|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.08.2023 10:23:19
|
|
|
Eks keegi nägi kõva raha
Keegi võiks nüüd ikka välja uurida, et kas tulevikus farmitakse neid vanu konto kujusid või lähevad kõik need vanad kujud lukku. Ei näe kuskilt otsast, et eetiline oleks lubada uute kontode loomist kui see võimaldab filteerida välja lekkinud anfmebaasidest vähe tuntumad inimesed ja nendega scammima hakata.
Lihtsalt mõte, ei eelda et Telia selle mõtles, aga äkki siiski
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
10.08.2023 10:40:28
|
|
|
Vaatasin ka selle asja üle.
Postkasti sisu tahab harjumist, aga õnneks on vanaga suht sarnane. Õppimist vajavad sissetulnud kirjade ees olevate täppide värvid. Kollane on lugemata ja must loetud kiri, sinine avatud kiri. Kuidas mitut kirja korraga kustutada, ei saanud veel aru.
Õnneks on aliased alles. Proovin, kas saab neid juurde teha.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lord Ami
HV veteran

liitunud: 13.01.2006
|
10.08.2023 11:04:23
|
|
|
E-kirjade kuvamiseks kasutatakse tavalist Roundcube'i.
Mitu kirja saad kustutada nii, et valid esimese ja hoiad Shift all ja siis valid ala viimase.
Teine võimalus: kirjade ülal on "Vali". Valid sealt "Valik" ja siis linnutad.
Mina arvan nii, et tavalisele tädi Maalile see 5€/kuus ei sobi. Eriti arvestades, mis selle raha eest saab. Hea on see, et kogu kupatust lihtsalt hingusele ei saadetud, aga Norrakate hindadega meil kaugele ei purjeta. Mailbox.org / Mailo jt alternatiivid olemas, kes küsivad 1€ kuus. Jah, nende pakutav maht küll väiksem, aga kui sa spämmi ei korja, siis postkast suurt mahtu ei nõuagi.
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
10.08.2023 11:43:35
|
|
|
Kui kliendi jälle tööle sain, toimus uus sünkimine ja tuli hakata kliendist duubeldatud kirju välja rookima. Kui sai need välja roogitud ja Deleted kausta saadetud, sünkis Online puhtaks. Tublid affid.
Juba minuti ootan. Kas võin vahepeal lõunal käia? Meili muutes jääb veidi segaseks, kas tuleb parool ka sisestada või mitte. Proovisin mõlemat moodi, aktiveerimiskirja netu. Spämmi filtreerimine uuel meilil välja lülitatud. Võiks proovida aru saada, kui igat sellist jama peab paar nädalat ootama (nagu näiteks milnetis melivahetusel konto aktiveerimine), siis võib selle lolluse alla ära uppuda ja tuleb täistöökohaga seda tegema hakata.
Aliexpresseis meili vahetamisel saatis kõigepealt 6-kohalise koodi vanale emailine ja siis 6-kohalise uuele.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elar
HV kasutaja
liitunud: 27.05.2003
|
10.08.2023 12:13:08
|
|
|
Outlook 2007 IMAP konto, ei õnnestu meile välja saata. Autendib ainult 465/SSL -iga. Annab teate:
Reporting-MTA: dns; SMTPOUT05.DKA.mailcore.net
X-Postfix-Queue-ID: 022DFE029B
X-Postfix-Sender: rfc822; xxxxxxx@online.ee
Arrival-Date: Thu, 10 Aug 2023 11:02:25 +0200 (CEST)
Final-Recipient: rfc822; xxxxxxx@online.ee
Original-Recipient: rfc822;xxxxxxx@online.ee
Action: failed
Status: 5.7.1
Remote-MTA: dns; mx.dka.mailcore.net
Diagnostic-Code: smtp; 554 5.7.1 Service unavailable; Sender address
[xxxxxxx@online.ee] blocked using dbl.mailcore.local; Blocked by
dbl.mailcore.net
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
10.08.2023 12:20:55
|
|
|
| sass24 kirjutas: |
Kui kliendi jälle tööle sain, toimus uus sünkimine ja tuli hakata kliendist duubeldatud kirju välja rookima. Kui sai need välja roogitud ja Deleted kausta saadetud, sünkis Online puhtaks. Tublid affid.
Juba minuti ootan. Kas võin vahepeal lõunal käia? Meili muutes jääb veidi segaseks, kas tuleb parool ka sisestada või mitte. Proovisin mõlemat moodi, aktiveerimiskirja netu. Spämmi filtreerimine uuel meilil välja lülitatud. Võiks proovida aru saada, kui igat sellist jama peab paar nädalat ootama (nagu näiteks milnetis melivahetusel konto aktiveerimine), siis võib selle lolluse alla ära uppuda ja tuleb täistöökohaga seda tegema hakata.
Aliexpresseis meili vahetamisel saatis kõigepealt 6-kohalise koodi vanale emailine ja siis 6-kohalise uuele. |
neid aktiveerimiskirju ilmselt ei saadeta käsitsi ja seega peaks tulema sekundite jooksul
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
10.08.2023 12:43:51
|
|
|
Nüüd pärast kobinat sai kohe tehtud. Loomulikult sisestasin UUE aadressi. Miskipärast eeldavad adminnnid, et kasutajad on totaalsed lambad, .
Tnx, korras.
viimati muutis sass24 10.08.2023 12:47:02, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Strom
HV vaatleja

liitunud: 11.11.2002
|
10.08.2023 15:02:46
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| Eks see "halb üllatus" pisut suuremaks püütakse puhuda, nagu ikka meediamaastikul. Huvitav, et kui mina sain (ka kõik kasutajad) teavitusi juba kevadel oma meilile, ei olnud see üllatus ja sellest ajast saati migreerisin ennast nendest meilidest välja, mistõttu on imelik, et on alles nüüd ärkajaid ja ilmselt teine laine tuleb septembris kui kasutaja üldse enam postkasti ei saa. |
Mul mitu hot kontot ja minuni ei jõudnud ühtegi teavitust. Kontrollin regulaarselt oma spami kausta kah. Mulle tundub, et nende teavituste välja saatmisega pole korralikult hakkama saadud. Kasutatud tõenäoliselt mingisugust reklaamikirjade saatmise süsteemi, kus pole tähtis 100% kohale jõudmine.
Õnneks olin ammu juba põhikontakti muutnud enda domeeniks ja hoti aadressid olid kasulikud ajalooliste kontaktide jaoks ainult.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
10.08.2023 15:11:15
|
|
|
Ei tulnud mulle ka mingit teavitust, ei kevadel ega nüüd suvel. Ekstra lappasin veel nii spämmi kui ka kustutatud kirjad läbi.
Kindlasti poleks see kiri märkamata jäänud kuna @hot.ee jookseb mul ka Gmaili peale mida igapäevaselt jälgin.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
10.08.2023 15:51:56
|
|
|
https://www.online.ee/terms/
| tsitaat: |
3. Registreerumine ja Teenuse kasutamine
Selle Teenuse eesmärk ei ole e-maile saada, lugeda ega saata. Teenust kasutades kinnitate, et olete üle 18 aasta vana ja kasutate Teenust eraisikuna. Teie pääsete Teenusele ligi uuendatud kolmanda osapoole e-maili programmi/rakenduse kaudu, mis toetab IMAP/SMTP uusimat versiooni, või saate meie veebimeili kasutada veebilehitseja abil.
|
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.08.2023 15:58:55
|
|
|
| tsitaat: |
ja kasutate Teenust eraisikuna
|
lol
Eraisikuna ma seda kontot küll ei hoiaks, tõenäolised maksjad on just firmad
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
10.08.2023 16:04:48
|
|
|
mina küll ei hakka e-maili kasutamise eest maksma, tegin omale gmaili konto ja asi vask.... mingu krdi kukemuffi
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
10.08.2023 16:07:56
|
|
|
Mõelge positiivselt, vähemalt pole sul eesti.ee email suunatud hot.ee peale ja mõlemad meilid läbisegi igalpool kasutuses
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.08.2023 16:38:27
|
|
|
| Tint kirjutas: |
https://www.online.ee/terms/
| tsitaat: |
3. Registreerumine ja Teenuse kasutamine
Selle Teenuse eesmärk ei ole e-maile saada, lugeda ega saata. Teenust kasutades kinnitate, et olete üle 18 aasta vana ja kasutate Teenust eraisikuna. Teie pääsete Teenusele ligi uuendatud kolmanda osapoole e-maili programmi/rakenduse kaudu, mis toetab IMAP/SMTP uusimat versiooni, või saate meie veebimeili kasutada veebilehitseja abil.
|
|
Enne surma loetakse veel reeglid ka läbi...
Peaks ka muutma hakkama mingites foorumites jne aga ei viitsi veel. Aega on selle kiire asjaga.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
10.08.2023 19:12:04
|
|
|
| Tint kirjutas: |
https://www.online.ee/terms/
| tsitaat: |
3. Registreerumine ja Teenuse kasutamine
Selle Teenuse eesmärk ei ole e-maile saada, lugeda ega saata. |
|
Mis selle eesmärk siis on, end seaks vihastada 5 euro eest kuus?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
10.08.2023 19:32:20
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Tint kirjutas: |
https://www.online.ee/terms/
| tsitaat: |
3. Registreerumine ja Teenuse kasutamine
Selle Teenuse eesmärk ei ole e-maile saada, lugeda ega saata. |
|
Mis selle eesmärk siis on, end seaks vihastada 5 euro eest kuus?  |
Ma küsiks teise nurga alt, miks müüs Telia oma e-postikliendid firmale, kellel pole kavatsustki e-postiteenust pakkuda? Homme müüme mobiilikliendid mõnele ärikale, kellel pole mingit soovi telefoniteenust pakkuda, aga soovib tasuliste sisuteenustega rikkaks saada? Ausalt öeldes ei imestaks...
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
10.08.2023 20:05:50
|
|
|
| tsitaat: |
| Selle Teenuse eesmärk ei ole e-maile saada, lugeda ega saata. |
Nüüdseks oli ära parandatud. Loevad HV foorumit vist.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
10.08.2023 20:06:22
|
|
|
Siis teenusetingimused on ära parandatud. Aga ettevõtja konto vist mitte?
| tsitaat: |
Ta pääseb küll firma meilikontole sisse, kuid e-kirju saata ei saa ja kõik saabunud kirjad on kustunud. Tarbijakaitse on alustanud juhtumiga seoses järelevalvemenetlust.
|
Korralik käkk ikka. Õnnitlen Teliat suurepärase valiku puhul. Isiklikult tean mitut inimest, kes on loobumas kõigist Telia tasulistest teenustest.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lord Ami
HV veteran

liitunud: 13.01.2006
|
10.08.2023 20:15:40
|
|
|
Kindlasti ei olnud üleminek päeva küsimus. Tõesti nii käpardid on, et ei osata kirju üle kanda või oli kasutusel olnud süsteem niivõrd vana, et sellised vead võisidki tulla?
Mingi before ja after pilt pidi ju neile avanema (mitu miljonit kirja oli enne ja pärast)...
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
10.08.2023 20:50:53
|
|
|
Täiesti arusaadav, miks Telia pole enam huvitatud meiliteenuse pakkumisest ning selle maha müümine on igati loogiline samm. Aga kui sul on kliendid, kellele oled seda teenust üle 20 aasta pakkunud, siis tuleks ikka väga põhjalikult välja mõelda, kuidas nad kõige valutumalt saavad Fjordmaili teenusele üle minna või enda vanad andmed/kirjad endisest keskkonnast kätte. Olen täiesti kindel, et leidub kasutajad, kes hakkavad alles poole aasta pärast uurima, mis nende hot.ee/online/jne postkastidega juhtunud on, et uued kirjad sisse ei tule. Ning ei, minu arvates pole pole tegu paari üksiku edge-case'ga mida võib niisama ignoreerida. Kummaline, et Telia pole suutnud või tahtnud tekkinuid probleeme ette näha.
Blast from the past (1999):
https://web.archive.org/web/19991128082803/http://hot.ee/
Ise mäletan 2002 a hot.ee kujundust:
https://web.archive.org/web/20020122211243/http://portal.hot.ee/
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
10.08.2023 21:15:08
|
|
|
Nüüd on teenusetingimusi taas parandatud ja on kenasti kirjas, et
| tsitaat: |
| Selle Teenuse eesmärk on saada, lugeda ja saata e-maile |
.
Ei tea, mis neil vahepeal mõttes oli - tasuline piraatfilmide kanal?
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
10.08.2023 22:23:02
|
|
|
Mäletan samuti hoti 2002 aasta kujundust. Sai sealtkaudu sisse logitud ja veebimaili kaudu kirju saadetud, aga üldiselt harjusin kohe POP3 peal kasutama. Nostalgialaks tõesti, eriti hot.ee avalehel olevate linkide lugemine
Kontosse mittepääsemine ja kirjade kadumine on märksa laiem teema. Paljud saavad oma teenuspakkujate e-arveid ja kui see nüüd muutmata on, siis jäävadki arved maksmata kuni teenuspakkuja kas telefoni või tavaposti teel maksmata arvete pärast ühendust võtab. On kindlasti ebameeldiv seepärast arvetega jageleda.
Probleeme tekib ka väikeettevõtluses äripartnerite vahel- hinnapakkumised,päringud, arved, koostööprojektid ja kõik muu mis äris igapäevane on, kui see nüüd seetõttu seisma jääb, sest e-post ei liigu siis tekitab palju probleeme. Sest enne kui asjad korda saab, läheb aega. Pikkamööda muidugi kõik ärkavad üles, aga tüütu on.
Ma ise jäin mõtlema, et kui e-postkastide migreerimine ühelt platvormilt teisele nii valutult ei toimi, siis miks ei võinud lihtsalt võtta domeen koos sisuga üle muutmata kujul. Makselingi lisamine pealehele ei ole ju nii suur probleem... Aga noh iga teenuspakkuja vastutab oma teenuse kvaliteedi eest sest suuri muutusi saab ju eelnevalt testikeskkonnas läbi mängida- kas toimib või mitte.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.08.2023 23:00:32
|
|
|
Mnjaa, vägev värk, alates kella 21:00 st ei tule enam kirjad sisse. Olen vähemalt 8st eri kohast saatnud ja ei midagi. Aga välja lasevad küll saata.
EDIT: kohapealt saadetud meil tuleb sisse, mis aga teiseltpoolt lompi tulevad, pole veel siia jõudnud, pikk maa vist
EDIT2: korra tuli ette teade "SERVERI TÕRGE Kirjade serverist laadimine ebaõnnestus"
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.08.2023 23:07:47
|
|
|
Üle aastate mail.ee-d vaadates paistab see lätakatele parseldatud olema. Kunagi oli Tele2 käes vist? Ühe esivanema postkast sai sinna kunagi tehtud, aga vast 10a tagasi juba gmail kolitud ja polnud enam mail.ee-sse asja olnud.
Tegin nüüd sinna ühe lambipostkasti, aga https://help.mail.ee/category/10200/question/10117 järgi POP3 gmaili imema küll saada ei õnnestu. Kasutajanime proovitud nii *** kui ***@mail.ee kujul, serverit nii mail.ee (tekstis) kui mail.inbox.lv (pildil) variandina, porte igaks juhuks nii 110, 993 kui 995, igast asendist saab tala. Keegi kasutab?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
10.08.2023 23:17:07
|
|
|
| ot: |
| Miks see POP3 siin mitmest postist läbi käib? IMAP võiks nagu by defult standard olla peale dialup ajastut. |
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
10.08.2023 23:18:00
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| ot: |
| Miks see POP3 siin mitmest postist läbi käib? IMAP võiks nagu by defult standard olla peale dialup ajastut. |
|
| ot: |
Sest see on popp… |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
decrakas
HV kasutaja
liitunud: 21.09.2003
|
10.08.2023 23:19:53
|
|
|
Telia ikka oskab ämbreid kolistada, tuttaval FIE.. tegi juba enda domeeni ja üritab üle minna juunist aga nüüd maksis ikkagi üleminekuks summa, kontole saab sisse aga ühtegi emaili ei ole, ei tule ja kontaktid kadunud
_________________ anna mu tammetõru tagasi, eksole! |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.08.2023 23:28:33
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| ot: |
| Miks see POP3 siin mitmest postist läbi käib? IMAP võiks nagu by defult standard olla peale dialup ajastut. |
|
Sest ei huvita sünkimine ega selle kaudu välja saatmine. Piisab, kui gmail sealt ära imeb ja tühjendab.
Edit: taavi, tänud! Toimib.
viimati muutis rex 10.08.2023 23:38:15, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
10.08.2023 23:30:49
|
|
|
| Mulle isiklikult POP3 sobib. Ei pea veebi kaudu sisse logima ja paroole toksima (Ma ei salvesta kunagi e-maili paroole ei paroolihoidlasse ega veebibrauserisse- turvakaalutlustel), ühe erandiga koduarvutis gmail puhul- olen sisse logitud googlesse sest kasutan Google teenuseid iga päev). Võõrastes arvutites mitte iialgi. Arvutis oleva meilikliendiga tõmban oma mail.ee kirjad alla ja saadan ka kirju välja. Minu jaoks on mugav kirju koostada meilikliendi tekstiredaktoris, kui hakata veebimaileri väikeses tekstiaknas majandama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
viptrip
HV vaatleja
liitunud: 26.01.2008
|
10.08.2023 23:42:09
|
|
|
| Ei tea, kuidas teile, aga minule tundub praegune lihtsalt ühe lülina pikemast jadast. Kõrgelt ja kõrgilt lendav valitsus; olud, kus pole vaja enam teeseldagi, et e-hääletamine on olemuslikult "ühetaoline ja salajane"- sestap ka eesti.ee meilinduse kadu, online.ee müük ja väikese valurahana geiürituse majutamine telia poolt.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pealuu
HV veteran

liitunud: 07.02.2004
|
10.08.2023 23:43:31
|
|
|
| mõistlik meiliklient saab edukalt hakkama nii imap kui pop3’ga. eelistus enamasti maitseasi või kui serveris ruumi näpuotsaga, siis pop3 väike eelis.
|
|
| Kommentaarid: 211 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
11.08.2023 01:33:08
|
|
|
Tomorrow
Kindlasti, aga 100% riskivaba pole ükski IT süsteem. Samamoodi on olemas risk, et kõik andmed lähevad jalutama või hävinevad kui kõike suurte teenuspakkujate pilveteenustes salvestada ja suurel tegijal mingi raske apsakas juhtub. Ma tean et on olemas 3. osapoole nn "paroolihoidlaid", aga ma ei usalda "Kõiki mune ühes korvis hoida".
Mis isiklikku arvutisse puutub siis jah, põhimõtteliselt kui langeb arvuti varguse ohvriks, saab kettalt ka halbade kavatsuste jaoks andmeid maha lugeda/kopeerida, seepärast ma Gmaili oma meilikliendis ei salvestagi. Kui peaksin arvutit nt tööasjus igale poole kaasa tirima siis ilmselt hakkaksin üldse Privaatrežiimis meile lugema, sest privaatrežiimis ei salvestata midagi (ei paroole ega muudele andmeväljadele sisestatud andmeid) ja kes üritab sisse saada üle veebi, peab läbima 2FA. Kui telefoninumbrit ei tea, siis ei saa paroole muuta. Selles suhtes ei muretse. Minu jaoks on gmail olulisem kui mail.ee.
Sisu suhtes, Windowsile on olemas Veracrypt tasuta krüptimistarkvara. Ma ei tea, kas see laseb tervet süsteemiketast, kuhu Windows on installitud ära krüptida aga olen sedasi katsetanud et ühe kausta krüptisin ära ja tundub et sedasi töötab. Kui ise krüptovõtme parooli ei salvesta, nt teksti kujul, siis keegi parooli teadmata sisule ligi ei pääse. Ketas või selle osa on krüpteeritud ja kasutaja peab teadma nii krüptofaili nime, ette andma täispika krüptitud faili asukoha kataloogis ja sisestama õige parooli (parool on ka krüptitud, seda pole võimalik tekstiredaktoriga kuidagi välja lugeda). Kui ketas krüptitud võib sada imet üritada aga andmeid kätte ei saa. Halvemal juhul rikub failisüsteemi ära või muul viisil muudab ketta loetamatuks. Windowsi Bitlockerit ma ei saa kasutada kuna on W11Home ja selle pärast Pro peale upgradema ei hakka.
Mis paroolidesse veel puutub siis turvalisem on kasutada erimärke/sümboleid kuid parool seadistada selline, mis ise meelde jääb. Nii ongi sedaviisi, et mul on kõik paroolid peas. Määran ise parooli mis oleks piisavalt pikk, aga sisaldaks ka erimärke ja oleks samas kergem meeles pidada.
EDIT: Tänu sinu postitusele natuke googeldasin ja leidsin lahenduse ka oma Thunderbirdile. Nimelt on võimalik seadistada nn Ülemparooli ehk saab ka thunderbirdi lukku panna nii, et käivitamisel küsib parooli ja enne peaakent ei kuva. Lõppkokkuvõttes vahet pole. Ketta sisust on osadest failidest tehtud koopia, Linuxi saab krüptida Luksi abil, nii et kui ka keegi varastab, pole tal kettal oleva sisuga midagi peale hakata.
Online kontosid saab taastada. Aga väga tähtis on see, et ei avaldaks oma kontaktandmeid sotsiaalmeedias või muudes kohtades kus seda avalikult näha saab sest 2FA konto taastamine telefoninumbriga on turvaline ainult siis, kui pahalane ei tea telefoninumbrit. Google näiteks maskeerib taastamisel nii varumeiliaadressi kui telefonumbri ära. Kui valib taastamiseks nt kinnitamise nutiseadme abil siis selle vastu kaitsen ennast nutiseadmete PIN koodi ja telefoni Passcode abil millest kumbki on samuti peas mul. Kui puuteekraan lukus ja PINi ei tea, ei saa ju kinnitust anda.
Kokkuvõttes 100% ei kaitse miski, aga teatud määral saab riski vähendada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
11.08.2023 02:33:43
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
| Mulle isiklikult POP3 sobib. Ei pea veebi kaudu sisse logima ja paroole toksima (Ma ei salvesta kunagi e-maili paroole ei paroolihoidlasse ega veebibrauserisse- turvakaalutlustel), ühe erandiga koduarvutis gmail puhul- olen sisse logitud googlesse sest kasutan Google teenuseid iga päev). Võõrastes arvutites mitte iialgi. Arvutis oleva meilikliendiga tõmban oma mail.ee kirjad alla ja saadan ka kirju välja. Minu jaoks on mugav kirju koostada meilikliendi tekstiredaktoris, kui hakata veebimaileri väikeses tekstiaknas majandama. |
Selle kirjelduse järgi sa vist ei tea mis on POP3 ja IMAP vahe
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
11.08.2023 03:39:35
|
|
|
Tean küll. POP3 tõmbab kõik kirjad arvutisse, kui kasutaja just ei käsi meilikliendil säilitada koopiat meiliserveris. IMAP töötab sünkimise põhimõttel, saab samaaegselt erinevates seadmetes meilidele ligi, kuid ei salvesta kirja kasutaja arvutisse.
Ütleme nii, et nimetan meilikliente POP3 kliendiks sest mul on mugavam.
Mail.ee oli enne üleminekut POP3 peal ja hot oli ka alguses POP3 peal. Mugav oli. Tõmbasid arvutisse ja kogu moos. Offlines sai lugeda kirju ja ka välja printida.
Nüüd on IMAP ja vajalik on netiühendus, ilma selleta kaustu ei sünkita.
Samas on IMAP jah paindlik, et erinevate seadmetega sisse logides on juba loetud kirjad kõik märgitud loetuks. See on ainuke "eelis" IMAP'il POP3 ees minu jaoks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
11.08.2023 04:02:52
|
|
|
| Njaa, hetkel ei saa ma onlines kirja saata. Kaebab, et "SMTP tõrge (554): serveriga ühendumine nurjus".
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
svips
HV vaatleja
liitunud: 11.08.2023
|
11.08.2023 06:51:00
|
|
|
| Kohutav käkk, millest tuleb veel suur jama! Kontosse saab hetkel sisse logida, aga mailid ei liigu sisse ega välja, serveriga ei saa ühendust. Neil kellel vaja arved maksta või kelle sissetulek sõltub sellest on praegu tõsine häda käes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.08.2023 08:10:23
|
|
|
Selle jamaga vist nüüd ka Telia neti kooma tõmmanud
Mul seal midagi kriitilist pole ja ainsaks teemaks jääbki, kas uus pakkuja asub pakkuma vanu domeenilõppe ka uuesti või uued tulevad ikka mõnel muul kujul.
ID kaarti andmelekkes oli ju kogu see hot.ee list väga avalik ehk igasugune sama nimekuju juurde loomine võiks keelatud olla.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
11.08.2023 08:33:04
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
Tean küll. POP3 tõmbab kõik kirjad arvutisse, kui kasutaja just ei käsi meilikliendil säilitada koopiat meiliserveris. IMAP töötab sünkimise põhimõttel, saab samaaegselt erinevates seadmetes meilidele ligi, kuid ei salvesta kirja kasutaja arvutisse.
Ütleme nii, et nimetan meilikliente POP3 kliendiks sest mul on mugavam.
Mail.ee oli enne üleminekut POP3 peal ja hot oli ka alguses POP3 peal. Mugav oli. Tõmbasid arvutisse ja kogu moos. Offlines sai lugeda kirju ja ka välja printida.
Nüüd on IMAP ja vajalik on netiühendus, ilma selleta kaustu ei sünkita.
Samas on IMAP jah paindlik, et erinevate seadmetega sisse logides on juba loetud kirjad kõik märgitud loetuks. See on ainuke "eelis" IMAP'il POP3 ees minu jaoks. |
IMAP ei takista kuidagi kirjade arvutisse salvestamist ja vaikimisi teeb seda ka näiteks Thunderbird.
IMAP eelis on just konkreetselt kirjade sünkroonimine (loetuse status, saadetud kirjade kaust, kirjade kaustade vahet liigutamised jne).
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.08.2023 08:37:17
|
|
|
POP3 on tagurlik lahendus. Miks seda üldse kasutada. Mul oli aastaid teisel juhatuse liikmel IMAP maakodus (oli arvutist loetav ja pidevalt füüsiliselt kõik leitav ka ilma netita).
Täna on samas kõik ainult cloud.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BigBabba
HV kasutaja
liitunud: 29.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ibndaud
HV kasutaja
liitunud: 14.06.2003
|
11.08.2023 09:41:16
|
|
|
| rex kirjutas: |
Üle aastate mail.ee-d vaadates paistab see lätakatele parseldatud olema. Kunagi oli Tele2 käes vist? Ühe esivanema postkast sai sinna kunagi tehtud, aga vast 10a tagasi juba gmail kolitud ja polnud enam mail.ee-sse asja olnud.
Tegin nüüd sinna ühe lambipostkasti, aga https://help.mail.ee/category/10200/question/10117 järgi POP3 gmaili imema küll saada ei õnnestu. Kasutajanime proovitud nii *** kui ***@mail.ee kujul, serverit nii mail.ee (tekstis) kui mail.inbox.lv (pildil) variandina, porte igaks juhuks nii 110, 993 kui 995, igast asendist saab tala. Keegi kasutab? |
Lätlastel on samal teenusepakkujal ka tasuline inbox.eu -aastase subscriptioniga 10€
Ise kolisin sinna, esmamulje päris ok. POP3 kah toimib.
Proovisin enne ära pika rea tasuta Euroopa serverites asuvaid usaldusväärsemaid teenuseid, näiteks sakslastel ja šveitslastel on neid omajagu. Igal oma puudused. Gmaili väldin põhimõtteliselt, nende jaoks inimese privaatsus ei tähenda mitte midagi.
Siis üks väga huvitav koht oli mail.fr , sinna registreeruda ei õnnestunudki, sest Telia võrgu kliendid on nende silmis teatud-tuntud spammerid ja automaatselt blacklistis aegade lõpuni
_________________ dumb...dumber...dumbest.......................................................microsoft |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
11.08.2023 11:02:24
|
|
|
| svips kirjutas: |
| Kohutav käkk, millest tuleb veel suur jama! Kontosse saab hetkel sisse logida, aga mailid ei liigu sisse ega välja, serveriga ei saa ühendust. Neil kellel vaja arved maksta või kelle sissetulek sõltub sellest on praegu tõsine häda käes. |
Kas ma saan õigesti aru, et need, kel see sisse, välja, ühenduse saamise või kadunud kirjade-kontaktide probleem on, on need kes üritavad konto poole enda meilikliendiga pöörduda? Kas veebimeili kasutajatel, kes sisse logida saavad, kõik töötab või on nende jaoks ka asi katki? Kui ei, oleks ajutine lahendus ju veebi kaudu pöörduda
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.08.2023 11:25:17
|
|
|
Öö hakul otsustasin kriitilise pilguga oma senistest kirjadest üle käia, et mitte tarbetult kõike backup'pida. Esiteks, nad olid taastanud tagasi kõik juba kustutatud kirjad, umbes tunnise pusimise ajal aga tehti kogu postkast tühjaks nii ligi 1600st kirjest, ilmselt mingi AI vaatas et nagunii kustutatakse kirju - tuleme heatahtlikult kliendile vastu ja teeme kohe korraga kõik puhtaks. "Näib et postkastis ei olegi kirju" - ikka mõnusad.... Nüüdseks on tühja postkasti tulnud õhtustest kirjadest 3tk.
Kasutan brauserit, mitte meiliklienti, vastuseks eelmisele postitusele.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|