|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
14.05.2023 13:54:25
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| keegi mõne inokimiga sõidab? 48voldisega. Palju umbes läbisõitu saate keskmiselt ühe laadimise pealt? |
On nad siis kõik sama mahuga akudega? Sa ju tead isegi, et volt ei kirjelda mahtuvust.
| Wiltz kirjutas: |
| Ja veel, kuidas teil temperatuur läbisõitu mõjutab...mulle natuke üllatuseks tundub päris palju mõjutavat...oma 20% olen praegu juba näinud erinevust siin kuskil sellise 10 kraadise temperatuuri erinevusega sõites |
Samamoodi, nagu telefonis, käitub liitiumaku ka tõuksis, miks peaks teisiti?
SSD, sa mõtlesid tarkvara all tõuksi juhtivat firmware'i (BMS jms) või telefoniäppi, millega firmware'is seadeid muuta (või seda isegi üle flashida) ja akut, läbisõitu, kiirust jms monitoorida? Või (posti kellaaega vaadates) tuli lihtsalt õlle kõrvale mingi mõte?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
14.05.2023 17:05:02
|
|
|
| rex, Jaa, kõik pakutu on õige. Ja aga vastused on endiselt olulised.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.05.2023 17:13:02
|
|
|
| SSD, no mingi tarkvara on vast igal tõuksil. Seda väga ei usu, et on selliseid, kus on aku, reostaat, mootor ja kõik. Iseasi kas sellel tarkvaral mingi UI on, mida kuskil visuaalselt näha saad.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
14.05.2023 19:52:50
|
|
|
| Mul on kaks tõuksi. Üks on nutikas, teine kallis kuid loll. Mulle meeldivad rohkem nutikad lahendused. Hea on sealt kõike, läbi äpi, vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.05.2023 20:14:16
|
|
|
| Mida sealt vaadata? Ma pole 3a äppi lahti teinud
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
14.05.2023 20:26:12
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Mida sealt vaadata? Ma pole 3a äppi lahti teinud |
Sõita saab vabalt niisama ka.
Aga äpist saab vaadata, et kui palju oled sõitnud, aku jääk, lukustada saab, häkiga saab ka kiirust ja kiirendust muuta. Mulle üldiselt meeldivad nutikad asjad.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
14.05.2023 21:13:37
|
|
|
| Oskab keegi öelda, kas on olemas auto katuseraam, kuhu saaks tõiksi lukustada? Midagi sarnast nagu rattahoidja.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
14.05.2023 21:36:49
|
|
|
| cummel, Kas pagassi ei mahu ve? Või on tõukse palju?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
14.05.2023 22:06:02
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| cummel, Kas pagassi ei mahu ve? Või on tõukse palju? |
Auto on asju täis ja oleks tore mõnes teises linnas ringi kruisida, kui töö sinna viib.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
15.05.2023 05:08:06
|
|
|
| cummel kirjutas: |
| Oskab keegi öelda, kas on olemas auto katuseraam, kuhu saaks tõiksi lukustada? Midagi sarnast nagu rattahoidja. |
Eriti kui auto juba täis ja asju ikka veel palju.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
15.05.2023 06:12:14
|
|
|
Mõtlen praegu et kurat, oma tõukse küll ei jõuaks katusele punnida. No okei, ei ole nõrk ja jõuan, aga kas ka tahan jõuda? See Inokim on vist mingi 26 kilo, no üldse ei viitsiks teda kuhugile katusele pressida.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
15.05.2023 06:52:20
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Mõtlen praegu et kurat, oma tõukse küll ei jõuaks katusele punnida. No okei, ei ole nõrk ja jõuan, aga kas ka tahan jõuda? See Inokim on vist mingi 26 kilo, no üldse ei viitsiks teda kuhugile katusele pressida.  |
Kaalu peale ei mõelnud🙁 ja ongi Inokim OXO.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
15.05.2023 07:12:10
|
|
|
| cummel kirjutas: |
| SSD kirjutas: |
Mõtlen praegu et kurat, oma tõukse küll ei jõuaks katusele punnida. No okei, ei ole nõrk ja jõuan, aga kas ka tahan jõuda? See Inokim on vist mingi 26 kilo, no üldse ei viitsiks teda kuhugile katusele pressida.  |
Kaalu peale ei mõelnud🙁 ja ongi Inokim OXO. |
No vot. Mul on ka OXO, tore tõuks, aga päris raske.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
15.05.2023 22:06:07
|
|
|
| tsitaat: |
| Olukord on aga muutumas detsembri lõpust, kui Eesti peab üle võtma eurodirektiivi, mis teeb ka elektritõukeratastele liikluskindlustuse kohustuslikuks. Selleks peab tõukeratta valmistajakiirus olema kas üle 25 km/h või kui see kaalub üle 25 kilo, siis sõitma üle 14 km/h. |
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.05.2023 22:31:37
|
|
|
Kiidan heaks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
15.05.2023 22:57:44
|
|
|
Midagi nii rumalat ei ole ammu tulnud EU-st.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
15.05.2023 23:21:41
|
|
|
No kui kaalub alla 25 kilo ja ei sõida kiiremini kui 25 km/h siis pooe ju vaja. Ehk siis pmst vist ükski alla tonni maksev tõuks ei tohiks vajada (vb on mõni mudel mis nobedam raskem, pole kõigiga ka kursis)
Võiks ka hullem olla... Saksas peavad ju kõik arvel olema, numbrimärgid küljes ja vist ka ülevaatust külastama vms
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
medicopter
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2004
|
16.05.2023 00:03:07
|
|
|
Aeg oleks siis nii teha, et kergliikuri kindlustus kehtib ükskõik millise kergliikuriga sõidad kui on sul mitu tükki neid aga mitte ei ole jälle(nagu autodel jne) nii et iga liikuri kohta mis on raharööv. Isiku kohta ühesõnaga kui on kasutuses kergliikur.
_________________ Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
16.05.2023 12:50:53
|
|
|
| tsitaat: |
Kindlustus on tulekahju kustutamine, mitte õnnetusjuhtumi ennetamine.
|
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
16.05.2023 13:00:12
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Aeg oleks juhtimisõiguse kohustus rakendada. Vähemalt mingigi kategooria, sõidukooli läbinud ja eksami sooritanud.
Kindlustus on tulekahju kustutamine, mitte õnnetusjuhtumi ennetamine. |
Nii on. Aga see on sisuliselt üks varjatud maksutõus jälle. Tõuksidega kukuvad sõitjad ise või sõidavad inimestele otsa, materiaalset kahju nad ilmselt väga arvestataval määral teistele ei tekita. Tervisekindlustus jälle on peaaegu kõigil ju olemas. Konks on siin vaid selles, et liikluskindlustuse puhul saab haigekassa ravikulud kindlustuselt sisse nõuda.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
16.05.2023 13:05:53
|
|
|
Koolides ikka tehakse aeg-ajalt ratta koolitust. Aga siiski liiga harva. See peaks olema vähemalt korra aastas. Ja mitte nii et ma juba korra käisin ja rohkem ei lähe. Lapsed unustavad ju. Aga liiklus on nii igapäevane ja oluline, et vastavalt kooliastmele peaks olema LE õpe ja raskusaste ja nii põhikooli lõpuni.
Kindlustus kõlab kuidagi kahtlaselt. Kes seda kontrollima hakkab, ja mis kahjusi siis katma hakatakse? Mingi uksemõlgi, suudab igaüks ise kinni maksta.
Ma isegi ei suuda välja mõelda, mida hirmsat tõuksiga teha annaks, mille korvamiseks kindlustuse abi vaja võiks olla.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.05.2023 13:06:34
|
|
|
No sõidad kellegi vigaseks näiteks?
Ma arvan, et kui läbi bussipaviljoni näiteks sõita, siis enamusel tekiks selle kinni maksmisega raskusi
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
16.05.2023 13:08:52
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Ma arvan, et kui läbi bussipaviljoni näiteks sõita, siis enamusel tekiks selle kinni maksmisega raskusi |
Mõte on hea! Aga mul on miskipärast selline tunne, et seda ei maksaks kindlustus ka kinni.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
medicopter
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2004
|
16.05.2023 13:15:39
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Aeg oleks juhtimisõiguse kohustus rakendada. Vähemalt mingigi kategooria, sõidukooli läbinud ja eksami sooritanud.
Kindlustus on tulekahju kustutamine, mitte õnnetusjuhtumi ennetamine. |
Nii on. Aga see on sisuliselt üks varjatud maksutõus jälle. Tõuksidega kukuvad sõitjad ise või sõidavad inimestele otsa, materiaalset kahju nad ilmselt väga arvestataval määral teistele ei tekita. Tervisekindlustus jälle on peaaegu kõigil ju olemas. Konks on siin vaid selles, et liikluskindlustuse puhul saab haigekassa ravikulud kindlustuselt sisse nõuda. |
Liigne bürokraatia vihastab ennast ka välja + järjekordne maksuorjus ja pigem sõidan niisama kui üle võlli läheb. Kindlustus kui on võiks olla max 5€ kuus(6) kuud ja üle on ebaloogiline.
_________________ Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
viimati muutis medicopter 16.05.2023 18:01:48, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
16.05.2023 13:22:28
|
|
|
Renditõuksi kasutajatele võiks kohustuslik isikupõhine kindlustus olla. nagu olen aru saanud, siis statistika põhjal nemad on suurimad õnnetuste põhjustajad ja justnimel reede/laupäeva õhtul.
Sisuliselt äpis lisad kuskile nõusoleva linnukese ja maksad rohkem.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
16.05.2023 13:29:49
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Aeg oleks juhtimisõiguse kohustus rakendada. Vähemalt mingigi kategooria, sõidukooli läbinud ja eksami sooritanud.
Kindlustus on tulekahju kustutamine, mitte õnnetusjuhtumi ennetamine. |
Nii on. Aga see on sisuliselt üks varjatud maksutõus jälle. Tõuksidega kukuvad sõitjad ise või sõidavad inimestele otsa, materiaalset kahju nad ilmselt väga arvestataval määral teistele ei tekita. Tervisekindlustus jälle on peaaegu kõigil ju olemas. Konks on siin vaid selles, et liikluskindlustuse puhul saab haigekassa ravikulud kindlustuselt sisse nõuda. |
Tartus mingi emm sõitis vastu auto ust boldi tõuksiga (auto oli pargitud!) Teoorias oleks sõitja kaameratega vast leidnud....aga siis oleks boltiga jebima hakanud.
Tüüp sõitis kõnnitee ääres kogemata vast alla ja tõmbas korraliku mõlgi ukse sisse....roheline värv jäi veel sinna peale, auto värv ka vigastatud.
Nii et teevad kahju palju, enamus hetkel lihtsalt läheb vaikselt statistikasse
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
16.05.2023 14:04:11
|
|
|
| medicopter kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Aeg oleks juhtimisõiguse kohustus rakendada. Vähemalt mingigi kategooria, sõidukooli läbinud ja eksami sooritanud.
Kindlustus on tulekahju kustutamine, mitte õnnetusjuhtumi ennetamine. |
Nii on. Aga see on sisuliselt üks varjatud maksutõus jälle. Tõuksidega kukuvad sõitjad ise või sõidavad inimestele otsa, materiaalset kahju nad ilmselt väga arvestataval määral teistele ei tekita. Tervisekindlustus jälle on peaaegu kõigil ju olemas. Konks on siin vaid selles, et liikluskindlustuse puhul saab haigekassa ravikulud kindlustuselt sisse nõuda. |
Liigne bürokraatia vihastab ennast ka välja + järjekordne maksuorjus ja pigem sõidan niisama kui üle võlli läheb. Kindlustus kui on võiks olla max 5€ kuus kuud ja üle on ebaloogiline. |
5€ kuus oleks rohkem kui mootorratta kindlustus
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.05.2023 14:07:32
|
|
|
| Miks peaks odavam olema?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
16.05.2023 14:17:59
|
|
|
Kindlustuse (varjatud) point on pigem see, et kui purjus sõitja süül tekitatud kahju jääb hetkel ilma peale hulkuma, siis edaspidi maksab kindlustus selle kinni ja regressib juba enda poolt sissetöötatud vahenditega kiirelt kliendilt välja.
| Janis kirjutas: |
| Miks peaks odavam olema? |
Nõus. Tsiklijuht on ilmselt oluliselt väikema riskiteguriga kui keskmine renditõuksiga sõitja. Koolitatud, kogenum, kainem, tunnetab ohtu.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
16.05.2023 14:36:13
|
|
|
Kindlustuse puhul on oluline tekitatud kahju suurus, mitte juhi mõistlikkus. Tõuksidega sellist kahju tekitada nagu motikaga - läheb keeruliseks.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
16.05.2023 16:26:31
|
|
|
| Point ongi ju tegelikult seal, et üle 25 km/h sõitev ja üle 25 kg kaaluv elektri-"tõuks" kvalifitseerub petlikule nimele vaatamata sisuliselt pigem juba elektrimopeediks, võimsamad (nagu see markantne Laagna teel ~100-ga lasknu) ka elektrimootorrattaks. Väikesed rattad ja ebakindel sõiduasend ei lisa turvalisust.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002

|
16.05.2023 16:51:40
|
|
|
Kõik tõuksiga avalikel teedel sõitjad peaks automaatselt lisatama organidoonorite nimekirja.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.05.2023 17:04:10
|
|
|
aga miks mitte lihtsalt lisada kõik organidoonorite nimekirja?!? sul on oma eriti eriliste ja pühade organitega mingid suured plaanid peale surma või?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002

|
16.05.2023 17:07:27
|
|
|
Kavatsen need ise lõpuni kulutada
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxfox04
HV veteran
liitunud: 08.02.2010
|
16.05.2023 17:42:48
|
|
|
| Kaldas kirjutas: |
kellelgi ST-Link V2 on laenata või aitaks mul Mi3 BLE downgrade teha?  |
Kui ise Laagrisse töö juurde tuled, võin laenatada.
Kui tõuks sõidab 25+kmh siis vaja kindlustus, aga kui jalgratas sõidab 25+kmh siis ei vaja... Milles see nii suur vahe, et üks riskantsem kui teine. Kui need mõlemad pargitud autosse sisse sõidavad, siis kahju on +/- sama...
_________________ Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print. |
|
| Kommentaarid: 301 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
222 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
16.05.2023 17:59:51
|
|
|
| (Kriitiline) mass mõjutab vast. Tavalisi rattaid on vähe, nad on enamasti kasutajate omad ja ei tekita liikluses pidevalt silmatorkavaid jamasid. Boldil on ju ka tegelikult suured elektrirattad rentimiseks tänavatel, aga pole vist ühtki lugu, milles need peamises fookuses oleks. Kuigi ka vahel risti kõnniteel vms jalus. Popp ja noortepärane on ikka tõuks võtta, ilma et varem erilist kiirema sõiduki kogemust all oleks ja siis rõõmsalt esimesse äärekivisse ja hambad.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
medicopter
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2004
|
16.05.2023 18:01:33
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| medicopter kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Aeg oleks juhtimisõiguse kohustus rakendada. Vähemalt mingigi kategooria, sõidukooli läbinud ja eksami sooritanud.
Kindlustus on tulekahju kustutamine, mitte õnnetusjuhtumi ennetamine. |
Nii on. Aga see on sisuliselt üks varjatud maksutõus jälle. Tõuksidega kukuvad sõitjad ise või sõidavad inimestele otsa, materiaalset kahju nad ilmselt väga arvestataval määral teistele ei tekita. Tervisekindlustus jälle on peaaegu kõigil ju olemas. Konks on siin vaid selles, et liikluskindlustuse puhul saab haigekassa ravikulud kindlustuselt sisse nõuda. |
Liigne bürokraatia vihastab ennast ka välja + järjekordne maksuorjus ja pigem sõidan niisama kui üle võlli läheb. Kindlustus kui on võiks olla max 5€ kuus kuud ja üle on ebaloogiline. |
5€ kuus oleks rohkem kui mootorratta kindlustus  |
5€ 6 kuud mõtlesin
_________________ Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxfox04
HV veteran
liitunud: 08.02.2010
|
16.05.2023 18:18:12
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Popp ja noortepärane on ikka tõuks võtta, ilma et varem erilist kiirema sõiduki kogemust all oleks ja siis rõõmsalt esimesse äärekivisse ja hambad. |
Kui jamad on just renditõuksitega, siis miks mitte määrata rendifirmale kohustuslik kindlustus ja asi jokk? Ehk sõitja teeb liiklusõnnetuse ja vastutab rendifirma, kes juba menetleb enda asju isikuga, kes rendile võttis.
Rendiautodega ju täpselt samamoodi - autol on firma poolt liikluskindlustus ja õnnetuse korral rendifirma majandab kulud rentnikuga.
_________________ Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print. |
|
| Kommentaarid: 301 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
222 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
16.05.2023 18:32:20
|
|
|
Küllap nii tulebki. Aga kuna seadusandluse inerts on suht suur, siis vaadati, et võtame siis ettenägelikult juba muud suuremad ka ette.
25 km/h piirang on meil regamata kergliikuril niikuinii. Edasi pisimopeed/mopeed/mootorratas ja roheline või valge nr külge, kui tüübikinnituse saab.
25 kg tõuks on tegelikult ju paras kolakas. INOKIM OX Hero on täpselt 25 kg. Topeltvedrustus, piisavalt suur igaühele igapäevaseks sõitmiseks. Mu M365 Pro kaalub vaid 14,5 kg, ehk 10 kg jagu veel minna. Ma igapäevaselt sellega ei sõida, aga ajab ka pmst igaühe vajadused ära. Mingid 3 kW 2WD krossikad on ju ilmselgelt teine kategooria.
viimati muutis rex 16.05.2023 18:33:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
16.05.2023 18:32:41
|
|
|
| medicopter kirjutas: |
Spoiler 
| sakinaga kirjutas: |
| medicopter kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Aeg oleks juhtimisõiguse kohustus rakendada. Vähemalt mingigi kategooria, sõidukooli läbinud ja eksami sooritanud.
Kindlustus on tulekahju kustutamine, mitte õnnetusjuhtumi ennetamine. |
Nii on. Aga see on sisuliselt üks varjatud maksutõus jälle. Tõuksidega kukuvad sõitjad ise või sõidavad inimestele otsa, materiaalset kahju nad ilmselt väga arvestataval määral teistele ei tekita. Tervisekindlustus jälle on peaaegu kõigil ju olemas. Konks on siin vaid selles, et liikluskindlustuse puhul saab haigekassa ravikulud kindlustuselt sisse nõuda. |
Liigne bürokraatia vihastab ennast ka välja + järjekordne maksuorjus ja pigem sõidan niisama kui üle võlli läheb. Kindlustus kui on võiks olla max 5€ kuus kuud ja üle on ebaloogiline. |
5€ kuus oleks rohkem kui mootorratta kindlustus  |
5€ 6 kuud mõtlesin |
On nii tõesti, minu viga, lugesin valesti.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
medicopter
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2004
|
16.05.2023 19:28:56
|
|
|
| rex kirjutas: |
Küllap nii tulebki. Aga kuna seadusandluse inerts on suht suur, siis vaadati, et võtame siis ettenägelikult juba muud suuremad ka ette.
25 km/h piirang on meil regamata kergliikuril niikuinii. Edasi pisimopeed/mopeed/mootorratas ja roheline või valge nr külge, kui tüübikinnituse saab.
25 kg tõuks on tegelikult ju paras kolakas. INOKIM OX Hero on täpselt 25 kg. Topeltvedrustus, piisavalt suur igaühele igapäevaseks sõitmiseks. Mu M365 Pro kaalub vaid 14,5 kg, ehk 10 kg jagu veel minna. Ma igapäevaselt sellega ei sõida, aga ajab ka pmst igaühe vajadused ära. Mingid 3 kW 2WD krossikad on ju ilmselgelt teine kategooria. |
Kas see 25kg on kaasa arvatud ei seletata välja?
_________________ Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
16.05.2023 20:34:58
|
|
|
Puusalt pakuks, et 25,000 kg võiks mõistlik, loogiline ja kõikidele arusaadav piir olla. Gramm üle ja järgmine kategooria. Aga HV-s arvestab mõni, et kui pakkumine lõpeb kell 18, võiks sinna sisse ka veel 18:00:59 käia, nii et võta sa kinni...
Lisagrammi sisse just ülearu võimsust, mahtu ega mugavust ei suru.
Pol kuutidesse mingid väikesed kaalud ja kahtluse korral tänavalt püütud tõuks kaalule ja lähebki reaalkaalu järgi. Ei pea isegi väga täpne kaal olema - kui näit 25 või üle, saab kuskile peenemasse kohta täpsele taadeldud kaalule saata.
Ma usun, et see lingitud Inokim OX on ka reaalselt tiba alla 25 kg, et mingisse piiri mahuks ja tootjal rahulikum magada oleks.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.05.2023 11:20:29
|
|
|
Kui nüüd eelmise posti esimest lauset uuesti lugeda, siis pakkusin absurdsena tunduvaks vasteks tegelikult sama loogikaga asja.
Testisin natuke oma teooriat ka. Ei mäletagi, kust ma üleeelmises postis kirjutatud nr-i 14,5 kiiruga võtsin, hetkel guugeldades pakuvad kõik kohad M365 Pro kaaluks 14,2 kg. Ametlikku manuali specs-idega ei leiagi kuskilt, kus ülearust andmekaevet teha ei üritata.
https://www.xiaomitoday.com/product/xiaomi-m365-pro/
Tavaline labane inimkaal näitab 14,3 kg:
Kaal kitsal laual, rattad õhus. Tõuksil mingit lisavarustust küljes pole. Rehvid orig, tagumise porika lisatugi ootab juba kaua-kaua kuskil kapis installimist..
Selle näitega ei pidanud teooria paika (taatlemata kaal ka muidugi). Tasub üle kaaluda, kui hakatakse reaalkaalu arvestama.
***
Googeldades jäi 4 Pro silma. Tundub päris ahvatlev upgrade oma 10" ratastega, laadimispesa ka mõnusamal kohal:
https://www.mi.com/global/product/xiaomi-electric-scooter-4-pro/
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
17.05.2023 12:27:09
|
|
|
4 Pro on jah oma hinna ja 17 kilose kaalu juures arvestatav variant kui vedrustus pole oluline. Nüüd siis 4 Ultra ka kohapeal saadaval ja 300€ lisaraha eest saab parema aku ja mugava vedrustuse, paraku kaal oluliselt suurem. Siiski on kaal jäänud napilt alla kriitilise 25kg piiri.
Kindlustuse oleks pidanud rendikatele ammu kohustuslikuks tegema, aga saab olema huvitav näha, kuidas isiklike tõukside kindlustust rakendama ja kontrollima hakatakse.
Enda tõuks on 23kg ja seni olen inimtühjal rattateel liigelnud kiirusega ca 30 km/h. Uuest aastast tuleb siis ilmselt kiirus menüüst 25 peale piirata
Viimasel ajal meeldib värsket õhku nautida rohkem ebikega. Tõuksiga sõites tuleb jaheda ilmaga soojalt riidesse panna, et külm ei hakkaks. Ebikega seda muret pole, sest saab piisavalt liigutada. Ka vastu tuult on mõnus kruiisida, kuna mootor toetab vastavalt valikule, samas ökonoomselt.
Ja pole ka kiiruse piirangut, sest kiiresti väntamist pole veel õnneks ära keelatud
EDIT:
Ahjaa, peamine eelis jäi mainimata. Laadimiseks tuleb tõuksi mitu korrust üles tassida, aga ebike aku käib mugavalt küljest ja laadida tuleb harvemini, kuna aku kestab minu sõidustiili puhul kauem
viimati muutis hobihall 17.05.2023 14:41:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
medicopter
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2004
|
17.05.2023 12:48:22
|
|
|
Ise kaalun ka Inokim OX Superi müüki tõenäoliselt paisata kunagi, et otsida Inokim OX Quick ja see nüüd tulev 25kg piirang pole ainus tõukaja müügile, ilgelt raske on vedada pidevalt seda OX-i ja seljale hakkab juba .
_________________ Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
medicopter
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2004
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|