|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.05.2023 20:37:00
|
|
|
| Kas nõudepesumasinasse võib soolana panna ka tavalist soola? Vaatan, et hinnad on vahepeal läinud käest ära, nõudepesumasina sool on 4x kallim kui tavaline sool. Mõlemal on sama koostis, naatriumkloriid, pole pesumasinasoolal ka mingit imevärki koostises välja toodud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
29.05.2023 15:15:15
|
|
|
| Kui on vale jämedusega võib värk umbe minna ütleb googel.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
29.05.2023 16:32:55
|
|
|
Jah..
Is dishwasher salt just rock salt?
Dishwasher salt is specially formulated for your machine and cannot be substituted with table salt, sea salt, or rock salt. It has much larger granules and contains a special anti-caking agent, ensuring that when the salt gets wet, it doesn't become a solid mass or block the softener unit.
Aga noudepesumasina soolaga on siin maal ka veidi kehvasti, umbes pool aastat tagasi mitmed suured poeketid enam ei muu. Viimase paki ostsin ka kirve hinnaga bensukast hoopis.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
29.05.2023 17:23:24
|
|
|
| Ah pekki. Selge pilt, aitäh.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
29.05.2023 19:31:07
|
|
|
Pole kunagi soola kasutanud . Ostan multitabi mis poes parasjagu soodukaga pakutakse. Viimased paar aastat olen igaks juhuks kord kuus või harvemini lisanud puhastustableti ja masin töötab 10+ aastat kuigi katlakivi on siinse veega kerge tekkima
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
10.07.2023 22:01:39
|
|
|
| Mul on see või väga sarnane elux. Kuna küljed on kaetud siis ei oska kommenteerida. Pealmine osa on metall, siiani mida kraabituna ei tundu. Täna valiks hoopis selle järgi, et pliidirauad oleks malmist mitte plekist. Muidu pliit/ahi nagu ikka.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.07.2023 12:25:38
|
|
|
Tänud! Electroluxil on sul plekist, mitte malmist?
See on huvitav, et sama pliidi osas on poodidel erinev info:
https://www.smartech.ee/et/products/kodumasinad/pliidid/2282626-cooker-aeg-ckb56480bm "Panni toe tüüp Malm"
https://turuliider.ee/et/gaasipliidid/22410-aeg-ckb56480bm.html "Restide tüüp: Emaileeritud"
Ise arvaks, et viimasel ajal on loobutud malmist, mis on suur miinus uuematel. Teine asi, mis maakodudesse soetamisel on, et kaas ei ole täissulgev metall, vaid mingi hõljuv klaas.
AEG vs. Electrolux on ka selline küsimärk, et, kas on mõtet brändi eest juurde maksta või mitte, kuivõrd mudelid on identsed või pea identsed, lihtsalt küsimus, kas AEG puhul on a'la kooste parem, mõistlikumates tehastes, jne. - pesumasinate puhul vist seda on.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
11.07.2023 12:43:07
|
|
|
| Jah, terasest vms painutatud ja emaileeritud. Ma ei usu et nende pliitide puhul vahet on, kas AEG, Electrolux või zanussi, võta see mis odavam.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
11.07.2023 16:07:49
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| Jah, terasest vms painutatud ja emaileeritud. Ma ei usu et nende pliitide puhul vahet on, kas AEG, Electrolux või zanussi, võta see mis odavam. |
AEG loetakse üldiselt natuke kõrgema klassi masinaks. Nagu Audi ja Volkswagen. AEG-l pole minumeelest neid kõige odavamaid mudeleid ( aga ega Electroluxi kõige odavamat ei soovitaks osta ka )
AEG masinad toodetakse Saksamaal, Electrolux odav ots tuli Türgist kui ma õigesti mäletan.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaabi
HV kasutaja

liitunud: 23.10.2006
|
12.07.2023 09:39:41
|
|
|
Kuna "vana" (4a) külmik (Electrolux ENN2812AOW) andis kummalistel asjaoludel otsad, siis olen uue otsingul. Integreeritud, jahekapp üleval, sügavkülm all. Millised omadused teie arvates külmiku puhul elu mugavamaks teevad? Valikuid on palju, aga erinevusi esmapilgul mitte.
Samuti on ühe hooga mõttes õhupuhasti välja vahetamine, kuna olemasolev Teka GFG2W teeb ikka talumatut lärmi isegi kõige aeglasemal sättel. Ehk mõni HV'lane oskab kogemuste põhjal soovitada mõnda mudelit või tootesarja, mis veidi õhku suudaks liigutada (avatud köök) ja selle juures kõrvaklappe pähe ei peaks panema.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
12.07.2023 12:46:13
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Tänud! Electroluxil on sul plekist, mitte malmist?
See on huvitav, et sama pliidi osas on poodidel erinev info:
https://www.smartech.ee/et/products/kodumasinad/pliidid/2282626-cooker-aeg-ckb56480bm "Panni toe tüüp Malm"
https://turuliider.ee/et/gaasipliidid/22410-aeg-ckb56480bm.html "Restide tüüp: Emaileeritud"
Ise arvaks, et viimasel ajal on loobutud malmist, mis on suur miinus uuematel. Teine asi, mis maakodudesse soetamisel on, et kaas ei ole täissulgev metall, vaid mingi hõljuv klaas.
AEG vs. Electrolux on ka selline küsimärk, et, kas on mõtet brändi eest juurde maksta või mitte, kuivõrd mudelid on identsed või pea identsed, lihtsalt küsimus, kas AEG puhul on a'la kooste parem, mõistlikumates tehastes, jne. - pesumasinate puhul vist seda on. |
Ei ole seda kaant kunagi kinni pannud.. ahju ostes vaataks ikka ahju funktsioonidele otsa. Siin võib suurema raha eest oluliselt rohkem saada. Pliidi poolest, kas põletid on sellises konfiguratsioonis nagu sobib. Mul on ees suur turbo ja üks kõige väiksem, see sobib mulle. Raudade asjus tasuks vaadata, äkki neid saab asendada kui olemasolevad ei sobi. Gaasipliitide puhul keegi siin varem heitis nagu ette, et nupud pidid jõle lõdvad ja odavad olema. Mina ostsin Boschi pliidi 2009 ja ei siis ega praegu ei ole nuppudele küll mingeid etteheiteid, aga ühesõnaga paistab et sellised materjali/kasutusmugavuse küsimused on asjad mida võimalusel tasuks käia poes kohapeal näperdamas.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
12.07.2023 12:59:11
|
|
|
Gaasipliiti kasutaks vaid juhul, kui üldse elektrit pole mitte mingil kujul. Maru kaua võtavad asjad gaasipliidi peal aega. Sai üks test tehtud - liiter vett avatud kaanega potis keema ajada 100 kraadini. Gaasipliidi peal võttis see 7 minutit ja 14 sekundit aega. Induktsioonpliidi peal aga 2 minutit ja 17 sekundit.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.07.2023 14:38:50
|
|
|
netcat, maakodus, kus aastaläbi ei olda, on see kaas veidi olulisem.
Funktsioonide osas tundusid AEG ja Electrolux 1:1. Funktsioonide jne. osas sai kõik vaadatud, suurem küsimärk oligi koostekvaliteet, jne.
yerba, gaasipliidil valisid ka, millise "raua" peal tegid? Enamasti üks kiir-, kaks tavalist ja üks aeglane "raud" neil.
Agajah, seal, kuhu see läheb, on idee selles, et tegemist on suvemajapidamisega, mis asub elektriliini lõpus. Liini küll hiljuti uuendati, jne., ent ebastabiilne ning riketega on tõenäoliselt siiski ja seetõttu on hea, et vähemalt üks (gaasipliit, elektriahi) töötab.
Gaas ei meeldi endale pigem (gaasi ja selle põletamise) ebatervislikkuse ning väikese lisariski tõttu. Agajah, seal parim valik, vast.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
12.07.2023 14:41:06
|
|
|
rmc, nii gaasikal kui induktsioonil sai valitud kõige suurem kiirraud. Muidu poleks see kihlvedu võrdne olnud kummastki otsast. Gaasipliidi inimene oli arvamusel, et gaasi peal läheb vesi kiiremini keema, muud midagi. Aga et see keemamineku aeg üle 7 minuti venis, see oli paras üllatus kõigile. 90 kraadini läks üsna kiiresti aga viimased kraadid venisid ikka lausa kalendriga mõõdetavalt.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.07.2023 15:20:28
|
|
|
yerba, siis hästi! Ise ei arvaks elusees, et gaas kiirem on kui induktsioon, kuna induktsioon on niivõrd kiire, ent sellist vahet siiski ei eeldaks.
Gaasikas oli modernne ja korralik mudel? Keedunõu samasugune? Algne temp ka sama? Kaas ka peal a'la, jne.?
Ahjaa, mingiaeg sai ühele AEG elektripliit-ahju soovitatud, mis oli ka üpris sarnane, vb. isegi täpselt sama elektrialternatiiv ja sellegagi vist ollakse väga rahul.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
12.07.2023 15:22:04
|
|
|
rmc, gaasikas oli tänapäevane, Boschi toodang. Keedunõu täpselt sama. Algtemp sama, kaant peal ei olnud. Kõik oli stardis sama, muidu poleks katsel mõtet olnud.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.07.2023 15:25:09
|
|
|
Kumb 90-ni kiiremini jõudis?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
12.07.2023 15:30:55
|
|
|
rmc, induktsioon.
Praktilise poole pealt on see üsna kasutu test, kuna päriselus mitte keegi ei viitsi oodata, kuni vesi 100 kraadini jõuab ja siis muna keetma või teevett kallama hakata.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
20.07.2023 12:32:28
|
|
|
| Aga miks peab ilma kaaneta vett keetma? Mul on laia põhjaga veekann ja turbo peal läheb liiter küll liigagi kiiresti keema - eesmärk on ta enne sealt kätte saada kui päris keema läheb, sest ei kohvi ega rohelise tee jaoks pole mul 100 kraadi vaja, aga kui just kõrval ei passi jään igal teisel korral hiljaks ja pean maha jahutama. Pole praegu linnas aga kui saan aega, teen katse
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
20.07.2023 12:33:19
|
|
|
netcat, ei peagi. Aga vee temperatuuri oli maru kehv mõõta, kui kaas on peal.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
20.07.2023 13:12:25
|
|
|
Teekannu tilast teoreetiliselt ju saaks...
Aga kui asi mulinal keeb siis ta ongi ju 100 kraadi, seda ei pea isegi mõõtma
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
20.07.2023 14:03:43
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Teekannu tilast teoreetiliselt ju saaks...
Aga kui asi mulinal keeb siis ta ongi ju 100 kraadi, seda ei pea isegi mõõtma |
Ahsoo.. mu teada tekivad õhumullid vee keetmisel juba 70 kraadi juures. St vesi veel tegelikult ei kee, aga poti servades juba jooksevad õhumullid ringi.
Aga olgu, omamoodi tore, et selline väike eksperiment leidis nii palju vastukaja ja huvi.
Hea, kui keegi viitsiks seda korrata ja tulemustest teada anda.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
20.07.2023 14:53:05
|
|
|
yerba, võtaks veel selle teema üles. Mis gaasipliidi mudel oli & "mis seadistuses" see oli ja, kas kasutas "seadistuse" jaoks õiget kütust ja allikat (sh. surve)?
Sai aidatud ühtedel gaasipliiti vahetada & vana oli mingisugune säästu-Hansa, mis oli G20 20mBAR peale töötama mõeldud (tagant kleebiselt oli lugeda). G20 on maagaas, metaan.
E-poest tellitud uus pliit oli pakist väljavõttes samuti G20 20mBAR peale töötama mõeldud, samas olid sel kaasas G30/G31 (vedelgaas, LPG, vastavalt Butaan/Propaan) 30mBAR konverteerimiseks vajalik kit, mis tähendas, et ära tuli vahetada pihustiotsad põletite all, keerata surveregulaatorkruvi "koomale" "nuppude" tagant ning kaasas oli ka kleeps pliiditaguse asenduseks ja ühtlasi pidi gaasiballooni otsas olema õige reduktor, mis tagab vajaliku surve pliiti minevas voolikus.
"Seadistuseks" sobiva gaasi ja surve leiab ilmselt pliidi tagant kleebistelt. Uuematel vast gaasi sissevõtu juures kleebis ja lisaks allosas detailides ehk ka täpsem info (st., mis võimalused on). Kui eraldi kleebist sissevõtu juures pole, siis allpool spetsifikatsioonikleebisel peaks info olema.
Kujutan ette, et "mees tänavalt" ostab gaasipliiti nii:
1) Ostan gaasipliidi
2) Ühendan vana lahti
3) Ühendan uue külge
4) Gaasi!
Säästu-Hansa vahetati välja justnimelt seepärast, et gaasiosa ei toiminud pea üldse enam. Polnud vist kunagi väga adekvaatne olnud.
1L vee keema ajamine jäi tegemata, muidugi. Ei usu, et see kiiremini läheks kui induktsiooniga, samas 7 minutit tundub ka ulme. Aganoh, ma ei keeda väljaspool veekeetjat kunagi ka numbreid jälgides sajani. Piisab kui intensiivselt keeb.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
20.07.2023 15:20:02
|
|
|
Gaasipliidid võivad ka õhu liikumise suhtes olla tundlikud, näiteks matka gaasipliidiga tuule käes ei saa vett keemagi - tuul puhub leegi ja poti vahelt soojuse minema.
Lisaks keemispunkt sõltub vist kõrgusest ka, kui väga täpseks minna
https://et.hiloved.com/erinevate-korguste-vee-keemistemperatuur/
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
20.07.2023 15:38:09
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
Gaasipliidid võivad ka õhu liikumise suhtes olla tundlikud, näiteks matka gaasipliidiga tuule käes ei saa vett keemagi - tuul puhub leegi ja poti vahelt soojuse minema.
Lisaks keemispunkt sõltub vist kõrgusest ka, kui väga täpseks minna
https://et.hiloved.com/erinevate-korguste-vee-keemistemperatuur/ |
Lähme siis täpseks - sõltub rõhust.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
20.07.2023 18:22:59
|
|
|
Mu väljatoodud tõik on siiski elementaarsem ja adekvaatsem asi, mida tarbijad valdavalt vast ei tea. Hea on kui on paigaldaja, kes teab ja vastavalt käitub (ümberseadistades või öeldes, et pliit ei sobi selle gaasiga ).
Kahjuks loomkatseid meie turul kasutuses oleva propaan-butaan LPG segu ballooni ja metaani seades oleva pliidiga ning hiljem segu jaoks õiges seades pliidiga ei teinud. Ja lisaks õigeks timmimisele sai ka 20mBAR või 37mBAR (või mõne muu) reduktori asemel kohane 30mBAR reduktor külge pandud.
Kuigi keskkonnamõistes oleks mõistlik kohalikult toodetud biometaani kasutada, vast.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
20.07.2023 19:39:11
|
|
|
| Proovisin ka vett keeta. Liiter vett läks 2,4kW elektrikannus keema ~2m22sek, gaasipliidi (metaan torust) 3kW põletil ~5m30sek. Vesi kraanist, mensuuri mõõduks ei kasutanud, tempi mõõtsin infrapuna termomeetriga.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
23.07.2023 01:07:52
|
|
|
Mul suudab induktsioonpliidi kõige suurem "plaat" boost režiimis ühte keeduanumasse suruda 3,7kW energiat. (Tavaline odav veekeetja sellega võrreldes ainult "hädine" 2kW)
Gaasipliit peaks suutma tekitada päris suure lõkke, et ligilähedaseltki sama saavutada
| somnambuul kirjutas: |
| Proovisin ka vett keeta. Liiter vett läks 2,4kW elektrikannus keema ~2m22sek, gaasipliidi (metaan torust) 3kW põletil ~5m30sek. Vesi kraanist, mensuuri mõõduks ei kasutanud, tempi mõõtsin infrapuna termomeetriga. |
Gaasipliidi põleti võimsust mõõdetakse kuidas? Katseliselt laboris ideaaltingimustel või on see vaid arvutuslik väärtus, mis sõltub mitmetest üsna suurelt kõikuvatest parameetritest? Mõlemal juhul võib praktikas võimsus tunduvalt väiksem olla.
Elektri puhul on võimsus üsna täpselt paigas ja ka üsna täpselt mõõdetav igal katsel. Lisaks läheb gaasipõleti kasutamisel päris suur osa võimsusest kuumade põlemisgaaside näol keeduanumast mööda, induktsioonpliidil tekib soojus keeduanuma põhja sees ja kaduma läheb ainult anuma põhjast pliidile ning külgedelt ja kaanelt õhule ülekanduv ning anumast kiirguv soojus.
Sellest üksi peaks juba induktsioon oma eelise saama energiakasutuse efektiivsuse poolelt, seega ka keemamineku kiiruse osas isegi täpselt sama võimsuse korral.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.07.2023 04:05:54
|
|
|
See AEG (ja ilmselt ka Electrolux?):
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
31.07.2023 16:40:12
|
|
|
| Uue integreeritava nõudepesumasina otsingul. Praegune pea 20a vana Beko on vaikselt õhtale jõudmas. 600x550x800mm mõõtudes uut masinat vaatamas. Ilmselt pigem odavama või keskklassi masinate hulgast vaatama. Mida rahvas siin julgeks soovitada?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
az
HV kasutaja
liitunud: 24.10.2006
|
31.07.2023 19:22:34
|
|
|
Natuke teistlaadi küsimus köögitehnikal
Integreeritava külmkapi uks hakkas häält tegema, mingisugusest regullist pole kasu. On kellelgi sama probleem olnud ja kuidas lahenes?
_________________ ??? |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002

|
31.07.2023 20:24:10
|
|
|
WD40
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.08.2023 10:53:14
|
|
|
WD40 on üldiselt väga ajutine lahendus. Poeb küll hästi vahele, nii et juhul kui on vaja midagi sellist määrida, kuhu õli peab alt üles ronima või sügavale vahele imbuma, siis lase törts WD40 ja siis tilguta kodumasina õli peale - WD40 teeb masinaõli vedelamaks ja viib ta sügavamale kaasa, ise kuivab varsti suuremas osas ära. WD40 üksinda sisaldab õli üsna napilt ja määrib vähe, varsti kiuksub uuesti.
Kiuksuvatele asjadele üldjuhul kodumasina õli (müüakse ehitus-, raua- ja pudipadipoodides väikestes pudelites, nagu lukuõli jm)
Kohtades, kus vedel õli ei sobi (kiuksub puit vastu puitu, metalli või plasti, puit imeb õli sisse ja kiuksub edasi), siis kiuksuvat pinda hõõru kõige tavalisema, odavama ja haisuvaba küünlaga (küünal sobib ka tõrkuvate tõmblukkude määrimiseks).
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
01.08.2023 10:55:58
|
|
|
tõmbluku, puidu&plasti jm kokkupuutepindade kohal olen kasutanud silikoonõli - õliga üle ja kuivatad lapiga ära. Aitab isegi autos, kus plastid vahel krigisevad, kuhu mõned omanikud topivad kaltsu vahele ja uue auto puhul tehases või esinduses oli rebitud poroloonitükk plastide vahel surutud
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.08.2023 11:03:07
|
|
|
Tõmbluku puhul, kui see lukk on püksi-, jope vm riideeseme oma, siis sinna ma silikoonõli küll lasta ei tahaks rasvast plekki tekitama.
Värvitu ja lõhnatu küünal ei jäta mingeid jälgi (pärast küünlaga hõõrumist tekkiva lahtise puru raputad-klopid maha) ja püsib kaua. Isegi pesumasinas pesemisi talub mitu korda.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
01.08.2023 11:20:12
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Tõmbluku puhul, kui see lukk on püksi-, jope vm riideeseme oma, siis sinna ma silikoonõli küll lasta ei tahaks rasvast plekki tekitama.  |
Ei ole mingit plekki kuskile jäänud, ega seda õli sina sedasi kannust peale ei vala, tõmbad ainult luku plastosale, tõmbad mõned korrad õli laiali ajamiseks lukku edasi-tagasi, lapiga lukk üle, käib kergelt, plekke ei ole täheldanud.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
01.08.2023 11:46:34
|
|
|
| C1rca kirjutas: |
| Uue integreeritava nõudepesumasina otsingul. Praegune pea 20a vana Beko on vaikselt õhtale jõudmas. 600x550x800mm mõõtudes uut masinat vaatamas. Ilmselt pigem odavama või keskklassi masinate hulgast vaatama. Mida rahvas siin julgeks soovitada? |
Kui beko sobis, siis võta järgmine beko, näiteks see - https://www.kodumasinad.ee/et/a/beko-bdin38644d-invertermootoriga-integreeritav-noudepesumasin-16-komplekti-42-db-1
Selle konkreetsega kogemust pole, aga üks sarnase spekiga 45cm mudel on nüüd töötanud paar aastat, vaikne, nõud on puhtad ja kuivad. Eriti tore on 58' kiirprogramm.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trebla
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2002

|
01.08.2023 14:06:43
|
|
|
| az kirjutas: |
Natuke teistlaadi küsimus köögitehnikal
Integreeritava külmkapi uks hakkas häält tegema, mingisugusest regullist pole kasu. On kellelgi sama probleem olnud ja kuidas lahenes? |
Ega enne sest häälest lahti ei saa kui hääle allika üles leiad.
Mul endal aastatetagune kogemus selline, et häält tegi mööbliukse küljes olev plastsiin kui mööda seda sõitis külmiku ukse küljes olev liugur. Tilk suvalist vedelat õli lahendas probleemi.
_________________ Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
01.08.2023 14:41:25
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| C1rca kirjutas: |
| Uue integreeritava nõudepesumasina otsingul. Praegune pea 20a vana Beko on vaikselt õhtale jõudmas. 600x550x800mm mõõtudes uut masinat vaatamas. Ilmselt pigem odavama või keskklassi masinate hulgast vaatama. Mida rahvas siin julgeks soovitada? |
Kui beko sobis, siis võta järgmine beko, näiteks see - https://www.kodumasinad.ee/et/a/beko-bdin38644d-invertermootoriga-integreeritav-noudepesumasin-16-komplekti-42-db-1
Selle konkreetsega kogemust pole, aga üks sarnase spekiga 45cm mudel on nüüd töötanud paar aastat, vaikne, nõud on puhtad ja kuivad. Eriti tore on 58' kiirprogramm. |
Vanemate enda eelistus oli ka, et uus masin oleks tõesti Beko. Nende tutvusringkonnas väidetavalt Electroluxi uuemate masinatega halbu kogemusi ja lisaks veel väga kallid ka. Ahi sai ka 2a tagasi Beko võetud ja sellega ollakse väga rahul. Praegune masin on selline, kus noad/kahvlid käivad korvi, kas need uuemad sahtellahendused paremad?
Natuke mõtisklesin nende erinevate klasside peale, mis välja on toodud osade masinate juures.
Energiaklass - kui suur päriselt see sääst on näiteks B vs C energiklassi vahel. Pole ise hetkel neid arvutusi teinud aga Beko-l ma C energiaklassist paremat toodet ei leidnudki.
Samuti on neil igasugused pesuklassid jms.
Hetkel ütles, et hinnklass seal 450€ kandis võikski olla see mis on jõukohane ja tundub mitte kõige uuemasse kööki mõistlik.
Paralleelselt käib ka mikrouuni otsin, eelmine Samsungi masin kestis peaaegu 20 aastat igapäevase kasutuse juures. Selle valimine ilmselt muidugi tunduvalt lihtsam.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
01.08.2023 18:55:03
|
|
|
Sahtel vs korv on maitse asi. Mulle meeldib lisasahtel, naine igatseb korvi taga. Aga kui korvi pole, mahub rohkem taldrikuid/potte.
Need klassid mingi hetk muutusid. Tänane C on paari aasta tagune A+++.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
01.08.2023 19:17:30
|
|
|
Kevvare, sahtli kõrgust saad ise muuta. Teed sellise asetuse masinasse, nagu endale vaja on.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.08.2023 22:18:54
|
|
|
| Kevvare kirjutas: |
| Ma nüüd pead ei anna aga ükskord prouad laua taga rääkisid, et sahtliga varianti ei mahu veinipokaalid ilusti ülemisele reale. Kui on oluline, tasub lähemalt uurida kas peab paika või mitte. |
Sõltub pokaalidest, siiani on mahtunud, kui ettevaatlikult sahtleid liigutada. Osadel võib küll alus ülemise sahtli serva puutuda kergelt, nii et sahtlite liigutamisel peab natuke ette vaatama.
Ülemist sahtlit saab küll kasutatud ainult siis kui rohkem söögiriistu korraga pesta on vaja ja korv juba liiga täis hakkab saama. Muidu sahtlisse nuge-kahvleid-lusikaid laduda on tunduvalt aeganõudvam, kui neid korvi visata.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
01.08.2023 22:30:53
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
Sahtel vs korv on maitse asi. Mulle meeldib lisasahtel, naine igatseb korvi taga. Aga kui korvi pole, mahub rohkem taldrikuid/potte.
Need klassid mingi hetk muutusid. Tänane C on paari aasta tagune A+++. |
link
link
link
A või B energiklass ennast õigustaks vastavalt +150 või +100 eurot? Ma ei tea kas kodutehnika puhul ka paika peab aga tihti selline hull energiakulu optimeerimine tundub ka tihti tuleb vastupidavuse arvelt.
Kerge arvutus ütles, et täna fix paketi kohta tuleb 6€ kuus umbes elektriarvel soodsam ehk siis paari aastaga võiks energiakulu osas tasa olla hinnavahe A vs C energiaklassil. Kui muidugi paberil olev info ka tõele vastab.
E: Uus arvutus ikkagi ütleb ca 7€ aastas, mitte 6€ kuus.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
02.08.2023 17:56:16
|
|
|
| C1rca kirjutas: |
| Uue integreeritava nõudepesumasina otsingul. Praegune pea 20a vana Beko on vaikselt õhtale jõudmas. 600x550x800mm mõõtudes uut masinat vaatamas. Ilmselt pigem odavama või keskklassi masinate hulgast vaatama. Mida rahvas siin julgeks soovitada? |
Indesit julgeks soovitada.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tofay
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2009
|
30.09.2023 07:45:23
|
|
|
rmc, veekeedukannu jätkuks. Ostsin kevadel maale tagavaraks suvalise silma jäänud kannu.
Eile märkasin karpi ja näpud hakkasid sügelema, et tõin siia. Ja miks just meenus see vaidlus helide üle - see kann teeb vaid ühe malbe piiksu temperatuurile jõudes. Krt, osta või omale koju, too piiksub valjult kolm korda, olenemata esimesest helisignaalist, mis terve maja unest äratab.
Plussiks on kaas, mida ei pea avama vee sisse laskmiseks, miinuseks ehk puutetundlikud nupud, mis vast minu kiiks. Ning muidugi see rgb valgustus võiks olemata olla, aga häirib vähem kui esialgu arvaks.
Ostsin lidl-ist, mälu järgi oli hind pool minu praegusest odavaimast rv terasest prisma kannust. Kiire otsing - tundub sama olevat
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.10.2023 16:34:59
|
|
|
USB-C porti, BT, WiFi ega NFC ei olegi veekannul? Kuidas siis sedasi saama?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
krist2an
HV veteran

liitunud: 24.08.2008
|
02.10.2023 11:59:42
|
|
|
| C1rca kirjutas: |
| somnambuul kirjutas: |
| C1rca kirjutas: |
| Uue integreeritava nõudepesumasina otsingul. Praegune pea 20a vana Beko on vaikselt õhtale jõudmas. 600x550x800mm mõõtudes uut masinat vaatamas. Ilmselt pigem odavama või keskklassi masinate hulgast vaatama. Mida rahvas siin julgeks soovitada? |
Kui beko sobis, siis võta järgmine beko, näiteks see - https://www.kodumasinad.ee/et/a/beko-bdin38644d-invertermootoriga-integreeritav-noudepesumasin-16-komplekti-42-db-1
Selle konkreetsega kogemust pole, aga üks sarnase spekiga 45cm mudel on nüüd töötanud paar aastat, vaikne, nõud on puhtad ja kuivad. Eriti tore on 58' kiirprogramm. |
Vanemate enda eelistus oli ka, et uus masin oleks tõesti Beko. Nende tutvusringkonnas väidetavalt Electroluxi uuemate masinatega halbu kogemusi ja lisaks veel väga kallid ka. Ahi sai ka 2a tagasi Beko võetud ja sellega ollakse väga rahul. Praegune masin on selline, kus noad/kahvlid käivad korvi, kas need uuemad sahtellahendused paremad?
Natuke mõtisklesin nende erinevate klasside peale, mis välja on toodud osade masinate juures.
Energiaklass - kui suur päriselt see sääst on näiteks B vs C energiklassi vahel. Pole ise hetkel neid arvutusi teinud aga Beko-l ma C energiaklassist paremat toodet ei leidnudki.
Samuti on neil igasugused pesuklassid jms.
Hetkel ütles, et hinnklass seal 450€ kandis võikski olla see mis on jõukohane ja tundub mitte kõige uuemasse kööki mõistlik.
Paralleelselt käib ka mikrouuni otsin, eelmine Samsungi masin kestis peaaegu 20 aastat igapäevase kasutuse juures. Selle valimine ilmselt muidugi tunduvalt lihtsam. |
Eelmises kodus oli suvaline odav Beko - töötas ülihästi, oli vaikne ja pesi nõud puhtaks. Nüüd Electroluxi pigem-kallim-mudel ja no ei pese nii hästi puhtaks. Kellasid ja vilesid on rohkem, aga nõude puhtakssaamine on tõsine probleem, pluss kvaliteedi poolest on ta selgelt kehvem kui odav Beko.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pgup
HV vaatleja
liitunud: 27.10.2010
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|