Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia sulges oma 3G võrgu Raplamaal ja Pärnumaal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 09:20:25 Telia sulges oma 3G võrgu Raplamaal ja Pärnumaal vasta tsitaadiga


PRESSITEADE - Telia jätkas aprillis plaanipärase 3G võrgu sulgemisega ning praeguseks on ettevõtte 3G suletud lisaks Läänemaale ka Raplamaal ja Pärnumaal.

Telia raadiovõrgu osakonna juhi Oliver Leki sõnul lülitati Raplamaal 3G välja 11. aprillil ning Pärnumaal 17. aprillil.
„Võime öelda, et Läänemaal, Raplamaal ja Pärnumaal saab hetkel kasutada Telia kõige moodsamat mobiilside teenust, kus põhirõhk langeb uuemate 4G ja 5G tehnoloogiate kasutamisele. Nende kõrval jääb toimima ka Telia 2G võrk,“ märkis Lekk.

Telia raadiovõrgu osakonna juhi kinnitusel on ettevõte lisanud kõigisse maakondadesse, kus 3G on suletud, juurde ka 2G võrgu mahte. Seni on 3G võrgu sulgemine läinud kõigis maakondades sujuvalt ja kliendid suhtuvad sellesse mõistvalt.

Järgnevalt on Telial plaanis 3G võrk kinni panna Harjumaal, kus hakatakse võrku järk-järgult sulgema alates aprilli lõpust ning täielikult peaks 3G olema Harjumaal välja lülitatud orienteeruvalt mai keskpaigaks.

Telia alustas 3G võrgu sulgemist nendest maakondadest, kus on vanemate võrkude (2G ja 3G) kasutajate osakaal kõige madalam ning kus on enamus kliente kasutusele võtnud VoLTE toega telefonid, millega saab helistada 4G võrgus.
Telia tuletab meelde, et selliseid telefone, mis 3G võrgu sulgemise järel kasutuks muutuvad, sisuliselt pole. Nimelt jätkavad telefonid, mis suudavad töötada nii 2G kui 3G võrgus, peale 3G võrgu sulgemist tööd Telia 2G võrgus. See tähendab, et nende telefonidega saab endiselt nii helistada, sõnumeid saata kui ka kõnesid vastu võtta.
Mobiilse interneti kasutamisega on olukord küll veidi keerulisem, kuna 2G võrk ei võimalda pakkuda ligilähedaseltki selliseid andmeside kiirusi kui näiteks 3G. Seepärast julgustab Telia oma kliente, kes täna kasutavaid veel 2G/3G seadmeid (sh netipulgad, tahvelarvutid), võtma kasutusele uuemaid 4G/5G toega seadmeid. See annab kliendile kindluse, et telefon suudab ka peale 3G võrgu sulgemist pakkuda nii kvaliteetset kõne- kui andmesidet.

Kõigi klientide jaoks, keda 3G võrgu sulgemine puudutab, on avaldatud Telia iseteeninduses ka täpne info, mis telefonid oleks soovitatav välja vahetada. Vastava info leiab klient Telia iseteenindusse sisse logides ning liikudes sealt edasi valikusse Pakkumised > Personaalsed pakkumised.
Telia enda kaubavalikusse kuuluvad juba alates 2021. aastast vaid VoLTE toega mobiiltelefonid (nii nupu- kui nutitelefonid).

Allikas: www.telia.ee

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.04.2023 10:10:37 vasta tsitaadiga

mugav mobiilne internet, kus läpaka külge panid usb-adapteri (toide sealtsamast usb-peasast, mitte eraldi) ja kogu lugu, aga on vist välja suretatud, vastavaid 4g/5G adaptereid telia poes müügil ei näe
vanad olemasolevad uuemaid standardeid ei tunne ja langevad 2G peale --- mis on telia pr-osakonna ja juhtkonna meelest ülitore
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 13:01:03 vasta tsitaadiga

Mnator, mõtlesin esimese hooga, et nalja teed aga tõepoolest netipulkasid enam operaatorid ei paku. Ilmselt mõne teise müüja käest saaks, samas kummaline ikkagi et isegi 4G pulkasid enam ei pakuta.
Krt loll olin, et oma pulgad olen maha müünud või tasuta ära jaganud, mõtlesin et kui peaks kunagi vaja olema, siis selleks ajaks on hinnad kindlasti langenud ja sama raha eest saaks juba uue ja võimekama.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 21.04.2023 13:08:51 vasta tsitaadiga

Akuga väiksed taskuruuterid on ju selleks. Väikse usb kaabliga arvuti külge, voolu saab arvutist. Vaja saad ilma kaablita ka kasutada puhtalt aku pealt. Milles see mingi usb 4G pulk parem oli?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 13:12:00 vasta tsitaadiga

ot:
Kas enamus mobiile mitte ei suuda wifi ruuterit mängida? icon_rolleyes.gif
Samuti võid ka USB-juhtmega läpaka külge panna, et laeks samaaegselt.. või kasuad akupanka või otse seina....

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 13:19:44 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
ot:
Kas enamus mobiile mitte ei suuda wifi ruuterit mängida? icon_rolleyes.gif
Samuti võid ka USB-juhtmega läpaka külge panna, et laeks samaaegselt.. või kasuad akupanka või otse seina....


Kuna Raplamaal (Kohila kant) oli enne 3G välja lülitamist 3G/4G nii umbes, et õhtuti oli kiirus DL 3-4Mbps ja UP 0,xx siis saigi visatud üks 5G telo hotspotiga ruuteri asemele. Üllatavalt stabiilselt on mobla hotspot toiminud - 0 tõrget senimaani.
Kommentaarid: 240 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.04.2023 13:34:02 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Akuga väiksed taskuruuterid on ju selleks. Väikse usb kaabliga arvuti külge, voolu saab arvutist. Vaja saad ilma kaablita ka kasutada puhtalt aku pealt. Milles see mingi usb 4G pulk parem oli?
väike, kompaktne ja seega ülimugav
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 14:22:04 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Akuga väiksed taskuruuterid on ju selleks. Väikse usb kaabliga arvuti külge, voolu saab arvutist. Vaja saad ilma kaablita ka kasutada puhtalt aku pealt. Milles see mingi usb 4G pulk parem oli?
väike, kompaktne ja seega ülimugav


Aga alati oht ära murda läpaka küljest ning võimalus draiveritega kakelda.

Kindlasti on stsenaariume kus USB pesas mobiilneti pulk omal kohal, kuid hetkel juba tundub, et akuga taskuruuter parem variant:
- Toidab vajadusel mitu seadet netiga
- Ühilduvuse ega draiveritega pole jama
- Ei koorma läpaka enda akut
- Ei vaja USB-A pesa, mida mõnel uuel masinal ei pruugi olla
- Saad paigutada kehva leviga ruumis parimale võimalikule kohale (USB pulga korral peaksid juhtmega pikendama)
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2023 14:37:05 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Akuga väiksed taskuruuterid on ju selleks. Väikse usb kaabliga arvuti külge, voolu saab arvutist. Vaja saad ilma kaablita ka kasutada puhtalt aku pealt. Milles see mingi usb 4G pulk parem oli?


Pulk pista kasvõi suvalise lauaarvuti külge, wifit pole vaja. Hea mugav igaks juhuks tasku pista.
Mul on tegelikult nii taskuruuter kui päris ruuter olemas, selleks pulgad ära jagasin või maha müüsin, et vaja neid väga polnud. Aga eks peab ühe igaks juhuks ikka ostma kuniks veel kuskilt saada... nüüd ilmselt pigem juba 5G võimekusega kui uut ostma hakata.
Telefoni hotspot on nagu on. Kui korraks vaja, siis on abiks, aga kipub liigselt akut sööma.

Aga et natuke teemasse ka oleks, siis mina seda 3G taga ei nuta. Polegi endal enam vist ühtegi ainult 3G võimekusega seadet alles. Või oot.... üks Delli läpakas tegelt isegi on kus on 3G moodul sees, aga seda pole eriti kasutanud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 21.04.2023 21:37:19 vasta tsitaadiga

Kui mina oleks taolises olukorras ilma kaablita netivõimaluseta siis ainus mõeldav variant oleks 4G/5G pärisruuter. Kehva levi korral siis juba välisantenniga.

Mobiili panna ruuterit mängima ei ole hea mõte minu arvates. Küpsetab aku ära sest aku on pideva koormuse all siis. Ma ei kujutaks ette, et mul peres vaataks kahe telekaga YT striimi kasutades hotspotina mobiiltelefoni.

Hotspoti tekitamise mõte on minu arvates ajutiseks netikasutuseks olukorras kus hädasti on netti vaja aga pole võtta muul viisil kui üle mobiilsidevõrgu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.04.2023 22:00:29 vasta tsitaadiga

Päris kodust elu tõesti mobiili otsa ei istutaks. Samas kui levi ikka väga hea on, siis mõne asjalikuma mobiilse ruuteriga saab juba toimetada.
Muul juhul korralik väliruuter õigesse suunda.

Aga teemas jah, 3G kadumine mõjutas kõige enam minu tunde järgi inimesi, kellel oli 4G võimeline nutitelefon vaikimisi sättes 2G/3G peal ja nüüd avastasid, et FB või YT ei lae normaalselt. Sai siis see säte muudetud, elu parem kui enne.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oggy
Kreisi kasutaja
oggy

liitunud: 05.05.2004




sõnum 22.04.2023 11:00:24 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mnator, mõtlesin esimese hooga, et nalja teed aga tõepoolest netipulkasid enam operaatorid ei paku. Ilmselt mõne teise müüja käest saaks, samas kummaline ikkagi et isegi 4G pulkasid enam ei pakuta.


tundub olema 4G USB pulk täitsa saadaval -

https://www.hinnavaatlus.ee/2156419/zte-4g-usb-modem-mf79u/
https://www.hinnavaatlus.ee/1966003/zte-poland-lte-mf833u1-valge/
https://www.hinnavaatlus.ee/2128238/dji-modem-lte-for-matrice-300-rtk/
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2023 13:54:11 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Aga teemas jah, 3G kadumine mõjutas kõige enam minu tunde järgi inimesi, kellel oli 4G võimeline nutitelefon vaikimisi sättes 2G/3G peal ja nüüd avastasid, et FB või YT ei lae normaalselt. Sai siis see säte muudetud, elu parem kui enne.


See on ilmselt väga väikse hulga inimeste puhul nii. Vaikimisi on telefonil ju ikka kõik võrgud lubatud, selle peab käsitsi määrama, et ainult 2G/3G võrku kasutaks. Ja põhjust seda käsitsi nii määrata väga pole välja arvatud juhul kui oled kohas kus telefon üritab olematu leviga 4G külge ühenduda.


oggy kirjutas:
napoleon kirjutas:
Mnator, mõtlesin esimese hooga, et nalja teed aga tõepoolest netipulkasid enam operaatorid ei paku. Ilmselt mõne teise müüja käest saaks, samas kummaline ikkagi et isegi 4G pulkasid enam ei pakuta.


tundub olema 4G USB pulk täitsa saadaval -

https://www.hinnavaatlus.ee/2156419/zte-4g-usb-modem-mf79u/
https://www.hinnavaatlus.ee/1966003/zte-poland-lte-mf833u1-valge/
https://www.hinnavaatlus.ee/2128238/dji-modem-lte-for-matrice-300-rtk/


Muude müüjate käest saab jah. Lihtsalt operaatori käest on kindlam, mõne muu müüja käest võid saada pulga mis pole meie regiooni mõeldud ja kõiki sagedusi ei toeta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2023 16:08:39 vasta tsitaadiga

kas need "taskuruuterid" tavaliselt on, või ei ole võimelised oma netti jagama samuti üle selle usb ühenduse millega nad näiteks arvuti küljes on? ma pole sellest veel senimaani päris selgelt sotti saanud kuna pole pikemat aega ühtegi sellist vidinat omanud, kuigi tegelikult oleks ühte vfaja küll.

usb pesa pulgal oli kindlasti vähemalt üks konkreetne eelis - mida on küll siin ka varem nimetatud aga tehniliselt mitte just kuigi hästi lahti seletatud. nimelt jah, see käis näiteks läpaka usb pesasse ning tekitas sel viisil läpakasse kiire ja korraliku ning stabiilse neti ILMA wifit kasutamata. miks on see ILMA WIFITA oluline? väga lihtne, see tähendab, et sul ei ole vaja täiesti asjatult energiat raisata selle täiesti mõttetu wireless ühenduse üleval hoidmisele, ja seda kokkuvõttes ju kahe seadme puhul. ühelt poolt ruuter ise ja teiselt poolt ka läpakas.
kui läpakal wifi välja lülitada, peab selle aku ikkagi suht märgatavalt kauem vastu ja minu jaoks on see küll vägagi tugev argument.
ma olen kunagi pulka kasutanud ka lauaarvutis, kus mingit otsest sisse ehitatud ehk mobole ehitatud wifit polnudki ning eraldi sinna seda lisakaarti ostma ja toppima ei oleks ausalt öeldes tahtnud väga hakata.

taskuruuter oleks reaalne/optimaalne asendus vaid juhul kui see suudaks samuti oma neti läpakasse (või ka lauaarvutisse) toimetada üle juhtme...aga jah, ma pole üldse kindel, kas need tavaliselt seda ka suudavad. ega specid ka selles osas tihtipeale väga midagi asjalikku ei ütle

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 22.04.2023 18:12:16 vasta tsitaadiga

Eks neid taskuruutereid on erinevaid. Niipalju kui ma mäletan siis kohapeal liigub rohkem selliseid, mis on kasutamiseks WiFi'ga. Taskuruuteri peamine märksõna on "mobiilsus" ja sõltumatus püsivast elektritoitest kuna on sisseehitatud akuga.
Samas on petlik arvata, et USB port ei tarbi üldse voolu. Tarbib küll. Kõik mis on USB pesaga ilma välise toiteta, saavad elektri sülearvuti akult või lauaarvuti toiteplokist. USB port peaks andma voolu 0,5A 5V pingega. USB 3.0 aga annab juba 0,9A voolu.

Kui vaadelda nüüd sellist olukorda et oled kusagil mere ääres või kämpingus kus pole 230V elektritoidet, siis peadki arvestama autonoomsete energiaallikatega. Kui taskuruuteri aku tühjaks saab siis peab kasutama akupanka laadimiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 22.04.2023 18:16:56 vasta tsitaadiga

Sellel netgearil nii usb tethering kui lan pesa olemas, ei pea wifit kasutama. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11270878#11270878
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2023 18:18:14 vasta tsitaadiga

Proovisin oma vana e5577s-321 taskuruuteriga ja tõesti suudab usb kaudu ka ühenduse tekitada kui draiverid peale lasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2023 20:41:03 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Aga teemas jah, 3G kadumine mõjutas kõige enam minu tunde järgi inimesi, kellel oli 4G võimeline nutitelefon vaikimisi sättes 2G/3G peal ja nüüd avastasid, et FB või YT ei lae normaalselt. Sai siis see säte muudetud, elu parem kui enne.


Vaikimisi on telefon võrku valides automaatse peal. Kõige rohkem mõjutas aga 3G sulgemine inimesi kel telefonil 4G ja volte võimekus aga kellepuhul järsku oli sedasi, et keegi neile helistada ei saand kuna kuna ei töötand 4G pealt 2G peale lülimine.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2023 09:14:42 vasta tsitaadiga

Need 5G taskuruuterid on sigakallid hetkel veel.
NETGEAR Nighthawk M6 ~700€
Huawei E6878 ~850€

5G toega Androidi telefonid algavad 150€´st.

tsitaat:
Ma ei kujutaks ette, et mul peres vaataks kahe telekaga YT striimi kasutades hotspotina mobiiltelefoni.
- Mida seal ette on vaja kujutada?
Kommentaarid: 240 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 24.04.2023 09:28:20 vasta tsitaadiga

Ma panin vana s9 hotspotiks, las istub laadija otsas, suva kas see aku sureb või ei, vaja teda ei lähe. Teleka juurde sai wifi extender pandud kust juhe läheb telekasse. Telekas äpp mängib kanaleid +yt, netflix jms, läpakas saab vajadusel netti ja muud seadmed ka ühendatud. Hea odav (ja selle hinna kohta kordades kiirem) lahendus koduneti jaoks (enne oli elisa coax) ja vajadusel võtad kaasa ja paned sekundiga teises kohas käima. Piiramatu paketi saad ilusti küsides 10-12 euroga. Aga no siin on nagunii kohe need tegelased platsis kellel ON VAJA 300/300 kiiruseid igal ajahetkel. Mulle piisab 100/30 mbit kenasti kodus. Vb prooviks ostan mingi odava 5G telefoni ja prooviks sellega
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2023 13:11:04 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Kui mina oleks taolises olukorras ilma kaablita netivõimaluseta siis ainus mõeldav variant oleks 4G/5G pärisruuter. Kehva levi korral siis juba välisantenniga.

Mobiili panna ruuterit mängima ei ole hea mõte minu arvates. Küpsetab aku ära sest aku on pideva koormuse all siis. Ma ei kujutaks ette, et mul peres vaataks kahe telekaga YT striimi kasutades hotspotina mobiiltelefoni.

Hotspoti tekitamise mõte on minu arvates ajutiseks netikasutuseks olukorras kus hädasti on netti vaja aga pole võtta muul viisil kui üle mobiilsidevõrgu.


Kui telefon kohati pikemalt hotspotina kasutuses siis tuleb vaadata selline, millel laadimist võimalik piirata.
Kaasaegsel Samsungil on menüüst lülitatav "piira laadimine 85% peale" ning seda võimalik ülevalt ribalt soovi korral ühe vajutusega lülitada sisse või välja.

St võib rahulikult istuda telefon seinas või laadimisalusel ja ei pea muretsema aku küpsetamise pärast 100% juures.

Loomulikult pikemaajalise vajaduse korral on iga töö jaoks mõistlik hankida selleks mõeldud tööriist.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 24.04.2023 13:40:32 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
Need 5G taskuruuterid on sigakallid hetkel veel.
NETGEAR Nighthawk M6 ~700€
Huawei E6878 ~850€

5G toega Androidi telefonid algavad 150€´st.

tsitaat:
Ma ei kujutaks ette, et mul peres vaataks kahe telekaga YT striimi kasutades hotspotina mobiiltelefoni.
- Mida seal ette on vaja kujutada?


370euro kandis on kõige soodsamad zte taskuruuterid
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 24.04.2023 16:59:11 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
Need 5G taskuruuterid on sigakallid hetkel veel.
NETGEAR Nighthawk M6 ~700€
Huawei E6878 ~850€


tuleb ise teha siis
Fibocom 5G M.2 Modem ebays kuskil 120-150€
samapalju siis lisaks mingi alusplatform saab 5G poole hinnaga
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 24.04.2023 17:27:51 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:


tsitaat:
Ma ei kujutaks ette, et mul peres vaataks kahe telekaga YT striimi kasutades hotspotina mobiiltelefoni.
- Mida seal ette on vaja kujutada?


Kasvõi seda, et kehva levi korral on 2 striimi edastamine üle mobiilse hotspoti paras piin. Mu sugulasel oli Telia TV, proovis kasutada nii Elisa, kui ka Telia mobiilse internetiga kasutades 3G/4G ruuterit. Seis suht nutune. Otse läbi ei tulnud, järelvaatamisega kuidagi veel sai. Said omale optika majja ja nüüd kõik need mured murtud.

Kui juba mobiilne ruuter ei suuda stabiilset mobiilset netti tagada siis mobiiliga veelgi enam. Rääkimata sellest et osad operaatorid/telefonid ei toeta Data ja kõne samaaegselt kui telefon on hotspot režiimis. Saab olla kas ainult hotspot või regulaarne data&voice.

Telefon hotspot võimalusega on minu arvates ainult hädaolukorraks, kui tõesti vaja läpakaga korraks netti aga muud võimalust kusagil asustatud punktist eemal olles ei ole ja ainus võimalus on üksik mobiilsidemast, mille levi telefonini ulatub.

Draqula Jah, teoorias peaks aku laadimistsüklite piiramine toimima, aga tegelikult ei toimi nii nagu lubatakse.
Mida rohkem telefoni stressata seda kiiremini aku eluiga lüheneb. Ega ilmaaegu pole telefonide ja sülearvutite tootjad akude kestvuse spetsifikatsioonides umbmäärased, öeldes, et aku tegelik vastupidavus sõltub paljudest näitajatest. Nemad testivad aku vastupidavust mingites laboritingimustes, mis ei vasta aga reaalsetele tingimustele. telefoniaku kestvus ja laadimistsüklite arv sõltub nii sellest kuidas on levi, kui ka sellest mil viisil telefoni kasutatakse. Mul kaotas iPhone oma aku mahutavusest 2 aastaga 10%, kuigi ei tee pikki kõnesid ja ei lase akut nulli. Kasutan küll enamasti üle Wifi netti ja väljaspool kodu vahel ka kuulan muusikat üle bluetoothi.

Hotspot režiimis läheb aku kuumaks. Tean seda sest olen katsetanud hotspot režiimi nii Huawei P8Lite kui ka Lenovo Yoga Tab3 peal, millel on 4G Data modem. Mõlemad läksid kuumaks.

Kui ma peaks oma iPhonet kasutama mobiilse hotspotina siis oleks aku seis praegu veel kehvem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.04.2023 18:36:34 vasta tsitaadiga

Väga hea arutelu aga täiesti vale teema. 3G kadumine ja hotspoti või selle kasutamine pole pikas plaanis sama teema.
Telefon hotspotina on mõeldud selleks, et kui lähed "metsa" või kohta kus wifit pole, oma ühele arvutile ajutiselt wifi tekitada, et mõned tegevused teostada.
Muul juhul kui keegi omale maja selle otsa ehitab repiiteritega, võid telefonil mune praadida ja aku surm on päris kiire.

Väiksed wifi huawei taskuruuterid saavad ehk ka mõnda aega kuni 5 wifi kliendiga hakkama ja teevad heas 4G levis töö ära, kuid need pole mõeldud ikkagi kodukasutuseks püsivalt.
See Netgear mida mainisin, on veidi tummisem tükk aga ma ei eeldaks küll, et keegi koduvõrgu sellele üles ehitaks, pigem mingi soodsa sim kaardi omanik kellel üksinda elamine ja aegajalt tv jooksmas ja arvuti töös ning on ka liikumises vaja wifi kaasa võtta.

Kodus kasutage kodupakette, väliruutereid jms. Samas kui saate telefoniga hakkama, pole probleemi.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia sulges oma 3G võrgu Raplamaal ja Pärnumaal mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.