Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 108, 109, 110  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2023 15:33:38 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2023 16:13:22 vasta tsitaadiga

Scrub. Teevad märja testi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2023 17:26:46 vasta tsitaadiga

Täna kell 12.50 UTC ehk 15.50 Starlink Mission. Webcast algab 15.45

Lükkus edasi, liftoff 17.30

Spoiler Spoiler Spoiler


Homme kella 12.28 ja 13.30 UTC vahel (15.28 - 16.30) üritab Starship uuesti lendu minna. Webcast algab 45 minutit enne.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 13:01:55 vasta tsitaadiga


Link


https://www.facebook.com/torvaastronoomiaklubi
tsitaat:
Täna (20. aprill) Eesti aja järgi kell 16:28 läheb SpaceX uuele katsele lennutada oma Starshipi nimelist 120-meetri kõrgust megaraketti. Algselt esmaspäevale planeeritud testilend jäi ära "külmunud kraani" tõttu. Kas tänaseks on kõik probleemid lahendatud?
Texase osariigis Boca Chica tähebaasist alguse saava testilennu käigus peaks raketi 33 mootoriga varustatud alumine aste (Super Heavy) lükkama raketi ülemist astet (Starship) kokku 2 minutit ja 48 sekundit. Peale seda astmed eralduvad ning Starship käivitab 6 minutiks ja 23 sekundiks enda mootorid. Selleks hetkeks peaks see liikuma kusagil Kariibi mere kohal ning 100 kilomeetri kõrgusel. Peale peaaegu täistiiru ümber planeedi, mis kestab umbes 90 minutit, maandub see Hawaii saarte lähedal Vaikses ookeanis. Super Heavy tõukur üritatakse kontrollitult tagasi tuua Mehhiko lahe kohale, kus see maandub vertikaalselt merre. Tulevikus peaks seda seal ootama maandumisplatvorm, mis lubaks tõukurit kiirelt ja odavalt taaskasutada.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.04.2023 16:08:33 vasta tsitaadiga

T-00:20:00

icon_cool.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 16:28:58 vasta tsitaadiga

Feil jälle
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 16:34:04 vasta tsitaadiga

5 minti jäi hiljaks. Hullem kui Elroni rong.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.04.2023 16:37:47 vasta tsitaadiga

Boom!
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 16:42:01 vasta tsitaadiga

BOOOMM! njh mingi probleem gimbaliga tõenäoliselt.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 16:47:39 vasta tsitaadiga

Näha oli ka, et osad mootorid ei käivitunud ja osa lõpetas töötamise lennu kestel. Mingid imelikud väikesed plahvatused toimusid ka

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:01:04 vasta tsitaadiga

Jah, osad mootorid ei töötanud ja osad lõpetasid lennu pealt, sellegipoolest oli kiirendust suure varuga. Läbis max q ja jõudis esimese astme lahtihaakimiseni, aga läks selle asemel lappesse. Hakkas üsna kiiresti pendeldama 120m objekti kohta, nii et tõenäoliselt ei pidanud sellele stressile vastu ja pudenes laiali.

Eesmärgiks oli aga stardiplatvormilt õhkutõusmine ja see sai täidetud icon_lol.gif

Võimas minek oli küll.

Muide - ülekande allosas vasakul oli boosteri mootorite diagramm, kust pealt oli ka näha, millised mootorid töötasid ja millised mitte. Paremas nurgas oli samasugune Starshipi mootorite diagramm, aga selleni lugu ei jõudnud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 20.04.2023 17:15:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:10:16 vasta tsitaadiga

Mootorite välja lülitamine või osade mitte töötamine võis vabalt olla ka testi osa.
Aga igal juhul väga vinge asi. Inimajaloo võimsaim rakett on oma esmalennu nüüd teinud icon_smile.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:19:46 vasta tsitaadiga

"Ülikiire plaaniväline demonteerumine" icon_lol.gif Kas võimsus on eesmärk omaette? Ma arvasin, et inimkonn õppis juba tubli rohkem kui pool sajandit tagasi üles saatma kanderakette, mis suudavad peale stardiplatvormilt lahti saamise ka midagi kasulikku ära teha ja mitte oma lasti ribadeks lasta ainult.

tsitaat:

Kuigi kanderakett toimetas Starshipi soovitud kõrgusele, ei eraldunud see seejärel kosmoselaevast ja plahvatas.

Ettevõte ise eelistas seda nimetada ülikiireks plaaniväliseks demonteerumiseks. Ühtlasi hõiskasid juhtimiskeskuses viibinud lennujuhid ja insenerid rõõmust ja aplodeerisid, sest rakett vähemalt startis ja nad saavad nüüd analüüsida, mis valesti läks.


https://novaator.err.ee/1608953300/spacex-i-ulirakett-plahvatas-neli-minutit-parast-starti
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:33:06 vasta tsitaadiga

netcat, sa ei ole kursis SpaceX arendusstrateegiaga? "Test to failure" on seal kandvaks osaks ja kiiresti optimaalseima lõpptooteni jõudmiseks ülimalt oluline.

Kõik sellel lennul kogutud andmed töötatakse läbi ning võetakse arvesse järgmise boosteri ehitamisel/täiendamisel.

Selle katse eesmärgiks polnud isegi võimsus, vaid ainult platvormilt õhkutõusmine. Kõik sellest edasi on puhas boonus.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 20.04.2023 17:34:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:33:14 vasta tsitaadiga

Monumentaalne õnnestumine ja suur hetk ajaloos beer_yum.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:36:39 vasta tsitaadiga

Kui nad seda strateegiat kavatsevad jätkata ka mehitatud lendude puhul, siis läheb ilmselt personaliga raskeks
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:38:42 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kui nad seda strateegiat kavatsevad jätkata ka mehitatud lendude puhul, siis läheb ilmselt personaliga raskeks

Lühike mälu sul vist? Falcon rakettide arendus käis ju samamoodi. Tänaseks on see iganädalane taksoteenus ja sealhulgas mehitatud lennud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 17:44:10 vasta tsitaadiga

Natuke jäi mulje nagu vaataks KSP päris elus icon_razz.gif
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 18:05:23 vasta tsitaadiga

Kui palju CO2-te üks selline pauk atmosfääri paiskab ka?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 18:06:37 vasta tsitaadiga

Sama palju kui kütust ära põletades ma eeldan
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 18:12:29 vasta tsitaadiga

Everyday Astronaut sai hunniku liiva kraevahele sellest launchist icon_biggrin.gif
Paistab, et tekkis veel vihmapilv ja hakkas sadama.
Tunnen nüüd kindlamalt enda süsteeme ehitades, et failure on tavaline ja normnaalne enne kui asjad korralikult toimima saab.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 18:25:41 vasta tsitaadiga

Mingi auto thrashiti parklas täiesti ära - suured kivid lendasid sinna pihta icon_lol.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 18:40:56 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
"Ülikiire plaaniväline demonteerumine" icon_lol.gif Kas võimsus on eesmärk omaette? Ma arvasin, et inimkonn õppis juba tubli rohkem kui pool sajandit tagasi üles saatma kanderakette, mis suudavad peale stardiplatvormilt lahti saamise ka midagi kasulikku ära teha ja mitte oma lasti ribadeks lasta ainult.

See lasti siiski meelega õhku. FTS on selle asja nimi: https://www.sciencedirect.com/topics/engineering/flight-termination-system
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.04.2023 20:07:49 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kui nad seda strateegiat kavatsevad jätkata ka mehitatud lendude puhul, siis läheb ilmselt personaliga raskeks


Kas ta mitte kusagil ei maininud, et see on osa arendusprotsessist. Autodega praktiseerib ta sama meetodit - uue mudeli esimesed omanikud on sisuliselt b-testijad
icon_rolleyes.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 22:59:39 vasta tsitaadiga

Mootorite paigutus meenutab teatud mõttes oma aegset nõugude kuuraketi N1. Muidugi Super Heavy'l on neid rohkem.
Super Heavy on tunduvalt võimsam kui kunagine Saturn V.
Millal järgmist starti näeme?
Üks ilus suur pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler


Selline kraater tekkis siis stardi platvormi alla icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 23:11:07 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Mootorite paigutus meenutab teatud mõttes oma aegset nõugude kuuraketi N1. Muidugi Super Heavy'l on neid rohkem.
Super Heavy on tunduvalt võimsam kui kunagine Saturn V.
Millal järgmist starti näeme?
Üks ilus suur pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler


Selline kraater tekkis siis stardi platvormi alla icon_lol.gif


Elon kribas, et paari kuu pärast, ilmselt rohkem.


Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2023 23:42:48 vasta tsitaadiga

Loodame et järgmiseks korraks suunava augu sinna alla kaevavad, veits kohtlane kui mingi 10x helikiirusega reaktiivjuga istub sisuliselt vastu maad. Pole vist alust arvata et viimne kui liikuv objekt mootoritest mööda lendas.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2023 09:05:14 vasta tsitaadiga

https://www.teslarati.com/spacex-starbase-starship-deluge-system-florida-shipment/

Neil see juba valmis ehitatud.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2023 09:12:36 vasta tsitaadiga

Ei tea, kas kindlustus selle kinni maksab icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.04.2023 09:51:36 vasta tsitaadiga

Elon ise maksab
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2023 10:12:17 vasta tsitaadiga

See auto läheb oksjonile, alghinnaga ala ~50000
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2023 10:31:03 vasta tsitaadiga

Kollektsionäärid võivad selle auto hinna astronoomiliseks ajada veel. Eriti kui "originaal" kive seal sees veel leidub.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2023 16:34:47 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2023 14:07:22 vasta tsitaadiga


Link


Uhke, kahjuks ilma maandumiseta.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2023 14:14:53 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=rnMM1lObp0Y

Siin on vähe paremini seletatud:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 02.05.2023 22:42:48 vasta tsitaadiga

Selgitatakse Raptor2 mootori probleeme

Link

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2023 16:28:25 vasta tsitaadiga


Link


Katte naasmine. Ilus.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2023 16:37:18 vasta tsitaadiga

anubis, shortsid saad youtubi tagide alla, kui
asendad

shorts/
watch?v=

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2023 18:34:26 vasta tsitaadiga

Nad võiksid seda püüdmise live ka teha. Eriti veel siis kui buustereid ise ei ole plaanis maanduda.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2023 13:12:58 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Nad võiksid seda püüdmise live ka teha. Eriti veel siis kui buustereid ise ei ole plaanis maanduda.

Nende võrguga püüdmist või?


Või plärtsu ebaõnnestumise korral?
Seda ilusat plasmaoreooli live's nagunii vaadata ei saa, sellesama plasma ionisatsioon katkestab igasuguse live side.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2023 13:24:59 vasta tsitaadiga

Võrguga nad ei püüa enam ju? Või hakkasid jälle seda tegema?
Nagu mäletaks, et nad loobusid sellest

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2023 15:14:20 vasta tsitaadiga

Paistab jah, et lasevad nüüd vette sulpsata neid. Siis on veel vähem vaadata seal ju - plärts ja siis veest väljaõngitsemine.
Võrku püüdmine oleks vähemalt midagi spordilaadset icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2023 16:25:01 vasta tsitaadiga

Siis küll jah. Ei ole nii lihtne see filmimine siis ka.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 04.05.2023 18:47:20 vasta tsitaadiga

"Suure Paugu" teooria lõpp?

Link


SpaceX stardiplatvormi uuendused

Link

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 10.05.2023 07:12:21 vasta tsitaadiga

Alien mothership lurking in our solar system could be watching us with tiny probes, Pentagon official suggests

https://www.space.com/alien-mothership-lurking-in-solar-system-pentagon-official-suggests

https://forte.delfi.ee/artikkel/120185240/igor-volke-avastasin-1968-aastal-et-jeesus-kristus-vois-olla-tulnukas selle lingi avamisel tuleb enne mitu korda mõelda, kas võtta tõena või mitte


...

Järgmise aasta sügisel võib ennustuse kohaselt heledat komeeti näha http://astro.vanbuitenen.nl/comet/2023A3
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2023 09:11:33 vasta tsitaadiga

Scott, kas meil vandenõuteooriate teema tulnukate sondide ja emalaevade ning Igori uute luulude üle arutamiseks sobivam ei ole? icon_lol.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 11.05.2023 07:12:35 vasta tsitaadiga

Dogbert, Volke jutule paningi seepärast lisarea. Ingliskeelse originaali sisu on selline, et sobib ikka pigem siia. Space.comi lehel ka ju.


...

https://forte.delfi.ee/artikkel/120185616/labimurre-prantsuse-teadlased-toestasid-et-kuu-sees-on-tegelikult-raudne-taidis
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2023 10:58:57 vasta tsitaadiga

Selle kohta ma ütleks, et igasugused asjad on "võimalikud", aga ainult väike osa neist on piisavalt tõenäolised, et tegelikuks osutuda. Ka seda artiklit space.com lehel tuleks kotitäie soolaga manustada, nagu ka tõestamata ja äärmiselt ebatõenäolist teooriat, et Oumuamua oli tulnukate laev, mitte Päikesesüsteemi-väline asteroid. Occami habenuga jne.
Tegemist on siiski teooriaga, millega juhtumisi üks "päristeadlane" kuulsust otsib ja kellest seepärast ajakirjanduses kirjutatakse. Kuigi see pole teooria globaalsest vandenõust, pole see neist oluliselt etem ja meil on juhtumisi olemas teema UFO-de ja tulnukate kohta käivate teooriate jaoks. Space.com lehel selleks ilmselt eraldi kategooriat ei ole, aga kui oleks, asuks see seal.

IMHO, hoiaks selle teema tulnukateooriatest vabana, kuni tõestatult tulnukatega kohtutakse või nende laev leitakse. AFAIK, vandenõuteooriate teema selle jaoks tehtud saigi, et astronoomia- ja kosmoseteema neist puhtana hoida.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2023 11:38:40 vasta tsitaadiga

link :: Bezos’ Blue Origin wins NASA astronaut moon lander contract to compete with SpaceX’s Starship

Blue Origin won a key contract from the National Aeronautics and Space Administration to develop a crewed lunar lander for delivering astronauts to the moon’s surface later this decade.
..


Virgin Orbit shuts down permanently months after failed space launch
https://www.telegraph.co.uk/business/2023/05/24/virgin-orbit-shuts-down-permanently-failed-space-cornwall
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2023 08:03:52 vasta tsitaadiga


Link

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 108, 109, 110  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.