Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 84, 85, 86  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.06.2023 17:11:01 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif
EKRE kisa on jälle kisa pärast. Praktikas on vaja hoopis neid tehnika vastaseid miine mida saab vastase taha ja ette haubitsaga lasta.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2023 18:43:39 vasta tsitaadiga

Miinide ohtlikkusest ei pea vist rääkima. Siin värske näidisvideo
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/comments/14jozmg/ukrainian_army_enters_minefield_in_bakhmut/
Samuti õpetlik, mida miiniväljale sattudes teha ja mitte teha
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 19:04:26 vasta tsitaadiga

Ohtlikud on nad vaenlase jaoks. Eriti loll peab olema, et oma miiniväljal kakerdad.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2023 20:02:04 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ohtlikud on nad vaenlase jaoks. Eriti loll peab olema, et oma miiniväljal kakerdad.

kusjuures ei pea olema loll. Miinikaardid (kui need üldse eksisteerivad) on kaotsi läinud või puudulikud, side ja kommunikatsiooni probleemid, isetegevus, ebapädevus. Rinne käib edasi-tagasi ning tekib segadus kus-kes-mis jne jne
Praegu puistatakse miine ka spets mürskudega, seal kus tund tagasi oli puhas on nüüd miinid
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 20:05:58 vasta tsitaadiga

Meil pole ju rinnet. Saame rahulikult ära laduda ja kasvõi GPS-iga iga miini ära markeerida.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 20:54:25 vasta tsitaadiga

Lääne tark laskemoon ei toimi, kuna venemaal on GPS signaali segamise võimekus icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 20:58:31 vasta tsitaadiga

Oisu., targad laskemoonad ei tohiks kasutada laiatarbe GPS-i icon_rolleyes.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 21:03:21 vasta tsitaadiga

Mis tark laskemoon. Ma pean silmas seda, paned miinid maha nagu kartulid ja igaühe asukoha paned kaardile GPSiga. Easy.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 21:07:52 vasta tsitaadiga

https://www.politico.com/news/2023/04/12/russia-jamming-u-s-smart-bombs-in-ukraine-leaked-docs-say-00091600

Ja lennukid lendavad tagasi "levialasse", sest GPS süsteem kalab icon_rolleyes.gif
https://www.dagbladet.no/nyheter/angriper-flytrafikken-i-nord/76559427
https://www.delfi.ee/artikkel/85481397/pohja-norras-teatati-taas-gps-i-signaali-hairetest

Betamax
Kui GPS signaal on maas, lähed edasi või tagasi?


viimati muutis Oisu. 27.06.2023 21:29:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 21:23:36 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609019201/hankel-teiseks-jaanud-ettevote-kritiseerib-kaitsevaelaste-uusi-toidupakke
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 23:28:21 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120209110/euroopa-autonoomsete-sojalaevade-uudne-platvorm-valmib-saaremaa-firma-juhtimisel
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 23:39:52 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Betamax
Kui GPS signaal on maas, lähed edasi või tagasi?

Astusid sõjaväes miini otsa, et sellist juttu ajad?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 23:53:44 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1673790319756820483
tsitaat:
"Service center for US-made Abrams tanks to be opened in Poznan, Poland" - Reuters

The center intends to open the Polish weapons manufacturer Polska Grupa Zbrojeniowa. Warsaw plans to double the size of its army this year and increase defense spending to 4% of GDP.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 08:08:14 vasta tsitaadiga

+´09876
Sa paned miinid. GPS kordinaadid laed süsteemi. Algab sõda ja venemaa segab GPS signaali. Kuidas sa saad teada, kus miinid asuvad?
https://forte.delfi.ee/artikkel/86028275/gpsi-usaldusvaarsus-on-paiguti-loogi-all


viimati muutis Oisu. 28.06.2023 08:29:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.06.2023 08:16:28 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
+´09876
Sa paned miinid. GPS kordinaadid laed süsteemi. Algab sõda ja venemaa segab GPS signaali. Kuidas sa saad teada, kus miinid asuvad?


GPS koordinaadid on siiski kuskil kirjas. Võtad paberkaardi ja märgid miinivälja sinna
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 08:50:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1609019201/hankel-teiseks-jaanud-ettevote-kritiseerib-kaitsevaelaste-uusi-toidupakke

Lihtsalt möödaminnes lugesin ja pani muigama, et kas mõõdame endiselt toiteväärtust kalorites? Mida me sellega siis ikkagi lõpuks toidame, lõket või inimese organismi?

Võiks ükskord ometi aru saada, et inimese organismi jaoks ei oma kalorid otsest tähendust, olulised on toitained ja kui need pole inimesele vastuvõetavad, siis võib neist teoreetilistest tuhandetest kaloritest reaalset toiteväärtust alles jääda isegi alla kolmandiku, ülejäänu on lihtsalt ballast ja väljub kehast.

Inimese organismi füsioloogia ei ole nii lihtne nagu puiduküttel ahi, kes sellest aru ei saa, võiks tagasi koolikursust kordama minna, ilmselgelt esineb puudujääke.

Tugineme kaasajal liiga palju teoreetilistele numbritele ja kõiksugu abstraktsele mudeldamisele, et puude taga metsa enam näha ei oskagi, mis ei ole aga ühegi riigi jaoks kaitsevõimet tugevdav nähtus.

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 10:47:13 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1609019201/hankel-teiseks-jaanud-ettevote-kritiseerib-kaitsevaelaste-uusi-toidupakke

Lihtsalt möödaminnes lugesin ja pani muigama, et kas mõõdame endiselt toiteväärtust kalorites? Mida me sellega siis ikkagi lõpuks toidame, lõket või inimese organismi?

Võiks ükskord ometi aru saada, et inimese organismi jaoks ei oma kalorid otsest tähendust, olulised on toitained ja kui need pole inimesele vastuvõetavad, siis võib neist teoreetilistest tuhandetest kaloritest reaalset toiteväärtust alles jääda isegi alla kolmandiku, ülejäänu on lihtsalt ballast ja väljub kehast.

Inimese organismi füsioloogia ei ole nii lihtne nagu puiduküttel ahi, kes sellest aru ei saa, võiks tagasi koolikursust kordama minna, ilmselgelt esineb puudujääke.

Tugineme kaasajal liiga palju teoreetilistele numbritele ja kõiksugu abstraktsele mudeldamisele, et puude taga metsa enam näha ei oskagi, mis ei ole aga ühegi riigi jaoks kaitsevõimet tugevdav nähtus.

Toidu kalorsuse ehk energiaväärtuse parim valjendusviis on kalorites.
Mis on sinu arvates parem voi tapsem alternatiiv, mida valja pakud?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 28.06.2023 11:13:30 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1609019201/hankel-teiseks-jaanud-ettevote-kritiseerib-kaitsevaelaste-uusi-toidupakke

Lihtsalt möödaminnes lugesin ja pani muigama, et kas mõõdame endiselt toiteväärtust kalorites? Mida me sellega siis ikkagi lõpuks toidame, lõket või inimese organismi?

Võiks ükskord ometi aru saada, et inimese organismi jaoks ei oma kalorid otsest tähendust, olulised on toitained ja kui need pole inimesele vastuvõetavad, siis võib neist teoreetilistest tuhandetest kaloritest reaalset toiteväärtust alles jääda isegi alla kolmandiku, ülejäänu on lihtsalt ballast ja väljub kehast.

Inimese organismi füsioloogia ei ole nii lihtne nagu puiduküttel ahi, kes sellest aru ei saa, võiks tagasi koolikursust kordama minna, ilmselgelt esineb puudujääke.

Tugineme kaasajal liiga palju teoreetilistele numbritele ja kõiksugu abstraktsele mudeldamisele, et puude taga metsa enam näha ei oskagi, mis ei ole aga ühegi riigi jaoks kaitsevõimet tugevdav nähtus.

Toidu kalorsuse ehk energiaväärtuse parim valjendusviis on kalorites.
Mis on sinu arvates parem voi tapsem alternatiiv, mida valja pakud?

Energiaväärtus on jah kalorites, kuid kuna hange keskendus vaid energiale on DigedalBenil õigus - puuduvad nõuded nii mikroelementide kui ka nt kiudainete osas. Viimane on võrdlemisi oluline pikemalt toidupaki peal elades, nt õppekogunemised ja pikemad metsalaagrid... Esimese ringi kuivtoidupakid (2007a vist?) olid võrdlemisi kiudainete vaesed ning kevadtormil oli ikkagi päris ebamugav.

Ehk, et jah, lühiajaliselt on energia oluline aga nädal+ metsalaagri puhul võiks oluliselt rohkem fookust olla tasakaalustatud menüül - mikroelemendid, erinevad olulised rasvhapped, kiudained, vitamiinid jms mudru.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 11:47:01 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
...puuduvad nõuded nii mikroelementide kui ka nt kiudainete osas.

Voibolla toesti, kuid uudisest seda valja ei loe.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.06.2023 11:49:55 vasta tsitaadiga

Väidetavalt polnud jaotus vaid energia põhjal vaid ikka natuke põhjalikum. Kuskil olid need % ära toodud ka.
Maitset ka hinnati icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 11:58:40 vasta tsitaadiga

Eilsest AK-st seda intervjuud vaadates tundub, et saime järjekordselt odavaimat taga ajades ka vastava kvaliteedi. Aga selle intervjuueritava emanda sõnul olevat kõik parimas korras, kuigi näoilmest ja ebalevast vastamisest oli aru saada, et järjekordne JOKK.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 28.06.2023 12:16:28 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
ref kirjutas:
...puuduvad nõuded nii mikroelementide kui ka nt kiudainete osas.

Voibolla toesti, kuid uudisest seda valja ei loe.

Tiba kaevates tundub, et mingeid nõudeid ikkagi oli aga laias laastus 3600 kilokalorit päeva peale soodsaima hinnaga oli peamine kriteerium mis jällegi, lühiajalise matka/patrulli jaoks on ju tegelikult adekvaatne. Lihtsalt samad pakid lähevad nii ajateenistuse metsalaagritele, õppekogunemistele kui ka mingitele ühisõppustele NATO üksustega ja kui hiljem kasarmus on pesuruumi juures pikem järts (ning ka välikäimlad hõivatud) siis ütleb see mõndagi planeerimise ja motiveerimise kohta.

Üldiselt - tiba heietades - 2007-2008 oli ühiskatla toitlustus päris adekvaatne ja mitmekesine (mõned imelikud maitseelamused välja arvata), 2011 esimesel reservkogunemisel oli MASU-t kenasti tunda - nädala jooksul oli menüüs kolm põhirooga, kõik makaronidel ja lihtsal/odaval lihal baseeruvad. Kalorid tulid kindlasti kokku (kõht tühjaks ei jäänud) aga ei kujutaks ette 8 või 11 kuud sellise üksluise toidu peal ning teadmata muud koostist ei tea kuidas see ka pikemalt mõjus (võimalik, et roteeriti nt kuu põhiselt seda tüüpmenüüd).

2007 sai ka päris palju kirjutatud tagasisidet (mida isegi nõuti) tollaegsete pakkide osas ja tuttavatelt kuuldu järgi hilisematel aastatel tehti isegi tagasiside põhjal muudatusi (mõned ebapopulaarsed asjad visati välja, midagi asendati jne). Konkreetse näitena kirjutasid meie üksuse omad korduvalt, et pakk on "kuiv", ehk, et lisaks 2kg toidupakile peab 3-4l vett kaasas olema ja see on võrdlemisi ebamugav. St. pakis oleva toidu valmistamiseks kulus päris mehine kogus vett (palju kuivatatud kraami, mõned toidu päris soolased mis tekitasid omakorda janu jne), suur osa toitu vajas soojendamist/töötlemist enne kui süüa sai ja kusagil vihmas priimusega mässata on kah kehv, seega tihti jäi umbes pool pakist söömata ja näljatunne siiski näpistas.

2a hiljem üks tuttav muljetas, et suurem osa toite olevat otse pakist söödavad ja soojendamine teeb peamiselt asja lihtsalt maitsvamaks, kannatab enamvähem kõik ka külmalt ära süüa ning kuivikuid/soolaseid asju pakis vähem.

Seega on äkki isegi lootust, et hanke lõpuks loksub midagi paika? Lihtsalt kurb, et iga pakkuja vahetuse korral liigutakse jälle ajas tagasi, et uut ratast leiutada...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.06.2023 15:20:38 vasta tsitaadiga

Peaks järgmisel õppusel veganpakki küsima, äkki saab Kekecile asendust.. ja miks need kommivabriku batoonid nii räige seebimaitsega on?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 28.06.2023 16:06:34 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Peaks järgmisel õppusel veganpakki küsima, äkki saab Kekecile asendust.. ja miks need kommivabriku batoonid nii räige seebimaitsega on?

Kui aus olla siis... tahaks näha mis juhtub icon_smile.gif

2007a öeldi taimetoitlasele suht otse, et ei huvita ja kui toit ei sobi siis nälgid.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.06.2023 16:16:18 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Leinö kirjutas:
Peaks järgmisel õppusel veganpakki küsima, äkki saab Kekecile asendust.. ja miks need kommivabriku batoonid nii räige seebimaitsega on?

Kui aus olla siis... tahaks näha mis juhtub icon_smile.gif

2007a öeldi taimetoitlasele suht otse, et ei huvita ja kui toit ei sobi siis nälgid.


Mingi kogus peaks ikkagi olema neid, hankes kirjas hommikusöögipakk, lõuna-õhtupakk, laktoosivaba, gluteenivaba, vegan. Iseasi kas neid parasjagu laos on
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.06.2023 16:44:07 vasta tsitaadiga

hirmus, pole ime keskmiselt tuleb kokku mehh icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 20:05:41 vasta tsitaadiga

UNGARI parlament teatas kolmapäeval, et lükkab Rootsi NATO liikmelisuse ratifitseerimise oma sügisistungjärgule.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.06.2023 08:40:41 vasta tsitaadiga

Ei tule sealt mingit häält, see Orban on sama hull kui Luka.
Igapäevane hea meenutus kui EKRE hullud täna kuskil eesotsas oleks...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 09:47:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The State Department just approved Poland’s plan to buy 6 batteries of the Patriot missile defense system

🇵🇱 will get 48 launchers, 644 PAC 3 missiles,the Integrated Air & Missile Defense & Battle Command System (IBCS) & related equipment.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 10:11:19 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/visegrad24/status/1674152613049147393
tsitaat:
The State Department just approved Poland’s plan to buy 6 batteries of the Patriot missile defense system
Poland will get 48 launchers, 644 PAC 3 missiles,the Integrated Air & Missile Defense & Battle Command System (IBCS) & related equipment.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 11:11:27 vasta tsitaadiga

Poola võiks Kaliningradi ära võtta. Poleks üldse selle vastu.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 11:17:03 vasta tsitaadiga

Mis nad teevad selle kloaagiga?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 11:21:21 vasta tsitaadiga

Kasutavadki kloaagina? Hea võimalus kogu saast sinna vedada.

https://www.theguardian.com/uk-news/2023/jun/29/head-of-british-army-could-quit-in-row-over-further-cuts
Me tõstame kaitsekulutusi, meie liitlased kärbivad. Huvitav, kas orkester jääb alles?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 11:39:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Poland’s new military orders

1350 Abrams and K2 Panther tanks
700 howitzers
1000 infantry fighting vehicles
96 Appache helicopters
100+ jet fighters
700 Himars & Chunmoo rocket launchers
8 patriot batteries
submarines, frigates, etc

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 08:58:49 vasta tsitaadiga

NATO pikendab täna Stoltenbergi ametiaega. NATO diplomaatide sõnul tehakse lõplik otsus selle kohta täna kohtumisel.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.07.2023 09:16:01 vasta tsitaadiga

Poola tellimused on ägedad, aga kuidas nad seda finantseerivad icon_lol.gif
Lihtsalt kulukus on selle 50% võlatasemelt päris korralik... Igasugu hooldelepingutelt tagasi teenida tundub ka küsitav, sakslane tegi hinna 14K, poolakas 100K Leopardi ülevaatamine icon_lol.gif
Ehk enam ei tundu utoopia, et sakslaste idee avada Ukrainas hooldus omab selget mõtet.
//
Prantsuse ja Itaalia SAMP/T peaks ka ju suutma Kinzali alla lasta, iris ehk võib-olla, nasams pigem mitte?
https://www.mbda-systems.com/product/aster-30-sampt/
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 13:45:02 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Poola tellimused on ägedad, aga kuidas nad seda finantseerivad icon_lol.gif


Kas etem on hakata raha siis otsima, kui venelane juba ukse taga koputab? Väga hea, et ostavad. Meie jaoks on sõjaliselt tugev Poola ainult hea.
Kas on meelest läinud juba ajaloo õppetunnid, et alustuseks tuleb suured ja tugevad vallutada ja seejärel väiksed pudenevad ise ära.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.07.2023 14:07:45 vasta tsitaadiga

Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 16:31:37 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine.

Nonoh. Ega kui keegi sul riigis lammutama tuleb ja piisavalt jõudu vastu kohe panna pole, ega see siis ometi soodsam lahendus pole. Ukraina näitel 33% majanduslangus on väga karm.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 16:54:44 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Magic kirjutas:
Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine.

Nonoh. Ega kui keegi sul riigis lammutama tuleb ja piisavalt jõudu vastu kohe panna pole, ega see siis ometi soodsam lahendus pole. Ukraina näitel 33% majanduslangus on väga karm.
Meil on kollektiivkaitse. Ja 33% majanduslangust suudab Venemaa Eestis tekitada olenemata relvasüsteemidest, mis me oma eelarve piires ostame, isegi kui kogu eelarve relvastusele kulutame. Sama kehtib Poola puhul, nende eelarve on ca 110 miljardit.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 21:17:36 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
ranel kirjutas:
Magic kirjutas:
Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine.

Nonoh. Ega kui keegi sul riigis lammutama tuleb ja piisavalt jõudu vastu kohe panna pole, ega see siis ometi soodsam lahendus pole. Ukraina näitel 33% majanduslangus on väga karm.
Meil on kollektiivkaitse. Ja 33% majanduslangust suudab Venemaa Eestis tekitada olenemata relvasüsteemidest, mis me oma eelarve piires ostame, isegi kui kogu eelarve relvastusele kulutame. Sama kehtib Poola puhul, nende eelarve on ca 110 miljardit.

Nii, kollektiivkaitse. Vajadusel läheb harjavartega tankide vastu, sest õigel ajal jäid õiged ostud tegemata? icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 22:16:19 vasta tsitaadiga

See 110 miljardit on küll laest võetud!
https://www.gov.pl/web/finanse/sejm-przyjal-ustawe-budzetowa-na-2023-rok
152 miljardit icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2023 22:36:20 vasta tsitaadiga

2022. aasta eelarves olid kulud 110 miljardit.

Sel aastal on eelarve suurenenud, kulud 150 miljardit, defitsiit kuni 15 miljardit eurot.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.07.2023 09:25:56 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
2022. aasta eelarves olid kulud 110 miljardit.

Sel aastal on eelarve suurenenud, kulud 150 miljardit, defitsiit kuni 15 miljardit eurot.

ok icon_lol.gif thumbs_up.gif
ranel kirjutas:
Nii, kollektiivkaitse. Vajadusel läheb harjavartega tankide vastu, sest õigel ajal jäid õiged ostud tegemata? icon_biggrin.gif

See suutlikus oli ka varem, kuhu see nüüd kadus?
Ehk me ei räägi neist nn. ülekulu aastatest, mis otseselt väljendub ka meil suuremas võimekuses sõjatehnikat osta.
See aasta peaks vähemalt paberil olema viimane kus riik võib eelarve lasta oma suva järgi miinusesse. Kuigi väidetakse, et äkki ka järgmisel icon_confused.gif
//
Eesti ostud jäävad ikka raha taha mitte, et me ei saaks osta.
Kõige odavam on ikka tuua liitlased siia raha kulutama ja ehitada neile välja normaalne võimekus siin olla.
Jääb oluliselt rohkem raha ringlusse...
EKRE uhuud juba jõudsid kisada, et himars ja laevatõrje õhutamine (et läheme piitrit laskma).
Ehk ei saa välistada, et pärast järgmisi valimisi tulevad nende soovitud kuni 60km ulatusega asjad.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2023 09:28:34 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

See suutlikus oli ka varem, kuhu see nüüd kadus?
Ehk me ei räägi neist nn. ülekulu aastatest, mis otseselt väljendub ka meil suuremas võimekuses sõjatehnikat osta.
See aasta peaks vähemalt paberil olema viimane kus riik võib eelarve lasta oma suva järgi miinusesse. Kuigi väidetakse, et äkki ka järgmisel icon_confused.gif
//
Eesti ostud jäävad ikka raha taha mitte, et me ei saaks osta.

Ehk selle taha, et palju tehnikat Ukrainas utiliseeritud+moona varuosa osas ka nüüd hulga suuremad normid?

Jõuaks nüüd lõpuks ometi selleni, et iga põõsas võib pauku teha ja eraisikute moona normid nagu Soomes.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.07.2023 09:37:37 vasta tsitaadiga

Eestil tegelikult vedas, saime väga odavalt vahetada moona ja tehnika uuema vastu. Haubitsatega on suutlikus suurem ja moona ka väidetavalt rohkem ja see kõik kasutatav vähemalt 6+ aastat.
Ehk seis on nii või naa parem kui enne.
Vägev PR ja uuem tehnika...
//
Ma arvan, et seis selline, et tibla ei tule otse ja odavalt. Tuleb ikka suure koguse droonide, odavate liugpommide ja rakettidega.
Nüüd siin vältida seda 30-40% olulise taristu purustamist omavahenditega pole enam võimalik.
//
Pigem võiks nüüd tegeleda sellega, et metsas on ka elu ja Nursipalu kasu on ka rahaline kohalikele.
Kolime linna trend ju ei muutu...järjest pakib ju erinevaid käsitöö talusid asju kokku ehk pole ka kuskile seda Javelini peita.
Muidu see iga puu võib lasta loogika on õige thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2023 11:27:43 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609026089/meedia-vaitel-soovib-biden-nato-juhiks-ursula-von-der-leyenit

tsitaat:

Von der Leyeni kandidatuur tõusis Washingtonis esikohale pärast seda, kui Ameerika Ühendriigid, mis on alliansi tähtsaim liige, olid sisuliselt blokeerinud Briti kaitseministri Ben Wallace'i võimalused saada NATO uueks tegevjuhiks pärast Jens Stoltenbergi, kes on sel kohal olnud alates 2014. aastast.




tsitaat:

The Telegraphi andmeil langes Wallace võistlusest juunis pärast seda, kui tema kandidatuurile olid vastu USA ja Prantsusmaa, mis soovib, et selle rolli täidaks mõnest Euroopa Liidu riigist pärit liider. Väidetavalt oli Briti kaitseminister olnud paljude NATO liikmesriikide lemmik, kuid tal tekkisid alliansi de facto juhi Washingtoniga märkimisväärsed pinged seoses tema enneolematu toetusega Ukrainale.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.07.2023 15:47:53 vasta tsitaadiga

Ehk eesmärk pole NATO vaid EL loeb sellest välja. Jääb loota, et pole tõsi.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2023 10:45:32 vasta tsitaadiga

Lohistame susse edasi thumbs_down.gif
https://www.telegraph.co.uk/world-news/2023/07/08/ukraine-nato-bid-block-germany-fears-putin/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.07.2023 11:36:00 vasta tsitaadiga

Aastaid oma majandust sõjatehnikale eelistanud Saksamaa blokeerimine oleks isegi hullem kui Ungari thumbs_down.gif
EL suurima sitakeeraja auhind oleks siis jätkuvalt teenitud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 84, 85, 86  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.