Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Öine toimepidevuse test mõjutab Telia teenuste tööd märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2023 16:33:39 Öine toimepidevuse test mõjutab Telia teenuste tööd vasta tsitaadiga


Telia viib 23. novembri öösel (kolmapäev vastu neljapäeva) läbi suure toimepidevuse testi, mille tõttu võib esineda häireid ja katkestusi erinevate teenuste töös.

Test toimub 23. novembri öösel vahemikus kell 01:00 kuni 08:00 ning selles vahemikus võib esineda katkestusi ja häireid järgnevate Telia teenuste töös: Telia iseteenindus, Minu Telia äpp, Telia e-pood, Telia järelmaksu teenused ning Telia teenustega liitumine ja teenuste lõpetamine. Samuti võivad testist mõjutatud olla mõned TV-teenused nagu salvestamine, videolaenutus jt.

Telia kõnesideteenused ja internetiühendused toimivad testi ajal tõrgeteta.

Testi eesmärk on tagada klientidele veelgi parema töökindlusega teenused. Töid teostatakse öösel, et kliente võimalikult vähe häirida.
Telia tänab mõistva suhtumise eest ja palub vabandust võimalike ebamugavuste pärast.

Selle kohta, miks Telia teatava regulaarsusega toimepidevuse teste läbi viib, saab pikemalt lugeda SIIN.

Allikas: www.telia.ee

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004



Online

sõnum 23.11.2023 13:06:34 vasta tsitaadiga

Nüüd kustutab Telia endal video saatmise ja ütleb et see on energia säästmiseks.
Digi box ei lüli ennast välja ja telekas jääb ka tööle, siis mis energiat see säästab et pilti ei näita ?

Pole ka mingeid seadeid et selle jama saaks kinni panna.
Umbest 3 tundi ja siis piirab sul vaatamist mingi jabura säästmise väitega kus ei säästa midagi
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 23.11.2023 14:04:49 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Nüüd kustutab Telia endal video saatmise ja ütleb et see on energia säästmiseks.
Digi box ei lüli ennast välja ja telekas jääb ka tööle, siis mis energiat see säästab et pilti ei näita ?

Pole ka mingeid seadeid et selle jama saaks kinni panna.
Umbest 3 tundi ja siis piirab sul vaatamist mingi jabura säästmise väitega kus ei säästa midagi


Sõnastus ei tundu olevat jah parim, säästmine tuleb videostriimi peatamisest - võrgule väiksem koormus. Aktiivne videostriim ei mängi 24/7 kui näiteks digiboks töötab samal ajal edasi kui televiisor on välja lülitatud.
Kõikide teleritega CEC ei toimi korrektselt, alati pole see ka kõigil sisse lülitatud. 3 tundi võiks olla ju piisav aeg mil vähemalt 1 nuppu puldil vahepeal vajutatakse... ei? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummiq
HV veteran
ummiq

liitunud: 20.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2023 15:49:29 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
lopes39 kirjutas:
Nüüd kustutab Telia endal video saatmise ja ütleb et see on energia säästmiseks.
Digi box ei lüli ennast välja ja telekas jääb ka tööle, siis mis energiat see säästab et pilti ei näita ?

Pole ka mingeid seadeid et selle jama saaks kinni panna.
Umbest 3 tundi ja siis piirab sul vaatamist mingi jabura säästmise väitega kus ei säästa midagi


Sõnastus ei tundu olevat jah parim, säästmine tuleb videostriimi peatamisest - võrgule väiksem koormus. Aktiivne videostriim ei mängi 24/7 kui näiteks digiboks töötab samal ajal edasi kui televiisor on välja lülitatud.
Kõikide teleritega CEC ei toimi korrektselt, alati pole see ka kõigil sisse lülitatud. 3 tundi võiks olla ju piisav aeg mil vähemalt 1 nuppu puldil vahepeal vajutatakse... ei? icon_lol.gif
Uued saastad Androidi boksid võiksid omada seda lihtsalt funktsiooni, mis lubab kasutajal ise valida, mis see energiasäästmise aeg on- 1h, 4h.. Mind ka häirib, kui laps klõpsab TV kinni, aga taustal jääb digiboks tööle (ei tööta alati see CEC) ning pärast video stoppi jääb digiboks igavesest ajast igavesti tööle.

Lisaks on kodus 2 Androidi digiboksi ja nende puldid lähevad kogu aeg konflikti ja siis töötab teises toas "salaja" digiboks edasi hõivates ka netikiirust.

Arenguruumi seal on veel küllaga ning minu arvates on mitmed elementaarsed võimalused lihtsalt puudu.

_________________
--
Urmas
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 148
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004



Online

sõnum 23.11.2023 17:26:48 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
lopes39 kirjutas:
Nüüd kustutab Telia endal video saatmise ja ütleb et see on energia säästmiseks.
Digi box ei lüli ennast välja ja telekas jääb ka tööle, siis mis energiat see säästab et pilti ei näita ?

Pole ka mingeid seadeid et selle jama saaks kinni panna.
Umbest 3 tundi ja siis piirab sul vaatamist mingi jabura säästmise väitega kus ei säästa midagi


Sõnastus ei tundu olevat jah parim, säästmine tuleb videostriimi peatamisest - võrgule väiksem koormus. Aktiivne videostriim ei mängi 24/7 kui näiteks digiboks töötab samal ajal edasi kui televiisor on välja lülitatud.
Kõikide teleritega CEC ei toimi korrektselt, alati pole see ka kõigil sisse lülitatud. 3 tundi võiks olla ju piisav aeg mil vähemalt 1 nuppu puldil vahepeal vajutatakse... ei? icon_lol.gif


Ma ei lülita mingeid säästu süsteeme sisse. Mul telekas on mingi 2014 aasta mudel millel pole androidi ja ma ei taha mingit krt säästu jama.
Ma tahan selle jama kinni panna et ma ei pea pulti näppima korra 3 tunni jooksul.
Laus idiootsus on see et Telia surub mulle oma poliitikat peale. Ma ei maksa teliale selle eest et ta minu jaoks oleks lapsehoidja.
Pealegi Telia ei maksa minu elektri arvet, et Telial oleks õigus minu säästmist kontrollida.

See on nagu ahistamine
On selline asi üldse seaduspärane ?
Mul on seadmed välja ostetud ja tundub et peab vist Telia pikalst saatma ja mujale kolima kus teenuse pakkuja ei otsusta palju ma teenust kasutada võin ja kuidas

Kuidas näiteks videolaenutus töötab ? Lülib ka pildi välja kui film on üle 3 tunni ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 23.11.2023 17:40:17 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:

See on nagu ahistamine
On selline asi üldse seaduspärane ?
Mul on seadmed välja ostetud ja tundub et peab vist Telia pikalst saatma ja mujale kolima kus teenuse pakkuja ei otsusta palju ma teenust kasutada võin ja kuidas


Go3, Netflix, Youtube jt. sisuteenuste pakkujad ei lase sul ka 24/7 sisu striimida ilma kinnitamata, et oled jätkuvalt "siin" ja vaatad, saadad kõik kirema nurga taha? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004



Online

sõnum 23.11.2023 19:49:04 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
lopes39 kirjutas:

See on nagu ahistamine
On selline asi üldse seaduspärane ?
Mul on seadmed välja ostetud ja tundub et peab vist Telia pikalst saatma ja mujale kolima kus teenuse pakkuja ei otsusta palju ma teenust kasutada võin ja kuidas


Go3, Netflix, Youtube jt. sisuteenuste pakkujad ei lase sul ka 24/7 sisu striimida ilma kinnitamata, et oled jätkuvalt "siin" ja vaatad, saadad kõik kirema nurga taha? icon_lol.gif


Mis kuradi näited need on ? Ükski neist pole ju telekanalite pakett.
Telekanaleid pole kunagi piiratud kui kaua sa neid vaatad.
Netflix ja youtube ei ole ka võimalust panna omale mingi playlist ja siis vaadata nii et ei vajuta midagi.
Pealegi Telia ei oma ühtegi telekanalit. Neil on õigused ostetud edastamiseks ainult.
Mis ta tahad väita et kanalid nagu History, Viasat History, Discovery jne on Telia tootetud sisuga kanalid ?
CNN, BBC jne uudiste kanalid ka Telia poolt toodetud ?
ETV on ka Telia oma ?

Ma sain aru et see Inspira vms pidi Telia oma olema vms ja see on ka kõik.
Youtube ka ei tooda sisu vaid hostib inimeste poolt toodetud sisu ja räigelt kontrollib ja võtab rahastamise ära kui keegi kaebab ilma põhjuseta.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummiq
HV veteran
ummiq

liitunud: 20.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2023 21:19:45 vasta tsitaadiga

Netflix ja youtube siiski lubavad ühe video algusest lõpuni ära vaadata ilma kasutaja inputita (va youtube-i reklaamid, mis vahel ei lähe edasi).
_________________
--
Urmas
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 148
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2023 08:30:32 vasta tsitaadiga

Soome võrgus eilsest tõsisemad häired. Kokkusattumus?
https://twitter.com/teliafinland/status/1727745303682412614

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Öine toimepidevuse test mõjutab Telia teenuste tööd
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.