Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 105, 106, 107  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 09:04:12 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tomorrow, nojah, aga fakt, et seal kahe faili vahel üldse mingi tühi ala, on tobe, isegi siis kui nad kõik selekteerida.

See on mingi sinu spetsiifiline probleem. Nagu ma ütlesin, siis mina ei saa seda tühja ala seal isegi siis valida kui ma üritan seda sihtida.
Ma eeldan, et see ala eksisteerib selle jaoks, et saaks sealt allpool või ülevalpool olevaid faile valida. Kuigi mina kasutan tavaliselt kas CTRL+A/C/V/X või checkboxe hiirega lohistamise asemel.
napoleon kirjutas:
Kas mõne viite oskad anda kuidas seda teha? Ma läksin win10 peale tagasi just selleks, et no ei sobinud mulle see win11 taskbar. Või mõtlesid classic shell vms. kolmanda osapoole vidinat?

Pidasin silmas jah kolmanda osapoole programme aga hea uudis on see, et kui sellega see vana taskbar aktiveerida, siis pole vaja seda programmi edasi kasutada. Vähemalt niipalju kui ma aru saan.
21H2 sai veel registrisättega vana tagasi. Nüüd on vaja kasutada ExplorerPatcherit: https://winaero.com/how-to-restore-classic-start-menu-in-windows-11-and-get-back-live-tiles/#Restore_Classic_Taskbar_in_Windows_11
napoleon kirjutas:
Kas on vaja win11 kasutada? win10 EOL oli vist 2025, aega veel natuke on, et win11 enne oma lastehaigused põetud saaks icon_wink.gif
Ma korra proovisin seda win11, ei sobinud ja eks nüüd ootab natuke enne kui uuesti uuendan

No muidugi pole vaja tingimata kasutada. Ise lasin niigi küpseda üle pooleteise aasta, sest 21H2 reliis oli 04.10.2021. Mina läksin püsivalt üle 27.07.2023 alles.
Minule muidugi sobib, sest ma sain loobuda mitme kolmanda osapoole programmi kasutamisest tänu sellele, et vaikimisi on need featuurid juba olemas: center taskbar näiteks mille jaoks kasutasin Win10 all eraldi programmi.
Ei näinud erilist mõtet Win10 uuesti paigaldada (olin juba Win10 peal alates 2019 olnud) kui EOL oleks tulnud paari aasta pärast niikuinii.

Microsoft Plans to End Third-Party Printer Driver Support
https://www.techpowerup.com/313531/microsoft-plans-to-end-third-party-printer-driver-support
tsitaat:
Timeline Plan:

September 2023: Announce legacy third-party printer driver for Windows end of servicing plan.
2025: No new printer drivers will be published to Windows Update. Existing printer drivers on Windows Update can still be updated.
2026: Printer driver ranking order modified to always prefer Windows IPP inbox class driver.
2027: Except for security-related fixes, third-party printer driver updates will no longer be allowed. Existing third-party printer drivers can be installed from Windows Update or users can install printer drivers using printer manufactures installer programs.

Ei tea kuidas sellesse suhtuda. Minul on null probleemi olnud Canoni printeritega draiverite osas. Kunagine Pixma tindiprinter töötas isegi Vista all. Praegune i-Sensys laser on samuti rock solid olnud Win7, Win10 ja Win11 all.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 14:02:15 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

napoleon kirjutas:
Kas mõne viite oskad anda kuidas seda teha? Ma läksin win10 peale tagasi just selleks, et no ei sobinud mulle see win11 taskbar. Või mõtlesid classic shell vms. kolmanda osapoole vidinat?

Pidasin silmas jah kolmanda osapoole programme aga hea uudis on see, et kui sellega see vana taskbar aktiveerida, siis pole vaja seda programmi edasi kasutada. Vähemalt niipalju kui ma aru saan.
21H2 sai veel registrisättega vana tagasi. Nüüd on vaja kasutada ExplorerPatcherit: https://winaero.com/how-to-restore-classic-start-menu-in-windows-11-and-get-back-live-tiles/#Restore_Classic_Taskbar_in_Windows_11


Noh jah. See Patcher nimi viitab sellele, et ilmselt on win10 süsteemist mingid asjad võetud ja need kuidagi win11 peale vägistatud. Kuigi proge ennast ei pruugi pärast patchimist enam vaja olla, võib ühel hommikul avastada, et enam ei toimi see lahendus kuna windows on mingi uuenduse poolvägisi peale lasknud.
Eks ootab ära kuni see vanamoodi taskbar release versiooni pannaks ja siis proovib uuesti win11 peale kolida. Praegu ei kipu kuna töötavat asja pole mõtet torkida kuniks see töötav asi veel ametlikult toetatud on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 16:03:34 vasta tsitaadiga

napoleon, Vanamoodi taskbar ei tule ju tagasi kui kood on eemaldatud. Sinu ainus lootus ongi, et uuele koodile lisatakse vana funktsionaalsus mis paistabki hetkel olevat toimumas.

Minu ainus probleem taskbariga millel ei ole isegi kolmanda osapoole lahendust on ikoonide suurus. Ma tahaks suuremaid ikoone aga programm mis Win10 all need lisas enam ei toimi, kuna vana taskbari kood on eemaldatud ja seda programmi pole Win11 jaoks kohandatud. Kõik eksisteerivad lahendused tähendavad uduseid skaleeritud suuremaid ikoone. See oli Win10 all super kuna ikoonide kvaliteet ei kannatanud suuruse tõttu.

Tegin mingi aeg ka screenshotid võrdluseks Win10 VM's. Paar desktop ikooni suuruse võrdluseks.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 16:45:10 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
SKG kirjutas:
Tomorrow, nojah, aga fakt, et seal kahe faili vahel üldse mingi tühi ala, on tobe, isegi siis kui nad kõik selekteerida.

See on mingi sinu spetsiifiline probleem. Nagu ma ütlesin, siis mina ei saa seda tühja ala seal isegi siis valida kui ma üritan seda sihtida.
Ma eeldan, et see ala eksisteerib selle jaoks, et saaks sealt allpool või ülevalpool olevaid faile valida. Kuigi mina kasutan tavaliselt kas CTRL+A/C/V/X või checkboxe hiirega lohistamise asemel.

Sai kontrollitud teist arvutit, seal samasugune jama. 21H2 ja 22H2 Windowsi versioonid.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 17:55:44 vasta tsitaadiga

SKG, Sa ei ole jätkuvalt täpsustanud mis reso sa kasutad ja kas skaleerimine on kasutusel (125% või rohkem).
Nagu ma varasemalt ütlesin, siis compact vaates 1440p skaleerimist kasutamta on see ala nii imepeenike, et ma ei suuda isegi tahtlikult seda failidevahelist ala valida, rääkimata kogemata valimisest.

Ma pole ka omateada explorerile teinud mingeid muid seadistusi mis failide loendit veel kompaktsemaks muudaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 18:02:14 vasta tsitaadiga

Kompaktses vaates polegi seal vahet. Ilma on täitsa vahe sees, aga siis tuleb samuti väga hästi sihtida sinna vahele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 18:11:03 vasta tsitaadiga

Kompaktses vaates on õrn visuaalne vahe olemas aga füüsiliselt seda valida on võimatu. Vähemalt minul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 13.09.2023 19:35:28 vasta tsitaadiga

Tegelikult on lihtne: muuda view list > view details. Ja kui failide detaile näha ei soovi, siis eemalda viimaste kuvamine.
Kompaktses on nimekirjana vahed sees, detailses vaates aga jooned.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 21:10:21 vasta tsitaadiga

ViskeRelv kirjutas:
Kompaktses vaates polegi seal vahet. Ilma on täitsa vahe sees, aga siis tuleb samuti väga hästi sihtida sinna vahele.

On küll, mul ongi kompaktne vaade. "List" view, mitte "Details".

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 13.09.2023 21:34:27 vasta tsitaadiga

Mind hakkas asi huvitama. Proovisin järgi, "list" vaates on väikesed vahed tõesti sees ja kui hiirega hoolikalt sihtida, siis võib kahe faili vahelisse tühja alasse sattuda küll ja see nullib eelnevalt selekteeritud failide valikud, "details" puhul seda tühja ala pole ja hiirega võib vabalt ringi sudida. Molul on reso 3840x2160 ja scale 250%. Arvan, et see falidevaheline pilu muutub tuntavaks suure monitori ja/või üle 100% scale puhul.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...


viimati muutis Vondur 13.09.2023 21:36:44, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 21:35:38 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt skaleerimise asi, jah, ent raske ju öelda, mis reso ja skaleering kasutuses icon_lol.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 22:00:58 vasta tsitaadiga

Tomorrow, teises arvutis sama jama. Täiesti erinevad ekraanid, resolutsioonid ja scalingud. Ei olene ekraani, resolutsiooni ega scaling suurusest. Details vaade pole sobiv.


Vondur, täpselt nii ja sama probleem on ka 15.6" 1080p 100% läptopi puhul.


See oleks tegelikult päris jabur kui OS-i ekraaniseadete muutmine failihalduri funktsionaalsust muudaks icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Online

sõnum 13.09.2023 22:09:01 vasta tsitaadiga

Jah, View->List puhul saab hästi sihtides tõesti sellele ridade vahelisele alale pihta.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 13.09.2023 22:42:58 vasta tsitaadiga

See pole kuidagi seotud skaleerimisega, sai nagu seletatud. Details ja list-i vaate vahe on vaid selles, et esimene jookseb ühe tulbana alla + vahedeta, mida sooviti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 13.09.2023 22:50:30 vasta tsitaadiga

tofay, nii palju on seotud, et native või väiksema skaleerimise puhul on sellele pilule lihtsalt raskem pihta saada. See asi on seeriast "probleem tekkis koos probleemist teada saamisega". Mina ei teadnud sellest midagi, kuigi kasutan W11 peaaegu algusest peale ja ei teaks tänaseni. Deem you SKG! icon_lol.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2023 23:07:49 vasta tsitaadiga

See seletab jah miks minul seda ei esine. Kasutan alati Detail vaadet.

Proovisin. Detail ja Content vaates on vahel olematud.
List ja Tiles vaates on see juba suurem ja valitav.
Nelja erineva ikoonivaate puhul lähevad vahed juba päris suureks.

Seega kui tahad tingimata List vaadet kasutada, siis peab selle kiiksuga leppima või mingit teist failihaldurit kasutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2023 11:31:11 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
tofay, nii palju on seotud, et native või väiksema skaleerimise puhul on sellele pilule lihtsalt raskem pihta saada. See asi on seeriast "probleem tekkis koos probleemist teada saamisega". Mina ei teadnud sellest midagi, kuigi kasutan W11 peaaegu algusest peale ja ei teaks tänaseni. Deem you SKG! icon_lol.gif

Ma polnud probleemist enne teadlik kui oli vaja omajagu muusikafaile USB pulgale drag&droppida. Nagu Murphy seadus - loomulikult õnnestus mul selle tegevuse käigus 3-4 korda kahe faili vahelist tühimikku tabada ja selektsioon kaotada, siis hakkas huvitama, et mis kurat toimub, see ei ole ju normaalne icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 13:14:41 vasta tsitaadiga

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-11-snipping-tool-gets-ocr-support-to-copy-text-from-images/
Uus ja äge feature tulemas, aga loodetavasti nad seda äppi üleliia multifunktsionaalseks ei tee lõppkokkuvõttes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 14:49:48 vasta tsitaadiga

See OCR tugi võib isegi kasulik olla. Vahel ikka juhtub, et hüppab lahti messagebox mingi veateatega, aga copy-pastega sealt teksti võtta ei saa, et googeldada või kellegi käest nõu küsida.
Aga jah, snipping tool võiks olla selline, mille kasutamisega suht intuitiivselt hakkama saab mitte a'la photoshop, mis on võimekas küll, aga millega esimese hooga ei oska suurt miskit teha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 17:11:51 vasta tsitaadiga

Mul ei avane Snipping tool, windows update jms menüüd enam...mingi uus Win 11 feature vist thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 17:57:05 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
See OCR tugi võib isegi kasulik olla. Vahel ikka juhtub, et hüppab lahti messagebox mingi veateatega, aga copy-pastega sealt teksti võtta ei saa, et googeldada või kellegi käest nõu küsida.
Aga jah, snipping tool võiks olla selline, mille kasutamisega suht intuitiivselt hakkama saab mitte a'la photoshop, mis on võimekas küll, aga millega esimese hooga ei oska suurt miskit teha

Seni olen CTRL+A ja CTRL+C ja CTRL+V abil saanud kõik veateated kopeerida. Küll aga ei luba Event Viewer kõike kopeerida ja see on tüütu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 19:01:30 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Mul ei avane Snipping tool, windows update jms menüüd enam...mingi uus Win 11 feature vist thumbs_down.gif

Ega sul mingi Windows kümneks muundaja pole installitud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 21:35:33 vasta tsitaadiga

Igasugune nutifeatuurindus võiks olla ka selline, et seda ei käitata taustal. Arvata on, et sisutuvastus pannakse sisse, et andmeid koguda ja tulemusena muutub asi aeglasemaks, sest taustal tehakse teistele vajalikku icon_biggrin.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002




sõnum 17.09.2023 21:39:36 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Mul ei avane Snipping tool, windows update jms menüüd enam...mingi uus Win 11 feature vist thumbs_down.gif

Proovi WinKey+Shift+S

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2023 00:29:01 vasta tsitaadiga

11-ga avaneb see ka PrintScreeni vajutades vist?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 105, 106, 107  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.