|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
11.11.2023 20:15:19
|
|
|
somnambuul, see ikka väga vana
Poisil lasteaias nägin, hunnik juppe oli juba lännu, kuid paistis väga hariv asi iseenesest olevat. Vente, dioode jne jama ühendab ja mässab, mõtlesin midagi sihipärast multifunktsionaalselt otsida turult, kuid kas lahjad joont jällitavad robotid või ainult vii juhe punktist A => B ja vsjo.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
M: Triumph Trident 660 2023a - AHVile 200€ alla |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
139 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 29.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
139 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
12.11.2023 13:50:01
|
|
|
Ehk hoopis mingi Arduinol põhinev komplekt, kui juba dioode ja vente ühendab nagunii?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.11.2023 16:52:27
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| netcat, vihmaveerennid? Eemalejuhtimine? Meil on niiskust ja sooja aastas juurde tulnud. Pole külma enam. Kui nad multši jäänustes elavad, ongi parem olla neil. Tuhaplokist suuri maju ei tehtud, otsi viga sealt, kuhu vihmavesi katuselt jookseb. |
Anna nüüd andeks aga 12 korteriga majale mina üksi katust ehitama ei hakka. |
Ma kuue korteriga maja katuse pesin ja värvisin täitsa üksi. Vihmaveerennid vahetasime vennaga dino korvist..
|
Oma raha eest? Need kuus korterit olid kindlasti übertänulikud sulle. Paraku terve maja mulle ei kuulu ja selline filantroop ma ka ei ole, et jaksaks terveid kortermaju kellelegi kingituseks renoveerida. Tõsi imelikud soovitused sul ikka. Järgmiseks peaksin ehk oma 90 korteriga linnamajale liftid ehitama?
Jutujätkuks, probleemseima toa ühest seinast sai prooviks tapeet maha kistud ja nüüd olen väga pettunud, ühtegi elukat seal taga ei olnud ja midagi muud ebameeldivat samuti mitte. Tapeet oli täiesti korralikult ja puhtalt seinas, isegi vanu kihte polnud all. Oleks võinud selle vist samahästi ka kiskumata jätta. Selle eest samas toas teisel seinal, pruugib vaid seinal rippuva maali taha vaadata ja jeerum mis sibamine seitsmes ilmakaares lahti läheb. No ei ole keset kuiva seina raamis oleva pildi taga mingit veeleket ega niiskust, mida likvideerima minna. Mida kuradit nad seal kükitavad, selmet duširuumis vanni all elada, mina ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 24.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1146 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
722 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.11.2023 17:20:17
|
|
|
Miks, <ropp sõna kustutatud>, sa arvad, et keegi teine sealt majast on a) huvitatud mingitest renoveerimiskulutustest b) soovib nii selle raha kui töö delegeerida just _mulle_? Võta aru pähe, kui see oleks nii siis ei käiks ma oma isiklikke majapidamismuresid siin kurtmas, eks ole?
Ei pahtelda ja värvi, kusjuures. Selle koha küll värvin, sest see jääb edaspidi seinakapi taha. Pahteldada pole täiesti siledat tsementkrohvitud seina mingit mõtet. Seisis seal suvaline tapeet 20 aastat ideaalselt kinni, seisab ka värv. Aga toas nähtavale jäävatel seintel on praegu tapeet ja kui sealt seda eemaldades mingeid jälke üllatusi ei ilmu, saab ka edaspidi olema tapeet. Juba selle paari paani eemaldamisel pidin kuulama hirmsat hädakisa kuidas nii ilusat enam ei müüdagi ja mis kõik Nüüd olen paha ka veel et seal taga ei olnudki neid satikaid kelle pesa hävitamise olin juba präänikuks lubanud...
viimati muutis netcat 13.11.2023 17:29:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.11.2023 17:25:01
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Miks, <ropp sõna kustutatud>, sa arvad, et keegi teine sealt majast on a) huvitatud mingitest renoveerimiskulutustest b) soovib nii selle raha kui töö delegeerida just _mulle_? Võta aru pähe, kui see oleks nii siis ei käiks ma oma isiklikke majapidamismuresid siin kurtmas, eks ole? |
See, et sulle tahaks delegeerida võib usutav olla. Pahatihti kipub ju nii olema, et kõik arvavad, et võiks ja teeks, aga kui asi tegudeni peaks jõudma, siis ei viitsi keegi asja eest vedada.
Ühistus on muidugi kohati veel nüanss, et ei saada aru kust ühistu raha tuleb ehk nii kaua kiidavad takka kuni oma rahakotti kergendama ei pea.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AlvinL
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.03.2013
|
13.11.2023 17:28:02
|
|
|
Meenutab kunagisi argumente inimestega, kes ei elanud katuse aluses korteris, et miks nemad peaks katuseremonti panustama No tõesti, jobannõi
_________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud. |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.11.2023 17:36:06
|
|
|
| AlvinL kirjutas: |
Meenutab kunagisi argumente inimestega, kes ei elanud katuse aluses korteris, et miks nemad peaks katuseremonti panustama No tõesti, jobannõi  |
Ma "panustan" igakuiselt korteriühistu remondifondi ja hooldusfirma tasudesse. Mulle tundub, et need pole väiksed, kuid ega nii väikse maja peale palju kokku ei tule ka muidugi. Seni tundub et selle kirve raha eest saan selle et suvel niidetakse paar korda muru ja mõned aastad tagasi vahetati välisuks. Aga sa leiad et ma peaks ise, üksinda, majale uue katuse ehitama ja äkki ka keldris torud ära vahetama, kuna kedagi teist ei huvita?
Ma olen mõnikord unistanud sellest, et kui mul oleks piiramatult raha, siis laseks lihtsalt teatud asjad ära teha ja kaevaku või kohtusse kui ei meeldi. Aga ei ole.
Ja kui üks inimene leiab, et on vaja teha ja enamik leiab, et pole, siis jääb asi tegemata, miks sellest on tõesti nii raske aru saada?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
13.11.2023 17:36:09
|
|
|
Depresiivika 12-korterises sai alumise naabriga nii kaubale et üks tõi materjali ja teine klopsis paika. Poleks alla läbi tilkund oleks vist pidand üksi tegema.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.11.2023 17:52:05
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Depresiivika 12-korterises sai alumise naabriga nii kaubale et üks tõi materjali ja teine klopsis paika. Poleks alla läbi tilkund oleks vist pidand üksi tegema. |
No seal on sellised tüübid, et kui ma värvisin esimese korruse trepikoja seinad ära, kuna see oli nagu sealaut, korraliku silikaatvärviga, kuni teise korruseni ja pool pange jäi järgi ning ütlesin teise korruse mehele, et mul jäi värvi järgi, soovid ehk ise jätkata enda juurest? Siis ta ütles, et pole vaja ja järgmised 10 aastat oli see koridor endiselt sealtkohast alates nagu sealaut. Inimene ei viitsinud seda teha isegi kui tasuta värvi pakuti. Katust nihuke ka remondib ilmselt alles siis kui tuul on selle ära viinud.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
13.11.2023 22:41:15
|
|
|
Küsimus.
Auto kuulub liisingule.
Mina olen vastutav kasutaja.
Soovin sõbrale anda autot ajutiseks kasutamiseks.
Kas võin seda teha omal käel, annan lihtsalt kirja kaasa?
Seaduse leidsin:
Eestis registreeritud sõiduki juhil, kui ta ei ole selle sõiduki omanik või tema nimi ei ole kantud sõiduki registreerimistunnistusele sõiduki kasutajana, peab kaasas olema omaniku või registreerimistunnistusele kasutajana kantud juriidilise isiku või füüsilisest isikust ettevõtja poolt väljaantud sõiduki kasutamise volikiri, kui omanik ei ole kaassõitja. Volikiri võib olla lihtkirjalik, kui seadus ei nõua ametlikult kinnitatud volikirja.
Natuke tekitab segadust aga tunduks et mul on õigus ilma liisingu firmaga läbi rääkimata anda auto edasi kasutada kuna olen vastutav kasutaja?.
_________________ tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga - Toolrepair OÜ |
|
| Kommentaarid: 339 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
13.11.2023 22:58:19
|
|
|
Riigipiires võib
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
251 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
13.11.2023 22:58:50
|
|
|
| Liisingufirmalt pead küsima. Lepingus on suure tõenäosusega vastav punkt sees, et päris suvalt ei tohi autot kasutada anda. Ja üht- või teistmoodi sina vastutad saba ja sarvedega, kuna liising ja kasko ning kindlustus sinu nimel.
|
|
| Kommentaarid: 745 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
561 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
13.11.2023 23:06:19
|
|
|
| Wusses kirjutas: |
Seaduse leidsin:
Eestis registreeritud sõiduki juhil, kui ta ei ole selle sõiduki omanik või tema nimi ei ole kantud sõiduki registreerimistunnistusele sõiduki kasutajana, peab kaasas olema omaniku või registreerimistunnistusele kasutajana kantud juriidilise isiku või füüsilisest isikust ettevõtja poolt väljaantud sõiduki kasutamise volikiri, kui omanik ei ole kaassõitja. Volikiri võib olla lihtkirjalik, kui seadus ei nõua ametlikult kinnitatud volikirja.
Natuke tekitab segadust aga tunduks et mul on õigus ilma liisingu firmaga läbi rääkimata anda auto edasi kasutada kuna olen vastutav kasutaja?. |
1. Selle tsitaadi järgi võivad edasi volitada (mitteomanikud) vaid juriidiline isik või füüsilisest isikust ettevõtja, mitte aga füüsiline isik.
2. Mul on kuri kahtlus, et leidsid mingi väga vana versiooni liiklusseadusest... praegu kehtivas on kirjas nii:
| tsitaat: |
| (1) Juhil peavad mootorsõiduki juhtimisel olema kaasas juhiluba või muu juhtimisõigust tõendav dokument, mootorsõiduki registreerimistunnistus ja selle haagise registreerimistunnistus või haagise registreerimistunnistuse koopia, mille on tõendanud selle väljastanud asutus, ja muud dokumendid, mida nõuab seadus. Eestis registreeritud mootorsõiduki või selle haagise puhul võib registreerimistunnistuse asendada koopiaga. |
Põhimõtteliselt siis saad anda teisele isikule auto sõita lihtsalt, ilma volikirjata, vaid registreerimistunnisuse pead kaasa andma.
3. Kui aga Eestist välja tahetakse selle autoga sõita, siis on vaja omaniku kirjalikku nõusolekut
| tsitaat: |
| Lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud dokumentidele peab juhil kaasas olema mootorsõiduki omaniku poolt väljaantud mootorsõiduki kasutamise kirjalik nõusolek, kui juht soovib Eestis registreeritud sõiduautoga või kuni 3500-kilogrammise täismassiga veoautoga sõita Eestist välja mitte Euroopa Liidu liikmesriiki ja tema nimi ei ole kantud mootorsõiduki kasutajana sõiduki registreerimistunnistusele. |
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
14.11.2023 00:01:04
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
Keegi teab selliseid komplekte, kust saab?
Sisuliselt erineva suuruse, värvi, eesmärgiga erinevad trükiplaadi laadsed asjad, milledel erinev eesmärk ning käib omavahel magnetitega kokku (klemmid külgede peal). Erinevate eesmärkide saavutamiseks on jaotatud küljed värvide kategooriasse ning osadel trükiplaatidel ka mikrolülitid jne. |
https://teaduspood.ahhaa.ee/tootekategooria/tehnoloogia/elektroonikakomplektid/
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 229 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
14.11.2023 14:43:25
|
|
|
Etz, et saaks jõuludeks pimedas särama...
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
18.11.2023 03:57:34
Kruvikeeraja magnetiseerimine |
|
|
Kuidas magnetiseerida vahetatavate otsikutega kruvikat, mis on oma tõmbe kaotanud ja ei hoia otsikuid enam küljes?
Proovisin kõvakettamagnetiga. Tõmbasin ühes suunas, nagu peab, proovisin nii ühe kui ka mitu korda. Kruvikat ennast väestada ei saa. Otsikuid saab, aga nende tõmme jääb nõrgaks ja nad püsivad kruvikeerajas piiripealselt.
Veidigi värinat, ja nad kukuvad sealt ära. 15 cm pikkune tavakruvikas võtab 1 magnetitõmbega sellise jõu, et
hoiab neidsamu otsikuid ka tugeval raputamisel.
Pildil musta peaga on väe kaotanud kruvikas. Mugav asi, ei taha ära visata. Kui magneetida ei saa,
proovin teisi variante, nagu otsikute "laiendamine" teibiga jne.
Rohelise peaga kruvvar on see, mishästi magneetub.
Spoiler 
Sama probleemiga on sugulase akukruvikeeraja. Hiina toode, seega varuosi ei leidu. Aga aku on heas seisus ja
pelgalt puuduva magnetjõu pärast asja ära visata on jama.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
18.11.2023 04:11:33
|
|
|
--
viimati muutis NightStriker 15.06.2024 04:02:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
18.11.2023 04:24:22
|
|
|
Kiikasin kruvika otsa sisse. Sealt on magnet vist üldse välja kukkunud, mingi kruvipea paistis.
See muudab olukorra lihtsamaks. Vaatan sugulase akukruvvari kah üle. Kui seal on magnet sees ja liimiga, siis
väljatoksimine vist on keeruline?
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
18.11.2023 07:16:55
|
|
|
| Otsikute augu põhjas on neodüümmagnet. Kui enam kinni ei võta, on magnetit ümbritsev plastik ära pudenenud ja magnet paremal juhul mõne otsiku küljes, halvemal juhul maha kukkunud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
18.11.2023 07:26:02
|
|
|
need on jube sitad jahh
mõni magnetotsik laguneb pärast poolepäevast tööd
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
510 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|