Irooniline on see, et 2000€ kaardi ostja kaebleb selle üle, et prose pole veel saadaval ja et see maksab üle 500€.
Kui jõuad 2000€ välja käia 4090 eest, siis jõuad ka 550€ maksta 7800X3D eest.
Kui jutt on uue prose ja mobo ostmisest siis peab alati eelarvesse puhvrit juurde arvestama. Kui mitte pool, siis 30% kindlasti.
Kui mul oleks võimalik ja vajalik, siis ilmselgelt arvestaksin upgrade tehes mitme asjaga:
1. Uus CPU ja Mobo, mis toetavad DDR5-> tähendab siis DDR4-lt ülemineku korral kindlasti et sisuliselt on vältimatu uus arvuti ehitada või valmiskomplekt osta.
2. CPU upgrade on mõistlik ainult siis kui olemasolev mobo seda toetab. Kui ei toeta siis peab samuti mõtlema 1. puntis nimetatud tegevuse peale.
Dedicated GPU on juba maitseasi ja sellele seab piirangu rahakoti paksus. Viimase aspektina, et kui uus eraldiseisev GPU nõuab rohkem toidet ja paremat jahutust siis nõuab ka see oma osa , nii et taandub kõik sellele, kas on mõtet mässata üksikute osade komplekteerimisega kui võiks juba osta valmis komplekteeritud asja.
Jah ma saan aru, et teatud oludes võib olla tehniline huvi või kindel soov ehitada kohandatud süsteemi, siis ei saa mingit standardkonfi arvesse võtta.
On asju mida ka minimaalse konfi juures on võimalik hiljem upgradeda. lauaarvuti puhul kasvõi terve süsteem, sülearvutitel asi veidi piiratum, sest eraldiseisvat graafikat ja CPU'd vahetatavatena ei toodeta. Kunagi vist CPU sai veel vahetada. Enam pole see tootjatele kasulik, sest kui võtad upgrade võimaluse ära, on tarbija sundvaliku ees ja peab ostma uue sülearvuti. Saab vahetada mälu, PCI Express laienduskaarte ja lisada/uuendada kõvaketast. Mõnel juhul see aitab, aga sülearvuti puhul tuleb piir väga kiiresti kätte.
Tulevikus võib-olla on ka laiatarbesülearvutitel 64GB RAM toe olemasolu (praegu vast kallimatel)- Aga ainult RAM'ist on vähe kasu, kui CPU/GPU piir on käes.
viimati muutis BA79 17.03.2023 04:16:02, muudetud 1 kord
Irooniline on see, et 2000€ kaardi ostja kaebleb selle üle, et prose pole veel saadaval ja et see maksab üle 500€.
Kui jõuad 2000€ välja käia 4090 eest, siis jõuad ka 550€ maksta 7800X3D eest.
No sinna see ülejäänud raha läkski ju. Nüüd tuleb käia AMD teemades kirumas ja vandumas.
Spoiler
ot:
Millal kasutaja scart saab amd teemades bänni, ta pole kunagi objektiivne amd teemades, käib ja vingub ainult. Nagu 5 aastane kui pole hommikusöögiks oma lemmik kellogseid saanud
Jah ma saan aru, et teatud oludes võib olla tehniline huvi või kindel soov ehitada kohandatud süsteemi, siis ei saa mingit standardkonfi arvesse võtta.
On asju mida ka minimaalse konfi juures on võimalik hiljem upgradeda. lauaarvuti puhul kasvõi terve süsteem, sülearvutitel asi veidi piiratum, sest eraldiseisvat graafikat ja CPU'd vahetatavatena ei toodeta. Kunagi vist CPU sai veel vahetada. Enam pole see tootjatele kasulik, sest kui võtad upgrade võimaluse ära, on tarbija sundvaliku ees ja peab ostma uue sülearvuti. Saab vahetada mälu, PCI Express laienduskaarte ja lisada/uuendada kõvaketast. Mõnel juhul see aitab, aga sülearvuti puhul tuleb piir väga kiiresti kätte.
See on liigne üldistamine, et osta kõik ühes kui suurem upgrade. Paljud meist on siin siiski arvutientusiastid ja tahavad ise panna kokku kasti oma valitud juppidest. Targemad otsivad jupid eri kohtadest, kus tuleb kokku soodsam kui a la AT'st osta kogu kraam korraga.
Minu praegune kast sai samuti suures osas käsitsi valitud juppidega. Ainult graafika ja toide tulid üle vanast kastist ning hiljem upgrade'sin ka graafikakaardi ära. Järgmine samm tõenäoliselt uus graafikkaart järgmise põlvkonna oma ja siis vb AM5 peale ka samuti uue põlvkonnaga, sõltuvalt kui hea edasiminek on 7 vs 8 seeria. Siis oleks kogu kasti uuendus koos DDR5 mäludega jne. Hinnad peaks ka olema mõistlikumad nii mobodel kui mälul. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Irooniline on see, et 2000€ kaardi ostja kaebleb selle üle, et prose pole veel saadaval ja et see maksab üle 500€.
Kui jõuad 2000€ välja käia 4090 eest, siis jõuad ka 550€ maksta 7800X3D eest.
Ma saaks aru kui AMDi fänn näeb probleemi selles, et reaalse maailma usecase'i puhul on kolmesotine prose basically samal pulgal viiesotisega ja seega miks peaks viiesotist ostma aga noh, igaleühele oma
Teatud juhtudel on kasu, näiteks MS Flight Simulatoris oleks 7800x3d kõvasti kasu. HUBil oli 4090ga CPU jõudluse video ka väljas. Aga ma ei vaadand, sest kes max tahab võtab kõige kõige nagunii i9/r9. Ja mulle on 5800x3d ka maa ja ilm, sain WZ oma 35FPS min FPS juurde, üle 120FPS hakkab nagunii juba exceli tabeli erinevus tulema...
Irooniline on see, et 2000€ kaardi ostja kaebleb selle üle, et prose pole veel saadaval ja et see maksab üle 500€.
Kui jõuad 2000€ välja käia 4090 eest, siis jõuad ka 550€ maksta 7800X3D eest.
Ma saaks aru kui AMDi fänn näeb probleemi selles, et reaalse maailma usecase'i puhul on kolmesotine prose basically samal pulgal viiesotisega ja seega miks peaks viiesotist ostma aga noh, igaleühele oma
Pead silmnas 5800X3D või 13600K?
Miks osta kallim on see, et see viiesotine on kiirem kui Inteli seitsmesotine ja eksisteerib upgrade path. Inimene ostab 7800X3D 550 eest. Paari aasta pärast müüb 200-300 eest maha ja ostab (loodetavasti) 550 eest 8800X3D. Ja seda emaplaati ja mälusid vahetamata.
5800X3D on mõistlik ainult neile kellel on juba AM4 plaat ja DDR4 mälud. Selle vastu ma ei vaidlegi.
Räägin oma usecasest. Olin veel eelmisel kuul X570 Aorus Ultra + 5800X3D peal. Emaplaat sai otsa, uus samaväärne oleks maksnud ümmarguselt 350 eurot.
Läksin AM5 ja hetkel siis 7700X peale puhtalt sellepärast, et 350 euro eest osta midagi, mille upgrade path on Sul otsas ei tundu realistlik, isegi kui see lühikeses perspektiivis on "odavamam"
Ei näe erilist loogikat. Pidid lisaks ostma uue DDR5, uue prose ja kas 150€ kanti asendusplaat ei oleks sama funktsionaalsust pakkunud?
Ma olen tegelikult sarnase dilemma ees, aga teisel põhjusel. Projektikaks on ülipisike itx masin, millel IGP ja korralik CPU võimekus. Olemas on väga hea DDR4 mille järelturu hind on kehvake. Seega variandid on kas DDR4 ikkagi müüa ja see kulu alla neelata või vahelduseks hoopis Raptor Lake (DDR4) katsetada.
AM4 G seeriat ei taha, sest sellel on vaid gen3 m.2 võimekus ja ka cpu võimekus jätab soovida. _________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust! Liitu Wise'ga!
viimati muutis Kristoferr 17.03.2023 17:18:00, muudetud 3 korda
Kui ma oleks leidnud asendusplaadi millel on Wifi 6, Front panel USB-C pesa emaplaadil, optiline heliväljund ja vähemalt 2 M.2 pesa 150 euro eest, siis miks ka mitte.
Kahjuks oli järelturg sellel hetkel täiesti tühi ja uuest peast tuli mulle meelde, miks ma algselt X570 valisin. B550-l oli kahte varianti kas oli front panel USB-C või oli Wifi/BT kombo.
B650 peal on seis hulga parem, õigemini, neid probleeme pole.
Mõlemad. Mul pole ka reaalsuses mingit praktilist pointi omagi proset välja vahetada, sest G9 native resol võidaks ~10-15% jõudlust ~600 euri eest, whereas 4090 andis 2300 euri eest kuni 250% kiiruselisa võrreldes Gigabyte'i 3080 käkiga. Kui võtaks midagi, siis 7950X3D, pole kunagi top of the line CPU'd masinas olnud peale 7700k ja alla kõige kangema Ryzen X3D prose pole mingit upgrade pathi pointi.
Tomorrow kirjutas:
Inimene ostab 7800X3D 550 eest. Paari aasta pärast müüb 200-300 eest maha ja ostab (loodetavasti) 550 eest 8800X3D. Ja seda emaplaati ja mälusid vahetamata.
Ja imeb kahe aasta pärast näppu, sest tänased AM5 plaadid nüüd kohe kindlasti 10k+ mälusid ei toeta mis tulemas 2-3 aasta jooksul. Kaotad 250 euri maksnud AM5 launchiakna plate võimetuse tõttu hüpoteetilise 9800X3D peal 25% jõudlust, sest mälu jookseb 6000mhz peal.
See on liigne üldistamine, et osta kõik ühes kui suurem upgrade. Paljud meist on siin siiski arvutientusiastid ja tahavad ise panna kokku kasti oma valitud juppidest. Targemad otsivad jupid eri kohtadest, kus tuleb kokku soodsam kui a la AT'st osta kogu kraam korraga.
Ma saan aru, et see on individuaalne. Kõik ei ole builder'id kes kasti alates barebonest kuni opsüsteemi ja progede installimiseni asja kokku panevad. Elus olen paar korda täiskomplekti ühest ATX kastist teise tõstnud- muus osas väiksemas mahus upgrade- Mälud, kõvaketas. Prose uuendamiseni pole kunagi jõudnud, kuna pole selle jaoks raha leidnud. Vana möödunud kümnendi kasti uuendamine ei tasu nagunii ära.
Sestap minu jaoks on mõistlikum osta uus arvuti- mida möödunud aastal ka tegin. Ostustasin süleri kasuks, sest mulle sobib see paremini. Juba julgelt 9 aastat süleri peal- millestki pole veel ilma jäänud võrreldes PC lauaarvutiga.
Aga mis puudutab siis arvutite komplekteerimist ise vs valmiskomplekt, siis minu arvamus asjast on järgmine:
Erinevatest kohtadest juppide ostmisega kaasneb samuti mitu aspekti millega peab arvestama:
1. Ei saa komplekti kokku, sest üks müüja ei suuda kokkulepitud ajaks kohale tarnida. Selle võrra ajakadu.
2. Garantiiprobleemi korral aja asja ja enne kui mõistliku aja jooksul garantiijuhtumile lahendust leitakse, läheb samuti aega.
Kui on kriitiliselt vajalik komplekt ruttu kokku saada, sest vana emaplaat ütles üles, siis on nadi ilma arvutita olla 2 nädalat või enam, kui tellida jupid kusagilt Amazonist või e-bay'st.
Kõik sõltub seega konkreetsetest oludest. Nagu aru saan, siis paljud ehitavad kaste investeerimise põhimõttel. Ehitavad, kasutavad, müüvad maha ja panevad uuema kokku, millel parem perf.
Eneseharimise mõttes väga väärt tegevus, aga igaüks endale sellist pidevat upgrade lubada ei saa.
Ma lõpetan siinkohal endapoolt teemaarenduse ära kuna kisub väga offtopic'uks.
Sulle soovin head õhtut!
Inimene ostab 7800X3D 550 eest. Paari aasta pärast müüb 200-300 eest maha ja ostab (loodetavasti) 550 eest 8800X3D. Ja seda emaplaati ja mälusid vahetamata.
Ja imeb kahe aasta pärast näppu, sest tänased AM5 plaadid nüüd kohe kindlasti 10k+ mälusid ei toeta mis tulemas 2-3 aasta jooksul. Kaotad 250 euri maksnud AM5 launchiakna plate võimetuse tõttu hüpoteetilise 9800X3D peal 25% jõudlust, sest mälu jookseb 6000mhz peal.
Asi pole selles kas plated toetavad. Võib vabalt olla, et toetaksid (koos uue BIOS-ga loomulikult) kui prosed ise selliseid kiiruseid seediksid. Seega niikaua kuni seda ei juhtu ei saa täie kindlusega väita, et just plated jäävad mälu kiiruste poolelt pudelikaelaks ja, et inimene kaotab prose aga mitte mälusi vahetades 25%.
Hea näide on uued 24GB ja 48GB DDR5 pulgad mille tugi lisatakse AM5-le. See võimaldab isegi kahe mälupesaga platedel jooksutada 96GB mälu mis on enamus inimestele piisav. Ja kahe mälupesaga plated üldiselt toetavad suuremaid mälukiiruseid.
Pigem protsessori mälukontroller jääb pudelikaelaks, tunduvalt ennem kui AM5 plated. Uue protsessoriga tuleb uus mälukontroller.
Täpselt.
Mõtleme nüüd tagasi AM4 peale. See toetab mälukiiruseid 2133 kuni umbes 5000. Paraku Ryzeni mälukontrolleri ja Infinity Fabric võimetuse tõttu üle teatud kiiruse minna on 1:1 suhtes see limiteeritud umbes 4000 peale prosedega (seda veel heal juhul kui su prose üldse teeb 2000 IF mida enamus ei tee) ja umbes 4400 peale APU'dega (kuna neil läheb IF ~2200 peale).
Pakun, et sama juhtub ka AM5-ga kus praegu on vahemik 4800-6400. 6000 on juba kahtlane. 6200 saad heal juhul ja 6400 on golden sample.
Eeldatavasti Zen 5'ga saab samal platel kõrgemaid kiiruseid kasutada aga kahtlen, et me AM5 eluea jooksul üldse üle 10000 näeme kui AMD just drastiliselt midagi ei muuda.
Ise arvan, et 6000 on uus 3200 ja tõenäoliselt 3600-vaste teevad normaalsed mobod, mis ka BIOS-uuendusi saavad uute prosedega ära. Täpselt nagu AM4 puhul.
See, et Scart oma AMD-vastases pühavihas mingeid haigeid ennustusi välja käib, ei puhu reaalmaailmas pilli.
Võib muidugi ka täiesti teisiti minna - kunagi ei tea. Ent tundub loogiline, et nii drastiline asi ei ole.
BTW. Ma pole viitsinud oma mäludega suuremalt tegeleda, et kõrgemalt stabiilseks saada ja jooksutan B-die-d stockis, ehk 3200 CL14. Mitu % jõudlusest ma 1440p peal kaotan, et mälu prose IF-i maksimumi (3800-4000) peal ei jooksuta (CL peaks siiski tõusma)? Ma ei usu, et see 25% on _________________
Muide mitte küll teemasse, aga uusimas WAN shows Linus rääkis sellest miks mainstream prosedel pole rohkem PCIe ridasi. Põhjus on suuruses ja kontaktide hulgas. Prosed on juba praegu läinud ligi 2000 kontaktini. Serveri omad isegi üle 6000 juba.
Muidugi tahaks ma platet kus kõik PCIe slotid on elektriliselt samad mis füüsiliselt ja tagapaneel on täis laotud 15 USB4 kiiruse pordiga. Lisaks veel 10 M.2 slotti igaüks x4.
3200 oli ametliku speci kõige suurem kiirus. ddr5 puhul on see 6400. pigem sealt ikkagi minnakse veel kõvasti üle. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
rmc, ma oma B-die tõmbasin 3200 cl14 def sätetelt lihtsalt takti 3600 peale. Ainult pinget oli vaja juurde keerata (1,415v). Muud midagi ei näppinudki. See masin töötab 24/7 ja probleeme pole täheldanud.
AM4 üle 1800/3600 CL14 ei näe nagu mõtet proovidagi. Isegi kui on hea kombo, siis see kivist vee välja pigistamine palju enam juurde ei anna. _________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust! Liitu Wise'ga!
6000..6200 on Zen4 jah, praegu justkui üsna selge piir. 7600x ja 7950x mis mul mõlemad käes või käest läbi käinud ei võta 6400 peal isegi pilti ette kuid 6200 kannatavad väga tihedate timingutega.
Kristoferr, kui vaid takti tõstsid ja pinget andsid, siis muud asjad auto seades ei muutunud ise? :]
Ma arvan ka, et CL4 juurde jääda ja 3600 on parem kui CL-i tõstmisega takti tõsta.
anubis, mäletad ju küll, mis AM4 esimese generatsiooniga oli RAM-ide osas. Võib palju veel muutuda. _________________
Ryzen Master käima ja Curve Optimizer per core. See on kõige lihtsam, võtab umbes tunnikese.
Kui ise tahad nokitseda siis BIOSist keerad curve optimizer all core -10, lase 10min CB23, siis all core -20, lase 10min CB23, siis -30 ja lase 10min CB23. Kui kahe astme vahel ebastabiilseks läheb siis proovi -5 kaupa edasi. Alati arvesta, et mõni tuum võib kannatada oluliselt vähem kui teised, täitsa võimalik on -7/-30/-30/-30/-25/-25/-25/-25 seadistus, näiteks.
Kas see 5900x rohkem ei lähegi kui ainult 5150 seal ppo või mis iganes see seal on panin all coore negativ ja 30 rohkem ei saand panna ja ming panin 200 nimetust ei mäleta
Kas see 5900x rohkem ei lähegi kui ainult 5150 seal ppo või mis iganes see seal on panin all coore negativ ja 30 rohkem ei saand panna ja ming panin 200 nimetust ei mäleta
X3D kohe üldse ei armasta volti. Arusaadav, miks AMD kinni keeras selle.
Meenub Pentium II ajastu, kui nuditud cache'iga Celeroni analoogi sai lasta 400-450Mhzni, PentiumII aga ei kannatanud üldse nii karmi overclocki ja tulemus oli umbes selline:
X3D kohe üldse ei armasta volti. Arusaadav, miks AMD kinni keeras selle.
Meenub Pentium II ajastu, kui nuditud cache'iga Celeroni analoogi sai lasta 400-450Mhzni, PentiumII aga ei kannatanud üldse nii karmi overclocki ja tulemus oli umbes selline:
p2 oli 512kb l2 cache prose kõrval pcb-l ja jooksis poolel prose taktil, celeronil alguses ei olnudki l2 cache.
mendocino celeronid tulid hiljem järgi ja neil oli juba 128kb l2 cache on-die ja jooksis prosega samal taktil.
p2 oc takistuseks oli ühest küljest cache loterii - osal neist oli cache nii kiire kui vaja, osal olid peal kiiremad kivid - teisest küljest tekitas aga probleeme taktsageduse tõstmine ise. kui konkreetne p2 isend muidu takti kannatas, siis sellel takti märgatavalt tõstmiseks tuli juba vaeva näha. celeroni oc põhiline lihtsaks tegev asjaolu oli, et need jooksid nuditud 66mhz fsb-l ja p2 jooksid 100mhz fsb-l. ehk siis, celeron masinasse, fsb 100 peale ja olemas.
see magic prose oli ikkagi mendocino celeron, eriti (ja lõpuks üldnimetajaks saanud) 300a. neil on natuke cache, mis jooksis kiiremini kui p2 oma ja 300mhz > 450mhz sai sisuliselt suvalise isendiga.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Mul oli Celeron Mendocino @433 Mhz Mikrolinki kast esimeseks personaalarvutiks Win98SE OEM litsentsiga. Jõudsin ca 10 aastat kasutada.
Ega jah, sellele masinale oli algselt installitud tervelt 64 MB RAM, mille upgradesin 192 MB peale. Videokaardiks ATI 8 MB VGA istutatult AGP siinile.
Oi olid ajad, aga kõik selle aja tavakasutaja vajadused kattis ära.
Järgmine oli juba Intel Core E5700 3GHz, 4GB RAM ja 500 GB SATA HDD.
Huvitav miks PBO nii vähe boostib R5 5600'l?
Ilma PBO'ta on all core 4.25GHz ja PBO +200MHz läheb ikkagi all core 4.35 kuni 4.325GHz'ni, temperatuurid on 60c cinebenchis ja voltage vaatan, et 1.25v.
Tundub justkui, et on ju veel ruumi nii väikse voltage ja tempiga aga üle 4.35GHz ei taha minna?
Või kas PBO ongi selline tagasihoidlik ja manuaalselt saaks kõvasti rohkem all core?
Pole veel – offseti ega midagi näppinud, ainult PBO.
Vlone, AMD oma lehel kirjutab jah, et kuni 4.4Ghz:
tsitaat:
Max boost for AMD processors is the maximum frequency achievable by a single core on the processor running a bursty single-threaded workload. Max boost will vary based on several factors, including, but not limited to: thermal paste; system cooling; motherboard design and BIOS; the latest AMD chipset driver; and the latest OS updates.
Tavaliselt Ryzenid jooksevad suht limiidi lähedal PBO-ga ja pigem on soovitus curve optimizeriga volti vähemaks võtta aga sinu puhul võiks isegi proovida manuaalset allcore ülekiirendamist, kuna 4.4 on ikka väga konservatiivne Zen 3 jaoks. Isegi minu vana 3800X tegi 4.4 allcore ära. 5600 peaks kindlasti lisavoldiga kaugemale minema. Voolutarve muidugi kasvab ja ilmselt ka temperatuur koos sellega. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Mul oli Celeron Mendocino @433 Mhz Mikrolinki kast esimeseks personaalarvutiks Win98SE OEM litsentsiga. Jõudsin ca 10 aastat kasutada.
Ega jah, sellele masinale oli algselt installitud tervelt 64 MB RAM, mille upgradesin 192 MB peale. Videokaardiks ATI 8 MB VGA istutatult AGP siinile.
Oi olid ajad, aga kõik selle aja tavakasutaja vajadused kattis ära.
Järgmine oli juba Intel Core E5700 3GHz, 4GB RAM ja 500 GB SATA HDD.
Mul oli ML-i Celeron 400-põhine masin. Toimis kenasti, kuniks pärismängud tulid ja nt. Max Payne-i puhul kena pildiga mängida ei saanud, kuniks "Raua sauna" kõrvalt keldrist 128MB RAM-i juurde toodud sai, et kokku 256MB oleks. Siis jooksis väga hästi. Taskuraha well spent.
GTA3 samas jooksis kuni seal intro-stseenis korralikud leegid välja ilmusid - siis freeze-is.
CS-is ei toetanud OpenGL-i, mis tähendas, et jooksis kohutavalt isegi halva pildi juures.
Sellest arvutist alates pole Celeroni ostnud-soovitanud, jne. (kuigi saan aru, et uuemad isegi osad on kasutatavad).
anubis kirjutas:
Lase Ryzen Masteri curve optimizeriga üle, ära manuaalselt, offset -, volti vähemaks võta.
Miks mitte tuimalt lasta PBO2 UV -30 ja asi teeb ise selle juures selle, mis võimalik (klokib kõrgemale, sest tempid lubavad). _________________
viimati muutis rmc 22.03.2023 13:50:31, muudetud 1 kord
Lase Ryzen Masteri curve optimizeriga üle, ära manuaalselt, offset -, volti vähemaks võta.
Mõtlen kas on mõtet, tempid niigi 60c, fanspeedid on mingi max 50% ja pump ka poole kiiruse peal.
Samas ju võiks veel natuke lowerida volte, mul arvuti täiesti vaikseks timmitud fan curvedega, et täiesti 0dB enne mingi 60c
Ryzen masteriga panen precision boost overdrive ja siis start optimizing? ja siis see annab mulle igale corele enda -offseti mida applyda? huvitav ka kui täpne see on ja kas ta ise testib, et see oleks stabiilne või võib sattuda nii, et isegi Ryzen masteri numbrid on mööda?
Ma imestan kui jahe see 5000 series on võrreldes 3000 seriesega, samuti avastasin et PBO'ga on CSGO average FPS 600 pealt 500, seal vist loeb single core performance ja tundub et PBO võtab single core alla vms?
//EDIT:
Tegin Ryzen Masteriga Curve optimizeri iga core jaoks ja sain sellise tulemuse
Spoiler
Tundub päris hea? cored kuidagi consistent või siis ryzen master ajab jama? proovin igatahes ära.
Panin kõik cored -25mV igaksjuhuks ja tundub, et töötab hästi, pole veel päris stabiilsuse testi
Tempid on sarnased (cinbench r23 loop, max tempid 67c, fancurve on sätitud nii, et alles peale 70c lähevad fanid üle 50%)
Nüüd boostis all core 4.45GHz ka tänu sellele, ei tea küll miks ta lambist samade tempide ja vähemaste voltidega rohkem clockspeedi annab? ehk sellepärast et wattage mis ta tõmbab on madalam ja näeb natuke ruumi veel boostida?
Spoiler
//Viimane edit: nüüd kõik cored -30mv ja jookseb ilusti, temperatuurid on ebareaalselt madalad, fanspeedid on mingi 30% peal ja pump paneb ka 50% peal ja temperatuurid cinebenchis 64c peak.
Ei tea kas lucky chip aga -30mV on vist max mis üldse saab per core alla?
viimati muutis Vlone 22.03.2023 23:10:59, muudetud 5 korda
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.