Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 832, 833, 834 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 17.06.2023 11:24:02 vasta tsitaadiga

Teisest teemast
Betamax kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Kas kellelgi selle ruuteriga probleeme ka on olnud Technicolor Telia X2? peale seda kui võtsin selle ruuteri siis on mängus lääg nagu sees....enne oli see ruuter Genexis Pure ED500. ruuteri tarkvara on kõik uuendatud muidu
Vale teema, aga jah, X2 on nüanssidega.
Mis nüanssidega? Kuidas puutub läägi see, et ruuter teinekord üksikutel kasutajatel ühenduse totaalselt maha viskab? icon_rolleyes.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Codecci
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2023 16:05:45 vasta tsitaadiga

Vb tiba offtopic, aga mul jookseb ruuterist 1 kaabel teise tuppa ja seal oleks vaja ühendada digiboks ja lauaarvuti kaabliga. Kas on olemas mingi lihtne (kaabli)jagaja, et ma saaks ühe antud tuppa sissetuleva kaabli jagada kaheks? Isegi kui see neti kiiruse nende vahel pooleks teeb siis pole hullu. Mingit switchi või teist ruuterit vms ei taha.

Alternatiivselt, kas keegi on proovinud uut Androidi digiboksi üle Wifi, toimib suht veatult?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2023 16:35:43 vasta tsitaadiga

4G ruuteriga toimib kenasti. Vanakooli kivisein vahel ja 2,4GHz peal.
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 19.06.2023 17:58:18 vasta tsitaadiga

Codecci kirjutas:
Vb tiba offtopic, aga mul jookseb ruuterist 1 kaabel teise tuppa ja seal oleks vaja ühendada digiboks ja lauaarvuti kaabliga. Kas on olemas mingi lihtne (kaabli)jagaja, et ma saaks ühe antud tuppa sissetuleva kaabli jagada kaheks? Isegi kui see neti kiiruse nende vahel pooleks teeb siis pole hullu. Mingit switchi või teist ruuterit vms ei taha.

Alternatiivselt, kas keegi on proovinud uut Androidi digiboksi üle Wifi, toimib suht veatult?


Mul on kaabli otsas sellised splitterid: https://abcantenn.ee/toode/rj45-8-8-pesa-2-x-rj45-8-8-pesa-cat5e/

Ehitasin need ümber selle juhendi põhjal (pildi saab suuremaks klikkida): https://www.computercablestore.com/cat5e-splitter

Hiljuti ostsin tagavaraks sellised splitterid: https://www.aliexpress.com/item/4000756573732.html

Neid ei ole vaja ümber ehitada, kaablitesteri ja multimeetri abil kontrollisin üle, et ühendatud on samad klemmid, nagu eelneval joonisel. Splitterid tuleb panna ikka mõlemasse kaabli otsa.

Klemmide numbrite kohta samuti üks juhend: https://www.zytrax.com/images/rj45_top_front.gif

Niipalju lisaks veel, et modifitseeritud splitterite kasutamine mõlemas kaabli otsas piirab netikiiruse 100 Mbps peale, aga saab samal ajal kasutada digiboksi ja arvutit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003




sõnum 19.06.2023 20:49:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Jep juba andsin talle soovituse küsida ED500 asemele. Jumal tänatud, et ise DG400P peal olen. See on olnud rock solid senimaani. Mingi aeg isegi kaalusin vahetust X2 vastu.
Iseteenindusest vaatasin, et tal oli enne DG200A. Parandage kui ma eksin aga see oleks ju hakkama saanud küll 100/100 paketiga? Muidugi siis oli tal vask. Koos optigaga määris Telia talle X2 kah kaela.

Tundub, et mul aitas füüsiline factory reset. Nüüd paar päeva ei ole arvuti käivitamisel pidanud võrgu järgi ootama. Küll aga Telia äpp viskab vahel seda kirja, et oops, midagi juhtus, mis viitaks justkui wifi ikaldusele...

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
baddog
HV kasutaja
baddog

liitunud: 02.12.2001




sõnum 24.06.2023 10:59:57 vasta tsitaadiga

Kas leidub keegi, kes veel "vana" tehnika seadistamisega sinapeal?

Soov oleks üks TG784 ühendada kaabliga teise TG784 taha selliselt, et mõlemas jääksid nii internet kui tv tavapäraselt tööle.
Seadistuse osas on minu jaoks tume maa, mis on õiged käsud.

Üks vana wiki oli, mida tänaseks ei eksisteeri, kus mälu järgi "eth bridge macadd" võis olla üks vajalikest, aga võib-olla ka mitte...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2023 15:19:46 vasta tsitaadiga

Genexis Pure ED500 läks nüüd ruuteriks. Loodetavasti kaovad X2-ga seotud mured nüüd minevikku. icon_cool.gif

yerba kirjutas:
Ma seda mammutteemat päris läbi lapata ei viitsi, aga tundub, et üks mõne kasutajal esinenud probleemi sarnane probleem on nüüd tekkinud.

Eelmine nädal viskas lauaarvutil niisama heast peast võrguühenduse maha. Kaabliga ühendus. Wifi ja telepilt jäi püsima kenasti. Ruuteri restart aitas, võrk tekkis tagasi lauaarvutisse.
Nüüd täna hommikul oli sama janti kaks korda juba.
Selline tunne, et vahetaks ruuteri ära, st laseks Telial vahetada. Aga mille vastu, selles on küsimus.

Praegune aparaat on selline:

Product Vendor: Technicolor
Product Name: Telia X2
Software Version: 18.3
Firmware Version: 18.3.0842-2981005-20230120114121

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 858
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.06.2023 15:37:16 vasta tsitaadiga

baddog kirjutas:
Soov oleks üks TG784 ühendada kaabliga teise TG784 taha selliselt, et mõlemas jääksid nii internet kui tv tavapäraselt tööle.


Kas nii oled proovinud et teiseks jääval TG'l keelad DHCP, WAN otsa pistad aga LAN1 peale ning seadme IP paned mitte 192.168.1.1 vaid midagi 2 või 3 lõpuga? Nii jääb esimene TG reegleid tegema ja teine neid pikendama.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 02.07.2023 00:15:51 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Genexis Pure ED500 läks nüüd ruuteriks. Loodetavasti kaovad X2-ga seotud mured nüüd minevikku. icon_cool.gif

yerba kirjutas:
Ma seda mammutteemat päris läbi lapata ei viitsi, aga tundub, et üks mõne kasutajal esinenud probleemi sarnane probleem on nüüd tekkinud.

Eelmine nädal viskas lauaarvutil niisama heast peast võrguühenduse maha. Kaabliga ühendus. Wifi ja telepilt jäi püsima kenasti. Ruuteri restart aitas, võrk tekkis tagasi lauaarvutisse.
Nüüd täna hommikul oli sama janti kaks korda juba.
Selline tunne, et vahetaks ruuteri ära, st laseks Telial vahetada. Aga mille vastu, selles on küsimus.

Praegune aparaat on selline:

Product Vendor: Technicolor
Product Name: Telia X2
Software Version: 18.3
Firmware Version: 18.3.0842-2981005-20230120114121


Õnnetu X2 oli vast. Ma Telias olles paremat ruuterit kui X2 ei mäleta. Käib 24/7@365 nagu kellavärk
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2023 00:20:12 vasta tsitaadiga

olafsand, nagu ma aru saan, on kaasfoorumlastel sama jant olnud X2ga. Et kaabliga ühendatud masin lihtsalt üks hetk ei lähe võrku enam. Ütleb, et ühendust pole ja kogu lugu. Võib staatilise IP panna, võrgukaardi disableda-enableda, TCP/IP pinu eemaldada ja peale laduda ja kasvõi käte peale seista, aga masin võrku ei lähe enne, kui X2 on restardi saanud. Täiesti jant lugu, kui see juhtub mitu korda nädalas.
Õnnetu isend või mitte, aga niimoodi ei peaks teenusepakkuja ruuter töötama.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 858
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 02.07.2023 00:27:08 vasta tsitaadiga

yerba, mul liiga vana PC vast. Peale käivitust on ca 5 sekundit võrk puudu ja siis kõik ok. Loomulikult selline ikaldus, nagu Sul, ei ole ok.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spreiii
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2008




sõnum 08.07.2023 21:30:23 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
olafsand, nagu ma aru saan, on kaasfoorumlastel sama jant olnud X2ga. Et kaabliga ühendatud masin lihtsalt üks hetk ei lähe võrku enam. Ütleb, et ühendust pole ja kogu lugu. Võib staatilise IP panna, võrgukaardi disableda-enableda, TCP/IP pinu eemaldada ja peale laduda ja kasvõi käte peale seista, aga masin võrku ei lähe enne, kui X2 on restardi saanud. Täiesti jant lugu, kui see juhtub mitu korda nädalas.
Õnnetu isend või mitte, aga niimoodi ei peaks teenusepakkuja ruuter töötama.

Sai ka üks selline X2 tagastatud ca pool aastat tagasi. Lisaks kaabliga ühendatud masinatele ei saanud ka osa Wi-Fi seadmed ühendust püsti tagasi. Esialgu piisas ühest restardist kuus, aga mida aeg edasi, seda rohkem restarte teha oli vaja. Viskas üle, sai rendileping lõpetatud ja Mikrotik asemele pandud. Senimaani pole veel kahetsenud.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 21.07.2023 19:13:53 vasta tsitaadiga

Täna oli tähtis päev kiud on toas. Sain esimesele ringile. Muidugi toru leidmine aeganõudev tulevad tuppa üks pumpab pumbaga teine kaevus kuulab ja katsub. Mittemingeid kirjasid torudel polnud kuhu läheb kõik pannakse kirja mis adre ja maja number kuhu sisse puhuti ja kiud nummerdatakse. Need kellel toru toas pole jäetakse viimasteks. Paras jäme kiud on isegi vask sooned on sees see kannatab peale astuda ka midagi ei juhtu kartsin ,et mingi kergelt murduv asi on.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 21.07.2023 20:25:39 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Paras jäme kiud on isegi vask sooned on sees see kannatab peale astuda ka midagi ei juhtu kartsin ,et mingi kergelt murduv asi on.


Tuppa puhutaval kaablil vask sees?
Kahtlen.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 21.07.2023 21:45:11 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kas on värviline kiud kuid jah 2-4 kuidu oli värvilise koorikuga, tundus paenduv olevat, ülejäänud valge juuksekarv. Kaabel on päris jäik suht kiirelt lastakse meetreid torusse kui kuskile ajasid.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 21.07.2023 22:34:56 vasta tsitaadiga

Ilmselt tavaline 24 kiuga puhumiskaabel.
2x12 kiudu, ülejäänud 5 asendatud plastikuga.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
donatello
HV vaatleja

liitunud: 03.10.2006




sõnum 28.07.2023 09:26:05 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Jep juba andsin talle soovituse küsida ED500 asemele. Jumal tänatud, et ise DG400P peal olen. See on olnud rock solid senimaani. Mingi aeg isegi kaalusin vahetust X2 vastu.
Iseteenindusest vaatasin, et tal oli enne DG200A. Parandage kui ma eksin aga see oleks ju hakkama saanud küll 100/100 paketiga? Muidugi siis oli tal vask. Koos optigaga määris Telia talle X2 kah kaela.

Tundub, et mul aitas füüsiline factory reset. Nüüd paar päeva ei ole arvuti käivitamisel pidanud võrgu järgi ootama. Küll aga Telia äpp viskab vahel seda kirja, et oops, midagi juhtus, mis viitaks justkui wifi ikaldusele...


Tell me more.

Mul tehnoruumis vana DG200 ilma wifita ja korrustel sellega juhtmega ühendatud Zyxel Armor X1 5ghz jagamas. Telia äpp viskab üsna sageli sedasama kirja (live'is vaadates pigem mitte, küll aga salvestuste puhul) - Netflixide, youtube'idega jne mingit probleemi kunagi pole. On sellele mingi lahendus?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2023 10:42:25 vasta tsitaadiga

Mul katusel Zyxel Telia rendi 5g pann ja toas välja ostetud Inteno dg400p (jagab LANi TV, PC. 5G wifit nutiseadmed ja läpakad). Kas keegi viitaks mõnele juhendile, kuidas seda sisemist ruuterit peaks konfima, et võrk oleks optimaalne ja kuidas luua selle siseruuteriga 2,4 GHz eraldi vlan wifi (tahaksin panna oma hiina imed Roborock, Sonoff jms) muust koduvõrgust eraldi. Sealjuures peaks tööle jääma ka telia vlan 4 baasil hokilitter telekas.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 03.08.2023 12:28:25 vasta tsitaadiga

Tänud nendele kes aitasid. Ma ei tea eales sellist viisakat gruppi nagu connecto mehed on pole kohanud. Kõik tiptop. Telia asjata lase neil teha. Ma ei tea mega stabiilsed käed peavad olema üldse otsa sinna keevitada, kerida.
Kuid jah see kes torud mattis pani pange kui minule toru muhvitas kaks maja olid ühe toru peal. Ma veel ütlesin vaata ,et oleks õieti ja mingit jama ei tekiks. Seal kus connnecto ei mata torusid on alati jama, kui mingi x firma teeb. Mehed ütlesid tundmatud nii nad teevatki.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 03.08.2023 14:53:15, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 03.08.2023 12:57:51 vasta tsitaadiga

Aparaat liigutab otsad kohakuti ja keevitab, käte stabiilusega pole seal midagi pistmist.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 03.08.2023 13:18:29 vasta tsitaadiga

Kiud tuleb tõsta kahe käega aparaadist käed ei tohi vist jõnka teha sama ka seal karbis kerida. Kärakat nad vist üldse ei pane. Nüüd ma tean miks otsade keevitamine kallis on kui ära murrad remondiga. Kahes otsas tuleb teha.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2023 13:25:10 vasta tsitaadiga

Ära jama. Siin nii mõnigi aegade jooksul väitnud, et suudab seda põlve otsas ära teha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 03.08.2023 17:58:47 vasta tsitaadiga

Pean mingi 2 nädalat nüüd ootama ennem kui sealt midagi tulema hakkab. Kui 20 aastat sai oodata siis 2nädalat piss sellekõrval. Ma mõtlesin silmad ei näegi seda.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver252
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2018




sõnum 08.08.2023 15:34:05 vasta tsitaadiga

kas keegi oskab mulle ara seletada,et miks peab telia digibox sees olema,kui tahan interneti kasutada.endal on mingi süsteemi,et kui tomban digibox valja kaob ka internet.kas keegi oskab oelda,et miks telial selline eriti mottetu ja vardjas susteem tehtud?
ma tahaks ainult interneti kasutada ja digibox valja tommata+saasta voolu,aga siis ei lase neti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2023 15:34:49 vasta tsitaadiga

silver252, ei oska seda seletada, sest sellist vajadust ning nõuet ei ole... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 832, 833, 834 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.