Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 84, 85, 86  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.02.2023 20:01:51 vasta tsitaadiga

Putinistide vaade on see, et hoiame laos, hetkel Ukrainas nende kasu kordades suurem. See EKRE fännklubi jutt meie enda heidutusest on samasugune arulagedus nagu orbanistide Putinile pugemine. Ilma normaalse välissuhtluseta pole meil siin mingit jõudu kuna see lühimaa toru ei lahenda midagi ja on kerge sihtmärk.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2023 20:09:51 vasta tsitaadiga

Päris hea tehniline analüüs
https://epl.delfi.ee/artikkel/120145772/paeva-teema-eerik-niiles-kross-helme-vordleb-poialt-sellesamusega-suudame-juba-praegu-havitada-rohkem-vastaseid-kui-aasta-eest

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2023 20:13:40 vasta tsitaadiga

Nende suurtükkide osas. Need teenivad Ukrainas ju oma eesmärki. Mida rohkem seal okupante puruks lasevad, seda vähem jääb järgi ka Baltikumi tulekuks icon_biggrin.gif
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2023 20:29:30 vasta tsitaadiga

Superman21 kirjutas:
sakinaga kirjutas:
tsitaat:
PÄEVA TEEMA | Leo Kunnas: oleme võtnud oma suurtükke Ukrainale ära andes tohutu riski. Kus on plaan Eesti kaitseks?


Tasub see Kunnase teadmiste kiitmine ka lõpetada, suvalise EKRE poliitiku jutt on see icon_wink.gif

Leo Kunnas kirjutas:
Missugune oleks olukord, kui 122 mm ja 155 mm haubitsaid poleks Ukrainale loovutatud? Sel juhul oleks juba selle aasta jooksul olnud võimalik moodustada diviisi suurtükiväepataljon kahekümne nelja 155mm haubitsaga ja igas maakaitseringkonnas suurtükiväepatareid üheksa 122mm haubitsaga, mis teeks kokku veel kahe pataljoni jagu suurtükiväge. Maakaitseüksuste kaudtulevahendid piirduvad praegu pelgalt miinipildujatega. Koos tulejuhtimissüsteemi moderniseerimisega saanuks meie suurtükiväe kriitiline miinimumvajadus täidetud.

Mõistagi pole säärane lahendus, mida praegune julgeolekuolukord akuutselt eeldaks, nüüd enam võimalik.


Just-just, missugune oleks olukord Ukrainas, kui Eesti ei oleks Ukrainale neid relvasid loovutanud icon_wink.gif

Tuletagem meelde, et Eesti agressiivne Ukraina toetamine on mõjutanud ka teisi riike.


No aga selgita siis kaasfoorumlastele, milline olukord oleks sellisel juhul Ukrainas. Praegu on su argumendid ikka väga nõrgad.

Eesti oleks paistnud Ukraina toetamises väga hästi silma ka ilma nende haubitsate saatmiseta. https://www.statista.com/statistics/1303450/bilateral-aid-to-ukraine-in-a-percent-of-donor-gdp

Eesti toetus Ukrainale on GDP järgi väga suur, aga absoluutarvudes väike. Kui neid haubitsaid poleks saadetud, ei oleks see mingit erilist negatiivset mõju avaldanud.

3/4 oma suurtükiväest ära annetada ja mitmeks aastaks oma kaitsevõimet oluliselt nõrgestada on ikka eriline rumalus. 1/4 oleks paras olnud.

Kui reaalne on, et Venemaa lähiaastail ka teise rinde, Eesti vastu, avab? Eesti piiri tagant olevat nad kõik ära toonud. Tibla ei saa isegi Ukrainaga hakkama. Selleks ajaks kui idanaaber on valmis järgmist riiki ründama, on Eesti oma ära antud asjad ka asendanud.
See EKRE jutt tundub lihtsalt FUD.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2023 23:41:46 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Superman21 kirjutas:
Magic kirjutas:
Vaid vaimupuudega ekreiit võtab selle jutu üles thumbs_down.gif
Konkreetne relvastus läheb ju kasutusest välja. Ukraina näitel on ka see liialt aeglaselt ringipaigutatav.

Lisaks need uhuud nutavad, et ei arvestatud nende soovide hoopis lühema ulatusega meretõrjet osta, sama jutt himarsiga (saame lasta piiterisse, see pidi provotseerima)
Kamp debiilikuid kokku saanu... isegi Kunnas ei aja enam normaalset juttu.


Kuna sa siin seosetult jaurad, siis vaimupuue on ju sinul

Kui kuradi loll sa oled, et sa ei saa aru sellest, et kaitsevõimesse tekib lünk? Las läheb see relvastus kasutusest välja, aga õige on seda teha siis, kui asendus on olemas. Ja mis vahet on sellel, et neid haubitsaid on aeglane ringi paigutada? Aeglaselt ringi paigutatavad haubitsad on parem variant, kui suur lünk kaitsevõimes.

Kui vastata otsustad, proovi ikka ilma emotsioonideta ja üleliigsete nimetuste pildumiseta. Oled praegu paraja töllaka mulje jätnud.


Torud olid enda elukaare lõpus nagunii ja määratud mahakandmisele. Lisaks ära antud varustusele saame EU-lt raha võime taastamiseks, ehk siis tegelikult on see meile win-win - saime vanast asjast lahti ja saame uued asemele. Uusi me asmele nö tasuta ei saaks, kui me neid ära ei oleks andnud. Tekkinud võimelünk kaetakse liitlaste abiga (HIMARS ning M270 oli ka toodud vist siia? Kindel pole)

Torud olid otsi andmas? Ukrainasse läksid mingid uusi juppe vajavad relvad?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2023 00:13:43 vasta tsitaadiga

Türgi on suutnud Rootsi ja Soome tülli ajada NATO liitumise taotlustega.
https://www.ft.com/content/5cf233db-2daf-4d14-8ac5-8ddc40dde793
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2023 00:41:23 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Türgi on suutnud Rootsi ja Soome tülli ajada NATO liitumise taotlustega.
https://www.ft.com/content/5cf233db-2daf-4d14-8ac5-8ddc40dde793

Misasja... ka sa oma lingitud artikleid läbi ka loed? Mitte midagi sellist seal ju ei ole, pigem vastupidi icon_exclaim.gif
tsitaat:
Asked how he would react if Finland didn’t wait for Sweden and joined on its own, he said: “I’m not really planning for that.” But he added: “Every country has to make its own decision.”

His Finnish counterpart, Sanna Marin, appeared to endorse his line. “It’s . . . in the interest of Nato that Sweden and Finland join simultaneously,” she said during a podium discussion in Munich. “We prefer and want to join together.”



Redel abiks kui üle maksumüüri ei näe.
https://12ft.io
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2023 00:59:52 vasta tsitaadiga

Rootsi peaminister NATO hoiatusega.
Rootsi peaminister Ulf Kristersson hoiatab Soome liitumise eest kaitseliidu NATOga enne neid. Ta usub, et see muudab sõjalise koostöö keeruliseks.
Rootsi ja Soome tihe sõjaline koostöö on enne NATO liikmelisust muutunud keeruliseks, kui meie liikmesus jaguneb, ütleb Kristersson Briti ajalehele Financial Times .
"Meil on oma maailmaosas võimsusi, millest saavad kasu kõik NATO riigid, sealhulgas Türgi," lisab ta.
Soome peaminister Sanna Marin avaldas nädalavahetusel Münchenis julgeolekukonverentsil, et loodab ka Soome ja Rootsi ühinemist NATOga.
Oleme andnud selge sõnumi, et tahame samal ajal NATO-ga liituda. See on NATO huvides, ütles Marin.
Türgi, kes on pikalt Rootsi NATO unistuste ratastesse pannud, on Soome sõnul teatanud, et soomlased täidavad NATO nõudeid. Türgi ise on teatanud, et ratifitseerib ainult Soome taotluse.
Soome president Sauli Niinistö ütles reedel, et riik ühineb NATOga ilma Rootsita, kui Türgi need heaks kiidab. (NTB)
link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2023 01:12:02 vasta tsitaadiga

Ikka ei loe mingit tüli välja.
Kui FT on originaalallikas, mis seda norrakeelset lugeda?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.02.2023 09:28:40 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Leinö kirjutas:
Superman21 kirjutas:
Magic kirjutas:
Vaid vaimupuudega ekreiit võtab selle jutu üles thumbs_down.gif
Konkreetne relvastus läheb ju kasutusest välja. Ukraina näitel on ka see liialt aeglaselt ringipaigutatav.

Lisaks need uhuud nutavad, et ei arvestatud nende soovide hoopis lühema ulatusega meretõrjet osta, sama jutt himarsiga (saame lasta piiterisse, see pidi provotseerima)
Kamp debiilikuid kokku saanu... isegi Kunnas ei aja enam normaalset juttu.


Kuna sa siin seosetult jaurad, siis vaimupuue on ju sinul

Kui kuradi loll sa oled, et sa ei saa aru sellest, et kaitsevõimesse tekib lünk? Las läheb see relvastus kasutusest välja, aga õige on seda teha siis, kui asendus on olemas. Ja mis vahet on sellel, et neid haubitsaid on aeglane ringi paigutada? Aeglaselt ringi paigutatavad haubitsad on parem variant, kui suur lünk kaitsevõimes.

Kui vastata otsustad, proovi ikka ilma emotsioonideta ja üleliigsete nimetuste pildumiseta. Oled praegu paraja töllaka mulje jätnud.


Torud olid enda elukaare lõpus nagunii ja määratud mahakandmisele. Lisaks ära antud varustusele saame EU-lt raha võime taastamiseks, ehk siis tegelikult on see meile win-win - saime vanast asjast lahti ja saame uued asemele. Uusi me asmele nö tasuta ei saaks, kui me neid ära ei oleks andnud. Tekkinud võimelünk kaetakse liitlaste abiga (HIMARS ning M270 oli ka toodud vist siia? Kindel pole)

Torud olid otsi andmas? Ukrainasse läksid mingid uusi juppe vajavad relvad?


Kasutatud
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2023 12:35:04 vasta tsitaadiga

Türgi tahab Rootsiga läbirääkida NATO liikmeks saamiseks.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/76Re1w/turkiet-vill-ateruppta-natomoten-med-sverige
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.02.2023 00:54:19 vasta tsitaadiga

Sarjast s6japrintsess Kaja tegutseb:

ERR kirjutab: Mullu ostis Eesti kaks korda rohkem laskemoona kui viimase 30 aasta jooksul
https://www.err.ee/1608890831/mullu-ostis-eesti-kaks-korda-rohkem-laskemoona-kui-viimase-30-aasta-jooksul

Näib, et Kaja valmistub s6jaks. Pole mingi ime, et EKRE vennad mures on ja rahu soovivad icon_lol.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.02.2023 17:57:35 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Sarjast s6japrintsess Kaja tegutseb:

ERR kirjutab: Mullu ostis Eesti kaks korda rohkem laskemoona kui viimase 30 aasta jooksul
https://www.err.ee/1608890831/mullu-ostis-eesti-kaks-korda-rohkem-laskemoona-kui-viimase-30-aasta-jooksul

Näib, et Kaja valmistub s6jaks. Pole mingi ime, et EKRE vennad mures on ja rahu soovivad icon_lol.gif

Pealkiri on tiba eksitav. Kulutati raha relvasüsteemidele, mitte laskemoonale. Ja kui ostetakse uusi ning keerulisi-kaasaegseid süsteeme (viimaks! oli ka aeg kui aus olla!) siis ilmselgelt need maksavadki roppu moodi raha.

Laskemoona, kui sellist (räägime siis siin nii padrunitest kui miinidest rakettideni välja), on jooksvalt päris kenasti kokku ostetud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 16:17:47 vasta tsitaadiga

poola täiendab veelgi oma arsenali.
https://twitter.com/visegrad24/status/1628702609811931138

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2023 14:17:56 vasta tsitaadiga

Suured pommarid lendasid üle koos väikeste pudinatega, aga hävitajaid ei tulnudki või lihtsalt ei kuulnud-märganud?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.02.2023 14:21:05 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Suured pommarid lendasid üle koos väikeste pudinatega, aga hävitajaid ei tulnudki või lihtsalt ei kuulnud-märganud?
Vist B52-d ja piirivalve paar väikest lennukit + kopterid ainult jah. Kuigi B52 pole enne meil paraadil üle lennanud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.02.2023 14:30:06 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Kuigi B52 pole enne meil paraadil üle lennanud thumbs_up.gif

Kuulsin ka telekast seda väidet ja hakkasin kahtlema, sest enda arust olen ma seda lindu varem kõhu alt näinud. Internet ütles et siiski-siiski, 2016 aasta Võidupüha paraad Võrus.
https://www.err.ee/562255/tanavune-voidupuha-paraad-oli-mitmes-mottes-eriline
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2023 20:53:45 vasta tsitaadiga

jäin ise ka mõtlema, et neid on enne ka ülelennul olnud. muidugi kena vilin, nii kaua kui seda veel on. ukrainlaste suurtüki väelased nägid küll suht nirud välja.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 24.02.2023 22:16:26 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Suured pommarid lendasid üle koos väikeste pudinatega, aga hävitajaid ei tulnudki või lihtsalt ei kuulnud-märganud?


Ämari gäng ei saanud kahjuks ilmast tulenevalt liikvele.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2023 22:30:03 vasta tsitaadiga

link :: Hungary PM says more talks needed on Finland, Sweden NATO bids

tsitaat:
Viktor Orban: We support Sweden and Finland's accession to NATO in principle, but some serious discussion is needed first. If they expect us to be fair to them, then they should also be fair with Hungary.
https://twitter.com/DaveKeating/status/1629199371123261442
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2023 00:04:20 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
jäin ise ka mõtlema, et neid on enne ka ülelennul olnud. muidugi kena vilin, nii kaua kui seda veel on. ukrainlaste suurtüki väelased nägid küll suht nirud välja.


Arvad, et ise näed kordades vähem niru välja, kui aasta aega oled sõjas olnud? Unista edasi, internetikangelane.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2023 00:10:19 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
pwn13 kirjutas:
jäin ise ka mõtlema, et neid on enne ka ülelennul olnud. muidugi kena vilin, nii kaua kui seda veel on. ukrainlaste suurtüki väelased nägid küll suht nirud välja.


Arvad, et ise näed kordades vähem niru välja, kui aasta aega oled sõjas olnud? Unista edasi, internetikangelane.

pigem jäi silma nende vormiriietus.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2023 19:20:05 vasta tsitaadiga

Venitavad nii palju kui vähegi saab icon_evil.gif
Ungari ei tee Rootsi ja Soome NATO-ga liitumise otsust enne märtsi lõppu
https://www.err.ee/1608897152/ungari-ei-tee-rootsi-ja-soome-nato-ga-liitumise-otsust-enne-martsi-loppu

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.02.2023 19:24:26 vasta tsitaadiga

ei tule seda otsust
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2023 11:20:07 vasta tsitaadiga

Türgi välisminister: - Pole võimalik.

Türgi välisminister Mevlüt Cavusoglu kommenteerib järgmist, 9. märtsil Brüsselis toimuvat kohtumist Rootsi ja Soome võimaliku NATO liikmelisuse teemal.
Türgil ei ole võimalik Rootsi NATO taotlust heaks kiita, kui Madridi memorandumit ei täideta, ütleb Cavusoglu Reutersi teatel.
Madridi memorandumile kirjutasid kolme riigi välisministrid alla möödunud suvel. Tegemist on poliitilise kokkuleppega, mis kinnitab Türgi toetust Rootsi ja Soome NATO liikmelisusele, kuid sisaldab ka tingimusi terrorismivastases võitluses – mis on Türgi ja Rootsi vaheline tõrge.

Tõlkes kaduma läinud?
https://www.reuters.com/world/europe/turkeys-nato-talks-with-sweden-finland-resume-march-9-2023-02-27/ icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2023 16:06:55 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608900920/soome-parlament-toetas-ulekaalukalt-nato-ga-liitumist
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2023 21:49:24 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1608900920/soome-parlament-toetas-ulekaalukalt-nato-ga-liitumist

Soomlastel ka ikka omad.... "erilised"
https://en.wikipedia.org/wiki/Ano_Turtiainen
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2023 14:54:49 vasta tsitaadiga

b-52 uued mootorid hakkavad lähemale jõudma, seda vilinat enam kauaks ei jagu.


link

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2023 06:11:24 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608912668/err-riias-lati-tostab-kaitsekulutused-2-25-protsendini-skt-st
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2023 12:40:58 vasta tsitaadiga

Tundub, et SKP hakkab kolinal kukkuma kohe, nüüd on hea tõsta.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2023 17:25:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Orbán’s government postpones the ratification on the 🇫🇮🇸🇪 NATO accession treaties again.

Vote was schedule for next week but Orbán’s deputy cancels the parliamentary session altogether.

Now it could happen late March/early April the earliest.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2023 13:48:28 vasta tsitaadiga

Sommid kirjutavad, et ilmselt kiidab Türgi Soome NATOsse astumise heaks enne aprilli keskel algavat parlamendi puhkust. Rootsiga niipea ilmselt sama ei juhtu.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/60a310d3-9913-47d2-9ed1-2b59ac9e3d6b
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2023 18:04:31 vasta tsitaadiga

link :: Türgi otsustas Soome NATOga liitumise taotluse ratifitseerida

tsitaat:
Erdogan said that Turkey has decided to start the process of ratification in parliament of Finland's admission to NATO.

Sweden's membership in the alliance will depend on further steps taken by Stockholm, he said.

Hungarian Parliament expected to vote on ratification of Finland’s NATO accession on march 27
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2023 17:22:16 vasta tsitaadiga

B-52 paarutab eesti kohal
https://www.flightradar24.com/NOBLE11/2f964edb

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.03.2023 23:47:59 vasta tsitaadiga

Defence News kirjutab: How the war in Ukraine is driving growth in Arkansas
https://www.defensenews.com/industry/2023/03/21/how-the-war-in-ukraine-is-driving-growth-in-arkansas/ [EN]
tsitaat:

Lockheed, which has about 1,000 employees in Camden, plans to hire about 200 new workers over the next several years to increase HIMARS production and that of other weapons sent to Ukraine like the GMLRS, according to Aaron Huckaby, the director of Lockheed’s Missiles and Fire Control business operations in Camden.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2023 10:40:34 vasta tsitaadiga

USA õhujõudude signaalluurelennuk tegi seirelennu Soome õhuruumis.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009473943.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2023 16:39:10 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608925855/pohjamaad-rajavad-uhise-lennuvae
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2023 10:19:59 vasta tsitaadiga

Eesti not Nordic icon_cry.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.03.2023 11:53:55 vasta tsitaadiga

Defence News kirjutab: Estonian firm’s takeover by Emirati group tests joint EU defense rules
https://www.defensenews.com/global/europe/2023/03/25/estonian-firms-takeover-by-emirati-group-tests-joint-eu-defense-rules/ [EN]

tsitaat:

Milrem Robotics, the EU’s poster child for military robot development, is testing the bloc’s rules for keeping defense-technology cooperation strictly a European affair, after the UAE’s state-owned EDGE Group acquired a majority stake in the Estonian company.

...
“A presence in Estonia also provides EDGE with strategic access to Northern Europe, increasing valuable opportunities for us across the continent and further afield, and strengthens our position as a serious global player in this sector,” Mansour AlMulla, CEO of EDGE, said in a statement.


_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2023 11:58:28 vasta tsitaadiga

Poolteist kuud vana uudis. Kuis see portaal nüüd alles selle üles korjas.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.03.2023 12:22:47 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Poolteist kuud vana uudis. Kuis see portaal nüüd alles selle üles korjas.

See on vana uudis. M6tlesin, et postitan uuesti, arvestades, kui valulik reaktsioon alati järgneb, kui sakslased midagi hiinlastele maha müüvad.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2023 20:34:02 vasta tsitaadiga

link :: Ungari ratifitseeris Soome NATO-ga liitumise taotluse

Ungari parlament hääletas esmaspäeval Soome NATO-ga ühinemise ratifitseerimise poolt.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2023 20:35:06 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Ungari parlament hääletas esmaspäeval Soome NATO-ga ühinemise ratifitseerimise poolt.

Vaata aga mis siis nüüd Orbaniga juhtus?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2023 20:46:14 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
MatchMaker kirjutas:
Ungari parlament hääletas esmaspäeval Soome NATO-ga ühinemise ratifitseerimise poolt.

Vaata aga mis siis nüüd Orbaniga juhtus?

Küllap on vähe gaasi saanud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2023 13:18:07 vasta tsitaadiga

Türgi otsustas, et täna nad ikka Soome Natosse astumist parlamendis ei aruta.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2023 13:26:15 vasta tsitaadiga

Ungari tõi kolm põhjust, miks ta ei aktsepteeri Rootsi NATO liikmelisust
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009485206.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.03.2023 13:32:09 vasta tsitaadiga

Loetavas keeles ka: https://abouthungary.hu/blog/three-reasons-why-hungarys-parliament-is-right-to-be-hesitant-about-swedens-nato-admission
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2023 14:13:56 vasta tsitaadiga

Kõik põhjused on totaalne BS muidugi.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2023 20:13:48 vasta tsitaadiga

alpha kirjutas:
Türgi otsustas, et täna nad ikka Soome Natosse astumist parlamendis ei aruta.


Homme.

tsitaat:
Turkey’s parliament will vote to approve Finland’s membership in NATO on Thursday, following through on President Recep Tayyip Erdogan’s promise to let the Nordic nation into the defense alliance.

The bill backed by Erdogan was earlier assessed by a subcommittee of the Turkish parliament and will be approved with a vote at the general assembly, ruling AK Party whip Yilmaz Tunc told Bloomberg News on Wednesday.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2023 21:43:46 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608930782/soome-ohuvagi-harjutas-koos-nato-ga-balti-ohuruumi-kaitsmist
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 84, 85, 86  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.