Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 810, 811, 812 ... 832, 833, 834  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
est4ever
HV veteran
est4ever

liitunud: 05.12.2005




sõnum 16.09.2023 21:26:16 vasta tsitaadiga

nad võiks 12 seeria ju tagasi osta, ma oleks väga rahul kui poehind tagasi peopeale laotaks mu mini eest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 12:40:55 vasta tsitaadiga

iPhone on lihtsale inimesele ja pole vaja klienditeenindust üle koormata kõnedega, et miks numbrit valides mingeid imelikke nimesid pakkuma kukub.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 17.09.2023 15:47:04 vasta tsitaadiga

Kas tõesti tänasel päeval viimane iPhone mida jailbreakida saab on iPhone SE 2022. aastast? Uus 15 Pro Max tundub riistvaraliselt asjalik ja visuaalselt meeldiv, et kaaluda iPhonele tagasi tulekut, aga kui alternatiivseid appide kogukondi (a'la nagu cydia aastaid tagasi) ja app'e sideloadida ei saa, siis see on ületamatuks takistuseks. Varasemalt kasvõi eelkirjeldatud T9 implementeerimine jailbreakitud iPhonel oli ainult nupuvajutuse kaugusel.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 17.09.2023 16:45:02 vasta tsitaadiga

mario20031 kirjutas:
Kas tõesti tänasel päeval viimane iPhone mida jailbreakida saab on iPhone SE 2022. aastast? Uus 15 Pro Max tundub riistvaraliselt asjalik ja visuaalselt meeldiv, et kaaluda iPhonele tagasi tulekut, aga kui alternatiivseid appide kogukondi (a'la nagu cydia aastaid tagasi) ja app'e sideloadida ei saa, siis see on ületamatuks takistuseks. Varasemalt kasvõi eelkirjeldatud T9 implementeerimine jailbreakitud iPhonel oli ainult nupuvajutuse kaugusel.


Sideloading peab tulema EU käsul ja isegi ootan seda, kaua see õun hoiab oma kontrolli kuigi seade on enda omand ja kes tahab see sideloadib ja kes ei taha see ei taha.

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.09.2023 16:51:28 vasta tsitaadiga

Uskumatu et keegi veel mingi jailbreakiga tegeleb icon_eek.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 17.09.2023 19:39:36 vasta tsitaadiga

Tere õhtust! Viimaseid postitusi iPhone teemat jälgides tuli tahtmine lisada enda kogemusest tulenevaid arvamusi.

Fotode teisaldamisest telefonist arvutisse: Niipalju kui ma proovinud olen, siis W11 puhul on File Exploreri kaudu lubatud jagada ainult seda kausta, kus on lokaalselt salvestatud kaamera fotod. Teistele kaustadele üle File Exploreri pole ligi pääsenud (nt kui tahan arvutist telefoni muusikafaile kopeerida, siis USB massmälu režiimis ei saa seda teha). Seetõttu kasutan telefoni ja arvuti vahel failide liigutamiseks FTP serverit FE File Exploreri äpi koosseisus (saadaval vabavarana App Store'st). Ehk siis äpis server käima ja arvutiga ühendun läbi file Exploreri ftp://192.168.x.x Telefoni Wifi liidsesele ruuteri poolt antud aadressi kaudu. Nii saab ligi ka teistele kaustadele.

Telefoniraamat ja kontaktid- Ma ei tea, mul on küll nii, et niikui numbreid sisse toksin, siis sobiva vaste olemasolul pakub kontakti nime, millel vastavad numbrid telefoninumbris on olemas, ei näe põhjust miks peaks T9 meetodil mitmekordse klõpsuga numbriklahvide abil sisestama erinevaid tähekombinatsioone. SMS puhul nagunii on kasutusel virtuaalne klaviatuur ja tundub, et mingi sõnavara andmebaas on telefonis olemas isegi eesti keeles. See on küll väga sõnavaene, aga siiski on olemas.

iPhone upgradest. Finantsvõimalused määravad. Ise ei näe põhjust 15. seeriale üle kolida kui praegune SE2020 töötab normaalselt ja täidab kõik ootused. Aku mahutavus on küll langenud aga ma arvan, et 88% Battery Health pole veel põhjus miks peaksin uue peale mõtlema. Küll olen teinud põhimõttelise otsuse, et uue telefoni peale kolin (kindlasti iPhone, kuna seda on kõrvasisese kuuldeaparaadiga väga mugav kasutada nii käed-vabad süsteemina, kui ka muusika või heli edastajana) alles siis, kui aku mahutavus langeb alla poole. Ma ei klõpsuta ka igapäev fotosid. Kuna mul on 128GB sisemise mäluruumiga variant, millest ära olen hetkel kasutanud vaid 20GB (seda koos iOS'ga, meediumifailide ja paigaldatud äppidega kokku) siis ruumi klõpsutamiseks on veel küllaga. Tasuta iCloud maht on küll täis, aga minu jaoks pole fotode sünkimine eluliselt tähtis, salvestan siis telefonisse ja kui väga vaja siis kopeerin arvutisse. Ahjah, mis TouchID ja FaceID'sse puutub siis mul on TouchID, kuid ma ei kasuta telefoni ekraanilukust avamiseks, telefoniga arvete maksmiseks TouchID'ga seotavat sõrmejälge vaid Passcode. Mulle piisab sellest, et sõrmejäljed on riigile teada (ID-kaart ja biomeetriline pass). Miks ma pean oma sõrmejälge andma veel telefonitootjale (eeldusel et selle koopia salvestatakse kusagile õunaserverisse)? Võib tunduda paranoiline, aga ma pean turvalisemaks PIN koodi kui ükskõik millist muud autentimismeetodit. Ei pea sõrmejälge kasutama kui ei taha. Kaamerat saab aktiveerida ka lukustatud ekraani taga, kasutades virtuaalset liugurit. Poes maksmiseks topeltklõps TouchID nupul ja Passcode. Igaljuhul turvalisem, sest Passcode ei tea keegi, väidetavalt isegi mitte õunafirma ise, kuna see on krüpti all ja salvestatud telefonisse nii, et seda kopeerida ega lahti muukida ei saa (noh saab, aga see on kallis ja väga ajamahukas töö).


viimati muutis BA79 17.09.2023 20:45:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 20:30:12 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Telefoniraamat ja kontaktid- Ma ei tea, mul on küll nii, et niikui numbreid sisse toksin, siis sobiva vaste olemasolul pakub kontakti nime, millel vastavad numbrid telefoninumbris on olemas, ei näe põhjust miks peaks T9 meetodil mitmekordse klõpsuga numbriklahvide abil sisestama erinevaid tähekombinatsioone.

BA79 on T9 peal 2279 (lõpuni pole ilmselt vaja kirjutada, kahe esimese vajutuse peale saad juba listist valida).

BA79 kirjutas:
iPhone upgradest. Finantsvõimalused määravad. Ise ei näe põhjust 15. seeriale üle kolida kui praegune SE2020 töötab normaalselt ja täidab kõik ootused.

Väga väikesed ootused sul arvestades, kui põhjalikult sa alati poste kirjutad. icon_smile.gif Kui head kaamerat ja OLED ekraani saanud oled, siis sitemaga enam ei lepi...

BA79 kirjutas:
Igaljuhul turvalisem, sest Passcode ei tea keegi, väidetavalt isegi mitte õunafirma ise, kuna see on krüpti all ja salvestatud telefonisse nii, et seda kopeerida ega lahti muukida ei saa (noh saab, aga see on kallis ja väga ajamahukas töö).

Pegasus võtab krõbinal kõik lahti.


viimati muutis rex 17.09.2023 20:37:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 17.09.2023 20:37:27 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Miks ma pean oma sõrmejälge andma veel telefonitootjale (eeldusel et selle koopia salvestatakse kusagile õunaserverisse)?


https://support.apple.com/en-us/HT204587

tsitaat:
Secure Enclave
The chip in your device includes an advanced security architecture called the Secure Enclave, which was developed to protect your passcode and fingerprint data. Touch ID doesn't store any images of your fingerprint, and instead relies only on a mathematical representation. It isn't possible for someone to reverse engineer your actual fingerprint image from this stored data.

Your fingerprint data is encrypted, stored on disk, and protected with a key available only to the Secure Enclave. Your fingerprint data is used only by the Secure Enclave to verify that your fingerprint matches the enrolled fingerprint data. It can’t be accessed by the OS on your device or by any applications running on it. It's never stored on Apple servers, it's never backed up to iCloud or anywhere else, and it can't be used to match against other fingerprint databases.

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2023 20:41:07 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Seetõttu kasutan telefoni ja arvuti vahel failide liigutamiseks FTP serverit FE File Exploreri äpi koosseisus (saadaval vabavarana App Store'st). Ehk siis äpis server käima ja arvutiga ühendun läbi file Exploreri ftp://192.168.x.x Telefoni Wifi liidsesele ruuteri poolt antud aadressi kaudu. Nii saab ligi ka teistele kaustadele.
.


Järsku pakub huvi https://localsend.org/
Saab ka Androidiga mugavalt faile vahetada
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 17.09.2023 21:11:52 vasta tsitaadiga

rex Ma ei kasuta foorumis postituste kirjutamiseks ei telefoni ega tahvelarvutit. Ikka sülearvuti taga kirjutan. Mulle pole vaja hüpersuper 5 ja enama kaameraga labidat... icon_biggrin.gif

See Pegasuse paranoia- Ma arvan, et seda peaksid kartma riigitegelased, suurkorporatsioonide omanikud ja muud avaliku elu tegelased- Kui väga vaja saab telefoni abil santažeerida või kompromiteeriva materjali olemasolul raha välja pressida. Tavalise inimese jaoks ei hakka keegi seda nuhkvara kasutama. Kindlasti mõjutab asjade selline käik ka mobiilsete seadmete müügiturgu. Kui nt tuleb avalikuks, et iOS seadme kaudu saab vabalt pealt kuulata ilma kasutaja teadmata-siis müük kukuks kohe kolinal alla. Samas kindlasti eri tüüpi nuhkvarasid on olemas ka Androidile, nii et kui tahad enamvähem oma privaatsuse puutumatuses kindel olla siis tuleks telefonist üldse loobuda. Sama ka arvutite puhul. Otseses tähenduses "Privaatsust" pole enam ammu olemas. Hulluks läheb asi siis, kui hetkel eeldatavasti isikustamata kogutud andmeid ja statistikat hakatakse hoopis isikustatud kujul maha müüma (Otsimootorite poolt kogutav teave ja muude veebianalüütika rakendustega töödeldav informatsioon).


viimati muutis BA79 18.09.2023 15:57:58, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 17.09.2023 21:45:03 vasta tsitaadiga

Kes on väga paranoiline maailma suhtes, siis ammu juba on iOS'is ja macOS'is olemas "lockdown mode". Mõteldud just nende jaoks, kes tunnevad, et neid võib sihitud rünne tabada. Samas juhul kui tõesti peaks mõni riik, näiteks idanaabri puhul FSB all töötav СВР РФ, huvi tundma, siis ei aita ükski kaitse. Aga noh, muudel juhtudel võiks see kaitsekiht abiks olla. Äkki. Eks?

https://support.apple.com/en-us/HT212650
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2023 08:25:46 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
TIgaljuhul turvalisem, sest Passcode ei tea keegi, väidetavalt isegi mitte õunafirma ise, kuna see on krüpti all ja salvestatud telefonisse nii, et seda kopeerida ega lahti muukida ei saa (noh saab, aga see on kallis ja väga ajamahukas töö).
ma seisan selveris su kõrval iseteeninduskassas ja seni kuni mulle tsekki trükitakse vaatan, kuidas sa oma 4 numbrit suure puuteekraani peal sisse toksid.
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 18.09.2023 09:37:51 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
ma seisan selveris su kõrval iseteeninduskassas ja seni kuni mulle tsekki trükitakse vaatan, kuidas sa oma 4 numbrit suure puuteekraani peal sisse toksid.


icon_biggrin.gif Esiteks, Passcode on 6 numbrit. Teiseks pole mul veel olnud sellist olukorda, kus keegi poes seisab seljataga ja hingab kuklasse. Kõikides järjekordades kus ma olnud olen on ikka vähemalt kärujagu distantsi. Sa ei näe sellise distantsi pealt mitte midagi. Iseteeninduskassade puhul ka, on mõistlik vahe. Võib-olla Tallinnas on jah tihedamad järjekorrad, aga Rakveres mitte üheski kaupluses. Kui ma Passcode sisse tipin siis teen seda kiiresti ja maksmise ajaks on juba telefoni ekraan kaitsekaanega kinni kaetud. Ainus reaalne olukord kus võiks juhtuda selline asi, et keegi näeb Passcode sisestamist, on bussis, trammis vms ühistranspordis püsti seistes, kui see on paksult rahvast täis. Aga ma ei kasuta ühistransporti... Pileti valideerimist või ostmist nt Elroni rongis on võimalik ajastada. Ei sisesta Passcode validaatori juures nii nähtavalt et seda saaks ära arvata vaid hoiad telefoni teatud nurga all enda poole ja seda saab teha ka varem (nt niikaua kui keegi eespool olevatest ostab või valideerib pileti). Kõrvalseisjatele jääb mulje, et sa kirjutad sõnumit või kasutad mõnda äppi, mitte ei ava telefoni Passcode abil. Esmalt aktiveerid Walleti, sisestad Passcode, piiks käib ära alles siis kui NFC abil kontakti tuvastab.


viimati muutis BA79 18.09.2023 15:59:29, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.09.2023 09:48:03 vasta tsitaadiga

Tuleb see privacy klaas installida. Kõrvaltvaatajale tundub nagu näpiksid pimedat telefoni
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amphor
Kreisi kasutaja
Amphor

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2023 12:54:11 vasta tsitaadiga

Noh, kui sa passcode UI numbrite layouti tead, siis ei aita seal ka privacy klaas. Ja miinuspooleks sellel see ka, et ise ka ei saa vähegi nurga all vaadata
_________________
Kui postitus on sisulage, siis loetakse signatuuri
Eesti-inglise-eesti sõnastik Androidile
Toetage eesti asja - sõnaseletusmäng Androidile
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.09.2023 16:10:57 vasta tsitaadiga

Uus iOs on tänasest väljas: https://www.apple.com/ios/ios-17/
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tteam
Kreisi kasutaja
tteam

liitunud: 20.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2023 16:23:27 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, Sul juba pakub? Peaks tulema seal kella 20 paiku (Tavapraktika minu teada)
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.09.2023 17:19:03 vasta tsitaadiga

tteam kirjutas:
Dirty Harry, Sul juba pakub? Peaks tulema seal kella 20 paiku (Tavapraktika minu teada)
Ma olen paar kuud iOS 17 beetasid kasutanud, seega ei oska ütelda. Aga teistele peaks täna jah tulema nähtavaks.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amphor
Kreisi kasutaja
Amphor

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2023 19:20:35 vasta tsitaadiga

Nalja kah natuke
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kui postitus on sisulage, siis loetakse signatuuri
Eesti-inglise-eesti sõnastik Androidile
Toetage eesti asja - sõnaseletusmäng Androidile
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2023 07:46:13 vasta tsitaadiga

kas onu heino nali? Kui on androidi kaabel, peaks vast olema vastas ios kaabel.

Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pässapoiss
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2012




sõnum 19.09.2023 08:20:20 vasta tsitaadiga

Uue iOS-iga tuli minujaoks väga hea uuendus-nightstand.
Oskab keegi soovitada mõnda head laadimisdokki, kuhu saaks lisaks telefonile ka kella laadima sättida ööseks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est4ever
HV veteran
est4ever

liitunud: 05.12.2005




sõnum 19.09.2023 10:59:51 vasta tsitaadiga

pässapoiss, kasutasin ise mingi hetk seda: https://www.photopoint.ee/en/cellphone-accessories/2105040-prestigio-charging-station-revolt-a8 siia laod kõik asjad peale, telefon, klapid ja kell.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pässapoiss
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2012




sõnum 19.09.2023 11:05:54 vasta tsitaadiga

Jõudsin juba interneeduses ringi tuulutada ja läks Amazonist tellimusse Ankeri 3in1 laadija.
https://www.anker.com/products/b2597
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tteam
Kreisi kasutaja
tteam

liitunud: 20.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2023 11:29:17 vasta tsitaadiga

Mulle isiklikult meeldivad (jah ma tean androidil olnud pikemat aega) need interactive widgetid. Saab HomeKit seadmeid inimlikult läbi widgeti kontrollida ilma et peaks kuhugi sisse hüppama, nii nagu see oleks võinud juba ammu olla.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2023 18:14:07 vasta tsitaadiga

Tavalisel iPhone 15 ja iPhone 15 Plusil on mingid vanad prosed-kiibid sees? Kui osta, siis pigem Pro või Pro Max?
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 810, 811, 812 ... 832, 833, 834  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.