|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.09.2023 21:58:58
|
|
|
am5 on tore ja nii edasi aga platvormina eriti selle pika kestvuse perspektiiviga on ikka kohutavalt kallis.
korralik emaplaat, mis võiks ka featureseti poolest kesta - alates näiteks pcie5x16 pesast - tähendab sisuliselt 300+€ maksvat emaplaati.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.09.2023 23:51:57
|
|
|
Ja mille jaoks seda Gen5 x16 pesa vaja läheb?
Graafikakaardid ei kasuta isegi Gen4 ribalaiust täielikult ära. Turul on ainult üks Hiinlaste kaart millel on üldse Gen5 ja SSD osas on mainstream mudelid kõik x4.
Ja Gen5 AIC kaarte minuteada isegi ei eksisteeri veel kui keegi arvab, et paneb neli M.2 kaardile ja x16 slotti.
Muidugi on AM5 kohati kallim, kuna tootjad on hinnale juurde keevitanud LTS.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
26.09.2023 03:01:55
|
|
|
Ma olen ka seda meelt, et see gen. 5 on veidi totter. M.2 otsapealt ei saa pimetestis ilmselt suur osa enamusest aru kas ta on sul 7,5gbs või ca. 15+ ning kaartidega just täpelt ei ole veel teema.
Kes tahab kõige, kõiget- see ostab enivei.
Kes ootab maksimaalset bangi oelmatu raha eest, see tavaliselt jääbki ootama.
Tõenäoliselt me laias spektris oleme ju olenemata platvormist enam vähem akutaalses kohas ja ma arvan, et 5+ aasta perspektiiviga ei ole mõtet midagi upgradeda hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
26.09.2023 06:12:30
|
|
|
Selleks hetkeks kui Gen5'st mingit tunnetuslikku kasu on, on saada ilmselt alla 100€ A seeria plated mis seda toetavad ja SSD'd on kah loodetavasti odavad.
Hetkel on see consumer plaatidel siiski uus asi ja kallis. Kuigi tõsi on ka see, et tootjad panid esialgsete AM5 hindadega pikalt mööda.
Näiteks ASUS ROG Crosshair X670E Gene on langenud väljatulekul olnud ~650€ hinnalt ~375€ peale. ~42% odavam. Selge see, et tootmine pole 42% odavamaks muutunud aastaga. Lihtsalt õhk on välja lastud hindadest.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
26.09.2023 09:58:03
|
|
|
300 urine mobo on kallis aga 1600+ eurine video on ok
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.09.2023 10:07:50
|
|
|
Ma arvan, et see 265 eurine Asrock X670E teeb kõik mis vaja ka viimase AM5 prosega.
Mul on 85 eurine B350 emaplaat mis kuskilt väga ei piira 5800X3D, isegi PCIE 3.0 ei ole probleemiks tegelikult. Kui ma oleks siis ostnud kallima X370 oleks võinud ka 200+ plaadi alla panna.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
26.09.2023 10:10:10
|
|
|
No see on see masohhism, kui PC-st tahta mänguplatvormi. Samas on juba mõnda aega rõhutud alternatiivile, kus suvaline €500 läpakas või miniarvuti rahuldab enamuse arvutivajadused ja mängimine tuleks jätta selleks disainitud konsoolide pärusmaaks - ehk kas on vaja veri rahakotist väljas masinat, mis suudaks teha kõike, alates veebilehitsemisest, videotöötlusest kuni uute mängude jooksutamiseni, või iga töö jaoks valida sobiv riist..
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.09.2023 10:33:35
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| No see on see masohhism, kui PC-st tahta mänguplatvormi. Samas on juba mõnda aega rõhutud alternatiivile, kus suvaline €500 läpakas või miniarvuti rahuldab enamuse arvutivajadused ja mängimine tuleks jätta selleks disainitud konsoolide pärusmaaks - ehk kas on vaja veri rahakotist väljas masinat, mis suudaks teha kõike, alates veebilehitsemisest, videotöötlusest kuni uute mängude jooksutamiseni, või iga töö jaoks valida sobiv riist.. |
miks massohism? selle 500 eest saab töötava arvuti, sinna juurde konsooli raha eest videokaardi ja on asisem mängumasin + jooksevkuludes pigem odavam.
| anubis kirjutas: |
Ma arvan, et see 265 eurine Asrock X670E teeb kõik mis vaja ka viimase AM5 prosega.
Mul on 85 eurine B350 emaplaat mis kuskilt väga ei piira 5800X3D, isegi PCIE 3.0 ei ole probleemiks tegelikult. Kui ma oleks siis ostnud kallima X370 oleks võinud ka 200+ plaadi alla panna. |
noh, 150€ kandis saab normaalse a620 plaadi. võta üks ligi ja vaatame kuidas sul põlvkonna lõpuni sellega on?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
26.09.2023 11:02:30
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| No see on see masohhism, kui PC-st tahta mänguplatvormi. Samas on juba mõnda aega rõhutud alternatiivile, kus suvaline €500 läpakas või miniarvuti rahuldab enamuse arvutivajadused ja mängimine tuleks jätta selleks disainitud konsoolide pärusmaaks - ehk kas on vaja veri rahakotist väljas masinat, mis suudaks teha kõike, alates veebilehitsemisest, videotöötlusest kuni uute mängude jooksutamiseni, või iga töö jaoks valida sobiv riist.. |
Mina näiteks ei suuda konsoolidega mängida, pult on jubedus. Ning õigeid FPS mänge mängitakse ikka PC peal.
Aga tõsi, PC building, vähemalt enthusiasti oma on 5x kallimaks läinud viimase 5.aastaga
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
26.09.2023 11:04:19
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| DeTHiCa., PBO2 Tuner eksisteerib samuti. Pole vaja voltide ega power limiilitega mässata. Kasutasin seda enda 5800X3D peal enne kui BIOS sai curve optimizer sätte. Muidugi mul üks parimaid X570 platesid. |
ma proovisin seda. antiviirus blokeerib seda, kuna äpp üritab laadida haavatavaid drivereid. et seda kasutada, peab antiviirusest selle tõkke täiesti välja lülitama.
antiviiruse funktsioone välja lülitada selleks, et mingi venelase tehtud koodijuppi kasutada?
ei aitäh, BIOSis powerlimitite seadistamine on "set and forget", tegu pole mingi pideva krudimisega. tulemus on sama nii kui nii.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.09.2023 11:18:35
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Prillpapa kirjutas: |
| No see on see masohhism, kui PC-st tahta mänguplatvormi. Samas on juba mõnda aega rõhutud alternatiivile, kus suvaline €500 läpakas või miniarvuti rahuldab enamuse arvutivajadused ja mängimine tuleks jätta selleks disainitud konsoolide pärusmaaks - ehk kas on vaja veri rahakotist väljas masinat, mis suudaks teha kõike, alates veebilehitsemisest, videotöötlusest kuni uute mängude jooksutamiseni, või iga töö jaoks valida sobiv riist.. |
miks massohism? selle 500 eest saab töötava arvuti, sinna juurde konsooli raha eest videokaardi ja on asisem mängumasin + jooksevkuludes pigem odavam.
| anubis kirjutas: |
Ma arvan, et see 265 eurine Asrock X670E teeb kõik mis vaja ka viimase AM5 prosega.
Mul on 85 eurine B350 emaplaat mis kuskilt väga ei piira 5800X3D, isegi PCIE 3.0 ei ole probleemiks tegelikult. Kui ma oleks siis ostnud kallima X370 oleks võinud ka 200+ plaadi alla panna. |
noh, 150€ kandis saab normaalse a620 plaadi. võta üks ligi ja vaatame kuidas sul põlvkonna lõpuni sellega on?  |
Hea A620 plaadi ostmine on mõttetu.
Kuid erinevalt intelist (ja näiteks 13900K/13900KS) saab A620 plaadil ka 7950X/7950X3D jooksutatud karbiseades.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
26.09.2023 11:23:05
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Graafikakaardid ei kasuta isegi Gen4 ribalaiust täielikult ära. |
Kavalpead hakkavad raudselt low end-kaarte pcie5 x1 formaadina välja andma.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.09.2023 11:25:08
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| Kuid erinevalt intelist (ja näiteks 13900K/13900KS) saab A620 plaadil ka 7950X/7950X3D jooksutatud karbiseades. |
natukene optimistlik väide sul.
a620 plaadid ei ole tihti/reeglina kehva vrmiga? 7950x tarbib 230w kanti ja - võib olla osana sellest overvoltimise loost - vähemalt reviewde ajal tähendas kiirete mälude kasutamine sinna paarkümmend w juurde.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.09.2023 12:01:23
|
|
|
Kui pole 65w piiranguga plaat siis saab ka 170w kiviga hakkama.
https://geizhals.eu/asrock-a620m-pro-rs-a2925207.html
Mina sellist raha a620 eest ei maksaks, kuid kui eelarve dikteerib ja soov tulevikus ka ülemise otsa kive proovida siis variant täitsa olemas.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
26.09.2023 16:29:16
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
300 urine mobo on kallis aga 1600+ eurine video on ok  |
See on jah naljakas arvestades seda kuivõrd oluline on mobo kui "põhi". Kehv mobo on, siis võib tekkida igasuguseid probleeme.
Eks see on osaliselt ka Nvidia enda süü, et nad hinnad nii kõrgeks on ajanud. Varem oli Titan 1000€ ja see oli absurdselt kallis. Nüüd on cut down 102 kivi 1600 ja see on normaliseeritud
Muidugi mobod on ka kallimaks muudetud ilma mingi põhjuseta. Eriti absurdne on dual bios ja debug LCD limiteerimine kõige kallimatele plaatidele. Tahad väikest segment displeid või bios lisakivi - maksa 200 raha juurde. Absurdne.
| DeTHiCa. kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| DeTHiCa., PBO2 Tuner eksisteerib samuti. Pole vaja voltide ega power limiilitega mässata. Kasutasin seda enda 5800X3D peal enne kui BIOS sai curve optimizer sätte. Muidugi mul üks parimaid X570 platesid. |
ma proovisin seda. antiviirus blokeerib seda, kuna äpp üritab laadida haavatavaid drivereid. et seda kasutada, peab antiviirusest selle tõkke täiesti välja lülitama.
antiviiruse funktsioone välja lülitada selleks, et mingi venelase tehtud koodijuppi kasutada?
ei aitäh, BIOSis powerlimitite seadistamine on "set and forget", tegu pole mingi pideva krudimisega. tulemus on sama nii kui nii. |
No siis võib ju erandi teha? Kuna mina antiviirust ei kasuta 24/7, siis selge miks minul sellega probleemi polnud.
| degreal kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Graafikakaardid ei kasuta isegi Gen4 ribalaiust täielikult ära. |
Kavalpead hakkavad raudselt low end-kaarte pcie5 x1 formaadina välja andma. |
Karta on jah. Samal ajal panevad kobaka jahutuse peale. GPU sag muutub veel hullemaks kui see seal ripub.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.09.2023 20:26:28
|
|
|
Igas põlvkonnas on mõni või mõned bang for buck mudelid, mis teevad sama nagu AB350M Pro4 socketi lõpuni. Pm. kõike.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.09.2023 21:13:58
|
|
|
Veel...
Ma ise mõistan selle hukka eos, nii prosede kui ka videokaartide osas ning nii ühel, teisel või ka kolmandal brändil. Tarbija sellest ei võida.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
01.10.2023 00:32:12
|
|
|
Sai R5 7500F masinasse pistetud ning näitab selliseid numbreid.
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.10.2023 10:49:02
|
|
|
| Karbistvälja seades või midagi timmitud ka juba?
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
01.10.2023 13:07:58
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| Karbistvälja seades või midagi timmitud ka juba? |
Panin BIOSis PBO ning curve optimizer - 30 ning mälule EXPO enabled.
Proovisin ka -40 aga siis enam stabiilne polnud.
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
01.10.2023 14:01:48
|
|
|
| Harrison kirjutas: |
Sai R5 7500F masinasse pistetud ning näitab selliseid numbreid.
 |
Tundub suht juust olevat?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
01.10.2023 15:09:39
|
|
|
| Ilmselt loputab 13400Fi igas asendis ära ja on samal ajal omajagu odavam?
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
01.10.2023 15:24:58
|
|
|
Juust? Performib nii nagu AMD lubab, turbotab 5Ghz-ni või grammike üle.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
01.10.2023 15:41:59
|
|
|
| Võtan sõnad vist tagasi, sest enne hinda ei teadnud aga kiire google ütleb, et ca 180€ tuleb? Selle eest tundub tegelt asjalik AM5 starter pakett olevat.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
01.10.2023 16:34:10
|
|
|
Odavaim prose jah AM5 platvormi sisenemiseks ning täitsa korraliku perfiga.
180$, eurodes pigem 190-200, eks näis kas ning millise hinnaga meile müüki tuleb (kui tuleb).
Võrreldes 7600-ga, suurt vahet pole.
Keegi on varasemalt R23.200 benchi teinud:
Spoiler 
Proovisin ka:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
03.10.2023 19:44:15
|
|
|
Kuidas pressimine välja nägi?
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
03.10.2023 19:51:43
|
|
|
| Curve optimizeriga kannatas vist -30..-35 see kivi ja +250 turbole ka juurde. Mälu timmimisest tuli ka suur võit.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
19.10.2023 17:12:05
|
|
|
Latest AMD AGESA Hints at Ryzen 7000G "Phoenix" Desktop APUs
https://www.techpowerup.com/314431/latest-amd-agesa-hints-at-ryzen-7000g-phoenix-desktop-apus
On ka viimane aeg. Viimati väljastati G mudelid ametlikult retailis Zen 3 ajal 5000 seeria all aga see oli üle kahe aasta tagasi ja senimaani 7000 seeria pole G mudeleid näinud.
EDIT:
AMD Introduces New AMD Ryzen Threadripper 7000 Series Processors and Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series Processors for the Ultimate Workstation
link
Oli ka aeg.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
20.10.2023 14:20:38
|
|
|
Ryzen 7 7800X3D panna istuma GIGABYTE X670 AORUS Elite AX peale on mõistlik?
Kas ~300 € eest on miskit paremate võimalustega/näitajatega mobo?
Millised mälud (32GB DDR5) valiksite antud kooslusele?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
20.10.2023 16:06:41
|
|
|
| KoldK kirjutas: |
Ryzen 7 7800X3D panna istuma GIGABYTE X670 AORUS Elite AX peale on mõistlik?
Kas ~300 € eest on miskit paremate võimalustega/näitajatega mobo?
Millised mälud (32GB DDR5) valiksite antud kooslusele? |
Ei näe väga mõtet. Seda CPU'd sa klokkida nagunii ei saa. Kui sul just konkreetse emaplaadi muid asju ei tarbi. Rohkem USB. PCIe jms vidinaid.
Aga kui plaanis kunagi mitte 3D cache CPU'd ostad ja soovid overclokciga tegeleda, siis vast ok plate.
Otsi odavaim CL30 6000mhz 32GB kit. Ma nüüd ei tea kas mõisltik 2x16GB või 4x8GB. Vist 4 mälupesaga platedel oli parem kui kõik 4 pesa täis? Targemad parandage.
Või kui oli dual rank ram, siis võis ka 4 pesa puhul olla 2 pulka sees?
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
20.10.2023 17:19:51
|
|
|
| Ma valisin ASRock B650E Taichi Lite'i 7800X3D kooslusesse ja RAM-iks F5-6000J3038F16GX2-FX5 (oli vaja madalaid tagasihoidliku välimusega pulki, kuna kasutan oma vana head NH-D15 edasi).
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
20.10.2023 21:41:32
|
|
|
Samade näitajatega A-Data on 128€ ja G.Skill 132€ (kahjuks küll kõrged). Kas tõesti peaks Poola mälu eelistama?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.10.2023 21:56:01
|
|
|
Mälude hinnavahed on tõesti väiksed. Mina eelistaks ikka suurmaid tootjaid. Mis emaplaatidesse puutub, siis niipalju kui ma kuulnud olen on Elite AX üks parimaid AM5 platesi sõltumata kiibistikust.
Viilutaja, Igal juhul 2x16. DDR5 enamlevinud maht ongi 2x16. Jah 2x8 jne eksisteerib aga seda ei soovita, sest nelja pulka on alati raskem jooksutada kui kahte. Lisaks on 2x8 vähemlevinud DDR5 kombo.
Neile kes plaanivad mälu timmima hakata tuleb soovitada hoopis 24GB pulki, sest buildzoidi viimases videos mainis seda, et 24GB pulgad lähevad kaugemale kui 16GB aga see eeldab ka vastavat emapalaati a'la X670 Gene, kuna kahe pesaga AM5 plaate mis oleksid mälu timmimiseks sobilikud jätkuvalt pole a'la MSI Unify jms. Tachyon oli aga seda toodeti piiratud kogus ja see läks kohe ära.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
20.10.2023 22:03:57
|
|
|
Samas on kasulik kui Euroopas ka mälusid toodetakse. Ja selleks peab seda toodangut ostma.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.10.2023 22:30:43
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Samas on kasulik kui Euroopas ka mälusid toodetakse. Ja selleks peab seda toodangut ostma. |
Kivid toodetakse ikkagi Aasias. Euroopas kleebitakse ainult heatsprederid külge.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
20.10.2023 23:06:31
|
|
|
Saksa Amazonist saab. Ostsin ise ka sealt.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
22.10.2023 00:49:04
|
|
|
| HPN kirjutas: |
| Ma valisin ASRock B650E Taichi Lite'i 7800X3D kooslusesse ja RAM-iks F5-6000J3038F16GX2-FX5 (oli vaja madalaid tagasihoidliku välimusega pulki, kuna kasutan oma vana head NH-D15 edasi). |
edit: Tuleb välja, et ASRock B650E Taichi Lite+Noctua NH-D15 ja mõni priskem GPU (minu puhul RX 7900 XTX) koos ei ühildu (kui just riserit ei plaani kasustada). Noctua radikad laiavad juba osaliselt ülemise/esimese PCI-E pesa kohal.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|