Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 412, 413, 414 ... 439, 440, 441  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 15:35:13 vasta tsitaadiga

Sest tänapäeva noorel rahakotti pole, aga kuskile peaks panga- või ühiskaardi toppima, kui neid kasutada tahad. Pank käib tänapäeval läbi Pay/Walleti, kas ka ühiskaart, ei tea.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 15:39:00 vasta tsitaadiga

Pangakaardi toppimine sinna tekitab NFC ja siis jääb mulje nagu maksaksid telefoniga. Many respect, much wow sõprade silmis.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 15:46:46 vasta tsitaadiga

Lapsel Apple Pay olemas, kaarte kaasas ei kanna, vahel kui id kaart või sõidukaart vaja kaasa võtta siis ostsin selle: https://amzn.eu/d/gLGUHpU
12Pro ja magsafe kest telefonil, klõps kaardid kaasa.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 04.11.2023 17:08:28 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
shizny, 13 Pro Max, enne oli nagu sul paremal, "larger text"
Avasin samas Display & Brightness, seal all Display Zoom, valisin Default (standard) ja muutus väikseks nagu sul vasakul kulmuga õunal.

Keegi peab seda proovima dynamic island õunal, äkki sellega mingi eripära sest font on suhteliselt sama kuid kastid laiaks jäänud.


Kõige lollim on see, et kui factorisse lasta, siis on kõik ok, kui profiili restore teha, siis on jàlle kõik sama, ehk siis midagi peaks saama sättida kusagilt, aga ei saa aru kust. Ja vahet pole mis mudel.
Ja nagu mainisin, kõik display värgendused ja accessibilityd on järgi proovitud mõlemad telod kõrvuti.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 17:16:33 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Lapsel Apple Pay olemas, kaarte kaasas ei kanna, vahel kui id kaart või sõidukaart vaja kaasa võtta siis ostsin selle: https://amzn.eu/d/gLGUHpU
12Pro ja magsafe kest telefonil, klõps kaardid kaasa.

Laps sellega sõprade seas nagu sunniksid teda vöökotti kandma. Ilmselt poetab kodust minema saades selle kuskile koolikoti põhja ja paneb kaardid kenasti ümbrise alla.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 18:31:56 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
indrpo kirjutas:
Lapsel Apple Pay olemas, kaarte kaasas ei kanna, vahel kui id kaart või sõidukaart vaja kaasa võtta siis ostsin selle: https://amzn.eu/d/gLGUHpU
12Pro ja magsafe kest telefonil, klõps kaardid kaasa.

Laps sellega sõprade seas nagu sunniksid teda vöökotti kandma. Ilmselt poetab kodust minema saades selle kuskile koolikoti põhja ja paneb kaardid kenasti ümbrise alla.


Tänapäeva lapsed käivadki vöökotiga jälle.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 19:25:46 vasta tsitaadiga

Krt ma isegi ei tea kuhu ta telefoni koos kaardihoidjaga paneb, ilmselt taskus. Vahet pole, põhiline, et toimib ja kaduma ei lähe miskit.
Vöökotist ei tea midagi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 20:32:39 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
indrpo kirjutas:
Lapsel Apple Pay olemas, kaarte kaasas ei kanna, vahel kui id kaart või sõidukaart vaja kaasa võtta siis ostsin selle: https://amzn.eu/d/gLGUHpU
12Pro ja magsafe kest telefonil, klõps kaardid kaasa.

Laps sellega sõprade seas nagu sunniksid teda vöökotti kandma. Ilmselt poetab kodust minema saades selle kuskile koolikoti põhja ja paneb kaardid kenasti ümbrise alla.

Kus kivi all sa elanud oled? Vöökotid on täiega in ja neid kantakse üle õla, mitte kõhu peal.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 21:09:41 vasta tsitaadiga

Ma näen neid noori pigem mingi VANS jms. seljakottidega, enamasti JBL kõll kaasas mis mürtsub.
Vöökotte pole tähedanud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viktor
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2023 21:43:04 vasta tsitaadiga

heia ! 15pro-ga proovitud USB C hub ja erinevad vanemad ja uuemad kettad mälupulgad kõike näeb faili haldurist!
ka donglega klappe proovitud juhtmeta logitech g435-sid nendega kui külge panid kohe küsis kas need on kõrvaklapid või mingi muu seade. tahaks nüüd mikkreid ja heli kaarti proovida. rahul üldiselt vägagi kogemusega.
andmete üle toomine oli kuidagi nii ja naa 17.02 oli uuel ja vanal 17.1 ja ta ei suutnud telolt telole tuua andmeid üle! ja see juba mul teine juhtum selline praktikas. esimene oli 17.01 ja 17.02 vahel. et pidin ikka uue samale uuendama ma saaks aru kui tegu oleks kahe erineva IOS -ga 16- vs 17.
aga ja võrreldes 11-ga kõlarid paremad ja eks kõik muu ka 4 aastat vahed mudelitel ikket!
kuidgi telefon ise on 7 grammi kergem just kui käes tundub aga raskem ja paksem harjumise asi! peaks mingi huvitava ümbrise talle leidma siin soovitusi olnud vist ka. kaableid peaks tellima oli paar head linki siin ! niit tänud teemad hoidmas aktiivsena!
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 05.11.2023 09:37:13 vasta tsitaadiga

Viktor kirjutas:

andmete üle toomine oli kuidagi nii ja naa 17.02 oli uuel ja vanal 17.1 ja ta ei suutnud telolt telole tuua andmeid üle! ja see juba mul teine juhtum selline praktikas. esimene oli 17.01 ja 17.02 vahel. et pidin ikka uue samale uuendama ma saaks aru kui tegu oleks kahe erineva IOS -ga 16- vs 17.


Mul oli sama teema alles hiljuti et ühel telol oli 17.1 ja teisel mingi pisut vanem...ja no ei saanud ka andmeid üle tuua, mässasin ikka päris kaua kuni lõpuks siis panin uuele ka 17.1 peale ja siis toimis kõik ilusti.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viktor
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2023 16:27:52 vasta tsitaadiga

tere!
kuidas teil on IOS 17.1-s märguande helidega lood? st. mina ei saa tagasi peale pandud vana märguande heli mis oli ios 16-s ta on nagu olemas valid ära aga mängib ikka see uus mis on poole vaiksem...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 07:45:13 vasta tsitaadiga

Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma. Ootaks teiepoolseid kommentaare sellele.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 08:31:09 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 08:34:42 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?


Telef ise vist viskas ka sellise teate, sonastust ei maleta punkt punktilt
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goldec
Kreisi kasutaja
Goldec

liitunud: 13.08.2006




sõnum 15.11.2023 09:42:55 vasta tsitaadiga

Liitium akude üldine mure on jah, et 100% täis laadimine ja 0% tühjaks laadimine kulutavad seda kõige rohkem. Eks igaüks ise teab või katsetab, kas talle piisab 80% või mitte.
Kuigi üldiselt olen olnud meelt, et kasutan asja täpselt nii nagu kasutan (ei ole kunagi olnud mingit case näiteks), panin ise ka kohe selle 80% limiidi peale. Just põhjusel, et see ei muuda mitte kuidagi seda kuidas seadet kasutan. Kordagi pole kogemata tühjaks saanud ja ei pea laadimise peale kunagi mõtlema. Laen siis kui mugav on. Väga hea aku ja pidavus.

Ja kui kunagi mahutavus väheneb, siis lükkan 100% peale ja elan sama hästi edasi icon_smile.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 09:59:22 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?

Väide on pärit ajast, mil liitiumakud kasutusele tulid. Kuidas tänapäeval lood on, ei oska arvata, omaaegne väide aga elab vapralt edasi.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 10:23:17 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?

Väide on pärit ajast, mil liitiumakud kasutusele tulid. Kuidas tänapäeval lood on, ei oska arvata, omaaegne väide aga elab vapralt edasi.
 
Täpselt. Apple ise näiteks ütleb nii (ning seal pole kirjas, et 80% peale jätmine hea oleks):

https://support.apple.com/en-gb/HT210512
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 11:00:36 vasta tsitaadiga

Kui iphone 15 (tavaline, mitte pro või plus) läheb tegelasele, kelle käes see suhteliselt suure tõenäosusega ka maad aegajalt tabama hakkab siis millist kaitseklaasi või kilet soovitate?
Ümbrise osas ka soovitused oodatud.

Oma telefonil kilet/klaasi ei kasuta, seega kogemus puudub.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 11:05:47 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma. Ootaks teiepoolseid kommentaare sellele.

Et lahja. Androidikatel on default akusäästuasend 85%
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 11:13:43 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma. Ootaks teiepoolseid kommentaare sellele.

Et lahja. Androidikatel on default akusäästuasend 85%


Ma kasutasin tavalist silikon ümbrist oma vanal telefonil ja kukkus korduvalt maha kas see oli õnn või mitte a terve ta oli. Isegi mingisuguseid mikrokriime polnud. Kaitseklaasi lasin ma panna Mobifiksis kui ei maleta mis nimeline ta oli
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 11:27:21 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Kui iphone 15 (tavaline, mitte pro või plus) läheb tegelasele, kelle käes see suhteliselt suure tõenäosusega ka maad aegajalt tabama hakkab siis millist kaitseklaasi või kilet soovitate?
Ümbrise osas ka soovitused oodatud.

Oma telefonil kilet/klaasi ei kasuta, seega kogemus puudub.

Kile kukkumise vastu ei aita; klaasi osas vaata tuntud nimesid (PanzerGlass jms.)
Ümbriste osas soovitaks Spigen'i toodangut (Kännukas korralik valik) - hea hinna-kvaliteedi suhtega thumbs_up.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 13:59:43 vasta tsitaadiga

Äkki on siis kaaned head? Kaitsevad igalt poolt ja näeb ekraani ilu. Kännukas on jah hea koht, jäin nendega viimane kord väga rahule, äärmiselt asjatundlik teenindus.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.11.2023 14:32:40 vasta tsitaadiga

Goldec kirjutas:
Liitium akude üldine mure on jah, et 100% täis laadimine ja 0% tühjaks laadimine kulutavad seda kõige rohkem. Eks igaüks ise teab või katsetab, kas talle piisab 80% või mitte.
Kuigi üldiselt olen olnud meelt, et kasutan asja täpselt nii nagu kasutan (ei ole kunagi olnud mingit case näiteks), panin ise ka kohe selle 80% limiidi peale. Just põhjusel, et see ei muuda mitte kuidagi seda kuidas seadet kasutan. Kordagi pole kogemata tühjaks saanud ja ei pea laadimise peale kunagi mõtlema. Laen siis kui mugav on. Väga hea aku ja pidavus.

Ja kui kunagi mahutavus väheneb, siis lükkan 100% peale ja elan sama hästi edasi icon_smile.gif


Unustasid /s panna, teised ei saa aru äkki.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 17:04:34 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Kui iphone 15 (tavaline, mitte pro või plus) läheb tegelasele, kelle käes see suhteliselt suure tõenäosusega ka maad aegajalt tabama hakkab siis millist kaitseklaasi või kilet soovitate?
Ümbrise osas ka soovitused oodatud.

Oma telefonil kilet/klaasi ei kasuta, seega kogemus puudub.


Sellisele tegelasele tuleb lisaks seade kindlustada, ka klaas üksinda ilma tugeva bumper korpuseta päästa icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 15.11.2023 20:37:48 vasta tsitaadiga

Märkasin, et uuendus 1,25gb väljas telef ja kellale
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 21:13:48 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?

Väide on pärit ajast, mil liitiumakud kasutusele tulid. Kuidas tänapäeval lood on, ei oska arvata, omaaegne väide aga elab vapralt edasi.
 
Kui iPhone seda ise pakub, kas siis ei või nii olla, et Apple insenerid teavad paremini, mis aku nad enda tootesse panevad ja kuidas laadimine seda akut mõjutab.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 10:23:55 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
Draqula kirjutas:
Kui iphone 15 (tavaline, mitte pro või plus) läheb tegelasele, kelle käes see suhteliselt suure tõenäosusega ka maad aegajalt tabama hakkab siis millist kaitseklaasi või kilet soovitate?
Ümbrise osas ka soovitused oodatud.

Oma telefonil kilet/klaasi ei kasuta, seega kogemus puudub.


Sellisele tegelasele tuleb lisaks seade kindlustada, ka klaas üksinda ilma tugeva bumper korpuseta päästa icon_lol.gif


Tugevate bumper-korpuste osa on mulle veidi rohkem tuttav.
Spigen on tõesti hea.
Ühe lähedase Spigeniga Samsung A52 kukkus taskust vastu asfalti ning porilompi. Välised vigastused puuduvad ehk korpus toimis eeskujulikult, kilet ega klaasi polnud.
Alumine mikrofon siiski sai hukka ning tervelt 29 EUR kulus, et see originaalosaga asendada - Elisa Fix Kristiine on mind mitmeid kordi kiirelt ja asjalikult aidanud sellistel juhtudel.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 10:42:13 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
A.S. kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?

Väide on pärit ajast, mil liitiumakud kasutusele tulid. Kuidas tänapäeval lood on, ei oska arvata, omaaegne väide aga elab vapralt edasi.
 
Kui iPhone seda ise pakub, kas siis ei või nii olla, et Apple insenerid teavad paremini, mis aku nad enda tootesse panevad ja kuidas laadimine seda akut mõjutab.

Aga äkki "tulles vastu tarbijate soovile" on asi nii, kuis on. Kuni on inimesi, kes soovivad laadimist 80% peal välja lülitada, seni on valik olemas. Vot ei tea. Ja kas Apple teab, ka seda mina ei tea. Aga akuelementide tootja peaks vast teadma, juhul muidugi kui teda säherdune pisiasi huvitab.
Minu Androidil näiteks läheb laadimise tuluke 90% peal lihtsalt teist värvi, ei enamat.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 11:51:04 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
sakinaga kirjutas:
A.S. kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?

Väide on pärit ajast, mil liitiumakud kasutusele tulid. Kuidas tänapäeval lood on, ei oska arvata, omaaegne väide aga elab vapralt edasi.
 
Kui iPhone seda ise pakub, kas siis ei või nii olla, et Apple insenerid teavad paremini, mis aku nad enda tootesse panevad ja kuidas laadimine seda akut mõjutab.

Aga äkki "tulles vastu tarbijate soovile" on asi nii, kuis on. Kuni on inimesi, kes soovivad laadimist 80% peal välja lülitada, seni on valik olemas.
Täpselt. Ning ega see halba ju tee, vist, võib küll 80% peal hoida akut.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 12:04:31 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
A.S. kirjutas:
sakinaga kirjutas:
A.S. kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Vaatasin et telefonil saab panna, et laeks aku ainult 80 protsenti täis. Pidavat aku kestvusele hästi mõjuma.
Kes seda väidab?

Väide on pärit ajast, mil liitiumakud kasutusele tulid. Kuidas tänapäeval lood on, ei oska arvata, omaaegne väide aga elab vapralt edasi.
 
Kui iPhone seda ise pakub, kas siis ei või nii olla, et Apple insenerid teavad paremini, mis aku nad enda tootesse panevad ja kuidas laadimine seda akut mõjutab.

Aga äkki "tulles vastu tarbijate soovile" on asi nii, kuis on. Kuni on inimesi, kes soovivad laadimist 80% peal välja lülitada, seni on valik olemas.
Täpselt. Ning ega see halba ju tee, vist, võib küll 80% peal hoida akut.


Liitiumakud endiselt eelistavad olla 20 - 80% vahel.
Kas 100% (olgu tegelik või näidiku järgi) laetus mõjutab oluliselt aku eluiga?
Ei mõjuta oluliselt, kuid väike mõju on (paar protsenti mahtuvust, paari aasta lõikes) ning on positiivne, et kasutaja saab otsustada, kuidas soovib oma telefoni akuga toimetada.

Oma Samsungil on mul 85% piiriku seadmise võimalus. Igapäevaselt on see aktiivne, kuna enamasti on telefon laual või autos juhtmevabal laadijal ning ei taha, et kogu aeg kütaks.
Kui lähen reisile või on muu olukord, kus laadimine on veidi keerulisem siis kiirvalikuga saab kergesti piiriku deaktiveerida, kasutada kogu mahtu.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 12:59:20 vasta tsitaadiga

Mul androidikas automaatselt nädala sees 85% (laeb pidevalt autos või kontorilaual), reede hommikust pühap õhtuni 100%. Tehke järgi, õunapd-d! icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 15:46:15 vasta tsitaadiga

Shortcuts
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 11:09:02 vasta tsitaadiga

Ma olen ise alati manuaalselt laadimist katsunud hoida 40-80% vahel (eks tuleb sisse ka erandeid). Telefon on 2020 aasta lõpus ostetud 12 Pro Max ja battery health 91%. Ütleks, et päris hästi säilinud tänu sellele. Enamused turul olevad aasta vanadel iPhone'l on aku max capacity juba 70-80% juures.
Eks palju oleneb ka kasutamise intensiivsusest, aga usun siiralt, et selline si*a pilpa peal hoidmine aitab kaasa aku elueale.

Mul settingute all on "Optimised Battery Charging" sisse lülitatud, aga kuna mingit laadimisrutiini pole tekkinud, siis pole aru saanud, et see kuidagi töötaks ka?

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 12:11:37 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Enamused turul olevad aasta vanadel iPhone'l on aku max capacity juba 70-80% juures.
Enamus?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 12:33:50 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
TeaMeTzu kirjutas:
Enamused turul olevad aasta vanadel iPhone'l on aku max capacity juba 70-80% juures.
Enamus?
Isegi 2a vanadel veel ei ole ...
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.11.2023 12:40:16 vasta tsitaadiga

Pea 3a vana 12 näitab hetkel 87%. Laetud täiesti lambist nii kuidas juhtub.

Ei saa aru, kust see paremini säilimine tuleb. Laed 80ni täis, seega teed väiksemaid tsükleid rohkem lihtsalt ja tundubki, et kestab kauem. Wh, mis sealt lõpuks läbi käib, on sama.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 13:50:30 vasta tsitaadiga

Viimase 10-20% sisse surumine võib siiski mõjuda näitliku võrdlusena poekilekoti max ja poole kandevõime osas kasutamisele (kui oleksime piisavalt säästlikud, et seda korduvalt kasutada). Max kaalulise täituvusega kasutades venib ilmselt rutem välja ja laguneb ära kui 2x kauem poole täituvuse juures kasutades. Sellegi poolest ei saa tootja vaikimisi max täituvust maha nudida, kuna see kas lekiks arendusest-tootmisest välja või avastaks selle keegi Jerry vms "täis" laetud akule testrit peale visates (olles eelnevalt telefoni pooleks murdnud). Liitiumaku puhul räägime laias laastus 3,2 - 4,2 V vahemikust (0-100%), kusjuures mahuline täituvus ei ole pingelanguga võrreldes päris lineaarne. Avastus, et tootja on 100% täituvuse pannud näiteks 4,1V juurde, tooks kaasa taevani kisa ja konkurendi juurde mineku. Nii siis lastaksegi pigem kasutajal endal valida.

PS. Nii nagu tänapäevane "peoslagunev" poekilekottki, väsib ka liitiumaku paraku isegi täiesti ilma seda kasutamata ajapikku ära... Parim on hoida seda külmkapis (~6°C) 60% laetusega.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 13:56:47 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Telefon on 2020 aasta lõpus ostetud 12 Pro Max ja battery health 91%


2020 veebruar ostetud xr, laetud kui parasjagu vaja või niipalju kui võimalust olnud. BH 85%
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 14:58:13 vasta tsitaadiga

kuunar kirjutas:
TeaMeTzu kirjutas:
Telefon on 2020 aasta lõpus ostetud 12 Pro Max ja battery health 91%


2020 veebruar ostetud xr, laetud kui parasjagu vaja või niipalju kui võimalust olnud. BH 85%


See % on dünaamiline ja ajas muutuv, kuniks see on üle 80% on kõik ok kui ka tsüklite arv ei ole meeletult suur.
Öelge pigem enda aku tsüklite arv. Macile on tarkvara CoconutBattery mis seda näitab ka iPhone aku kohta.
Apple garanteerib 500 tsüklit iPhone aku osas 100-80% mahutatavause säilivuse ja aku keskmise normaalse kestvuse.


https://support.apple.com/en-us/HT208387
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 16:24:59 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Ma olen ise alati manuaalselt laadimist katsunud hoida 40-80% vahel (eks tuleb sisse ka erandeid).
Eks palju oleneb ka kasutamise intensiivsusest, aga usun siiralt, et selline si*a pilpa peal hoidmine aitab kaasa aku elueale.

No ma ei tea, milleks üldse siis mahukamad akud, kui võimeldes 40% sellest vaid kasutad. Minu 2020a suvalt laetud health on samuti 85%, pigem laadima pannud punasena ja alati täis. Sinu 40% kasutuse juurde ilmselt ei jõuagi, enne ostan uue.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 18:41:25 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Viimase 10-20% sisse surumine võib siiski mõjuda näitliku võrdlusena poekilekoti max ja poole kandevõime osas kasutamisele (kui oleksime piisavalt säästlikud, et seda korduvalt kasutada). Max kaalulise täituvusega kasutades venib ilmselt rutem välja ja laguneb ära kui 2x kauem poole täituvuse juures kasutades. Sellegi poolest ei saa tootja vaikimisi max täituvust maha nudida, kuna see kas lekiks arendusest-tootmisest välja või avastaks selle keegi Jerry vms "täis" laetud akule testrit peale visates (olles eelnevalt telefoni pooleks murdnud). Liitiumaku puhul räägime laias laastus 3,2 - 4,2 V vahemikust (0-100%), kusjuures mahuline täituvus ei ole pingelanguga võrreldes päris lineaarne. Avastus, et tootja on 100% täituvuse pannud näiteks 4,1V juurde, tooks kaasa taevani kisa ja konkurendi juurde mineku. Nii siis lastaksegi pigem kasutajal endal valida.

PS. Nii nagu tänapäevane "peoslagunev" poekilekottki, väsib ka liitiumaku paraku isegi täiesti ilma seda kasutamata ajapikku ära... Parim on hoida seda külmkapis (~6°C) 60% laetusega.
Minu arust ka, viimane aeg oleks Applel tarkvarasse sisse ehitada mehhanism, et telefon peal olema 6C juures ning aku laetus 59-60% peal. Kui kraadi võrra temperatuur muutub, rääkimata aku laetuse muutumisest - kohe tehakse telefonile shut down. Mis sa raisk siin kasutad telefoni eesmärgipäratult! Telefon olgu külmkapis, et ka viie aasta pärast BH püsiks vähemalt 95% peal. Küll siis need androidipeded näevad ja nutavad.

See jutt on kirjutatud parajalt keel põses, tõsiseltvõtmine omal vastutusel.


viimati muutis Dirty Harry 17.11.2023 18:46:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 18:45:01 vasta tsitaadiga

Päris veider on kõvatada ja vastu vaielda kui on tehtud piisavalt teste, et akule on selline käitumine kasulik. Minu postitus oli selle kohta kuidas mina kasutan oma seadmeid. Ei määri seda kellelegi pähe, lihtsalt kes tahab hoolitseda oma seadme eest ja mitte halada kalli akuvahetuse üle või kuidas külmas õun pildi tasku paneb, siis võib ju järgida.

Anti, ilmselgelt kirjutasin "enamus" mõtte edasi andmiseks. Ma arvan, et keegi meist ei ole teinud teaduslikku uurimustööd selles valdkonnas, et hakata täpseid numbreid laduma. Võtsin praegu viis esimest marketplace 12 Pro Max kuulutust ette ja Battery Health olid vastavalt 87, 85, 85, 85 ja 84%. Kõik olid minu telefonist uuemad, kõigil halvem protsent. Kokkusattumus?
Janis, aku tsükkleid ei tule sellest juurde kui laadida jupi kaupa.
tofay, ma juba eeldasin, et mingid "võimlemis" kommetaarid tulevad. Telefonile tuleb piisavalt teateid, mida jälgida ja samal ajal pilk ülesse nurka visata laadimisprotsendi kontrollimiseks ei ole küll eriline võimlemine. Vähemalt minu jaoks. Mida sa mõtled minu 40% kasutuse juurde? Aku SOC ja Battery Healt on erinevad asjad.

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.11.2023 18:50:45 vasta tsitaadiga

Ei tule juurde muidugi aga jupi kaupa iga laadimine ja tühjakslaadimine ei ole 1 tsükkel. Ehk siis teedki nö pooliku tsükli ja tänu sellele saad selliseid tsükleid rohkem teha.

TeaMeTzu kirjutas:
Mida sa mõtled minu 40% kasutuse juurde? Aku SOC ja Battery Healt on erinevad asjad.

DOD ikka ilmselt mõtleb. Ma sain ka nii aru.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 19:39:13 vasta tsitaadiga

Naljakas jah lugeda seda teksti siin. See on ju fakt, et aku 20-80% vahemikus kasutamine pikendab tema eluiga. Kas igaüks seda tahab või viitsib teha, on teine asi ja täiesti ebaoluline.

Lisaks on muidugi oluline faktor akut mitte liialt kuumutada, seetõttu on kiirlaadimine ja juhtmeta laadimine elueale kahjulikud.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.11.2023 19:45:40 vasta tsitaadiga

Tegelen suurte liitiumakudega ka. Mitte ükski tootja ei aja 20-80 umbluud. Dod alati vähemalt 90% lubatud, enamasti 95%
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 20:03:58 vasta tsitaadiga

Kas neid suuri liitiumakusid laetakse ka vähemalt kord päevas teadmata arvu tunde jutti 100% peal ilma, et charge restart oleks 9x%?

Ma ei viitsi mingied põhjapanevaid autoriteetseid uuringuid otsima hakata, aga kui sa mõne leiad, mis väidab vastupidist, siis vaatan meeleldi ja võtan õppus. Samas kui on reaalne näide, kuidas selline "võimlemine" on minu seadmete akusid hästi hoidnud (võrreldes pereliikmete ja tuttavate seadmetega), siis ei näe selles midagi halba.

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.11.2023 20:31:02 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Kas neid suuri liitiumakusid laetakse ka vähemalt kord päevas teadmata arvu tunde jutti 100% peal ilma, et charge restart oleks 9x%?

Telefonid on nendega võrreldes väga heades tingimustes
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2023 22:23:00 vasta tsitaadiga

Tulles veel tagasi voltide ja protsentide seose juurde - eks see 4,2V max ole ka juba valitud piisava ohuvaruga, et aku ei süttiks ega liialt kiirelt degenereeruks. Ei viitsi hetkel loomkatset teha, aga usun, et ka 4,3V oleks võimalik sisse pressida. See on juba pea 10% rohkem! Alumise otsaga on niikuinii nii, et aku loetakse seadme poolt tühjaks (0%) ja seade lülitatakse välja kaugelt enne 0V-d (pigem 3V kandis), kuna pingestabika võimetel step up'i teha on piirid. Päris nulli võib kukkuda väga pikalt laadimata seisnud aku.

Ma kasutan igapäevaselt 85% piiranguga peamiselt kompenseerimaks tihedat juhtmevaba laadimist kas siis autohoidikus, Waze käimas, mis akut omajagu kuumutab või laual. Kiirlaadimist pole mul ka otseselt vaja ja väldin. Öösel laeb laadimisalusel vana 5W adapteri taga. Teoorias võiks panna ka nutipistiku kaudu alles hommikul 5-6 paiku laadimise järele, aga ei tasu väga vaeva...
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2023 19:32:59 vasta tsitaadiga

Telefonid vaevalt 3V peale lasevad akuelemente, 0% on pigem 3.7V või kõrgemal.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 412, 413, 414 ... 439, 440, 441  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.