|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jax123
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2010
|
26.06.2020 13:32:31
Inteno DG400P ja Unifi Dream Machine Pro |
|
|
Tere!
Ehk oskab siinne rahvas mind edasi aidata Telia IPTV teemal. Praegune kodune setup:
* Optiline kaabel tuleb majja sisse -> ONT -> Inteno DG400P ja selle järel 1. pordis Unifi Dream Machine Pro https://eu.store.ui.com/products/udm-pro ning 2. pordis Arris VIP 5305.
* Tellitud on standard pakett 3-e vaatajakohaga, millest üks on kasutuses sel samal aadressil ja teine maakodus Telia 4g ühenduse peal.
* Dream Machine korraldab kogu mu majasisese võrgu ja sellega otseselt muret pole.
Probleem tekib sellega, et tellitud noppekanalid on aeg-ajalt vaatamatud ja digiboks kuvab sõnumit stiilis "selle internetiühendusega ei saa kanalit vaadata".
Telia helpdesk on arvamusel, et Dream Machine ei saa multicastiga hakkama ja satub Intenoga miskitpidi konflikti. Samas andis sealt üks tüüp 2 soovitust:
1. Dream Machine'l port isolation aktiveerida.
2. Visata Inteno vahelt välja, ONT-st kaabel otse Dream Machine'i ning Dream Machine'i järele siis Arrise digiboks. Siinkohal pidi rakenduma klausel, et sellise case'i korral on telepildi maksimaalne kvaliteet 720p, isegi mitte full hd.
Ideaalis ma pilluks Telia aparaadi eest ära ja tekitaks Deam Machine'le eraldi võrgu Telia IPTV jaoks, sest hetkel paketiga kaasas olevat tavatelefoni (voip) kasutatakse majapidamises mõned korrad aastas.
Enne, kui ma üht või teist soovitust praktikas järele hakkan proovima, uuriks, kas kellelgi on samalaadset setupit õnnestunud tööle panna ja on saadud üle ka 720p piirangust.
Aitäh!
jax123
_________________ +372 50 53 877 |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telex
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2002
|
26.06.2020 15:40:38
|
|
|
Kui sul ei ole tellitud staatilist ip-d, siis parima tulemuse saad tõenäoliselt nii, et ONT-i järgi pane gigane loll switch. Sealt siis edasi üks kaabel Intenosse ja teine kaabel Dream Machine-i. Inteno taha jätad ainult Arrise ja voip telefoni. Ülejäänud võrk kõik Drem Machine-i taha Staatilise ip-ga ei pruugi selline skeem toimida.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
26.06.2020 15:49:27
|
|
|
| Kui nr. 2 variandi kasuks otsutad siis selleks, et telepildi piirangust mööda saada, on sul vaja Dream Machine'is WAN pordist VLAN 4 välja võtta ning see digiboksi port untaggituna sinna VLAN-i panna.
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jax123
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2010
|
03.07.2020 13:23:11
|
|
|
Aitäh tagasiside eest. Ma katsetan neid mõlemat varianti, mida seni pakutud. Staatilist IP-d pole tellinud.
_________________ +372 50 53 877 |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
06.07.2020 15:52:09
|
|
|
Mul on ka DG400P taga UDM Pro ja kõik töötab ilusti. Kohe, kui õnnestub vabaneda DSL'st võtaksin Inteno vahelt ära. UBNT foorumis on osadel õnnestunud isegi eraldi ONT'st vabaneda ja optiline kaabel otse UDM-PRO SFP pessa panna ja tööle seadistada.
Sinu setupi puhul peaks kõik ise by default töötama, kuna Arrise signaal ei lähe su kirjelduse järgi üldse läbi UDM PRO vaid otse digiboksi.
UDM PRO ei toeta WAN poolel mitut VLAN'i, ehk sa ei saa täna Telia DigiTV ilma Intenota täiskvaliteedis tööle. Tuleb loota softi uuendustele UBNT poolt ja senikaua vaadata 720p kvaliteedis.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telex
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2002
|
06.07.2020 18:45:34
|
|
|
Ma ei mõista, miks tahetakse seda DigiTV-d iga hinna eest mingitest x kastidest läbi suruda Saan täiesti aru, et neti eest tahetakse see Inteno junn minema saada, aga DigiTV ja VOIP telefoni jaoks võib see Inteno ju tiksuda. Minu pakutud skeemiga vaatad DigiTV-d täiskvaliteedis ja nett on Intenost sõltumatu. Endal on juba aastaid asjad nii ühendatud ja igati rahul. Või on põhimõtte pärast vaja see Inteno aknast välja visata
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
06.07.2020 19:11:29
|
|
|
Miks sul on vaja lisaseade osta ja voolu tarbimas hoida, kui sa ei vaja seda (Inteno antud juhul)?
See pole just väga roheline ega mõttekas ka rahakotile.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telex
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2002
|
06.07.2020 19:41:47
|
|
|
Vot selle peale ma ei tulnudki, et mõni peab Inteno voolutarbimist nii märkimisväärseks, et sellest just seepärast on vaja lahti saada Ja kui sa tõesti nii õhukese rahakotiga roheline oleksid, siis ei hangiks sa endale mingit x kasti või vingemat ruuterit, vaid lepiksid selle Intenoga
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
06.07.2020 21:23:53
|
|
|
Telex, Inteno võtab ka ruumi ja tekitab lisa sooja teistele seadmete juures. Minul ta näiteks ei mahukski enam teiste asjade juurde.
Ärme vaata asju ainult enda mätta otsast.
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telex
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2002
|
06.07.2020 22:45:18
|
|
|
| Vahur kirjutas: |
| Minul ta näiteks ei mahukski enam teiste asjade juurde. |
Järelikult on sul kapp liiga väike Aga eks igaüks ise teab. Mul oleks ka võimalik DigiTV läbi Asuse ruuteri lasta. Huvipärast proovitud ja toimib, aga siiski eelistan TV jätta ISP poolt toetatud ruuteri käsitleda. Probleemivaba lahendus
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
07.07.2020 16:04:39
|
|
|
| Telex kirjutas: |
| Vahur kirjutas: |
| Minul ta näiteks ei mahukski enam teiste asjade juurde. |
Järelikult on sul kapp liiga väike  |
Ei tea, kõik mida mul vaja on seal kapis. Kus ta siis liiga väike on? Kui mul rohkem asju oleks vaja ju siis oleks rohkema ruumiga see.
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
07.07.2020 16:54:09
|
|
|
Igati arusaadav, et kui sul kogu võrguliiklus käib praktikas läbi oma võrguseadmete, just nende parema seadmepoolse võrguhalduse seisukohast, siis on naljakas mingit eraldi ruuterit ka töös hoida.
Vahemärkusena, Inteno voolutarve on andmelehe põhjal lausa 22W piirimail, kui õieti mäletan. Tunnid, päevad, aastad...
Optika taga pole seda Intenot üldse vaja mu teada, piisabki viiepordisest switchist. UDM ühte porti ja Arris teise porti. Telefoni pole siis küll võimalik kasutada. Või panna IP seade tööle. Kasutussagedus kaks korda aastas, loobuks sellest ehk üldse.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
07.07.2020 18:41:00
|
|
|
Pakun, et viga võib olla selles, et Inteno on 192.168.1.1 ja Unify selle järel on ka 192.168.1.1 need on default vähemalt nii. Muuda ühel lan aadress ära ja nii peaks digiboks nii inteno järel vabalt käima.
Muid lahendusi on mitmeid, pisike VLAN switch inteno asemele ja enamik asju käib digiboksis ilusti, vast mitte youtube äpp.
Ubiquiti kasutajad on teinud ka nii, et ontist otse lisa ubi 24p vms switchi, eraldatakse inet ja iptv vlanid ära, ühte porti ruuterisse minev inet ja mitmesse porti iptv. ruuter teeb oma töö ja uuesti switchi tagasi kus sisevõrk. (sul siiski lisa switchi pole)
Otse GPON unifysse siiski hetkel võmalik pole, seega ONT jääb.
Seda OTT tv lahendust ma siiski optika puhul ei kasutaks, qos puudub ja pilt lahjem. Seega jäta see 720p ikka sinna kus õhunett.
Tulevikus kui kogu süsteem peaks OTT peale minema, siis pole mingeid seadistusi vaja teha ja ontist saab otse unifysse. Pilt tehakse siis ikka 1080 peale jne.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
suur13
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
07.07.2020 23:43:06
|
|
|
| raull kirjutas: |
| UBNT foorumis on osadel õnnestunud isegi eraldi ONT'st vabaneda ja optiline kaabel otse UDM-PRO SFP pessa panna ja tööle seadistada. |
Huvi pärast - kas see on eestis reaalne - indrpo sõnul Telias vist mitte? Aga Elektrilevi ja Elisa näiteks. ?
Kui ei, mis on takistus ?
Ühelt poolt tean et SC/APC (see vist meil kasutusel Eestis) SFP transreceiverid on haruldased ja teiseks vist operaatorid põhimõtteliselt ei luba? On asi optika parameetrites või mis?
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
08.07.2020 08:30:13
|
|
|
| suur13 kirjutas: |
| raull kirjutas: |
| UBNT foorumis on osadel õnnestunud isegi eraldi ONT'st vabaneda ja optiline kaabel otse UDM-PRO SFP pessa panna ja tööle seadistada. |
Huvi pärast - kas see on eestis reaalne - indrpo sõnul Telias vist mitte? Aga Elektrilevi ja Elisa näiteks. ?
Kui ei, mis on takistus ?
Ühelt poolt tean et SC/APC (see vist meil kasutusel Eestis) SFP transreceiverid on haruldased ja teiseks vist operaatorid põhimõtteliselt ei luba? On asi optika parameetrites või mis? |
Erinevalt sfp to sfp ja konverter lahendustest mis on PointToPoint, pole PON lahendused nii lihtsad.
PON on PointToMultipoint ehk ühes kius kulgeb mitmete klientide ühendus läbi passiivsete splitterite.
Seetõttu on operaatoritel kasutusel spetsiifilised ühe konkreetse tootja PON seadmed. Telia Huawei GPON, Elisal Nokia EPON. Tele2, STV jms. seadmed on teadmata kuid põhimõtteliselt olukord sama.
Sõlme ja kliendi vahel on liiklus krüpteeritud ning selle toimimise tagamiseks, peavad olema seadmed supported ja upgradeable.
On üksikuid tootjaid mille pon sfp võib mingis ajavahemikus ühilduda mõne teise tootja OLT pordiga kuid see võib mingil hetkel enam mitte toimida tarkvara uuenduste tõttu. Teisalt peaks teenusepakkuja lubama võrku konkreetse sfp käsitsi sn mac alusel.
Ehk, et ainus viis kuidas SFPga asjad toimiks, on see kui teenusepakkuja võtab sama tootja SFP ja seda ametlikult pakkuma/supportima hakkab.
PS. kaabli otsastus pole siin takistus, igasuguseid patche on olemas millega erinevaid seadmeid ühendada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
09.07.2020 11:55:12
|
|
|
Optika otse Unifi SFP'sse pidi töötama operaatorite puhul kelle jaoks on sobiv PON olemas, ning kus operaator kasutab MAC aadressi authenticationi jaoks. Kasutajad muutsid sel juhul ära UBNT SFP pordi Mac aadressi ONT'i Mac aadressiks ning toimis.
Eestis see ei pruugi töötada ning anyway on ta paras häkk.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.07.2020 00:30:07
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Vahemärkusena, Inteno voolutarve on andmelehe põhjal lausa 22W piirimail, kui õieti mäletan. Tunnid, päevad, aastad... |
See on maksimaalne ja eeldab, et tõmbad maksimumi ka USB pesadest välja.
| raull kirjutas: |
Eestis see ei pruugi töötada ning anyway on ta paras häkk. |
telia PON võrgus ei tööta 140% see.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.10.2020 20:16:39
|
|
|
| Telex kirjutas: |
Ma ei mõista, miks tahetakse seda DigiTV-d iga hinna eest mingitest x kastidest läbi suruda Saan täiesti aru, et neti eest tahetakse see Inteno junn minema saada, aga DigiTV ja VOIP telefoni jaoks võib see Inteno ju tiksuda. Minu pakutud skeemiga vaatad DigiTV-d täiskvaliteedis ja nett on Intenost sõltumatu. Endal on juba aastaid asjad nii ühendatud ja igati rahul. Või on põhimõtte pärast vaja see Inteno aknast välja visata  |
Mul on näiteks UDM Pro taha USW-16-POE plaanis panna, mille taga on tubades need Flex Mini switchid , mille külge läheksid siis kõik LAN võrgu pudinad, 4 tükki max. toa kohta.
Pole neid kaableid lihtsalt vedanud sellise varuga, et TTV saaks omale eraldi juhtme otse Inteno küljest.
Ma ei ole veel eriti UDMi konfinud (IGMP snooping on lubatud), vaikimisi igatahes Telia digiboks ei tööta selle karbi taga.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
04.10.2020 23:32:47
|
|
|
720p peaks default ka töötama
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.10.2020 07:38:14
|
|
|
Huvitav, aga mul ei tööta. Menüü on kasutatav, raadiot saab kuulata, Kanal2 ja TV3 (milledel on pisipiltidega kerimine) nende salvestusi saab järelvaadata.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
05.10.2020 09:04:36
|
|
|
| Võta vool korraks digiboksilt tagant ära, siis laeb õige tarkvara sinna.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.10.2020 12:18:28
|
|
|
KillFrenzy, mul on see Telia 5305 ufo boks, ehk on selles asi. Kui õieti olen aru saanud, Telia VIP1113 laeb omale vastava tarkvara, sõltuvalt, kelle ja millises võrgus üritatakse televisiooni vaadata.
Muidugi, see on hea märkus, proovida süsteemi vIP1113 digiboksiga
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
05.10.2020 12:22:05
|
|
|
Mõlemad boksid käivad automaatselt nii OTT reziimis kui Multicastiga kaablis.
Pigem on vaja ubis veel rohkem midagi kinni keerata, et boks iptv vlani üldse ei näeks. hetkel tuvastab ta mingitel alustel telia kaabli ja laetakse ikka kaabli tarkvara kuid pilt puudub sest reaalselt pärast vlani kätte ei saada või on multicast blokeeritud.
proovi igmp kinni keerata, kas aitab, ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.10.2020 12:32:47
|
|
|
indrpo, tänud selgitamast, vaatan seda asja
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jax123
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2010
|
09.10.2020 23:29:40
|
|
|
Mina tegin nii, nagu kasutaja Telex soovitas. St ONT -> loll switch ja sellst omakorda eraldi kaabel udm pro'sse ning telia ruuterisse. Hetkel tundub toimivat. Järgmiseks võiks proovida ilma Telia pakutava ruuterita.
jägaja, katsetasin nii vana arrist (vip1113) kui ufot (5305) ja ilma Unifi seadet (tõsi küll, sel hetkel oli mul unifi security gateway, mitte unifi dream machine pro) .json-s konfimata oli tulemus sama nagu Sul.
_________________ +372 50 53 877 |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.10.2020 00:40:22
|
|
|
Olen nagu aru saanud, et UDM pro ei toeta config.json , mida varasemad UNIFI USG toetas.
Aga jah, vaikimisi sätetega TeliaTV pilti tööle ei saa, mida eelnev TP-linki smartswitch edukalt võimaldas. Pole nii kogenud ka, et teaks väga hästi, mida teen.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Algaja1
HV vaatleja
liitunud: 25.10.2020
|
25.10.2020 15:22:41
Telia TV ja UDM-pro |
|
|
| Kui ma panen ONT> UDM-Pro> Telia TV digiboks, kas see töötab kohe või tuleb seadistada ka midagi? Kvaliteet peaks vist piiratud olema 720p, kui ma arusaanud olen, mis oleks piisav mulle, ei otsi praegu 1080p. Või tuleb kasutada seda, lolli" switchist üks juhe Telia ruuterisse ja teine UDM-Prosse, Telia ruuterist, siis Telia digipoksi, et hakkaks tööle normaalselt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.10.2020 15:30:17
|
|
|
Mina pole kuidagi TV osa tööle saanud, kui digiboks UDM Pro külge ühendada.
720p osast siin räägitakse jah, kuid ma ei tea, kuidas seda saavtada.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SndyBrdge
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2016
|
26.10.2020 14:19:58
Re: Telia TV ja UDM-pro |
|
|
| Algaja1 kirjutas: |
| Kui ma panen ONT> UDM-Pro> Telia TV digiboks, kas see töötab kohe või tuleb seadistada ka midagi? Kvaliteet peaks vist piiratud olema 720p, kui ma arusaanud olen, mis oleks piisav mulle, ei otsi praegu 1080p. Või tuleb kasutada seda, lolli" switchist üks juhe Telia ruuterisse ja teine UDM-Prosse, Telia ruuterist, siis Telia digipoksi, et hakkaks tööle normaalselt. |
Tuleb switchida WAN pordist tagged VLAN 4 mingisse LAN porti ja sinna untagged, ning selle pordi külge digiboks. Konks on siin see, et ainult selle pordi küljes digiboks töötab.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
26.10.2020 14:33:31
|
|
|
Security Gateway Pro 4 + Unifi Switch ja 720p töötas ilma midagi näppimata.
Samas switchis WANi lahtivõtmist kaheks siiski tööle ei saanud ja edaspidi Unifi asju ei taha katsuda ka
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kmartin
HV vaatleja
liitunud: 30.09.2021
|
30.09.2021 19:51:50
|
|
|
Tervist,
Kas keegi sai selle UDM'i ja Arrise omavahel kuidagi tööle?
Mul endal on UDM Pro2 keldris ja sealt ülesse korrusele läheb ainult üks cat kaabel. Kaabli otsas on "loll" switch mille järel unifi wifi, üks unify kaamera ja arrise box. Kuna pro seadme suudab manageerida wifit ja kaamera pilti salvestada oleks mugav neid otse UDM'i taga hoida.
Telia menüü, järelvaatamine ja raadio kõik toimib ilusti aga live pilt kahjuks läbi ei tule. Lihtsalt on must pilt. Oskab keegi öelda mis seadistus mul veel puudu on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
30.09.2021 20:48:19
|
|
|
| Lihtsam oli telepildi osas teenusepakkujat vahetada, uus Elisa elamuse digiboks töötab UDM Pro taga.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.10.2021 08:15:37
|
|
|
| Mul UDM pro ja toimib by default. Udmis kõik müürid aktiveeritud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
01.10.2021 11:36:29
|
|
|
Seda me tähelepaneliku lugejana teame, et sinu väitel kõik toimib.
Küsimus on, et miks keegi teine ei saa asja toimima?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BullDoze
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005
|
25.02.2023 19:32:20
|
|
|
Viimasest postitusest on üle aasta möödas. Kuidas täna seis on? Kas on võimalik valguskaabel -> ONT-> UDM-Pro -> Arris VIP5305 by default?
Lahendus valguskaabel -> ONT -> DG200 -> Digiboks ja ülejäänud asjad ONT -> UDM-Pro pole kahjuks valikus, kuna valguskaabli asukohast läheb ainult üks võrgukaabel teleka juurde, kus vaja ka teised seadmed juhtme taha panna. 720p pildi vaatamine pole ka valikus..
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naxik
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2003
|
26.02.2023 15:16:31
|
|
|
| Valguskaablit küll tuppa ei tule aga UDR ja Android toimetab edukalt. Igasugused Arrised ja ruuterid tagastasin, testida ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
28.02.2023 22:57:46
|
|
|
Kas smart switchi ei taha otse onti taha istutada kaoks ära mingi ruuter seal vahel switchi saad samuti vlannima panna. Need zyxelid suudavad ka teisse subnetti liikluse ka saata.
Kui tõsine tahtmine vabalt võid switchist viia telia ruuterisse kui tv nii tähtis. Muu traffic totaalselt saad ignoreerida ei mingeid ruuteri junne seal vahel. Otse wifi purki ei mingeid muid kopsikud seal vahel. Odavam zyxel suudab 10Gbit switchida see ,et seal midagi puudu jääks ei pea kartma pordid 1hesed anway. Kooma seda ei saa tänaste ühendustega. Vlani saad veel extra QOSida kui peaks hakkima mingil põhjusel. WIfi purgid oskavad samuti firewallida ja nat teha.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
28.02.2023 23:00:25
|
|
|
Ma ise jätkuvalt ei higista Multicast vajadusega. Seda enam, et erinevad android seadmed äpiga kasutusel.
jah, Sport on 30sek viitega aga viide Tänaku sõite vaadates on juba ka TV6 ja 3sport vahel siis need sekundid enam ei mängi rolli, samuti ka pildikvaliteet sest masinatest 1080 ei paista kumbagiga.
kes ikka viimast tahab võtta, vlan eraldamiseks mng sw optika ont ja ruuteri vahele ja arris selle sw külge, saab teha. Otse Ubist mina seda teinud pole.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jax123
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2010
|
06.03.2023 14:50:19
|
|
|
Vahepeal katsetasin nii, nagu Sa ahelat kirjeldasid. Töötas iseenesest, aga digiboks hakkas "hulluks" minema, st mingitel hetkel kippusid nt subtiitrid kaduma, heli ja pilt süngist välja minema. Praegu ONT -> dumb switch -> 1. UDM PRO ja tema taga kogu sisemine võrk ning 2. Telia ruuter -> digiboks.
Peaks uuesti katsetama.
| BullDoze kirjutas: |
Viimasest postitusest on üle aasta möödas. Kuidas täna seis on? Kas on võimalik valguskaabel -> ONT-> UDM-Pro -> Arris VIP5305 by default?
Lahendus valguskaabel -> ONT -> DG200 -> Digiboks ja ülejäänud asjad ONT -> UDM-Pro pole kahjuks valikus, kuna valguskaabli asukohast läheb ainult üks võrgukaabel teleka juurde, kus vaja ka teised seadmed juhtme taha panna. 720p pildi vaatamine pole ka valikus.. |
_________________ +372 50 53 877 |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
06.03.2023 15:47:10
|
|
|
| jax123, Dumb switch vahel ilma VLAN eraldamiseta teeb sama OTT välja mis digiboks ubiquiti järel. Praegu on su STB avaliku ipga avalikus netis, pole soovitav.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jax123
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2010
|
09.03.2023 09:39:59
|
|
|
Täpsustan eelnevat:
Optika -> ONT -> Dumb switch ->
1. port = UDM Pro -> kogu sisemine võrk
2. port Telia Inteno ruuter -> Digiboks
Ehk siis udm pro-l on avalik ip ja Telia ruuteril, digiboksil pole.
| indrpo kirjutas: |
| jax123, Dumb switch vahel ilma VLAN eraldamiseta teeb sama OTT välja mis digiboks ubiquiti järel. Praegu on su STB avaliku ipga avalikus netis, pole soovitav. |
_________________ +372 50 53 877 |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.03.2023 10:23:15
|
|
|
| OK, siis jah ikka õige.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BullDoze
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005
|
23.03.2023 17:41:24
|
|
|
| Annan ka siis tagasisidet. Panin ONT-i taha UDM SE. UDM-i taga kogu elamine ja 0 probleemi, ka Digibox Arris töötab probleemivabalt.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jax123
HV vaatleja
liitunud: 14.01.2010
|
14.05.2024 19:33:56
|
|
|
Vahepeal sel teemal ei ole katsetanud. Nüüd tekkis aega. Vahetasin Arrise boksi Androidi oma vastu. Võtsin Telia ruuteri üldse setupist välja ja jätsin Androidi boksi enda ruuteri taha. Proovisin kaablit ja wifit. Kaabel tagab paremat kvaliteeti. Pildi kvaliteedi ega muu üle ei kurda. Ja vajalikud funktsioonid Telia TV-st töötavad ka.
_________________ +372 50 53 877 |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
14.05.2024 20:43:11
|
|
|
Just, tulevik on OTT niikuinii ja siis võib VLAN unustada. Hoidsin ka küll viimase hetkeni kinni Arrisest ja Multicastist kuid kodurahu huvides oli lihtsam kõik ekraanid ühtemoodi Android/GoogleTV peale viia.
Reaalselt vahet ei ole, on sul kaabel Android boksis või on korralik wifi5/6, TeliaTV jms TV pilt on max sama.
Küll aga "kodusisu" tarbides nasist, on plex ja kodi kõvasti stabiilsemad kui su android seade on kaabliga LANis.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|