Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Õhuniisuti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2023 14:18:05 vasta tsitaadiga

merku, mis õhuniisuti mudel on?

tsitaat:
Katlakivi vastu aitab veepehmendusseade. Jah maksab raha alguses + sool hiljem, aga kas on odavam kõiki kodumasinaid ja veega kokku puutuvaid pindu kogu aeg katlakivist puhastada?


Ideaalis võiks isegi RO seade vahel olla. Jääb igasugune ladestumise oht ära. Aga noh, eks igaüks oma rahakoti järgi peab valima.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 29.10.2023 00:49:04 vasta tsitaadiga

Et umbkaudu aru saada, mida silmas peate veepehmendusseadmete ja "RO seadmete" all, siis võiks mõned lingid visata icon_redface.gif
_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2023 00:57:20 vasta tsitaadiga

RO seade, ehk pöördosmoosiseade filtreerib vee mineraalidest.
https://www.miridon.ee/poordosmoos/poordosmoosseadmed-vaiketarbija/

Veepehmendaja asendab karedad soolad.
https://www.miridon.ee/veepehmendus/

See miridon.ee tundub mõlemiga kodus olevat. Ilmselt targem neilt edasi uurida, vähe pädevamad kokkuvõttes midagi soovitama.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2023 13:16:31 vasta tsitaadiga

https://aquaphor.com/et-ee/house
Ise kasutan korteris nende 4 filtriga asja ja katlakivi pole enam ammu mure. Tean Tartu kandis ka ühte kes kasutab eramajas aqaphori seadet majja tuleva vee toru otsas. Polegi väga suur kast seina ääres mis suudab tal kogu majapidamise ära toita.

_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sixten
HV Guru

liitunud: 14.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 10:49:26 vasta tsitaadiga

https://ohuniisutid.ee/boneco-h300/ - kellelgi pikemaajalisi kogemusi ?

https://onoff.ee/et/kliimaseadmed/90085-def2-electrolux-ehu-3815d-yogahealthline-valge-ohuniisuti-19106026def2.html
Eelmine oli see, mis suutis eelmine aasta põhimõtteliselt põlema minna kodus. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 30.10.2023 22:02:49 vasta tsitaadiga

Sixten kirjutas:
https://ohuniisutid.ee/boneco-h300/ - kellelgi pikemaajalisi kogemusi ?


Kasutan igapäevaselt juba pikalt.
Sundvendiga korteris üksi kõikide ruumidega hakkama ei saa aga magamistoa hoiab talvel kenasti vastavalt seatud niiskusele. Paak kestab seejuures umbes-täpselt ööpäeva.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sixten
HV Guru

liitunud: 14.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2023 12:15:35 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Sixten kirjutas:
https://ohuniisutid.ee/boneco-h300/ - kellelgi pikemaajalisi kogemusi ?


Kasutan igapäevaselt juba pikalt.
Sundvendiga korteris üksi kõikide ruumidega hakkama ei saa aga magamistoa hoiab talvel kenasti vastavalt seatud niiskusele. Paak kestab seejuures umbes-täpselt ööpäeva.


Ostsin ära eile. Esimese ööga oli vahe juba väga tuntav ja värske thumbs_up.gif
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vares
Kreisi kasutaja
Vares

liitunud: 23.11.2001




sõnum 05.11.2023 21:36:47 vasta tsitaadiga

Uues Digis on suuremat sorti õhuniisutite test.
_________________
ValiHeli - Eesti suurima kodukino- ja stereokõlarite ning kõrvaklappide valikuga helitehnika salong!
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 15:49:59 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada mõnda õhuniisutajat 29 ruutmeetrisele korterile? Hetkel õhuniiskus konstantselt 22%, tahaks selle vähemalt 35-40% peale saada.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2023 16:28:16 vasta tsitaadiga

https://www.euronics.ee/koduhoid/ohukvaliteet/ohuniisutajad/0802322002010/ohuniisuti-stadler-form-oskar
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
identiteet
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2009




sõnum 29.12.2023 14:35:12 vasta tsitaadiga

44 m2 kahetoalisse korterisse soetasin Boneco W200. 20% pealt tõstis 40+ peale ja nüüd niiöela öörežiimis suudab seda ka hoida. Veemahutit täidan hommikul ja õhtul (~4.5l), filter on pestav ja sellega lisakulutusi ei kaasne.

Mõne öö lasin töötada ka magamistoas, kuid ventilaatori mühisemise tõttu tõstan nüüd vaid vajadusel selle voodi kõrvale mõneks tunniks päevarežiimil ja seejärel tagasi elutuppa.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 29.12.2023 15:10:01 vasta tsitaadiga

Kas katlakivi tolmu toas pindadele ei teki? Või ei kasuta kraanivett?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2023 21:15:54 vasta tsitaadiga

sarvik kirjutas:
Kas katlakivi tolmu toas pindadele ei teki? Või ei kasuta kraanivett?

See pole UH niisuti vaid veevannis pöörleva (pestava) filtriga. Vesi aurustub loomulikul teel, kõik mineraalid jäävad sinna vanni. Lisaks just vastupidiselt puhastab mingil määral õhku tolmust, mis selle filtertrumli läbimisel kleepub niiskele pinnale.
https://www.boneco.com/en/w200

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2024 12:44:32 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
https://www.euronics.ee/koduhoid/ohukvaliteet/ohuniisutajad/0802322002010/ohuniisuti-stadler-form-oskar


+1
Sõltuvalt kui kuiv õhk on ja kas sundvent või mitte.
Oskar või Oskar Big

Pidin võtma laste tuppa Oskar Big kuna ruutmeetreid omajagu ja tugev kortermaja sundvent. Väiksema väljundiga aparaadid ei suutnud õhuniiskust piisavalt tõsta.
Filtrid, mida tuleb vahetada, küll maksavad omajagu, kuid asi töötab ja ei tekita tolmu.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greutli
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2017




sõnum 11.01.2024 13:17:01 vasta tsitaadiga

Lugesin küll kogu teema läbi, aga eriti palju targemaks küll ei saanud, et mida valida. icon_sad.gif Ehk keegi oskab paremini soovitada, mis kõige paremini sobiks? Eelistaks pigem puhastajat-niisutajat, kuid piisab ka niisutajast.
Elan 3-toalises korteris (62m2), mis asub 90date esimeses pooles ehitatud paneelmajas, mida ei ole soojustatud, kõik aknad vahetatud (pakettaknad) ja keskküte. Niiskustase talvel kukub alla 20% (minu hügromeeter alla 20% ei näita). Vesi on meil üpriski katlakivine (veekeetja on iga nädala-kahe tagant katlakivi täis), seega UH omad võib kohe välistada, kuna need tekitavad katlakivi tolmu? On kellelgi häid soovitusi, millist valida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2024 13:28:13 vasta tsitaadiga

Põhimõte on lihtne, ultraheli paha, läbi puhutav filter hea. Ongi kogu kunzt.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2024 13:50:51 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Põhimõte on lihtne, ultraheli paha, läbi puhutav filter hea. Ongi kogu kunzt.

Veel parem, kui see filter on pestav. Et pole vaja tihti uut n-ö ühekordselt kasutatavat ostma hakata.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.01.2024 13:55:39 vasta tsitaadiga

Mu philipsi masinal on ka see kirjade järgi pestav a no see ei tundu reaalne icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2024 14:12:24 vasta tsitaadiga

Kui sundventilatsiooni ei ole siis ehk isegi on reaalne, et üks õhuniisuti suudab midagi teha rohkem kui ühe toa jaoks korraga (heal juhul).
Mul on kortermajas sundventilatsioon ning igas magamistoas eraldi niisuti, et suudaks õhuniiskust päriselt tõsta.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2024 14:50:25 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mu philipsi masinal on ka see kirjade järgi pestav a no see ei tundu reaalne icon_rolleyes.gif

Mis tal siis viga on? icon_biggrin.gif
Tekstiilfiltrit saab pesta pesumasinas.
Mingist jäigast materjalist asjandust saab duši all puhta(maks) uhtuda. Nõudepesumasinas saaks pärast suurema sodi mahauhtumist teoreetiliselt isegi desinfitseerida (ma ei vastuta, kui tolmujääkidega oma masina sõelad umbe ajate icon_lol.gif )

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.01.2024 14:53:44 vasta tsitaadiga

Lihtsam on uus osta. Puhtaks seda ei saa, lihtsalt natuke puhtamaks aga see kahtlane variant.
Pesumasinas pesta, jajah icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greutli
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2017




sõnum 11.01.2024 15:35:00 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Kui sundventilatsiooni ei ole siis ehk isegi on reaalne, et üks õhuniisuti suudab midagi teha rohkem kui ühe toa jaoks korraga (heal juhul).
Mul on kortermajas sundventilatsioon ning igas magamistoas eraldi niisuti, et suudaks õhuniiskust päriselt tõsta.


Meie kortermajas ei ole sundventilatsiooni ning tundub, et KÜ-l ei ole huvi selle vastu ka. Siin elab palju vanu inimesi, kes ei ole huvitatud sisuliselt millestki, mis nõuab raha. Ma ei ela siin esimest aastast, aga eelnevalt pole niisukustase nii madal olnud, nt eelmine talv oli kuskil 30% ringis, mis oli talutavam, aga see aasta... icon_sad.gif Ma ei suuda enam taluda pea igapäevast ninaverejooksu, kinnist nina ja kuivasid silmi. Aga niisutajad jne on minu jaoks täitsa võõras maa, sellepärast sooviksingi veidi abi, et mis oleks kõige asjalikum, mis samas ei maksaks hingehinda (nt nagu Dyson).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2024 15:57:07 vasta tsitaadiga

Oskar hea variant. Xiamio mingi versioon oli ka. Mitte UV.

Mul ka filtritega. Tore asi. Aga kui niiskus huvitab, siis reaalselt paiekas sellest. See juba lisatud boonus
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2024 16:56:12 vasta tsitaadiga

greutli kirjutas:
Draqula kirjutas:
Kui sundventilatsiooni ei ole siis ehk isegi on reaalne, et üks õhuniisuti suudab midagi teha rohkem kui ühe toa jaoks korraga (heal juhul).
Mul on kortermajas sundventilatsioon ning igas magamistoas eraldi niisuti, et suudaks õhuniiskust päriselt tõsta.


Meie kortermajas ei ole sundventilatsiooni ning tundub, et KÜ-l ei ole huvi selle vastu ka. Siin elab palju vanu inimesi, kes ei ole huvitatud sisuliselt millestki, mis nõuab raha. Ma ei ela siin esimest aastast, aga eelnevalt pole niisukustase nii madal olnud, nt eelmine talv oli kuskil 30% ringis, mis oli talutavam, aga see aasta... icon_sad.gif Ma ei suuda enam taluda pea igapäevast ninaverejooksu, kinnist nina ja kuivasid silmi. Aga niisutajad jne on minu jaoks täitsa võõras maa, sellepärast sooviksingi veidi abi, et mis oleks kõige asjalikum, mis samas ei maksaks hingehinda (nt nagu Dyson).


Minu teekond õhuniisutajatega oli järgmine:
Esiteks ultraheli Elecxtroluxe paar tk, kuid need ei kestnud eriti ja andsid mõnusalt vastikut peenikest katlakivi tolmu igalepoole (kuigi kasutasin veepaagis filtreid).
Hetkel asi, mis mitu aastat on töötanud mul - Stadler Form Oskar Big - 20m2 toas suudab tugeva sundventi kiuste hoida norm õhuniiskust.

Selle miinuseks on lisakulu filtrite näol mida kord-kaks peaks hooaja jooksul vahetama.
Kui sul väiksem tuba ja sundventi pole siis piisab ehk ta tavalise suurusega Stadler Form Oskarist.

Oskar Big sisse käib 4 filtrit, tavalise Oskari sisse käib 2 filtrit.

Hinnast saab aimu neilt linkidelt. Odav ei ole, aga ehituselt on lihtne ja töötab.
Oskar Big: https://www.airvitamin.ee/toode/naturaalne-ohuniisuti-stadler-form-oskar-big-valge/
Oskar: https://www.airvitamin.ee/toode/naturaalne-ohuniisuti-stadler-form-oskar-valge/

Filtreid müüakse suuremate ja väiksemate komplektide kaupa, rohkem korraga on soodsam:
https://www.airvitamin.ee/filtrid-ja-tarvikud-stadler-form/ < siit leiad "Stadler Form Oskar / Karl niisutusfiltrid"
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greutli
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2017




sõnum 12.01.2024 10:57:20 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Minu teekond õhuniisutajatega oli järgmine:
Esiteks ultraheli Elecxtroluxe paar tk, kuid need ei kestnud eriti ja andsid mõnusalt vastikut peenikest katlakivi tolmu igalepoole (kuigi kasutasin veepaagis filtreid).
Hetkel asi, mis mitu aastat on töötanud mul - Stadler Form Oskar Big - 20m2 toas suudab tugeva sundventi kiuste hoida norm õhuniiskust.

Selle miinuseks on lisakulu filtrite näol mida kord-kaks peaks hooaja jooksul vahetama.
Kui sul väiksem tuba ja sundventi pole siis piisab ehk ta tavalise suurusega Stadler Form Oskarist.

Oskar Big sisse käib 4 filtrit, tavalise Oskari sisse käib 2 filtrit.

Hinnast saab aimu neilt linkidelt. Odav ei ole, aga ehituselt on lihtne ja töötab.
Oskar Big: https://www.airvitamin.ee/toode/naturaalne-ohuniisuti-stadler-form-oskar-big-valge/
Oskar: https://www.airvitamin.ee/toode/naturaalne-ohuniisuti-stadler-form-oskar-valge/

Filtreid müüakse suuremate ja väiksemate komplektide kaupa, rohkem korraga on soodsam:
https://www.airvitamin.ee/filtrid-ja-tarvikud-stadler-form/ < siit leiad "Stadler Form Oskar / Karl niisutusfiltrid"


Kas ma eeldan õigesti, et kui te kirjutate 20m2 toa kohta, siis jutt on pigem kinnise uksega toast? Kui välja arvata wc/vannituba ja söögitegemise ajal köögiuks, siis mul on kõik teised uksed 99% ajast lahti kodulooma tõttu. Tubade suurus on pigem max kuni 12m2, esik on ilmselt suurem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2024 11:05:11 vasta tsitaadiga

greutli, Jah, selle 20m2 toa uks on öösel kinni.
Ukse hoiame kinni sest muidu oleks sundventi mõju veel hullem ja niiskustaseme tõstmine veel raskem.

Ehk jagab kogemust keegi korteriomanik, kellel pole sundventi?
Kas on reaalne ühe õhuniisutiga sellisel juhul mitmes toas saavutada norm õhuniiskus.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2024 11:16:14 vasta tsitaadiga

Kolmetoalises paneelikas kus sundventi pole ei ole ühest niisutist piisav. Igas toas kus magatakse on oma niisuti, mis suudab vahest ühe ööpäevaga ~4l vett õhku puhuda.
Ei mäleta täpselt mis mark niisutil, aga UH ja kasutame filtreeritud kraanivett, mida lisaks filtreerib niisuti enda filter ja seda valget tolmu ei ole (eelmise niisutiga oli küll, kui selle enda filter vana oli).

_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
Kommentaarid: 301 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 222
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jannu
HV kasutaja

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2024 10:25:53 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Põhimõte on lihtne, ultraheli paha, läbi puhutav filter hea. Ongi kogu kunzt.

Kiire guugeldamine konkreetset vastust ei andnud ja tervet teemat läbi lappama ei hakka. Ultraheli on paha, sest?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.01.2024 10:31:05 vasta tsitaadiga

Tolm. Alles mõni post tagasi kirjutati
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greutli
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2017




sõnum 13.01.2024 13:03:18 vasta tsitaadiga

jannu kirjutas:
elukaz kirjutas:
Põhimõte on lihtne, ultraheli paha, läbi puhutav filter hea. Ongi kogu kunzt.

Kiire guugeldamine konkreetset vastust ei andnud ja tervet teemat läbi lappama ei hakka. Ultraheli on paha, sest?


Ma lugesin kogu postituse läbi ja ma sain aru, et ultraheli omadel tekib lõpuks katlakivi tolm kui kasutada kraanivett, mis lendab õhku ja katab kõik asjad valge tolmukihiga. Mina isiklikult sellist asja pigem väldiks, eriti arvestades kui katlakivine on vesi minu kortermajas - nagu ma oma esimeses postituses kirjutasin, siis nädala-kahega on veekeetja katlakivi täis.

Küsimus teistele - kas kellelgi on kogemusi puhasjata-niisutajaga? Hetkel ainult üks soovitus niisutaja kohta, aga ma oleks tänulik kui keegi saaks ka oma kogemusi jagada puhastaja-niisutajate kohta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2024 13:33:05 vasta tsitaadiga

Jälgin arutelu
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.01.2024 15:25:54 vasta tsitaadiga

Mul on pihastaja niisutaja, vist toimib jah. Kulu üle 100 eur aastas filtritele
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greutli
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2017




sõnum 13.01.2024 19:55:20 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mul on pihastaja niisutaja, vist toimib jah. Kulu üle 100 eur aastas filtritele


Kas saaksite veidi rohkem rääkida? Nt mis on teie meelest plussid-miinused? Lisaks ka milline teil on ning kas pigem soovitaksite või ei?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.01.2024 20:02:26 vasta tsitaadiga

Mingi philipsi ~400 eurone mudel on. Ostsin kuna üürimajas oli väga halb õhk ja õhuvahetus, seal oli vahet tunda. Praeguses majas õhuga probleeme pole ja kasutan ainult niisutina talvel, ülejäänud aja seisab kolanurgas. Mingi villakihi tekitab esinesele filtrile teatud ajaga, seega midagi nagu puhastab aga ise vahet enam ei tunne.
Soovitan kui on õhukvaliteediga probleeme, muul juhul pole mõtet raha raisata
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2024 12:45:29 vasta tsitaadiga

greutli kirjutas:
...ultraheli omadel tekib lõpuks katlakivi tolm kui kasutada kraanivett, mis lendab õhku ja katab kõik asjad valge tolmukihiga.


Mitte lõpuks, vaid alates esimesest sekundist, kui aurusti sisse lülitad. Ainult demineraliseeritud või destileeritud vesi ei anna seda tolmu.
Aurustisse sisse ehitatud demineraliseerimisfilter seda ainult vähendab natuke, aga mitte kauaks.

Ultraheliaurusti põhimõtteliselt pihustab vee tolmpeenteks piiskadeks, mis ventilaatoriga laiali puhutakse. Kui need piisad sisaldavad mineraalseid aineid, siis see mineraalne jääktolm jääb pärast veepihu auruks muutumist õhku hõljuma, kuni maha settib. Valge soolatolm.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2024 13:02:57 vasta tsitaadiga

Kasutan destilleeritud vett ja 0 tolmu, nii kui kraaniveega panin korraks, siis õhupuhastaja läks teises toas punaseks ja hakkas uhama
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jannu
HV kasutaja

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 14:03:45 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kasutan destilleeritud vett ja 0 tolmu, nii kui kraaniveega panin korraks, siis õhupuhastaja läks teises toas punaseks ja hakkas uhama

Kust kõige mõistlikum destilleeritud vett hankida on?
https://www.k-rauta.ee/p/destilleeritud-vesi-5-l/dpzp K-Rautas tundub päris hea hind, pole küll peal kirjas, et õhuniisutjatele, aga dest veel ei tohiks vast vahet olla.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 16:31:16 vasta tsitaadiga

See 5L läheb ju 24 tunniga nagu limpsti.
30x1,59=47,7€ iga kuu dest vee ostmise peale, et UH niisutit kasutada? Mõne kuu destveeraha eest saaks ju pestava pöörleva filtriga niisuti/õhupuhasti, kus saad kraanivett kasutada. icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jannu
HV kasutaja

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 18:52:30 vasta tsitaadiga

Hea point. Keegi Stadler Form Oskari hinnaklassis mõnda tarka evaporative (läbi puhutava filtriga) niisutajat oskab soovitada, või palju tahetud?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 19:11:32 vasta tsitaadiga

jannu kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Kasutan destilleeritud vett ja 0 tolmu, nii kui kraaniveega panin korraks, siis õhupuhastaja läks teises toas punaseks ja hakkas uhama

Kust kõige mõistlikum destilleeritud vett hankida on?
https://www.k-rauta.ee/p/destilleeritud-vesi-5-l/dpzp K-Rautas tundub päris hea hind, pole küll peal kirjas, et õhuniisutjatele, aga dest veel ei tohiks vast vahet olla.


Ma ostan Espakist, hea mugav käia, hinda ei ole võrrelnud teistega


https://espak.ee/epood/toode/destilleeritud-vesi-5l/


Huvitaval kombel on see hooaeg korteris rohkem niiskust kui varem. Kuigi koguaeg toas 24-25 kraadi. Pole pidanud niisutit veel käima panema

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 19:43:28 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
See 5L läheb ju 24 tunniga nagu limpsti.
30x1,59=47,7€ iga kuu dest vee ostmise peale, et UH niisutit kasutada? Mõne kuu destveeraha eest saaks ju pestava pöörleva filtriga niisuti/õhupuhasti, kus saad kraanivett kasutada. icon_lol.gif


Norm pudelihunnik jääb ka järgi beer_yum.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 20:04:18 vasta tsitaadiga

Ei lähe 5L 24tunniga. Alguses esimene kanister ehk küll aga kui mingi tase saavutatud, siis kulub vähem. Mul läks 3-4 kanistrit nädalas
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 22:28:21 vasta tsitaadiga

9-14L päevas, siis kuuga upuks nendesse kanistritesse icon_biggrin.gif Üldiselt jah kui sisustus piisava niiskuse kogub, siis läheb vähem. Jätad panemata paar päeva, siis saad hakata uuesti niiskustaset "ehitama".
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 22:31:27 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Ei lähe 5L 24tunniga. Alguses esimene kanister ehk küll aga kui mingi tase saavutatud, siis kulub vähem. Mul läks 3-4 kanistrit nädalas


Noh, siis eeldusel et ruumi maht ja temperatuur ja ventilatsiooni intensiivsus on samad, läheb lihtsalt 2x kauem. Endiselt mõttetu.
Samas kui ventilatsioon on veidi intensiivsem, siis... icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2024 13:20:18 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Ei lähe 5L 24tunniga. Alguses esimene kanister ehk küll aga kui mingi tase saavutatud, siis kulub vähem. Mul läks 3-4 kanistrit nädalas


Noh, siis eeldusel et ruumi maht ja temperatuur ja ventilatsiooni intensiivsus on samad, läheb lihtsalt 2x kauem. Endiselt mõttetu.
Samas kui ventilatsioon on veidi intensiivsem, siis... icon_rolleyes.gif


Just nimelt. Asi poleks nii hull kui kortermajal poleks sundventi - see tõmbab kõik ära.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 17.01.2024 23:40:12 vasta tsitaadiga

Ise mitmendat aastat selliste peal - https://www.hinnavaatlus.ee/2032258/xiaomi-smartmi-evaporative-humidifier-2/
Ca 70m2, suht avatud planeering ning päevaga läheb hetkel 8-9L vett õhku, ilmselgelt jääb powerist väheks, et nii suurt ruumi 40% lähedale saada.

Miinuspooleks see, et eriti midagi pesta/puhastada pole, st et kui paari aastaga kettad rõvedaks lähevad, siis ega eriti midagi teha pole.
Lisaks olen avastanud, et kõige vanemal masinal on see plastiku tasku ära kulunud kuhu rull otsapidi toetab - ehk et kui vett jääb väheks,
siis hakkab raibe kriuksuma. Eks peab järgmiseks hooajaks välja vahetama.

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2024 08:44:13 vasta tsitaadiga

Ketta käivad ju lahti ja saab puhtaks rookida tolmust ja katlakivist.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jannu
HV kasutaja

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2024 16:21:24 vasta tsitaadiga

Siin juttu ka õhupuhastajatest olnud. Jõulude paiku sattus majapidamisse nii niisutaja kui ka puhastaja ning viimane ei läinud käiku. Kellel huvi, siis korralik õhupuhastaja Beurer LR 220 üle https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=845362
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2024 15:33:16 vasta tsitaadiga

Praegu kasutuses H300 ja jääb hädiselt väheks. Kalkulaatori järgi oleks vaja külmaga ligikaudu 25L ööpäevas ja selle tassimine tundub vägagi tülikas. On kellelgi trassiga ühendatava niisutiga ka kogemusi?

Silma jäi selline seade: https://www.vitalair.ee/product/uus-kvaliteetne-niisutaja-b-260/

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2024 15:40:10 vasta tsitaadiga

Selle niisutamisega on vähe rohkem keerukust kui esialgu tundub. Need suured "tööstuslikud" on pigem mingi suure avatud ruumi niisutamiseks. Kodus ilmselt ei saa sealt seda võimsust kätte, sest seade lülitab enne välja kuna lokaalselt ümber seadme on ruum niiskuse saavutanud. Samas teises kodu otsas olev tuba pole pooltki sellist niiskust juurde saanud.... ja ei pruugigi üldse saada kui õhuvoolu sinna pole. Enamus tsentraalsest ventilatsioonist on ka ilma niiskustagastuseta (tundub rohkem viimase aja teema olevat, kus on lisaks niiskustagastus), seega esimestest väljatõmmetest ka kogu niiskus ära viiakse.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Õhuniisuti mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.