Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2023 17:58:46 vasta tsitaadiga

Hiina elementidega ei tasu palju jännata jah nad on brandi oamast ohtlikumad LG võib ka olla ohtlik kui 5 aastat ära tiksunud kasutuses. Neid ei anna eriti ilma kuumenemiseta laadida mis on juba laip või esimesed nähud tuleb uus aku teha. Kõik mis on kasutatud on prügila teema kuid on ka neid kes vanade eest raha tahavad anda. Kõige ohtlikumad ongi aliexpress kuna seal piraat toodang ma pean silmas elemente, ja fake akusid. Piraat toodangut võib igalepoole sattuda nagu voltride sai tõuksidega vastu kubet. Elektriratta rohelisus on niikaua kui uut akut vaja mis laias laastus 5 aastat, hiina elementidega 3 aastat. Kuna probleemiks on degreerumine ja läbitav vahemaa. Kui mina uut akut vaatama hakkan teen järduse kui juba aku hakkab laadides soojaks minema siis on saanud aku ohtlikuks. Kui etteantud parameetrite järgi enam ei kannata siis pingutada viimast ka ei tasu. Samas ma olen läbi kulutanud 9K km kahe akuga. Samas rattaga mis kaasas oli hiina elementidega saatsin hinglusele teisel aastal kuna parameetritele ja ootustele ei vastanud tahtsin paremat. Kõge rokhkem millega akud eestis kanni lähevad on hoiustamise probleem jätad suvilassse, kevadeks on laip ja siis need tahes tahtmata tulkest võtavad. Liitum aku tahab saada pidevat kasutust ja ka mitte praadida tänaval ka. On elemente mis ka 8 aastat vastu peavad. 1 asi veel millega tuluke kiiremini tuleb on alla +10c laadimine oluliselt kiiremini tapad aku maha. Parim laadimine on ikka kui aku on +20c siis sellega saad aastaid juurde. Kui aku juba laadides +35c hakkab ületama pead hakkama uut vaatama ja seda +20c ruumi temperatuur juures kui laed aku parameetrite järgi. Samas seisnud akud lähevatki natuke soojemaks kui on ikka pidev korduvalt temperatuuri tõus siis kaua ära mängi.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 04.09.2023 18:00:58 vasta tsitaadiga

Müüja sõnul oli tõesti avariiline auto, mis läks maha kandmisele. Aastaid sellest möödas 8.

quote="mikk36"]
Maidor kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Mõtlen mitmel % juhtudest lambist element ise süttib vs lihtsalt madala akupaki ehituskvaliteedi vs BMS pärast.
Kas tuntud brändi elemendid kannatavad rohkem väärkohtlemist kui tundmatu nimega hiinakad?


Mul hakkasid i miev elemendid kunagi ise lambist tossu välja ajama. Ei olnud laadija otsas ega midagi. Õnneks olin ise kodus ja sai kiirelt rõdul ära kustutatud. Hiljem eraldi karbis paar üksikut elementi kaotasid ka pinge ära.
Pärit avariilisest masinast?[/quote]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2023 09:25:00 vasta tsitaadiga

Kui avariiline oli siis on ju lühist saanud. Lühises olnud element, aku tuleb kohe tühjaks laadida ja mõned tsükklid teha.

Kes tahab 13kw akusid võib proovida ostu. https://batteryhookup.com/collections/auctions Rattaga sõidad igaviku vist, või pane terve maja taha. Osad akud võib lammutada kui nokitseda viitsid. Seal igasugust sodi.

Sai jälle üks custom aku nokitsetud need on alati veidrad eriti kui mingi x mõõt on.

Link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 30.09.2023 17:02:48 vasta tsitaadiga

Keegi ise pole planeerinud kastiratast ehitada? Mul korra käis mõte läbi aga ikka 2 rattaline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2023 17:16:05 vasta tsitaadiga

mis selle asja mõte on? mida seal kastis vedama hakatakse, kartuleid, vanaema, telliseid? icon_lol.gif

kast ei ole jalgratta otsas just geniaalseim mõte sest jalgratta kiirused on väga väiksed ning kasti mass on kõrgel. juhitavus on seega suht kohutav ja lisaks loomulikult läheb ka tuuletakistus juba sedavõrd suureks, et sõitmine on üsna ebamugav.
kui üldse midagi siis oleks ehk mingi mõte eemaldatava kitsama kastiga rattall, selline mille saab paigaldada nö. tagapakika koha peale ja hiljem jälle kiirelt ära võtta. kõik muud versioonid kaherattalise jalgratta puhul tundub täielik komöödia/tragöödia ausalt öeldes. kui just ei plaanigi ~10kmh vänderdada ringi kuskil linnavahel koguaeg, kõiki teisi selle vänderdamisega häirida ja segada ning ka enda elu raskeks teha.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2023 00:04:24 vasta tsitaadiga

Wiltz, sa vist pole kunagi ühegi kastirattaga sõitnud…
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 04.10.2023 18:10:06 vasta tsitaadiga

Kuidas saaks tasakaaluliikuri panna liikuma nupugaasiga? Ise ei suuda välja googeldada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2023 18:42:08 vasta tsitaadiga


Link
väike nokitsemine.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 20.10.2023 08:21:06 vasta tsitaadiga

Tasakaaluliikuril mingid optilised regulaatorid vist... Aga seal mingi mikroskeem vahel. ehk on mingi signaalimuundur? Selle kiibi järgi peaks juba teada saama mis sealt välja läheb
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2023 17:40:34 vasta tsitaadiga

Vahetasin rattal 250w rummukal kontrollleri ja displei. Nüüd märkasin, et ei kuva normaalselt kiirust 0-9kmh. Praktiliselt kohe viskab 9 peale ja jääb sinna kuni kiiruse suurenemiseni, sama ka aeglustades, jookseb 9 pealt nulli kiiresti. GPS-iga mõõtes on kiirus suht sarnane mõlemal. Magnetite arvu olen proovinud muuta, see muutis ainult kuvatavat lõppkiirust. Mis viga võib olla? Vanal kontrolleril ei lubanud paigalt startida, pidi väntama ca. 5kmh. Kas point võib olla seal, rummu sees?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2023 19:19:56 vasta tsitaadiga

ähh kontrollerit pead seadistama magneti arvud ja gear-ratio. Mina kui ratast teen siis ainult KT asjad. Mis rummukas on ilmselt gear ratio enamuse 1200-1500 magneteid 20 gepsuga vaata. Speed sensori magnetid 1-6 kui displei speed õigeks saad siis on korras. Palju seal muuta pole vaja. Kui tead magneti arvud mis mootor on, siis on vähem leiutamist. Kui magneti arvud gear ratio on teada siis on lihtne.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2023 19:48:18 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
ähh kontrollerit pead seadistama magneti arvud ja gear-ratio. Mina kui ratast teen siis ainult KT asjad. Mis rummukas on ilmselt gear ratio enamuse 1200-1500 magneteid 20 gepsuga vaata. Speed sensori magnetid 1-6 kui displei speed õigeks saad siis on korras. Palju seal muuta pole vaja. Kui tead magneti arvud mis mootor on, siis on vähem leiutamist. Kui magneti arvud gear ratio on teada siis on lihtne.


Magneteid on 31, olen neid muutnud ka alla ja üles, muutub ainult lõppkiirus kohapeal ratas üleval. Mis asi see gear ratio on (kas ratta suurus? see on 20" ja on menüüs paigas)? Speed sensori magneteid displei manuaalist ka ei leidnud, mis need on? Mootor on: https://vi.aliexpress.com/item/1005003635809243.html?gatewayAdapt=glo2vnm

Probleemiks on kiiruse vale näit 0-9 kmh, alates 9-30 näitab õieti. Näitab niikaua 9, kuni tegelik kiirus selle ületab, sejärel on kõik õieti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2023 20:09:26 vasta tsitaadiga

proovid niikuua kui displei jookseb enamvähem õigeks gepsuga. Kas oled kindel ,et mootoril on 31 magnetit neid saab lugeda ilma lahti võtmata shortid faasid kokku ilma mootor ühendamata 2 otsa shortid kokku peaks mootor hakkama jõnka jõnka tegema. Selle julet otsaga see lihtne käid terve ringi ära loed jõnksud ära. Nii saad teada mootori magnetid. Gear ratio numbreid seal kirjas pole ma arvan sellel mootoril on 20 magnetit oleks 100 sinna display hakatuseks panna. Kui display hakkas näitama suuremaid numbreid mine alla 100 kui näitab vähem pane juurde niikaua kui enamvähem saab selle saab täiesti õigeks.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2023 20:56:01 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
proovid niikuua kui displei jookseb enamvähem õigeks gepsuga. Kas oled kindel ,et mootoril on 31 magnetit neid saab lugeda ilma lahti võtmata shortid faasid kokku ilma mootor ühendamata 2 otsa shortid kokku peaks mootor hakkama jõnka jõnka tegema. Selle julet otsaga see lihtne käid terve ringi ära loed jõnksud ära. Nii saad teada mootori magnetid. Gear ratio numbreid seal kirjas pole ma arvan sellel mootoril on 20 magnetit oleks 100 sinna display hakatuseks panna. Kui display hakkas näitama suuremaid numbreid mine alla 100 kui näitab vähem pane juurde niikaua kui enamvähem saab selle saab täiesti õigeks.


31 oligi gps-i järgi õige. Katsetasin ratas õhus nüüd teised magneti arvud ka läbi, need ei sobi üldse.


magneteid 1-6 kiirust ei kuvata
magneteid 7, kiirus 49-99kmh
magneteid 10, kiirus 28-99
magneteid 15, kiirus 20-78
magneteid 20, kiirus 14-54
magneteid 25, kiirus 11-45
magneteid 31, kiirus 9-36 **** Õige on siis see gps-i järgi, aga ei suuda näidata kiirust alla 9 kmh õieti.
magneteid 40, kiirus 6-26
magneteid 50, kiirus 5-21,
Magneteid 100, kiirust 2-10
magneteid 200, kiirus 2-10 kmh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2023 21:47:36 vasta tsitaadiga

kas seal on mingi 6kmh gaas ka minule tundub kui kiirus 36kmh siis see on jah õige mida 250w mootor suudab. Kas käekõrval lükates näitab spido või ignoreerib speed sensorit.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2023 13:35:27 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
kas seal on mingi 6kmh gaas ka minule tundub kui kiirus 36kmh siis see on jah õige mida 250w mootor suudab. Kas käekõrval lükates näitab spido või ignoreerib speed sensorit.


6kmh gaas on, see on nö. walk mode. Käekõrval on sama mis sõites, läheb kiiresti 6 ja 9 vahele ja ei lange enne kui seisad.

Tundub, et see on tootja poolne viga millele ei pöörata tähelepanu. Mul on sama displei, siin videos sama lugu: https://youtu.be/gWxBV4k4NSU?t=34

Juhend ütleb veel seda: P08: Speed Limit Range: 0-50km/h, no speed limit if set to 50)

Tegelikkuses on skaala 0-100, ning see on ilmselt protsentides. Kui panna 50 siis on kiirus ca 23kmh ja võimsus väike. Iga pügal ülespoole lisab võimsust ja kiirust. Nii kuni 100 välja. Panin 100 ja seejärel ratas üleval näitab 39kmh. Tänaval testides 78kg kehakaaluga jookseb 23-28 kmh. Sama nagu Xiaomi tõuks. 30 kg kehakaaluga tegelasel jookseb ca. 30 kmh. Spidomeeter aga ei taha ikka alla 9 kmh-d näidata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2023 13:42:39 vasta tsitaadiga

Minuarust need kitid 6kmh näitavatki rohkem suht poolikud lahendused alis. Kui takistus on siis peaks 6kmh olema. Kui ei lange spidos kiirus siis ignoreerib speed sensorit. Mingi poolik lahendus.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 14:12:27 vasta tsitaadiga

Siin targad koos, kindlasti oskate puusalt soovitada kohe.

Oleks oma tarbeks vaja natuke pulkasid kokku lasta.

Mul on olemas suur uunitrahvo, igas jämeduses kaableid, sadades amptertundides 12V akusid.

On olemas mingi normaalne hiinast tellitav jurbel, elektroodid jne. et kokku kompunnida mingi toimiv asi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 14:23:57 vasta tsitaadiga

Võta Alist mingi 20€-ne spotwelder. kaks autoakut paralleeli ja tuld. Ma lasen juba mitu aastat 15€-sega. 4S10P (LG 18650HE4) aku pealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 14:31:59 vasta tsitaadiga

DVDRW, thumbs_up.gif .
Elektroodideks mis, ka mingid alist? Või isetehtud või kohalikust kaubandusest?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 15:11:15 vasta tsitaadiga

Tavaliselt saab valida mis kaasa tahad.
Näiteks:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 19:07:45 vasta tsitaadiga

pulgad on kaasas nende asjadega. mina teritasin need küll ise teravaks, muidu oli lootusetu. ja aku mis järele panna PEAB kindlasti olema adekvaatne. ehk siis hea kui mingi suurem ning heas korras ja ilusti laetud aku, 80-100Ah ja korraliku burst vooluga. kui sul mitu olemas siis võid muidugi võtta ka 2 enamvähem võrdset ja panna paralleeli.

samuti tuleb panna väga korralikud ühendused welderi ja aku vahele. siis saab asja ilusti tööle. junn ise maksab jah mingi 15e, koos kõigega (välja arvatud loomulikult korpus, skeemi saad ja juhtmed ning pulgad). minumeelest üsna mõttetu on mingeid kallimaid lahendusi osta või ise mingitest uunitrahvodest ehitama hakata.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 21:04:47 vasta tsitaadiga

Wiltz, thumbs_up.gif

Akusid mul jagub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 31.10.2023 09:29:13 vasta tsitaadiga

Mul samasugune, pole veel otseselt keevitada saanud sellega, pole vajadust veel olnud. Olin piisavalt laisk, et akud omavahel kokku joota, vb oleks lihtsam olnud keevitada aga toimivad mõlemad lahendused hästi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2023 23:28:09 vasta tsitaadiga

ega seda päris keevituseks nimetada ei saagi, rohkem selline plärtsutaja. kuid iseenesest toimib väga hästi (kui saad asja õigesti tööle) ning jube kiirelt läheb töö küll, ülilihtne kasutada ka. jootmisega ei anna ikka vabsee võrrelda icon_biggrin.gif ja eks see elemendi kuumutamise tase jootmine vs. punkt"keevitus" on ka ikka tegelikult öö ja päev
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 01.11.2023 10:53:46 vasta tsitaadiga

Jootmisel on temp hulka madalam kasutada õigeid vahendeid. Aga jah keevitus kindlasti kiirem. 2h ehitasin 4p10s akut, keevitades oleks vist poole tunniga valmis saanud

viimati muutis Mihkus 01.11.2023 11:00:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 10:58:33 vasta tsitaadiga

Jootmisega on üks korralik sussutamine ja lõpptulemus pole teabmis ilus ka.
Korralik suitsu ära juhtimine is a must. Muidu pikas perspektiivis kooled lõpuks ära sinna fluxi ja plii aurude sisse.
Samas keevitamisel tuleb ka nati nikli/vase tossu. Kui kahjulik, ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 11:15:26 vasta tsitaadiga

Kiirelt teha siis jootmisega ei kuumuta ka väga, sekund-kaks kolviga kontakti, mitte rohkem. Kompressor peab ka kõrval olema, kiireks jahutuseks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 12:35:36 vasta tsitaadiga

Ma puhun alati suuga. Aga maeitea kas see aitab. Kolme kätt mul pole. icon_razz1.gif
Olen nati uurinud selle müüdi purustamist ja tundub, et viisakalt jootes ei mõjuta see aku tervist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 13:29:27 vasta tsitaadiga

Jootmiseks on tavaliselt nelja kätt vaja. Üks detail, teine detail, kolb, tina.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 01.11.2023 15:34:29 vasta tsitaadiga

Ma võin kohe peale jootmist näpu peale panna, vaevu soe on. Peale keevitust suht sama kui just 2 keevitust järjest ei tee

Kõigepealt lihvn, siis flux, siis tina, siis sildadele tina ja kuum sild läraki külge. Tina suht kehv soojusjuht õnneks


Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 19:49:17 vasta tsitaadiga

nimelt see "nelja käe" probleem on üks suurimaid põhjuseid, miks ma jootmist kui sellist ikka suhtkoht vihkan icon_lol.gif kuigi noh, mõnes mõttes ka armastan (kindlasti mitte akude koostamise puhul!), aga see kehtib rohkem tulemuse kui protsessi enda kohta.
parimad on ikkagi MIG ja TIG, aga nendega akusid kokku keevitama ei soovita muidugi kellelgi hakata. kuigi mine tea mis TIGiga teha õnnestuks, ma saan oma masina panna tegema 10A pulssi näiteks.

"keevitusega" akusid tehes ma võin näppu ka koguaeg peal hoida, temperatuur ei tõuse mitte kuskile. selles ju point ongi, et ainult väga väikses punktis ja ülilühikeseks momendiks tõuseb temp...ning samamoodi sekundi, paari jooksul on see ka ümbritsevasse metalli täielikult ära hajunud. tinaga möllates mina pole saavutanud olukorda kus tinakihi "külge hakkamist" oleks võimalik saavutada ilma et elemendile ikkagi päris korralikult kuuma annaks. jah, ma pole ka ostnud mingeid ultra spets "elemendi tinutamise vahendeid" - aga no ainuüksi nende vahendite ostmine oleks juba kallim kui selle punktkeevituse ostmine hiinast. tina kui selline maksab juba oma 10eur tänasel päeval, ja seda on üsna väike kogus seejuures icon_biggrin.gif punktkeevitusega ma sain nö. tasuta kaasa veel mitu meetrit ühendusriba. et noh, suht võrreldamatu värk mumeelest...aga üks kord elus paari elementi võib muidugi kokku tinutada ka, eks olen seda isegi varem teinud. kohutavalt s*tt oli ja kunagi enam ei tahaks seda korrata icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 20:45:23 vasta tsitaadiga

Mingeid erivahendeid pole vaja, ülikuum kolb, kergelt sulav tina ja suvaline pasta, ühe ringiga elemendid tinaga kokku ja teisega kinni. Samas suuri pakke pole teinud nii et ebamugavusmomendini pole jõudnud. Tinarullid on kah kuidagi ise riiulisse tekkind icon_biggrin.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 20:57:37 vasta tsitaadiga

njaa, vb mu kolb pole piisavalt ülikuum icon_lol.gif või on garaaz ise lihtsalt piisavalt külm, et kolb ei saa sooja üles. aga noh, igatahes paras keberniit oli. tinas küsimus ei ole, aga jah, ega ta väga sinna elementidele külge hakata ei tahtnud. sulab ja jääb mulje nagu oleks kinni. aga tuleb ka väga lihtsalt uuesti lahti. kahlustan, et asi võib olla ka elementide erinevuses. vb mõnel tootjal on seal see materjal natuke ühesugune ja teistel teistsugune.

igatahes on punktitada lõpmata palju mugavam ja kiirem ja puhtam. arvestades, et "masin" maksab 15 euri siis suht nobrainer ka, vähemalt minu jaoks. isegi kui vaid kümmekond elementi tahad kokku liita siis minumeelest juba tasub ära see masin omale osta, juhul kui korralik autoaku on riiulist (või kust iganes) võtta muidugi

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 01.11.2023 22:26:05 vasta tsitaadiga

Lisaksin, et kolb ise (kolvi ots) peab ka vähe suuremat sorti elukas olema - ülikuumast on vähe kasu kui kolb ise nööpnõelasuurune on icon_smile.gif
Rusikareegel - kolvi otsa suurus ja joodetava detaili suurus peavad olema samast suurusjärgust.

Teine asi on see, et joodetav pind peab olema puhas (oksiidivaba); flussist on vähe tolku kui pind on kakane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 22:34:36 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
...juhul kui korralik autoaku on riiulist (või kust iganes) võtta muidugi

LiPo peaks ka kärama. Vähe kompaktsem.
Mul 200W kolv läheb kuumpunaseks kohe. icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 23:16:27 vasta tsitaadiga

Punane on palju, tina aurab ära.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2023 18:23:26 vasta tsitaadiga

tegelt tinaga mõllates on enesetunne ikka ülisitt kui elemente joota. Korra proovisin rohkem ei taha. Sain laiba kokku toimis kuid suht ise väldin sellist elemendile jootmist. 5000 kraadi võib näkku pritsida ka see läheb metallist ka läbi ja põleb vee all. Kui neid videoid vaadata kuidas põlevad siis enam elemendile ei jooda.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.11.2023 00:44:57 vasta tsitaadiga

XeStAiSy, mis asi 5000 kraadi on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2023 00:51:09 vasta tsitaadiga

Liitiumi termoplahvatus.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2023 11:53:20 vasta tsitaadiga

Just
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.11.2023 20:19:46 vasta tsitaadiga

Temperatuuri mure leevenduseks saab valida töö asukohta, aga suurem mure on ilmselt need gaasid, mis selle käigus eralduvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 18.11.2023 23:13:39 vasta tsitaadiga

Pole küll otseselt elektrirattale sobilikud elemendid aga noh, alibaba-s leidub müügis justkui kõiksugu naatrium ioon akusid, näiteks see https://www.alibaba.com/product-detail/GEB-Hot-Sell-18650-Sodium-Ion_1600969337309.html?spm=a27aq.27095423.1978240560.2.6d722277Ygyo0L . Mujal ebays, aliexpressis jms pole selliseid tooteid näha või kui on, siis meeletu hinnaga justkui. Mida arvata nendest alibaba naatriumakudest? Kui seal väljas olevat hinda vaadata, siis võiks tätisa huvi pärast võtta mõned elemendid proovimiseks, samas pole sealt varem tellinud(kas üldse saabki siia tellida) ja ei tea kas on üldse õige asi või hoopis mingi suvaline vana liitiumaku hoopis, tehakse selliseid trikke ka aktiivselt nendes müügikohtades nagu kuulda on olnud.
Või siis mingi selline asi sealt link tundub päris põnev. Lubab laadida kuni 20 miinuskraadiga neid elemente ja päris hea 3C tühjendusvool, ehk siis 200 amprit saaks vajadusel sealt tarbida. Kannataks asendada tavalise sõiduauto käivitusaku ehk isegi 4S akupakina?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2023 15:28:29 vasta tsitaadiga

mis nende nö. point on? või olema peaks? 1500mah ei tundu just midagi eriti märkimisväärset...ja arvestades, et sellest reaalselt saad sealt ehk 500mah siis see hind enam midagi mõistlikku nagu pole
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 19.11.2023 16:23:17 vasta tsitaadiga

Eelkõige minu jaoks oluline madal temperatuur mille juures laadida lubab pluss ohutum kui tavaline liitium.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2023 22:08:34 vasta tsitaadiga

jaa, täitsa huvitav https://www.reddit.com/r/batteries/comments/14xhlw6/review_of_the_first_sodium_ion_batteries_you_can/

alguses arvasin, et energy density on neil eriti vilets aga tundub, et niiväga hirmus hull polegi. kui hinda arvestada ning laadimistsükleid on piisavalt siis täitsa okei cell. ostaks või isegi natuke neid niisama testi mõttes, kuid mul pole vist mitte kuskil testida neid laadimistsükleid niimoodi, et relatively quickly saaks teada palju näiteks peale 1000 tsüklit reaalset mahtu järel on.
220ah suuri klotse võiks muidu ju kasvõi maja energiareserviks laduda prooviks...aga no nii suuri ei taha jälle ehku peale väga ostma hakata ilmselt. kuigi mine tea, peab uurima mis hinnaga, ja kas üldse neid saada oleks

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2023 16:44:13 vasta tsitaadiga

Las need uued tehnoloogiad arenevad liitiumid olid alguses ka väiksema mahuga. Hiljem hakati võidu mahtuvust pressima sinna mõõtu. 1500mah cellid ei tasu jamada. Pole massides ka veel üritatakse maksimaalselt teenida sellega sellest ka väikesed mahud. Kui elementi osta siis nkonist siis tead hiinlane ei pannud koopiaid. Päris mitu meest minu ajaloos kus on vaja akut teha on hiinlasega orki lennanud. 600 elementi ostad mis teed nendega kui õige asi ei ole. Tagasi saata tuleb jube kallis. Liitiumid peavad ka pikalt vastu kuid enamuse ajast kui tahad kestaks siis tassi nagu kass poegi. Minul on makita liitumid pidanud umbes 8 aastat vastu lihtsalt ei tule ette millal ostsin 6-7 on kindlasti pidanud.
Isegi lgmh1 akul juba 5 aastapeale minek, enamuse mis seal ei pidanud olid BMSid. Kuid saan ütelda jah ei ole enam nagu uus oli. Kuid kindlat juba uurin uusi elemente sinna akusse.

1 asi mis ütlen kui seeria kuskilt ära kukkunud kui sama celli saada pole ära hakkagi mängima sellega. Uus aku teha ja kogu lugu. Ma arvan keegi ei taha tulekera. Liitium elemendi hea tahtmise korral saad polaarsused ka ringi keerata kui on tahtmine. Seal kus enne negatiivne laed positiivseks. Loomkatseid siiski ei soovita.

Üks tahtis liitium akut teha ja ütles ei lae enam peab vist suurema voolu ja amperaaziga laadima ,et uuesti tööle hakkaks. Ma ütlesin võib aku põlema minna ja uus hoopiski teha siis kadus üldse ära.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2023 19:06:25 vasta tsitaadiga

sib ei ole uus tehnoloogia, seda pole lihtsalt väga arendatud. maht võib kindlasti suureneda aga arvatavasti tuleb see millegi arvelt. mahtu suurendada saad ostes lihtsalt suuremad elemendid...see on ju väga lihtne. nagunii ei hakka see akutüüp kunagi asendama mingeid väga suure energiatihedusega cell'e

mul suht savi see 1500. ühe väikese celli kaupa mingite suurte akude kokku panemine on nagunii lollus kuubis. 220ah ristkülikud on juba teine teema. mõõdud/mahtuvus on põmst täpselt sama mis lifepol. laadimistsüklite arv väidetavalt on ka umbes sama aga külmapidavus on parem ning C-rate on ka tsipake parem väidetavalt. kuivõrd hind tuleb samuti pisut odavam siis tegelikult tasuks täitsa osta. aga jah korralikke teste tahaks enne näha, eriti just mõne sõiduki akuna. sellest, et 0 voldini võib tühjaks laadida, pole väga abi kui teise akutüübi pealt saad sama mahtuvuse kätte a'la 2.8v cutoffiga aga SIBi pead 0'i laskma icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2023 22:27:15 vasta tsitaadiga

kui ruumi on suuremate jaoks kui 18650 siis jah suurem cell väiksema kogusega on targem. Ei ole jah üle 10p 18650 celliga minna kui mahuvad suurema diameetriga ka ära.
Jalgratastel on 21700 lagi millesse plastikuid müüakse muidu ikka alati on 18650 mingid 4p kökatsid poe omades. Vabalt annaks teha 5p 21700 plastikuttese.
Viimati sai teha folding bike akut 4p ainult 1000w mootori jaoks sees akus olid 2000mah pruunid china elemendid 8Ah tegelikult peale oli kirjutatud suurem number sellist soga inimesed ostavad. Ilmselt reaalne mahtuvus oli veel vähem kui 8Ah 1000w mootori jaoks.
Fatkummid pole ju mingi hullustus ,et peab olema mingit eelist ei anna talvel kuna kitsas kumm on paremini maaküljes läbi lume.

Ise ostsin 42/622 kummid siit marathon winter plus. https://www.bike-discount.de/ eestist ei tasu naelu osta mingit valikut ei ole ja kahekordne hind kui seal. Hetkel isegi eesti poodides läbimüüdud. Pluss kumm kannatab graniiti mida meil igalpool teedel. Osadel on 10 aastat vastu pidanud naelad ikka sees marathonidel. Nelja naelareaga kumm on mida tasub üle 200 naela.

Need 4p kökatsid kui teha uuesti ok saad 14Ah kuid ka seegi pole imeaku 1000w mootori jaoks saad lebotada 30-40km kui sedagi. Talvel on veel vähem. Talvel peab mitu akut olema kui isegi 40kilti maha tahad saada korralik riietus peab ka olema. Käed, nägu, on esimesed asjad mis karjuma ajavad. Varukindad vahepeal teed pausi kogud sooja igati jahtud maha talvel. Terve keha lõpuks, vaikselt hakkab kuskilt pihta. Tuisuga on eriti karm see liikumine.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 20.11.2023 22:38:18 vasta tsitaadiga

Aga muuseas khm, endine marguss on nime vahetanud w? icon_biggrin.gif , või on siin veel tegelasi, kes kirjavahemärke väga ei tunnista? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.