerias-tappis-kutuseveoki-plahvatus-ule-40-inimese
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 16:14:29 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Tanel kirjutas:
sant, skeemitamine ehk küll, aga selle EV jama tõttu tõusevad ka kõigi ICE kindlustusmaksed - keegi peab ju akuvahetused jms kinni maksma.
Ilmselt ajaküsimus, kui Eestis ka tõuseb.
Kas kindlustusmaksed ei sõltu konkreetsest sõidukimargist/mudelist, ICE teemas nagu kunagi käis läbi, vist oli miskite "ralli" Subarute kindlustusmakse kõrge, ja seda põhjendatigi, et neid soetavad rallitajad&kihutajad ja avariilisus olla kõrge ning seepärast kindlustus mudelistatistika järgi laksab kõrge kindlustusmakse. Miks sellel juhul Subaru omanikke solidaarselt ei kohelda ja nende kindlustuskulu ontlike passatil kulgejatele laiali ei jaotata aga EV puhul seda tehakse või hakatakse tegema.

Selles, et kindlustusmakse tõuseb, ma ei kahtle. Ei meenu autopidamisega ühtegi kulu, mis oleks vähenenud, ajas on kallinenud nii sõidukitehinnad/liisingumakse, hooldus-remonditööd, kulu- ja varuosade hinnad, kütusehind, arvatavalt ka juhiloa koolitust&sõiduõpet ei saa sama hinnaga, mis 10 aastat tagasi - vaata kuhu tahad panustamine hinnatõusule on riskivaba bisniss icon_smile.gif


Räägid ju eri asjadest.
EV tõstab kindlustmakset kõigil selleks, et kui sa oma Passatiga EV-le sisse sõidad ja sellel aku vahetusse läheb, siis on kahjusumma suurem kui juhul kui sa täpselt samadel asjaoludel ICE autole sisse oleks sõitnud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 22:10:17 vasta tsitaadiga

https://www.engadget.com/the-first-ev-with-a-lithium-free-sodium-battery-hits-the-road-in-january-214828536.html

Liitiumita 25kWh 120wh/kg aku, pole mõjutatud külmast ja ei põle.
VAGil kontrollosalus selles iina imes.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 23:52:06 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:

Spoiler Spoiler Spoiler
Krt ma nüüd vaatasin seda pilti uuesti ja tegelikult tekkis küsimus. Kas see põrand on seetõttu nii paks, et need tohlakad panevad tavalised 12V akud sinna? icon_lol.gif

ot:
mobiile ikka hoiate metallkastis ning kuidas te üldse külmkappi julgete kodus hoida?

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2023 00:21:37 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2023 11:38:54 vasta tsitaadiga

Xiaomi elektrikas, täitsa viisakas näeb välja
https://x.com/nexta_tv/status/1740631485655421207?s=20

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 29.12.2023 11:50:35 vasta tsitaadiga

Pole midagi imestada, Hiina domineerimine globaalsel EV turul on juba täna reaalsus, saksa ja euroopa tootmisnumbrid paistavad aina marginaalsemad.
Euroopa üritab hiinlaste turuvallutusi piiravate regulatsioonidega eemal hoida, USA-l on suurem strateegia Hiina arengut pidurdada tehnoloogiliste piirangute ja sanktsioonidega.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2023 11:56:19 vasta tsitaadiga

Enamus neid (müüdud) hiina elektrikaid mädanevad hiinas platsidel.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2023 13:15:29 vasta tsitaadiga

Norra.
Pakub transpordi teenust: sõidukid, muu kaup icon_eek.gif
Ühe päeva sõit: Helsingborg 👉 Stockholm 👉 Oslo icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 29.12.2023 14:41:44 vasta tsitaadiga

tajud konkurentsi?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BrutaH
HV vaatleja

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2023 14:50:42 vasta tsitaadiga

Hakkab ülemuselt uut rekkat nõudma.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2023 14:56:33 vasta tsitaadiga

Vedukiks TESLA.
Helsingborg - Stockholm - Oslo a,la 1080 km icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 30.12.2023 10:49:03 vasta tsitaadiga

https://www.hs.fi/talous/art-2000010087301.html
Paljonko maksaisit sähköauton renkaista? Tuore kysely paljastaa, mihin suomalaisilla on varaa rengaskaupassa

Ehki see veidi sõltub sõidustiilist jms. on elektrika rehvide kulumine ca 20% kiirem
Lisaks veel on elektikatel tüüpiliselt üldse kallima otsa krempel juba tehase poolt n.ö. projekteeritud
Artiklis võrreldi soomlaste kahte populaarseimat mudelit
- Teslal tehase poolt 19" rehvid, mis keskeltläbi maksavad 1600€
- vanatüübilisel bensiini Toyotal saab alla 15" rehvid alates 500€
(mõlemal juhul jutt soome kliimaoludesse sobivatest telverehvidest)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 11:58:29 vasta tsitaadiga

15" rehv on odavam kui 19".

Teistes uudistes, öösel on tavaliselt pime.

icon_smile.gif

(rehvide kulumine on otseses seoses sõidustiili ja auto massiga)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 12:10:46 vasta tsitaadiga

Elektriauto kiirendab üldjuhul paremini.
Ehk kes on harjunud keskmise ICE HMD gaasipedaaliga, see kogeb EV rooli sattudes äkilisemat kiirendust. Siia juurde EV suurem mass ja saamegi rehvide/teekatte suurema kulumise.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.12.2023 12:15:54 vasta tsitaadiga

Kiirendus nii hea jah, et naastude kasutamine pidi ohtlik olema
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 12:22:11 vasta tsitaadiga

Suurem mass? Siin on palju üldistamist.

Model3, näiteks, ei kaalu oluliselt rohkem kui BMW 3 seeria või Audi A4 ja ruumi on samas mitmes mõõtmes rohkem.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 12:46:11 vasta tsitaadiga

Model 3 näeb välja nagu Chrysler Sebring 20a tagasi. Sama vaimuvaene nii seest kui väljast.

20% kaaluvahet vs A4.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 12:55:57 vasta tsitaadiga

Keskmine 300kg kaaluvahe on ikka suht suur
https://www.err.ee/1609029005/uuring-elektriautod-suurendavad-teede-kulumist

tsitaat:
Uuringu koostanud Suurbritannia Leedsi ülikooli teadlaste sõnul on elektriautod keskmiselt 312 kilo raskemad kui sisepõlemismootoriga autod.
Uuringu kohaselt kahjustab keskmine elektriauto autoteid ligi kaks korda rohkem kui sarnane bensiinimootoriga või diiselsõiduk. Suuremad elektrisõidukid, mis kaaluvad üle kahe tonni tekitavad enim kahju, kulutades teid ligi 2,3 korda rohkem kui keskmine sisepõlemismootoriga auto.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 16:47:45 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Keskmine 300kg kaaluvahe on ikka suht suur

Sama nagu ämma ja paari boilerit niisama kaasas vedada
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 30.12.2023 19:58:16 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
https://www.hs.fi/talous/art-2000010087301.html
Paljonko maksaisit sähköauton renkaista? Tuore kysely paljastaa, mihin suomalaisilla on varaa rengaskaupassa

Ehki see veidi sõltub sõidustiilist jms. on elektrika rehvide kulumine ca 20% kiirem
Lisaks veel on elektikatel tüüpiliselt üldse kallima otsa krempel juba tehase poolt n.ö. projekteeritud
Artiklis võrreldi soomlaste kahte populaarseimat mudelit
- Teslal tehase poolt 19" rehvid, mis keskeltläbi maksavad 1600€
- vanatüübilisel bensiini Toyotal saab alla 15" rehvid alates 500€
(mõlemal juhul jutt soome kliimaoludesse sobivatest telverehvidest)

Suure väändega autod tõepoolest murendavad rehvid ära, mul sõber kunagi ammu laenas mu vana v8 fordi ja lammutaski päeva lõpuks tagarehvid ära.
Ketsi ega midagi ei teind, lihtsalt tallas pedaali. Paak bena läks ka ära, õhtul andis võtmed tagasi ja ütles et kunagi enam ei laena seda autot icon_lol.gif
Siiamaani pole laenanud.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.12.2023 20:00:48 vasta tsitaadiga

Jajah, ketsi ei teinud
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2023 11:15:37 vasta tsitaadiga


Link
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2023 16:57:07 vasta tsitaadiga

Ajalugu siis tehtud icon_biggrin.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2024 14:11:04 vasta tsitaadiga

Elektriautod: − Eriti haavatavad külmal perioodil.
Stardiraskused on kõige sagedasem põhjus, miks NAF-i autopäästjad peavad välja minema, seda ka elektriautode puhul.
Lühike versioon.
Elektriauto starteraku on väiksema mahutavusega kui bensiini- ja diiselautodel.
Külmaperioodid süvendavad probleemi ja tekitavad probleeme paljudele autoomanikele.
Starteri aku tühjenemise põhjuseks võib olla lühike sõit või auto pikaajaline seismine.
Hoolduslaadimine/akulaadija on soovitatav kõigile autoomanikele.
Kontrollige kasutusjuhendist, kas automudel laeb 12-voldist akut sõidu või laadimise ajal.
Pikad reisid võivad olla tervislikud ka elektriautode 12 V akudele.
Elektriautode akud.
Kui tõukejõuks kasutatakse täiustatud liitiumakut pingega 400 või 800 volti, siis traditsiooniline 12-voldise pingega pliiaku annab toite kõikidele muudele auto funktsioonidele.
See annab voolu muuhulgas kesklukustusele, pidurisüsteemile, elektrilisele käsipidurile, raadiole, istmesoojendustele, salongituledele ja armatuurlaual asuvatele ekraanidele.
Probleemid 12-voldise akuga on olnud regulaarsed juba aastaid, ütles autoelektrispetsialist Per Magnar Skånøy varem VG-le .

NAF - Norra maanteeabi.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
citrys
HV vaatleja

liitunud: 01.01.2024




sõnum 01.01.2024 15:31:32 Re: Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema vasta tsitaadiga

Ma ei lugenud, kui palju, kuid tavalise auto ülalpidamine on odavam, eriti kui läbisõit on alla 20 000 km aastas.

Tanel kirjutas:
http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/05/26/3148/elektriautod-on-varsti-odavamad-kui-tavaautod

tsitaat:
Akudel töötavad elektriautod on peagi odavamad kui sisepõlemismootoriga autod, mis võimaldab juhtidel kulusid kokku hoida, selgub uuest uuringust.
Autotootjad Renault SA ja Tesla on pikka aega rääkinud, et elektriautode madalamad kütuse- ja käituskulud teevad tasa nende kallima hinna.
Nüüd selgub Bloomberg New Energy Finance’i tehtud uuringust, et akude hinnalanguse tõttu on varsti ka elektriautode ostuhind nii USAs kui ka Euroopas tavaautodest soodsam. See võib juhtuda juba 2025. aastaks.



_________________
REHVIDE KOHTA: https://www.rehvid123.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2024 22:06:53 vasta tsitaadiga

Kõrgtehnoloogilised töövahendid Honda elektriautodele icon_biggrin.gif
https://insideevs.com/news/702133/honda-ev-tool-wood-4x4x8/

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2024 11:48:14 vasta tsitaadiga

Sai siin vahepeal oma Teslaga tehtud testi ja keskmine kulu arvutatud kui sai sõidetud ilma aku soojendamiseta s.t auto ei ei istunud juhtme otsas. Iga sõidu alguses sai kasutatud salongi/aku eelsoojendust ja lühikesed linna otsad (hommiku tööle siis 8tundi masin seisab siis töölt koju/poodi jne). Ehk kõik wurts tuli siis akust. Keskmine kulu (mitte ainult sõit vaid siis kõik kokku) 43kwh/100km kohta. Aku suurus 57kwh. Kuskil 130km siis sõiduulatus sellisel juhul. Suvel ideaaltingimustes sai 430km ühe akutäiega. Külm aku ja lühikesed linna otsad kombinatsioon - bad, bad, bad icon_lol.gif Ahjaa talvine teine usecase -15C eelsoojendatud solong/aku ja ühtlane maanteesõit 95-100km/h Tartu-Tallinn kulu 19.5kwh/100km kohta seega kuskil 280-300km sõiduulatust.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015


viimati muutis Equinox 03.01.2024 11:53:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2024 11:52:06 vasta tsitaadiga


_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.01.2024 11:54:32 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Sai siin vahepeal oma Teslaga tehtud testi ja keskmine kulu arvutatud kui sai sõidetud ilma aku soojendamiseta s.t auto ei ei istunud juhtme otsas. Iga sõidu alguses sai kasutatud salongi/aku eelsoojendust ja lühikesed linna otsad (hommiku tööle siis 8tundi masin seisab siis töölt koju/poodi jne). Ehk kõik wurts tuli siis akust. Keskmine kulu (mitte ainult sõit vaid siis kõik kokku) 43kwh/100km kohta. Aku suurus 57kwh. Kuskil 130km siis sõiduulatus sellisel juhul. Suvel ideaaltingimustes sai 430km ühe akutäiega. Külm aku ja lühikesed linna otsad kombinatsioon - bad, bad, bad icon_lol.gif


Ehk siis enamiku jaoks ev põhiline kasutusprofiil. Kui sul pole oma "posti" mille küljes autot pidevalt soojana hoida, siis oled sõna otseses mõttes p'ses. Pmst eramaja omanike lõbu vaid.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2024 11:54:54 vasta tsitaadiga

VW grupi masinate lõbud icon_confused.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.01.2024 11:56:47 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
VW grupi masinate lõbud icon_confused.gif



Ei ole, terve EV grupp on hala täis, Nissanid ka. Teslad vist tõesti käituvad siiamaani kõige eeskujulikumalt, aga jah, range on p'ses suhteliselt, niiet see use case on ikka ka väga nõrk paraku.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2024 11:57:23 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:

Ehk siis enamiku jaoks ev põhiline kasutusprofiil. Kui sul pole oma "posti" mille küljes autot pidevalt soojana hoida, siis oled sõna otseses mõttes p'ses. Pmst eramaja omanike lõbu vaid.

See saigi meelega tehtud test, et mis on kui oled a la Annelinnas 5korruselises elav inimene, kes saab laadida vaid kiirlaadijas kuskil. Endal õnnestus üürika juurde ajutine laadimine sebida mõned nädalad tagasi.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2024 11:57:30 vasta tsitaadiga

Üks kohalik spetsialist varsti ütleb, et ka sisepõlemismootoriga autodel on külmaga probleeme.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.01.2024 12:00:17 vasta tsitaadiga

Mis hullu juttu te ajate, ühtegi probleemi ei pidanud külmaga olema.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2024 12:00:38 vasta tsitaadiga

Ei ole ühtegi probleemi. Mitte ühelgi sisepõlemismootoriga autol ei ole kunagi külmaga ühtegi probleemi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.