Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia müüb online.ee e-posti keskkonna märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2023 20:50:23 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
napoleon kirjutas:
Miks maili üldse browseris peab lugema? Võõras seadmes jah, aga oma seadmes võiks ikka mingi klient olla.

Kurat, tahan ja loen!

icon_smile.gif

Mul 3 tabi gmaili lahti, hea kiiresti näha kas midagi tulnud vms....pole mingit rakendust vaja või thunderit....
Elu lill thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 18.08.2023 21:08:15 vasta tsitaadiga

jeesus188, Gmaili jaoks on browseris mugav kasutada "Notifier for Gmail" lisa. Töötab mitme kontoga, näed kirjade eelvaadet ning saad ka ebavajalikud kohe kustutada.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 11:24:13 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Kogu see domeeni teema kõlab isegi minule liiga keeruliselt. Mina arvan, et niikaua kui eksisteeriv teenusepakkuja lubab sul eksportida oma kirju ja see kuhu tahad liikuda (kui eksisteerivaga midagi juhtub) lubab importida, siis pole oma domeeni regamine mingi eriline kindlustus.


Kindlustus on see selle jaoks, et sul on soovitud kujuga kindel meiliaadress terveks eluks (või noh nii kauaks kui soovid). Ei pea iga kord kui teenusepakkujat vahetad, mitmesajas kohas kontakte vahetamas käima ja kõigile kirjasõpradele meelde tuletama, et nad sulle su vanale meiliaadressile ei kirjutaks.

Just näiteks selle hoti teemaga ujus välja näide, ühel norrakate juurde kolitud kontol olid küll pealtnäha kontaktid alles, aga kui paljud neist õiged on kurat teab, sest kui palusin tal testiks mulle kiri saata sealt siis see ei õnnestunud, ning selgus et minu nimega oli tema kontaktides seotud ainult väga vana aadress, mis pole üle 10 aasta enam pädev olnud. Uuem oli kuskile musta auku kadunud.. kui tal nii on kõigi kirjasõpradega ja neil on ka vahepeal aadressid muutunud, siis on suht jama lugu.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 19.08.2023 15:48:45 vasta tsitaadiga

Nipi1000 kirjutas:
täna tuli siis selline mail, huvitav paljud selle õnge lähevad icon_wink.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

kujundus klapib suht hästi uue postkastiga, ainult need kirjavead vb reedavad, aga ka need ei päästa, kui uus site on juba eos kirjavigu täis


icon_biggrin.gif Sellise kujunduse ja ennekõike tekstiga jääb minu jaoks asjale küll õngitsuslehe maik suhu... Ei ärata usaldust.


Mis GMaili puutub, siis kasutan samamoodi üle veebi. Miks?

Hea linkida/jagada meili teel suuremaid faile, mida POP3/IMAP piirangute tõttu manustada ei saa (mahupiirang minu teada 25MB). Või siis navigeerida erinevate teenuste vahel nt GDrive/Gmail/Maps.

Ja mis Googlesse endasse puutub, siis mulle meeldib selle 2FA ja SSO normaalne kooslus. 2FA kaudu on mugav parooli vahetada. Oma seadmetes kasutan SSO ja olen sisselogitud. Võõraste seadmete kaudu on sisselogimine juba keerulisemaks tehtud (turvakaalutlustel)- peab kinnitama, et oled sina, kes tahab sisse logida, isegi kui paned õige parooli. Kinnitada saab kas üle SMS või kasutad selleks oma nutiseadet. Mul on 2 Android seadet, millega seda teen vajadusel- Tahvelarvuti ja vana nutitelefon. Parool on Firefoxis ja nutiseadmetes salvestatud, aga kui tühjendan veebibrauseri cache ja ka paroolid, siis uuesti sisenedes võib juhtuda, et parool meelest läinud kuna pole pikalt ise sisestanud (tekstifailina või ka paberile kirjutatult ei salvesta ühtki parooli, isegi ID/mID PIN-id vahetan uuendamisel ära sellisteks mis meelde jääb-Minu jaoks on kõige turvalisem koht paroolide salvestamiseks omaenda pea). Kasutan pikka parooli koos numbrite ja erimärkidega. Seetõttu uue parooli määramiseks peab samuti kasutama kas varumeili või SMS-i sest ei mäleta. Lisaks annab turvalisusele kaalu juurde see, et vana parooli uuesti määrata ei saa (kui meelde tuleb nt). Seega on turva ja kasutusmugavus minu jaoks GMaili puhul paigas.


viimati muutis BA79 19.08.2023 15:55:23, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 15:51:06 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Kogu see domeeni teema kõlab isegi minule liiga keeruliselt. Mina arvan, et niikaua kui eksisteeriv teenusepakkuja lubab sul eksportida oma kirju ja see kuhu tahad liikuda (kui eksisteerivaga midagi juhtub) lubab importida, siis pole oma domeeni regamine mingi eriline kindlustus.


Kindlustus on see selle jaoks, et sul on soovitud kujuga kindel meiliaadress terveks eluks (või noh nii kauaks kui soovid). Ei pea iga kord kui teenusepakkujat vahetad, mitmesajas kohas kontakte vahetamas käima ja kõigile kirjasõpradele meelde tuletama, et nad sulle su vanale meiliaadressile ei kirjutaks.

Just näiteks selle hoti teemaga ujus välja näide, ühel norrakate juurde kolitud kontol olid küll pealtnäha kontaktid alles, aga kui paljud neist õiged on kurat teab, sest kui palusin tal testiks mulle kiri saata sealt siis see ei õnnestunud, ning selgus et minu nimega oli tema kontaktides seotud ainult väga vana aadress, mis pole üle 10 aasta enam pädev olnud. Uuem oli kuskile musta auku kadunud.. kui tal nii on kõigi kirjasõpradega ja neil on ka vahepeal aadressid muutunud, siis on suht jama lugu.

See on hea point aga selle pärast ei peaks muretsema lõppkasutaja läbi oma domeeni haldamise ja maksmise näol vaid see peaks olema teenusepakkjuja mure.

Näiteks on meil numbriliikuvus kus sa saad oma numbri säilitades minna teise teenusepakkuja juurde. Number jääb samaks ja seda kuskil muutma ei pea.
Midagi sarnast peaks saama rakendada ka meiliaadressite puhul.

Ma kirjutasin sellest siin ka varem, et peaks eksisteerima mingi alias mis on kõikjal kasutusel ja selle aliase taga võib siis tegelik meiliaadress muutuda ükskõik kui palju kordi aga selle aliase peale saadetud meilid saabuvad ikkagi õige aadressi peale.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 15:51:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow, iCloudis on sarnane funktsionaalsus olemas. icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 15:58:50 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Tomorrow, iCloudis on sarnane funktsionaalsus olemas. icon_wink.gif

No vot. Muidu kopeeritakse kõike mida Apple teeb. Nüüd võiks kah kopeerida. See oleks tehniliselt teostav.

Lokaalses seadmes võib näiteks tuua muutujad kus kaust ei ole esindatud mitte otselingina a'la C:\blablabla vaid muutujana %kaust% ja selle muutuja väärtuseks olevat kausta aadressi võib muuta ükskõik kui palju ilma vajaduseta muuta C:\blablabla igal pool kuhu see sisestatud on.

Muidugi ma soovin siis vist kõrgemat matemaatikat, kuna isegi lokaalsel, operatsioonisüsteemi tasemel pole seda nii täielikult lahendatud ja tihti kohtab olukordi kus mingi OS äpp vms isegi ei toeta muutujaid.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 16:12:41 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
See on hea point aga selle pärast ei peaks muretsema lõppkasutaja läbi oma domeeni haldamise ja maksmise näol vaid see peaks olema teenusepakkjuja mure.

Sobiva tasu eest teenust pakkuja võtab selle rõõmuga enda mureks. Hea tasu eest võin ise seda teenust pakkuda.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 16:22:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Etz kirjutas:
Tomorrow, iCloudis on sarnane funktsionaalsus olemas. icon_wink.gif

No vot. Muidu kopeeritakse kõike mida Apple teeb. Nüüd võiks kah kopeerida. See oleks tehniliselt teostav.


ot:
https://support.apple.com/guide/icloud/add-and-manage-email-aliases-mm6b1a490a/icloud

Kuna ma ise mailiserverit hallata ei viitsi aga samas on mul domee(nid), siis kasutan nende pakutavat lahendust posti jaoks.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 16:42:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

See on hea point aga selle pärast ei peaks muretsema lõppkasutaja läbi oma domeeni haldamise ja maksmise näol vaid see peaks olema teenusepakkjuja mure.

Näiteks on meil numbriliikuvus kus sa saad oma numbri säilitades minna teise teenusepakkuja juurde. Number jääb samaks ja seda kuskil muutma ei pea.
Midagi sarnast peaks saama rakendada ka meiliaadressite puhul.

Ma kirjutasin sellest siin ka varem, et peaks eksisteerima mingi alias mis on kõikjal kasutusel ja selle aliase taga võib siis tegelik meiliaadress muutuda ükskõik kui palju kordi aga selle aliase peale saadetud meilid saabuvad ikkagi õige aadressi peale.


Kui tood näiteks telefoninumbri, siis seda sulle ka tasuta ei anta. Võid selle ühe või teise operaatori juurde liigutada, keegi seda sul tasuta ikka ei "majuta".
Ja noh, teab ka see alias ongi nii hea asi. Eesti.ee ju oli ja oli nagu põhjendatud ootus, et see kestab elu lõpuni kui just enne riigipööret ei toimu. Aga näed mis juhtus. Isegi raha eest ei saa seda alles jätta.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 17:08:04 vasta tsitaadiga

napoleon, Eesti.ee on ju eesnimi.perenimi@eesti.ee ja isikukood@eesti.ee. Ma saan aru nii, et üks neist jääb ikkagi toimima. Ega kahe paralleelselt jooksutamine ei olnudki algusest peale mõistlik.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 17:16:32 vasta tsitaadiga

Mitte päris. Proovi endale isikukood ät eesti punkt ee maili saata. Ei saa. Sinna saavad saata ainult riigiasutused.
Aga vahet pole palju neid on. Ma oma serveris võin endale 100 aliast ka teha. Neid juba ongi seal päris mitu, kuskil regades vahel hea alias anda mida kuskil mujal ei jaga, kui spämmi hakkab tulema siis on kohe teada kust kaudu aadress lekkis icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 20:00:07 vasta tsitaadiga

Sugulane kurtis, et temal sissetulevad meilid kustuvad. Kui kiri tuleb, siis ta saab seda lugeda vaid korra. Peale seda kustub kiri jäädavalt, seda ei ole ka spämmi kaustas ega prügikastis.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2023 20:09:14 vasta tsitaadiga

Ja ise ta pole seadistanud neid kirju automaatselt kustuma?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 19.08.2023 21:33:03 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mitte päris. Proovi endale isikukood ät eesti punkt ee maili saata. Ei saa. Sinna saavad saata ainult riigiasutused.

Nojah, tõesti on see ühepoolse"liiklusega" teavitusteenus. Samas, kui riigiametnikuga mingil teemal kirjavahetust pead, siis nemad üldiselt saadavad vastuse sellele aadressile millega ühendust võtsid. Näiteks valimisteenistuse poolt saadetav valijakjaart, tuleb rahvastikuregistris märgitud meiliaadressile. Seega pole tähtis, kas sul on eesti.ee aadress või mingi muu aadress, oluline on see, et rahvastikuregistris oleks märgitud see aadress mis toimib ja on kättesaadav. Selles suhtes on kogu online.ee rahvas valiku ees, mida teha, sest online.ee üleminekuga teisele omanikule ei saa meist keegi kodanikuna endale lubada seda, et suhtlus nendega kellega on see vajalik, jääb katki, teavitused ei jõua kohale, sest postkastiteenus ei tööta (kontaktid kadunud või uuendamata). Kas jääb online edasi kasutama või kolib mujale, on igaühe enda otsustada.
Üldiselt probleemi raskuskese paistab olevat nihkunud nende õlgadele, kellel on kadunud ligipääs kirjadele, mis on olulised. N.ö spämmipostkastist pole ju kahju. Mu vana hot.ee läks lõpuks lappama ja panin selle ise vabatahtlikult kinni ja läksin lõplikult üle gmailile, kuna nutiseadmed ka gmailiga seotud siis loogiline gmailiga jätkata, seda enam, tasuta 15GB mahtu. Mul 2 aadressi. Gmail ja mail.ee. Neist kahest piisab, et vajalikke kontakte üleval hoida ja pidada kirjavahetust nendega, kellega on vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2023 18:56:56 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Ja ise ta pole seadistanud neid kirju automaatselt kustuma?


Ei ole.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.08.2023 08:44:12 vasta tsitaadiga

Nädala jooksul pole suudetud katkise konto taasteparooli saata, sellised hakkavad teenust pakkuma icon_lol.gif
Vaatasin, et olen juba 10+ aastat gmailis, hea seegi thumbs_up.gif
Samas mingid asjad tahaks üle kontrollida...
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 21.08.2023 09:42:24 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
E-kirjade kuvamiseks kasutatakse tavalist Roundcube'i.
Mitu kirja saad kustutada nii, et valid esimese ja hoiad Shift all ja siis valid ala viimase.
Teine võimalus: kirjade ülal on "Vali". Valid sealt "Valik" ja siis linnutad.


Mul SHIFT ei tee midagi. Ja kui linnukesed ka mitme kirja ette panen, siis kasu sellest pole, sest mitmekaupa kustutamiseks nuppu pole. Ainult nii, et iga kiri paremal avada ja siis seal kustutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 10:21:53 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 11:57:17 vasta tsitaadiga

Palju neid norrakatele delegeeritud Telia domeene üldse oli? hot.ee, online.ee, neti.ee. Veel mõni?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 12:19:21 vasta tsitaadiga

Loe esimest posti.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitm
HV kasutaja
raitm

liitunud: 15.03.2005




sõnum 21.08.2023 12:27:06 vasta tsitaadiga

@online.ee
@hot.ee
@suhtlus.ee
@neti.ee
@estpak.ee
@solo.ee
@estnet.ee
@vnet.ee

..jõuti ette
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 21.08.2023 12:36:42 vasta tsitaadiga

estpak.ee ei ole
estpak.ee mail is handled by 10 edge01.telia.ee.
estpak.ee mail is handled by 20 edge02.telia.ee.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 12:52:28 vasta tsitaadiga

kevku kirjutas:
estpak.ee ei ole
estpak.ee mail is handled by 10 edge01.telia.ee.
estpak.ee mail is handled by 20 edge02.telia.ee.


ot:
Seda ilmselt väga lihtsalt ei saaks ka delegeerida, sest see on kasutusel veel n+1 kohtades, peale avaliku e-postinduse ja seda ajaloolistel põhjustel.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 13:36:19 vasta tsitaadiga

Niiet @estpak pandi lihtsalt üleöö kinni ja kogu moos?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia müüb online.ee e-posti keskkonna mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.