praegune kellaaeg 28.06.2026 19:01:07
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.04.2023 15:46:44
|
|
|
Oih...
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vanquish
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2004
|
17.04.2023 21:00:51
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Käisin shoppamas. ROI 3 kuud
Spoiler 
|
Kust te neid vanu kärakaid saate? Tunduvad ideaalsed algajale proovimiseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
20.04.2023 06:50:03
|
|
|
Viimane nädal on kaevandatavate coinide hinnad taas languses. Eriti täna, on üleüldine korralik kukkumine ka suurtel. Ma vist vahetangi oma Dynex-d Litecoini vastu, kuna harva langeb LTC rohkem kui pisi-kaevanduscoinid.
Kühveldamine on hetkel tulus vaid uusimate GeForce 40xx seeria kaartidega...
See odav kast tasuks tööle panna ainult kas tasuta elektri pealt või oodata pulliturgu, mille tippu ennustatakse aastaks 2025.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
21.04.2023 17:17:20
|
|
|
| IRONFISH = surnult sündinud järjekordne haip?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
21.04.2023 20:53:29
|
|
|
Äkki ei postitaks orkikeelset materjali ilma kokkuvõtte-tõlketa?
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
22.04.2023 19:51:47
|
|
|
Kokkuvõtteks plaanib USA valitsus konfiskeeritud 200 000 bitcoini maha ärida ja esimene ports visati eeldatavalt märtsis müüki, mis tõi hinna alla ja spekuleeritakse et müük toimub see aasta iga 70 päeva tagant
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| tagasi üles |
|
 |
mobster
HV kasutaja
liitunud: 15.01.2003
|
23.04.2023 09:27:26
|
|
|
| Dreamlover kirjutas: |
| Kokkuvõtteks plaanib USA valitsus konfiskeeritud 200 000 bitcoini maha ärida ja esimene ports visati eeldatavalt märtsis müüki, mis tõi hinna alla ja spekuleeritakse et müük toimub see aasta iga 70 päeva tagant |
Ainult et kui lähemalt vaadata siis hind on just pärast 14 märtsi teinud hüppe üles…
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2023 12:25:52
|
|
|
Dreamlover, tänud!
mobster, praegu pole hind julmalt dumpinud, kuivõrd oodatakse vähemalt väikestki bullruni, enne halvingu suuremat bullruni, ent selliste uudistega võib FUD tekkida ja võivad tulla müügid + mitteostmised.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
20.05.2023 18:04:18
|
|
|
Kütteks enam kaevandada eriti pole vaja, mul keldris hoiab praegu 22-23°C, 13x3070 kaarti @900-1150W.
Märts oli viimane kuu kui riik 5 senti soodust andis KWh pealt elektrile + hind hakkas tõusma NEXA/DYNEX/RXD/KASPA/Alephium + nüüd lisandus ka IRON FISH coinidel, blake3 algo peal ehk sama algo, mis viimasel ning ka teised kõik need coinid vajavad GPU core-i põhiliselt: ~1410MHz öko või ~1740MHz turbo peal.
Märtsi lõpus, peale Silicon Valley panga krahhi korra käis all krüpto, ostukoht, tõusis, kuid nüüd vireleb ikka karu turg edasi, praegugi vist on suht ostukoht, eriti väiksemad krüptod, nagu - mu miljonite NEXA-de hind on vähenenud TradeOrg-s ca 3x
Olen vaheldumisi kühveldanud kogusse Dynex-i - kõige ökom, 850-900W, kuid tegelik revenue ehk palju reaalselt kätte saad on mu rig-l ca 11-13, mitte 17-18 nagu siin näidatakse: https://www.hashrate.no/gpus/3070 Sealt KASPA tarbib ~1000W ümber, 24h-ga saab ~100 KASPAT, kuid kaspale tulid ASIC-d peale ja hind odav. Kaevasin ka ~20K Radianti, kuid kui viimati näitas poolis, et see 900 RXD-d, mis 24h-ga mul peale pritsib on ~2€-i väärt, otsustasin ka Alephiumi proovida. See coin tarbib ~1150W @1410MHz, mem 810MHz - blake3 nagu IRON FISH-gi, mida pole veel kühveldanud, sel pole õiget walletitki, mingi node on ainult.
Suht niru seis krüpto hinna tõttu, aga hea on see, et kaevandatavaid coine, millest mõnel võib lootust olla jagub (Kaspa, RXD näiteks.) + vana tarkus on, et tõusuvesi kergitab kõiki paate kui ka coine...
Elektri hind on paranenud, vaatan Põdras täna 24h alla 5 sendi, enamus aega 0-i ümber. Seal ostad odavalt palju kaarte, ja kuna vool on nullis, siis plussi jääb ju niikuinii Vanasti oli vastupidi, ainult ETH oli kallis coin ja kaardid + kõik mining travaar ülikallis. Sama hinda maksis pisike GTX-de kaevur, mis nüüd mitu suurt kaevurit. Mäletan, et 2022 kevad veel siin põhi kaasfoorumlane õnneks polnud nõus 5xp106 nässakate kaevurit 1000€-ga ära andma, kuna liiga odavalt tahtsin
Siit vaatan el. hinda: https://dashboard.elering.ee/et/nps/price?interval=minute&period=days&start=2023-05-19T21:00:00.000Z&end=2023-05-20T20:59:59.999Z
Võib soovitada ka paremaid el. hinna graafikuid!
Eestis nüüd el. börsi hind nii kella 8-18 vahel nullis - täpselt see aeg kui päikese paneelid toodavad Oligi see ERR-i artikkel tõsijutt, et nv suvepäeval katavad Maariamaa paneelid 600MWH vajamineva voolu ära. Eestlased on nii usinad ja edumeelsed, et minust jõutigi ette paneelipaigaldusega, nüüd endal polegi hinam paneele hindale panna vaja. + Paljud pargid ootavad veel liitumist + kuu aega läheb päev ka veel pikemaks
Korra mõtlesin, et läheks börsile ja sellistel nullpäevadel saaks täie auruga ka kõige aplamaid krüptosi kühveldada, sauna teha ja isegi tarbevee boileri elektri pealt ~80°C-ni ette ära kütta kogu ööks, sest nagu näha, öösel elekter kallineb korralikult. Lõpuks sai ikka valitud: https://elektrihind.ee/paketid lehelt Alexela Pingevaba pakett saidi enda soovitusel:
Pakkuja marginaal 0.700 senti/kWh
Baashind 8.28 senti/kWh
Kuutasu 1.99 €
Keskmine ühikuhind 9.22 senti/kWh
Peris nulliga auru nii anda ei saa, kuid see-eest üle Universaalteenuse hinna hind ka ei lähe.
Hetkel krüpto brake even 3070 kaardil on alates 11 senti ja sellest alla el. hind on puhas kasum praeguste nirude krüpto hindade juures, kuid 4xxx kaardid saavad nulli ka kuni 16 senti el. hinna juures.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.05.2023 18:23:28
|
|
|
| jaanjaapan kirjutas: |
kuna vool on nullis, siis plussi jääb ju niikuinii |
Palju võrgutasu jms arvestad?
Kõige säästukam tuleb 4s öö ja 6s päev plus ampritasu.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
20.05.2023 20:33:53
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| jaanjaapan kirjutas: |
kuna vool on nullis, siis plussi jääb ju niikuinii |
Palju võrgutasu jms arvestad?
Kõige säästukam tuleb 4s öö ja 6s päev plus ampritasu. |
5s arvestangi, sellega saavad plussi vast paljud GTX-i nässakadki, 11 sendiga saab 3070, 16-ga 4070 DNX-i või NEXA-ga tänase madala hinnaga plussi, a no Põdras on puhta paradiisi hinnad, alles oli suur energiakriis. Tuumajaam toodab.
See hashrate.no uuendab küll omi andmeid, kuid ikka üsna vale on tihtipeale seal energia kulu ja coinide saak märgitud.
Alles alustasin Alephiumiga, esimese ööpäevaga tuli 16.38 ALPH @~1137W stepslist ja poolis pakub hinnaks 2.87€, RXD oli ~2€ ja ~1000W Kaspa oli ~1.8€ ~950W, a neil hinnad ka liiguvad palju.
Kuidas see elekter miinuses käib... on seal vahet ka palju miinuses? Oletan, et siis voolu eest ei maksa või liidetakse miinus märgiga, mis oleks sama nagu lahutada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ixidor
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
21.05.2023 10:28:28
|
|
|
Hetkel need tasuvamad krüptod on eriti kokkuhoidlikud voolu/soojusega. Mul 13 kaardine rig võtab kokku ainult nii 1000W ümber. Ühendasin isegi enda 9x140mm vendid lahti, kuna kaartide tagaplaadid vaevalt leiged on.
NEXA ainukesena, kui teda kõvema/ebaefektiivse core OC-ga kühveldada, võib lisajahutust vajada IMHO... see ~100W vent on ikka korralik puhur.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ixidor
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2011
|
21.05.2023 12:57:39
|
|
|
| jaanjaapan kirjutas: |
Hetkel need tasuvamad krüptod on eriti kokkuhoidlikud voolu/soojusega. Mul 13 kaardine rig võtab kokku ainult nii 1000W ümber. Ühendasin isegi enda 9x140mm vendid lahti, kuna kaartide tagaplaadid vaevalt leiged on.
NEXA ainukesena, kui teda kõvema/ebaefektiivse core OC-ga kühveldada, võib lisajahutust vajada IMHO... see ~100W vent on ikka korralik puhur. |
Mis see tasuva vaatega tulevikku krüpto võiks olla 8x 6600xt masinale?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
22.05.2023 10:05:44
|
|
|
ixidor, ise ma vaatan siit lehelt, mis hetkel tasuvamad: https://www.hashrate.no/gpus/6600xt
Seal lehel päris täpselt voolu kulu ja coinide saaki alati ei näita, küll aga üsna õige OC on olemas.
Tulevik on see eriti keeruline teema, seetõttu olen nii nelja eri krüptot kogunud (üsna mugav on mining profile-i vahetada näiteks RXD-KASPA-ALPH-IRON vahel kuna OC on sama. DNX-NEXA puhul tuleb mälule juurde panna, mul 810MHz pealt 5000MHz-le.
Tänu sellele, et coinid on ökod + elektri hind on ka alla liikunud kannatab üldse kaevurit sees hoida. Siis kui Elon Musk peaks tsäutsuma mõne coin-i kohta, nagu oli Floki-ga, ja coin kohe kuulus + hind tõusis, pärast langes tagasi ka
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ixidor
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2011
|
22.05.2023 12:47:19
|
|
|
Ok, ma olen kaspat ja neoxat natuke kaevandanud, aga mitte väga suures koguses. Lihtsalt ei tea mis edasi Et äkki midagi uut tekkinud vms.Olen mõelnud ka, et huvitav kas asic minerit ei kannata kuidagi ümber confida teist algot kaevama?
| jaanjaapan kirjutas: |
ixidor, ise ma vaatan siit lehelt, mis hetkel tasuvamad: https://www.hashrate.no/gpus/6600xt
Seal lehel päris täpselt voolu kulu ja coinide saaki alati ei näita, küll aga üsna õige OC on olemas.
Tulevik on see eriti keeruline teema, seetõttu olen nii nelja eri krüptot kogunud (üsna mugav on mining profile-i vahetada näiteks RXD-KASPA-ALPH-IRON vahel kuna OC on sama. DNX-NEXA puhul tuleb mälule juurde panna, mul 810MHz pealt 5000MHz-le.
Tänu sellele, et coinid on ökod + elektri hind on ka alla liikunud kannatab üldse kaevurit sees hoida. Siis kui Elon Musk peaks tsäutsuma mõne coin-i kohta, nagu oli Floki-ga, ja coin kohe kuulus + hind tõusis, pärast langes tagasi ka  |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
22.05.2023 12:50:19
|
|
|
ixidor, ei kannata. FPGA-sid kannatab.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
22.05.2023 13:09:28
|
|
|
Raven on jälle eesotsas seal.
Huvitav üks P106-90 põhjustas Windowsi katki minemise. Ei tule üles vaid 0x00blah blah. Teine kaart ja kõik toimib jälle.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ixidor
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2011
|
22.05.2023 14:37:14
|
|
|
Hmm ok. Äge oleks kui saaks asic ka ümber progeda.
| yerba kirjutas: |
| ixidor, ei kannata. FPGA-sid kannatab. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KNTXT
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2016
|
28.05.2023 14:51:06
|
|
|
| tsitaat: |
| Eelmise nädalavahetuse mõlemal päeval oli päikeselise päeva tulemusena nõudlust vähem ja pakkumist rohkem, mis viis elektri hinna mõlemal päeval väikesesse miinusesse. Kui laupäeval oli elektri hind alla nulli ühest kolmeni päeval, siis pühapäeval oli hind nulli ligidal ja alla selle lausa kümnest hommikul kuni viieni õhtul ning madalaim tase oli –1,11 eurot MWh kohta. See aga tähendas, et päeval päikesepaneelidega energiat tootnud inimene maksis võrku müügil hoopis ise peale. |
Sauce: https://www.aripaev.ee/uudised/2023/05/27/nadala-lood-kinnisvarapidu-sai-labi-paikeseenergia-kummardajad-said-kulma-dusi
Vaid üks paljudest põhjustest, miks Bitcoini kaevandamine peaks iga elektrivõrgu tuumikosa olema...
_________________ Kontext AKA Harder
Bitcoini põhine kinkekaartide, sooduskoodide & avatud lähtekoodiga kultuuri platvorm: https://satosh.ee/
Raamat & merch: https://kontext.store/
Rohkem: http://kontext.ee/ |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko38
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.08.2010
|
29.05.2023 18:28:10
|
|
|
Sai ka maale 16.4kw paneele pandud.
Mõte on miskit uuesti kaevandama hakata, sest tasuta elektrit võrku anda ka ei tahaks.
Huvitav kas minerid saaks kuidagi nii tööle panna, et töötavad seni kuni päike kütab paneele
Ja restardivad uuesti hommikul
Mida hetkel kaevata ja mis kaartidega?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
29.05.2023 20:45:18
|
|
|
Kõige lihtsam mingi digitaalne nädalataimer. Schedule taskis võiks ilusti enne PC välja lülitada ehk.
BIOSis panna AC failure: power on vms. Startupi panna kaevuri link.
Kui nüüd aku leveli ka arvutisse saaks siis if battery low then poweroff vaja teha skript vms.
2017 vanaraud vist kõigil ära likvideeritud juba. RTX3000 seeria kaardid siis ehk HV ärikast?
4-8 senti kWh tundub tulevat. Mida uuemad kaardid seda rohkem aga siis on pikem ROI.
https://whattomine.com/ vali kaardid vajuta calculate ja mängi kuni el costiga saavutab 0 kasumi, siis saad teada umbes mitu $/kWh teenib.
Spoiler 
Pead arvestama, et arvuti võtab ise ka voolu aga pm idle olek.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
29.05.2023 21:19:35
|
|
|
| Radeon VII on viimasel ajal siin seal soodsate hindadega müügis olnud. Teeb õhuga 90mhs ja vee all või hea jahutusega 100mhs ja 200 midagi alguse poole w.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
30.05.2023 12:51:11
|
|
|
Mul kasutusel Tuya compatible nutipisitikud. Saad igat pidi programeerida, üle neti vajadusel restarti sundida jne. Kui homeassistant ka kasutusel saad vastavalt börsi hinnale ja paneelide tootlikusele (stiilis ilm pilves midagi ei tule - pole mõtet ka kaevandada) käima lükata. Rauana on kasutusel 30 seeria kaardid eelmisest buumist. Alus riistvara ka võimalikult "odav". Nt üks kaevuri jookseb 2012 emaplaadi/CPU peal
| marko38 kirjutas: |
Sai ka maale 16.4kw paneele pandud.
Mõte on miskit uuesti kaevandama hakata, sest tasuta elektrit võrku anda ka ei tahaks.
Huvitav kas minerid saaks kuidagi nii tööle panna, et töötavad seni kuni päike kütab paneele
Ja restardivad uuesti hommikul
Mida hetkel kaevata ja mis kaartidega? |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
30.05.2023 13:39:31
|
|
|
| Kui päikest on rohkem kui kaevurid ära hekseldada suudavad võiks olla ka mingi akupuhver silumiseks. Vihmane päev siis ainult laed akut jne. Muidu iga pilvega lülita kaevur välja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
30.05.2023 13:54:18
|
|
|
| Pilves ilma loogika asemel võib ju otse inverterist powerit lugeda
|
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
30.05.2023 14:29:48
|
|
|
| No siin ongi HA abiks: pilves ilm tootlikus all = w/h väike > kaevur välja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
30.05.2023 14:32:26
|
|
|
No kui HA on olemas, siis suva nendest pilvedest. Inverteri enda infot kasuta seal, palju täpsem
Aga jah, aku peaks olema siis ikka, muidu jama lahendus see lülitamine igal juhul
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
30.05.2023 14:42:39
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Kui päikest on rohkem kui kaevurid ära hekseldada suudavad võiks olla ka mingi akupuhver silumiseks. Vihmane päev siis ainult laed akut jne. Muidu iga pilvega lülita kaevur välja. |
Akude hinnad vist peaks nüüd päikesepaneelide omanike poolt üles aetama... Viimane aasta oli jutt, et kui osata valmis aku, on 1KWh aku ~1000€. kui ise kokku panna, siis võis ca pool a. tagasi saada ka 100€/KWh. Kirjutan, mida kirjutati Vaba Mikrofon-i paneeliteema all, või sinna see jutt tookord vist tõsteti. Kasutaja filx vist seda kirjutaski või DVDRW on siin asjalikud paneelimehed
Oli ka suur soov paneele panna, aga teised tublid eestlased jõudsid ette ja nüüd enam ei olegi mõtet endal ehitada vaid saab nautida päikeselisel suvepäeval paneeliomanike odavat energiat.
Ega jah, pole vist mõtet KASPA või blake3 öko algodega jännata kui paneele jagub ja kaarte vähe. ETH-hash dualmine-s või KawPow mündid, nagu Raven coin, on revenue poolest ees.
Whattomine ja hashrate.no näitavad tihti eri nr.-d tasuvuses. Ise olen 13x3070 mineriga nüüd kuu lõpus kõige ökomat münti kühveldanud - Dynex. core clock 1410MHz (offset 255) ja MEM 5000MHz peal võtab kogu miner kokku koos plaadi ja mäludega ~870W (jah, vähem kui KASPA ehk hashrate.no näitab vastupidi, aga praktikas võtab KASPA mälu järgi ~50W rohkem sama core OC-ga MEM 810MHz maha võetuna ainult. Muidugi DNX-i laekub walletisse vähem kui hashrate.no lubab, 11-14DNX, samas kui KASPA-t tuleb 100 ümber. See DNX olla vähe kahtlane münt üldse, sest esimesed 24h olen EkaPool-s nagu rohkem saanud kui edaspidi. :S
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
01.06.2023 17:09:06
|
|
|
Kui keegi veel Ergot kaevandab... Lükkasin oma kaevurid paar nädalat tagasi välja, kuna sooja pole enam vaja ja võimalik kasum on hetkel paraku väga marginaalne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
21.06.2023 01:21:52
|
|
|
Ma olin Dynex-i peal hashrate.no soovitusel, kuigi mining-tuuber Kr00tman juba varem arvas, et kahtlane coin, aga ei öelnud miks.
Viimati nüüd rig üldse keeldus mmpos-ga DNX-i kaevandamast. Proovisin 2 eri miner-progega, kuid mõlemiga viskab vingerpussi kõigile kaartidele: Low hashrate hoiatuse, ja rig jookseb vabakäigul nii 370W-ga, kaevab, siis ~870W peal.
Korra panin Kaspa-le kontrollimaks, kas üldse enam kühveldab. Seal ka üli-öko ~900W kaevamine, aga tulu tuleb sest vähe. Jätsin nüüd ikka Alephium-i peale, kuna see üks tulusaimaid pool-öko coin-e: @~1140W.
IRON FISH-le proovisin mining profile teha, aga sellel pole õiget walletit-ki ja test variandi download link oli ka kadunud. Otsustasingi siis hetkel Alephium-i peale minna, hea otse TradeOgre-sse kühveldada.
TradeOgre-sse tegin uue konto. Eelmise konto 2FA äpp osutus petukaks. Vaatasin Google Play poes ikka see petu-Authenticator app saadaval (isegi 2 eri varianti). Hinne on 4,7 tärni, Google 2FA-l ainult 3.8 rating... seepärast eelmine a. vale otsa kukkusingi.
Nüüd on õige Google 2FA, väga ladna väike proge. Tegin Ogresse uue konto, selle tegemisel viskas uue QR koodi, mille siis 2FA äpp scannis ja kõik toimib. Siis meenus, et mul on ka eelmise konto Ogre QR kood olemas, leidsin üles, scannisin ja hakkas samamoodi nr.-eid hapuks lugema, nagu peab. Olin rahul, et nüüd õnneks saab vanale kontole ka ligi, aga ei tühjagi, teatab, et vale kood, kui vana kontoga vana 2FA kood sisestada.
DNX-tele, mis mul win desktopi algsesse walletisse kogutud olid, sain õnneks ligi, kuigi win Antiviirus peab seda walletit erinevalt teistest walletitest viiruseks. Saatsin siis kõik DNX coin-d uuele Ogre kontole, konvertisin just suht ladna kursiga BTC-ks ära ja olen rahul Vaevalt sellest coin-st asja saab, kui isegi minerid juba jupsivad. Pealegi kõige ausamat, lol-miner-t, DNX-le üldsegi pole.
Dynex-i kogu hash kõigub fish-lt: https://www.youtube.com/watch?v=RNqoHUMNI2c&t=557s
edit: On krüpto kaevandus talv ja enamik kaevurid pausil/pensil... kuid äkki leidub mõni entusiast, kes dual-mineb Zilliqa-t - coin, mis ei kaeva samal ajal teisega, vaid nii tunnis korra lülitub ümber paariks minutiks Zilliqa-le ja siis tagasi põhi-coinile (muudab korraks ka OC).
Kaevurid räägivad, et Zilliqa tasub alati ära! Leidsin isegi Red Panda kaevuri õpetuse, kuidas sättida Zilliqa + Radiant dualmine. Radiant on väga öko münt, eriti madala OC-ga, kuid ikkagi ei ole break even elektriga (valisin Olerex-i el. paketi: Baashind 8.28 senti/kWh) - eks näis järgmine kuu palju arve tuleb.
ZIL + RXD kaevamine HiveOS-s - https://www.youtube.com/watch?v=eyjHg__echI
Ei tea kas mmpOS-s ka nii dualmineda saab?
EDIT 2 Nonii, vajutasin select all ja cntrl + c enne teksti sisestamist, aga õlleuimas peaga, lödinäpp nagu ma olen, vajutasin ainult c ja kogu teksti copy-mise asemel ilmus lihtsalt c - ok relax ja lühidalt uuesti.
1) Hashrate.no näitab 3070 GPU-dele ebareaalset 3x suuremat hashrate Dynex-le, mis sellise W-ga on võimatu saavutada, isegi max OC-ga vaevalt, et on. + 14.5 DNX-i asemel 24h-ga sain ma ~4.5 DNX-i, mis on häuss ja selle coini wallet läks prükarisse, kuna Antiviirus teda niigi ei salli Enne saatsin coinid TradeOgresse, kuna seda ei saanud sinna otse kaevandada, sest nõuab Payment ID-d iga kord. See münt on scam ja rohkem temast rääkida ei olegi!
NB! Ma iga kuu - paari tagant salvestan Hashrate.no 3070 GPU lehe, et võrrelda muutusi. Nüüd on Dynex-i hash järsku pea 3x rohkem pandud ~83KH/s, varem oli nii ~31KH/s, mis oli mul ka reaalne hash kui seda taas uue mineriga viimast korda proovisin mineda. Dynex
2) Läksin tagasi RXD peale, seekord panin OC kõige efektiivsema peale ehk core = 1305MHz + mem @810MHz ja niimoodi kühveldavad 13x3070 ~850W-ga 24h-ga ~1200 RXD-d välja. Vahetasin WoolyPooly Vipor pooly vastu, kuna esimene nihverdab osa coine kõrvale, aga teine lihtsalt lunib donation-it, aga muidu paistab aus pool. Enne 1410MHz-ga WoolyPoolys laekus mul sama palju kui nüüd @1305MHz-ga Vipor-s
3) Kuna teised kaevurid soovitavad pidevalt ZIL-i dualmineda, et lisatulu nii veerandi jagu, siis proovisin ka seda varianti esialgu. Ehk läksin mining-pooly-de piibli lehele: Miningpoolstats ja see näitas, et RXD + ZIL-i koos saab mineda k1pool.com - vajutasin sinna lehele - ja oh häda! Avast Antivirus ei lasegi lehele, vaid kirjutab nii: Hold on, this website isn’t safe. We've found malicious code on this website that could harm your computer or steal your private data. We recommend avoiding the site completely.
Täitsa pekkis, esialgu DNX coin petab saagiga ja ta wallet olla nuhkvara/viirus arvutis, seejärel selgus, et populaarne WoolyPool näpistab endale saaki niigi nirul ajal + nüüd takkaotsa k1pool-il ka ei tea mis jama küljes. Ei taha ma enam neid kahtlasi site, progesi ja äppe, alles oli jant 2FA äpiga, mis mul TradeOgre juurdepääsu ära lörris.
4) Muud ei olegi, kui tuleb ära kannatada Bitcoin Halving ja 2025 on jälle uus buum nagu näitavat ka kuulus Elliot Wave graafik. Siis 2025 a. talvel pakin oma kaevuri kohvrisse ja sõidan talveks AUSS-i, sest suvi on lihtsalt nii imeline!
Samas kui praegu oleks talvine pööripäev, siis oleks küll tunne, et lükkaks võiku hinna eest oma kaua ehitatud kaevuri müüki kõige kehvemal ajal üldse, kui kõik hinnad on all ja siis hiljem kahetseks...
Tegelt aasta alguses olid asjad nagu päris kenasti, mäletan, et novembris, oma sünnipäeva paiku sai ostetud 15K-ga bitcoini kõige eest mis oli, hiljem osa tegin ApeCoiniks, mille APY oli 169% + hind tõusis muudkui. 100 APE teenis 1€ ja peale päevas, nüüd vb 0.15€ + kaevandamine oli mõnda aega tulus kui tuli NEXA ja KASPA + siis need ülejäänud GPU core-i kasutavad tulusad coinid. Noja märtsis kui see Silicon Valley Bank põhja läks ning oligi nii, et oligi sucers rally. Nüüd siis on hea ainult osta coine või GPU-si. Saab RTX GPU buumi aegse riseri komplekti hinnaga.
Ühesõnaga kõigile head pööripäeva! Ilm on super! (sry põllumehed)
Peace out my brothers of another mothers
aaa, üks asi veel Mu kaevuri nimi on Oggy - nagu see kass multikast + kurjad prussakad Panin talle ilusad Corsair LED-d RAM-d hiljuti 2x8GB, kuna mälud on ka ju odavad, nüüd ongi kõik prerium. 2xHX1200 PSU Ühest 4GB julgast on isegi tiba vähe kui on 13 kaarti taga, siis pidevalt 3GB kasutuses, korralik mälu on hea anomaaliate vältimiseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
04.07.2023 00:05:14
|
|
|
| Kas keegi on suutnud Ironfishi kanda walletist välja? Mul iga katse tiksub mõnda aega staatusega: pending ja siis mingi aja pärast on status: expired.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
09.08.2023 14:16:40
|
|
|
IRONfish-ga pole jännanud..
Viimane nädal on Hashrate.no lodevalt uusi coine lisanud: https://www.hashrate.no/coins ning 15s/KWh-ga saab jälle kasumisse uuemate GPU-dega.
Paljude väikeste kühveldatavate coinide hinnad on ka korralikult tõusnud. Vana Ravencoin on küll langenud, kuid uuemad KawPow algoritmiga mündid on seevastu üsna tulusad juba
Samas ETC-ga teenib nii vähe, et ka nüüd suurte allahindlustega ASIC-uid soetada pole mõtet, GPU-dega teenib pareminigi. Kui just ETC ei hüppa üles nagu Bitcoin cash.
Hetkel ise Radianti peal ikka, kõige ökoma OC-ga tiksutan.. kuid kütteperioodi saabudes võib ka uute KaWPow coinidega maja kütta Kui just sügisel elekter üleliia kalliks ei lähe. Paneelid toodavad ka nüüd iga päevaga aina vähem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
14.11.2023 23:00:57
|
|
|
| Noh, mida käesoleval kütteperioodil kaevandatakse? Peaks kaevurilt tolmu maha puhuma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
18.11.2023 11:26:53
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Noh, mida käesoleval kütteperioodil kaevandatakse? Peaks kaevurilt tolmu maha puhuma. |
Alla 10 sendi kW/h saab kaevandada, üle selle ei ole kasumit. Seda siis, kui sul on kaevurid.
1-2 graafikakaardiga arvuti 8Gigasega võib ju tuba või koridori kütta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
25.11.2023 14:40:23
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Noh, mida käesoleval kütteperioodil kaevandatakse? Peaks kaevurilt tolmu maha puhuma. |
Ma juba pikemat aega tiksutan Radiant-i ja Alephium-i vahel. Neid on hea omavahel vahetada, kuna OC jääb samaks.
Kaevur on siis 12x3070 ja RXD-ga võtab seinast ~790W @7.73GHz, ALPH-ga ~940W @14.23GHz @1305MHz core, MEM @810MHz (nii on hea öko).
Samuti on NEXA-l ja Dynexi-l samad OC-d. Seal tasub tõsta MEM 5000MHz peale ja core võib samaks jääda.
RXD ja ALPH on hea selles suhtes, et saab otse Tradeogre-sse koguda. Nexa puhul pead nädala ootama enne kui coinid walletisse laekuvad.. DNX on üldse kahtlane münt (Kr00tman toru kanalil oli sellest juttu kunagi, kuidas raskusaste korraks lihtsalt hüppas üles-alla nii kiirelt, et kahtlane + Antiviirused hoiatavad ta walleti eest ja midagi oli veel) + laekub ka teda ebaühtlaselt (see seletati lahti Tuubis, Sebs FinTech kanalil. Seletas ära kuidas see DNX teistmoodi tuleb.
Muidu 2022 nov. keskel oli BTC ~15K, nüüd üle 2x kallim juba. Ennustavad, et 2024 läheb üles ja 2025 on uus tipp. Ise plaanin veel senikaua kühveldada, alla ei anna. Oleks kaardid maha müünud, oleks raha nagunii ära kulunud, hetkel vähemalt on midagi, mida ei saa kohe juua-täis peaga auku panna Aga kui enne uue Nvidea 5000 seeria tulekut üldse coinid ei kerki, siis vist ei taastu GPU kaevandamine 4-ndat korda enam...
edit: ul-lal-laa Alephium läheb juba nagu Etherium ~0.2$-lt ~0.4$-le hüppas. Tuleb OC-d peale keerata, et rohkem hashi saada - https://coinmarketcap.com/currencies/alephium/
edit2: Nexa teeb head tõusu Avasin nii Nexa kui ka Neoxa PC vanakooli walletid, aga kumbki ei synci lõpuni.. Nexa veits syncis ning siis jäi toppama. Googeldasin ka: nexa wallet not syncing (ise pakkus kohe: not syncing, kui olin kirjutanud Nexa wallet, seega mure laiem). Neoxa wallet ei hakanud üldse syncima. Jääbki: connecting to peers - ei tea kas siis peer-e pole võtta
Nexa walleti puhul tegin, mida esimene otsingust tulev leht õpetas: enable port forwarding or UPnP setup properly - ikka pole abi
Nüüd ilm läks külmaks ja RXD ja ALPH jäävad lahjaks. Pealegi Hashrate.no lubab isegi 17 senti/KWh puhul plussi jäämist + kõik see tasuta soojus, oleks nagu hea diil. Kahju, et Nexa-l 5000 kinnitust on ning seega TradeOgre-sse teda otse kühveldada viimati ei saanud. Ei tea kas Neoxa puhul saab nüüd PC walleti vahelt ära jätta?
Kaspa wallet syncis ainult kenasti.
Teema suht soiku vajunud, kuigi coinid aina kallinevad ja raskusastmed suurenevad. Kühveldab keegi siin veel üldse midagi või ma olengi see viimane entusiast?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
27.11.2023 23:03:51
|
|
|
| Nvidia 40* seeria suht mõttetu kaevandamiseks? Nii palju kui vaatasin siis vähemalt 4060 (sh TI) ja 4070. Võtavad vähem elektrit ja jagavad vähem hashe.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
27.11.2023 23:51:42
|
|
|
| filx kirjutas: |
| Nvidia 40* seeria suht mõttetu kaevandamiseks? Nii palju kui vaatasin siis vähemalt 4060 (sh TI) ja 4070. Võtavad vähem elektrit ja jagavad vähem hashe. |
40x Nvideal on 4nm core, ehk prose on parem kui vana 8nm, aga mälud on ikka samad vanad GDDR6X ja mälu osas nad eriti paremad ei ole..
Praegu on kaevandatavate müntide hinnad tõusnud + uusi tulusaid kaevur-coine juurde tulnud.
Ise kütan maja Neoxa-ga @RTX12x3070-ga. See coin ka liigub otse TradeOgresse. Enam-vähem 2000W kõik kokku Käisin just kahe kaardi splitterite pistikuid katsumas, eriti kuumad ei olnudki. See vist kaevuril kõige kuumem koht - ükskord oli ühe splitteri üks juhe vähe kuuma saanud. Juhtub eriti kui pole hästi pesas või juhe pinged, hiina värk kah
Ennem olin öko-lt Alephiumi peal. Siis külma saabudes panin core-d 1305MHz-lt 1740MHz peale. Tuli ~100W per kaart ehk kokku ~1200+80W Aga kui coini hind 2x tõusis, siis tuli 2x rohkem hashi ka peale ja niru. Neoxa kohta ütles Hashrate.no, et jään isegi hetkel plussi.. aga kurat nüüd Neoxa-t ka kaevandavad juba rohkem.
Õnneks mitmeid uusi coine tuleb juurde näiteks kow-pow ja ghoustrider algoritmiga. Siis jagunebki hash rohkem laiali kui coine ka rohkem!
Kaw-Pow-d kütab 3xxx seeria suht hästi, aga need uuemad ja ökomad, rohkem kaarti core kasutavad algod on head 4xxx seeriale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
28.11.2023 21:07:00
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Noh, mida käesoleval kütteperioodil kaevandatakse? Peaks kaevurilt tolmu maha puhuma. |
Mul viimased paar nädalat 5800X3D teinud Nicehashis Monero RandomX peal ~2.5x rohkem neto profitabilityt kui RTX 4070 erinevate algode vahel switchides ning seda ~2.5x väiksema voolukuluga.
5950X peaks praegu üle 2€/päevas tegema. Moodsas korteris vannitoa põrandasoojendusest ja kaevandavast arvutist talvesoojaks piisab
CPU rigi muidugi vast niisama ei ehitaks, aga tasub mänguarvutid ja serverid komplektina vaikselt teenima panna
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
29.11.2023 08:33:12
|
|
|
Kui pikk on kaevandava arvuti eluiga? Jahutused peavad olema ülihead.
börsielektriga kaevandada ei saa.. kas homme on üldse elektrit kui ekre ja reformid omavahel jagelevad? ja 7 auvere valmis ei ehita (kahtlustan sabotaaži vene tööliste poolt.. see on minu arvamus ja fakte mul ei ole)
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
29.11.2023 15:44:02
|
|
|
| Ideaalis igavene. Mõistlik kaevata ülejääva päikeseenergiaga. Kaevuriga mille ROI on ammu käes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
06.12.2023 16:15:10
|
|
|
RTM on €0.001703 +
Kaevandan siin raptoreumi CPU-ga.
Tavalise 4 loogilise protsessoriga.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
10.12.2023 13:22:43
|
|
|
Pakase saabudes jätsin RXD ja ALPH kühveldamise sinnapaika ning istusin ümber Kaw-Pow peala ~2000W Alguses XNA ja hiljem CLORE.
Kuid siis korraga lupsas välja kusagilt Karlsen-i nimeline uus coin (KLS). Selle kühveldamine oli alguse ~20€/päevas 12x3070 GPU-ga. Kuna antud algo nõuab memory asemel core, siis tõstsin ümber ka OC: mem: 7800->810MHz ja core: 1100->1680 MHz.
2000W asemel, kui juhtmed on soojad ja splitterid kuumad, läheb soojuse peale rohkem kaotsi. Karlson seevastu Hashrate.no soovituslike OC puhul hakkas tarbima ~1400W (nagu lehel kirjas), mitte nagu Kaw-Pow, kus Hashrate.no näitab 1800W, aga tegelikult mõõtur näitab stepsli - seinas ~2000W. 1400W on optimaalsem tarbimine 2x Corsair HX1200W PSU + pikendusjuhtme, kui ka splitteritele. Miski pole eriti kuum, ainult soe ja vool läheb kuhu vaja
Läksin nüüd ahneks ja tõstsin core clocke 1680->1905MHz peale ning raal hakkas 1400W asemel ~1900W. Ka sellel tempil on juhtmed+pistikud juba tunduvalt jahedamad kui 2000W Kaw-POW peal. NB! Sättisin pikenduse ja GPU-de voolu juhtmed ka võimalikult sirgelt, et miski ei oleks rullis, kuna elektri voolule meeldib voolata sirgelt nagu veelegi, kurvides läheb rohkem soojusele kaotsi.
PS! hashi sain 13GHz pealt 14.14GHz-le ehk ei tasu ära see lisa +500W ehk 1/4 rohkem voolu kulu annab ainult 1/14 hashi juurde. Katsetamise mõttes on huvitav, et kas GPU-d töötavad core lock 1905 peal ilma bad sharideta, töötavad (soovituslikult on mul lisaks core lockile ka sama-aegsel core offset 150MHz sätitud) NB! Kes teab palun selgitage, kuidas saab olla korraga core lock ja core offset Kui lock-ga lukustad ehk fikseerid OC, kas siis offset 150MHz liidab veel 1905+150=2055MHz
Muidugi nüüd tasuvus 12x3070 kaevuri puhul on langenud 20€-lt nii 12€-le. Raskusaste muudkui kerkib, kuid coin-i hind enam mitte
Eriti hea oli, et Karlsen-i alguses avastasin Hashrate.no-st Seejärel tahtsin wallet-i luua mmpOS-sse, kuid seda coin-i polnud nimekirjas ning just tuli kiri, et Reload Dashboard ning voilaa, nagu imevääl tekkis Karlson Network mmpOS-sse. + Kõige-le lisaks tekkis KSL ka TradeOgre exchange. Nagu sellest veel vähe oleks, oli ka olemas usaldusväärne lolminer, mis aga nagu narrimiseks jäi miner restartima. Seejärel tuli uuesti reload the Dashboard ning tekkis juurde teine hea miner: gminer. Vahetasin siis gminer-i peale ning kõik hakkas tööle ning nii ma nüüd siis kütan juba teist päeva Karlson-ga ning kõik on hästi Kui ilmad soojemaks lähevad, siis võtan core clock-i ka 1905 pealt alla 1740 või 1680MHz kanti..
Kuna tegemist on core nõudva algoritmiga, siis seda erinevalt Kaw-Pow-st kühveldavad eriti hästi 4xxx seeria kaardid!
näiteks RTX 4090, mis maksab meil nii 1800€+ kanti teenib hetkel 5€ alla päevas (alles oli rohkem): https://www.hashrate.no/gpus/4090
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
10.12.2023 14:06:17
|
|
|
Karlsen juba langeb täna. Näis kuhu kukub. Rahval on umbusk ja vahetavad suuresti kõik kohe ümber ja sellest ka müügimeeleolu. Osad nimetavad seda kõike kahtlaseks ja walletit mitte usaldusväärseks. Jebisin isegi walletiga mitu päeva ja täna öösel lõpuks alles sünkis ära. Sain aru, et ta ei suutnud leida blokkite authimise vahele piisavalt aega, et block headereid ära lugeda 100%ni, sest alati algas lugemine otsast peale, kui uus auth ring sisse tuli.
Põnevusega avastasin täna, et mingid vedelema jäänud Flux´id on mingi väärtuse omandanud vahepeal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
10.12.2023 14:16:21
|
|
|
Ma lasin AI-l teha lühikokkuvõtte sinu /jaanjaapan/ tekstist:
Tekst räägib sellest, kuidas autor kohandas oma arvutit kaevandamiseks uue krüptoraha KLS-i jaoks. Ta mainib erinevaid seadistusi ja muudatusi, mida tegi GPU-dele, et vähendada energiatarbimist ja suurendada hashimist. Autor avastas uue coin'i nimega KLS, kuid selle kaevandamine vajas teistsuguseid seadistusi kui varasem Kaw-Pow algoritm. Ta mainib erinevaid kaevandusprogramme ja seadistusi ning jagab oma kogemusi kaevandamisega seotud probleemide lahendamisel. Lisaks mainib ta ka teatud graafikakaarte, mis sobivad paremini uue algoritmi jaoks ning mainib nende teenimispotentsiaali.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
10.12.2023 15:19:59
|
|
|
mina634, Chat GPD jutt? Või mesmoodi see koostatud on
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.12.2023 21:37:12
|
|
|
| Lasi su juttu lihtsustada, kuna ei saanud emmigi aru. Aga see on tema probleem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|