Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Muruniidukivaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2023 21:02:25 vasta tsitaadiga

Minu eelpool lisatud lingil olevas videos ütleb virtuaalsed tsoonid ja välditavad tsoonid, mis justkui tähendaks nagu saaks ilma kaablita tsoonideks jagada
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 10:41:04 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Minu eelpool lisatud lingil olevas videos ütleb virtuaalsed tsoonid ja välditavad tsoonid, mis justkui tähendaks nagu saaks ilma kaablita tsoonideks jagada

Täitsa võimalik jah. Ma ei teagi kas selle mooduli lisamisega vanemal mudelil ka need võimalused tulevad.
Kui on reaalne vajadus sellise asja vastu siis kindlasti õigustab ta ennast ära aga ise ma ei ole oma aias küll näinud, et mul oleks vaja tekitada mingeid tsoone kus ta minema ei peaks. Sinna kuhu tal on vaja harvem sattuda, saan ma teha juhtkaabliga ja ei ole vaja uut mudelit selleks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.05.2023 01:58:37 vasta tsitaadiga

Kust saab vasarniidukit rentida, nii et Jõgevamaal koju tuuakse?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 09:16:22 vasta tsitaadiga

Kas vastab tõele, et need lükatavad spiraalikujulise teraga käsiniidukid ei kõlba kuskile? Naised saunas rääkisid, et pidid täitsa mõttetud olema
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 10:02:18 vasta tsitaadiga

Kolmas hooaeg läheb vist nüüd 430X. Ütlen ausalt, et paras kuumaastik on, vahelduva eduga saab ikka väiksemaid kohti täidetud. Kevadel esimesed 2-3 nädalat aega laseb 24/7 ning siis saab korralikult ringid peale tehtud ja muru normaalseks ja siis edasi nii 12h päevas. Kuumal ajal pigem mitte.








_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 24.05.2023 10:05:33 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kas vastab tõele, et need lükatavad spiraalikujulise teraga käsiniidukid ei kõlba kuskile? Naised saunas rääkisid, et pidid täitsa mõttetud olema

Oleneb niidetavast pinnast, kui muru loetud ruutmeetrid ja füüsiline liigutamine meeldib, peaks asja ära ajama. Arvatavalt ei tohiks muru väga pikaks lasta kasvada, jääb niiduk jänni, aga see kipub kehtima ka motoriseeritud niidukite puhul.

Link

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 10:07:53 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kas vastab tõele, et need lükatavad spiraalikujulise teraga käsiniidukid ei kõlba kuskile? Naised saunas rääkisid, et pidid täitsa mõttetud olema


Ridaelamus elades ostsime kolme peale ühe käsiniiduki, muruplats väike ja just seetõttu see valik.
Toimib väga hästi ja ühtegi paha sõna ei saa öelda.

Ise kasutame Gardena Classic 330
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 10:33:01 vasta tsitaadiga

Neil käsiniidukitel pidid olema vist ka iseterituvad terad. Niiet seda nüriks minemise muret ka pole.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 11:53:43 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kolmas hooaeg läheb vist nüüd 430X. Ütlen ausalt, et paras kuumaastik on, vahelduva eduga saab ikka väiksemaid kohti täidetud. Kevadel esimesed 2-3 nädalat aega laseb 24/7 ning siis saab korralikult ringid peale tehtud ja muru normaalseks ja siis edasi nii 12h päevas. Kuumal ajal pigem mitte.








Mis 430 laadimise/niitmise suhe on, tund/tund? Mis protsendilt niiduk laadima läheb?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 12:07:04 vasta tsitaadiga

Mul kuskil hea ifttt plugin, kohe otsin.

6.41 alustas, 9.21 läks laadima, umbes tunni laadis. Protsenti täpselt peast ei tea aga umbes 18-20% peal läheb laadima

10:21 alustas, 12:57 läks laadima. See pole tänane tabel vaid eelmise suve lõpust. Vahepeal oli tarkvarauuendus ja millegipärast ei logi enam, vb peab uuesti siduma või läks ifttt tasuliseks ma ei mäleta.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 12:20:22 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Mul kuskil hea ifttt plugin, kohe otsin.

6.41 alustas, 9.21 läks laadima, umbes tunni laadis. Protsenti täpselt peast ei tea aga umbes 18-20% peal läheb laadima

10:21 alustas, 12:57 läks laadima. See pole tänane tabel vaid eelmise suve lõpust. Vahepeal oli tarkvarauuendus ja millegipärast ei logi enam, vb peab uuesti siduma või läks ifttt tasuliseks ma ei mäleta.

Siis niidab jutiga päris pikalt, 315 mark II tund ja tund. Laadima juba 37% pealt
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 18:58:56 vasta tsitaadiga

Mul aasta vana 430X, ca 3h niidab, siis ca 1:15 laeb. Kusagilt 24-25% pealt läheb laadima. Ma olen ta tööaja nii sättinud, et kui hommikul alustab siis käib vahepeal 2x laadimas ja lõpetab aku tühjakssaamisega. Nüüd kui muru veidi lühem sai ca 30min tööaega juurde antud.
5p nädalas niidab.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.05.2023 19:25:39 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
lükatavad spiraalikujulise teraga käsiniidukid


Kui on sile maapind, siis niidab hästi. Muidugi reipa sammuga peab lükkama.
Spiraalterad pidavat andma ilusaima tulemuse. Loodusliku rohul puhul vahet ei märganud, ilumuruga ilmselt saab aru.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2023 09:49:33 vasta tsitaadiga

bladerunner, Mis terasid kasutad? Mul need https://www.husqvarna.com/uk/robotic-lawn-mower-blades/endurance-blades/?article=595084401
Ma ei tea kas sellest on midagi aga see vahe/liikuv osa läheb mingit jama täis ja te ei lendle nii hästi kui peaks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2023 09:50:32 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
netcat kirjutas:
lükatavad spiraalikujulise teraga käsiniidukid


Kui on sile maapind, siis niidab hästi. Muidugi reipa sammuga peab lükkama.
Spiraalterad pidavat andma ilusaima tulemuse. Loodusliku rohul puhul vahet ei märganud, ilumuruga ilmselt saab aru.


Ei ole kahjuks eriti sile ja ilumuruga ei ole ka tegemist. Palju võililli ja sellist kraami, kas ta nendega tuleb toime? Mutid külas rääkisid et ei lähe üldse, ummistub ja nüristub ja üliraske lükata jms aga kujutan ette, et kui ostetakse odavaim noname asi hinnapommist või lugupeetud aiafirma toode siis võib ka ilmselt tugev vahe funktsionaalsuses olla isegi kui kuju ja tööprintsiip on sama?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2023 09:59:21 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
bladerunner, Mis terasid kasutad? Mul need https://www.husqvarna.com/uk/robotic-lawn-mower-blades/endurance-blades/?article=595084401
Ma ei tea kas sellest on midagi aga see vahe/liikuv osa läheb mingit jama täis ja te ei lendle nii hästi kui peaks.

Uhhh 30€ mingi paberinoa tera eest küsida. Husqvarna on tõesti tundub nagu muruniidukite Apple.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2023 10:01:21 vasta tsitaadiga

Kas sa halad iga asja üle mis pole tasuta?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.05.2023 10:04:46 vasta tsitaadiga

Depo või aliexpressi oma ikka parim, läheb esimese korraga nüriks aga vähemalt on odav.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2023 10:05:40 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
bladerunner, Mis terasid kasutad? Mul need https://www.husqvarna.com/uk/robotic-lawn-mower-blades/endurance-blades/?article=595084401
Ma ei tea kas sellest on midagi aga see vahe/liikuv osa läheb mingit jama täis ja te ei lendle nii hästi kui peaks.


Ma ise ostsin isale kunagi 30 tera hiinast 11€ga ja ta on väga rahul nendega. Kvaliteedi mõttes ei tee vahet
https://www.aliexpress.com/item/32959024723.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.269.58b718023u91Jk
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 25.05.2023 11:01:23 vasta tsitaadiga

Mul ka hiina terad juba mitmes aasta ja jätkub veel järgmiseks aastaks ka. Eelmine aasta ja ka see aasta korra on õietolm suutnud roboti terad kinni kittida, vaatad, et nagu s.tasti niidab, pöörad masina kõhu taevapoole, ainult 1 tera niidab, teised kaks õietolmuga kettasse kinni kittinud ja ei "lendle".
_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2023 11:27:33 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Mul ka hiina terad juba mitmes aasta ja jätkub veel järgmiseks aastaks ka. Eelmine aasta ja ka see aasta korra on õietolm suutnud roboti terad kinni kittida, vaatad, et nagu s.tasti niidab, pöörad masina kõhu taevapoole, ainult 1 tera niidab, teised kaks õietolmuga kettasse kinni kittinud ja ei "lendle".

Mhmh, kirjeldad sama probleemi mis mul. Oled lihtsalt küljest võtnud ja ära puhastanud?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2023 11:34:31 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
bladerunner, Mis terasid kasutad? Mul need https://www.husqvarna.com/uk/robotic-lawn-mower-blades/endurance-blades/?article=595084401
Ma ei tea kas sellest on midagi aga see vahe/liikuv osa läheb mingit jama täis ja te ei lendle nii hästi kui peaks.

Uhhh 30€ mingi paberinoa tera eest küsida. Husqvarna on tõesti tundub nagu muruniidukite Apple.
Spoiler Spoiler Spoiler

Minu kogemus on küll selline, et säästu terasid ( ja ka nuge pole mõtet osta )
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 25.05.2023 11:37:14 vasta tsitaadiga

Panin lihtsalt uued, mul neid terasid jagub. Üks aasta nalja viluks proovisin ümaraks kulunud nurkade terasid teritada, täitsa edukalt teritatav ja niidab kenasti.
Õietolmu häda vist sellest kui pikalt vihma ei ole olnud, siis see õietolm hakkab kleepuma, kui vihma vahele viskab siis vist leotab lahti või ei lase õietolmul koguneda - see seletaks miks mitte iga aasta seda kinni kittimise probleemi ei esine.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 07:57:06 vasta tsitaadiga

Täna olin siis sunnitud selle häki tegema:
Spoiler Spoiler Spoiler

3. aasta läheb. See aasta hakkas siledal maal ~kord päevas "Lift error" viskama. Eile juba Pm sõitis igakord 2m ja kohe "Lift error"
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martal
HV kasutaja


liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 17:54:42 vasta tsitaadiga

Tere!

Kuna murutraktor ja/või robotniiduk tunduvad liiga suured investeeringud, äkki keegi oskab soovitada muruniidukit ~2300m2 platsile? Praegu on meil miski Clint, https://www.bauhof.ee/et/p/674399/muruniiduk-clint-cl-51fwd-esivedu, millel justkui on esivedu, aga praktikas seda väga tunda ei ole, kui siis ainult väga sileda pinna peal.

Eriline pluss oleks kui saaks kuidagi käepidet pikemaks reguleerida, hetkel olen oma 193cm pikkusega väga küürus selle kohal.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 29.05.2023 18:47:45 vasta tsitaadiga

Ma olen sellega rahul: https://www.makita.ee/product/plm5120n2.html
Käepidet pikemaks kahjuks ei saa, ainult nurka saab reguleerida.
Vedu on nii väiksel niidukil mõttetu. Teeb ainult töö raskemaks.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.05.2023 21:48:53 vasta tsitaadiga

Suured korralikud laagritega rattad on palju parem kui mingi edasivedu.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.05.2023 22:12:21 vasta tsitaadiga

Mis edasiveol häda on? Väga ok asi ju, ise lükkama ei pea.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 22:15:28 vasta tsitaadiga

Enamasti on neil veokiirus kahjuks mootori pööretega otseselt seotud.
Ma jälle ei tahaks et mootor lärmaks aga samas vaikselt tiksudes liigub liialt aeglaselt jällegi edasi.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.05.2023 22:17:31 vasta tsitaadiga

Siis akuniiduk õige valik. Mul saab kiirust valida ja sõidab isegi niisama ka ilma, et tera ringi peaks käima.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 00:42:29 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi Segway robotniiduk ka on?

Väidavad, et perimeeterkaablit pole vaja ja niidab efektiivsemalt kui random pattern, samas vahetab niitmisnurka iga kord vältimaks radasid.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 30.05.2023 02:58:41 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Enamasti on neil veokiirus kahjuks mootori pööretega otseselt seotud.

Väga oluline puudus. Mitte müra pärast, vaid tera peab saama ka aeglaselt liikudes tippkiirusel pöörelda. Lükataval niidukil on pöörded nagunii kogu aeg "põhjas".
Veokiirusest sõltuv liikumistempo on üldse jura.

Tagurpidi tõmmata raskem kui veota niiduk, niiduk ise ka raskem ja pöörata raskem (vaja esirattad korralikult õhku tõsta).

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 05:21:22 vasta tsitaadiga

Kas keegi kasutab niidukit nii, et pöörded põhjas ei oleks? icon_eek.gif

Viimati kui lükatav niiduk oli, siis just hakkasid kehtima need euronormid kus fikseeriti gaasihoob mootori küljes poole peale ja masin oli jõuetu, pidi ise tegema häkki, et max power ikka oleks

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 09:46:16 vasta tsitaadiga

Eks see sõltub ka murust ja masinast. Mul omal Klippo Comet 53S aastast 2009. Korralik Honda 160cm3 4-taktiline mootor, valualumiiniumist korpus. 37kg kaalu on ainuke miinus.
Pole teda kunagi max pööretel kasutanud, 1/2-2/3 maksimaalselt, viimasel juhul on ka liikumiskiirus juba OK.
Milleks mootorit piinata ja valju heli tekitada kui vaiksemalt saab ka asjad aetud?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 09:48:00 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Kas kellelgi Segway robotniiduk ka on?

Väidavad, et perimeeterkaablit pole vaja ja niidab efektiivsemalt kui random pattern, samas vahetab niitmisnurka iga kord vältimaks radasid.

Spoiler Spoiler Spoiler

Mul töökaaslane just ostis. Väga kiidab. Oskab kaamera järgi koera kontidest ja muudest mobiilsetest takistustest mööda minna näiteks. Niidab ka süsteemselt mitte juhuslikult.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.05.2023 09:50:35 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Eks see sõltub ka murust ja masinast. Mul omal Klippo Comet 53S aastast 2009. Korralik Honda 160cm3 4-taktiline mootor, valualumiiniumist korpus. 37kg kaalu on ainuke miinus.
Pole teda kunagi max pööretel kasutanud, 1/2-2/3 maksimaalselt, viimasel juhul on ka liikumiskiirus juba OK.
Milleks mootorit piinata ja valju heli tekitada kui vaiksemalt saab ka asjad aetud?

Oleneb olukorrast, tihti on just madalamad pöörded mootori piinamine. Mu akukas regullib ise pöördeid vastavalt koormusele, kõlab nagu perses lonkav bensumootor icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 10:13:42 vasta tsitaadiga

Janis, loomulikult valin ma kiiruse ikka sellise et mootori pöörded ei lange kui niita. Aga nüüd kus mul aias on robot siis nt. aia tagant niidan nii 2 nädalase vahega ja seal on lihtsalt rohkem nagu kõrred vaja maha niita et üldpilt veidi ühtlasem oleks. Selleks pole mingit kiirust ega võimsust vaja.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 14:21:59 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kas keegi kasutab niidukit nii, et pöörded põhjas ei oleks? icon_eek.gif

Viimati kui lükatav niiduk oli, siis just hakkasid kehtima need euronormid kus fikseeriti gaasihoob mootori küljes poole peale ja masin oli jõuetu, pidi ise tegema häkki, et max power ikka oleks


Murutraktori plekitükk vist endiselt kuskil garaaži nurgas kuhu selle viskasin. Masin ärkas ellu kui 1/3 pöördeid juurde tuli.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fuz
Kreisi kasutaja
Fuz

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 14:40:19 vasta tsitaadiga

Tere! Oskab keegi abiks olla ka roboti valimisel?
Elan ridakas, niidetavat pinda mingi ~350m2.
Olen vaadanud erinevaid, peamiselt husqvarna, worx ja gardena.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 15:30:05 vasta tsitaadiga

Fuz kirjutas:
Tere! Oskab keegi abiks olla ka roboti valimisel?
Elan ridakas, niidetavat pinda mingi ~350m2.
Olen vaadanud erinevaid, peamiselt husqvarna, worx ja gardena.

Mul on Worx, aga ala on tunduvalt suurem ja kalle on olemas. Ikka kipub ennest pehme peal sisse kraapima vahest. Naabril on mingi Stiga pisike punn väiksema maaala peal. Suuremad rattad ja kergem masin, töötab ja ei jää kinni.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ignacio
HV kasutaja

liitunud: 14.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 15:11:14 vasta tsitaadiga

Kas robotniiduki perimeetrikaabliks sobib ka suvaline vaskkaabel või peab mingil põhjusel kindlasti spets perimeetrikaableid kasutama? Näiteks selline DEPOst: https://online.depo-diy.ee/product/184819
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 10:27:18 vasta tsitaadiga

ignacio kirjutas:
Kas robotniiduki perimeetrikaabliks sobib ka suvaline vaskkaabel või peab mingil põhjusel kindlasti spets perimeetrikaableid kasutama? Näiteks selline DEPOst: https://online.depo-diy.ee/product/184819

Ennast huvitab sama asi. Tegelikult ei tohiks vahet olla, vb on erinevus selles, kaua see isolatsioon kaabli ümber kestab.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 15.03.2024 10:47:18 vasta tsitaadiga

Mingil põhjusel piirdekaablid on kas tinaga kaetud alumiinium või tinaga kaetud vask. Jääb mulje, et see tinakiht on mõeldud alumiiniumi ja vaske korrossiooni eest kaitsma juhuks kui isolatsioonis või kaabli ühenduskohtades niiskus metallini pääseb.
Valides tavalise vaskkaabli, tundub see nüanss puuduvat, kas sellest ka praktikas probleemi on, ei tea.

Internetist leiab igasuguseid toimivaid variante, aga eks see ongi võid kaabli maha panna teha YT video kui hästi toimib aga kas toimib ka 2, 5, 10 või 20 aasta pärast..
Osad puritaanid välistavad ka ametlikus komplektis olevaid ühendusklambrid ja õige olla ikka kaabli liitekohad joota ja katta niiskuskindla termokahaneva rüüsiga icon_lol.gif

Ise kasutasin ametlikku kaablit ja ühendusi, pole nagu probleemi. Paar korda ka kaablit lappinud, ühel kevadel veok muruservas vajutas rehviga nii sügavale, et venitas kaabli mõni meeter eemal olnu ühendusklambri kohalt katki, teine kord istutasin aia servas pihlakat ümber ja labidaga vehkides läks meelest kaabel ka seal ju icon_redface.gif
Mõlemad korrad oli lihtsam lappida varuks olnud selleks mõeldud klambritega, kui hakata jootmisteemat arendama icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.03.2024 12:41:30 vasta tsitaadiga

Tavaline kaabel mädaneb ära. Samamoodi on igasugused isetehtud ühendused (jootmine, pressitavad hülsid jne) kahtlased, kõige paremini toimivad ametlikud, geeli täis jätkukontaktid. Ma maksin eelmine suvi selle eest päris mitusada euri, kui kaabel mitmest kohast katkenud oli ja enam ise katkestusi üles ei leidnud. Katkemise põhjus oli suvaliste vahenditega lapitud kohad, mis olid läbi mädanenud. Omaenese aja, raha ja närvide säästmiseks tee asju õigete vahenditega.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 13:59:57 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Tavaline kaabel mädaneb ära.

Kui isolatsioon on mõeldud maasse paigaldamiseks, siis vast ei mädane, aga ega säherdust ühesoonelist suvalisest poest saada vist pole.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.03.2024 14:39:59 vasta tsitaadiga

millegipärast tundub nagu inimkonnal puuduks igasugune eelnev kogemus maasse kaevatavate kaablite osas ning pole muud lahendust kui loota muruniidukite tootjate innovatsioonile... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2024 15:43:11 vasta tsitaadiga

Eelviidatud tavaline kaabel on kallim kui geneeriline korrektne piirdekaabel. Milleks endal ajusid penetreerida, et kas saaks kallimalt kehvema lahenduse?
Veel kallima kaabliga saab kindlasti veel parema tulemuse. Ega muru sellest paremini pügatud saa.

Neid 3M geeliga ühendusklemme kasutades olen aastaid kõik kenasti korda saanud. Ja siis lappisin suurema kaevandamise järel mitmest kohast korraga ja ei saanud enam käima. Hiinlaste kaabliotsija leidis kõik kaabli kenasti üles, aga viga leida ei osanud. Teema polnud hilissügisel enam aktuaalne ja jäi kevade peale. Tehnik tuli teist muruniitjat paigaldama ja otsisime tema aparaadiga vead üles. Kolm lapitud ühenduskohta ei andnud signaali edasi. Selgus, et oleks ka selle hiinlasega leidnud. Vahe selles et kaablit otsisin valju signaaliga. Ühendus probleemide jaoks oli vaja volüümi maha keerata. Siis oli kenasti kuulda kui ühel pool parandust signaal ära kadus. Sama kaabel, samad klemmid ja muist ühendusi ei töötanud.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.03.2024 02:21:22 vasta tsitaadiga

Miks neid kaableid üldse panna? Traadivabasid niidukeid peaks juba piisavalt olema.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2024 13:56:13 vasta tsitaadiga

krist2an kirjutas:
ignacio kirjutas:
Kas robotniiduki perimeetrikaabliks sobib ka suvaline vaskkaabel või peab mingil põhjusel kindlasti spets perimeetrikaableid kasutama? Näiteks selline DEPOst: https://online.depo-diy.ee/product/184819

Ennast huvitab sama asi. Tegelikult ei tohiks vahet olla, vb on erinevus selles, kaua see isolatsioon kaabli ümber kestab.

Üks aspekt on asja juures veel. Kas isolatsioon meeldib närilistele ja lemmikutele või mitte. Mul Worxil on oma kaabel ja kasutasin pikendamiseks Husqvarna oma. Koer võttis Husqwarna kallima kaabli kohe välja närimiseks. Mingil hetkel sain aru, et Worxi oma kaabel "ei maitse", lõpuks ei jäänudki muud üle kui vahetasin kõik originaali vastu.
von Wu kirjutas:
Miks neid kaableid üldse panna? Traadivabasid niidukeid peaks juba piisavalt olema.

Traadivaba on ca 4x kallim. Ma plaanin näiteks enda oma väljavahetada, aga alles siis kui vana otsad annab.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2024 15:42:28 vasta tsitaadiga

Traadivaba on plaanis kui praegune isend kööga teeb lõplikult. Niikaua on muidugi matemaatika et vana parandus on umbes 100€ aasta ja uus traadivaba 5-6000€ + 1K€ majakas.

Traadivabad kasutavad mingit kohalikku kuurikatusel olevat raadiomajakat. Neile gps häired vist suurt mõju ei avalda. GPS järgi on äpp näidanud masinat paari km kaugusel kiirendusega metsa lendamas. Tegelikult istus laadijas.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Muruniidukivaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.