|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.06.2023 17:11:01
|
|
|
EKRE kisa on jälle kisa pärast. Praktikas on vaja hoopis neid tehnika vastaseid miine mida saab vastase taha ja ette haubitsaga lasta.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slinky
HV kasutaja
liitunud: 20.09.2015

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slinky
HV kasutaja
liitunud: 20.09.2015

|
27.06.2023 20:02:04
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Ohtlikud on nad vaenlase jaoks. Eriti loll peab olema, et oma miiniväljal kakerdad. |
kusjuures ei pea olema loll. Miinikaardid (kui need üldse eksisteerivad) on kaotsi läinud või puudulikud, side ja kommunikatsiooni probleemid, isetegevus, ebapädevus. Rinne käib edasi-tagasi ning tekib segadus kus-kes-mis jne jne
Praegu puistatakse miine ka spets mürskudega, seal kus tund tagasi oli puhas on nüüd miinid
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
27.06.2023 20:54:25
|
|
|
Lääne tark laskemoon ei toimi, kuna venemaal on GPS signaali segamise võimekus
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
27.06.2023 23:39:52
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
Betamax
Kui GPS signaal on maas, lähed edasi või tagasi? |
Astusid sõjaväes miini otsa, et sellist juttu ajad?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008

|
28.06.2023 08:16:28
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
+´09876
Sa paned miinid. GPS kordinaadid laed süsteemi. Algab sõda ja venemaa segab GPS signaali. Kuidas sa saad teada, kus miinid asuvad? |
GPS koordinaadid on siiski kuskil kirjas. Võtad paberkaardi ja märgid miinivälja sinna
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
28.06.2023 08:50:44
|
|
|
Lihtsalt möödaminnes lugesin ja pani muigama, et kas mõõdame endiselt toiteväärtust kalorites? Mida me sellega siis ikkagi lõpuks toidame, lõket või inimese organismi?
Võiks ükskord ometi aru saada, et inimese organismi jaoks ei oma kalorid otsest tähendust, olulised on toitained ja kui need pole inimesele vastuvõetavad, siis võib neist teoreetilistest tuhandetest kaloritest reaalset toiteväärtust alles jääda isegi alla kolmandiku, ülejäänu on lihtsalt ballast ja väljub kehast.
Inimese organismi füsioloogia ei ole nii lihtne nagu puiduküttel ahi, kes sellest aru ei saa, võiks tagasi koolikursust kordama minna, ilmselgelt esineb puudujääke.
Tugineme kaasajal liiga palju teoreetilistele numbritele ja kõiksugu abstraktsele mudeldamisele, et puude taga metsa enam näha ei oskagi, mis ei ole aga ühegi riigi jaoks kaitsevõimet tugevdav nähtus.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.06.2023 10:47:13
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
Lihtsalt möödaminnes lugesin ja pani muigama, et kas mõõdame endiselt toiteväärtust kalorites? Mida me sellega siis ikkagi lõpuks toidame, lõket või inimese organismi?
Võiks ükskord ometi aru saada, et inimese organismi jaoks ei oma kalorid otsest tähendust, olulised on toitained ja kui need pole inimesele vastuvõetavad, siis võib neist teoreetilistest tuhandetest kaloritest reaalset toiteväärtust alles jääda isegi alla kolmandiku, ülejäänu on lihtsalt ballast ja väljub kehast.
Inimese organismi füsioloogia ei ole nii lihtne nagu puiduküttel ahi, kes sellest aru ei saa, võiks tagasi koolikursust kordama minna, ilmselgelt esineb puudujääke.
Tugineme kaasajal liiga palju teoreetilistele numbritele ja kõiksugu abstraktsele mudeldamisele, et puude taga metsa enam näha ei oskagi, mis ei ole aga ühegi riigi jaoks kaitsevõimet tugevdav nähtus. |
Toidu kalorsuse ehk energiaväärtuse parim valjendusviis on kalorites.
Mis on sinu arvates parem voi tapsem alternatiiv, mida valja pakud?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
28.06.2023 11:13:30
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
Lihtsalt möödaminnes lugesin ja pani muigama, et kas mõõdame endiselt toiteväärtust kalorites? Mida me sellega siis ikkagi lõpuks toidame, lõket või inimese organismi?
Võiks ükskord ometi aru saada, et inimese organismi jaoks ei oma kalorid otsest tähendust, olulised on toitained ja kui need pole inimesele vastuvõetavad, siis võib neist teoreetilistest tuhandetest kaloritest reaalset toiteväärtust alles jääda isegi alla kolmandiku, ülejäänu on lihtsalt ballast ja väljub kehast.
Inimese organismi füsioloogia ei ole nii lihtne nagu puiduküttel ahi, kes sellest aru ei saa, võiks tagasi koolikursust kordama minna, ilmselgelt esineb puudujääke.
Tugineme kaasajal liiga palju teoreetilistele numbritele ja kõiksugu abstraktsele mudeldamisele, et puude taga metsa enam näha ei oskagi, mis ei ole aga ühegi riigi jaoks kaitsevõimet tugevdav nähtus. |
Toidu kalorsuse ehk energiaväärtuse parim valjendusviis on kalorites.
Mis on sinu arvates parem voi tapsem alternatiiv, mida valja pakud? |
Energiaväärtus on jah kalorites, kuid kuna hange keskendus vaid energiale on DigedalBenil õigus - puuduvad nõuded nii mikroelementide kui ka nt kiudainete osas. Viimane on võrdlemisi oluline pikemalt toidupaki peal elades, nt õppekogunemised ja pikemad metsalaagrid... Esimese ringi kuivtoidupakid (2007a vist?) olid võrdlemisi kiudainete vaesed ning kevadtormil oli ikkagi päris ebamugav.
Ehk, et jah, lühiajaliselt on energia oluline aga nädal+ metsalaagri puhul võiks oluliselt rohkem fookust olla tasakaalustatud menüül - mikroelemendid, erinevad olulised rasvhapped, kiudained, vitamiinid jms mudru.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.06.2023 11:47:01
|
|
|
| ref kirjutas: |
| ...puuduvad nõuded nii mikroelementide kui ka nt kiudainete osas. |
Voibolla toesti, kuid uudisest seda valja ei loe.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.06.2023 11:49:55
|
|
|
Väidetavalt polnud jaotus vaid energia põhjal vaid ikka natuke põhjalikum. Kuskil olid need % ära toodud ka.
Maitset ka hinnati
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
28.06.2023 12:16:28
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| ref kirjutas: |
| ...puuduvad nõuded nii mikroelementide kui ka nt kiudainete osas. |
Voibolla toesti, kuid uudisest seda valja ei loe. |
Tiba kaevates tundub, et mingeid nõudeid ikkagi oli aga laias laastus 3600 kilokalorit päeva peale soodsaima hinnaga oli peamine kriteerium mis jällegi, lühiajalise matka/patrulli jaoks on ju tegelikult adekvaatne. Lihtsalt samad pakid lähevad nii ajateenistuse metsalaagritele, õppekogunemistele kui ka mingitele ühisõppustele NATO üksustega ja kui hiljem kasarmus on pesuruumi juures pikem järts (ning ka välikäimlad hõivatud) siis ütleb see mõndagi planeerimise ja motiveerimise kohta.
Üldiselt - tiba heietades - 2007-2008 oli ühiskatla toitlustus päris adekvaatne ja mitmekesine (mõned imelikud maitseelamused välja arvata), 2011 esimesel reservkogunemisel oli MASU-t kenasti tunda - nädala jooksul oli menüüs kolm põhirooga, kõik makaronidel ja lihtsal/odaval lihal baseeruvad. Kalorid tulid kindlasti kokku (kõht tühjaks ei jäänud) aga ei kujutaks ette 8 või 11 kuud sellise üksluise toidu peal ning teadmata muud koostist ei tea kuidas see ka pikemalt mõjus (võimalik, et roteeriti nt kuu põhiselt seda tüüpmenüüd).
2007 sai ka päris palju kirjutatud tagasisidet (mida isegi nõuti) tollaegsete pakkide osas ja tuttavatelt kuuldu järgi hilisematel aastatel tehti isegi tagasiside põhjal muudatusi (mõned ebapopulaarsed asjad visati välja, midagi asendati jne). Konkreetse näitena kirjutasid meie üksuse omad korduvalt, et pakk on "kuiv", ehk, et lisaks 2kg toidupakile peab 3-4l vett kaasas olema ja see on võrdlemisi ebamugav. St. pakis oleva toidu valmistamiseks kulus päris mehine kogus vett (palju kuivatatud kraami, mõned toidu päris soolased mis tekitasid omakorda janu jne), suur osa toitu vajas soojendamist/töötlemist enne kui süüa sai ja kusagil vihmas priimusega mässata on kah kehv, seega tihti jäi umbes pool pakist söömata ja näljatunne siiski näpistas.
2a hiljem üks tuttav muljetas, et suurem osa toite olevat otse pakist söödavad ja soojendamine teeb peamiselt asja lihtsalt maitsvamaks, kannatab enamvähem kõik ka külmalt ära süüa ning kuivikuid/soolaseid asju pakis vähem.
Seega on äkki isegi lootust, et hanke lõpuks loksub midagi paika? Lihtsalt kurb, et iga pakkuja vahetuse korral liigutakse jälle ajas tagasi, et uut ratast leiutada...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008

|
28.06.2023 15:20:38
|
|
|
| Peaks järgmisel õppusel veganpakki küsima, äkki saab Kekecile asendust.. ja miks need kommivabriku batoonid nii räige seebimaitsega on?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
28.06.2023 16:06:34
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Peaks järgmisel õppusel veganpakki küsima, äkki saab Kekecile asendust.. ja miks need kommivabriku batoonid nii räige seebimaitsega on? |
Kui aus olla siis... tahaks näha mis juhtub
2007a öeldi taimetoitlasele suht otse, et ei huvita ja kui toit ei sobi siis nälgid.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008

|
28.06.2023 16:16:18
|
|
|
| ref kirjutas: |
| Leinö kirjutas: |
| Peaks järgmisel õppusel veganpakki küsima, äkki saab Kekecile asendust.. ja miks need kommivabriku batoonid nii räige seebimaitsega on? |
Kui aus olla siis... tahaks näha mis juhtub
2007a öeldi taimetoitlasele suht otse, et ei huvita ja kui toit ei sobi siis nälgid. |
Mingi kogus peaks ikkagi olema neid, hankes kirjas hommikusöögipakk, lõuna-õhtupakk, laktoosivaba, gluteenivaba, vegan. Iseasi kas neid parasjagu laos on
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.06.2023 16:44:07
|
|
|
hirmus, pole ime keskmiselt tuleb kokku mehh
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
28.06.2023 20:05:41
|
|
|
| UNGARI parlament teatas kolmapäeval, et lükkab Rootsi NATO liikmelisuse ratifitseerimise oma sügisistungjärgule.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.06.2023 08:40:41
|
|
|
Ei tule sealt mingit häält, see Orban on sama hull kui Luka.
Igapäevane hea meenutus kui EKRE hullud täna kuskil eesotsas oleks...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
30.06.2023 11:17:03
|
|
|
| Mis nad teevad selle kloaagiga?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
04.07.2023 08:58:49
|
|
|
| NATO pikendab täna Stoltenbergi ametiaega. NATO diplomaatide sõnul tehakse lõplik otsus selle kohta täna kohtumisel.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.07.2023 09:16:01
|
|
|
Poola tellimused on ägedad, aga kuidas nad seda finantseerivad
Lihtsalt kulukus on selle 50% võlatasemelt päris korralik... Igasugu hooldelepingutelt tagasi teenida tundub ka küsitav, sakslane tegi hinna 14K, poolakas 100K Leopardi ülevaatamine
Ehk enam ei tundu utoopia, et sakslaste idee avada Ukrainas hooldus omab selget mõtet.
//
Prantsuse ja Itaalia SAMP/T peaks ka ju suutma Kinzali alla lasta, iris ehk võib-olla, nasams pigem mitte?
https://www.mbda-systems.com/product/aster-30-sampt/
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
04.07.2023 13:45:02
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Poola tellimused on ägedad, aga kuidas nad seda finantseerivad
|
Kas etem on hakata raha siis otsima, kui venelane juba ukse taga koputab? Väga hea, et ostavad. Meie jaoks on sõjaliselt tugev Poola ainult hea.
Kas on meelest läinud juba ajaloo õppetunnid, et alustuseks tuleb suured ja tugevad vallutada ja seejärel väiksed pudenevad ise ära.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.07.2023 14:07:45
|
|
|
Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
04.07.2023 16:31:37
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine. |
Nonoh. Ega kui keegi sul riigis lammutama tuleb ja piisavalt jõudu vastu kohe panna pole, ega see siis ometi soodsam lahendus pole. Ukraina näitel 33% majanduslangus on väga karm.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
04.07.2023 16:54:44
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine. |
Nonoh. Ega kui keegi sul riigis lammutama tuleb ja piisavalt jõudu vastu kohe panna pole, ega see siis ometi soodsam lahendus pole. Ukraina näitel 33% majanduslangus on väga karm. |
Meil on kollektiivkaitse. Ja 33% majanduslangust suudab Venemaa Eestis tekitada olenemata relvasüsteemidest, mis me oma eelarve piires ostame, isegi kui kogu eelarve relvastusele kulutame. Sama kehtib Poola puhul, nende eelarve on ca 110 miljardit.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
04.07.2023 21:17:36
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
Küsimus oli puhtalt rahaline mitte ajalooline. Eesti võimalused on ka suures pildis täna 6-7 aastat üle võimete elamist ehk tänu riigieelarve nõnda kiirele kasvule.
Võimekustega on muidugi kõik õige, ideeliselt oleks Korea tehnika ost meile tulevikus soodsam, sest Poola tuleb hooldus ja ka tootmine. |
Nonoh. Ega kui keegi sul riigis lammutama tuleb ja piisavalt jõudu vastu kohe panna pole, ega see siis ometi soodsam lahendus pole. Ukraina näitel 33% majanduslangus on väga karm. |
Meil on kollektiivkaitse. Ja 33% majanduslangust suudab Venemaa Eestis tekitada olenemata relvasüsteemidest, mis me oma eelarve piires ostame, isegi kui kogu eelarve relvastusele kulutame. Sama kehtib Poola puhul, nende eelarve on ca 110 miljardit. |
Nii, kollektiivkaitse. Vajadusel läheb harjavartega tankide vastu, sest õigel ajal jäid õiged ostud tegemata?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
04.07.2023 22:36:20
|
|
|
2022. aasta eelarves olid kulud 110 miljardit.
Sel aastal on eelarve suurenenud, kulud 150 miljardit, defitsiit kuni 15 miljardit eurot.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.07.2023 09:25:56
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
2022. aasta eelarves olid kulud 110 miljardit.
Sel aastal on eelarve suurenenud, kulud 150 miljardit, defitsiit kuni 15 miljardit eurot. |
ok
| ranel kirjutas: |
Nii, kollektiivkaitse. Vajadusel läheb harjavartega tankide vastu, sest õigel ajal jäid õiged ostud tegemata?  |
See suutlikus oli ka varem, kuhu see nüüd kadus?
Ehk me ei räägi neist nn. ülekulu aastatest, mis otseselt väljendub ka meil suuremas võimekuses sõjatehnikat osta.
See aasta peaks vähemalt paberil olema viimane kus riik võib eelarve lasta oma suva järgi miinusesse. Kuigi väidetakse, et äkki ka järgmisel
//
Eesti ostud jäävad ikka raha taha mitte, et me ei saaks osta.
Kõige odavam on ikka tuua liitlased siia raha kulutama ja ehitada neile välja normaalne võimekus siin olla.
Jääb oluliselt rohkem raha ringlusse...
EKRE uhuud juba jõudsid kisada, et himars ja laevatõrje õhutamine (et läheme piitrit laskma).
Ehk ei saa välistada, et pärast järgmisi valimisi tulevad nende soovitud kuni 60km ulatusega asjad.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
05.07.2023 09:28:34
|
|
|
| Magic kirjutas: |
See suutlikus oli ka varem, kuhu see nüüd kadus?
Ehk me ei räägi neist nn. ülekulu aastatest, mis otseselt väljendub ka meil suuremas võimekuses sõjatehnikat osta.
See aasta peaks vähemalt paberil olema viimane kus riik võib eelarve lasta oma suva järgi miinusesse. Kuigi väidetakse, et äkki ka järgmisel
//
Eesti ostud jäävad ikka raha taha mitte, et me ei saaks osta. |
Ehk selle taha, et palju tehnikat Ukrainas utiliseeritud+moona varuosa osas ka nüüd hulga suuremad normid?
Jõuaks nüüd lõpuks ometi selleni, et iga põõsas võib pauku teha ja eraisikute moona normid nagu Soomes.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.07.2023 09:37:37
|
|
|
Eestil tegelikult vedas, saime väga odavalt vahetada moona ja tehnika uuema vastu. Haubitsatega on suutlikus suurem ja moona ka väidetavalt rohkem ja see kõik kasutatav vähemalt 6+ aastat.
Ehk seis on nii või naa parem kui enne.
Vägev PR ja uuem tehnika...
//
Ma arvan, et seis selline, et tibla ei tule otse ja odavalt. Tuleb ikka suure koguse droonide, odavate liugpommide ja rakettidega.
Nüüd siin vältida seda 30-40% olulise taristu purustamist omavahenditega pole enam võimalik.
//
Pigem võiks nüüd tegeleda sellega, et metsas on ka elu ja Nursipalu kasu on ka rahaline kohalikele.
Kolime linna trend ju ei muutu...järjest pakib ju erinevaid käsitöö talusid asju kokku ehk pole ka kuskile seda Javelini peita.
Muidu see iga puu võib lasta loogika on õige
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.07.2023 11:27:43
|
|
|
https://www.err.ee/1609026089/meedia-vaitel-soovib-biden-nato-juhiks-ursula-von-der-leyenit
| tsitaat: |
Von der Leyeni kandidatuur tõusis Washingtonis esikohale pärast seda, kui Ameerika Ühendriigid, mis on alliansi tähtsaim liige, olid sisuliselt blokeerinud Briti kaitseministri Ben Wallace'i võimalused saada NATO uueks tegevjuhiks pärast Jens Stoltenbergi, kes on sel kohal olnud alates 2014. aastast.
|
| tsitaat: |
The Telegraphi andmeil langes Wallace võistlusest juunis pärast seda, kui tema kandidatuurile olid vastu USA ja Prantsusmaa, mis soovib, et selle rolli täidaks mõnest Euroopa Liidu riigist pärit liider. Väidetavalt oli Briti kaitseminister olnud paljude NATO liikmesriikide lemmik, kuid tal tekkisid alliansi de facto juhi Washingtoniga märkimisväärsed pinged seoses tema enneolematu toetusega Ukrainale.
|
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.07.2023 15:47:53
|
|
|
| Ehk eesmärk pole NATO vaid EL loeb sellest välja. Jääb loota, et pole tõsi.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
09.07.2023 11:36:00
|
|
|
Aastaid oma majandust sõjatehnikale eelistanud Saksamaa blokeerimine oleks isegi hullem kui Ungari
EL suurima sitakeeraja auhind oleks siis jätkuvalt teenitud.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|