Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Telia Eesti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 198, 199, 200  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 17:51:09 vasta tsitaadiga

Töötavad kõik Telia meilid ja kontaktikeskused.
Küsimus on vastuses, Telia ilmselt panebki stampvastuse, et "tegeletakse" või on scam sest nii see on, sealt ei saa detailset vastust konkreetsele juhtumile.
Need numbrid muutuvad järjepidevalt, olgu siis eesti number või välismaine.
99% on selline info juba mitmetest sisenditest kohal ning kõik operaatorid ja riigi infosüsteemid oma organitega juba tegelevad sellega.

Me ilmselt ju ei tea, mitut petukõnet me tänu sellele ei saanud.
Mu enda number on juba pea aasta vaikinud "venekeelsetest investeerimispakkumistest" Küll aga on veel jätkuvalt mündi ja vitamiini pakkumisi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 09:39:13 vasta tsitaadiga

Mul oli küsimus teisele asjale tegelikult suunatud. Telia poolt sitt kokku keeratud ja enam ei vastata.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 02.11.2023 10:40:25 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
ref kirjutas:
taavi, telefonisüsteemi eripärade tõttu (eelkõige p. ameerikas olev süsteem) annab helistaja numbriks määrata sisuliselt suvalise numbri... too Elisa number ei pruukinud olla asjaga seotud (kuid ei saa ka välistada).

Aga jah, vastus on viisakalt öeldes huvitav. Pigem on rohkem kasu politseile teada andmisel kui operaatorile, sest suur osa neid tänaseid pettusi on pigem õngitsemise jms seotud ja oluliselt vähem tasuliste teenusnumbrite osas (millele naljakal kombel kõik operaatorid suuresti viitavad).


Ei ole mingit pee ameerika süsteemi, kõne (SIP) headeris edastatakse SIP caller name, mida toetavad 4G VoLTE ja VoWifi kõned, mis omakorda võimaldab numbri asemel kuvada nime mis saab koosneda nii tähtedest kui ka numbritest.

https://transnexus.com/whitepapers/sip-invite-header-fields/

thumbs_up.gif SIPiga vähem kogemusi... PSTN ja teisel pool atlandi (suuresti) oli teemaks paar aastat... jälle targem icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2023 11:36:58 vasta tsitaadiga

härrased teisel pool soome lahte kirjeldavad, mida nemad teevad. kui ma nüüd õigesti aru saan, siis tipp oli mõni aasta tagasi. kirjeldatakse täpselt olukorda, kus probleem on olemas ja väidetavalt ei saa midagi teha. saab küll. suht captain obvious värk.
https://www.youtube.com/watch?v=TAkfQe_N6II
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
0ssu
HV vaatleja

liitunud: 21.07.2009




sõnum 13.11.2023 12:59:56 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab juhendada kuiads Genexis Pure ED500 bridge/IP pass-trough režiimi saab seadistada? Seadme tehnilisi juhendeid ei õnnestunud leida.
Üritan ühendada enda ruuterit ahelas ainsaks ruuteriks, muutes ED500 ainult modemiks, mis läbi ühe RJ45 pordi ühenduks ruuteriga ja teise RJ11 pordi WANiga läbi DSL ühenduse.

firmware on PURE-ED500-TELIAEE-4.3.6.160-R.

Hetkel on oma ruuterid ühendatud access pointidena.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2023 13:10:18 vasta tsitaadiga

Telia ruuteri ei saa bridge-ks konfida, osta DSL modem
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 12:52:59 vasta tsitaadiga

Elasin 10 aastat Lasnamäel, kahes erinevas kohas. Ruuter on sama olnud alati. Mingi Inteno DG301 ehk.
Ping on alati olnud võrgus mängides mingi 20 kanti (mõlemas kohas, erinevates linna otsades).
Kolisin nüüd kesklinna, kitseküla rajooni ning tõstsin teenuse ringi nagu eelmine kord elik siis teenus on samuti olud 10 aastat see sama. Tuppa tuleb optiline kaabel.

Mitte midagi muutmata on nüüd ping 40ms kandis konstantselt. Millest selline asi tuleb ning kas on väljavaateid pingi alandada?

Kui ma näiteks vaatan speedtest.net lehelt, siis on ping 3ms. Ma usun, et varasemalt oli see sarnane, ei mäleta kahjuks enam seda täpselt.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 13:33:55 vasta tsitaadiga

Võib-olla loll küsimus, aga kas sa ruuterit resettinud oled vahepeal?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 14:10:25 vasta tsitaadiga

Nagu kirjutasin, ei ole mitte midagi muutunud peale elukoha.
Ainus muutuja mida ma ise näen ongi see, et varasemalt, kahes kohas tulid tuppa tavalised CAT kaablid, nüüd optika.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 14:25:15 vasta tsitaadiga

Alustaks sellest, kas teistel on telia ühenduse taga jätkuvalt ping 20ms sinna serverisse?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 14:28:29 vasta tsitaadiga

Asi ei saa olla Telias endas konkreetselt, sest kui me mängisime seltskonnaga võrgus varasemalt, siis teistel telia otsas istujatel võis olla ping 25, mõnel oli 45.
Samuti viitab asjaolule ka see, et mul 10 aastat oli ping tabiilselt üks ning nüüd, järsku optilise kaabli otas istudes päeva pealt on ping teine ja see ei ole kahe kuu jooksul muutunud.

Üks kamraad lasi endal elisa otsapealt ka kodus vana kaabelduse optika vastu vahetada ning ta kurtis samuti, et ping tõusis hüppeliselt.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 14:35:04 vasta tsitaadiga

Selle pärast nüüd küll ping ei tõuse, et sind optika otsa pandi, nagu näha 3ms vastu speedtesti on ideaalne.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 14:39:17 vasta tsitaadiga

mis traceroute näitab? Võib-olla "käivad juhtmed läbi moskva". Kas ühendus on otse või ühendud selle serveriga mingi VPN kaudu?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:04:01 vasta tsitaadiga

Ma ei ole traceroutidega tegelenud kui ei ole kõige pädevam selles valdkonnas. VPN'i ei kasuta. Kõik mis nägin oli see, et päeva pealt muutus olukord kus ma nägin aastaid ühte pilti kahes erinevas kohas ja kolmandas asi muutus.

Kas võib olla, et telia eri linnaosades käib andmevahetus läbi mingite erinevate.... vahserveririte või mis iganes? Ma mõtlen, selle kamraadi peale ka kellel ping tõusis samamoodi kui optika pani ilma teenusepakkujat vahetamata.

Ma ise olin romantik ja mõtlesin, et optika teeb paremaks
Mul puudub ka võimalus enda eelmiste elukohtade puhul teada saada mis traceroute vms seal oleks olnud.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:04:13 vasta tsitaadiga

endal lasnas samamoodi ping neti.ee'le 1ms või alla...sõpradel mujal tallinnas sama kiire ühenduse otsas ei saa kuidagi nii madalale, et ju siis ikka asukoht loeb
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:05:36 vasta tsitaadiga

Vot enne kui ma speedtesti 3ms mainisin, siis ma tegelikult tahaks ka väita, et mul eelmises kahes kohas oli pigem 1 või 0.5 aga ma ei saa seda väita, sest ma ei mäleta enam täpselt seda.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:06:52 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:

Kas võib olla, et telia eri linnaosades käib andmevahetus läbi mingite erinevate.... vahserveririte või mis iganes?


Ei. Sa just enne tõestasid ise, et ping on 3ms.

c4v6 kirjutas:
Vot enne kui ma speedtesti 3ms mainisin, siis ma tegelikult tahaks ka väita, et mul eelmises kahes kohas oli pigem 1 või 0.5 aga ma ei saa seda väita, sest ma ei mäleta enam täpselt seda.


Võis olla, aga ebaoluline. 2ms lisa oleks varasema 20 asemel siis 22, mitte 45ms.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:06:59 vasta tsitaadiga

Loomulikult on neid vaheserverid erinevaid, ega see juhe sul kodust otse TLLIX-i jookse.
Traceroute saad teha käsurealt
windowsis tracert server
linuxis traceroute server
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:09:41 vasta tsitaadiga

Siis ilmselt siin peitubki vastus ja tundub ka loogilisem. Mul ilmselt ei ole sellest traceoutist enam selles suhtes kasu, et vanade kohtade puhul ma ei saa seda enam vaadata, siis ei ole ka mida võrrelda.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:22:42 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Siis ilmselt siin peitubki vastus ja tundub ka loogilisem. Mul ilmselt ei ole sellest traceoutist enam selles suhtes kasu, et vanade kohtade puhul ma ei saa seda enam vaadata, siis ei ole ka mida võrrelda.


Sa võid lasta teistel, kellel ping parem, lasta sama traceroute teha ning võrrelda.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:23:46 vasta tsitaadiga

Tavaliselt on nõrgem koht ikka kuskil kliendiruuteri kandis. Seina ja ruuteri vahel on sul ilmselt meediakonverter? Torka võrdluseks arvut ilma ruuterita otse sinna ja vaata mis ping siis paistab.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:25:18 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Siis ilmselt siin peitubki vastus ja tundub ka loogilisem.


Ei peitu. Kui sa saad 3ms vastu serverit on kõik ok.

Ei ole nii, et vastu speedtesti saad 3ms, aga vastu mängu serverit teeb eestile mööda sisevõrku 2 ringi, enne kui riigist välja hüppab.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:31:10 vasta tsitaadiga

Miks see ei ole loogiline, et erinevas asukohas läheb mängu serverisse tee kuidagi "teist" kaudu kui ping on ju erinev? Nagu selles suhtes, et speedtest.net ping ju ka antud hetkel suure tõenäosusega oli erinev, lihtsalt ma ei saa sellist fakti kinnitada kuna mul ei ole tõestust. Aga näiteks kodanik võttis sõna kes pigem kinnitab mu väidet.
Te tundute praegu meelevaldselt kinni kiilunud olema mingisse seisukohta, see ei muuda hetkel mitte midagi, sest mu küsimus on endiselt õhus ja teie vastused ei vasta sellele.

kaabakas kirjutas:
Tavaliselt on nõrgem koht ikka kuskil kliendiruuteri kandis. Seina ja ruuteri vahel on sul ilmselt meediakonverter? Torka võrdluseks arvut ilma ruuterita otse sinna ja vaata mis ping siis paistab.


No mulle tuleb see optika tuppa. Teliast muretsesin selle kuramuse karbi mille nimi ei meenu. See mis optika sagedusest oskab mulle ruuteri-cat kaabli tarbeks konverteerida. Selle karbi mis siin algupäraselt oli on varasem elanik kaasa võtnud, sellepärast ise pidingi uue muretsema.
Vaatan mingi hetk mis teha annab

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:35:57 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
c4v6 kirjutas:
Siis ilmselt siin peitubki vastus ja tundub ka loogilisem.


Ei peitu. Kui sa saad 3ms vastu serverit on kõik ok.

Ei ole nii, et vastu speedtesti saad 3ms, aga vastu mängu serverit teeb eestile mööda sisevõrku 2 ringi, enne kui riigist välja hüppab.


Võib olla. Teliaga pole kogemust, aga Elisaga on vahel ette tulnud, et kui miskit ikaldub vaatad mis traceroute näitab ja tuleb välja, et mõne ip puhul teeb ringi ümber maakera enne kui sihtkohta jõuab(kui üldse jõuab). Ilmselt mingi automaatika neid ruutinguid keerab ja selle loogika paneb kohati pange.

Oma ruuter võib ka jama korraldada. Näiteks jumbo frames on sisse lülitatud või vastupidi välja lülitatud, mingi QoS on liiga tark ja tõmbab ruuteri kooma, mingi turvanet, mis hoolega pakette analüüsib jne.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:39:48 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Miks see ei ole loogiline, et erinevas asukohas läheb mängu serverisse tee kuidagi "teist" kaudu kui ping on ju erinev?


Mis loogika see on huvitav?
Et tallinna serverisse on 3ms. Aga kui riigist väljas on server, siis võtab tallinnase minek aega 25ms?

napoleon, siis see oleks kõigil. Mitte, et mustamäe klientidel on 45ms aga kesklinna klientidel on otsetee ja saavad 20ms kuhugi välismaa serverisse.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:49:26 vasta tsitaadiga

Mul meenus, et mul on üks tuttav telias asjalik töötaja olnud väga pikalt.
Ta vastas kogu mu jutu peale nii:

Lasnas istusin ma ilmselt mõlemal juhul Koorti peamaja otsas ning seal ongi nende kogemuste põhjal ülimadal ping mida kirjeldasin. Mustamäel ei ole tema alla 2ms üldse saanud ja maal istub ta ise optika otsas 8ms. See pidi täiesti tavaline olema.
Kesklinna puhul käib nüüd ilmselt minu interneendus mitmest sõlmest läbi enne kui jõuab samasse punkti.

Ja nüüd tuleb see mida kirjeldas Napoleon. Lasna puhul läks minu mäng peamajast otse sinna servusse mis iganes see lõpp-punkt on aga kesklinna puhul millegi pärast, ilmselt nende vahesõlmede puhul toimuvad mingid lisa "hop'id" ning millegipärast enne lõppserverisse suunamist käib data kusagil seosetus kohas külas.

Long story short on see, et kusagil mujal 8ms otsas istudes võib mäng ikkagi shortcuttida otse kuhu vaja aga lampi kolmandas kohas olematu pingi otsas millegipärast suunatakse tõesti teise maailma otsa vahepeal. Elik siis deafultis kõrgema pingi otsas võib mäng ise madalamalt pingida kui deafultis madalama pingi otsas mis puhul käiakse kusagil ära.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 15:58:09 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:


Ja nüüd tuleb see mida kirjeldas Napoleon. Lasna puhul läks minu mäng peamajast otse sinna servusse mis iganes see lõpp-punkt on aga kesklinna puhul millegi pärast, ilmselt nende vahesõlmede puhul toimuvad mingid lisa "hop'id" ning millegipärast enne lõppserverisse suunamist käib data kusagil seosetus kohas külas.


See on sinu teooria, selle tõestamiseks paluti sul kohe alguses traceroute.

Tahaks kohe näha, et kui kesklinnast mänguserverisse pärida, siis tekib sisevõrgus lisa 25ms jagu hüppeid.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 16:21:09 vasta tsitaadiga

See oli tema vastus mitte minu teooria, ma ei teadnud enne sellest midagi kui täna siin asja lahkama ei hakanud. Sellised teemad on mulle täiesti võõrad. Tekkis lihtsalt huvi miks on nii.

Palun
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 16:26:21 vasta tsitaadiga

c4v6, pildilt näha, et peale 2ms on hüpe juba eestist väljas.

Ei usu, et nüüd lasnamäelt sama tehes, läheb mööda teist teist teed.

See on loomulikult võimalik, et asi liigub mööda teist rada kui varem, aga see pole seotud sellega kas sa oled optika, kortermaja või telefonikaabliühenduse taga.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 16:35:57 vasta tsitaadiga

Ma nüüd proovin ühe korra veel.

Mina, lihtne inimene. Istusin ja mõtlesin. Panin enda jaoks kokku kaks ainsat muutust mis mul päriselt oli.

1. Asukoht
2. Elamisse sisse tulev võrgukaabel.

Mul ei olnud ühtegi teist järeldust võimalik teha, sest tänaseni puudusid mul igasugused teadmised kuidas süsteem üldse toimib. Dumbjuuser, polnud iial olnud huvi aga kuna mitu korda olen mõelnud, otsustasin proovida.
Mis võiks olla parem kui esitada küsimus vanase, heasse HV foorumisse?

Tehtud.

Asi ei viinud minu kui dumbjuuseri jaoks esimese hooga kuhugi, kuid midagi hakkas siit ometigi kujunema. Siis meenus ka tuttav, teliast kelle väiteid Te pidasite vähemalt osaliselt minu teooriaks.

Mina ei osanud rohkkem midagi teha kuna jutt lihtsale maarahvale hakkas loogiline tunduma nii palju kui ma arvuti ning tehnika inimene olen. See IP maailm ei ole mind iial lihtsalt huvitnud, kas keskmist inimest peakski?

No vot. Nüüd teie palvel tegin ka selle traceroutei ära, mina näiteks ei oska sealt mitte midagi välja lugeda, ma loodan, et teie lugesite mis soovisite.


Nüüd jääb üks asi veel lahenda kuid mul ei ole aimugi kuidas seda teha, sest mõlemale mu eelmisele elukohale puudub ligipääs.

Seega, kui keegi näeb siit nüüd seda, kes elab lasnamäel ning kelle ping PUBG'is on näiteks 15-25ms vahele nagu mina teda mäletan olema stabiilselt, siis ehk teete ka selle traceroutei? Siis saaks ehk lõplikud vastused, või siis mitte.


Muus osas võib minu jaoks teema lugenuks lõppeda, sest vähemalt esialgu ma sain vastuse miks juhtus nii nagu ma küsisin. Tõenäoliselt siis käib ka mu elisa otsas istuval kamraadil nüüd soeses optilise peale üleminekuga kusagilt mujalt mängudata läbi, sest tõesti nagu ma ennist siin juba ütlesin ma ei arvanudki, et see telia probleem ega ka kamraadi puhul elisa probleem. Ilmselt see optikaühendus lihtsalt miskipärast käib kusagil....

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 16:46:00 vasta tsitaadiga

c4v6, tegin sama traceroute erinevatest eesti otsadest, kui "otse keldrist" tallinnas , dsl, 5g, optika. Kõigil sama tulemus. Eesti sisene osa muidugi muutub, olenevalt kaugusest.

Elisa mobiilse neti otsas oli aeglasem.



1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  mus-sr1
2    <1 ms    <1 ms    <1 ms  mus-sgw3
3    <1 ms    <1 ms    <1 ms  mus-sr1
4    <1 ms    <1 ms    <1 ms  kjj-bb3-ae-2-0.ee.estpak.ee [194.126.123.0]
5     5 ms     1 ms    <1 ms  tln-b3-link.ip.twelve99.net [62.115.34.133]
6     6 ms     6 ms     6 ms  s-bb2-link.ip.twelve99.net [62.115.134.238]
7     6 ms     6 ms     6 ms  s-b2-link.ip.twelve99.net [62.115.140.217]
8     6 ms     6 ms     6 ms  microsoft-ic-363195.ip.twelve99-cust.net [62.1159.203]
9     6 ms     6 ms     6 ms  ae28-0.ear02.sto31.ntwk.msn.net [104.44.235.16]
10    35 ms    35 ms     *     be-24-0.ibr01.sto31.ntwk.msn.net [104.44.22.170]
11    35 ms    35 ms    35 ms  be-2-0.ibr01.sto30.ntwk.msn.net [104.44.19.179]
12    35 ms    35 ms    35 ms  be-10-0.ibr01.ams30.ntwk.msn.net [104.44.30.1]
13    35 ms    35 ms    35 ms  be-14-0.ibr01.fra21.ntwk.msn.net [104.44.28.102]
14    36 ms    35 ms    35 ms  ae100-0.icr01.fra21.ntwk.msn.net [104.44.23.102]
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 16:56:23 vasta tsitaadiga

No nüüd olekski lihtsalt põnev, et keegi kes lasnas kusagil elab ja kellel on mängus see madalam ping millest rääkisin teeks ka traceroutingu. Muud loogikat siin ju ometi enam olla ei saa.
Teie algsest vastusest, vähemalt mina lugesin välja, et mängus endas pidi üleöö midagi muutuma, juhuste kokkulangemisel täpselt samal päeval kui kolisin. Kuid ma kahtlen.
Ning juhul kui mängus midagi muutunud ei ole ja lasna puhul ei käi data kusagil mujal kobistamas, siis on ainus võimalus, et ma olen ise hull icon_biggrin.gif

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:00:06 vasta tsitaadiga

c4v6, ma kahtlen, et kõigil teistel üle eesti, oli varem 25ms kõrgem ping, kui lasnamäe kortermaja interneti kasutajatel.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:02:55 vasta tsitaadiga

Ilmselt see server ise ongi kuskil kuhu jõudmine ühel või teisel põhjusel aega võtab. Elisa optika otsas viimast hopi pingides sarnane

Pinging 104.44.23.104 with 32 bytes of data:
Reply from 104.44.23.104: bytes=32 time=34ms TTL=56
Reply from 104.44.23.104: bytes=32 time=36ms TTL=56
Reply from 104.44.23.104: bytes=32 time=35ms TTL=56
Reply from 104.44.23.104: bytes=32 time=35ms TTL=56


Google DNS näiteks

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=7ms TTL=56
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=7ms TTL=56
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=5ms TTL=56
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=9ms TTL=56


ja näiteks Telia koduleht

Pinging www-gw.channel-teliagw-live.tcs.glb.estpak.ee [217.159.238.116] with 32 bytes of data:
Reply from 217.159.238.116: bytes=32 time=2ms TTL=246
Reply from 217.159.238.116: bytes=32 time=4ms TTL=246
Reply from 217.159.238.116: bytes=32 time=5ms TTL=246
Reply from 217.159.238.116: bytes=32 time=5ms TTL=246


Seda siis wifi otsas, ilmselt oleks pisut parem kui juhtmega ruuteri külge ühenduks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:05:39 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
c4v6, ma kahtlen, et kõigil teistel üle eesti, oli varem 25ms kõrgem ping, kui lasnamäe kortermaja interneti kasutajatel.


Kui päris aus olla, siis mina ka kahtlen kuid... no ma ju tean mis mu ping mängus oli icon_biggrin.gif

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV kasutaja
Oompa

liitunud: 18.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:09:42 vasta tsitaadiga

Kas teistel keda tead on praegu kuskil väiksem ping Eestis? Võib-olla midagi mäng ise oma serveritega teinud ja ajastus lihtsalt sama.

Reddit:
https://old.reddit.com/r/PUBATTLEGROUNDS/comments/17okny8/awful_server_performance/

_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:13:28 vasta tsitaadiga

Ma üritangi nüüd välja selgitada. Ma varem nagu olingi selles osas pigem madala pingi mees. See ei ole tegelikult häiriv, sest kõik on mõistlikuse piirides. See on puhas sportlik huvi miks üldse siis nii on.
Ma ei tea paraku lasnast kedagi kes PUBGI mängiks jne. Aga ma nüüd tegelen asjaga. Ma puusalt pakun, et kui ma täna läheks enda vanasse elukohta kus ma 10 aastat elasin, laseks telial ühenduse sinna tõsta ja ühendaks järgi enda ruuteri ja arvuti, siis oleks ping nii nagu ta mul toona oli.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:19:36 vasta tsitaadiga

c4v6, ma ei usu. Nagu näha, erinevate ISP võrkudest see ping ikka jääb üle 25ms ja pudelikael pole mitte kohalik infra vaid välismaised ühendused.

Kusjuures täiesti võimalik on ka see, et kõik on kokkusattumus st. samal ajal kui kolisid muutus miskit kas mängu serveri enda või ruutingutega.
Hetkel ei näe, et sa ise või Telia midagi teha saaks, et see ping paremaks muutuks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:21:00 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Ma puusalt pakun, et kui ma täna läheks enda vanasse elukohta kus ma 10 aastat elasin, laseks telial ühenduse sinna tõsta ja ühendaks järgi enda ruuteri ja arvuti, siis oleks ping nii nagu ta mul toona oli.


Ilma puusata, ei oleks.

Isegi link pandi sulle, et pubg euroopa serveritega mingi kamm ja ping kuni 30ms kehvem kui varem, ehk probleem on üldine.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2023 17:24:46 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Hetkel ei näe, et sa ise või Telia midagi teha saaks, et see ping paremaks muutuks.


Ei olegi vaja, see on kõik informatiivne. Mängusüsteem minu teada enivei sünkroonib kui alla 40ms on, sest see peaks üks levinuimaid pinge olema. Kui üle selle on, siis oleks jamasti.

Kõik tekkiski sellest lihtsalt, et ma ju teadsin, et varem oligi seal 20 kandis. 15 tõesti harva nägin kuid 20-25 vahel oli standardne. No ja siis tekkis küsimus, et mis nüüd muutus.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2023 03:22:50 vasta tsitaadiga

Homme pole internetti! icon_eek.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.11.2023 00:33:41 vasta tsitaadiga

Telia optika otsas vasta seda ip-d ping, Nõmmel, 500/500 ühendus

Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tegrq
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2023




sõnum 05.12.2023 12:21:40 vasta tsitaadiga

Võin jagada Elisa optika otsas olevat pingi, Asun Mustamäel, ühendus 500/500


tracert tulemus:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R.K
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2023 01:03:59 vasta tsitaadiga

Kas keegi on saanud android digiboxi tööle ka universaalpuldiga? Kasutusel on harmony elite. Varem töötasid puldid arrise sagedustega, aga enam mitte. Mitte IR pulti ei saa õpetamiseks ka kasutada.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2023 08:15:47 vasta tsitaadiga

R.K kirjutas:
Kas keegi on saanud android digiboxi tööle ka universaalpuldiga? Kasutusel on harmony elite. Varem töötasid puldid arrise sagedustega, aga enam mitte. Mitte IR pulti ei saa õpetamiseks ka kasutada.


Jah, Bluetooth pulti on sul vaja, kui IR-iga ei soovi juhtida, paaritamine toimub Android puldi/bluetooth sätete kaudu kust lisad paaritusreziimis puldi. Android boks ei toeta RF-i
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2023 14:08:04 vasta tsitaadiga

R.K kirjutas:
Kas keegi on saanud android digiboxi tööle ka universaalpuldiga? Kasutusel on harmony elite. Varem töötasid puldid arrise sagedustega, aga enam mitte. Mitte IR pulti ei saa õpetamiseks ka kasutada.


https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11395584#11395584
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2023 13:46:21 vasta tsitaadiga

Juhul, kui keegi plaanib Telia e-poest tellida, siis ärge võimalusel seda Kiud.io pandipakendit valige. Tagastad pakendi, aga raha tagasi ei saa. Kiud.io lehel olevale e-mailile ei vastata ja Telialt tuleb vastus, et nemad ei saa sellega aidata - võtke ühendust Kiud.ioga thumbs_down.gif
Mul vedeleb hunnik neid nässakaid pakendeid nurgas. Peaks vist müüma hakkama.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.12.2023 13:52:29 vasta tsitaadiga

Selle pakendi ringi liigutamine on suurema kuluga kui su tagastuse tulu, sinna see raha läks icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.12.2023 20:55:53 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Juhul, kui keegi plaanib Telia e-poest tellida, siis ärge võimalusel seda Kiud.io pandipakendit valige. Tagastad pakendi, aga raha tagasi ei saa. Kiud.io lehel olevale e-mailile ei vastata ja Telialt tuleb vastus, et nemad ei saa sellega aidata - võtke ühendust Kiud.ioga thumbs_down.gif
Mul vedeleb hunnik neid nässakaid pakendeid nurgas. Peaks vist müüma hakkama.


Nad ootavad ilmselt uut investorit.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2023 21:21:09 vasta tsitaadiga

Tellin mingi asja koju ja siis pean minema pakendit kuhugi karu p_sse viima? Khm.... siis võin juba ise esindusse järgi minna, see võib isegi mitte nii karu p-s olla kui koht pakendi tagastamiseks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Telia Eesti mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 198, 199, 200  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.